Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Bijušajai veselības ministrei Ilzei Viņķelei, kura pēc šķiršanās no politikas ir izrādījusies nederīga darbam privātajos uzņēmumos, ir nācies atvadīties arī no valdes padomnieces posteņa Daugavpils reģionālajā slimnīcā.

„Esmu valdes padomniece Daugavpils slimnīcā, uz kuru braukāju. Kādu brīdi pastrādāju privātajā valsts aprūpē, bet sapratu – tas nav domāts man,” – tā I. Viņķele šīs vasaras beigās paziņoja dzeltenajā presē.

Pēc šīs atziņas Daugavpils reģionālajai slimnīcai tika nosūtīta virkne jautājumu par to, kādus pakalpojumus, kādā formā un par kādu samaksu sniedz smagas finanšu krīzes skartajai veselības aprūpes iestādei:

„1) kad I. Viņķele ir pieņemta darbā par valdes padomnieci Jūsu iestādē?

2) kāds atalgojums ir noteikts I. Viņķelei?

3) kas pieņēma darbā I. Viņķeli?

4) kādi ir I. Viņķeles darba pienākumi? Pievienojiet atbildei amata aprakstu.

5) kāds ir I. Viņķelei noteiktais darba laiks?

6) kāda ir I. Viņķelei noteiktā darba diena?

7) kāda bija Jūsu iestādes nepieciešamība pēc valdes padomnieka? Kas, kad un kā šo nepieciešamību fiksēja?

8) kādi ir I. Viņķeles darba rezultāti kopš stāšanās darbā?

9) kas apmaksā I. Viņķeles transporta izdevumus uz Daugavpili un atpakaļ un uzturēšanās izdevumus Daugavpilī? Ja apmaksātājs ir Jūsu iestāde, miniet šos izdevumus kopš I. Viņķeles stāšanās darbā.”

Pēc ilgas kavēšanās atbildi beidzot sniedza SIA „Daugavpils reģionālā slimnīca” valdes loceklis Grigorijs Semjonovs, taču izrādījās, ka viss, kas saistīts ar I. Viņķeles darbošanos šajā veselības aprūpes iestādē, ir ļoti slepens:

„SIA „Daugavpils reģionālā slimnīca” atbildot uz Jūsu 2023.gada 8.septembra pieprasījumu informē, ka sadarbība starp Ilzi Viņķeli un SIA „Daugavpils reģionālā slimnīca” tika nodibināta uz uzņēmuma līguma pamata 2023.gada 16.martā un turpinājās līdz 2023.gada 15 augustam.

Sadarbība uzņēmuma līguma ietvaros paredzēja nodrošināt konsultatīvo palīdzību slimnīcas darbības turpināšanai un attīstības veicināšanai, stratēģiski svarīgo mērķu noteikšanai un sasniegšanai, kā arī slimnīcas interešu pārstāvēšana.

Uzņēmuma līgums nenodibina darba tiesiskās attiecības un līdz ar to, arī neparedz nekādu papildus izdevumu (tajā skaitā transporta vai uzturēšanas izdevumus) kompensāciju.

Uzņēmuma līgums paredz abpusējas konfidencialitātes prasības, kuras paliek spēkā arī pēc līguma darbības termiņa beigām, šajā sakarā tajā norādīto informāciju bez otras puses saskaņojuma SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca”  izpaust nevar.”

Tiesa, skaidrs ir viens – I. Viņķeles darbošanās, nodrošinot „konsultatīvo palīdzību slimnīcas darbības turpināšanai un attīstības veicināšanai, stratēģiski svarīgo mērķu noteikšanai un sasniegšanai”, noveda pie tā, ka oktobra sākumā kļuva zināms, ka arī pats G. Semjonovs ir iesniedzis atlūgumu.

Novērtē šo rakstu:

146
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi