Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Vai vista sāks lidot?

Ivo Rubīns, iniciatīvas grupas „Par latu, pret eiro” dalībnieks
11.02.2013.
Komentāri (36)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

John Doe

14.02.2013. 16:44

»

Garāmgājējs

Neredzēju rakstā neko par devalvāciju. Slīdošs kurss nav devalvācija. Devalvācija ir tad, kad mēsli jau smeļas mutē un tie jārisina. Tāpat kā zoba raušana. Līdz devalvācijai (iekšējai vai ārējai - kāda starpība) atkal nonāksim, ja turpināsim turēt neadekvātu kursu...


Lata saglabashanas vienigais merkis ir latu kada bridi devalvet. Kas ir monetaras politikas galvenais instruments? Un mes neesam Shveice kura var atlauties kadu revalvacijas procentu.

Maksajumu bilances pozitivs saldo ir laba lieta, bet neaizmirsti, ka ir tukstoshiem eur kreditnemeju kas Tava plustoshaja kursaa butu ik pa bridim dimbaa. Uznemeji, kuriem kkads vietejais kurss var nosvarstities atri un daudz - ar parsimts miljoniem pietiek, lai kurs gaztos leja vai skrietu augsha (Sorosa paradize). Tie pashi tranzitnieki, kuru pelna bus atkariga no ta, kads bus eur kurss diena, kad algas tiks maksatas. Doma, cilveki dumji, ka kursu nofikseja?

Atbildēt

John Doe

14.02.2013. 16:25

»

Garāmgājējs

Tranzīts ir pakalpojumu eksports, kas pamatīgi pielāpa Latvijas preču negatīvo saldo


Tu pats sevi dzirdi? :) tranzitnieki ir pashi pirmie, kas atbalsta pareju uz eiro, galu gala jau shobrid vinu gala faktiski ir notikusi pareja uz eur. Es velreiz gribu uzsvert, ka principa LVL saglabashana ir nakotnes devalvacija vai peldoshs kurss. Nemot vera, ka mums nav nekadu nopietnu dabas resursu un labor intense uznemejdarbibu, jebkura konkuretspejas atjaunoshana jebkura gadijuma tiks veikta uz stradajosho un fixed income sanemeju rekina. Doma, ja lats aiziet uz paritati pret eiro, mums degvielas cenas paliks 1 lata apmera par litru? Un mes importejam vairak par 100% no IKP gadaa....

Atbildēt

Garāmgājējs

13.02.2013. 23:49

»

John Doe

Q4.1% tachu ir 10+%? Otrkart - udens apgadi neeksportesi, energijas eksports ir sezonals...


Neredzēju rakstā neko par devalvāciju. Slīdošs kurss nav devalvācija. Devalvācija ir tad, kad mēsli jau smeļas mutē un tie jārisina. Tāpat kā zoba raušana. Līdz devalvācijai (iekšējai vai ārējai - kāda starpība) atkal nonāksim, ja turpināsim turēt neadekvātu kursu.

Visi runā par kursa krituma vienu pusi - importa cenu pieaugumu, bet aizmirst, ka eksporta pusē ir attiecīgs ienākumu pieaugums. Kopumā tas sakārto maksājumu bilanci, jo mazinās importa patēriņš, kā arī palielinās iekšējais un ārējais pieprasījums pēc vietējās ekonomikas pievienotās vērtības.

2008. gadā strādāju bankā, tāpēc pats labi zinu, kā dila kontu atlikumi. Bet tā dilšana bija saistīta tieši ar caurumu tekošajā kontā. Nebūtu SVF kredīts, tas neizbēgami būtu beidzies ar devalvāciju vai pamatīgu banku krīzi. Treknajos gados to caurumu lāpīja skandināvu kredīti, bet 2008. gadā plūsmai apstājoties caurumu vairs nebija ar ko aizbāzt, un ekonomiku vienā mirklī izsūca sausu.

Piekrītu, ka mainot kursa politiku kāda daļa sākumā reaģētu neracionāli, bet jārēķinās, ka lielai daļai iedzīvotāju pašlaik uzkrājumu nav, bet tiem kam ir - tāpat vairumā gadījumu ārvalstu valūtās. Tātad nekāda principiāla negatīva ietekme uz latu naudas masu kursa politikas maiņai nebūtu. Drīzāk otrādi - maksājumu bilancei sakārtojoties latu masa palielinātos.

Atbildēt

John Doe

13.02.2013. 14:02

»

LoL

Muļķīt, es ciparus, kā tu, no pirksta neizzīdu. Tie ir oficiālie dati. Gan par Latviju, gan Poliju. Un čehiem rūpniecība ir 38%, nevis 40%+. Un kā jau teicu, pakalpojumu sektors arī var tikt "eksportēts", tūrisms, t.sk. "medicīnas tūrisms". Un Islandē, bankas krīzes skartajā, rūpniecība arī ir ap 24...


Ej un eksporte pakalpojumu sektoru. Tu vispar kadreiz kadu paklopjumu biznesu redzejis esi? Tas nav gluzhi ta - aj, eksporteshu medpakalpojumus. Turklat Tevis minetie ir kapitalietilpigi piemeri - kur dabusi kapitalu, ja ik pa bridim centisies uzmest investorus? No "LB rezervem" ka teica viens stastnieks Ivo? Lol. Valstis sava starpa konkure praktiski tapat ka uznemumi.

Atbildēt

John Doe

13.02.2013. 13:57

»

Garāmgājējs

http://data.worldbank.org/indicator/NV.IND.TOTL.ZS...


Q4.1% tachu ir 10+%? Otrkart - udens apgadi neeksportesi, energijas eksports ir sezonals.

Bet pats galvenais - ja kkadu dalu var meginat skaidrot ar mon politiku (2006 gada brivaks kurss nozimetu mazaku kapitala piepludumu), tad joprojam galvenas atskiribas ekon attistibas limenii iezimee gan tirgus lielums, gan nozimigi mazaka eksportspejiga rupnieciba, gan geografiakais novietojums un beigu beigas ari izejvielu pieejamiba. Tu tiesham doma, ka devalvejot valutu musu rupnieciba klutu poliska? Latvijas ekonomika ne tuvu nav pashpietiekama, lielie eiro krediti nepalidz. Turklat ar devalvaciju tie pashi pensionari izmirs pavisam atri. Ar devalvaciju latu rezerves bus prom (2008 gada scenarijs - atceries? Toreiz latam neticeja, tagad nu visi baigi ticigie kluvushi) mums jau shobrid faktiski un praktiski ir eiro norekinu sistema. Un ja sakiet A, sakiet ari B - lata saglabashanas vienigais merkis ir kada bridi latu devalvet.

Atbildēt

Garāmgājējs

13.02.2013. 09:32

»

John Doe

Leej, lej, bet pukjitem ari atstaj. Kada Latvija rupnieciba 20+%?? Mazliet virs 10%. Un tad salidzini pret poljiem 30+% vai chehiem 40+%. Turklat tiem pashiem poliem un chehiem saistibas loti liela mera ir vinu vietejos tugrikos, mazliet CHF (par ko vini zhelojas). Pilnigi dazhadas ekonomiskas sistemas...


http://data.worldbank.org/indicator/NV.IND.TOTL.ZS

Dati par rūpniecības īpatsvaru IKP. Latvijai nedaudz virs 20 %. poļiem 32 %. čehiem 36 %. Šie dati aptver arī ieguves rūpniecību un enerģētiku, ūdens apgādi.

Tevis minētie Latvijas 10%+(reāli ir vairāk - 2011. gadā bija 14,1 %) ir apstrādes rūpniecības rādītājs.

Vai tev neliekas, ka atšķirību starp Latvijas, Polijas un Čehijas rādītājiem vismaz daļēji tiešām var skaidrot ar monetārās politikas atšķirībām, jo Čehijā un Polijā nav fiksēts valūtas kurss?

Atbildēt

LoL

12.02.2013. 21:20

»

John Doe

Leej, lej, bet pukjitem ari atstaj. Kada Latvija rupnieciba 20+%?? Mazliet virs 10%. Un tad salidzini pret poljiem 30+% vai chehiem 40+%. Turklat tiem pashiem poliem un chehiem saistibas loti liela mera ir vinu vietejos tugrikos, mazliet CHF (par ko vini zhelojas). Pilnigi dazhadas ekonomiskas sistemas...


Muļķīt, es ciparus, kā tu, no pirksta neizzīdu. Tie ir oficiālie dati. Gan par Latviju, gan Poliju. Un čehiem rūpniecība ir 38%, nevis 40%+. Un kā jau teicu, pakalpojumu sektors arī var tikt "eksportēts", tūrisms, t.sk. "medicīnas tūrisms". Un Islandē, bankas krīzes skartajā, rūpniecība arī ir ap 24% no IKP. Tā kā teikt, ka Latvijas principā nevar koriģēt valūtu un iestāsies apokalispe ir totāls stulbums. Un nejēdzīgas runas.

Atbildēt

LoL

12.02.2013. 21:13

»

apolo

Es gribētu redzēt jūsu sejas 2009 gadā pakustinot kursu par 20...


Tas kurss ir jākustina visu laiku un ne jau par 20%. Tad arī nevajadzēs nekādu speciālu "devalvāciju", iekšēju vai ārēju, taisīt. Par to ir stāsts. Bet ... daudziem jau tika algas samazinātas par 20% un vairāk. Pensionāriem pensijas tika apgrieztas, uz laiku. Tiesa atcēla, bet cik pensionāru to nesagaidīja? Citi tika vispār no darba atlaisti, viņi noteikti būtu priecīgāki par pirktspējas kritumu "tikai" par 20% (tas reālais cipars būtu mazāks, jo nedzīvoja tikai no importa).

Atbildēt

piesietais lats

12.02.2013. 16:47

Seit rakstaa neiet runa par lata devalvaciju, bet par taa maksligo " cietumu" vai erekciju pret eiro. Kas notiek, ja erekcija ir muziga? Tas nav veseligi ne pasam loceklim, ne valstij kopumaa.

Atbildēt

KGB

[R] 12.02.2013. 14:57

Lai kā tur nebūtu, bet Igauņiem cenas pieauga un Latvija ar savu bomzīgo "kupiķ pradaķ" ekonomiku būs dimba līdz elkoņiem. Vergu ielejā Saule neiespīdēs. Eiro nevajag, tas ir skaidrs, autoram ir taisnība, tikai mums ir politiskās prostitūtas un pašlabuma meklētāji,kuri notirgoja visu, jā, arī tiem pasiem krieviem. Nu jau vilciens ir aizgājis, diemžēl - Austrumu virzienā un atgūties var,ja visu nacionalizēs.
Mums jau gudrie ekonomisti un rengulaiņi visu saliks pa vietām. Kam rūp miljons,kuriem nav ko ēst,ja politiskajām rostitūtām ir miljons kabatā. Sava daļa atbildība ir jāuznemas vēlētājiem, kuri savēlēja Saeimā izdzimteņus bez sirdsapziņas un lai kož rokās par savu tumsonību, gļēvumu un bezatbildību. Latvieši ir vergi nevis 800, bet 900+ gadus un dzīvot, ka tik.
22 gadu laikā no Latvijas ir palikusi pāri robeža uz kartes un karogs. Par to jau retais aizdomājas, kapēc tā notika. Bet vergi ir un paliek vergi.

Atbildēt

Dombrovskis pārdeva

12.02.2013. 12:43

Latviju Briselei, viņu vajag sodīt par LR finanšu neatkarības zaudēšanu

Atbildēt

John Doe

12.02.2013. 11:45

»

LoL

Latvijā rūpniecība ir stabili virs 20%. Pēdējā gadā 24% no IKP. Lauksaimniecība 4%. Poļiem, lielajam rūpniecība flagmanim, ir 33 un 3%. Sanāk 28 pret 36. Un ar pakalpojumu eksportu arī var pelnīt (tūrisms, hallo). Poļi valūtu koriģē. Vispirms ir lēmumi, tad rezultāts. Vispirms ir pareiza ekonomikas ...


Leej, lej, bet pukjitem ari atstaj. Kada Latvija rupnieciba 20+%?? Mazliet virs 10%. Un tad salidzini pret poljiem 30+% vai chehiem 40+%. Turklat tiem pashiem poliem un chehiem saistibas loti liela mera ir vinu vietejos tugrikos, mazliet CHF (par ko vini zhelojas). Pilnigi dazhadas ekonomiskas sistemas. Mes nekad nebijam, neesam un nebusim Polija. Cerams, ka sanemsos un uzcepshu atbildi mulkigajam rakstam. Acimredzami autors ekonomistu tik pa gabalu barchikaa redzejis.

Atbildēt

es

12.02.2013. 11:12

viss jau ir skaisti , visu nelasiju, bet pamaniju vardus lets aizdevums, nu taa nav realaja dzive, letos aizdevumus dabuja politiki ieskaitot premjeru un vispar saubos vai vins atdos, ta ka darbojas veca patiesiba, jacinas pasam par sevi. un basta. ta ka labak pelnam citur terejam seit un lai politika iet nahuij.kamer nebus normalas algas ministrijas uz pusi mazak cilveku , nebus razosanas , seit varesim rakstit komentarus lidz ritausmai.

Atbildēt

apolo

12.02.2013. 09:57

»

LoL

Un kāpēc ir viss tavis nosauktais? Vai dēļ pareizas līdzšinējās politikas ala iestājamies eirozonā, lai tur lūst vai plīst? Un ja tas rezultāts ir tāds pie šādas politikas, tad politiku vajag mainīt, nevis teikt, valsts vāja, turpinam pa vecam. Jo vispirms ir pareizi lēmumi un tad nāk rezultāts, nevis...


Es gribētu redzēt jūsu sejas 2009 gadā pakustinot kursu par 20%.
Zviedrija tā arī izdarīja , rezuktātā Zviedri no mums 2 gadus neko nepirka un stāstīja , ka esot šokā no savas valdības. Tagad gan ir atguvušies , tāpat arī mēs jau sākam kustēties palēnam uz priekšu bez kursa aiztikšanas. Tā kā problēmas sakne jāmeklē dziļāk.

Atbildēt

LoL

12.02.2013. 01:17

»

Anonīmais Šakālis

Raksts ir pamatīgs, un šo var pieseivot kā skolniekiem rādāmu piemēru par to, kā ar virsrakstu nogalināt pašam savu darbu. «P.S. Atbildot uz raksta virsrakstā formulēto jautājumu - vistas nelido.» Kad redzam šādus «apgalvojumus», tad ikvienam lasītājam gribas izsaukties: «Ak tu ciema muļķītis autors...


Nu mūsu lidojums ir tieši tāds pats, pāri grāvim un laktā, tad atkal kārpamies pa zemi, bet nekur tālāk un paliekoši. Par to arī stāsts, tādēļ autors salīdzinājumu ir izvēlējies pat ļoti pareizu. Demagogi atkal sāk pierādīt, ka vistas lidojums laktā ir tas pats ērgļa lidojums pēc laupījuma un Latvija ir "veiksmes stāsts", vai ne? Dēļ jūsu tupajiem spriedumiem arī esam tur, kur esam. Vajag tak ar savu galvu domāt, nevis tikai klausīties ārvalstu "ekspertus", kas te brauc, jo citur viņu muļķību neviens klausīties negrib.

Atbildēt

LoL

12.02.2013. 01:13

»

kļūda

Lata devalvācijas scenārijs bija pieņemams kamēr kaut ko paši ražojām,t.i., kamēr netika pirmajos neatkarības gados izpostīta tautsaimniecība kā tāda. Diemžēl tagad tam nav nekādas jēgas , jo praktiski viss tiek ražots no ievestiem izejmateriāliem,sākot ar elektroenerģiju un beidzot ar audumiem baleta...


Latvijā rūpniecība ir stabili virs 20%. Pēdējā gadā 24% no IKP. Lauksaimniecība 4%. Poļiem, lielajam rūpniecība flagmanim, ir 33 un 3%. Sanāk 28 pret 36. Un ar pakalpojumu eksportu arī var pelnīt (tūrisms, hallo). Poļi valūtu koriģē. Vispirms ir lēmumi, tad rezultāts. Vispirms ir pareiza ekonomikas korekcijas, ražošanai labvēlīgāka un tad nāk ražošanas pieaugums, nevis otrādi. Te ir kaut kāds palīgskolas absolventu saiets? Par loģiku neviens neko nav dzirdējis?

Atbildēt

LoL

12.02.2013. 01:05

»

er

Diemžēl nevar piekrist autoram. Tiek apskatīta situācija kāda var būt spēcīgā un neatkarīgā valstī. Mums pat īsti nav savas valsts. Nekustamie komercobjekti pieder apšaubāma kapitāla turētājiem un visa ražošana atkarīga no viņu garstāvokļa. Man kā eksportētājam 100% izejvielas nāk Eiro un 100% eksporta...


Un kāpēc ir viss tavis nosauktais? Vai dēļ pareizas līdzšinējās politikas ala iestājamies eirozonā, lai tur lūst vai plīst? Un ja tas rezultāts ir tāds pie šādas politikas, tad politiku vajag mainīt, nevis teikt, valsts vāja, turpinam pa vecam. Jo vispirms ir pareizi lēmumi un tad nāk rezultāts, nevis otrādāk. Tava pieeja, piedod, bet ir atklāti debila. Ja slimo, tad ārstējas, nevis uzreiz meklē pēc striķa, kas ir tieši tavs ieteiktais variants.
P.S. Vienota valūta ir utopija. Jo atšķiras valstu attīstības līmeņi un ekonomika, valūta ir korekcijas mehānisms. Kas notiek bez korekcijas mehānisma? Varam labi redzēt Grieķijā, Spānijā, Portugāle, u.c., arī Baltijas valstīs ar mūsu "koka kursiem".

Atbildēt

Anonīmais Šakālis

12.02.2013. 00:12

Raksts ir pamatīgs, un šo var pieseivot kā skolniekiem rādāmu piemēru par to, kā ar virsrakstu nogalināt pašam savu darbu. «P.S. Atbildot uz raksta virsrakstā formulēto jautājumu - vistas nelido.» Kad redzam šādus «apgalvojumus», tad ikvienam lasītājam gribas izsaukties: «Ak tu ciema muļķītis autors — nu kā tad vista nelido! Autors acīmredzot vistu redzējis tikai saldētā veidā. Kā tad vista vakarā tiek laktā — vai ne ar lidošanu? Kā vista tiek pāri grāvim? Ar peldēšanu, vai? Kā tiek pāri žogam — rokas tam cauri pa apakšu?»

Atbildēt

kļūda

11.02.2013. 23:18

Lata devalvācijas scenārijs bija pieņemams kamēr kaut ko paši ražojām,t.i., kamēr netika pirmajos neatkarības gados izpostīta tautsaimniecība kā tāda. Diemžēl tagad tam nav nekādas jēgas , jo praktiski viss tiek ražots no ievestiem izejmateriāliem,sākot ar elektroenerģiju un beidzot ar audumiem baleta tērpu šūšanai. Tagad lata devalvācija ir izdevīga valūtas uzkrājējiem Lihtenšteinā, ofšoros , da jebkur citur. Pie 30% lata devalvācijas varētu, izmantojot politisko varu ,iepirkt par 30% lētāk piederošo mantu Latvijā. Sevišķi jau valsts un pašvaldībai piekrītošo.Un kas pie tās tiks klāt arī mums ir zināms. Kā Latvenergo, Ldz,ostas u.c.Šis raksts ir krietni novēlots un zem patriotiska aizsega lobē tos , kuri "uzkrājuši"( lasi ievilkuši) gana daudz valūtas un kādā ceļā , to mēs jau zinām.Demagoģija.

Atbildēt

er

11.02.2013. 22:57

Diemžēl nevar piekrist autoram. Tiek apskatīta situācija kāda var būt spēcīgā un neatkarīgā valstī. Mums pat īsti nav savas valsts. Nekustamie komercobjekti pieder apšaubāma kapitāla turētājiem un visa ražošana atkarīga no viņu garstāvokļa. Man kā eksportētājam 100% izejvielas nāk Eiro un 100% eksporta arī nāk eiro. Latos ir tikai algas un īre. Nekādus vietējo resursu mums nav . Latu kā monetāro instumentu mums izmantot neļauj jau no 94 gada. Lats šobrīd ir tikai izkārtne! Teorētiski ir arī otra izeja , vienota valūta visā pasaulē izslēgtu iespēju krāpties ar valūtu kursiem.

Atbildēt

doks

11.02.2013. 22:39

Patiešām ļoti labs skaidrojums,paldies autoram.Tikai mūsu Dombrovskis,RIMŠEVICS Vilks ir kā nozombēti,iespējams apzināti.Kas notiek?

Atbildēt

111

11.02.2013. 22:24

Labs raksts un 100% piekritu autoram.Jasecina,ka musu valsti ir parvaldijusi un parvalda nemam nederigi un nemakuligi ieredni.Nu neesam mes(ekonomiski)gatavi eiro,bus tikai sliktak.

Atbildēt

Fuksis

11.02.2013. 22:23

Bet mēs sēdēsim pie viena galda! Valdis klausīsies, ko saka Lielie. Un beigās būs sastāšanās kopējam fotto. Un par to visu vēl pa TV ekrāniem rādīs. Tikai mums no tā labāk nebūs!

Atbildēt

WWW

11.02.2013. 22:09

Tikai daunis var priecaties par nacionālās valūtas iznīcināšanu!

Atbildēt

Vikings

11.02.2013. 21:54

»

paija

Rakstā nav pamatots,kāpēc vairumā eirozonas valstu-Vacija, Somijā, Austrija, Beļgija un citas tādas krīzes nav, bet dažās ir. šaubos, vai tas atkarīgs no naudas vienības. Drīzāk vainojama korupcija , nesaimnieciskums- Kipra, Grieķija , Italija . Un Latvijā neatkarīgi no eiro vai lata.Korupcijas dēļ ...


Rakstā tas ir pamatots. Skaties par ārējās tirdzniecības deficītiem.

Korupcija ir negatīvs faktors, bet no ekonomiskā viedokļa pārspīlēts. Tā rada netaisnīgu resursu sadali valsts iekšienē, bet salīdzinoši mazāk ietekmē "vidējo dzīves līmeni".

Tiesa jāatzīst, ka korupcija bieži ļauj rasties neefektīvām ekonomiskām sistēmām.

Atbildēt

paija

11.02.2013. 21:31

Rakstā nav pamatots,kāpēc vairumā eirozonas valstu-Vacija, Somijā, Austrija, Beļgija un citas tādas krīzes nav, bet dažās ir. šaubos, vai tas atkarīgs no naudas vienības. Drīzāk vainojama korupcija , nesaimnieciskums- Kipra, Grieķija , Italija . Un Latvijā neatkarīgi no eiro vai lata.Korupcijas dēļ nav notmalas konkurences un attīstības

Atbildēt

Ojārs

[R] 11.02.2013. 21:18

I.Rimšēvičs... Nē, tad jau labāk par vistām... Vista ir lepns putns - ja neiespersi, tad nelidos!

Atbildēt

viss pardots

11.02.2013. 20:59

Rimsevica darbiba un valdibas atbalsts vina darbibai ir tirakaa kaitnieciba valstij.

Atbildēt

paldies

11.02.2013. 20:58

Loti labs raksts, analize. Rimsevics budams Latvijas Bankas prezidents daudzus gadus, nekas nav sniedzis profesionalu analizi par procesiem bankas un valsts sakaraa.Nekad, Bet runajis tikai telainas mulkibas. Sen jau skaidrs, ka tiesi Latvijas Banka ir vainiga pie Latvijas krizes, jo to vada diletanti, kas izliekas par profesionaliem. Arii Repse bija tads pats.

Atbildēt

Harr

11.02.2013. 20:45

p.s. pie "Citiem argumentiem", manuprāt, var minēt arī acīmredzamu nevēlēšanos (kategoriski iebildumi referenduma rīkošanai) šo soli ļaut (kaut vai teorētiski) izlemt/izvērtēt pašiem valsts pilsoņiem.

Atbildēt

Harr

11.02.2013. 20:40

Nu vismaz normāli argumenti - par/pret, nevis kā siles darboņiem "ieviesīsim eiro un brauksim ar lielu, baltu kuģi" ..

Es ceru, ka tiks prasīts (kāds officiāls) komentārs/skaidrojums arī no kliķes.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

FotoTālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc vairumam iedzīvotāju pieļaujams dot zemākas kvalitātes izglītību.
Lasīt visu...

15

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

FotoValsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), simboliski atzīmējot vienu gadu kopš prezidenta stāšanās amatā. Valsts prezidents ar LNB pārstāvjiem pārrunāja humanitāro zinātņu un digitālās jomas nozīmi Latvijas kā modernas valsts stiprināšanā.
Lasīt visu...

21

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

FotoPasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem. Viens no visredzamākajiem – Staļins. Tomēr tagad viņam ir uzradies nopietns konkurents. Tiesa, ne jau paveikto darbu ziņā, tur nu Staļinu neviens nepārspēs, nu, pēc apjoma noteikti. Tad kurš ir šis “izredzētais”?
Lasīt visu...

21

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

FotoVispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un piepušķotas - tādas palikušas sirmā vīra atmiņā. Kurš būtu domājis, ka kāds Lapsa pēc 30 gadiem cilās 90. gadu intervijas?
Lasīt visu...

21

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

FotoValsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums.
Lasīt visu...

6

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

FotoValsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā ir nodokļu maksātāju loma un rīcība. Likumsakarīgi, ka nodokļu nomaksas apjoms ir atkarīgs no tā, cik efektīva ir VID sadarbība ar nodokļu maksātājiem. Uzticēšanās ir svarīgs šīs sadarbības priekšnoteikums.
Lasīt visu...

12

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

FotoVien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā šī. Un tas ir saprotams – PSRS (Padomju Sociālistisko Republiku Savienība) laiki tik ļoti atšķiras un kontrastē ar mūsdienām, ka neatstāj vienaldzīgu gandrīz nevienu. Īpaši, ņemot vērā, ka tā nav tik sena pagātne un vēl ir daudz cilvēku, kuri “toreiz” ir dzīvojuši.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...

Foto

Muļķība vai pasūtījums?

Sliktāku variantu kā noplēst Pasaules tirdzniecības centra (PCT) labi saglabāto ēku Elizabetes ielā 2 (attēlā - idejas "bīdītājs", kultūras ministrs Nauris Puntulis) tikai...

Foto

Prezidents un Drāma

Katra globāla krīze ir būtiski mainījusi pasauli. Pirmais pasaules karš sievietēm saīsināja matu un kleitu garumu, jo vīriešu skaits bija dramatiski samazinājies, bet...

Foto

Kad "sabiedriskā radio personība" ignorē sabiedriskā radio ētikas kodeksu

Šī gada 19.jūnijā Latvijas Radio 5 darbiniece Karmena Stepanova savā oficiālajā LSM “radio personības” profilā norādītajā twitter.com...

Foto

Augstākā tiesa gandrīz visā mums piekrita, bet spriedumu nez kāpēc tomēr atcēla

Kultūras ministrija (KM) turpina uzsvērt, ka valsts ir pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas...

Foto

Politiķa statuss pats par sevi nav pietiekams pamats atklāt sabiedrībai informāciju par politiķa privāto dzīvi – ka Juta Strīķe universitātē iestājās kā Anna Potapova

Augstākās tiesas...

Foto

Izglītība

Grūti laiki rada stiprus cilvēkus, stipri cilvēki veido labus laikus, labus dzīves apstākļus. Labi dzīves apstākļi rada vājus cilvēkus, un vāji cilvēki rada grūtus laikus....

Foto

Bagātie un slavenie arī raud, jeb turīgie prasa pabalstus

Koronavīrusa radītā krīze pamatīgi iedragāja daudzus biznesa sektorus, piemēram, restorānu un viesnīcu biznesu, tūrisma un izklaides industriju....

Foto

Mēs enerģiski aizņemamies uz nākotnes rēķina

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi! Šodien noslēdzas spraigs darba cēliens, un turklāt vairākus mēnešus...

Foto

Sabiedriskās televīzijas blēņas par okupāciju „skatītājam parastajam”

Filma "Parasta okupācija" diemžēl ir kārtējais piemērs tam, ka, mēģinot iztikt bez vēsturniekiem vēsturei veltītu jautājumu analīzē, nekas izcils...

Foto

Esam pret jebkādu Augstskolu likuma redakciju, kurā pieļauta tādu rektoru ievēlēšana, kas nezina latviešu valodu un nespēj to lietot

Saskaņā ar pašlaik plaši apspriesto un kritizēto...

Foto

Ārstu blakusdarba ierobežošana var novest pie medicīnas personāla kritiska trūkuma

Latvijas Slimnīcu biedrība kategoriski iestājas pret publiskajā telpā izskanējušo politikas veidotāju ideju ierobežot ārstu darbību -...

Foto

Valsts politiskā vadība izšķīrās palikt savā vietā un pielāgoties, nevis cīnīties pret agresiju un protestēt pret notiekošo

Latvijas patrioti! Godātie klātesošie! Pirms 80 gadiem – 1940....

Foto

Džordž Stīl, tiec galā ar saviem kompleksiem

Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz "Tu". Uz šo ierakstu mani...

Foto

Saprātīga izvēle

Cilvēkus nosacīti varētu iedalīt divās grupās: tajos, kuri pieņem saprātīgus lēmumus, un tajos, kuri pieņem nesaprātīgus lēmumus....

Foto

Pūces kundze nodokļu maksātāju naudu mums un citiem sadalīja ļoti labi un pareizi; kas nemācēja pareizi paprasīt, pats vainīgs

Var piekrist pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" publikācijas...

Foto

Par nodokļiem, dzīvi un brīvību

Obligātie nodokļi nozīmē, ka zeme ir iekarota, tā pakļāvusies kādam pārspēkam. Tautu var pakļaut un paverdzināt kā vietējie, tā svešzemju varmākas....

Foto

Kad rasisma apkarotājiem entuziasma vairāk nekā saprāta

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā)...

Foto

Lai nepieļautu nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā, sākta iedzīvotāju parakstu vākšana

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna...

Foto

Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas...

Foto

„Wagner” algotņi Lībijā – Putina naivā lielgabalgaļa

Krievijas karavīru mentalitāte būt par naivu lielgabalgaļu nav mainījusies kopš Ivana Bargā laikiem, - šādu secinājumu var izdarīt no...

Foto

Cilvēku un mājlopu čipošana un čipi

Pašreiz, iespējams, notiek viena no pasaules vēsturē lielākajām kriminālām krāpšanām un apmaušanām – pasludināta viltus kroņa vīrusa izraisītās slimības viltus...

Foto

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī...

Foto

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai....

Foto

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

SIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā...

Foto

Dieva valstība

Jānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko...

Foto

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot,...

Foto

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

Ar nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

Latvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu...

Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...