Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vēlamies vērst Jūsu uzmanību uz VAS “Latvijas Pasts” valdes locekļu rīcību, kuri uzstājīgi turpina apstādināto reorganizācijas stratēģiju. Tādējādi, iespējams,  būtiski kaitē VAS “Latvijas Pasts” interesēm un  uzņēmuma ilgtspējai.

Uzņemoties atbildību par neizdevušos stratēģiju, 2024.gada 7.februārī atkāpās VAS “Latvijas Pasts” padome. Paļāvāmies, ka tiks izstrādāts jauns Pasta Attīstības plāns, ņemot vērā darbinieku, iedzīvotāju un valsts vajadzības. Tomēr Pasta Attīstības padomes sapulces tiek pārceltas, un attīstības plāna skiču joprojām nav.

Diemžēl, 2024.gada 22.februārī skaidri tapa zināms par agresīvo pasta nodaļu slēgšanas turpināšanu  bez skaidra turpmākās rīcības plāna.  Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO (LSAB PRO) rīcībā ir neoficiāla informācija, ka kopš 22.02.2024 VAS “Latvijas Pasts” darbinieki tiek iebiedēti ar atlaišanu tādā gadījumā, ja neparakstīs 2024.gada 22.februārī izsūtīto darba devēja sagatavoto “atklāto vēstuli” it kā darbinieku vārdā.

Atbilstoši LSAB PRO rīcībā esošajai informācijai par publiska atbalsta paušanu “reorganizācijai” pasta darbiniecei tika pat samaksāts. Tas līdzinās psiholoģiskajam teroram un bosingam  darba vietā un ir aizliegts ar Darba likuma 7.pantu, Darba aizsardzības likumu un Starptautiskās Darba organizācijas konvenciju normām.

LSAB PRO rīcībā nav informācijas, kas liecinātu, ka tiek izstrādāts pasta nodaļu attīstības koncepts un universālā pasta pakalpojuma, finanšu pakalpojumu, apdrošināšanas  pakalpojumu  u.c. pasta pakalpojumu grozs. Nepieciešams tāds pakalpojumu grozs, kas ļauj nacionālajam pasta operatoram sniegt kvalitatīvu universālo pasta pakalpojumu atbilstoši Pasta likumam un papildus peļņu nesošus pakalpojumus (finanšu, apdrošināšanas utt.), kas nepieciešami Latvijas iedzīvotājiem.

LSAB PRO konsultējas ar ES valstu, Japānas un Īrijas pasta uzņēmumu arodbiedrībām, un visās valstīs pasta nodaļas tiek pēc iespējas saglabātas, lai būtu plašs pasta tīkls. Pasta nodaļas sniedz arī papildu rentablus finanšu  un apdrošināšanas pakalpojumus, pilda sociālo funkciju un nākotnē ieņems nozīmīgu vietu valsts iedzīvotāju saskarē ar valsts  e-pārvaldi (e-government services).

LSAB PRO ir spiesta secināt, ka „Latvijas Pasta” valdes locekļi, kurus iepriekšējā padome iecēla amatā bez atbilstoša konkursa:

- neizprot „Latvijas Pasta” kā stratēģiska valsts nozīmes uzņēmuma būtību, nacionālā pasta operatora un universāla pasta pakalpojuma sniedzēja funkcijas saskaņā ar Pasta likumu;

- veic darbības, kas liek aizdomāties par jauniecelto valdes locekļu patiesajiem rīcības mērķiem, jo  valde turpina iesākto kursu ar citām neētiskām, „Latvijas Pasta” darbiniekus un sabiedrību maldinošām metodēm  - sagrozītiem faktiem, pat atklātiem meliem, darbinieku iebiedēšanu u.c. Tas ir aizliegts ar likumu;

- nav izpratnes par iedzīvotāju un valsts vajadzībām pēc universālā pasta pakalpojumiem un to, ka universālā pasta pakalpojums tiek sniegts pasta nodaļās saskaņā ar Pasta likuma prasībām;

- neizstrādā  „Latvijas Pasta” darbības attīstības virzienus un stratēģiska  valsts uzņēmuma attīstības iespējas  sadarbībā ar pašvaldībām, preses izdevējiem, mazāk aizsargātajiem iedzīvotājiem; 

- demonstrē klaju neizpratni un vietām pat kliedzošu nekompetenci par „Latvijas Pasta” darbības pamatuzdevumiem, pielīdzinot to kurjerdienestam un pakomātu servisam;

- nepilda Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas uzdotos uzdevumus par Latvijas „Latvijas Pasta” attīstības plāna izstrādāšanu un saskaņošanu ar iesaistītajām pusēm līdz 2024.gada 28.februārim;

- nav  iesnieguši  Attīstības plāna projektu, lai 28.02.2024. pilnvērtīgi varētu notikt diskusija par „Latvijas Pasta” attīstību. Tieši pretēji – tiek uzspiesta sasteigta un uzņēmumu praktiski iznīcinoša  stratēģija, kā rezultātā atkāpās Pasta padome 7.02.2024.;

- veic darbības, kas liek aizdomāties par „Latvijas Pasta” bez konkursa iecelto valdes locekļu rīcības patiesajiem mērķiem, jo „Latvijas Pasta” valdes priekšsēdētājas Beātes Krauzes – Čebotares un  valdes locekļa Ginta Mičuļa  iepriekšējā darba vieta ir  Igaunijas pasta meitas uzņēmums - SIA “Omniva”. 

Bijušie VAS “Latvijas Pasts” darbnieki ceļ trauksmi par to, ka ar viņiem tiek izbeigtas darba tiesiskās attiecības “mērķu nesakrišanas dēļ” un tiek masveidā pieņemti darbinieki no „Omnivas” augstos un dāsni atalgotos amatos, kuru lietderība ir rūpīgi izvērtējama.

Zīmīgi, ka 2024.gada 8.februārī  Latvijas Republikas masu saziņas līdzekļos ir paziņojumi,  ka  SIA "Omniva" neizslēdz iespēju piedalīties nākamajā konkursā par universālā pasta pakalpojuma nodrošināšanu Latvijā, - tā intervijā aģentūrai LETA sacīja SIA "Omniva" valdes loceklis Gusts Muzikants, kurš 2023.gadā ieņēma VAS “Latvijas Pasts” valdes locekļa amatu ar pieeju komercnoslēpumam.

Šobrīd VAS “Latvijas Pasts” ir 5 (pieci) valdes locekļi, no kuriem vairāki ir iecelti amatā bez konkursa.

Ņemot vērā iepriekšminēto, Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO aicina nekavējoties, bet ne vēlāk kā 2024.gada 1.martā samazināt VAS “Latvijas Pasts” valdes locekļu skaitu līdz 3 (trīs) vai pat 1 (vienam), izslēdzot bijušo SIA “Omniva” augsta līmeņa darbinieku klātbūtni valdē un citos atbildīgos amatos VAS “Latvijas Pasts”.

Novērtē šo rakstu:

102
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi