Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko LTV Ivo Leitāns jums neteica. Un viņš arī to nezina. Mans ģimenes uzņēmums pirms dažiem gadiem ir maksājis naudu portālam Delfi par manu dokumentālo filmu reklāmu. Abas reizes portals Delfi ziņoja saviem lasītājiem, ka ir skatāmas žurnālista Anša Pūpola dokumentālās filmas. Es ticu, ka portāls ļoti rūpīgi seko likumiem, kas aizliedz melīgas reklāmas izplatīšanu.

Līdz ar to man šķiet drusku jocīgas Delfi darbinieces Olgas Dragiļevas publiski paustās iedomas, ka es neesot žurnālists. Vēl viena eksluzīvā žurnāliste, kas klaigā pa visu tviteri, ka es neesot īstais aroda pratējs, ir Inga Spriņģe. Te nu man jāsaka skaidri un gaiši. Manis vadītais necilais masu informācijas līdzeklis Nemelo.lv ir Dāvids pret Goliātu, ja runājam par šīs lēdijas spējām piesaistīt naudu.

Piemēram, ziedojumos Re:Baltica pērn savākusi ap 225 000 eiro. No tiem 63 000 bijuši anonīmi, liecina šīs organizācijas gada pārskats. Ja ziedojums ir anonīms, kā es varu zināt, vai ziedotāju vidū nav, piemēram, Ainars Šlesers, Māris Martinsons vai Lato Lapsa? Nemelo.lv šādu atbalstītāju nav, un jebkurā gadījumā, kad bijis atbalsts, līgumā ar atbalsta sniedzēju ir bijis punkts, ka atbalsta sniedzējam nav tiesību ietekmēt filmu saturu.

Un tagad par to, kas ir un kas nav žurnālists. Nemelo.lv uzdevums ir veidot saturu izmeklējošu dokumentālu filmu veidā. Tādēļ arī likumā noteiktajā kārtībā tas ir reģistrēts masu informācijas līdzeklis. Re:Baltica, cik man zināms, gan nav. Re:Baltica ir biedrība, nevalstiska organizācija, kas tika dibināta, manuprāt, pavisam citam mērķim – atbalsta sniegšanai citiem žurnālistiem.

Šis mērķis arī ir ieprogrammējis interešu konfliktu gadījumā, ja organizācijas biedri un biedrenes sniedz atbalstu paši sev. Un, kā redzams, viņi to cītīgi dara. Bez privātajiem un publisko organizāciju ziedojumiem Re:Baltica ir arī saņēmusi valsts atbalstu kvalitatīva pētījuma veikšanai. Rezultāts ir seriāls “Šķelšanās”, kas atklāj, ka Sanita Jemberga prot lietot datoru Apple, ka no Rīgas uz Daugavpili ne pārāk bieži iet vilcieni un ka Aināra Šlesera dēls filmē tēvu.

Manuprāt, Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis Re:Baltica darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt. Savukārt Nemelo.lv pilnīgi noteikti labos pieļauto kļūdu un izbeigs praksi nepieteikties uz valsts atbalstu mediju satura ražošanai.

Mūsu pieredze dokumentālā kino veidošanā ir neaprakstāma, unikāla un sabiedrībai noderīga. Par to, ka farmācijas biznesa haizivis ir pārņēmušas aptieku tīklu, nav pieticis drosmes stāstīt ne Leitānam, ne Spriņģei, ne Dragiļevai.

Novērtē šo rakstu:

106
7

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi