Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Vēstule ārstiem

Pietiek lasītājs
25.07.2021.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Cienījamie kolēģi, ar šo jūsu steidzamai uzmanībai ir nodotas četras nesenas zinātniskas atziņas. Tās maina visu Covid-19 pandēmijas ainavu, un tās liek mums pārvērtēt vakcinācijas pret SARS-CoV-2 priekšrocības.

KOPSAVILKUMS

Ātra un efektīva atmiņas tipa imūnreakcija rodas faktiski visiem nevakcinētiem indivīdiem, kuri ir pakļauti SARS-CoV-2 iedarbībai. Tāpēc ir ļoti apšaubāma imūnsistēmas atbildes reakcijas turpmākas palielināšanas efektivitāte, veicot vakcināciju. Tā vietā vakcinācija var pastiprināt slimību, izsaucot autoimūno reakciju (ADE – Antibody-dependent enhancement).

1.  ATKLĀJUMS

SARS-CoV-2 smailes proteīns nonāk asins cirkulācijā neilgi pēc vakcinācijas. SARS-CoV-2 proteīni tika mērīti gareniskajos plazmas paraugos, kas savākti no 13 dalībniekiem, kuri saņēma divas Moderna mRNS-1273 vakcīnas devas [1]. Ar 11 no 13 asinis olbaltumvielas SARS-CoV-2 asinīs tika konstatētas tikai vienas dienas laikā pēc pirmās vakcīnas injekcijas.

NOZĪMĪGUMS:

Smaiļu olbaltumvielu molekulas tika ražotas šūnās, kas ir saskarē ar asinsriti - galvenokārt endotēlija šūnām - un izlaistas apgrozībā. Tas nozīmē, ka a) imūnsistēma uzbruks šīm endotēlija šūnām un b) cirkulējošās smailes proteīna molekulas aktivizēs trombocītus. Abi efekti veicinās asins recēšanu. Tas izskaidro daudzos ar recēšanu saistītos nevēlamos gadījumus - insultus, sirdslēkmes, vēnu trombozi -, par kuriem tiek bieži ziņots pēc vakcinācijas.

2.  ATKLĀJUMS

Ātra atmiņas tipa antivielu reakcija pēc vakcinācijas: vairāki pētījumi ir parādījuši, ka cirkulējošās SARS-CoV-2 specifiskās IgG un IgA antivielas kļuva nosakāmas 1-2 nedēļu laikā pēc mRNS vakcīnu lietošanas [1–3].

NOZĪMĪGUMS:

Strauja IgG un IgA ražošana vienmēr norāda uz sekundāru, atmiņas tipa reakciju, kas rodas, atkārtoti stimulējot jau esošās imūnās šūnas. Primārās imūnās atbildes reakcijas uz jauniem antigēniem prasa ilgāku laiku, lai attīstītos, un sākotnēji ražo IgM antivielas, kam pēc tam seko izotipa pāreja uz IgG un IgA.

Dažos pētījumos blakus IgG un IgA patiešām tika noteikts noteikts daudzums IgM [1,4]. Tomēr ir svarīgi, ka IgG pieauga ātrāk nekā IgM [4], kas apstiprina, ka agrīnā IgG reakcija patiešām bija atmiņas tipa. Šī atmiņas reakcija norāda uz jau esošu, savstarpēji reaģējošu imunitāti, ko izraisījusi iepriekšēja inficēšanās ar parastajiem cilvēka elpošanas ceļu koronavīrusa celmiem. Novēlota IgM atbildes reakcija, visticamāk, ir primāra reakcija uz jauniem epitopiem, kas raksturīgi SARS-CoV-2.

Atmiņas tipa atbildes ir dokumentētas arī attiecībā uz imunitāti ar T-šūnu [5–7]. Kopumā šie atklājumi norāda, ka mūsu imūnsistēma efektīvi atpazīst SARS-CoV-2 kā “zināmu” pat pirmā kontakta laikā. Tādējādi smagus slimības gadījumus nevar attiecināt uz imunitātes trūkumu. Tā vietā smagus gadījumus ļoti labi var izraisīt vai saasināt jau esošā imunitāte, izmantojot uzlabojumus, kas atkarīgi no antivielām (ADE, skatīt zemāk).

3.  ATKLĀJUMS

SARS-CoV-2 izraisa spēcīgas adaptīvas imūnās atbildes neatkarīgi no slimības smaguma pakāpes. Pēc SARS-CoV-2 infekcijas tika ziņots par seruma antivielu profiliem 203 indivīdiem [8]. 202 (>99%) dalībnieku parādījās SARS-CoV-2 specifiskas antivielas. Ar 193 indivīdiem (95%) šīs antivielas novērsa SARS-CoV-2 infekciju šūnu kultūrā un arī inhibēja smailes proteīna saistīšanos ar ACE2 receptoru. Turklāt CD8 + T-šūnu atbildes reakcijas, kas raksturīgas SARS-CoV-2, bija skaidras un kvantitatīvi nosakāmas 95 no 106 (90%) HLA-A2 pozitīvām personām.

NOZĪMĪGUMS:

Šis pētījums apstiprina iepriekš minēto apgalvojumu, ka imūnā atbilde uz sākotnējo kontaktu ar SARS-CoV-2 ir atmiņas tipa. Turklāt tas parāda, ka šī reakcija notiek gandrīz visiem indivīdiem, īpaši tiem, kuriem nav acīmredzamu klīnisku simptomu.

Vakcinācijas mērķis ir stimulēt antivielu veidošanos pret SARS-CoV-2, taču tagad mēs zinām, ka šādas antivielas ikviens var ātri un ātri ģenerēt pēc mazākās vīrusa izsaukšanas pat bez vakcinācijas.

Smagu plaušu infekciju attīstība vienmēr prasa daudzas dienas, kas nozīmē, ka, ja ir nepieciešamas atmiņas reakcijas radītās antivielas, tās ieradīsies laikā. Tādēļ maz ticams, ka vakcinācija sniegs ievērojamu labumu smagas plaušu infekcijas profilaksē.

4.  ATKLĀJUMS

Strauja smailes olbaltumvielu un antivielu palielināšanās pēc otrās mRNS vakcīnu injekcijas. Pirms vakcinācijas un pēc pirmās un otrās mRNS vakcīnas injekcijas tika kontrolēti IgG un IgA antivielu titri [3]. Antivielu titri ar nelielu kavēšanos pēc pirmās injekcijas pieauga, pēc tam palielinājās, bet atkal neilgi pēc otrās injekcijas atkal pieauga.

NOZĪMĪGUMS:

Lai arī antivielu reakcija uz pirmo injekciju ir atmiņas tipa, nelielā laika nobīde pēc injekcijas var mazināt nevēlamās reakcijas, jo smailes proteīnu daudzums uz šūnām asinsvadu sieniņās un citos audos, iespējams, jau ir pagājis. maksimums, kad nonāk antivielas.

Ar otro injekciju situācija krasi mainās. Tad smailes tiek ražotas un novirzītas asinīs, kurās jau plūst gan reaktīvie limfocīti, gan antivielas. Antivielas izraisīs komplementa sistēmu [9,10] un arī neitrofilo granulocītu uzbrukumu olbaltumvielu nesošajām šūnām. Imūnās sistēmas visaptverošā pašnāvības iespējamās sekas ir biedējošas.

AUTOIMŪNĀ REAKCIJA

Kā aprakstīts, atmiņas tipa imūnās atbildes nodrošina ātru antivielu titru pieaugumu pēc sākotnējās SARS-CoV-2 iedarbības, padarot vakcīnas izraisītās antivielu atbildes priekšrocības ārkārtīgi apšaubāmas. Neatkarīgi no tā, nevajadzētu pieņemt, ka augsts antivielu titrs pret SARS-CoV-2 vienmēr uzlabos klīnisko rezultātu. Ar vairākām vīrusu ģimenēm - īpaši ar Denges vīrusa, bet arī ar koronavīrusiem - antivielas var saasināt, nevis mazināt slimību. Tas notiek tāpēc, ka noteiktas imūnsistēmas šūnas uzņem ar antivielām apzīmētus mikrobus un tos iznīcina.

Ja vīrusa daļiņu, kurai ir saistītas antivielas, uztver šāda šūna, bet pēc tam tai izdodas izvairīties no iznīcināšanas, tā vietā tā var sākt vairoties šūnā. Kopumā antivielas tad būs pastiprinājušas vīrusa replikāciju. Klīniski šī no antivielām atkarīgā uzlabošana (ADE) var izraisīt hiperiekaisuma reakciju (“citokīnu vētru”), kas pastiprinās plaušu, aknu un citu mūsu ķermeņa orgānu bojājumus.

Mēģinājumi izstrādāt vakcīnas pret sākotnējo SARS vīrusu, kas ir cieši saistīts ar SARS-CoV-2, ADE dēļ atkārtoti izgāzās. Vakcīnas inducēja antivielas, bet, kad vakcinētie dzīvnieki pēc tam tika inficēti ar vīrusu, viņi saslima vairāk nekā nevakcinētie kontrolieri (sk., Piemēram, [11]). Klīniskajos pētījumos ar kādu no COVID-19 vakcīnām ADE iespējamība netika pienācīgi ņemta vērā. Tāpēc ir saprātīgi izvairīties no ADE izraisīšanas draudiem ar vakcināciju un tā vietā paļauties uz pārbaudītām ārstēšanas formām [12], lai risinātu klīniski smagu COVID-19 slimību.

SECINĀJUMS

Iepriekš apspriestie kolektīvie atklājumi skaidri parāda, ka vakcinācijas priekšrocības ir ļoti apšaubāmas. Turpretim vakcīnu nodarītais kaitējums ir ļoti labi pamatots, un vairāk nekā 15 000 ar vakcināciju saistītie nāves gadījumi tagad ir dokumentēti ES zāļu nevēlamo notikumu datubāzē (EudraVigilance) un vairāk nekā 7 000 nāves gadījumu Apvienotajā Karalistē un ASV [13].

VISIEM PRAKTIZĒJOŠIEM ĀRSTIEM IR JĀPĀRSKATA ĒTISKIE JAUTĀJUMI SAISTĪBĀ AR COVID-19 VAKCINĀCIJU.

Atsauces

1. Ogata, A.F. et al. (2021) Circulating SARS-CoV-2 Vaccine Antigen Detected in the Plasma of mRNA-1273 Vaccine Recipients. Clin. Infect. Dis. -:x-x

2. Amanat, F. et al. (2021) SARS-CoV-2 mRNA vaccination induces functionally diverse antibodies to NTD, RBD and S2. Cell -:x-x

3. Wisnewski, A.V. et al. (2021) Human IgG and IgA responses to COVID-19 mRNA vaccines. PLoS One 16:e0249499

4. Qu, J. et al. (2020) Profile of Immunoglobulin G and IgM Antibodies Against Severe Acute Respiratory Syndrome Coronavirus 2 (SARS-CoV-2). Clin. Infect. Dis. 71:2255-2258

5. Le Bert, N. et al. (2020) SARS-CoV-2-specific T cell immunity in cases of COVID-19 and SARS, and uninfected controls. Nature 584:457-462

6. Grifoni, A. et al. (2020) Targets of T Cell Responses to SARS-CoV-2 Coronavirus in Humans with COVID-19 Disease and Unexposed Individuals. Cell 181:1489-1501.e15

7. Gallais, F. et al. (2021) Intrafamilial Exposure to SARS-CoV-2 Associated with Cellular Immune Response without Seroconversion. Emerg. Infect. Dis. 27:x-x

8. Nielsen, S.S. et al. (2021) SARS-CoV-2 elicits robust adaptive immune responses regardless of disease severity. EBioMedicine 68:103410

9. Magro, C.M. et al. (2020) Docked severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 proteins within the cutaneous and subcutaneous microvasculature and their role in the pathogenesis of severe coronavirus disease 2019. Hum. Pathol. 106:106-116

10. Magro, C.M. et al. (2021) Severe COVID-19: A multifaceted viral vasculopathy syndrome. Annals of diagnostic pathology 50:151645

11. Tseng, C. et al. (2012) Immunization with SARS coronavirus vaccines leads to pulmonary immunopathology on challenge with the SARS virus. PLoS One 7:e35421

12. McCullough, P.A. et al. (2021) Pathophysiological Basis and Rationale for Early Outpatient Treatment of SARS-CoV-2 (COVID-19) Infection. Am. J. Med. 134:16-22

13. Johnson, L. (2021) Official Vaccine Injury and Fatality Data: EU, UK and US.

Novērtē šo rakstu:

114
16

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...