Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

“Welcome to Hell”!

Ex-seržants*
25.07.2023.
Komentāri (90)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

“Ja kāds vēl nezina, tad es esmu tas pats “Vāgners”. Vairums no jums mani pazīst, un vairumu no jums es pazīstu personīgi. Liels paldies Jums par padarīto darbu, pateicoties tam, b…n, “Vāgnera” vārds ir izskanējis pa visu pasauli. Priekšā mums stāv jauns etaps. Tās nav beigas, bet gan sākums visnozīmīgākajam darbam pasaulē, kas tiks paveikts ļoti drīz. Nu tad welcome to hell!”

Šis ir fragments no vāgneriešu militārā komandiera Dmitrija Utkina video uzrunas savas noziedzīgās organizācijas biedriem, kuri bija piekrituši doties uz Baltkrieviju pēc neveiksmīgā dumpja. Jāpiezīmē, ka līdz šim šis subjekts publiskā telpā nebija sastopams, tur pamatā sprēgāja “Putina pavārs” Prigožins. Nelielu ieskatu par Utkinu ar segvārdu “Vāgners” var iegūt šeit - https://news.zerkalo.io/world/36596.html.

Turpat arī Prigožins piebalsoja (kā nu bez viņa), izsakot cerību, ka vāgnerieši padarīs Baltkrievijas armiju par otro spēcīgāko pasaulē. Tad jau sanāk, ka savu rīkļu rāvēju bandu pavārs uzskata par pirmo spēcīgāko armiju un sevi vismaz par Klauzevicu, ja ne par Bonapartu.

Patiesībā vāgneriešu kaujas spējas, pateicoties Prigožina kontrolētajiem medijiem, maigi izsakoties, ir stipri pārspīlētas. Darboties kā triecienvienības vada vai rotas sastāvā ar artilērijas un smagās bruņutehnikas atbalstu, vienlaikus ciešot nesamērīgus zaudējumus, - tie ir viņu griesti. Lai noietu 30 km Bahmutas virzienā vāgneriešiem bija nepieciešams gandrīz gads un Bahmutu pilnībā tā arī neieņēma (virsotnes ap Bahmutu palika ukraiņu kontrolē).

Tad, kad viņu militārajiem komandieriem kļuva skaidrs, ka briest s…di, jo draud operatīvais aplenkums, sākās uzbraucieni armijas vadībai par it kā nepietiekamo apgādi, kas bija meli, un pozīcijas tika pamestas bez atļaujas no armijas vadības. Kā atzīst pats Prigožins, kritušo vāgneriešu skaits kaujās pie Bahmutas sasniedz 20 tūkstošus.

Pēc “feikā” dumpja izgāšanas daļa vāgneriešu parakstīja līgumu ar Krievijas BS, daļa izklīda, bet pārpalikušie devās uz Baltkrieviju “veidot Baltkrievijas armiju par otro spēcīgāko”. Jāpiezīmē, ka viss vāgneriešu rīcībā esošais smagais bruņojums tika nodots Krievijas armijai. Saskaņā ar Belarusian Hajun Project sniegto informāciju uz 23.jūliju vāgneriešu skaits bāzē pie apdzīvotās vietas Osipoviči (100 km uz DA no Minskas) sasniedza 3450-3650 cilvēku. Par to, ka šī pārdislokācija tiek veikta ar Kremļa svētību, šaubām nevajadzētu būt. Kādi tad varētu būt Kremļa plāni šajā pasākumā?

Ir vairākas versijas. Viena no tām - veikt provokācijas “zaļo cilvēciņu” stilā NATO dalībvalstīs, kurām kopīga robeža ar Baltkrieviju (Polija, Lietuva, Latvija) ar mērķi pārbaudīt NATO rīcībspēju. Šajā gadījumā Kremlis varētu tēlot nevainīgo, savukārt Lukašenko žēlotos, ka nespēj kontrolēt šo bandu. Mājienu uz šādu lietu kārtību Baltkrievijas diktators jau ir devis savas vizītes laikā Maskavā, 23.jūlijā tiekoties ar Putinu.

Citāts: "Может быть, и не следовало говорить. Но скажу, что нас начали "напрягать" вагнеровцы. Просятся на запад: "Разрешите нам!" Я говорю: "Вам зачем на запад туда?" Ну и в тихую… Мы же контролируем, что происходит. - "Ну, сходим на экскурсию в Варшаву и Жешув". "А Жешув для них неприемлем. Когда они воевали под Артемовском, они же знают, откуда шла военная техника. У них вот это внутри сидит: Жешув - это беда. Конечно, я держу их в центре Беларуси, как договорились. Не хотелось бы туда их передислоцировать. Потому что у них настроения плохие. И, надо отдать должное, они знают, что происходит вокруг Союзного государства", - отметил Президент Беларуси.

https://president.gov.by/ru/events/peregovory-s-prezidentom-rossii-vladimirom-putinym-1690096358

Godīgi sakot, viss tas izskatās pēc iestudēta fufeļa, - kārtējais šantāžas un spriedzes radīšanas mēģinājums no Kremļa puses. Lukašenko ir pietiekoši izmanīgs un viltīgs, lai saprastu, ka šādai avantūrai var būt neprognozējamas sekas. Ja runa par Poliju, tad “ekskursija” vāgneriešiem būtu brauciens ar one way ticket un Utkina aicinājums welcome to hell šajā gadījumā būtu vietā.

Vājākais posms starp minētajām trīs valstīm ir Latvija, un noteicošais šeit ir “vates” īpatsvars, it īpaši pierobežas rajonos (“ultrapatriots” un pašreiz Krievijā apcietinātais Girkins-Strelkovs savulaik ieņēma Slovjansku ar 50 kaujiniekiem, balstoties uz vietējas “vates” atbalstu). Tāpēc papildu modrība par ļaunu nenāks.

Otra versija - atkal kodolšantāža. Jau labu laiku Kremlis runā par taktisko kodolieroču izvietošanu Baltkrievijā. Šantāžas naratīvs - vāgnerieši ir pārņēmuši kontroli par kodolieročiem, un mēs tur neko nevaram darīt. Atkal fufeļa piegarša. Ja tiešām šāda varbūtība tiek pieļauta, tad pilnīgi iespējams, ka pirmais lādiņš aizlidos uz Kremli vai Šoigu rezidenci. Tomēr lieta ir pārāk nopietna, lai šādu varbūtību ignorētu. Savulaik, kad Kremlis draudēja pielietot taktiskos kodolieročus Ukrainā, Rietumi lika saprast, ka Krievijas armija vienlaikus ar Kremļa žurkas bunkuru tiks iznīcināti ar konvencionāliem ieročiem. Līdzīgi ir jārīkojas arī šoreiz.

Slava Ukrainai un necilu galu krievu okupantiem!

* literārs pseidonīms

Novērtē šo rakstu:

88
56

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi