Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja līdz 2.oktobra rītam a/s Pasažieru vilciens (PV) nenoslēgs līgumu ar spāņu uzņēmumu Construcciones y Auxiliares de Ferrocarriles S.A. (CAF), kura apakšuzņēmējs ir a/s Rīgas vagonbūves rūpnīca (RVR), visticamākais, tiks rosināta RVR maksātnespēja, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija.

Oficiāli informācija par iespējamo RVR maksātnespējas pieprasīšanu pagaidām netiek apstiprināta. Tomēr Pietiek zināms, ka RVR bankrota (maksātnespējas) pieprasījumam esot nobriedis a/s Latvijas Krājbanka administrators - SIA KPMG Baltic.

Tāpat Pietiek neoficiāli zināms, ka pret bijušo PV valdes priekšsēdētaju Nilu Freivaldu, īpaši gadījumā, ja ar CAF, balstoties uz Freivalda noslēgto dokumentu, veiks kādas darbības, kas PV un valstij radīs zaudējumus, visticamākais, tiks celta apsūdzība pēc Krimināllikuma XXIV nodaļas (Noziedzīgi nodarījumi valsts institūciju dienestā) pantiem par amatpersonas bezdarbību un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, prasot no viņa kā atbildīgās amatpersonas piedzīt arī zaudējumus.

Tieši ar risku, ka no Freivalda līdz ar iespējamo apsūdzību varētu tikt prasīta materiāla atbildība, tiek skaidroti iemesli, kāpēc Freivalds sācis atbrīvoties no iepriekš sev piederošajiem nekustamajiem īpašumiem, par ko Pietiek jau informējis.

RVR, kurā 67% kapitāla pieder Kiprā reģistrētai firmai Mysea Enterprises Limited, 2011.gada 31.maijā Krājbankā aizņēmusies 12 miljonus eiro, ieķīlājot visu uzņēmuma mantu. Kā nodrošinātā šī kredīta summa minēti 7,02 miljoni latu.

Krājbankas administrators kredīta līgumu jau pirms ilgāka laika esot uzteicis, kredītu prasot apmaksāt līdz 30.septembrim. Noprotams, ka RVR kredītu līdz 30.septembrim nav gatava apmaksāt, tāpēc lūgusi Krājbankas administratoru kredīta atdošanas un tā apmaksas termiņus pārskatīt, to pamatojot ar sagaidāmo līgumu ar CAF par vilcienu iepirkumu un solot, ka kredīts bankai tiks atdots.

RVR padomes loceklis un līdzīpašnieks Aivars Ločmelis emocionālā sarunā ar Pietiek, kurā vērsa uzmanību uz nacionālās rūpniecības iznicināšanu, tā arī neatbildēja uz jautājumu, vai gadījumā, ja PV nenoslēgs līgumu ar CAF, kurā RVR ir apakšuzņēmējs, uzņēmumam draud maksātnespēja.

Ločmelis gan uzsvēra, ka RVR esot vēl citas ieceres, kā attīstīt ražošanu. Kas tieši bez CAF ir potenciālie RVR partneri, Ločmelis neatklāja. Tāpat Ločmelis nebija gatavs publiskot dokumentu par to, kas tad ir RVR Kiprā reģistrētā īpašnieka patiesā labuma guvēji.

Oficiāli arī Krājbankas administrators nebija gatavs publiski atzīt, vai tiks prasīta RVR maksātnespēja, ja RVR kredītu līdz 30.septembrim neatdos. Atbildot uz Pietiek jautājumu, kāda būs KPMG Baltics rīcība, uzņēmuma sabiedrisko attiecību pārstāvis Oskars Fīrmanis norādīja: „Administrators aktīvi komunicē ar visiem klientiem, kuriem ir zināmi sarežģījumi, un RVR nav izņēmums. Domājam, ka mēs atradīsim kopīgu risinājumu arī šajā gadījumā, tai skaitā, pieļaujot iespēju šo termiņu pagarināt.”

Tiesa, Pietiek zināms, ka jau kopš vasaras vidus RVR bankas administratoram solījusi, ka uzņēmumam tiks piesaistīts jauns investors un ka tiks saņemti vēl papildu pasūtījumi, līdz ar ko RVR spēšot nodrošināt kredīta apmaksu. Tomēr pagaidām šie solījumi neesot vainagojušies ar panākumiem.

Līgums ar CAF, kuram noteikts pusgadu ilgs spēkā stāšanās termiņš, tika parakstīts 2.aprīlī. Valstij pastarpināti piederošās PV vārdā to slēdza toreizējais PV valdes priekšsēdis Freivalds. Neilgi pēc līguma parakstīšanas atklājās, ka Freivalds, parakstot līgumu, piekāpies vairākām CAF prasībām, kas neatbilda valdības apstiprinātajai pozīcijai. Freivalds amatu PV pavasarī zaudēja.

Freivalda ar CAF 2.aprīlī parakstītais priekšlīgums ir konfidenciāls un līdz šim pilnībā nav publiskots.

Līgums ar CAF nav vienīgais miljonus vērtais dokuments, uz kura ir Freivalda paraksts. Tieši viņš bija amatpersona (Satiksmes ministrijas valsts sekretārs) laikā, kad 2009.gada 4.martā tika noslēgts pretrunīgi vērtētais līgums ar bijušo airBaltic līdzīpašnieku, SIA Baltijas aviācijas sistēmas (BAS). Par BAS „izkārtni” kalpoja bijušais lidsabiedrības vadītājs Bertolts Fliks. Arī BAS ir viens no Krājbankas parādniekiem.

Pietiek jau rakstījis, ka neoficiāli RVR Kiprā reģistrētā īpašnieka patiesā labuma tiesības tiek saistītas gan ar Latvijas Krājbankas pastarpinātā īpašnieka, krievu miljardiera Vladimira Antonova, gan Ventspils mēra Aivara Lemberga iespējamo interešu pārstāvību, tomēr oficiālu apliecinājumu tam Pietiek nav izdevies iegūt. RVR līdzīpašnieks Ločmelis ziņas, ka aiz Kipras kompānijas slēpjas Antonovs vai Lembergs, kategoriski noliedza. Viņa teiktais liecina, ka aiz Kipras ofšora slēpjoties publiski zināmie uzņēmuma līdzīpašnieki – viņš un brāļi Ēriks un Valērijs Igauņi.

Pēc oficiālajiem datiem, bez Kipras ofšora 24,75% RVR akciju īpašnieks ir Igauņiem un Ločmelim piederošā SIA Holdinga kompānija FELIX, bet atlikušie 8,25% akciju ir Lazaram Raizbergam un Aleksandram Fomkinam piederošās SIA Vairogs K īpašumā.

Jauno vilcienu iepirkums paredz līdz 2015.gadam iegādāties 34 jaunus elektrovilcienus un septiņus dīzeļvilcienus, pasūtījumu kopējā summa lēsta 610,76 miljonu eiro (429,24 miljonu latu) apmērā. Vilcienu iepirkumam paredzēts ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums 100 miljonu latu apmērā.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Medicīna kā māksla un mākslas medicīna jeb Kultūras ministrijā integrēta veselības politika

FotoTrīs sarunas, kā šā raksta iegansts. 1. Pacietīgi noklausījies manu 15 minūšu uzrunu par to, ka galvenais valdības uzdevums ir veselības jomu integrēt visās politikās – aizsardzībā ar medikamentu rezervēm un sadarbību starp militārajiem un civilajiem mediķiem, izglītībā ar veselības pratības apgūšanu un bērnu sporta nodarbībām ikdienā, labklājībā ar darba nespējas lapu revīziju, zemkopībā ar veselīgu uzturu, ekonomikā ar atbalstu farmācijas rūpniecībai, Saeimas deputāts Viktors Valainis izmanto manas ieelpas brīdi un pajautā – kā es grasos integrēt veselību kultūrā un kultūru veselībā.
Lasīt visu...

21

Aicinām rast risinājumus un nodrošināt Jaunā Rīgas teātra atgriešanos mājās 2023. gadā

FotoMēs, Jaunā Rīgas teātra darbinieki, vēršamies pie valsts izpildvaras un likumdevējvaras augstākajiem pārstāvjiem ar aicinājumu iesaistīties un rast risinājumu bezgalīgajai mūsu teātra ēkas Lāčplēša ielā 25 rekonstrukcijai, kura, mūsuprāt, atspoguļo kopējo Latvijas valstij piederošo ēku būvniecības, rekonstrukcijas un pārraudzības procesu nesakārtotību.
Lasīt visu...

21

Šis briesmīgais Kiršteins atļaujas izteikt par mani man nepatīkamu viedokli: iesniegums Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai

FotoCienījamie tautas priekšstāvji komisijā! Tautas priekšstāvis 14. Saeimā Aleksandrs Kiršteins plašsaziņas līdzeklī “Privātā Dzīve" (31. janvāris-6. februāris, 2023. Nr. 05 (1237). 13. Ipp.) ir izplatījis informāciju par mani.
Lasīt visu...

21

Kukaiņu ēdienkarte

FotoPēdējā laikā daudz diskusiju par kukaiņu uzspiešanu pārtikā, un, ja sašutuma vilnis varētu nomēzt valdības, varneši kristu. Tomēr Švāba marionetes joprojām vismaz ES ir pie ruļļiem un lemj, ko pārvaldītajām tautām ēst. Lūk, PAGAIDĀM oficiāli apstiprinātie kukaiņi, kas var slēpties jūsu pārtikā – miltu tārps (Tenebrio molitor), klejotājsisenis (Locusta migratoria), circenītis aizkrāsnē (Acheta domesticus) un pakaišu vabole (Alphitobius diaperinus). Pievienotajā vācu analītiskajā rakstā uzskaitīti produkti, kuros atļauti insekti.
Lasīt visu...

13

Cik ilgi vēl tiks pieļauts šis "brīvais kritiens" dabas aizsardzībā Latvijā?

FotoInteresantas lietas notiek – izrādās, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) dzēš no savas Facebook lapas komentārus, kas nav ne rupji, ne naidu kurinoši, ne kā citādi aizskaroši!  Paradoksālā kārtā pārvalde dzēš precīzi citētu fragmentu no 5.janvāra Latvijas radio 1 raidījuma "Zināmais nezināmajā" - tieši to, ko publiski ēterā teikusi par dabas aizsardzību atbildīgā ierēdne - DAP Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode.
Lasīt visu...

21

Piecpadsmit DZĪVĪBAS Latvijas nākotnei

FotoUz valdības un Saeimas atbalstu neceriet, mīļie. Viņiem savas problēmas ir jārisina. Līdz tautas sāpēm un vajadzībām viņiem tāls ceļš vēl ejams. Ļoti, ļoti tāls. Tautas gudrība teic: "Paēdis neēdušu nekad nesapratīs!" Un tik tiešām, kā gan "pārstrādājies" deputāts varētu saprast TĒVU, kurš katru dienu smagi strādā 18h, lai pabarotu savu ģimeni. Tas ir neiespējami.
Lasīt visu...

21

Jolanta, Denis, jūs esat parasti raspi...ģaji dieva (iedomu drauga) vārdā, lai tiktu pie liekas kapeikas

FotoPar Jolantas Gulbes-Paškevičas cinisko Facebook ierakstu par to, ka 11. septembra terora akts esot noticis tāpēc, ka VISUVARENAIS dievs esot bijis brīvdienā tajā dienā un DŽENTLMENIS (iedomājieties, kāds skaists apzīmējums ne uz ko nespējīgajam dievam), tāpēc vienkārši pagājis tajā dienā maliņā pavērot notiekošo, jo ko tad es, es jau neko.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mana atbilde Andrim Kivičam

Labrīt, Andri. Mēs ar Tevi esam tikušies tikai vienu reizi, kad Tu uzaicināji mani pie sevis uz interviju. Mums bija jauka saruna...

Foto

Mūsu krievvalodīgajiem vēlētājiem ir jāpasaka ne tik tīkama patiesība - ja gribat cieņpilnu attieksmi pret sevi, arī pašiem ir jāsper solis pareizā virzienā

Kas noteica "Saskaņas"...

Foto

No mūsu drosmes atkarīgs

Pirms simt viena gada rakstnieks, politiķis, viens no Latvijas valsts dibināšanas iniciatoriem Jānis Akuraters 1922. gada laikraksta “Jaunākās Ziņas” 66. numurā rakstīja:...

Foto

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

Starptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles...

Foto

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

ES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu...

Foto

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

Bezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī...

Foto

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

Dāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures...

Foto

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

Valstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”,...

Foto

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

Nav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas...

Foto

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

Atgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā,...

Foto

Izdevusies valsts

1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar...

Foto

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir...

Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...