Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ar šo vēstuli es, Raimonds Namiķis, vēlos Jums atgādināt biznesa pamatprincipus, kas ir biznesa peļņa un biznesa zaudējumi. Es Latvijas sabiedrības vārdā, vēlos pieprasīt biznesa atskaiti par AS Latvijas Gāze darbības rezultātiem, t.i. peļņas rādītājiem neparedzētiem gadījumiem.

Jūsu vadības nekompetences un neuzmanības dēļ, savlaicīgi neiepērkot gāzi Latvijas valstij turpmākajām apkures sezonām, kad tas bija iespējams vai īsi pēc karadarbības sākuma no Nīderlandes gāzes krātuves par cenu, kas bija vismaz 2 reizes lētāka, nekā tā ir šobrīd, vidējie gāzes apmaksas tēriņi lielai daļai Latvijas sabiedrības ir pat četrkārt lielāki.

Šobrīd ir izveidojusies situācija, kad Jūs Latvijas valsts labā nodrošināt mājsaimniecībām un uzņēmumiem lielāko daļu gāzes apkures. Tomēr Jūs pieprasāt maksāt vairāk, nekā tas būtu nepieciešams, ja vien Jūsu darbs būtu veikts operatīvi un kompetenti.

Lūdzu, meklējiet investorus, runājiet ar bankām par aizdevumiem uz Jūsu peļņas rēķina, nevis tikai runājiet par alternatīvām, kur it kā var dabūt papildu dabasgāzi no citiem ražotājiem vai pārpirkt no citiem patērētājiem.

AS Latvijas Gāze ir privāta kompānija, kuras akcionāri atbild ar visu savu mantu. Jums ir pietiekami lielas naudas rezerves. Un, tā kā esat privāta kompānija, pieprasu publicēt kompānijas auditu par pēdējiem 3 gadiem, t.sk. līgumus ar apakšuzņēmējiem par remontiem, jaunāko ekonomiskāko tehnoloģiju ieviešanu un jebkuru tāmi, kuru izmaksas pārsniedz 10 000 EUR.

Nevienam nav noslēpums, ka Jūs ar Gazprom slēdzat līgumu uz gadu un katru pusgadu pārskatāt cenas, ņemot par bāzi vidējo Brent naftas un Nīderlandes gāzes cenu par iepriekšējo gadu. Protams, plus mīnus par apmaksas noteikumu ievērošanu vai gāzes izņemšanu/neizņemšanu.

Ja tas bija viegli, tad šoreiz jaunajos tirgus apstākļos parādījāt nekompetenci piesedzoties ar populisma frāzēm gan no Jūsu puses, gan no Latvijas valsts valdības vai Saeimas populistiem. Personīgi uzskatu, ka tam nav attaisnojuma. Jūs, protams, to visu varat aizbildināt ar frāzi – komercnoslēpums.

Šo rakstu Jums, jo man ir liela pieredze naftas un gāzes industrijā, un šobrīd par visiem 90% apgalvoju, ka papildus LNG gāzi neatradīsiet. LPG gāzes mums neder, bet šī opcija ir vēl dārgāka par pārējām.

Ar šo iesniegumu Latvijas valsts sabiedrības vārda vēlos Jums piedāvāt divas iespējas, kā apkalpot mājsaimniecības un uzņēmumus. Tas ir - atgriezties par iepriekšējiem spēkā esošajiem līgumiem (15.10.2021-14.02.2022), bet otra opcija ir izsludināt bankrotu, jo Jūsu uzņēmums nespēj segt savas saistības pret Latvijas tautu.

Palielinoties gāzes cenai četrkārtīgi, tas Jums faktiski nozīmētu uzņēmuma bankrotu. Manā dzīves pieredzē karadarbība un Ukraina šeit nespēlē lomu, jo pēc publiskajiem datiem, kā nesen minēja ANO ģenerālsekretārs, pilna cikla gāzes uzņēmumiem ir rekordlielas peļņas. Kas spēlē lomu? Nekompetenta vadība un tās pārvaldība, pastāvīga naudas tērēšana nevajadzīgiem projektiem un remontdarbiem.

Vēlos uzdot Jums jautājumu, kad pēdējo reizi Jums ir bijis pilna cikla audits no starptautiski atzītām BIG4 kompānijām (PWC, Deloitte, KPMG, E&Y) un krīzes situācijās arī McKenzie.

Jūs ļoti labi bijāt informēti, ka pavasarī Nīderlandes gāzes krājumos cena svārstījās ap 700-1000 USD/1000m3. Šobrīd Jūs pieprasāt maksāt 4x vairāk par gāzi, kuras cena tikai pēdējos divu mēnešu laikā ir paaugstinājusies lielo gigantu (Shell, BP, Vitol u.c.) spekulāciju dēļ.

Mana atbilde ir ļoti vienkārša – šogad Latvijas valsts oficiālā inflācija ir 16.8%. Tāpēc, uzskatu, ka gāzes cenai būtu jābūt paaugstinātai attiecīgi par šiem 16.8%.

Rezumējot: Jūsu uzņēmumu vada ļoti nekompetenti cilvēki, un tādēļ cieš Latvijas sabiedrība. Jūsu uzņēmumu neviens nekontrolē. Izskatās, ka pārējais jau attiecas uz tādiem Latvijas Krimināllikuma punktiem kā apzinātu zaudējumu nodarīšana, kaitniecība valsts interesēm utt.

Ar šo es Jūs aicinu Latvijas valsts sabiedrības vārdā atgriezties pie iepriekšējiem nosacījumiem, atkāpties vai izsludināt bankrotu. Pretējā gadījumā nāksies aicināt Clifford Chance LLP izvērtēt Jūsu kompetenci un neizdarības, novedot līdz krīzei Latvijas ekonomiku. Domāju, juristiem būs ļoti daudz darba.

Novērtē šo rakstu:

120
27

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi