Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas Centra rajona tiesa apmierinājusi KNAB prasību par vērienīgu kukuļdošanu aizturētajam Finanšu ministrijas (FM) departamenta direktora vietniekam Vladimiram Vaškevičam piemērot stingrāko drošības līdzekli – apcietinājumu. Līdz ar to Vaškevičs nonācis aiz cietuma restēm.

Pēc KNAB preses pārstāves Ievas Karlsbergas medijiem sniegtās informācijas, tiesu lūdzot apcietināt Vaškeviču, trešdien viņam piemērots aizdomās turētā statuss par kukuļdošanu.

Neoficiāla informācija, kas ir Pietiek rīcībā, liecina - lai arī izmeklēšanas ietvaros kratīšanas veiktas vairākās vietās, Vaškevičs pagaidām ir vienīgais šajā kukuļdošanas lietā aizturētais.

KNAB savāktie pierādījumi esot ļoti konkrēti. Ja kompetentas institūcijas tos vēlētos pārbaudīt, tad diez vai rastos pamats uzskatīt, ka lieta pret Vaškeviču ir safabricēta.

To, ka Vaškevičs pirmdien neilgi pirms aizturēšanas vērsies prokuratūrā ar iesniegumu par it kā pret viņu vērstu izrēķināšanos, zinoši avoti skaidro ar Vaškeviča veiksmīgi izvēlētu aizsardzības taktiku. KNAB pret Vaškeviču sāktajā kriminālprocesā bijušas iesaistītas vēl citas izmeklēšanas iestādes, informācija, iespējams, noplūdusi,  un Vaškevičs ar vēršanos prokuratūrā (arī pie finanšu ministra) spēris soli savai aizsardzībai, lai pēc aizturēšanas aizstāvji varētu norādīt, ka viņš jau to paredzējis, ka notikusi pret viņu vērsta KNAB izrēķināšanās.

Vaškeviča attiecības ar vairākiem vadošajiem KNAB izmeklētājiem jau ilgstoši var dēvēt par ļoti saspringtām.

KNAB ir tiesības personu aizturēt uz 24 stundām, pēc tam attiecīgā persona vai nu jāatbrīvo vai jālūdz tiesa lemt par stingrāka drošības līdzekļa – apcietinājuma - piemērošanu.

Otrdien Vaškevičs atradās Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā Čiekurkalnā. KNAB viņu tur aizdomās par VID amatpersonas kukuļošanas mēģinājumu, lai tā pienācīgi neveiktu savus pienākumus kontrabandas apkarošanā, nodokļu nomaksas kontrolē un nekonstatētu pārkapumus pret konkrētām personām.

Līdz otrdienas vakaram FM valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis, kuram finanšu ministrs Andris Vilks (Vienotība) uzdevis izlemt par Vaškeviča atstādināšanu no amata uz izmeklēšanas laiku, lēmumu vēl nebija pieņēmis. Bičevskis Pietiek atzina, ka nosūtījis vēstuli KNAB, lūdzot skaidrojumu, vai izmeklēšanas nolūkos nepieciešama Vaškeviča atstādināšana no amata pienākumiem, taču atbildi neesot saņēmis.

Vaškevičs ieguvis skandalozu slavu, neoficiāli viņš jau ilgstoši tiek saistīts ar noziedzīgām aprindām, kas nodarbojas ar kontrabandu. Iespējams, Vaškevičs ar kontrabandu saistītajās aprindās tiek dēvēts par Futbolu vai Futbolistu. Vaškevičam piedēvēta arī iesauka Sports. Tāpat noteiktās aprindās viņš tiek dēvēts par folksvāgenu  - šī iesauka radusies pēc viņa vārda un uzvārda pirmajiem burtiem - VV.

Vaškevičs ir bijušais Muitas kriminālpārvaldes priekšnieks, viņš bija arī VID ģenerāldirektora Dzintara Jakāna vietnieks. Pērn martā pēc VID reorganizācijas ar bijušā finanšu ministra Einara Repšes (Jaunais laiks) rīkojumu Vaškeviču pārcēla darbā uz FM.

KNAB jau pirms vairākiem gadiem izmeklēja ar Vaškeviča ienākumiem saistītu krimināllietu par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonu deklarācijā. Lietu patlaban iztiesā Rīgas apgabaltiesa. Vaškevičs apsūdzību neatzīst.

Pēc aģentūras LETA ziņotā, Rīgas apgabaltiesa izskata arī krimināllietu, kurā trīs personas apsūdzētas par uzņēmēju Genādija Peredeļska, Gata Aišpura un Aigara Lūša slepkavībām, kā arī Vaškeviča slepkavības mēģinājumu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nevainīguma prezumpcija un apsūdzības publicitāte

FotoIr kāds parasts žurnālistu – politiķu dialogs, kurš visbiežāk atkārtojas medijos pirms parlamenta vai pašvaldību vēlēšanām. Uz žurnālistu jautājumu par kāda apsūdzībā iesaistītā kandidāta iespējamo likuma pārkāpumu saņemts gandrīz automātisks partijas biedra vai sabiedrotā enerģisks atbildes atteikums, šoreiz kā vairogu priekšā liekot nevis parasto "nav komentāru", bet daudz iespaidīgāku nevainīguma prezumpcijas argumentu.
Lasīt visu...

21

Bez Amerikas. Ai un vai!?

FotoStarptautiskās attiecības kļūst arvien samezglotākas un nervozākas. Taču vismaz mums, Latvijai un Baltijas valstīm, tajās ir iespējams izdzīvot pavisam vienkāršā, jau senāk lietotā un pietiekami efektīvā uzvedības modelī.
Lasīt visu...

12

Tēma par "viltus studentiem" ir spekulatīva!

Foto2. aprīlī raidījumā "Kas notiek Latvijā?" tika apspriests jautājums par trešo valstu pilsoņu klātbūtni Latvijas augstskolās un darba tirgū. Kā Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA) vēlamies reaģēt uz raidījumā izskanējušajiem apgalvojumiem, kas bieži vien balstījās uz vispārinājumiem, kuri, manipulējot ar nepilnīgiem vai kontekstā neizvērtētiem datiem, var radīt sabiedrībā maldīgu priekšstatu par Latvijas augstākās izglītības eksporta nozīmi un potenciālu, tostarp tieši par ISMA darbu.
Lasīt visu...

21

Valoda kā attieksme

FotoŠogad tikai 3., 6. un 9. klasēs vēl varēja īstenot mazākumtautību programmas. Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) mācību gada sešos mēnešos izvērtēja 72 izglītības iestādes, tostarp Ludzas novadā, un tikai trijās konstatēti atkārtoti būtiski trūkumi, bet 14 skolas nonākušas vērtētāju redzeslokā, jo to 9. klašu absolventiem, turpinot mācības profesionālajās skolās, radās problēmas nepietiekamo latviešu valodas zināšanu dēļ. Par šo un citām aktualitātēm lasiet šodienas laikrakstā.
Lasīt visu...

3

Vai tad jūs tiešām nejūtat, cik pasakainā drošībā ir mūsu valsts? Pateicoties mums!

FotoŠī gada 12. aprīlī Satversmes aizsardzības birojam (SAB) aprit 30 gadu. 1995. gada pavasarī ar Saeimas lēmumu izveidotā iestāde zināmā mērā simbolizē Latvijas atdzimšanas stāstu. Deviņdesmito gadu sākumā Latvijas ārpolitikas un aizsardzības politikas galvenais mērķis bija tiešā (Krievijas armijas izvešana no Latvijas, kas noslēdzās 1998. gadā) un netiešā veidā atbrīvoties no padomju okupācijas sekām, lai Latvijas reintegrācija Rietumu valstu kopienā kļūtu par realitāti. Pretējā gadījumā, PSRS mantiniecei Krievijai atgūstoties no ekonomiskā un politiskā kraha, Latvijas drošība atkal būtu apdraudēta.
Lasīt visu...

21

Latvijas sabiedrības būtisku daļu ir pārņēmusi kaut kāda totāla kognitīvā disonanse

FotoPavērojot publiskajā telpā notiekošās diskusijas, šķiet, ka Latvijas sabiedrības būtisku daļu ir pārņēmusi kaut kāda totāla KOGNITĪVĀ DISONANSE. Šis psiholoģiskais fenomens vērojams tad, kad cilvēka uzskati vai uzvedība nesaskan ar viņa iekšējām vēlmēm vai ticībām.
Lasīt visu...

18

Latviešiem – ka tik kapeiciņa, santīmiņš, centiņš

FotoLatvieši nav ne igauņi, kas aiztur krievu tankkuği, ne lietuvieši. Mums - ka tik kapeiciņa, santīmiņš, centiņš. Tikai bagāti kaut kā nepaliekam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi