Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Starp pēdējās dienās izsludinātajiem iepirkumiem viens no izcilākajiem ir nodibinājuma "Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs", kurš attīsta zīmolu “LiveRiga”, nevainīgais paziņojums par vēlmi iepludināt ceturtdaļmiljonu vienā konkrētā TV uzņēmumā, kurš sekmīgi pārstāv mūsu impēriskās kaimiņzemes Krievijas informatīvo telpu Baltijā.

Mediju speciālistiem, lasot iepirkuma dokumentāciju, būtu jākrīt no smiekliem gar zemi. Taču tie ir smiekli caur asarām, jo šis ir kārtējais piemērs, kad ierēdņi un amatpersonas ciniski ignorē jebkādas saprātīgas un likumā paredzētas normas, kuras regulē publiskā sektora vajadzībām veicamos iepirkumus.

Šis konkurss bruģē ceļu plašām iespējām arī turpmāk veikt iepirkumus pēc principa: kurš piedāvās lētāko “Mercedes” domnieku pārvietošanai? Vai lētāko “McDonald's” pārtiku mazturīgo rīdzinieku barošanai?

Konkrētajā gadījumā mediju aģentūras, kuras sekmīgi darbojas Baltijā, var stāvēt pie ratiem, jo tām iespēja uzvarēt konkursā ir niecīga. Kura no tām spēs piedāvāt ētera laiku promaskaviskajā TV ruporā lētāk nekā šis rupors pats? Pierādījums šim manam apgalvojumam būs 2.oktobris, kad iepirkumu komisijai galdā, iespējams, būs tikai 1 pieteikums no 1 pretendenta.

Atklātā konkursa "Par reklāmas izvietošanu televīzijā" mērķis ir cēls – popularizēt Rīgas piedāvātās iespējas abu mūsu Baltijas kaimiņvalstu iedzīvotājiem. Nolikuma (iepirkuma identifikācijas Nr. RTAB 2014/17) rakstītāji slāviski vienkāršā stilā iepirkuma 9.lappusē paziņo, ka “Iepirkuma priekšmets ir reklāmas klipu izvietošana televīzijā Pirmajā Baltijas kanālā Lietuvā un Igaunijā.”

Respektīvi, sanāk tā, ka mēs, rīdzinieki, vēlamies, lai šurp atpūsties, izklaidēties un atstāt savu naudu no kaimiņzemēm brauc galvenokārt krievvalodīgās minoritātes pārstāvji, bet leiši un igauņu karstasinīgie puiši, kuri Pirmo Baltijas kanālu skatās mazāk, iztiek, kā nu māk.

Normāli būtu to pašu mērķu sasniegšanai pirkt nevis ētera laiku vienā konkrētā kanālā, bet gan skatītāju auditoriju Lietuvā un Igaunijā, un to labi zina katrs mediju speciālists. Taču acīmredzot nodibinājuma „Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs” valdes locekļi M.Tolstojs un V.Jermoloviča, kuri grasās parakstīt konkursa rezultātā slēdzamo līgumu, mediju jomā ir tik zinoši, ka vienkārši atmet jebkādu citu variantu.

Vai arī šādu ideju viņu galvās ir iepotējusi Rīgas dome? Tai pieder 70% kapitāldaļu nodibinājumā, tādēļ šāds scenārijs, ņemot vērā cienījamā Nila Ušakova ne tik seno, ilgo un sekmīgo karjeru tieši uzņēmumā Baltijas Mediju Alianse”, kā arī šīs karjeras laikā izveidotos kontaktus visaugstākajā līmenī, Oļegu Solodovu un Alekseju Pļasunovu (BMA valdes locekļi), ir daudz ticamāks.

Taču arī atvēzēties un mest akmeni mēra dārziņā, klaji vainojot viņu savtīgu vai pašam tuvu personu interešu īstenošanā šajā projektā nav tik vienkārši. Jo formāli konkursu pasludinājušajam nodibinājumam ir (it kā) neatkarīga vadība, kura par saviem lēmumiem atskaitās ne tikai Rīgas domei, bet arī aviosabiedrībai “airBaltic”, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijai un Latvijas Tūrisma Aģentu asociācijai. Un šajā rakstā paustās aizdomas diezin vai liks policistiem abus valdes locekļus pratināt ar melu detektoru, bija vai nebija mēra vai kādas viņa uzticības personas tieši norādījumi par konkursa organizēšanu.

Turklāt šāds iepirkums ir arī klajā pretrunā ar “Saskaņas” sludināto tautu (pamatnāciju un minoritāšu) draudzības un sirsnīgas līdzāspastāvēšanas ideoloģiju. Teikšu vairāk: Ušakovam, redzot šādu iepirkumu, vajadzētu nelabā balsī brēkt, ka nodibinājuma vadība ir prātā jukusi, ja reiz sāk šķirot Rīgas tūristus vēlamajos (kas skatās PBK) un nevēlamajos (kas to neskatās).

Nez kāpēc nebrēc. Tātad ir iemesli, kādēļ viņam šis iepirkums šķiet gana labs. Jo tam ir apmēram 250 000 labu argumentu, ko sauc par EUR. Neskaitot PVN.

Arī tad, ja prese metīsies uzdot par šo tēmu jautājumus M.Tolstojam un V.Jermolovičai, droši vien atbildes jau sen ir sagatavotas: “Jā, mums ir nodibinājuma īpašnieku uzdevums, mēs paši izanalizējām tirgu, nolēmām, ka Rīgas popularizēšanai “Pirmais Baltijas” ir piemērotākais, tādēļ izsludinājām šādu konkursu. Ak mediju speciālistiem ir cits viedoklis? Nu, piedodiet, mēs varbūt neesam tik gudri, kā mākam, tā maunam…” Un jezga, ja arī kāds to sacels, tikpat ātri norims, Ušakovs bakstīs ar pirkstu LiveRiga vadītāju virzienā un teiks, ka pats ir ņepričom, tie savukārt patēlos muļķīšus, un ko tu tādiem padarīsi?

Savukārt, ja sāksies pavisam nopietni uzbraucieni Nilam Ušakovam un ar viņu kā premjera kandidātu Saeimas vēlēšanās startējošajai partijai no konkurējošo politiķu puses, tad arī šiem nerimšām mutes aizbāzt var vienkārši: jaunā VID ēka, kuras noma ik mēnesi maksā divreiz dārgāk nekā iecerētā Rīgas tēla veidošana leišos un igauņos, ir pietiekams arguments, lai bakstītu ar baļķi acī jebkuram jenotam, zaļzemniekam vai kādam citam bāleliņam.

Sanāk kā tādā gangsteru filmā, kur visi bandīti un zagļi savā starpā teritorijas sadalījuši un viss ir mierīgi, kamēr kāds neielien svešā dārziņā. Mans dārziņš tas it kā arī nav, taču, tā kā savus nodokļus Rīgā godīgi maksāju, man tomēr nepatīk, ka ar tiem sāk izrīkoties šādā pavisam atklāti ciniskā veidā.

Tādēļ, lai arī juridiski es diez vai varētu iemest akmeni saskaņiešu un tagadējā Rīgas mēra dārziņā par šo konkrēto gadījumu, taču savu balsi Saeimas vēlēšanās tomēr pataupīšu kādam citam. Jo man ir sajūta, ka Rīgas domē dažiem puišiem nePIETIEK un viņi sāk citus, mani ieskaitot, turēt par galīgiem auniem. Un tas ir vienkārši cilvēcīgi aizvainojoši.  

Papildu informācija:

http://www.liveriga.com/lv/about/ (te ir atrodams iepirkuma paziņojums)

http://1bma.lv/lv/par-holdingu/par-mums/

Par Rīgas Tūrisma Attīstības Biroju (RTAB): 2009.gada 28.oktobrī, LR Uzņēmumu reģistrā reģistrēts nodibinājums "Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs" (RTAB), kura dibinātāji ir Rīgas dome, aviosabiedrība “airBaltic”, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) un Latvijas Tūrisma Aģentu asociācija (ALTA). RTAB nodarbosies ar tūrisma veicināšanu un Rīgas tūrisma iespēju popularizēšanu ārvalstīs. RTAB dibinātāju balsu sadalījumā 70% pieder Rīgas domei, bet pārējiem partneriem aviosabiedrībai “airBaltic”, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijai (LVRA) un Latvijas Tūrisma Aģentu asociācijai (ALTA) katram 10%.  RTAB kā savas darbības un Live Rīga zīmola vadmotīvu izvirzījis principu „Labi rīdziniekam - labi tūristam.“

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

FotoLatvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas augstskolu starptautiskās konkurētspējas stiprināšanu, nodrošinot Latvijas studentiem iespēju studēt augstākā līmenī pašu mājās, pievienojas viedoklim, ka ir nepieciešams izveidot jaunu sistēmu un likumu par augstskolu darbību. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

FotoAtsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas projekti rodas bez akumulācijas – attiecīgā jaunā fenomena elementu pakāpeniskas uzkrāšanās, savākšanās. 
Lasīt visu...

6

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

FotoŠādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts. Aizliegts arī rakstīt par viņu okupācijas laika "varoņdarbiem". Ne internetā, ne masu medijos nav iespējams atrast neko par viņu līdzdalību cilvēku vajāšanās. Un ne jau tāpēc, ka viņi tajās nepiedalījās. Viņi piedalījās - tikai visu kategoriski noliedz, un masu mediji paklausīgi klusē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...