Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja līdz 2.oktobra rītam a/s Pasažieru vilciens (PV) nenoslēgs līgumu ar spāņu uzņēmumu Construcciones y Auxiliares de Ferrocarriles S.A. (CAF), kura apakšuzņēmējs ir a/s Rīgas vagonbūves rūpnīca (RVR), visticamākais, tiks rosināta RVR maksātnespēja, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija.

Oficiāli informācija par iespējamo RVR maksātnespējas pieprasīšanu pagaidām netiek apstiprināta. Tomēr Pietiek zināms, ka RVR bankrota (maksātnespējas) pieprasījumam esot nobriedis a/s Latvijas Krājbanka administrators - SIA KPMG Baltic.

Tāpat Pietiek neoficiāli zināms, ka pret bijušo PV valdes priekšsēdētaju Nilu Freivaldu, īpaši gadījumā, ja ar CAF, balstoties uz Freivalda noslēgto dokumentu, veiks kādas darbības, kas PV un valstij radīs zaudējumus, visticamākais, tiks celta apsūdzība pēc Krimināllikuma XXIV nodaļas (Noziedzīgi nodarījumi valsts institūciju dienestā) pantiem par amatpersonas bezdarbību un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, prasot no viņa kā atbildīgās amatpersonas piedzīt arī zaudējumus.

Tieši ar risku, ka no Freivalda līdz ar iespējamo apsūdzību varētu tikt prasīta materiāla atbildība, tiek skaidroti iemesli, kāpēc Freivalds sācis atbrīvoties no iepriekš sev piederošajiem nekustamajiem īpašumiem, par ko Pietiek jau informējis.

RVR, kurā 67% kapitāla pieder Kiprā reģistrētai firmai Mysea Enterprises Limited, 2011.gada 31.maijā Krājbankā aizņēmusies 12 miljonus eiro, ieķīlājot visu uzņēmuma mantu. Kā nodrošinātā šī kredīta summa minēti 7,02 miljoni latu.

Krājbankas administrators kredīta līgumu jau pirms ilgāka laika esot uzteicis, kredītu prasot apmaksāt līdz 30.septembrim. Noprotams, ka RVR kredītu līdz 30.septembrim nav gatava apmaksāt, tāpēc lūgusi Krājbankas administratoru kredīta atdošanas un tā apmaksas termiņus pārskatīt, to pamatojot ar sagaidāmo līgumu ar CAF par vilcienu iepirkumu un solot, ka kredīts bankai tiks atdots.

RVR padomes loceklis un līdzīpašnieks Aivars Ločmelis emocionālā sarunā ar Pietiek, kurā vērsa uzmanību uz nacionālās rūpniecības iznicināšanu, tā arī neatbildēja uz jautājumu, vai gadījumā, ja PV nenoslēgs līgumu ar CAF, kurā RVR ir apakšuzņēmējs, uzņēmumam draud maksātnespēja.

Ločmelis gan uzsvēra, ka RVR esot vēl citas ieceres, kā attīstīt ražošanu. Kas tieši bez CAF ir potenciālie RVR partneri, Ločmelis neatklāja. Tāpat Ločmelis nebija gatavs publiskot dokumentu par to, kas tad ir RVR Kiprā reģistrētā īpašnieka patiesā labuma guvēji.

Oficiāli arī Krājbankas administrators nebija gatavs publiski atzīt, vai tiks prasīta RVR maksātnespēja, ja RVR kredītu līdz 30.septembrim neatdos. Atbildot uz Pietiek jautājumu, kāda būs KPMG Baltics rīcība, uzņēmuma sabiedrisko attiecību pārstāvis Oskars Fīrmanis norādīja: „Administrators aktīvi komunicē ar visiem klientiem, kuriem ir zināmi sarežģījumi, un RVR nav izņēmums. Domājam, ka mēs atradīsim kopīgu risinājumu arī šajā gadījumā, tai skaitā, pieļaujot iespēju šo termiņu pagarināt.”

Tiesa, Pietiek zināms, ka jau kopš vasaras vidus RVR bankas administratoram solījusi, ka uzņēmumam tiks piesaistīts jauns investors un ka tiks saņemti vēl papildu pasūtījumi, līdz ar ko RVR spēšot nodrošināt kredīta apmaksu. Tomēr pagaidām šie solījumi neesot vainagojušies ar panākumiem.

Līgums ar CAF, kuram noteikts pusgadu ilgs spēkā stāšanās termiņš, tika parakstīts 2.aprīlī. Valstij pastarpināti piederošās PV vārdā to slēdza toreizējais PV valdes priekšsēdis Freivalds. Neilgi pēc līguma parakstīšanas atklājās, ka Freivalds, parakstot līgumu, piekāpies vairākām CAF prasībām, kas neatbilda valdības apstiprinātajai pozīcijai. Freivalds amatu PV pavasarī zaudēja.

Freivalda ar CAF 2.aprīlī parakstītais priekšlīgums ir konfidenciāls un līdz šim pilnībā nav publiskots.

Līgums ar CAF nav vienīgais miljonus vērtais dokuments, uz kura ir Freivalda paraksts. Tieši viņš bija amatpersona (Satiksmes ministrijas valsts sekretārs) laikā, kad 2009.gada 4.martā tika noslēgts pretrunīgi vērtētais līgums ar bijušo airBaltic līdzīpašnieku, SIA Baltijas aviācijas sistēmas (BAS). Par BAS „izkārtni” kalpoja bijušais lidsabiedrības vadītājs Bertolts Fliks. Arī BAS ir viens no Krājbankas parādniekiem.

Pietiek jau rakstījis, ka neoficiāli RVR Kiprā reģistrētā īpašnieka patiesā labuma tiesības tiek saistītas gan ar Latvijas Krājbankas pastarpinātā īpašnieka, krievu miljardiera Vladimira Antonova, gan Ventspils mēra Aivara Lemberga iespējamo interešu pārstāvību, tomēr oficiālu apliecinājumu tam Pietiek nav izdevies iegūt. RVR līdzīpašnieks Ločmelis ziņas, ka aiz Kipras kompānijas slēpjas Antonovs vai Lembergs, kategoriski noliedza. Viņa teiktais liecina, ka aiz Kipras ofšora slēpjoties publiski zināmie uzņēmuma līdzīpašnieki – viņš un brāļi Ēriks un Valērijs Igauņi.

Pēc oficiālajiem datiem, bez Kipras ofšora 24,75% RVR akciju īpašnieks ir Igauņiem un Ločmelim piederošā SIA Holdinga kompānija FELIX, bet atlikušie 8,25% akciju ir Lazaram Raizbergam un Aleksandram Fomkinam piederošās SIA Vairogs K īpašumā.

Jauno vilcienu iepirkums paredz līdz 2015.gadam iegādāties 34 jaunus elektrovilcienus un septiņus dīzeļvilcienus, pasūtījumu kopējā summa lēsta 610,76 miljonu eiro (429,24 miljonu latu) apmērā. Vilcienu iepirkumam paredzēts ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums 100 miljonu latu apmērā.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Nu varam laimē diet, Krievijai mute ciet

FotoNesen Latvijā tika pārtraukta vairāku populāru Krievijas telekanālu retranslācija. Redzamākajiem Dievzemē dzīvojošo krievu tiesību aizstāvjiem, kas aizvēlēti uz Briseli, šobrīd acīmredzot svarīgākas ir LGBT un Navaļnija tēmas, tālab savu vārdu nāksies teikt man, salīdzinoši necilam mūsu valstiņas pilsonim, – latvietim. Viss turpmāk sacītais ir tikai personiskais viedoklis.
Lasīt visu...

21

Par ārpolitikas skabargām citu acīs

FotoKamdēļ es neesmu pārāk labās domās par Putina Krieviju un pašu Putinu? Iemesli, protams, ir vairāki bet, viens no tiem – divkosība un meli. Pašsaprotams, ka katrai valstij ir savas intereses, bet…
Lasīt visu...

21

Jau tiek gatavota lielā „fendere”

FotoEs palasīju Lembergam konfiscējamās mantas sarakstu. Abstrahējoties no fakta, ka viņu soda par kriminālu nodarījumu, kuru viņš pats savas ietiepības dēļ ir veicis, lai paliktu pie varas Ventspilī, es secinu, ka ne jau Opel Tigra un dzeltenā metāla aproču pogas ir fokuss tam, kas ir noticis. Mērķis ir kapitāldaļas un ietekme uzņēmumos.
Lasīt visu...

18

Elīnas Didrihsones tests

FotoJau kādu laiku gribēju parunāt par Rietumos augošo "dzēšanas kultūru" jeb "cancel culture". Apcerēju, kuru piemēru aplūkot. Varbūt Džīnu Karano? Leģendārā MMA cīkstone un "Zvaigžņu karu" seriāla aktrise ir padzīta no lomas. Par ko? Runājot par politisko klimatu Amerikā, viņa rakstīja: "Ebrejus ielās piekāva nevis nacistu karavīri, bet viņu kaimiņi... pat bērni. Nacistu kareivji varēja tik viegli savākt tūkstošiem ebreju tādēļ, ka valdība vispirms lika kaimiņiem viņus ienīst vienkārši par to, ka ebreji. Ar ko atšķiras tas, ja es kādu ienīstu par viņu politiskajiem uzskatiem?" Viņa nepateica neko aplamu. To pašu man stāstīja holokaustā izdzīvojušais ebreju jurists Aleksandrs Bergmanis.
Lasīt visu...

12

Basketbola savienību vada prezidents, kurš, vēl esot valsts prezidents, uzmanību pievērsa ar pārpratumiem, nevis runu saturu

FotoSestdien nezaudēja tikai viena komanda, zaudēja viena basketbola paaudze un viss Latvijas basketbols kopumā. Zaudēja VEF un Ventspils, TTT un Varenie Runči, 3x3 izlase un Juglas skolas meitenes, zaudēja Latvija. 14 gadus esot kopā ar VEF Rīga, zinu, ka šis kā "tauriņa efekts" ietekmēs mūs visus.
Lasīt visu...

18

Fermas rullē

FotoUzreiz godīgi atzīšos – rakstīt mani pamudināja 9. februāra rītā laikrakstā „Diena” izlasītais R. Meļņika raksts-intervija “Gaisa stūmēju šai valdībai netrūkst. Saruna ar Mārci Bendiku”. Oponēšu sarunas partneriem, kuri analizē t.s. “stūmējus”. Manuprāt, nevajag analizēt nekādus “stūmējus” vai “piristus”, vienkārši ir jāļauj valdīkliem runāt pašiem, jāieklausās tajā ko valdīkli saka, un mums pašiem analizējot, jāizdara secinājumi.
Lasīt visu...

21

Mārcis Jencītis uzsāk krusta karu pret kritisko domāšanu un „totalitāro” Latviju

FotoKādu laiku atpakaļ jau tika runāts par izbijušo heroīna atkarīgo un cietumnieku, draudzes „Kristus pasaulei” līderi un garīgo vadītāju Mārci Jencīti. TV pagājušā gada septembrī apkopoja iespaidīgu materiālu klāstu par reliģiskās organizācijas darbības stilu un veiktajiem pārkāpumiem – tai skaitā dezinformācijas izplatīšanu draudzes iekšienē, ne tikai piesaucot dažādus dziedināšanas brīnumus, bet arī izplatot dažāda satura informāciju par COVID-19 – to noliedzot vai brīžos, kad draudzes dalībnieki jābaida ar Elli uzsverot COVID-19 bīstamību, tādējādi pieprasot maksāt 10-tiesu vai bezierunu pakļaušanos.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Runa Davosas e-forumā par tradicionālās pasaules kārtību

Vispirms, dāmas un kungi, es gribētu jūs visus pasveicināt šeit Starptautiskajā Ekonomikas Forumā. Un sākt es gribētu ar to,...

Foto

Azerbaidžāna – Baltijas valstu "aizmirstā" māsa

Latvijas starptautisko "de iure" atzīšanu – tās simtgade nosvinējās klaji formāli – mums tomēr vajadzētu vērtēt ar lielāku pietāti. Diemžēl...

Foto

Kāda ir atšķirība starp viltus rakstiem Baltkrievijā un viltus rakstiem Latvijā?

Dažas dienas pēc Baltkrievijas tiesas procesa beigām Jekaterinas Andrejevas un Darijas Čultsovas lietā lielākā daļa...

Foto

Visas nācijas pastāvēšanas vārdā ģimene nedrīkst kļūt par brīvas interpretācijas objektu

Sarežģītā situācija, kādu ikvienā politikas un sadzīves jomā diktē Covid-19 izraisītā pandēmija, liek koncentrēties uz īslaicīgiem...

Foto

Mafija

Atskrien raiba žagatiņa, / Div' pelēki vanadziņi. / Vai, māmiņ, nepazini / Viltiniekus staigājam: / Viltus pieši kājiņā, / Viltus zaļi zobentiņi....

Foto

Kaut kādi "kara veterāni", ko bez rindas špricēšot, un vienkārši "vajadzīgi cilvēki", kas dabūšot vakcīnu pirmie...

It kā jau 30 gadus esam projām PSRS, tomēr tā...

Foto

Ja Krievijā var, kāpēc nevaram arī mēs?

Iekšlietu ministrija ir sagatavojusi grozījumus Krimināllikumā, kuru mērķis ir aizsargāt valsts varas pārstāvju godu un cieņu. Likumprojekts paredz papildināt...

Foto

Godātais Levita kungs, palīdziet

Levita kungs! Vēršos pie Jums pēc izpratnes un palīdzības. Mana nozare, kurā es darbojos jau 14 gadus, ir skaistumkopšana. Man pieder Latvijā...

Foto

Ceru, ka tā nav, bet dīvainas domas nāk prātā

Kā apzinīgs pilsonis, kas visu mūžu saskāries ar dažādām vakcīnām un potēm, kuras neko sliktu nav nodarījušas,...

Foto

Katram valdības lēmumam jābūt caurskatāmam un labi izskaidrotam, tāpēc lēmumus par „VIP vakcīnām” mēs noslepenojām

Lēmumi, kurus pieņemam valdībā, ir abpusgriezīgi. Vienkāršas un iepriekš skaidri pareizas rīcības...

Foto

Vai tā ir oficiālā viedokļa apkalpošana pandēmijā?

Žurnāla “Patiesā dzīve” 2021. gada 2. numurā publicēts raksts "Pandēmiskās dusmas", autore – Inguna Mukāne. Daļa raksta ir autores...

Foto

Ušakovs un Ameriks par Navaļnija spriedumu

Nesen Nils Ušakovs un Andris Ameriks savās Facebook lapās publicēja savus viedokļus par spriedumu, kuru Zamoskvoreckas tiesa nolasīja Aleksejam Navaļnijam....

Foto

Alkatība ir bīstama

Apbrīnojami, cik straujos tempos cilvēki pazaudē gan intuīciju, gan piesardzību, ja ilgstoši dzīvojuši itin piesmakušajā Rietumu aurā, kur zinātne ir Dievs, visatļautība vienlīdzināta...

Foto

Ministru kabineta spēju spogulis Covid-19 krīzes pārvarēšanā

Lasītāju vērtējumam: tikai un vienīgi vienas dienas virsraksti medijos Latvijā, kas atspoguļo Ministru kabineta darba rezultātus koronavīrusa pandēmijas un...

Foto

Jūs neko nesaprotat – patiesībā šis ir veiksmes stāsts

Pagājušā gada martā Pasaules veselības organizācija (PVO) paziņoja, ka koronavīrusa uzliesmojums ir kļuvis par globālu pandēmiju. Šodien,...

Foto

Protams, ka ar 350 miljoniem no Latvijas valsts vien mums nepietiks un vajadzēs vēl

Nav šaubu, ka 2020. gads bija izaicinājumiem pilns. Tas bija gads, kad globālajā...

Foto

Sāk šķist, ka patiesībā Andis Kudors ir patoloģisks melis

2021. gada 5. februārī Andis Kudors nāca klajā ar paziņojumu, ka pārtrauc politisko darbību, pamet Jauno konservatīvo partiju...

Foto

Izvārītā varde vai varoņstāsts?

Šķiet, būs grūti atrast cilvēku, kurš nekad nav dzirdējis hrestomātisko piemēru par vardes vārīšanu. Ja nu kāds, tomēr, nav – īsi izstāstīšu...

Foto

Kariņa kungs, nav labi

Kariņa k-gs, man ir tik viens jautājums, - vai Jūs kaut reiz esat izdzīvojis un uzturējis ģimeni par 120 eiro, par 300...

Foto

Kam policijai pietiek resursu un kam ne?

Šajā nedēļā tepat Rīgā tika brutāli aplaupīta kārtējā privātmāja. Mājai bija kameras un signalizācija. Tika aizdzītas automašīnas un iznesta...

Foto

Likums un mīlestība

Un, lūk, tur atnāca cilvēks, vārdā Jairs, kas bija sinagogas priekšnieks; un tas, nokritis pie Jēzus kājām, lūdza Viņu ienākt tā namā, jo...