Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās īpašības piedēvē citiem, turklāt pārsvarā pārspīlēti.

Domāju, ka, neskatoties uz bravūru, Baltijas valstu tautām tomēr ir grūti pieņemt nonākšanu gandrīz vai verdziskā atkarībā no tēvoča Sema labvēlības. Tādēļ baltiešu vasaļi (lasi – vagari) pašsuģestijai projicē sev un sizerēnam “aiz peļķes” piemītošos niķus un stiķus uz austrumu kaimiņu, no kura apkampieniem salīdzinoši nesen izdevās izrauties. Bijušais Igaunijas Iekšējās drošības dienesta vadītājs Arnolds Sinisalu postulē: “Krievijai ir vai nu vasaļi, vai ienaidnieki.”

Kremlis gan jau gribētu visus uz grēcīgās zemītes dancināt pēc sava prāta. Taču realitāte uz planētas to nepieļauj. Sinisalu muldēšana aiziet pretrunā ar kolektīvo Rietumu propagandu, kurā Putinu zīmē kā ķīnīzeru sutenera Sji prostitūtu.

Nevar noliegt, ka Krievijai ar Ķīnu ir ļoti spēcīgi jārēķinās. Arī “ļaunuma impērijai” draudzīgās valstis – Irānu un Ziemeļkoreju – ne tuvu nevar nosaukt par padevīgām. Pat Kolektīvās drošības līguma organizācijas dalībvalstis uzliek nikolaju uz Krievzemes sirdēstiem. Krievijas un Baltkrievijas savienībā Lukašenko jūtas kā karalis.

Uz diviem krēsliem sēdošais turku sultāns Erdogans, indiešu nacionālists Modi vai maģāru līderis Orbāns vasaļa statusā neatrodas. Varbūt Melnajā kontinentā krievi atļaujas stingrāku pozīciju, taču arī tur pārcensties nedrīkst, lai afrikāņi nesagribētu atpakaļ iepriekšējos kolonizatorus.

Par amerikāņu “mesiānismu”, dubulto standartu demokrātijas un LGBT “vērtību” uzspiešanu pasaulē neizplūdīšu. Jeņķu pazoļu laizītāji tāpat savu mēli bez ierastās nodarbes neatstās, bet veselo saprātu nezaudējušie paši visu redz. Par ASV attieksmi pret pārējo cilvēci visu izsaka ekstrateritoriālā jurisdikcija, kuru pasaules žandarms pielieto pēc saviem ieskatiem.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/arzemes/29.06.2024-bijusais-igaunijas-ieksejas-drosibas-dienesta-vaditajs-krievijai-ir-vai-nu-vasali-vai-ienaidnieki.a559791/

Novērtē šo rakstu:

48
17

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi