Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Vēlamies sagaidīt skaidras atbildes no Aizsardzības ministrijas

Zvārdes pagasta pārvaldes vadītājs Imants Džulis
17.01.2013.
Komentāri (16)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pamatojoties uz Zvārdes pagasta iedzīvotāju un privāto zemju īpašnieku pieprasījumu, Zvārdes pagasta pārvalde lūdz Saldus novada pašvaldību iesaistīties, lai no Latvijas valsts Zemkopības ministrijas un Aizsardzības ministrijas atbildīgajām amatpersonām iegūtu skaidrojošu informāciju par publiskajā telpā pausto Zvārdes pagasta teritorijas paaugstināto bīstamību un ar to saistīto paredzamo saimnieciskās darbības ierobežošanu un privāto zemju uzpirkšanu.

2012.gada septembrī no Aizsardzības ministrijas Zvārdes pagasta pārvaldei tika izteikts piedāvājums par ministrijas līdzekļiem izgatavot 8 informatīvos stendus, kuri brīdinātu par bijušā PSRS aviācijas mērķpoligona teritorijas bīstamību. Informācija uz stenda tika saskaņota, uzklausot Zemessardzes 45. kājnieku bataljona komandiera Andra Rieksta viedokli - kā personu, kura visvairāk līdz šim nodarbojusies ar sprādzienbīstamo priekšmetu neitralizēšanu Zvārdes pagastā.

Vienlaikus ar stendu izgatavošanas un uzstādīšanas laiku 2012.gada oktobrī pēc a/s Latvijas Valsts meži lūguma Nacionālo bruņoto spēku štābs dod rīkojumu Saldū dislocētajai Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotai pārmeklēt Latvijas valsts īpašuma Zvārdes pagastā Purva mežs daļu, kur tiek atrasti 12 sprādzienbīstami priekšmeti un kuri tiek demonstrēti publiski informatīvo stendu atklāšanas pasākumā 22.10.2012.

 2012.gada 12.novembrī notiek aizsardzības ministra un zemkopības ministra tikšanās ar ministru prezidentu Valdi Dombrovski, kurā aizsardzības ministrs Artis Pabriks raksturo situāciju Zvārdē kā ļoti bīstamu, jo Nacionālie bruņotie spēki, veicot apsekošanu, ir konstatējuši, ka teritorija ir pieblīvēta ar nesprāgušo munīciju vai tās šķembām praktiski visā augsnes virskārtā, kas izkaisīta plašā teritorijā. Līdz ar to bijušā Zvārdes poligona teritorija un tās apkaime tiek uzskatīta kā ļoti piesārņota un bīstama. Amatpersonas secina, ka drošības situācija bijušajā Zvārdes poligona teritorijā ir nepietiekama.

 Pēc situācijas apzināšanas ministru prezidents V.Dombrovskis rosināja, ka a/s Latvijas Valsts meži būtu nepieciešams maksimāli koncentrēt zemju uzpirkšanu bijušā Zvārdes poligona teritorijā, nodrošinot šo teritoriju apsaimniekošanu un attīrīšanu, kā arī draudu mazināšanu no nesprāgušās munīcijas.

 Vēlāk publiskā telpā no augstām Aizsardzības ministrijas un Zemkopības ministrijas amatpersonām tiek atkārtoti un nepamatoti pausts viedoklis par ļoti augstu apdraudējumu Zvārdes pagastā.

 Latvijas Avīze 2012. gada 7.decembrī rakstā „Vai NATO iekāro Zvārdi” Aizsardzības ministrijas militāri publisko attiecību departamenta direktors Airis Rikveilis, pamatojoties uz Latvijas Valsts mežu teritorijā 12.10.2012. atrastajiem 12 sprādzienbīstamajiem priekšmetiem (kuri speciāli tika meklēti 2.Pasaules kara kauju vietā Zvārdē), pauž viedokli, ka bez īpašumu atpirkšanas varētu arī tiem aplikt apkārt žogu vai ierīkot caurlaižu sistēmu, lai mazinātu bīstamību.

