Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Reformu partija savā ceļā uz tikšanu pie varas bieži uzsvēra savu demokrātiskumu, centienus pēc tiesiskuma, godīguma, caurspīdības valsts pārvaldē, taču savā reālajā rīcībā tā pašlaik demonstrē, ka darbi ir pretēji šiem deklarētajiem principiem.

Nav saprotama tā milzīgā slepenība, ar kuras zīmogiem amatpersonas un institūcijas cenšas slēpt no sabiedrības jautājumus, kas skar Satiksmes ministrijas pasūtīto Pasaules Bankas pētījumu par Latvijas ostu konkurētspējas paaugstināšanu.

2013. gada 7. maijā plašsaziņas līdzekļos izskanēja ziņa par to, ka Latvijas Republikas Satiksmes ministrijā tiek prezentēts Pasaules Bankas pētījums par Latvijas ostu konkurētspējas paaugstināšanu.

Mūsu biedrība „Par zaļu Pierīgu” ir sabiedriska organizācija, kuras mērķis ir rūpēties par vides aizsardzību. Lielās Latvijas ostas atrodas pilsētu teritorijās, loti tuvu dzīvojamajiem rajoniem. Līdz ar to jebkurš pasākums, kas saistās ar ostu attīstību, ietekmē arī ostas tuvumā dzīvojošo cilvēku dzīves kvalitāti un vidi. Gluži dabiski „Par zaļu Pierīgu” biedriem radās interese par Pasaules Bankas pētījumu.

Taču, interesējoties par šo pētījumu, ir nācies saskarties ar apbrīnojamu ierēdņu nevēlēšanos par to sniegt jebkādu informāciju, kas savukārt vedina uz domām, ka, iespējams, darījumā ar ārvalstu ekspertiem kaut kas nav kārtībā – varbūt tur ir kas negodīgs, iepriekš sarunāts, korumpēts. Jo, ja informācija tiek slēpta, tad „kas čukst, tas melo, kas melo - tas zog...”.

2013. gada 10. maijā biedrība „Par zaļu Pierīgu”, pamatojoties uz Informācijas atklātības likuma 10. un 11. pantu, griezās Satiksmes ministrijā ar informācijas pieprasījumu, lūdzot izsniegt šādu dokumentēto informāciju: līgumu ar Pasaules Banku un jebkādus citus dokumentus, kas attiecas uz jautājumu par līguma slēgšanu ar Pasaules Banku.

Satiksmes ministrija 7. jūnijā  atbildēja, ka līgums var tikt publiskots pēc abu pušu rakstiskas piekrišanas un ka ministrija ir saņēmusi Pasaules Bankas apliecinājumu, ka var tikt publiskota līguma sadaļa, kura attiecas uz līguma ietvaros sniedzamo pakalpojumu sarakstu.

„Par zaļu Pierīgu” ieskatā ministrija informāciju ir sniegusi nepienācīgi - mūsu pieprasītā informācija nav sniegta pilnā apjomā. Zināms, ka 2012. gada 23. novembrī Satiksmes ministrija griezās Ministru kabinetā ar informatīvo ziņojumu izvērtēt radušos situāciju un lemt par atļaujas došanu Satiksmes ministrijai slēgt līgumu ar Pasaules Banku par pētījuma veikšanu. Nav atrodama jebkāda publiski pieejama informācija par to, kad šāda atļauja dota, kādā formā tā dota, kā arī nav pieejams tās teksts.

Tāpēc „Par zaļu Pierīgu” prasīja izsniegt Ministru kabineta tiesību aktus, ar kuriem izlemts jautājums par līguma slēgšanu ar Pasaules Banku. Minētais pieprasījums nav izpildīts.

Tāpat Satiksmes ministrija nav sniegusi mūsu pieprasīto informāciju pilnībā valsts valodā. Tas ir pretrunā ar Valsts valodas likuma 8. panta pirmās daļas un 21. panta pirmās daļas normām.

Satiksmes ministrija nav izgatavojusi vēstules „Par informācijas pieprasījumu” pielikumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 916 „Dokumentu izsniegšanas kārtība” normām.

Atbildot uz mūsu pieprasījumu izsniegt jebkādu citu informāciju par līguma slēgšanu ar Pasaules Banku, Satiksmes ministrija nav sniegusi nekādu atbildi.

Tāpēc biedrība „Par zaļu Pierīgu” griezās tiesā ar lūgumu uzlikt par pienākumu Satiksmes ministrijai izsniegt biedrībai „Par zaļu Pierīgu” mūs interesējošo informāciju.

Pašlaik Administratīvajā rajona tiesā turpinās visai sarežģīta, juridiski komplicēta prāvošanās, kura biedrībai „Par zaļu Pierīgu” prasa daudz laika un spēka resursu, taču biedrība ir apņēmības pilna panākt, lai likumi tiek ievēroti un mūs interesējošā informācija mums izsniegta.

Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu nams 16. jūlijā nolēma pieņemt mūsu pieteikumu, uzaicināja ministriju sniegt paskaidrojumus līdz 17. augustam un iesniegt tiesu interesējošus dokumentus.

Biedrība „Par zaļu Pierīgu” ir pārliecināta, ka tiesas prāvas noslēgumā Satiksmes ministrija būs spiesta mūsu prasību apmierināt un mūs interesējošo informāciju mums izsniegt pienācīgā apjomā un valsts valodā.

* Biedrības „Par zaļu Pierīgu” valdes priekšsēdētājs

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

FotoLatvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas augstskolu starptautiskās konkurētspējas stiprināšanu, nodrošinot Latvijas studentiem iespēju studēt augstākā līmenī pašu mājās, pievienojas viedoklim, ka ir nepieciešams izveidot jaunu sistēmu un likumu par augstskolu darbību. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

FotoAtsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas projekti rodas bez akumulācijas – attiecīgā jaunā fenomena elementu pakāpeniskas uzkrāšanās, savākšanās. 
Lasīt visu...

6

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

FotoŠādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts. Aizliegts arī rakstīt par viņu okupācijas laika "varoņdarbiem". Ne internetā, ne masu medijos nav iespējams atrast neko par viņu līdzdalību cilvēku vajāšanās. Un ne jau tāpēc, ka viņi tajās nepiedalījās. Viņi piedalījās - tikai visu kategoriski noliedz, un masu mediji paklausīgi klusē.
Lasīt visu...

21

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

FotoPēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav māsu, kuras varētu dot ķīmijterapiju, te Daugavpilī aptrūkušies anesteziologi, un apstājusies plānveida palīdzība, joprojām nesarūk rindas valsts apmaksātiem izmeklējumiem un speciālistu konsultācijām, un problēmu virkne šķiet nebeidzama.
Lasīt visu...

21

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

FotoRīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē Oļegs Burovs no “Gods kalpot Rīgai” un “Latvijas attīstībai” frakcijas priekšsēdētājs Viesturs Zeps. Nedēļas beigās pēkšņi sarosījās vairāki Rīgas domē strādājošie politiķi.
Lasīt visu...

21

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

FotoPēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri ar stekiem sit un brutāli aiztur vienkāršus, miermīlīgus iedzīvotājus, kuri devušies uz kādu no publiskajām demonstrācijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...