Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Apsveicam mūsu valsts svētkos

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

emīls1

25.04.2016. 17:53

Aivars Gedroicspirms 5 min
Kas viņam ko prasa? Lai komandē savā Izraēlā, ne Latvijā! Atbilde Lipmansonam...
Atbildēt

Nacionālais jautājums ir visa pamatā! Sociologi atgādina, ka mākslīga "intelekta"pārstāvji , pārņemot privāti naudas drukājamās mashīnas, izdomājushi necilvēcīgo anticilvēciko globalizācijas marasmu. Smieklīgi ir runa no tautas pārstāvja, kas savu tautību līdz absurdam uzspiež augstāk pār citām tautībām :))

Atbildēt

Yes

24.04.2016. 19:58

Buržuāzistiski reakcionārā hunta vada valsti

Atbildēt

Jonis

23.04.2016. 19:20

Ir teiciens: "Suņi rej, bet karavāna iet uz priekšu". Bet pie mums pat suņi nerej vairs uz karavānu......Kad mēs ieguvām neatkarību, pirmā domā kas ienāca prātā bija, tikai ne kapitālisms, jo būs tieši tīk slikti cik bija pirms kara Latvijā. Diemžēl cilvēki negrib mācīties no svešām kļūdām, un nu mēs esam tur kur esam > DDD (deindustrializācija + degradācija + dezorientācija).

Atbildēt

www.govlawyer.lv

23.04.2016. 15:54

»

Re re

Saeima 21.aprīlī krimināllikumā paredz ieviest šādu normu: „Par darbību, kas vērsta pret Latvijas Republikas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu Latvijas Republikas Satversmē neparedzētā veidā, – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem ...


> Satversmē neparedzētā veidā

Šis ir uzrakstīts, ļoti vispārinot (vēl sarežģītāk sakot - ar augstu abstrakcijas pakāpi) un tāpēc
nav viegli saprotams.
Šo var saprast, ja zin, kāda ir Latvijas Republikas
juridiskā sistēma (juridiskie pamati), tas
ir uzrakstīts Satversmes tekstā un klāt nāk
piem. vispārējie tiesību principi, kas var būt
arī neuzrakstīti.
Vēlama juridiskā izglītība.

Tiesu spriedumos ir skaidrots, ka Satversmes
panti ir uzrakstīti īsi, lai no tiem bez jurista palīdzības tikai varētu saprast to aptuveno jēgu.

Šie jaunie grozījumi rāda, ka drīkst darboties tikai demokrātiskas (tautas varas) valsts noteiktu
likumu ietvaros - veidojot partijas, ievēlot deputātus, pieņemot likumus, sniedzot prasības tiesā utt.
Atbildēt

Re re

23.04.2016. 14:13

Saeima 21.aprīlī krimināllikumā paredz ieviest šādu normu: „Par darbību, kas vērsta pret Latvijas Republikas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu Latvijas Republikas Satversmē neparedzētā veidā, – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem”. Uzmanību piesaista frāze „Satversmē neparedzētā veidā” (pasvītrojums mans-A.P.). Loģiski, ka gribas zināt, kādi veidi Satversmē ir paredzēti valstiskās neatkarības, suverenitātes, teritoriālās vienotības, valsts varas vai valsts iekārtas maiņai. Ja krimināllikumā tiek nepieļauta darbība Satversmē neparedzētos veidos, tad loģiski secināms, ka Satversmē ir paredzēti noteikti veidi (!?). Interesanti būtu iepazīties ar speciālistu skaidrojumu, kādi veidi (!?) ir paredzēti Satversmē. Svarīgs ir vēl viens moments. Vai LR ir vispār vajadzīga darbība, lai vērstos „pret Latvijas Republikas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu”? Tāda darbība būtu vajadzīga, ja nekur nederētu valsts neatkarība, suverenitāte, teritoriālā vienotība, valsts vara, valsts iekārta. Katram izglītotam cilvēkam ir saprotams, ka LR nav slikti minētie valstiskuma elementi. LR valstiski ir noformēta labi, mūsdienīgi, demokrātiski. LR principā ir neatkarīga, suverēna (par juridisko stāvokli ES ir jārunā atsevišķi). Viss ir kārtībā ar teritoriālo vienotību, jo latgaļi nemaz negrib atdalīties, grib tikai paraudāt. Valstī formāta ziņā ir labi varas institūti – MK, tiesa u.c. LR valsts iekārta arī ir laba – demokrātiska republika. Respektīvi, nav vajadzīga darbība, lai kaut ko izmainītu. Kaut ko izmainīt var vēlēties vienīgi kāds maniaks-diktators u.tml. LR lielākā nelaime ir cilvēki – valsts darbinieki. Darbība ir vajadzīga pret valsts darbiniekiem – atsevišķiem konkrētiem indivīdiem. Darbība ir vajadzīga pret konkrētiem valsts izzadzējiem, blēžiem, kukuļnēmējiem, valsts interešu nodevējiem. Ja Lielā Banda ar savu astoņkāji vēlas apturēt kritisko darbību pret konkrētiem neliešiem, tad atkal ir jāpārtaisa krimināllikums. Faktiski līdzšinējā LR sastopamā kritika bija vērsta pret konkrētiem valsts darbiniekiem. Vismaz tā tas bija „pietiek.com”. Ja kāds patiešām Latvijā vēlas nodibināt autoritāru iekārtu (kā 1934.g.) vai likvidēt LR neatkarību, tad tāda darbība ir krimināli sodāma. Tāpat kā krimināli ir sodāmi visa veida valsts darbinieki par savām nelietībām. Domājams, kādreiz latvieši to piedzīvos. Pašlaik Lielās Bandas valsts darbinieki to nevēlas pieļaut. Viņi vēlas saglabāt noziegumu brīvību un dara to atbilstoši savam iracionālajam prātam.

Atbildēt

Autor

23.04.2016. 04:23

kur tu redzi problēmu?
vari uzr. piemēru?

Atbildēt

emīls1

22.04.2016. 17:32

Sociologi-Zināms , ka kopējie okupācijas un genocīdā pret latvieshu tautu Krievijas pārmantotai varai ir jāatmaksā latvieshu tautai 700 miljari eiro/ procenit aug.../ vienlaicīgi veicot pieņemto 1996.g.LR Likumu "Par Latvijas deokupāciju—kolonistus taču jau 25 gadus gaida Lielā Māte ar -Maizi un sāli...kā nekā savējie ...un būs laimīgi...kā katrs normāls cilvēks savā zemē...(tree)

Atbildēt

Jurists

21.04.2016. 14:03

»

nu ja

20. aprīlis = ādolfa šiklgrūbera dzimšanas diena


Parodija ir racionāls žanrs. Parodija nav pa spēkam iracionālajiem debilajiem. Hibrīdapvērusma murgu/farsu pastrādāja debili tipi. 21.aprīlis drīzāk ir Latviešu Inteliģences Debilitātes Diena (LIDD).

Atbildēt

nu ja

21.04.2016. 13:47

»

Jurists

Tātad arī turpmāk es varu kritizēt Lielo Bandu.Kritika ir mani uzskati. Tos man atļauj Satversmes divi panti...


20. aprīlis = ādolfa šiklgrūbera dzimšanas diena.
21. aprīlis = totalitāras "valsts" parodijas dzimšanas diena.
22. aprīlis = vladimira uļjanova dzimšanas diena.

kā jau ir sacīts: "sūdi - pie sūdiem."

Atbildēt

Jurists

21.04.2016. 11:27

»

A.P.

2016.21.04. Saeimā pieņemtie kriminālprocesa grozījumi liecina, ka visa tā jezga ap "Gestapo grozījumiem" bija kārtējais latviešu "politiķu" farss - iracionāls izlēciens, uz ko ir spējīgas vienīgi debilas galvas. Hibrīdapvērums atklāja valsts krahu. Tas ir galvenais ieguvums no "Gestapo grozījumiem". ...


Tātad arī turpmāk es varu kritizēt Lielo Bandu.Kritika ir mani uzskati. Tos man atļauj Satversmes divi panti:
99. Ikvienam ir tiesības uz domas, apziņas un reliģiskās pārliecības brīvību. Baznīca ir atdalīta no valsts.
100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.

Atbildēt

A.P.

21.04.2016. 11:22

2016.21.04. Saeimā pieņemtie kriminālprocesa grozījumi liecina, ka visa tā jezga ap "Gestapo grozījumiem" bija kārtējais latviešu "politiķu" farss - iracionāls izlēciens, uz ko ir spējīgas vienīgi debilas galvas. Hibrīdapvērums atklāja valsts krahu. Tas ir galvenais ieguvums no "Gestapo grozījumiem". LR ir pienācis gals. Tā vairs nav valsts, bet iracionāla kloāka, ja tā parlamentā var ākstīties ar likumiem.

Atbildēt

U.U.

21.04.2016. 10:32

Man ļoti patīk ilustrācija. Tādas faktūras juristus esmu redzējis pie Baltijas Starptautiskās akadēmijas. Tā ir atbaidoša aina, redzot smēķējam tāda izskata lielu melnu baru. Pirmo reizi baidījos tuvoties BSA ieejai, pie kuras stāvēja šie tipi. Pirmā doma bija - "Baltā gulbja" iemītnieki ieradušies ekskursijā uz BSA. Jautāju kolēģiem, kas noticis. Nekas neesot noticis. Tie esot juristu studenti no valsts specdienestiem. Viņi studē neklātienē un sestdienās ierodās uz lekcijām.

Atbildēt

Austris

21.04.2016. 10:13

Paldies J. Skaidrītim , kur man prieka brīdi sagādāja salīdzinājums par sorosa makaroniem uz auses!

Atbildēt

Austris

21.04.2016. 10:10

Paldies par rakstu! Beidzot dezinformācijas līdzekļos var sastapt kaut ko patiesu.

Atbildēt

A.P.

21.04.2016. 10:04

Lūk, ko raksta "Delfi": "Valsts prezidents informēja, ka sākotnējā versija, kurai viņš izteica iebildumus, ir labota. Tāpat Vējonis atzina, ka pieaicināto ekspertu - gan tiesībsarga, gan Latvijas pārstāvja Cilvēktiesību tiesā - atzinums par piedāvātajiem likuma grozījumiem bija pozitīvs. Eksperti arī pauduši, ka tie nav pretrunā ar cilvēktiesībām un Satversmi". Vai varēja būt savādāk? Nevarēja! Nekādā gadījumā nevarēja būt savādāk, jo latviešu galvaskausos ir milzīgs caurums.

Atbildēt

Eduards Lunis

21.04.2016. 08:38

---Nu beidzot Priedīša kungs ir atsijājis,,graudus no pelavām,, un konkrēti nora'da uz vainīgajiem Latvijas iznīcināsšanā, bet ne uz Tautu !
Un ja ekonomikas profesors M Hadsons jau 2009. gadā , savā pētījumā-LATVIJAS NEATKARI'BA IR NOZAGTA, ieteica VEIKT LATVIJAS VARAS AUGŠGALA NOZIEGUMU STARPTAUTISKU IZMEKLĒŠANU UN SODĪŠANU ,pamatojoties uz šo pētījumu ir nodibināta LATVIJAS GLĀBŠANAS KOMISIJA, kura rīko -
2016. G. 4. MAIJĀ, PL-14-OS , RĪGĀ, PRETIM OKUPĀCIJAS MUZEJAM-
-LATVIJAS GLA'BŠANAS SAPULCI. SAPULCES MĒRĶIS- NEVARDARBĪGA, LATVIJAS NOZADZĒJU UN IZZADZĒJU , SATVERSMES PĀRKĀPĒJU, PARTIJNIEKU KLIĶES ATSTUMŠANA NO VARAS . PAGAIDU VALDĪBAS IZVEIDE UN APSTIPRINĀŠANA ATKLĀTĀ BALSOJUMĀ.
--Latvijas Glābšanas komisija. tel 65038743

Atbildēt

lauķis

21.04.2016. 06:14

»

Edge

2016.g.21.aprīlis var būt diena, kad varēs droši teikt, ka pirms 25. gadiem iecerētais DDD ir īstenots. Deindustralizācija+Depopulācija+Deracionālistiskums


Darvins teica ka cilvēks radies no mērkaķa , pieredze saka ka mērkaķis radies no cilvēka(lai piedod man mērkaķi).
Biedriem partijniekiem varaskāre un alkatība ir tik liela ka aptumšojies saprāts.

Atbildēt

Edge

20.04.2016. 21:23

2016.g.21.aprīlis var būt diena, kad varēs droši teikt, ka pirms 25. gadiem iecerētais DDD ir īstenots. Deindustralizācija+Depopulācija+Deracionālistiskums

Atbildēt

derdz

20.04.2016. 20:40

vai Hibrīdapvērsums varētu notikt ar tirgus ekonomikas modeļa ieviešanu, kas it kā dod cilvēkiem vaļu mantkārībai, naudas un varas kārei, utt., kur lielie ņem lielus kukuļus, utml, vidējie un mazie savu tiesu dabū un pat nabadzīgākais ar acīm ciet paņem ko neatļautu ... tad par kādām vērtībām varētu runā demokrātijas laikā, ja kultūra arī daudz ko ietekmē.., gan kad balsojāt par iestāšanos ES savienībā, kāds vispār lasīja līgumu uz kādiem noteikumiem stajamies...noteikti, ka lasat darba līgumu, u.c.,- vai tas na juridisks brāķis.

Atbildēt

hm

20.04.2016. 19:00

Jā, patiesi dīvaina vienprātība. Kā politbirojs lika priekšā, tā bez izmaiņām nobalsoja, pat bez diskusijām par tēmu! Ar visām likumos iestrādātajām muļķībām un izplūdušajiem, neprecīzajiem formulējumiem. Nenormālā steigā!
Varbūtība, ka amerikāņi, pirms Tramps nāk pievaras, silti ieteikuši vai pašmāju politiskās kliķes apvērsums?
Bet ironija tajā, ka vietējo likumrakstītāju deģenerācijas stulbums šajos likumos izplaucis košs jo košs.

Atbildēt

Jurģis Skaidrīts

20.04.2016. 18:28

Labāk nepateiksi,autora raksti ar katrreiz spilgtāki,neparasti izskaidrojošu spēku un domu.Arī latvis parastais kļūst sakarīgāks un sorosoīdu makaroni vairs neturās uz auses.Tagad sorosoīdiem jājamzirdziņš tēvoča semija "ķiberdraudi" un 100.demokrātijas un tiesiskuma pants norakts.Tā viš ir.Latvis īstais ilgi iejūdz,bet ātri brauc!

Atbildēt

VB

20.04.2016. 18:13

Uzskatu, ka tā arī apm. ir, kā autors raksta.
Vienīgais jautājums, kā tie labojumi "izies cauri" Eiropā? Jeb tai vienalga kā mēs te "vāramies"?

Atbildēt

Arturs Piražkovs

20.04.2016. 17:26

»

8 kajis

liela banda uzbruk juridiski


prieditim ar steigu piespiedu arstešanu.

Atbildēt

8 kajis

20.04.2016. 15:27

liela banda uzbruk juridiski .

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

FotoKur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa. Vien baļķvedēju rinda.
Lasīt visu...

12

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

FotoMīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un visā pasaulē!
Lasīt visu...

21

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

FotoSaruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un melus nošķirot no patiesības. Pašlaik šajā procesā valdnieks ir “nācijas tēvs” ar savu ārēji izskaistināto, bet mazsaturīgo daiļrunību. Tā palīdz atgādināt par patiesību un nosodīt melus. 
Lasīt visu...

10

Mucā

FotoPadomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk un citus «kā» padomju pilsoņi apvienoja vienā, un oriģinālvalodā tas skanēja tā: «Солдат спит, а служба идет!» «Kaut kareivis guļ, tā dienesta laiks virzās uz priekš un tuvojas beigām».
Lasīt visu...

21

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

FotoCitur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku savienības "iespējamu nelikumīgu finansēšanu”.
Lasīt visu...

18

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

FotoPadsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz. Tomēr gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka. Neba nu žurnālists pats iedomājās. Kuram šķiet, ka tiem, kas var glābt veselību un pat dzīvības ikvienam no mums (tai skaitā arī ikvienai no 100 "gudrajām galvām"), nevajadzētu nodrošināt jau apsolīto? Jo šis jau nav stāsts par to, ko dara un kā ārstē kāds konkrēts ārsts, bet gan pretsitiens tam, par ko Dr. Aizsilniece cīnās visu mediķu vārdā. Un tas ir nožēlojami.
Lasīt visu...

21

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

FotoNav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras” dalībniekiem, jumtotājiem un labuma guvējiem nāksies atbildēt. Visiem, izņemot vienu - galveno beneficieri, smagos noziegumos apsūdzēto Lembergu.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

Foto1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad, kad pieņems 2020.gada budžetu, būs skaidrs, kādā veidā (!?) padomniekus meklēs. Tāpat būs skaidrāk definētas arī darbības jomas (!?), kurās padomnieki strādās," pastāstīja Teikmanis."
Lasīt visu...

6

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

FotoKaravadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt tikpat tālu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...