Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Viņš pats sev bija varonis

Jānis Jurkāns
08.01.2019.
Komentāri (62)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Valodiņa

21.01.2019. 00:14

Starp citu - latviešu valodā arī ir tikai vārds ŽĪDS. Un nav tur nekā tāda kas būtu nepareizs vai aizvainojošs. Vārds ebrejs ir komunistu piespiedu kārtā ieviests svešvārds. Tas savukārt gan īstu žīdu tikai apvaino.

Atbildēt

hans

12.01.2019. 11:00

»

kopsavilkums:

tad jau PSRS sabrukuma izpildījums bija dižākā un veiksmīgākā sazvērestība pasaules vēsturē


Vai bez šī sabrukuma varētu rasties komunistu--miljonāru pulki?Vai bez šī sabrukuma būtu pavēries milzīgs preču noieta tirgs kapitāla pasaulei?Latvijā vien veco rietumu auto grabažu pārdošanas,apkalpošanas tirgs,kura dēļ tika likvidēta dzelzceļa konkurence utt.?

Atbildēt

Ivans Jurkans

10.01.2019. 15:15

kā īstens stukačs mēģina pārstāvēt Mavriku aizkapa dzīvē. Vai cirvim ir dotas tādas tiesības un kāpēc nevar paklusēt?

Atbildēt

neslavēsim par daudz, Jurkān

10.01.2019. 13:24

Es izkritu vēstures eksāmenā pie Vulfsona, jo 100 % nezināju melīgo vēsturi. Toreiz vēl Vulfsons slavēja PSRS. Pēc daudziem gadiem viņš atzina savu kļūdu, ka tiešām bija akli ticējis PSRS politikai un visādos veidos mēģināja izpirkt savu vainu atklājot patiesību par LTKaru un PSRS. Viņš bija šķiet,pats pirmais, kas atzinās, ka ir pilnībā kļūdījies. Tāpēc es viņu neidealizēju, kā to dara Jurkāns šeit.

Atbildēt

jons

10.01.2019. 12:50

»

varis brigades

uzskatu ka javac paraksti un jaizveido komisija kas atņemtu tos apbalvojumus kangariem utt


Viņi.jau ordeņus ir saņēmuši pateicībā par savu melno darbu kolaborantu varas stiprināšanā un noturēšanā.Tikai šī melnā pateicība ir iesaiņota neatkarības kastītē ar valsts zieģeļiem.

Atbildēt

Gatim

10.01.2019. 12:31

Paldies,ka atgādinājāt Lifšica kunga rakstīto patiesību!

Atbildēt

to kopsavilkums

10.01.2019. 06:55

»

kopsavilkums:

tad jau PSRS sabrukuma izpildījums bija dižākā un veiksmīgākā sazvērestība pasaules vēsturē


PSRS, kā smirdīgās Krievijas imperasķijas apogeja, sabrukums bija labākais, kas pagājušā gadsimtā noticis. Atlicis tikai atrisināt tās nožēlojamā "ogrizoka" problēmu

Atbildēt

Uldis

10.01.2019. 06:49

Ar Jurkāna rekomendācijām pa taisno uz elli!

Atbildēt

Gatis

10.01.2019. 00:13

Vulfsona reportāža

2000.g. 22.II Dienā bija publicēts Mavrika Vulfsona raksts Raudzīties uz priekšu, par antisemītismu bez smaida. Pats būdams ebrejs un Sibīrijas briesmu pārdzīvotājs, vēlos komentēt šo rakstu.

Ievēroju, ka Vulfsons katrā savā rakstā mēdz vienkārši pārlekt no Otrā pasaules kara sākuma, pilnīgi ignorējot boļševiku nežēlīgo Latvijas okupāciju, uz vācu karaspēka ierašanos Latvijā. Vulfsons raksta, ka ebreji nevarēja būt valsts ierēdņi. Tas neatbilst patiesībai. Latgalē, kur es tolaik dzīvoju, Krāslavas pilsētas galva bija ebrejs, kurš izveidoja pilsētas ģerboni. Rēzeknes pilsētas valdē strādāja ebrejs, pilsētas skolu ārsts bija ebrejs utt. Tāpat Latvijas Universitātē bija divas ebreju studentu cionistiskās korporācijas. Notika arī akadēmiskā konference; kurā piedalījās ebreju studenti no citām valstīm. Pašlaik Čikāgā ASV dzīvo poļu ebrejs, kurš pats šajā konferencē piedalijās un tagad ir Čikāgas Cionistu organizācijas prezidents. Ja Vulfsons raksta par Pērkonkrusta represijām pret viņa vadoņiem, tad viņam būtu jāpiemin ari otrā pretvalstiskā organizācija Komunistiskā partija, kurā viņš pats darbojās kā aktīvs biedrs. Pēc 1940. gada 17. jūnija Latvijas okupācijas kompartijas locekļi iekļāvās NKVD un sāka iznīcināt jūdaismu, cionismu, ebreju nacionālo kultūru un senebreju valodu. Ik dienas nevainīgi cilvēki tika apcietināti, iznīcināti vai izsūtīti uz Sibīrijas gulagiem un katorgu: Tas bija padomju holokausts, par kuru Vulfsons vispār nekad neko nesaka, kurā piedalījās visi komunisti, ieskaitot Vulfsonu pašu.

Kad sākās karš, NKVD iefiltrēja Arāja zonderkomando savus aģentus, kuri palīdzēja Arājam iznīcināt ebrejus. Pēc kara tie paši NKVD dalībnieki strādāja ēkā Stabu un Brīvības ielas stūri. Piemēram, viens no šādiem konspiratoriem bija Boriss Kinstlers, bijušais Arāja palīgs, kā arī Pavlova, kura saņēma augstas pakāpes balvu no NKVD par saviem «labajiem» darbiem. Arāja komandā Kinstlera pakļautībā darbojās arī J.Brencis, kurš nebija NKVD aģents, palika par gūstekni Berlinē un tika atvests atpakaļ uz Stabu ielas ēku, kur viņu pratināja viņa bijušais priekšnieks Kinstlers. šie notikumi ir ļoti labi pazīstami Vulfsonam pašam.

Vulfsonam nav nekādu tiesību runāt vai rakstīt par antisemītismu, jo Padomju Savienībā bija valsts oficiālais antisemītisms un piespiedu ebreju asimilācija. Vulfsons savos skolas gados cītīgi lasīja Marksa literatūru laivā Daugavas vidū, lai izvairītos no politiskās policijas. Pēc tam Vulfsons kļuva šis antisemītiskās partijas ļoti aktīvs biedrs, piedaloties pretvalstisko darbību veidošanā. Prokuratūrai Vulfsona lieta būtu cītīgi jāizmeklē un jāsauc viņš pie atbildības.

Naums Lifšics, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, ekonomisko zinātņu kandidāts

Diena, 2000.g. 11. marts

Atbildēt

Yess

10.01.2019. 00:10

»

jaajaa

...vai nav par smagi teikts ?...par tām asinīm


Asinis bija tikai, kad priekšādu grieza

Atbildēt

Niknais

10.01.2019. 00:06

Divkosis, Itu Kozakēviču nez kāpēc piemirsa pieminēt, laikam jau tādèļ, ka viņa bija īstāka poliete par Janku

Atbildēt

Gatis

09.01.2019. 23:55

Var jau saprast radījumus, kuri dzied slavas dziesmas čekas ziņotājiem. Būt par padomju okupantu pakalpiņu, daudziem bija liels gods.

Atbildēt

Neofašistiskais liberālisms

09.01.2019. 20:17

»

kopsavilkums:

tad jau PSRS sabrukuma izpildījums bija dižākā un veiksmīgākā sazvērestība pasaules vēsturē


Tā varētu teikt. Ja vēl zinām un pievienojam tam procesus, kuri tajā pat laika posmā norisinājās pasaulē, tad bilde kļūst pavisam skaidra.
Vai tad pēc 90'tajiem daudz esat dzirdējuši par narko baronu un mafiju arestiem, taču nē. Tie pavisam vienkārši pazuda no dienas kārtības, jo bija notikusi pasaules mēroga vienošanās par sadarbību, kuras rezultātā banku vara saplūda ar organizēto noziedzību. Sak, kāda jēga mums vienam otru nogalināt, ja varam sadalīt sfēras un mierīgi līdzāspastāvot pelnīt uz vientiešu rēķina.

Atbildēt

west

09.01.2019. 10:39

»

A.P.

Jurkāns, protams, melos līdz kapa malai. Starp LKP/VDK morālo kastrātu pakalpiņiem ("labiem cilvēkiem", kā par pirmo ārlietu ministru 90.gada sākumā teica kāds VDK štata kadrs, liekot nepārprotami zināt par ministra sadarbību ar "orgāniem") noteikti bija un joprojām eksistē morāli un garīgi adekvāti...


Precīzi!
Piebildīšu vien, ka šie jurkāni, godmaņi, gaiļi u.c., ir īpaši nelieši, jo "darbojas" politikā, kas novedusi Latviju pilnīgā bankrotā un ved latviešus kā nāciju uz izmiršanu, pie tam katastrofālā ātrumā.

Atbildēt

Ja tas tā ir

09.01.2019. 10:13

»

L.Grantiņš LRTT

Slavināt to, kurš pašrocīgi šāva latviešu virsniekus, var tikai tāds, kurš pie izdevības šaus atkal


Katrs noziegums ir jāizmeklē un jānodod atklātībai, ar visām sekām, t.sk. tiesiskām sekām. Ja ir zināmi fakti vai aizdomas, tad tā ir atbildība pret cietušajiem - upuriem un viņu tuviniekiem. Tā ir arī morālā atbildība pret vēsturisko patiesību.

Atbildēt

L.Grantiņš LRTT

09.01.2019. 09:12

Slavināt to, kurš pašrocīgi šāva latviešu virsniekus, var tikai tāds, kurš pie izdevības šaus atkal !

Atbildēt

garnele

09.01.2019. 06:34

»

AG

VIENS SMIRDĪGS MĒSLS UN LATVJU TAUTAS IENAIDNIEKS SLAVĒ OTRU TĀDU PAŠU...UN, PROTAMS, LAPSIŅŠ DOD IESPĒJU ŠIEM REKLAMĒTIES


isi , patiesi un patiesi smuki uzrakstits,, normala valsti maveriks un jurkans labāka gadijuma sedetu cietuma..

Atbildēt

jautaajums

09.01.2019. 06:26

»

jaajaa

...bet tieši to es arī saku !...sākumā, kad pirmo reizi V parādījās, arī par viņiem nobalsoju...par Zatleru toreiz...:D...aptina kā dēlu...:)...bet par ES nepiekrītu, par mazu mēs esam vieni, krievs pievienotu ar varu atpakaļ...un, ja kas, man patīk, ka Latvijai ES ir veto tiesības...tādas pat, kā visiem...


Vai veto tiesības pret migrantiem tika izmantotas?Vai veto tiesības pret nevienlīdzīgam subsīdijām tika izmantotas,vai veto tiesības pret bezjēdzīgām ES regulam tiek izmantotas?
Vai Latvija tiks atdota Krievijai ir atkarīgs no lielajiem onkuļiem.Vispār jau versijas par PSRS II klīst.Ja saimnieki tā izlems tad ES nebūs palīgs.

Atbildēt

Dr. Aiskule

09.01.2019. 00:08

Vai varētu, lūdzu, precizēt, kurš tieši Jānis Jurkāns ir šī apcerējuma autors: Jānis Jurkāns angļu valodas un sētu krāsošanas eksperts vai Jānis Jurkāns aktieris un dramaturgs?

Atbildēt

Kā vienmēr Jānis raksta topā

08.01.2019. 23:36

Jānis jurkāns - tev vienmēr ir gaišas, pareizas domas. Tādus cilvēkus tumšie spēki neieredz un aplej ar dubļiem. To saku nevis par dumjiem koment';ariem, bet citiem, it kā gudrākiem, bet kuri runā aplamības. Tu tepat tikpat precīzi rakstīji arī par Nilu Ušākovu, ka Saskaņa nav "šķistoša kafija".
Priecājo, ka latvijā ir gaiši prāti, kā Jānis Jurkāns un Co.

Atbildēt

Edge

08.01.2019. 23:27

»

jaajaa

...ASV nekad nedzēsīs savus parādus...:D...nav neviena, kas spētu viņus piespiest...un dolāra segums īstenībā ir armija...un tas ir stiprāks segums par zeltu


Armija stipra, taču ekonomikas u.c. objektīvi pastāvošos likumus bezgalīgi ignorēt nevarēs. PSRS sabrukums to spilgti apliecināja. Vērojam notiekošo - gaidām ziņas.
“The crisis is not going away,” the Secretary of Homeland Security, Kirstjen Nielsen, wrote on Twitter. “It is getting worse.”

Atbildēt

AG

08.01.2019. 23:24

VIENS SMIRDĪGS MĒSLS UN LATVJU TAUTAS IENAIDNIEKS SLAVĒ OTRU TĀDU PAŠU...UN, PROTAMS, LAPSIŅŠ DOD IESPĒJU ŠIEM REKLAMĒTIES !!!

Atbildēt

jaajaa

08.01.2019. 22:52

»

Edge

Kad Tramps sāks dzēst ASV parādu, kas ar '000 000 000 000 rakstāms, tad oi,oi,oi, kas kritīs...


...ASV nekad nedzēsīs savus parādus...:D...nav neviena, kas spētu viņus piespiest...un dolāra segums īstenībā ir armija...un tas ir stiprāks segums par zeltu...:)

Atbildēt

Edge

08.01.2019. 22:49

»

A.P.

“Melno maisu” melnā enerģija Latvijā ir izraisījusi jaunu neprognozētu procesu – piespiedusi PSKP/VDK morālos kastrātus (“melno maisu” autorus) un viņu centīgos izpalīgus sāk sava veida kontruzbrukumu – sākt aktīvi taisnoties un visā frontē izvērst pašslavināšanos. “Stukaču” kartotēkas publicēšana milzīgā...


Mērķis skaidrs, uzdevumi noteikti - pie darba A.P., pie pilsonīšu maldināšanas!
Tuvākajos gados ir sagaidāma jaunas "vienotās Eiropas arhitektūras" tapšana, un Latvijai būtu smagi jāstrādā, lai šo procesu laikā iekļūtu Eiropas Savienības (ES) kodolā, šādu viedokli LTV "Rīta panorāmā" pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (V). (NRA, 27.marts, 2017)

Atbildēt

jaajaa

08.01.2019. 22:48

»

A.P.

Tipiska aplamība! Kāda "sava valsts"? Vara taču palika tiem pašiem no PSKP/VDK! Turklāt vara palika PSKP/VDK izdzimteņiem, kuri visu pievāca sev! LR sāka valdīt fundamentāli cilvēciskie atkritumi. Viņi to dara nomaskējušies ar LR valstiski simbolisko atribūtiku, lai apmuļķotu tautu, kas viņiem lieliski...


...bet tieši to es arī saku !...sākumā, kad pirmo reizi V parādījās, arī par viņiem nobalsoju...par Zatleru toreiz...:D...aptina kā dēlu...:)...bet par ES nepiekrītu, par mazu mēs esam vieni, krievs pievienotu ar varu atpakaļ...un, ja kas, man patīk, ka Latvijai ES ir veto tiesības...tādas pat, kā visiem lielajiem...:)

Atbildēt

Edge

08.01.2019. 22:45

»

Artūrs

Bet tā jau bija parkartošanas...


Kad Tramps sāks dzēst ASV parādu, kas ar '000 000 000 000 rakstāms, tad oi,oi,oi, kas kritīs...
PSRS sagraušana - tā bija milzīga Rietumu stratēģiskā kļūda, ko pieļāva aiz alkatības un Gorbačova nodevības. Un reālajā ekonomikas sektorā strādājošajiem nekas te 1988.g. uz leju negāja, tāpēc 1990.g. nekādos parādos Latvija nebija iekūlusies.

Atbildēt

jaajaa

08.01.2019. 22:38

»

lauķis

lai mums (latviešiem) būtu sava valsts


...tā ir...bet tad vajag no viņiem pamācīties...ja es pareizi zinu(varbūt kļūdos), tad Izraēlā nav privātu banku...tikai valstij piederošas...un pret visiem muslimiem riņķī viņi stāv kā siena...un nav viņiem 2 galvas un 4 rokas...:)

Atbildēt

Jurkānam

08.01.2019. 22:00

A tu paprasīji tam jūdasam, cik viņš latviešus "apēda" un par cik krievu koka rubļiem?

Atbildēt

Ar tādiem draugiem, ienaidniekus nevajag.

08.01.2019. 21:09

Jarkāna pateicība ir, tagad vajag LTF pirmā kongresa delegātes Ždanokas pateicību profesoram Vulfsonam. Aģenti viens otru apsveic.

Atbildēt

Artūrs

08.01.2019. 20:56

»

A.P.

“Melno maisu” melnā enerģija Latvijā ir izraisījusi jaunu neprognozētu procesu – piespiedusi PSKP/VDK morālos kastrātus (“melno maisu” autorus) un viņu centīgos izpalīgus sāk sava veida kontruzbrukumu – sākt aktīvi taisnoties un visā frontē izvērst pašslavināšanos. “Stukaču” kartotēkas publicēšana milzīgā...


Bet tā jau bija parkartošanas!

Parkartošanos sāka Andropovs, jo redzeja, ka viss iet uz grunti.
Nevarēja vairs Pasaules Revolucijas Vārdā uzturēt armijas un buvet sociālismu Nikaragvā, āfrika, Kubā un DDR.....

DDR ir labs piemers salīdzināt ar Rietumvāciju!!!

Kad Gorbačovs nevarēja nodzēst DDR parādus, tā robeža un Berlīnes mūris krita!!!

Atbildēt

Edge

08.01.2019. 19:13

"Mērķējām komunismam - trāpījām tautai." (A.Zinovjevs)
Noder atcerēties, kad sākās brašā Padomju Latvijas "šāvēja" politiskās karjeras noriets. Kā tikai no tumšākajiem Latvijas vēstures akačiem un pakšiem sāka līst ārā bijušie Arāja-Cukura-Veisa zoderkomandas cīnītāji un idejiskie pēcteči, tā Mavriks sāka dziedāt pa visam citu dziesmu.
Mavriks Vulfsons
UZRUNA EBREJU GENOCĪDA UPUŖU PIEMIŅAS DIENĀ 1991. G. 24. NOVEMBRĪ RUMBULĀ (Jaunā Gaita nr. 187, jūnijs 1992)

Atbildēt

08.01.2019. 19:12

Andropovs bija žīds, Vulfsons bija žīds - step by step tika realizēta masonu politika sagraut PSRS. Vulfsons rīkojās saskaņoti ar masoniem un Ndropovu. Ja viņš to darītu uz savu galvu, viņu nogalinātu vai ieliktu cietmā! Vai nesaprotat, ka tas bija teātris?

Atbildēt

Edge

08.01.2019. 19:03

"Boriss Pugo toreiz nesaprata, ka, „nogalinot Padomju Latviju”, Vulfsons sāka drupināt PSRS."
Vulfsons u.c. "perestroikas" reformatori paši to nesaprata, kaut gan labi zināja par 1917.g. "ģeopolitisko katastrofu" un tās sekām. Vulfsona un vairākuma "pārbūvnieku" (t.sk. Jurkāna) politiskais liktenis to spilgti apliecina. Ne jau tādu likteni bija ieplānojis Vulfsons, Neilands, Ķezbers u.c. "gaišo spēku" pārstāvji. Starp citu, "Bet izlasiet Vulfsona runu: viņš nekur nerunāja par izstāšanos no Padomju Savienības. Jā, bija okupācija, bet netika pateikts, ko darīt tālāk." Jānis Peters: Inteliģence neaizgāja pa varas iegūšanas ceļu (diena.lv)

Atbildēt

formula

08.01.2019. 18:22

»

josker

ja padomju vara butu atradusi tadus maisus pie vaciešie, cik no tiem stukačiem butu dzīvi


Vai tu par to "padomju varu" ,kuru Latvijā apsveica un ar sev deleģētām tiesībām ieviesa biedrs Ulmanis? Tad kura vara te galu galā ir nelikumīga?
Gaudosim par pagātni vai tomēr strādāsim?

Atbildēt

ome69

08.01.2019. 18:00

»

josker

ja padomju vara butu atradusi tadus maisus pie vaciešie, cik no tiem stukačiem butu dzīvi


bedigi ka liela daļa sabiedribas vairak želo čekistus, stukāčus , komunistus , bet ne to upurus

Atbildēt

jurka

08.01.2019. 17:57

»

biante

maveriks bija pirmais kas bučoja krievu tankus 1940 gada ar berklavu abi pat pierem sasitušies sacenšoties kurš pirmais to nobučos,, publicejat maverika runu ko tas teica rumbula,, visi latvieši ir noziedznieki a dumjais latvietis tam ordeni


kapec neruna par to ka 70 gados tika safabricetas pravas pret 21 policijas bataljonu, utt 10 nevainigu cilveku tika soditi ar nāvi ,, bet tiesataji joprojam starp mums.. busse prokurors, tads krastiņs vel 1995 LU juristiem lekcijas lasija.. utt

Atbildēt

kurmis

08.01.2019. 17:54

»

A.P.

“Melno maisu” melnā enerģija Latvijā ir izraisījusi jaunu neprognozētu procesu – piespiedusi PSKP/VDK morālos kastrātus (“melno maisu” autorus) un viņu centīgos izpalīgus sāk sava veida kontruzbrukumu – sākt aktīvi taisnoties un visā frontē izvērst pašslavināšanos. “Stukaču” kartotēkas publicēšana milzīgā...


Okupētajā Latvijā fiziski tika iznīcināt neatkarīgās valsts drošības sistēma.Beidzoties okupācijai okupantu drošības sistēma netika neitralizēta,bet legāli un bez pretestības pārņēma varu izliekoties par brīvības cīnītājiem. Tagad esam bez pretestības spiesti vērot un klausīties viņu murgus par brīvības cīņām,jo izcīnīta ir tikai dažādu ranga kangaru brīvība apzagt un apmuļķot savu tautu.Šie murgi ir tik neiedomajami pārliecinoši,ka daudziem kļuvuši par neapgāžamu patiesību.A.P.šoreiz ir skaudri patiess,kaut gan citos gadījumos tiek pausts diametriāli pretējs un visu tautu nomelnojošs viedoklis.

Atbildēt

biante

08.01.2019. 17:53

»

varis brigades

uzskatu ka javac paraksti un jaizveido komisija kas atņemtu tos apbalvojumus kangariem utt


maveriks bija pirmais kas bučoja krievu tankus 1940 gada ar berklavu abi pat pierem sasitušies sacenšoties kurš pirmais to nobučos,, publicejat maverika runu ko tas teica rumbula,, visi latvieši ir noziedznieki a dumjais latvietis tam ordeni

Atbildēt

Asiirietis

08.01.2019. 17:33

Kurš var saskaitīt, cik mūsu brīvvalsts ordeņu un goda zīmju piesavinājuši sev Latvijas valstiskuma nodevēji. Zinu tikai vienu un tas ir L.Grantiņš, kurš attiecās no šo slepkavu rokām saņemt piešķirto apbalvojumu.

Atbildēt

formula

08.01.2019. 17:04

Šie gnīdas ļumpeņi,kas te vāvuļo komentos, nav nemaz tik nekaitīgi. Juku laikos tie aiz dusmām par pašu sačakarēto dzīvi visus savus kaimiņus pieliktu pie sienas.

Atbildēt

NON

08.01.2019. 16:32

pasaule un cilvēki "melni" un "balti" ir tikai bērniem un arī daļai pieaugušo līdz pat mūža galam. Minētais pozitīvais Vulfsonam iespējams, ka piemita, tikai piedalīšanos labi iestudētā teātrī, ko sauca par PSRS sabrukumu un Baltijas brīvības cīņām , nevajag dēvēt par nez kādu varonību. Viņam bija informācija un viņš to izmantoja un naivie viņu pielūdza...

Atbildēt

xxx

08.01.2019. 16:10

Jā, tas bija tāds laiks - cilvēks, kura lielālie profesionālie sasniegumi bija sētas krāsošana un remontu taisīšana, "uzdrošināšanājās iet pretī demokrātijas izaicinājumam" un ... dažu dienu laikā kļuva par ministru! Tāds laiks, uzpeldēja viss, kas ir viegls! Tā nu mēs vēl joprojām baudām visus šīs darbošanās rezultātus.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

FotoSaskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā". Satversmes 22.pantā ir noteikts, ka "Saeimas sēdes ir atklātas".
Lasīt visu...

3

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

FotoEiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats svarīgākais šajā ziņā ir tas, ka ES valstis tomēr ir gatavas vienoties un mēģināt pārvarēt šo krīzi kopā.
Lasīt visu...

12

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

FotoSaeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir pretēji Satversmes 15.pantam! Tur rakstīts - Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā. Kur notiks sēde? Maskavā, Vašingtonā, Ipiķos, Briselē? Kur? Kādi ir ārkārtīgie apstākļi?
Lasīt visu...

13

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

FotoNe tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku vides trokšņa dēļ ir nonākuši slimnīcās un 15 900 ir priekšlaicīgi miruši...” rakstīts Eiropas komisijas 2017.gada 30.marta ziņojumā 
Lasīt visu...

12

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

FotoMums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu laiki" - ap 700 gadu, kas Kurzemē atstāja kā mantojumu pat vācu baronu latviešu valodas izrunas dialektu, tad "zviedru laiki, vēl - "poļu laiki", ilgu laiku valdīja "krievu laiki", tad bija Latvijas laiki, Kārļa Ulmaņa laiki.
Lasīt visu...

20

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

FotoTiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19 izplatības noteiktos ierobežojošos pasākumus. Vienlaikus lemšanā par svinīgā pasākuma organizēšanu būtu jāuzklausa arī pašu absolventu viedoklis.
Lasīt visu...

6

Kad TAS beigsies?

FotoĀrkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem apstākļiem iestājoties, ārkārtas stāvoklis tiks atcelts. Bet tas nenotiek – izskatās, ka valdība vai nu nespēj šādus kritērijus nodefinēt, vai arī uzskata, ka parastajiem mirstīgajiem šāda informācija nav nepieciešama.
Lasīt visu...

18

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

FotoProgresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja amata. Lai Latvijas politika kļūtu caurspīdīga un godīga, šādai politiskai praksei nav vietas mūsdienu Latvijas politikā.
Lasīt visu...

18

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

FotoIzskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un arī pats nenēsā sejas maksu publiskās vietās, cik var redzēt TV.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Vienotā likteņkopībā un vienotā gribā pašnoteicās visa latviešu nācija

Mīļie draugi! Demokrāti! Sirsnīgi jūs visus sveicu šodien mūsu demokrātijas pirmā gadsimta svētkos! Šodien aprit tieši gadsimts,...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...