Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja līdz 2.oktobra rītam a/s Pasažieru vilciens (PV) nenoslēgs līgumu ar spāņu uzņēmumu Construcciones y Auxiliares de Ferrocarriles S.A. (CAF), kura apakšuzņēmējs ir a/s Rīgas vagonbūves rūpnīca (RVR), visticamākais, tiks rosināta RVR maksātnespēja, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija.

Oficiāli informācija par iespējamo RVR maksātnespējas pieprasīšanu pagaidām netiek apstiprināta. Tomēr Pietiek zināms, ka RVR bankrota (maksātnespējas) pieprasījumam esot nobriedis a/s Latvijas Krājbanka administrators - SIA KPMG Baltic.

Tāpat Pietiek neoficiāli zināms, ka pret bijušo PV valdes priekšsēdētaju Nilu Freivaldu, īpaši gadījumā, ja ar CAF, balstoties uz Freivalda noslēgto dokumentu, veiks kādas darbības, kas PV un valstij radīs zaudējumus, visticamākais, tiks celta apsūdzība pēc Krimināllikuma XXIV nodaļas (Noziedzīgi nodarījumi valsts institūciju dienestā) pantiem par amatpersonas bezdarbību un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, prasot no viņa kā atbildīgās amatpersonas piedzīt arī zaudējumus.

Tieši ar risku, ka no Freivalda līdz ar iespējamo apsūdzību varētu tikt prasīta materiāla atbildība, tiek skaidroti iemesli, kāpēc Freivalds sācis atbrīvoties no iepriekš sev piederošajiem nekustamajiem īpašumiem, par ko Pietiek jau informējis.

RVR, kurā 67% kapitāla pieder Kiprā reģistrētai firmai Mysea Enterprises Limited, 2011.gada 31.maijā Krājbankā aizņēmusies 12 miljonus eiro, ieķīlājot visu uzņēmuma mantu. Kā nodrošinātā šī kredīta summa minēti 7,02 miljoni latu.

Krājbankas administrators kredīta līgumu jau pirms ilgāka laika esot uzteicis, kredītu prasot apmaksāt līdz 30.septembrim. Noprotams, ka RVR kredītu līdz 30.septembrim nav gatava apmaksāt, tāpēc lūgusi Krājbankas administratoru kredīta atdošanas un tā apmaksas termiņus pārskatīt, to pamatojot ar sagaidāmo līgumu ar CAF par vilcienu iepirkumu un solot, ka kredīts bankai tiks atdots.

RVR padomes loceklis un līdzīpašnieks Aivars Ločmelis emocionālā sarunā ar Pietiek, kurā vērsa uzmanību uz nacionālās rūpniecības iznicināšanu, tā arī neatbildēja uz jautājumu, vai gadījumā, ja PV nenoslēgs līgumu ar CAF, kurā RVR ir apakšuzņēmējs, uzņēmumam draud maksātnespēja.

Ločmelis gan uzsvēra, ka RVR esot vēl citas ieceres, kā attīstīt ražošanu. Kas tieši bez CAF ir potenciālie RVR partneri, Ločmelis neatklāja. Tāpat Ločmelis nebija gatavs publiskot dokumentu par to, kas tad ir RVR Kiprā reģistrētā īpašnieka patiesā labuma guvēji.

Oficiāli arī Krājbankas administrators nebija gatavs publiski atzīt, vai tiks prasīta RVR maksātnespēja, ja RVR kredītu līdz 30.septembrim neatdos. Atbildot uz Pietiek jautājumu, kāda būs KPMG Baltics rīcība, uzņēmuma sabiedrisko attiecību pārstāvis Oskars Fīrmanis norādīja: „Administrators aktīvi komunicē ar visiem klientiem, kuriem ir zināmi sarežģījumi, un RVR nav izņēmums. Domājam, ka mēs atradīsim kopīgu risinājumu arī šajā gadījumā, tai skaitā, pieļaujot iespēju šo termiņu pagarināt.”

Tiesa, Pietiek zināms, ka jau kopš vasaras vidus RVR bankas administratoram solījusi, ka uzņēmumam tiks piesaistīts jauns investors un ka tiks saņemti vēl papildu pasūtījumi, līdz ar ko RVR spēšot nodrošināt kredīta apmaksu. Tomēr pagaidām šie solījumi neesot vainagojušies ar panākumiem.

Līgums ar CAF, kuram noteikts pusgadu ilgs spēkā stāšanās termiņš, tika parakstīts 2.aprīlī. Valstij pastarpināti piederošās PV vārdā to slēdza toreizējais PV valdes priekšsēdis Freivalds. Neilgi pēc līguma parakstīšanas atklājās, ka Freivalds, parakstot līgumu, piekāpies vairākām CAF prasībām, kas neatbilda valdības apstiprinātajai pozīcijai. Freivalds amatu PV pavasarī zaudēja.

Freivalda ar CAF 2.aprīlī parakstītais priekšlīgums ir konfidenciāls un līdz šim pilnībā nav publiskots.

Līgums ar CAF nav vienīgais miljonus vērtais dokuments, uz kura ir Freivalda paraksts. Tieši viņš bija amatpersona (Satiksmes ministrijas valsts sekretārs) laikā, kad 2009.gada 4.martā tika noslēgts pretrunīgi vērtētais līgums ar bijušo airBaltic līdzīpašnieku, SIA Baltijas aviācijas sistēmas (BAS). Par BAS „izkārtni” kalpoja bijušais lidsabiedrības vadītājs Bertolts Fliks. Arī BAS ir viens no Krājbankas parādniekiem.

Pietiek jau rakstījis, ka neoficiāli RVR Kiprā reģistrētā īpašnieka patiesā labuma tiesības tiek saistītas gan ar Latvijas Krājbankas pastarpinātā īpašnieka, krievu miljardiera Vladimira Antonova, gan Ventspils mēra Aivara Lemberga iespējamo interešu pārstāvību, tomēr oficiālu apliecinājumu tam Pietiek nav izdevies iegūt. RVR līdzīpašnieks Ločmelis ziņas, ka aiz Kipras kompānijas slēpjas Antonovs vai Lembergs, kategoriski noliedza. Viņa teiktais liecina, ka aiz Kipras ofšora slēpjoties publiski zināmie uzņēmuma līdzīpašnieki – viņš un brāļi Ēriks un Valērijs Igauņi.

Pēc oficiālajiem datiem, bez Kipras ofšora 24,75% RVR akciju īpašnieks ir Igauņiem un Ločmelim piederošā SIA Holdinga kompānija FELIX, bet atlikušie 8,25% akciju ir Lazaram Raizbergam un Aleksandram Fomkinam piederošās SIA Vairogs K īpašumā.

Jauno vilcienu iepirkums paredz līdz 2015.gadam iegādāties 34 jaunus elektrovilcienus un septiņus dīzeļvilcienus, pasūtījumu kopējā summa lēsta 610,76 miljonu eiro (429,24 miljonu latu) apmērā. Vilcienu iepirkumam paredzēts ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums 100 miljonu latu apmērā.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai tiešām „mums nelaimējies dzīvot 21. gadsimta sākumā”?

FotoRadio intervijas rosināta refleksija, braucot auto. „Mums nelaimējies dzīvot 21. gadsimta sākumā. Briesmīgs laiks," vaimanā kādi intervējamie pa radio. Hmm…diskutējami.
Lasīt visu...

21

Gļēvuļu valdība glābj savas pakaļas, vainu veļot uz citiem

FotoTrīs dienas tika dotas, lai valdības ierēdņi varētu sagatavot kaut minimālu šī lēmuma juridisko un ekonomisko bāzi. Ja kāds naivi iedomājas, ka no ministriju seifa tika izņemta slepenā mapīte “X stunda”, kurā detalizēti aprakstīts, kā rīkoties līdzīgā situācijā, tad šāds cilvēks ir jāsarūgtina. Nekāda plāna valdībai nav, jo tā jau no sākta gala darbojas viendienīšu režīmā, kurā, pārfrāzējot kādas oskarotas brāļu Koenu filmas nosaukumu, stratēģiskiem lēmumiem nav vietas.
Lasīt visu...

18

Kārtējā atklātā vēstule Latvijas tautai

FotoŠodien, kad ar Covid-19 saslimušo cilvēku skaits valstī ir sasniedzis rekordu, Kariņa-Levita režīms ir apjucis un nezina ko darīt! Tā vietā, lai atzītu savas kļūdas, Kariņa-Levita režīms grib ieviest lokdaunu jeb stingros ierobežojumus Latvijas iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

21

Es izvēlētos vakcināciju (ja tā būtu vakcinācija)

FotoEs izvēlētos vakcināciju (ja tā būtu vakcinācija)… Paņēmiens, kā radīt imunitāti pret mēģinājumu noindēt, zināms no skolas gadiem (Grāfs Monte-Kristo) un pēc tam atsevišķu varasvīru biogrāfiju aprakstiem: organisma pieradināšana pie indes ar mazām, regulārām devām, tās pakāpeniski palielinot. Vai paņēmienam ir nosaukums, es nezinu.
Lasīt visu...

21

Mēs neesam dzimtcilvēki!

FotoKariņš ir iedomājies, ka latvzemieši ir viņa dzimtļaudis, ar kuriem varmāka var darīt visu, kas ienāk prātā.
Lasīt visu...

21

Valsts varas nozagšanas budžets

FotoSaeimā sākusies nākamā gada valsts budžeta izskatīšana. Valdības vadītājs to raksturo kā “līdzsvarotu un absolūti vērstu uz attīstību”. Viņš esot lepns par to! Grūti saprast, kur valdošais olimps saskata līdzsvaru starp ieplānoto 40% algu pielikumu pašiem sev un ienākumu palielinājumu mediķiem 4 - 5% robežās Manuprāt, šobrīd pat piedāvāt apspriest budžetu, kas veselības aprūpei paredz mazāk nekā pusi no absolūti nepieciešamā, ir amorāli.
Lasīt visu...

21

Esam gatavi iedarbināt „vajāšanas pantu” pret visiem, kas pacels balsi!

FotoCovid-19 pandēmija un iedzīvotāju masveida saslimstība šobrīd ir gan pārslogojusi veselības sistēmu, gan arī uzliek lielu slogu mediķiem, operatīvo dienestu un iekšlietu struktūru darbiniekiem, apsargiem un daudzu citu jomu personālam. Tāpat aizvien biežāk tiek konstatēts, ka atsevišķas personas vai apvienības rada apzinātus šķēršļus pandēmijas pārvarēšanā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

„Delfi” un „TVNET” vēstule valdībai un parlamentam: mēs jums ļoti pateicamies, bet atkal esam izsalkuši

Latvijas mediji atzinīgi vērtē valdības līdzšinējo pretimnākšanu Latvijas izdevēju nozarei, izstrādājot...

Foto

Mēs aicinām Krišjāni Kariņu demisionēt: partijas “Likums un kārtība” valdes paziņojums par Krīzes vadības padomes lēmumiem

2021. gada 18. oktobrī Krīzes vadības padome (KVP) Ministru prezidenta...

Foto

Vai Jums vēl ir ilūzija, ka valdība rūpējas par Jūsu veselību? Man vairs NAV!

Cīņa turpinās un kļūst arvien atklātāka un agresīvāka. Iznīcināt mūsu cilvēcību, iznīcināt...

Foto

Mēs nedaudz atliksim mums ļoti vajadzīgā 184 000 eiro vērtā flīģeļa iegādi par nodokļu maksātāju līdzekļiem

Pateicībā Latvijas mediķiem par pašaizliedzīgo darbu COVID-19 pandēmijas laikā 2020....

Foto

Par Dieva izspļautajiem, varas lemtspēju un neizlēmību

Kur un kā, kā arī kāpēc rodas tie, daudzuprāt, nesaprātīgie un neloģiskie likumi, ierobežojumi, stabiņi, saliņas un veloceliņi Rīgā...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mēs paļaujamies uz Egila Levita autoritāti

Pusotra gada laikā, kopš Latvijā ir Covid-19 krīze, Krišjāņa Kariņa valdība demonstrē pilnīgu nespēju veikt galveno tās...

Foto

Vēsu prātu, mieru un pazemību!

Valdība liedz nepotētajiem darbu (lasi – iztikas avotu), veselības aprūpi, ieeju veikalos, sociālos atvieglojumus un visādi citādi moka, sirdzēji izdziest, ārstēti...

Foto

Kariņa valdības lēmumi kļūst arī nelietīgi un amorāli

Esam jau pieraduši, ka valdības lēmumi saistībā ar Covid-19 ir novēloti, haotiski, grūti saprotami un bieži vien neizpildāmi....

Foto

Saeima: Lembergam tiesības balsot vēlēšanās jāiegūst caur tiesu!

Latvijas valsts pretēji Latvijas Satversmē garantētajām tiesībām pretlikumīgi liedza man, Aivaram Lembergam, piedalīties Ventspils pilsētas domes šī gada...

Foto

IMHO: tiesībsargs akceptē puču

Attiecinot prasību par obligātu vakcināciju pret Covid-19 uz tautas ievēlētajiem Saeimas un pašvaldību deputātiem, nepotētajiem pilsoņiem viņu medicīnisko rādītāju dēļ (lasi –...

Foto

Nelokāmi pret varmākām!

Manuprāt, par “lidojošo sili” nokristītā “kankariņu” valdība grib izraisīt Dievzemītē pilsoņu karu starp potētajiem un nepotētajiem. Es tomēr ticu, ka šāds varnešu scenārijs...

Foto

Jautājumi valdībai: ko man darīt ar papīriem vakcinēšanās brīdī?

Lai nebļaustītos soctīklos vai kur citur un nesaņemtu neadekvātus komentārus, varbūt valdība var publiski atbildēt mums visiem...

Foto

Marija pret Adriānu

Beidzot labas vēstis! Žogs uz Baltkrievijas robežas būs, par spīti bezgala nopietniem ģeopolitiskiem kavēkļiem, klimata katastrofām un vēlēšanu rezultātiem!...

Foto

Krāmu tirgus un tā darboņi

Kad redzi varas uzspiesto spēli no malas un esi gana vērīgs un spēcīgs, lai tajā neiesaistītos, katrs viņu nākamais solis kļūst...

Foto

Novēlotas pārdomas par Tēva dienu

Latvijā ir vairāk nekā 100 000 bērnu, kuri aug bez tēva. Dēli izaug bez piemēra kādam jābūt vīrietim, meitas bez pirmā...

Foto

Turpmāk NMPD prioritāte – tikai dzīvībai kritiski izsaukumi

Lai dzīvībai kritiskās situācijās, kad izšķirošas ir minūtes, iedzīvotāji saņemtu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu palīdzību, dienesta...

Foto

„Ģirģena mantojums”: uz robežas ar Krieviju uzbūvētā infrastruktūra joprojām nav nodota ekspluatācijā

“Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, kas ir uzbūvējusi infrastruktūru uz Latvijas – Krievijas valsts robežas,...

Foto

Šis ir kas nebijis!

Šis ir kas nebijis! Valsts prezidents Egils Levits raidījumā "Šodienas jautājums" paziņoja: "Beidzot ir piegriezies tiem cilvēkiem, kuri paši vakcinējas" un jautājums...

Foto

Patiesība melu laikos

Cilvēkus, kuri visu mūžu dzīvo bailēs par savu dzīvi, visvairāk biedē cilvēki, kuri ir drosmīgi un brīvi....

Foto

Mākslinieka misijas tumšākā puse - saskarties ar to negāciju un strutu vilni, kurš izplūst no bieži vien ilgi slēptām brūcēm

Mākslinieka Kristiana Brektes darbi pēdējās nedēļās...

Foto

Pieprasām valdībai nekavējoties rīkoties un ieviest stingrus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai

Mēs ar bažām konstatējam, ka valsts veselības aprūpes sistēma šobrīd strādā ar milzīgu pārslodzi un...

Foto

Prāta vingrinājums

Bērns vienmēr kādu atdarina. Sākumā vecākus. Kad bijām mazi, mēs centāmies būt tādi kā vecāki. Kad izaugām lielāki, atdarinājām kādu dziedātāju vai sportistu –...

Foto

Manas pārdomas par Covid-19 un tā ārstēšanu

Esmu izslimojusi Covid-19 (no 6 ģimenes locekļiem saslimām 5) un vēlos dalīties savās pārdomās:...

Foto

Stulbeņu zemes pravieša līkloči. Turpinājums

Tuvojoties kārtējām vēlēšanām, publiskajā vidē aizvien aktīvāki kļūst dažāda kalibra “jaunie gaismas nesēji” un dažādi gadu gaitā mazliet apputējuši politiskie eksspīdekļi....

Foto

Budžets un “pandēmija”

Budžeta veidošana ir tapusi par līdzekļu sadali varas kartelī. Nav ne detalizācijas, ne laicīgas iesniegšanas deputātiem. Nav iespējams runāt par budžetu nekādā veidā,...

Foto

Vai politprostitūciju var ārstēt ar naudu?

Reiz kādas zemes prezidentam ienāca prātā ģeniāla doma. Tā kā viņa vara bija lielā mērā atkarīga no parlamenta deputātiem un...

Foto

Neuzskatām, ka žīdiem Latvijā pienākas īpašas privilēģijas

Covid 19 ierobežojumu aizsegā atkal aktualizēta, un faktiski pabeigta kārtējā liela apmēra afēra - tā sauktās kompensācijas žīdiem par Otrā Pasaules kara laikā...

Foto

Šis jau ir apzināts noziegums pret savu tautu

Paldies Nacionālajai apvienībai par drosmi* iestāties pret Pavļuta/Kariņa apmātību un plānu izveidot Latviju par poligonu eksperimentam, kurā sabiedrība...

Foto

Mākslas cenzūra nedrīkst kalpot par politisku instrumentu

Mūsdienu sabiedrībā, kad dažādu grupu pretnostatīšana tiek izmantota politiski motivētu procesu virzīšanai, ir būtiski pievērst uzmanību, kā šim nolūkam...

Foto

Cilvēki, kas nemāk pat žogu nopirkt, grib man noteikt, kā man jāuzvedas

Kaut kā stulbi sanāk. Man nosaka, kā būt un kā būs jāuzvedas, cilvēki, kuri...

Foto

Pūces "pārsteigums" par Levita zvanu tikpat liekulīgs kā mulsums par būvlaukumā izdzirdētu lamuvārdu

Valsts prezidents Egils Levits telefonsarunās ar “Attīstībai/Par!” politiķēm Inesi Voiku un Vitu Andu...

Foto

Maskas krīt, vārdi par brīvprātīgo vakcināciju bijuši klaji meli

Tātad esošā koalīcija nobalsojusi par piespiedu vakcināciju skolotājiem, mediķiem un sociālās aprūpes darbiniekiem. Nu, ko - maskas...

Foto

Šogad mēs dvieļu un pannu iegādi centīsimies neaizliegt

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi priekšlikumus Veselības ministrijas izstrādātajam konceptam drošu pakalpojumu sniegšanai, kurus jau ir iesniegusi izskatīšanai Operatīvās...

Foto

Atklāta vēstule presei un sabiedrībai: par ko balsot vēlēšanās

Šodien ziņās teica, ka nevakcinētajiem pašiem būtu jāapmaksā ārstēšanās izmaksas… Nu kādēļ tad viņi nepasaka līdz galam,...

Foto

Režīms dara visu, ko grib, jo domā, ka būs mūžīgs

Būs nopietni sodi! Kariņš paziņoja Rīta Panorāmā, ka no otrās oktobra nedēļas stāsies Covid-19 ierobežojumi. Katrs, kurš...

Foto

Haoss vakcinēšanās centrā Tukumā

Šodien biju aizvedis uz vakcinēšanos pret Covid19 savu sievu Lielā ielā 1, Tukumā. Sieva bija iepriekš piereğistrējusies manavakcina.lv uz noteiktu laiku - plkst.12:00....