Intervijā Latvijas radio 12.12.2012. Zemkopības ministrijas Meža departamenta direktors Arvīds Ozols skaidro, ka zemes īpašumu atpirkšana a/s Latvijas Valsts meži personā būs mīkstākais variants, ja kāds labprātīgi nevēlēsies pārdot, tas jau būs valdības jautājums.

 Ievērojot augstākminēto, Zvārdes pagasta pārvalde skaidrojumam iedzīvotājiem un zemju īpašniekiem lūdz pašvaldību pieprasīt atbildes no atbildīgajām valsts iestādēm par šādiem jautājumiem:

1. Kur Aizsardzības ministrija ieguvusi informāciju, kura ir par pamatu, lai paustu viedokli, par Zvārdes pagasta teritorijas pēkšņu piesārņojumu ar sprādzienbīstamiem priekšmetiem, ka nepieciešami ārkārtas pasākumi? Kādēļ par šādu augstu bīstamību nav informēti zemes īpašnieki un pašvaldība?

2. Vai 12.12.2012. Latvijas valsts īpašumā atrastie 12 sprādzienbīstamie priekšmeti ir par pamatu, lai Aizsardzības ministrija akcentētu privāto zemes gabalu bīstamību Zvārdes pagastā?

3. Kādēļ valsts paredzētie līdzekļi privāto zemju uzpirkšanai netiek izmantoti sprādzienbīstamo priekšmetu neitralizēšanai Latvijas valsts īpašumā esošajās platībās Zvārdes pagastā, kas sastāda vairāk kā 6600 ha ?Vai tas nemazinātu bīstamību vairāk kā zemes uzpirkšana?

4. Vai Aizsardzības ministrijas rīcībā ir informācija par privāto zemes īpašumu piesārņojumu un īpašnieku līdzšinējām darbībām sava īpašuma attīrīšanā no sprādzienbīstamiem priekšmetiem? Vai šāda informācija ir pieprasīta?

5. Kā notiks katra konkrētā zemesgabala bīstamības vērtējums? Vai Aizsardzības ministrijas rīcībā ir aprīkojums, lai konstatētu sprādzienbīstama priekšmeta klātbūtni pie augsta grunts piesātinājuma ar nekaitīgām metāla šķembām? Vai par zemes īpašuma bīstamības vērtēšanas laiku tiks informēts īpašnieks?

6. Ja teritorija ir pamatoti bīstama, kā to pauž aizsardzības ministrs Artis Pabriks, nepieciešams nekavējoši iegūt informāciju par apsekotajām vietām, lai brīdinātu zemes īpašniekus, iedzīvotājus un norobežotu bīstamo teritoriju.

7. Kāda konkrēta valdības rīcība sagaidāma, ja zemes īpašnieki savus īpašumus par a/s Latvijas Valsts meži piedāvāto cenu nepārdos?

8. Kādi saimnieciskās darbības vai citi ierobežojumi Zvārdes pagasta bīstamajās teritorijās paredzami?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

9.maija svinības Maskavā kā līdzeklis Kremļa noziegumu leģitimācijai

FotoIesākumā precizēšu, ka runa šeit būs ne tik daudz par konkrētiem vēsturiskiem notikumiem, cik gan par šo notikumu izmantošanu sagrozītā veidā no Krievijas varas puses ar mērķi sasniegt savus ārpolitiskos un iekšpolitiskos mērķus tuvākajā un tālākajā nākotnē.
Lasīt visu...

21

Vairāk jautājumu nekā atbilžu...

FotoInteresanti, kurš tur bīda to Skultes LNG termināli. Ekonomikas ministra Nemiro draudziņš, kuru grib iestūķēt Latvenergo padomē kaut vai pa skursteni? Vai tomēr vecijaunā Vienotība? Vai NA? Vai JKP Eglītis ar Feldmanu? Varbūt visi kopā?
Lasīt visu...

21

Leksiskās debilitātes praktiķi

FotoLatvijā jau labu laiku ir tradīcija noskaidrot attiecīgā gada atraktīvākos (jocīgi piesaistošos) izteikumus. Ar to nodarbojas Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa. Tā izveido speciālu žūriju. Tai uztic akceptēt aizvadītā gada leksiski neveiksmīgākos risinājumus.
Lasīt visu...

21

Kāpēc FKTK atvainojās Maijai Treijai

FotoŠī gada 3. februārī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka FKTK atsauc savu 2019. gada. 29 aprīļa paziņojumu medijiem ar virsrakstu “FKTK no amata atstādina Atbilstības kontroles departamenta direktori  un izsaka nožēlu par goda un cieņas aizskārumu, kā arī iespējamo reputācijas kaitējumu, ko rīkojums ir radījis Maijai Treijai”.
Lasīt visu...

21

Ar atsevišķu tiesnešu atbalstu tiesu izpildītāji no iedzīvotājiem piedzen līdzekļus, kurus likums viņiem neliek maksāt

FotoParādījušies tiesu izpildītāji, kas atraduši jaunu, likumā neparedzētu veidu, kā no cilvēkiem, kas pabeiguši privātpersonas maksātnespējas procesu, piedzīt atlīdzību par piedziņas darbu. Neskaidru iemeslu dēļ daži tiesneši jaunatrasto paņēmienu atbalsta, atzīstot, ka tiesu izpildītāju darbs ir tikpat neaizskarams kā uzturlīdzekļi un sodi, radot bezprecedenta tendenci, kas pārkāpj iedzīvotāju tiesības.
Lasīt visu...

15

Lidostu un čemodānus es vairs neatceros, visi aicina mani par Rīgas mēru, bet es plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju

FotoPirmkārt, es uzskatu, ka esošā politiskā sistēma sevi ir izsmēlusi, tā ir bankrotējusi. Taču, lai piedalītos politiskajā procesā šobrīd, man būs nepieciešama partija. Tādēļ paziņoju, ka plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju.
Lasīt visu...

6

Divu gadu laikā Veselības ministrija nav ieviesusi nevienu no Valsts kontroles ieteikumiem, lai ģimenes ārsti būtu pieejamāki

FotoDivu gadu laikā, kopš klajā nāca Valsts kontroles revīzijas ziņojums par ambulatorās veselības aprūpes efektivitāti, nav izdevies ieviest nevienu no ieteikumiem, lai ģimenes ārstu loma veselības aprūpē daudz vairāk atbilstu pacienta interesēm un uzlabotos šo ārstu pieejamība.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā un risināšanā

Cienījamie laikabiedri! Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā...

Foto

Divi jautājumi Kristīnes Misānes izdošanas sakarā: vai tikai atbildes nebūs biedējošas ikvienam pilsonim?

Latvijā visaugstākajā līmenī pacelts jautājums par mūsu pilsones Kristīnes Misānes izdošanu no Dānijas...

Foto

Es redzēju, mīļais, tu šodien biji aizrāvies ar valstsgribu...

Nupat pieķēru sevi pie pavisam stulbas atziņas - pat iepriekšējie divi kretīni Bērziņš un Vējonis man nelikās...

Foto

Vai Ārstu biedrība kļuvusi par Veselības ministrijas suni?

Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijā notika Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sēde. Sēde bija iestudēta kā viena aktiera teātris. Režisore...

Foto

Kauns skatīties, kā daļa latviešu politiķu un ierēdņu nodur acis, mentāli savelkas čokuriņā un slīd zem galda

Šonedēļ „Attīstībai/Par” pakļāvās “Saskaņas” un lašoristu* spiedienam un uz...

Foto

Var noprast, ka Annai Jutai Maskavā pavadītais laiks nav pagājis pa tukšo

„Spēcīgs” vēstījums no savā laikā Maskavā, īpašā speciālā rajonā (augsta ranga kompartijas funkcionāru dzīvesvietā)...

Foto

Iesniegums Bordānam: nevajag aiztikt Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales robežas

Izlasījām, ka Varakļānu novada domei būs jānoskaidro savu iedzīvotāju viedoklis par palikšanu Vidzemē vai pievienošanos Latgalei....

Foto

“Nācijas tēvs” kā “nācijas tumsonis”

Nekas nemainās! Katra “nācijas tēva” (NT) publiskā uzstāšanās ir tumsonības apliecinājums. Izrādās, NT ir milzīgi robi izglītībā. Viņa zināšanas ir ļoti...

Foto

Skumji, ka pašreizējā bezoligarhu valdība tiek stutēta ar šī āksta un citu "kaimiņu" balsīm

Ir beidzot piepildījies Kaimiņa aktieriskais sapnis... viņš ir nokļuvis uz valsts lielākā...

Foto

Par “antisemītiskām cūkām” un poļu-čehu teritoriālo konfliktu

Savā nesenajā uzrunā Krievijas Aizsardzības ministrijas sanāksmē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies Otrā pasaules kara tēmai un, pieminēdams...

Foto

Lietuviešu uzņēmēji pret Latviju

Gribēju piemest savu pagali ažiotāžai ap VDD ēkas celtniecību bijušā velotreka vietā. Tad nu lūk, no vienas puses man izbrīnu raisa šiverīgu...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: janvāris

8.janvārī Rīgas lielākajos interneta medijos tika ievietota pēcpadomju gados tematiski klasiska un tāpēc emocionāli vienaldzīga informācija. Taču tai tomēr piemīt zināma atraktivitāte. Informācijā...

Foto

Kur Latvija?

Latvijai vairs nav nevienas no valsts pazīmēm, proti:...

Foto

Karaļa ēras beigas vai tomēr “Bauze uz pauzes”?

Otrdien Garkalnes novada iedzīvotājus sasniedza ziņa, ka Garkalnes Imperators ir atkāpies no amata, jo veselība vairs nav tā,...

Foto

Ornitologs Apinītis iestājas par skaidru dziesmu: nost ar šņabi un „cīgām”

Jūs jau būsiet pamanījuši, ka kādreizējais partijas „Latvijas ceļš” biedrs dakteris Pēteris Apinis, kurš tika...

Foto

Kas notiek ar Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadību?

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā arvien plašāk izskan ziņas par KPV LV ministru brīnumiem, vēlos informēt par kādu citu...

Foto

Nepieciešama jauna pieeja tam, kā Latvijas galvaspilsētā tiek risināti iedzīvotājiem būtiski jautājumi

Teikas apkaimes iedzīvotāji ir pauduši skaidru un nepārprotamu vēlmi bijušā velotreka “Marss” vietā redzēt...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 2. daļa. Vēl vakar sabiedrotie, bet šodien - nāvīgi ienaidnieki

Vācija nevarēja pabarot sevi. Valstij uzsākot Otro pasaules karu,...

Foto

No NT pūdernīcas. Padomiski formāli un iesaiste

Nevar būt nekādu šaubu! Mērķis ir skaidri redzams! NT (“nācijas tēvs”) vēlas latviešu inteliģenci uztaisīt par sapioseksuāļu inteliģenci. Atcerēsimies,...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 1. daļa. Kā sākās karš, jeb Molotova - Ribentropa pakts trīs dienu hronikā

Autortiesības uz šo “spārnoto” frāzi kļūdaini...

Foto

Ja mums nebūs jaunas ēkas par pārdesmit miljoniem eiro, kura stiprinās mūsu kapacitāti, mēs arī turpmāk nevarēsim notvert nevienu spiegu

Atbilstoši 2017. gadā pieņemtam valdības lēmumam...

Foto

Lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā

Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi likuma grozījumus, lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā. JKP atbalsta. A/Par neatbalsta. Vienotība un KPV vēl domā....

Foto

Mihoelss, ebreju antifašistu komiteja un “ārstu-indētāju” lieta

Pērnā gada nogalē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies vēsturei, necenzēti nolamājot pirmskara Polijas vēstnieku Vācijā par it kā...

Foto

Paveiktais veselības nozarē Artura Krišjāņa Kariņa valdības pirmajā gadā

Atbilstoši valdības deklarācijai: 1. Pieejamība. Ārstniecības personu darba samaksas pieaugums 2020. gadā. Panākts, ka 2020.gadā veselības nozares darbinieku...