Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Toms

07.06.2017. 11:57

Šā monstra,Veselības ministrijas,ar simtiem ierēdņu vietā mums ir vajadzīga atkal Labklājības ministrija ar Veselības departamentu un septiņpadsmit ierēdņiem tajā,kā pirmskara Latvijā.Bez rindām,kvotām un kukuļiem dakteriem,bet ar neatkarīgām slimokasēm ar pašu dalībnieku vēlētu vadību,savām daudz lētākām slimnīcām,aptiekām,bezmaksas sanatorijām un bērnu vaseas nometnēm.Nekur neder,ka iedzīvotāj skaitam nepārtraukti samazinities,ministrijas ierēdņu skaits turpina palielināties!

Atbildēt

Es

27.05.2017. 13:39

Iecēla menedžeri, kas no jomas pati padziļināti neko nesaprot. Izrādījās, ka tas neder.

Atbildēt

Ierēdne

24.05.2017. 14:36

»

HARIS

Belēvičs vismaz kaut ko darīja un panāca.Tapēc jau bija jāaizvāc,jo pieķērās neaizskaramo kastai.Nu kaut vai par ātrās palīdzības autoparku.Ietaupīja daudzus miljonus.Tagadējā saka,ka vajag naudu ,lai likvidētu pacientu rindas,bet būtībā vis iet algām,par rindu likvidēšanu vairs nav runas...


Visi līdzšinējie veselības ministri kopā netika izdarījuši sabiedrības veselības veicināšanai tik daudz, cik Belēvičs: skolās svaigi pagatavotas no dabīgiem produktiem pusdienas, skolu kafejnīcās veselīgie produkti, aizliegums Enerģijas dzērienus pārdot bērniem līdz 18, transtaukskābju aizliegums LV ražotos un importētos produktos, alkohola reklāmas ierobežojumi, elektronisko cigarešu ierobežojumi, stingrākas normas jaunajā Tabakas aprites likumā, būtiski paplašināts veselīgo pašvaldību tīks....

Atbildēt

HARIS

23.05.2017. 11:22

Belēvičs vismaz kaut ko darīja un panāca.Tapēc jau bija jāaizvāc,jo pieķērās neaizskaramo kastai.Nu kaut vai par ātrās palīdzības autoparku.Ietaupīja daudzus miljonus.Tagadējā saka,ka vajag naudu ,lai likvidētu pacientu rindas,bet būtībā vis iet algām,par rindu likvidēšanu vairs nav runas.

Atbildēt

Maniaks

23.05.2017. 06:32

Kad Ćaśka nonàca ministres amatà, jau komentèju, ka viña pa laikam iznàks no aizkulisèm, kaut ko norunàs un atka pazudîs. Nekas nav mainîjies, tà arî notiek, tikai tagad, satikoties ar Kućinski, blefotàju Nr1, viña pat subućoties kameru priekśà nekautrèjas. Blefa, politiskà pokera spèlmañi, Śadurskis, Reizniece, Ćakśa, Àboltiña, Kućiskis skolo arî Vèjoni blefot un visu Saeimu blefot.

Atbildēt

Troļļu gans

22.05.2017. 15:17

»

Stalins-Troļļu gans

tu labi zini drebi


Cien.bij.ministrs un cien.ministre ir tik spilgtas personības, ka viņu labākās īpašības viegli pamanīt var jebkurš.

Atbildēt

Troļļu gans

22.05.2017. 15:15

»

IT

Suņi rej, bet karavāna iet tālāk: Čakša caur sava šķirtā vīra Pūces norādītajām firmām sadala jauno (23 milj) Eiropas eVeselības naudu, Stakens pārkārto iepirkumu un celtniecības konkursus savai kabatai par labu, Vāne kārto savu privāto biznesu. No Stakena un Vānes atlec labumiņš Zaļo partijas spicei...


Neviens netraucē boļševikus un komuņagas 25 gadus pēc neatkarības pasludināšanas aizslaucīt uz īsto vietu, politisko kapsētu, kur viens izbijis biedris jau gaida savus gara radiniekus. Vienas vēlēšanas drīz būs, līdz Saeimas vēlēšanām arī daudz laika nav palicis. Ir dažādi suņi, daži rej, daži kož, bet daži apbedī slinkos kamieļus.

Atbildēt

IT

22.05.2017. 14:53

Suņi rej, bet karavāna iet tālāk: Čakša caur sava šķirtā vīra Pūces norādītajām firmām sadala jauno (23 milj) Eiropas eVeselības naudu, Stakens pārkārto iepirkumu un celtniecības konkursus savai kabatai par labu, Vāne kārto savu privāto biznesu. No Stakena un Vānes atlec labumiņš Zaļo partijas spicei, Kučinskis sauc Čakšu par ļoti godīgu un savas komandas locekli.... Suņi rej, bet karavāna iet tālāk...

Atbildēt

inese

22.05.2017. 13:57

»

Upsss

Renārs Putniņš taču bja STRAUJUMAS padomnieks


Tātad gan ārsts, gan saprot drēbi veselības aprūpes sistēmā.

Atbildēt

Stalins-Troļļu gans

22.05.2017. 13:13

tu labi zini drebi.

Atbildēt

Upsss

22.05.2017. 11:33

Renārs Putniņš taču bja STRAUJUMAS padomnieks!!! :))))

Atbildēt

Troļļu gans

22.05.2017. 08:53

»

Stalins

Problemas mediciina ir ljoti lielas


Te gan mūsu izcilai ministrei ir iespēja parādīt savas lieliskās politiķes īpašības - savaldību, prasmi ieklausīties pat, ja tas ļoti nepatīk, smaidīt, kad gribās iekosties kaklā un spēju atrast risinājumu, kurš apmierinās abas puses, bet nevis gražīgi un nepārliecinoši uzspiest savu viedokli. Stradiņos taču ir pavadīts tik daudz laika un arī kaut kas pretī par to ir saņemts. Varēs pierādīt, ka ZZS tā ir supermenu, bet nevis lūzeru partija, kura māk sakārtot onkoloģiju, mīl pacientus, ciena visus mediķus, nevis atsevišķus spīdekļus un ir spējīga veikt reformas nevis tarkšķēt par tām.

Atbildēt

Andrejs

22.05.2017. 08:47

Čakšas divkosības spogulis: Mēs arī redzam, kādā situācijā ir iespiesti slimnīcu vadītāji, jo viņi saprot mediķus, bet no augšas ir spiediens visu nokārtot tā, lai it kā viss ir kārtībā,» pārdomās dalās S. Plūme.

Atbildēt

LV pilsonis

22.05.2017. 04:39

Nupat izbaudījām "zaļo koridoru", bet neizplūdīšu niansēs. Novēu visiem kuri pielikuši pūles lai saglabātu nemainīgu onkoloğijas nozari, nokļūt šajā koridorā uz nekurieni. Lai veselības sistēmu un valsti kopumā izvestu uz pareizā ceļa, vispirms jāatjauno nāves sods un jātiesā milzīgs daudzums ... necilvēku. Pašlaik mums nav veselības ministrija, bet vārda vistiešākajā nozīmē - LV Nāves ministrija.

Atbildēt

Troļļu gans

21.05.2017. 22:16

»

Kā tad

Ja nodarbojaties ar propogandu vai tās apkarošanu, tad vismaz darat to saprātīgi...


A trīs gadi ir maz? Vienotība bija vienīgā valdību veidojošā partija, ZZS noraudājusies sēdēja kaktiņā? A kur Saeimas ZZS deputāti, kur cienījamā deputāte Bārča, kur cienījamie deputāti Trupovnieks, A.Bērziņš vai citi ZZS deputāti. Lupatiņā klusēja, cien.bij.ministru pat uz komisiju sēdēm nespēja atvilkt vai izsviest no deputāta siltā krēsla, jūsmoja par entuziasmu, bet beigās izmeta politiskajā miskastē kā vecu grīdas lupatu. Tā kā nevajag visu velt uz Vienotību. ZZS nemaz tik tālu nebija no naudas podiem un iespējām ietekmēt veselības nozari. Starp citu, naudas trūkums nav vienīgais nozares bēdīgā stāvokļa cēlonis. Raksta autors par to raksta. Tāpēc abpusēji iesaku nerakstīt propogandistiskus komentārus ZZS boļševistiko komuņagu stilā un uzrakstīt arī kaut ko par rakstu.

Atbildēt

Troļļu gans

21.05.2017. 21:59

»

Stalins

Nav viegli spriest par labajam un sliktajaam partijaam ,nu taa ir politika,bet man maasa staatija,kad PVD autobuss iekljuva avarija Veldre izkrukiija situaaciju


Nav mums labu vai sliktu partiju, ir labi vai slikti darbi. Komentāros pavīdēja pārmetumi Vienotībai par veselības nozares graušanu, aizmirstot, ka pēdējos 3 gadus VM rullē ZZS ministri, no pēdējiem 15 gadiem Vienotības un tās priekšteču ministri bija 5 gadus, pārējos no LC, TP un ZZS. Tomēr pēdējie 2 veselības ministri izceļas uz pārējo ministru fona, tik vāji ministri ir retums pat veselības ministru pulciņā. Iepriekšējam cien.bij.ministram bija pilnīgi aizvēsturiska politiskā kultūra, politiskais izraktenis. Patreizējās cien.ministres atbilstības līmenis ministra amatam ir tikpat aizvēsturisks, tādi tīratradņi bija raksturīgi pirmajiem gadiem pēc neatkarības pasludināšanas.
Pēdējos 3 gados nozarē pozitīvu izmaiņu gandrīz nav. Katram ministram ir savas vājības, vienam vajadzēja balstīt savu biznesu, otrai savas ambīcijas. Abi tiešajiem darba pienākumiem veltīja mazāko darba laika daļu. Tas protams nenozīmē, ka abi tikai gurķojās, strādāja arī, kaut ko izdarīja. Ziniet es nedomāju, ka V.Veldre vai pat B.Rozentāle sper kaķiem vai bērniem, met pa logu atkritumus vai spļauj uz ielas. Gan jau par bij.cien.ministru vai cien.ministri var atrast kādu cilvēcīgu stāstu. Bet tomēr tas ir par maz, lai sauktu viņus par labiem ministriem.

Atbildēt

Kā tad

21.05.2017. 21:41

»

Troļļu gans

Nevaru spriest par viņa cilvēciskām īpašībām, bet kaut kā neatceros labos darbus veselības nozarē, kurus varētu salīdzināt ar "Kā tad" komentārā piesauktajiem sliktās partijas ministru sliktajiem darbiem. Atgādinu, ka pēdējos 15 gados sliktie rullēja ~5 gadus, labie un gaišie ~10, ieskaitos pēdējos ...


Ja nodarbojaties ar propogandu vai tās apkarošanu, tad vismaz darat to saprātīgi.

Nevienu neesmu nosaucis par labu un gaišu, bet zinu to, ka vēl 2008.gadā un 2009.gadā tādas problēmas, kā tagad, lai tiktu pie ārsta vienkārši nebija.

Jā, pēdējos trīs gadus Veselības ministriju stūrē ZZS, bet tikai pēdējo 1,5 gadu Finanšu ministriju, kad tika apstiprināts Kučinska kabinets.

Tieši Vienotības valdīšanas laikā veselības aprūpei netika palielināts budžets, neraugoties uz valsts iziešanu no ekonomiskās krīzes.

Māris Kučinskis un Dana Reizniece-Ozola vismaz kādā klausās, atšķirībā no Vienotības ministriem.

Atbildēt

Ministrei

21.05.2017. 21:40

Ir jāatkāpjas kaut vai stradiņos samazināto operāciju dēļ. Mazspēja....

Atbildēt

Inta

21.05.2017. 21:32

»

Stalins

Vinets Veldre bija ists pusis.un ari ir


Kā tad, īsts gudrinieks 😀 Laikam glupākais no visiem, ....

Atbildēt

>09.28

21.05.2017. 19:43

bet,ja no cauruma birst tavā kontā

Atbildēt

Elmārs

21.05.2017. 11:46

Vai mums,nabadzīgajā Latvijā,ir vajadzīga šī milzīgā Veselības ministrija ar pieaugošu ierēdņu skaitu,ja veselības aprūpe un sociālās lietas,tikai Eiropā vien, ir apvienotas vienā ministrijā Igaunijā,Somijā,Zviedrijā,Norvēģijā,Islandē,Īrijā,Nīderlandē,Īerijā,Polijā,Ungārijā,Horvātijā,Grieķijā,Gruzijā,Monako,Andorā,Sanmarino? Tāpat,kā pirmskara Latvijā,kad bija tikai 10 ministrijas!

Atbildēt

Elmārs

21.05.2017. 11:36

(turpinājums) ir apvienotas vienā ministrijā? Tāpat,kā pirmskara Latvijā!

Atbildēt

Alīda

21.05.2017. 10:36

Nē! Tāda "krāp....."(skat.foto),mums 100 gadus nav vajadzīga!

Atbildēt

CEPURU CEPURNIEKS

21.05.2017. 08:42

NAUDU NOVIRZA VALSTS SLIMNICAM UN IESTADEM,KUR TA ARI MILJONIEM PAZUUD IEPIRKUMOS,BUUVNIECIIBAS,IZPEETEES,NEIZDEVUSAMIES SAIMNIEKOSHANA...KA JAU PIE ZZS.....TIK SKAISTI VAAARDI UN SIIKUMINJU IZRAADES PLEBEJIEM

Atbildēt

Nu nu

21.05.2017. 08:28

»

Kā tad

Veselības aprūpe sagrāve sākās ar Vienotības kontroli par Finanšu un Veselības ministrijām, tostarp ar tiem, kuri noraidīja iepriekšējos mēģinājumus sasaistīt nodokļu maksāšanu ar pieķļuvi tai


Arī Circenes modelis paredzēja papildus naudu, to gan pašā sākumā jau izņēma MK no likuma. Tā kā bija uzrakstīts,nekāda liela labuma nebūtu,pareizi ārsti atteicās. Pie lielas naudas darbosies jebkura sistēma, makā ir sakārtot esošo un aiztaisīt caurumus,ko neviens negrasās darīt.

Atbildēt

Troļļu gans

21.05.2017. 07:18

»

Stalins

Vinets Veldre bija ists pusis.un ari ir


Nevaru spriest par viņa cilvēciskām īpašībām, bet kaut kā neatceros labos darbus veselības nozarē, kurus varētu salīdzināt ar "Kā tad" komentārā piesauktajiem sliktās partijas ministru sliktajiem darbiem. Atgādinu, ka pēdējos 15 gados sliktie rullēja ~5 gadus, labie un gaišie ~10, ieskaitos pēdējos 3 gadus.

Atbildēt

'premjers' par neiebilst

21.05.2017. 07:08

pret latgales atdalīšanas uzsākšanu, par ko runājat

Atbildēt

mums nav vajadzīga

21.05.2017. 07:07

vajadzīga 'sistēmai', kuru neaiztiek ar reformām

Atbildēt

Troļļu gans

21.05.2017. 05:54

»

Kā tad

Veselības aprūpe sagrāve sākās ar Vienotības kontroli par Finanšu un Veselības ministrijām, tostarp ar tiem, kuri noraidīja iepriekšējos mēģinājumus sasaistīt nodokļu maksāšanu ar pieķļuvi tai


Kāda mums bija veselība nozare, kad ministri bija A.Šķēle, I.Godmanis, A.Slakteris, V.Veldre vai B.Rozentāle! Protams jau tad visādi dombrovski, vilki, mūrnieces vai circenes traucēja. Visa pasaule brauca ārstēties uz Latviju, citu valstu labākie ārsti netika ņemti darbā Latvijā, neatbilstoši zema kvalifikācija, rindu nebija un slimnīcas bija kā bombonkas. 5 gados sagrāva, labākie un izcilākie LC, ZZS, un TP ministri 10 gadus nespēja pretoties.
Tomēr tas nav galvenais. Ir parādījies cerību stariņš! Veselības nozares ar 2 izcilu ministru rokām atkal atkopjas jau gandrīz 3 gadus. Atkal pasaules labākie ārsti sāk klauvēt pie Latvijas slimnīcu durvīm, žēlīgi un pazemīgi lūdzot darbu par simbolisku samaksu, gatavi par velti strādāt virsstundas un vēl vairāk. Rindu vairāk nav, pagājugad Latvijas zāles iepazina visa pasaule, termiņā esam uzcēluši pasaulē labāko slimnīcas korpusu, Latvija kustās, nesmēķē un neēd bulciņas.
Vai kaut viens ZZS un cien.ministres fans var kaut ko pateikt par rakstu? Kas ir pareizs, ja ir kaut kas ir pareizs, kas nepareizs, kur meli. Nē, nav 10 000 parakstu, jā, ir onkoloģijas plāns, nē, nav nekādas infekcijas, jā, zinām cik kas maksā, nē, netīksmināmies ar sevi TV, nē, padomnieki ir cilvēki ar kristāltīru reputāciju. Hei, Čakšas troļļi, gudrāk un atbildīgāk ir jāstrādā, centīgāk! MK sēdēs var gulēt, te nevar, spekulatīvi kaitnieciski informatīvais hibrīdkarš!

Atbildēt

krams

21.05.2017. 04:57

Šajā valstī ir noteikts kurss uz tautas iznīcināšanu. Un proti- 2 gadus gaidīju rindu uz vēnu izmeklējumu. Cik gaidīšu tagad lai tiktu pie flebologa nezinu. Tā lūk!

Atbildēt

Kā tad

21.05.2017. 01:01

»

jurka

Medicīnas aprūpe sagrāve sākās ar dalību ES.Pieļauju ka valstī.ir spēki,kuri efektīvi bloķe labklājības iespēju mūsu valstī.Labklājības un medicīnas aprūpes sistēmas graušana apliecina ES nespēju pretoties destruktīviem spēkiem,kuru saistība ar Kremli ir vispārzinama.No savas pieredzes varu liecināt...


Veselības aprūpe sagrāve sākās ar Vienotības kontroli par Finanšu un Veselības ministrijām, tostarp ar tiem, kuri noraidīja iepriekšējos mēģinājumus sasaistīt nodokļu maksāšanu ar pieķļuvi tai.

Kāpēc tad Igaunijā un Lietuvā pa lielam ir viss kārtībā?

Atbildēt

Troļļu gans

20.05.2017. 21:57

»

Latvijas Drošības milicija

Principā rakstā jaušamas hibrīd-kara pazīmes, informatīvais karš, Kremļa propoganda un meli. Spekulatīva, valsts interesēm kaitnieciska informācija


Pilnīgi piekrītu, tik izcilu, gudru, strādīgu, atsaucīgu, savaldīgu, iedvesmojošu, ... ministri apbižot var tikai Latvijas ienaidnieki. Čakša tā ir valsts, ka reiz teica ne cits mazāk izcils Latvijas politiķis. Viss ko dara boļševiku un komuņagu ZZS ir labs, visi, kas nepiekrīt, ir informatīvā hibrīdkara zaldāti.
Nu gan dumji cien.ministres aizstāvji uzradušies. Karstums un tuvums cien.ministrei tronim ir nedaudz pakausējis smadzenes?

Atbildēt

ha ha

20.05.2017. 20:55

»

Latvijas Drošības milicija

Principā rakstā jaušamas hibrīd-kara pazīmes, informatīvais karš, Kremļa propoganda un meli. Spekulatīva, valsts interesēm kaitnieciska informācija


palasi blakua rkastu par Treibergu, tas vispār kaut kāds izvirtulis un varmāka. ZZS pārstāvis lauksaimnkas darbojas kā kaitnieks un rausējs. Pēc tā cietums raud

Atbildēt

Latvijas Drošības milicija

20.05.2017. 20:05

Principā rakstā jaušamas hibrīd-kara pazīmes, informatīvais karš, Kremļa propoganda un meli. Spekulatīva, valsts interesēm kaitnieciska informācija.

Atbildēt

jurka

20.05.2017. 18:51

»

Buba

Vispār jau virziens cinisks, bet pragmātisks


Medicīnas aprūpe sagrāve sākās ar dalību ES.Pieļauju ka valstī.ir spēki,kuri efektīvi bloķe labklājības iespēju mūsu valstī.Labklājības un medicīnas aprūpes sistēmas graušana apliecina ES nespēju pretoties destruktīviem spēkiem,kuru saistība ar Kremli ir vispārzinama.No savas pieredzes varu liecināt ka graušana notiek ārkārtīgi organizēti,pārkāpjot valsts un cilvēcības likumus,bet ja šos likumus uzrauga ar okupācijas režīmu sasmērējušies cilvēki ar skeletiem pilniem skapjiem,tad likumu darbība ir apgrūtināta.

Atbildēt

Ierēdnis

20.05.2017. 17:15

»

Sise

No pirmās dienas bija skaidrs,ka Čakša neko nedarīs,bet tādi jau zzs ir vajadzīgi


Nav jau tā ka neko nedara. Reformas pakļautības iestādēm notiek, bet haoss totāls. ES naudu arī sadalīja. Visi laimīgi, rociņas bučo.

Atbildēt

Ta nevar turpimaties

20.05.2017. 16:23

Čakša ir narcise, kurai patīk izrādīties. Neviena sakarīga piedāvājuma. Diemźē laiks negaida.izskatās, ka viņa pat neizprot sitiācijas nopietnību

Atbildēt

piekrītu

20.05.2017. 16:08

»

to Irma


un tā sajūta (skatījos rīta interviju LNT vai TV3, neatceros) tāda, ka ministre ir uz saliņas un saka- jums vajag naudu , jo jūs gribat dzīvot. Man tāpat labi, es tikai Saeimai nodevu info, ka jūs gribat dzīvot. Bet man īsti tas nu tā.... Pilnīgi attālināta.
Intervija sastāvēja no teksta- jums jādod mums naudiš. Vārds "pacients" izskanēja pāris reižu.

Atbildēt

no Jūrmalas

20.05.2017. 15:44

»

to Irma


Tā jau ir tā lielākā nelaime, ka, izņemot lielākās slimnīcas, pārējās ir pašvaldību SIA. Pašvaldības, kaut iedzīvotāju skaits samazinās, tās par visu varu grib ne tikai saglabāt, bet, ņemot kreditus, bezjēgā iepērk dārgu aparatūru.
Vispār ir absurds, ka pašvaldībām ir tik liela teikšana gan par medicīnas jomu, gan par izglītību.
Čakša nav spējīga neko ietekmēt, labāk būtu palikusi ar savu 7000 eur algu bērnu un Stradiņa slimnīcās, nevis velti aizņēmusi ministra vietu.
Pašreiz piešķirt medicīnai valsts budžeta naudu ir tas pa tats, kas liet ūdeni caurā mucā.

Atbildēt

Irma

20.05.2017. 14:37

»

:-(

Šī ministre- daiļrunātāja- grib tikai zīmēties un kameru priekšā tīksminās par sevi...


Śajā nedēļā ar Čakšu bija intervija. Latvijas radio 1.pr. Tik tukša runāšana! Liekas,ka viņa dzīvo paralēlā pasaulē, jo nesaprot, kas notiek praksē. Viņai nav nekādas jēgas, kur ņemt naudu veselības aizsardzībai. Circenes pamatoto apdrošināšanas ieviešanu viņa dēvē par uzsildīto zupu. Ir jāsaprot, ka, ja pat automašīnas obligāti jāapdrošina, tad arī veselība jāapdrošina. Kas to nevarēs, par tiem lai maksā no valsts līdzekļiem.
Labāk butu palikusi savās slimnīcas valdēs nevis nākusi par ministri, kas neko nav spējīga izdarīt. Tikai tukši, piedodiet, muldēt.

Atbildēt

:-(

20.05.2017. 14:22

Šī ministre- daiļrunātāja- grib tikai zīmēties un kameru priekšā tīksminās par sevi.
Tik gluda, bet tukša runāšana reti kādam minstram bijusi.
Viņa nesaprot/nav spējīga saprast baiso situāciju mūsu valstī veselības jomā. Būtībā Latvijā ir maksas medicīna, un pat pie ārstiem, kas prasa, cik grib, arī grūti tikt.
TĀDA MINISTRE NAV VAJADZĪGA !

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Rīgas domes darbība ir ne tikai nelikumīga, bet arī neatbilstoša sabiedrības interesēm

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādāts likumprojekts par Rīgas domes (RD) atlaišanu. Jaunās RD vēlēšanu datums likumprojektā noteikts 2020.gada 29.februārī, bet atkarībā no Saeimas lēmuma tas var tikt precizēts. Līdz jaunā domes sasaukuma pirmajai sēdei likumprojekts paredz RD iecelt pagaidu administrāciju.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

Foto25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par Latvijas izdevumu aizsardzībai samazināšanu, lai nodrošinātu finansējumu mediķu atalgojumam, aģentūrai LETA norādīja partijas “Saskaņa” līderis Jānis Urbanovičs.
Lasīt visu...

21

Svētā inkvizīcija

FotoAttieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka maģija reāli darbojas?
Lasīt visu...

21

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

FotoŠķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā tik Sorosa varzai kādā amatā jāiebīda savējais, kāds, piemēram, bija un ir Rimšēvičs, kurš nu ir pilnībā atklājis savu patieso seju, kas nerunā par labu sorosīdiem, tā uzreiz nevēlamiem kandidātiem noteikti atrodas saiknes ar Šķēli vai Šķēles sievasmāti, vai, ja galīgi nekas nesanāk, ar Šķēles izbijuša kaimiņa, brāļa sievas māsas brālēna drauga brūti.
Lasīt visu...

21

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

FotoUz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu, līdz šim politikā vairākumā nepazīstamu cilvēku, kuri solīja uzsākt jaunu politiku, nepieļaujot valsts pārvaldē finanšu mahinācijas, politiķu savtīgumu, vienkāršojot un efektivizējot valsts pārvaldi, nodrošinot lēmumu pieņemšanas atklātumu, par konkrētām summām palielinot finansējumus dažādām valsts vajadzībām, ieskaitot iedzīvotāju veselības aprūpi.
Lasīt visu...

21

Ticība rituāla spēkam

Foto«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un visi Jeruzālemes iedzīvotāji, tie atklāti atzina savus grēkus, un viņš tos kristīja Jordānas upē.
Lasīt visu...

10

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

Foto29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas vicemēru – Druvi Kleinu.
Lasīt visu...

21

Demogrāfijas bums un tumsonības bums

FotoRietumu civilizācijā tēma par demogrāfijas straujo kāpumu un tumsonības straujo kāpumu ir ļoti svarīga. Abi bumi ļoti pamatīgi atsaucas uz Rietumu civilizācijas likteni līdz pat šobaltdienai. Arī uz Latvijas un latviešu likteni. Tajā skaitā uz “kultūrtautas” jaunāko emocionālo orkānu - pirms piecām minūtēm pašu ievēlētās 13.Saeimas atlaišanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Runājiet bez bufera

Šā gada 20. novembrī LTV Panorāmā bija īsa intervija ar mūsu amatpersonu Eiropas Komisijā....

Foto

Nacionālā apvienība ir latviešu nacionālisti šī vārda labākajā nozīmē

Nacionālā apvienība (NA) ir kā dadzis acīs daudziem. Gan tiem, kas vēlētos Latvijā ievest lēto darbaspēku un...

Foto

Nevajag mācīt un apstulbot

Nevajag mani mācīt, cik amorāli ir atlaiJst Saeimu! Neuzķeršos! Tas, ka manu viedokli valkā arī kāds gramatiku vāji zinošs savādnieks, tautvaldību neizprotošs...

Foto

Sašutuma ventīlis “Atlajst Sajmu!”

Es arī esmu sašutis. Mūsu sabiedriski politiskās (elites) barvežu bezkaunības un alkatības kokteilis tiešām spridzina, un neredzēti straujā parakstu vākšana par iniciatīvu Saeimas atlaišanai...

Foto

Ierēdņi demonstrē augstāko pilotāžu, kā NEVAJADZĒTU rakstīt likumu grozījumus

Situācijas neizpratne, slinkums, vienaldzība vai lobijs? To rādīs laiks. Neievērojot elementārākos juridiskās tehnikas principus, Veterinārmedicīnas likumā faktiski tiek...

Foto

Gļēvulības anatomija. Tārpi zupā. Latvijas politiķu bezkaunības un cinisma virsotnes

Pirms divpadsmit gadiem - 2007. gada 16. novembrī, tieši pirms svētkiem, politoloģe Vita Matīsa rakstīja par...

Foto

Sistēma un opozīcija

Cilvēku dzīvē ļoti svarīga loma ir prasmei lietas un parādības interpretēt sistēmiski. Ne katram cilvēkam mēdz būt tāda prasme. Ne katra cilvēka prāts...

Foto

Levita jaunvārdi un to tulkojums

Levita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums,...

Foto

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

Sakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu...

Foto

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

Zinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz...

Foto

Atlajst sajmu?

Es ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas,...

Foto

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

Kur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa....

Foto

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

Mīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē...

Foto

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

Saruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un...

Foto

Mucā

Padomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk...

Foto

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

Citur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku...

Foto

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

Padsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz....

Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...