Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Aizejošā valdība izdarīja daudz, lai samazinātu transporta nozares iespējas atkopties no Covid19 sekām un kara ierobežojumu radītajiem zaudējumiem, tomēr jāsaka, ka īpaši kravu “neaizvietošanā” ir centusies visa Satiksmes ministrijas vadība, ministru un tā komandu pieskaitot. Tas ir noticis, gan rūpējoties par eksotiskiem komandējumiem, gan pārkāpjot likumus, gan rupji izmantojot dienesta stāvokli.

Bet daudz kas ir noticis, vienkārši imitējot darbību vai darot muļķības, kas atbaida kravu īpašniekus. Rezultātā mums viss ir slikti, un valstij būs jāiegulda milzīgas naudas summas Latvijas dzelzceļā līdzīgi kā airBaltic. No nemākulīgā menedžmenta nav pasargātas pat mazās dzelzceļa stacijas kā “Cena” vai “Inčupe”, kuras tagad slēdz, pat bez alternatīva transporta tuvumā!

Šis satiksmes ministrs ne tikai maz saprot no nozares, bet arī nekad nelasa viņa padoto sagatavotos tekstus, tā vietā izbaudot ministrijas sagatavotos "papildu" bonusus.

Sāksim ar to, ka amatpersonai, kāds ir arī ministrs vai parlamentārais sekretārs, kas tiek sūtīts komandējumā (tepat vai ārzemēs), likums uzliek par pienākumu arī atskaitīties par to, kādi cilvēki ir satikti, kas pārrunāts, lobēts un kādas tālākās darbības jāveic. 

Šādai amatpersonai komandējuma laikā ir jāievēro arī visi citi “Interešu konflikta novēršanas likuma” un “Interešu pārstāvības atklātības likuma” ierobežojumi. Tas ir ne tikai likuma burts vai KNAB jautājums, bet arī padoto un sadarbības iestāžu kādas ir asociācijas informēšanas nepieciešamība, ko nav iespējams nodrošināt, ja par savām gaitām neatskaitās. 

Taču satiksmes ministra ērtībai Satiksmes ministrijā ir uzrakstīta instrukcija par ministra komandējumu atskaitēm, kas pretēji likumam ļauj “ministram par komandējumiem vispār neatskaitīties” (citiem ministriem ir jāatskaitās, bet satiksmes ministram nav, un nav zināms, vai šis ministrs to maz spētu izdarīt), kārtība nav grozīta, arī ministram “ministrējot” šogad, kad stājies spēkā jaunais “Interešu pārstāvības atklātības likums”.

Tādējādi ministrs ar ministriju ignorē abus šos KNAB kompetences likumus un ministra kā amatpersonas pienākumu atskaitīties, par ko runājis, ko lobējis un ar ko viņš ir ticies komandējuma laikā, kaut vai augstā korupcijas riska dēļ. Ministra dienas paiet, nesakarīgi “komandējoties” pa objektiem un pilnīgi bez atskaitēm par to jēgu!

Bet starpvaldību sadarbībai ar Austrumu kaimiņvalstīm ministrs tagad, kara laikā, ir veidojis arī darba grupas no tādiem cilvēkiem kā Saeimā neievēlētais paša partijas biedrs Kaspars Gerhards, kas uz Baltkrieviju un Krieviju ir braucis arī iepriekšējos 20 gadus, mēģinot caur Krieviju “sarunāt” darījumus, kas tagad, kara gaismā, vairs neizskatās tik viennozīmīgi, turklāt ir bijuši lobēti par labu vieniem specifiskiem komersantiem, attiecīgi ignorējot citus transporta vai ostu nozares uzņēmējus.

Par papildu riskiem šiem starpvaldību darba grupu vadītājiem ir jāsaka, ka agrāk un arī tagad jau tradicionāli šo darba grupu vadītāji gan pie mums, gan, aizbraucot uz tikšanos Baltkrievijā, Kazahstānā vai Krievijā, mēdza “stipri” iedzert, tāpēc viņu piedzīvojumi Austrumu zemēs, protams, ir ārvalstu specdienestu safilmēti un arī dokumentēti. Arī draudzība ar Saskaņas Anriju Matīsu tēvzemiešiem godu nedara.

Tomēr tradīcijas jau nevar tāpat izbeigt, tāpēc arī šogad ministrs ir bijis kārtējos Austrumu komandējumos, piemēram, uz Almati, līdzi ņemot Saeimā neievēlēto partijas biedru Gerhardu un pa kādai skaistai referentei no ministrijas. Ko viņi darīja, ja neskaita vienu īsu ministra monologu, nav īsti zināms, jo ministram saskaņā ar ekskluzīvo Satiksmes ministrijas komandējumu kārtību komandējuma atskaites nav jāraksta! 

Publiski ministrs uzstājās lauzītā angļu valodā, iestarpinot krievu vārdus, bet aizkulisēs, pie klātiem galdiem jau tulku nebija, un sarunas notika krieviski. Lieki piebilst, ka ne Kazahstānā, ne Tadžikistānā angļu valoda vēl nav iedzīvojusies, bet, ko un kā tur darīja nacionāls ministrs, mēs nezinām.

Tikmēr secināms, ka Satiksmes ministrijā tiek nepareizi plānots arī ministra un ministrijas sekretāru “izkaides budžets”, piemēram, viesu uzņemšanas aktivitātēm. Tas redzams ostu stividoru praksē, jo, lai kompensētu, piemēram, Satiksmes ministrijas vadītāja nesaplānoto budžetu pretēji “Interešu konflikta novēršanas likumam” un apmierinātu ministrijas vajadzības, piemēram, ārvalstu viesu uzņemšanā (lasām: nav saplānoti izdevumi viesu dzeršanai, ēšanai un transportam), Satiksmes ministrija mēdz uzdot ar konkrētiem ārvalstu ierēdņiem nesaistītām ostām, Stividoru asociācijām un biedrībām tērēt naudu dažādiem ministrijas pasākumiem, piemēram, apmaksāt vai nodrošināt ar transportu ministrijas vadībai nepieciešamos pasākumus, pusdienas, vakariņas un alkoholu ar ministra vai sekretāru piedalīšanos.

Ar vārdiem “bet ministram vai attiecīgajam sekretāram vajag” no pakļautajām stividoru institūcijām jau gadiem tiek izspiesti šādi pakalpojumi, kaut likums to aizliedz, nosakot, ka “ir aizliegts pieņemt jebkādu labumu, atrodoties interešu konfliktā”. Tādējādi ministrs, parlamentārais sekretārs vai valsts sekretārs un viņu pilnvarotās personas nedrīkst, atrodoties interešu konfliktā vai pieņemot lēmumus par ostām vai stividoriem, vai viņus lobējot, izmantot šādus ostu vai biedrību sniegtos labumus.

Ministram gan ir vienalga, ka nedrīkst lobēt ārzemēs vai pašmāju ostu likumu grozījumos tikai tos uzņēmumus, kas apmaksā Satiksmes ministrijas vadībai pusdienas vai ostu vai stividoru apmaksātu transportu šeit vai ārzemēs, pārējos “noliekot pie ratiem”. Tas nekas, ka tieši tāpēc jau ministriem un valsts sekretāriem ir tik lielas algas, lai nekad nenokļūtu interešu konflikta situācijās šādu KNABam interesantu “sīkumu” nepareizas izpratnes dēļ un varētu par sevi paši samaksāt!

* kas atsakās apmaksāt šo vadoņu izklaidi

Kopija tiks nodota KNAB un Valsts kontrolei

Novērtē šo rakstu:

136
12

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi