Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ēģiptiešu miljardieris Nasevs Savirs (Nassef Sawiris) - viens no sešiem investoriem, kurus Laimdotas Straujumas (Vienotība) valdībai kā savus partnerus bankas Citadele iegādē nosaucis ASV investīciju fonds Ripplewood Holdings, īsi pirms Latvijas valdības zaļās gaismas darījuma slēgšanai Ēģiptē notiesāts uz trim gadiem cietumā saistībā ar apsūdzībām par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 2 miljardu ASV dolāru apmērā. Tikmēr valdošās partijas Vienotība politiķi un sabiedrisko attiecību speciālisti medijos izvērsuši plašu "skaidrošanas" kampaņu, Citadeles darījumā iesaistīto starptautisko investoru vārdus pasniedzot kā veiksmes stāstu un apliecinājumu respektablu investīciju ienākšanai Latvijas banku sektorā.

Ēģiptes tiesa pirms pāris nedēļām Nasevu Saviru (attēlā) notiesājusi uz trim gadiem cietumā par nodokļu nomaksas apiešanu 2 miljardu ASV dolāru apmērā, - tas noticis dienu, pirms Laimdotas Straujumas (Vienotība) valdība izlēma banku Citadeli pārdot investoru grupai, kurā ir arī Savirs - 15. septembrī, ziņojusi aģentūra Reuters.

Tiesa, 16. septembrī spriedums pārsūdzēts, un Ēģiptes tiesai iesniegti papildu dokumenti, tādēļ gala lēmums būs zināms 28. oktobrī. Papildus trīs gadu cietumsodam Saviram piespriests arī samaksāt soda naudu 50 miljonu Ēģiptes mārciņu apmērā.

Saviru ģimenei piederošā Orascom Construction Industries tika apsūdzēta nodokļu apiešanā 2 miljardu ASV dolāru apmērā, pārdodot vienu no koncerna meitasuzņēmumiem, cementa ražotni Orascom Building franču firmai Lafarge. Darījuma summa bijusi 12 miljardi ASV dolāru, ziņo aģentūra Reuters. Drīz vien Savirs tika iecelts Lafarge direktoru padomē.

Darījums bija noslēgts jau 2007. gadā, kad pie varas vēl bija Ēģiptes prezidents Hosnī Mubaraks. Strīds par nenonamsāktajiem nodokļiem ar miljardieru ģimeni sākās, kad pēc vecā režīma gāšanas pie varas bija nācis prezidents Mohameds Mursi.

Biznesa žurnāla Forbes interneta versija Savira profilā raksta, ka miljardieris jau 2013. gada aprīlī panācis kompromisa vienošanos ar Ēģiptes valdību, ka līdz 2017. gadam samaksās nodokļos pusi no apsūdzībās minētās summas - 1 miljardu ASV dolāru.

Tomēr Savirs samaksājis tikai daļu un pārtraucis šīs vienošanās pildīšanu, kad Mursi tika gāzts no amata. Šī gada jūlijā Savirs atsācis sarunas ar jaunā Ēģiptes premjera Ibrahima Mahlaba valdību par nodokļu strīda jaunu noregulējumu.

Saistībā ar šīm apsūdzībām iespējamā nodokļu apiešanā Saviram pērn vismaz uz laiku bijis noteikts aizliegums izceļot no Ēģiptes, lai gan jau informācijas parādīšanās brīdī nebija skaidrs, vai Savirs vispār atrodas valstī. 2013. gada martā aģentūra Associated Press ar atsauci uz Ēģiptes valsts ziņu aģentūru vēstīja, ka Nasevam Saviram un viņa tēvam Onsi Saviram ar valsts prokurora lēmumu noteikts aizliegums izceļot no valsts.

Tas noticis pēc tam, kad pēc Ēģiptes finanšu ministra iniciatīvas tika uzsākta kriminālizmeklēšana par iespējamu izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tiesa atzīst – Valsts kultūrkapitāla fonda lēmums ir prettiesisks

FotoMūzikas un mākslas attīstības fonds “Balsis” ir guvis tiesas atzinumu par Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) lēmuma prettiesiskumu. Valsts finansējumu kultūras projektiem VKKF savos izsludinātajos konkursos sadala atbilstoši katras nozares ekspertu komisijas slēdzienam – VKKF padome pieņem lēmumu, balstoties uz šiem ekspertu ieteikumiem. Un tiesa lēmusi, ka konkrētais padomes lēmums par finansējuma nepiešķiršanu mūzikas un mākslas attīstības fondam “Balsis” ir prettiesisks.
Lasīt visu...

3

Ārlietu ministres Baibas Bražes pirmais gads Evikas Siliņas valdības komandā: lūdzu, nesmejieties pārāk skaļi!

FotoSaeima Baibu Braži ārlietu ministres amatā apstiprināja 2024. gada 19. aprīlī. Visu ministres darba vizīšu un tikšanos fokusā ir bijis atbalsts Ukrainai, Latvijas drošība un ekonomiskā izaugsme, un Latvijas cilvēki, viņu drošība un labklājība.
Lasīt visu...

18

Cerams, Latvijai ir kaut cik pašcieņas

FotoDaži mēļo, ka krievija esot piedāvājusi Trampam šādu gājienu: atbloķēt iesaldēto krievu naudu un par to iepirkt krievijai ASV lidmašīnas. Pagaidām civilās.
Lasīt visu...

3

Nu ko es varu darīt, ja nodokļu maksātāju nauda tik labi tērējas...

FotoPubliskajā telpā ik pa laikam uzvirmo kārtējie apgalvojumi par to, cik daudz kas Latvijas veselības aprūpes sistēmā nenotiek, cik daudz tiek kavēts, cik dārgi viss izmaksā. Taču daudz mazāk tiek runāts par to, kas patiesi tiek darīts, kas ir paveikts, kāpēc izmaksas ir tādas, kādas tās ir, kādi faktori to ietekmē un cik būtiska ir lēmumu pieņemšana slimnīcas un sabiedrības labā.
Lasīt visu...

12

Santa Ločmele – “patvēruma vietu” eksperte? Vai vienkārši nākamā glāze pirms vēlēšanām?

FotoKad Ogres deputāte, kura ir pazīstama vairāk ar vājību uz stiprajiem dzērieniem nekā ar konkrētiem darbiem, pēkšņi sāk uztraukties par droniem, pagrabiem un plūdiem, cilvēkiem ir pilnīgas tiesības uzdot vienu vienkāršu jautājumu: kur Tu biji visu šo laiku?
Lasīt visu...

21

Cik patiesībā maksā birokrātija?

FotoBirokrātijas mazināšana ir viena no valdības prioritātēm, kas tika definētas šī gada sākumā, izveidota arī birokrātijas mazināšanas rīcības grupa. Kamēr gari un plaši diskutējam par nepieciešamību samazināt birokrātiju, ik dienas tā izmaksā noteiktu summu no mūsu, nodokļu maksātāju, līdzekļiem. Turklāt birokrātija patērē ne tikai mūsu naudu, bet arī laiku, taču laiks, kā zināms, arī ir nauda. Diemžēl no birokrātijas šobrīd nav pasargāta neviena nozare, tostarp, arī izglītība.
Lasīt visu...

21

Nevainīguma prezumpcija un apsūdzības publicitāte

FotoIr kāds parasts žurnālistu – politiķu dialogs, kurš visbiežāk atkārtojas medijos pirms parlamenta vai pašvaldību vēlēšanām. Uz žurnālistu jautājumu par kāda apsūdzībā iesaistītā kandidāta iespējamo likuma pārkāpumu saņemts gandrīz automātisks partijas biedra vai sabiedrotā enerģisks atbildes atteikums, šoreiz kā vairogu priekšā liekot nevis parasto "nav komentāru", bet daudz iespaidīgāku nevainīguma prezumpcijas argumentu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi