Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valdis Dombrovskis, Artis Pabriks, Ģirts Valdis Kristovskis, Artis Kampars, Andris Vilks, Rolands Broks, Sarmīte Ēlerte, Ilona Jurševska, Uldis Augulis, Aigars Štokenbergs, Raimonds Vējonis, Juris Bārzdiņš, Jānis Dūklavs.

Šie ir cilvēki, kas pārstāv mūsu valsts augstāko izpildvaru – LR Ministru kabinetu. Cilvēki, kuriem mēs par šo darbu – vai kā nu to sauc – maksājam pietiekami lielu algu. Un arī cilvēki, kurus turpmāk valsts darbam nevajadzētu laist pat lielgabala šāviena attālumā.

Šo nepieciešamību viņi apliecināja šo otrdien, kad, izsakoties aģentūras LETA vārdiem, „pēc vairāku stundu debatēm tā arī nepieņēma lēmumu, kā rīkoties ar problēmās nonākušo nacionālo lidsabiedrību AS Air Baltic Corporation (airBaltic), lēmuma pieņemšanu atliekot uz nākamās nedēļas sēdi 20.septembrī - pēc 11.Saeimas ārkārtas vēlēšanām”.

Savās priekšvēlēšanu programmās, runās un pārējos plānā galdiņa urbšanas, tukšās mucas skandināšanas un gaisa tricināšanas pasākumos viņi visi aizgūtnēm stāsta par saviem labajiem darbiem un nākotnē tādus sola vēl kudiš vairāk.

Realitātē viņi visi – dažs vairāk, dažs mazāk, bet lielos vilcienos tomēr visi kā Latvijas valdības locekļi – ir atbildīgi gan par to, kādā situācijā jau ir nonākusi tā saucamā „nacionālā aviokompānija”, gan par to bezjēdzīgo apņēmību, ar kādu tā tiek dzīta bankrota virzienā.

Var (un vajag), protams, nepiemirst aprobežoto Aināru Šleseru, kurš savulaik parakstīja nejēdzīgo airBaltic akcionāru līgumu un nu savu darbu Saeimā apmeklējis krietni retāk, nekā mēģinājis saistībā ar šo līgumu sameklēt kādu citu vainīgo.

Taču līgums tika parakstīts jau sen – bet nu jau ilgi jo ilgi mums pie reālās varas ir bijusi profesionālā, izlēmīgā krīzes apkarošanas valdība ar Valdi Dombrovski priekšgalā. Tieši šī valdība ar savu noziedzīgo gļēvumu, neizdarīgumu un vienkārši stulbumu ir nobriedinājusi airBaltic krīzi un turpina to attīstīt, cik vien jaudas.

Kam derīgs nozares ministrs, kuram līdz pat vasarai nav ne mazākās nojēgas, kā strādājis viens no lielākajiem viņa vadītās nozares uzņēmumiem? Jā, protams, runa ir par slinko stulbeni un Lemberga marioneti vārdā Uldis Augulis.

Kam ir derīgs visu ekonomiku pārraugošs eksbodnieks, kam pietiek laika gan solārijam, gan Alpiem, gan tumbočku revidēšanai un personisko finanšu mahinācijām, bet, ja runa par ekonomikas pārraudzīšanu, tad dukas sanāk tikai publiskam brēcienam par tā paša airBaltic zaudējumiem – kam seko totāls stingums jebkādu reālu pasākumu piedāvāšanā un īstenošanā.

Labi, Artim Kamparam vismaz pietika (nu, jeb kolēģi aizdeva) veselā saprāta saprast, ka viņa labākā dāvana Latvijas ekonomikai būs – atbrīvot to no savas pārraudzības. Bet vēl taču mums ir arī pats galvenais krīžu apkarotājs, visu laiku labākais latvju premjers Valdis Dombrovskis.

Un kam ir derīga šāda te tuvredzīga lupata, ne valstsvīrs, kuru viens „topmenedžeris” mēnešiem ilgi tin ap pirkstu, kā vien ienāk prātā? Kuram nav pieticis ne elementāras stingrības pieprasīt durakam Augulim darīt savu darbu, ne drosmes paraudzīties uz airBaltic problēmu tā vietā, lai klusi cerētu, ka gan jau kaut kā rassosjotsja pati no sevis, ne valstiskas apņēmības šo problēmu enerģiski atrisināt?

Pārspīlējums? Atcerēsimies – balamute Kampars par airBaltic patieso stāvokli bezatbildīgi, bet tomēr iebrēcās pirms trim mēnešiem. Ko reālu šai laikā saistībā ar airBaltic ir izdarījis tik izcilais Ministru prezidents, ja neskaita murmulēšanu par izpēti, analīzi un jaunu izpēti?

Jā, un vēl arī visa pārējā valdības varza, kas it kā pārrauga citas nozares, bet kuri vienalga formāli ir atbildīgas valsts amatpersonas – Ministru kabineta locekļi. Kam ir derīgi visi šie Kristovski, Pabriki, Štokenbergi, Dūklavi, Vējoņi un Ēlertes? Kur ir viņu valstiskā atbildība?

Gluži tāpat kā Parex krīzes laikā, kad, kā rāda jau vēlāk gaismā nākušie izšķirošo valdības sēžu protokoli, lielākā „ministru” daļa spēja tikai žēli bolīt acis, arī šie te bezgala valstiskie ļaudis demonstrē, ka viņiem valstiskās atbildības vietā ir tikai personiskā kuņģa sulas vadīti instinkti.

Un šie instinkti pēdējos mēnešos viņiem saka vienu – kaut kā jānovilcina laiks, kaut kā jāpaliek pie bļodas, nu, bet airbaltiks – eh, gan jau kaut kā, vai tad nu tik slikti būs, gan jau izkulsimies pēc tam, gan jau ēzelis vēl nedēļu padzīvos neēdis, kazi, pieradīs, nu, bet pēc tam iegrūdīsim atkal kādus papildu desmitus vai simtus valsts miljonu – un neviena prokuratūra taču mums tāpat kā Pareksa lietā nekādu bezdarbību un nolaidību nepārmetīs.

Nepārmetīs jau arī – nav jau te nekāda Islande. Un vienīgais, ko reāli var darīt, - panākt, lai vismaz turpmāk šie nejēgas, nelgas un noziedznieki pamēģinātu maizi pelnīt kādā darbā, ko viņi kaut cik jēdz. Sestdien tāda iespēja būs.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Suverenitātes portrets pakta jubilejas sakarā

Foto2019.gada 23.augustā paiet 80 gadi kopš Vācijas un Padomju Savienības līguma noslēgšanas. Tas bija triviāls līgums par neuzbrukšanu. Līgumu parasti dēvē par Molotova-Ribentropa paktu. Līdz 1939.gada 23. augustam cilvēce pazina daudzus paktus, kā dēvē starptautiskos līgumus. Arī Latvijas Republika savas pastāvēšanas laikā ir bijusi līdzautore daudziem paktiem. Droši var teikt, ka neviens no tiem nekad nav ieguvis sabiedrības plašāku ievērību. Ne reti par paktiem sabiedrība netiek detalizēti informēta. Paktu producēšana ietilpst diplomātisko attiecību segmentā un ārlietu ministrijas rūpēs.
Lasīt visu...

21

Sabiedrībai jau tagad ir iespējams saņemt no iestādes informāciju par ielūgto personu sarakstiem uz valstiski nozīmīgiem notikumiem

FotoRakstam „Nodokļu maksātājiem nav jāzina, kādi cilvēki par nodokļu maksātāju naudu tiek uz sarīkojumiem, kas tiek finansēti no nodokļu maksātāju naudas” lūdzam pievienot Kultūras ministrijas (KM) viedokli, kas ir šāds – jau spēkā esošie normatīvie akti nosaka kārtību, kādā regulējams jautājums par ielūgumu izsniegšanu uz nozīmīgiem kultūras pasākumiem:
Lasīt visu...

21

Kā pārvarēt lielo masu mediju krīzi

FotoPašlaik ne tikai Latvijā, bet daudzās valstīs tiek celta trauksme par lielo masu mediju krīzi. Informācijas apmaiņa starp cilvēkiem pamazām pārceļas uz sociālo portālu vidi, un lielo masu mediju loma kļūst aizvien maznozīmīgāka. Risinājums - ieguldīt masu medijos aizvien lielākas finanses, manuprāt, neko nemainīs. Nauda vienkārši tiks sabērta tukšā mucā.
Lasīt visu...

21

Augstskolas autonomijas anatomija: brīvā Latvijā brīva Universitāte

FotoLatvijas kā nacionālas valsts ar parlamentāru valsts iekārtu pamatus veido Vilhelma fon Humbolta idejas par zinātnes un izglītības vienotību un izglītības kā personas un tātad arī valsts veidotāju.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

Latvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

Atsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas...

Foto

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

Šādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts....

Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...