Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šķiet, nelielu daļu mūsu valsts informatīvās telpas kādu brīdi aizņems kārtējā drāma - Dārtas Danevičas un Artusa Kaimiņa attiecību skaidrošana. Vairāk par to, kas notika starp šiem cilvēkiem, ir iespējams izlasīt, izmantojot linku teksta beigas, bet šeit vēlos padalīties ar to, kas, manuprāt, ir objektīvs skatījums uz situāciju.

Lai to izdarītu, vispirms jāuzdod viens vienkāršs jautājums - vai Dārta pirms attiecību uzsākšanas ar Kaimiņu zināja, ka viņas topošais vīrs un bērna tēvs ir oligofrēns, kurš šajā dzīvē nesēj neko citu kā ciešanas, naidu, degradāciju un kaunu? Vai Dārta par to nezināja?

Atbildot uz šo jautājumu, būs iespējams noteikt, cik adekvāta un pamatota ir visu šajā skandālā tādā vai citādā mērā iesaistīto cilvēku  reakcija, kā arī saprast, kā no šādām situācijām turpmāk izvairīties. 

Tātad, ja pieņemam, ka Dārta zināja, ka Kaimiņš ir neārstējams deģenerāts, un saprata savas brīvprātīgās izvēles iespējamās sekas, tad situācija ir ļoti vienkārša. Pirmkārt, viņai, protams, ir jāmeklē juridiskā palīdzība un iespējamais turpmākais atbalsts tiesībsargājošajās iestādēs, ja tāds būs nepieciešams.

Otrkārt, pirms Dārta turpina šo skandālu padarīt par daļu no sev pazīstamu un nepazīstamu cilvēku dzīves, nebūtu slikti, ja viņa šiem cilvēkiem paskaidrotu, ka viņa ļoti labi zināja, ka viņas bērna topošais tēvs ir šizofrēniķis vai kas tamlīdzīgs. 

Dārtai ir arī jāpaskaidro cilvēkiem, ka viņas bērns, ņemot vērā, KAS ir Kaimiņš, ļoti iespējams, kļūs par Dārtas un Kaimiņa attiecību skaidrošanas upuri, visticamākais, jau no agras bērnības būs garīgi traumēts un rezultātā garīgi cietīs daudzus gadus vai pat visu mūžu. Dārtai ir jāpaskaidro sabiedrībai, ka viņa paredzēja visas šīs sava bērna dzīves sekas, saprata to nopietnību un neizjūt nekādu sirdsapziņas pārmetumu par to, ka viņa pati izvēlējās ieraut savu bērnu visā šajā trakumā.

Nedaloties ar patieso situācijas izpratni, Dārta maldina lētticīgos cilvēkus, lai presē un sociālajos tīklos radītu upura tēlu, par kādu viņa, ja zināja, kas ir Kaimiņš, patiesībā kļuva pēc pašas vēlēšanās.

Piekrītiet, ja viņa paziņos savu nostāju tieši šādā formātā, tad ļoti iespējams, ka liela daļa cilvēku uz  tvītiem un šī skandāla atspoguļojumiem presē reaģēs pavisam citādi. Tomēr vēlreiz atkārtošos, ka pēc reālas palīdzības pie juristiem, nevis pie pseido palīdzības tviterī, viņai ir jāvēršas nekavējoties, neatkarīgi no tā, ko viņa zināja vai nezināja par šo, ja viņu tā var nosaukt, cilvēku.

Tajā pašā laikā, ja iedomājamies, ka Dārta viena vai otra iemesla dēļ nezināja, kas patiesībā ir viņas bērna tēvs, tad rodas ļoti daudz jautājumu.

Sāksim ar to, ka ir ļoti grūti noticēt, ka, pastāvot veselām bibliotēkām par to, ka viņas līgavainis ir atkarīgs, agresīvs un nelīdzsvarots alkoholiķis, vienīgā persona, kas par to nezināja, bija Dārta.

Grūti  noticēt, ka, pateicoties tai pašai atklātajai informācijai, Dārta nezināja par Kaimiņa traģisko ceļu satiksmes negadījumu, kas beidzās ar ļoti mīklaino ceļu policijas protokolu. Grūti arī noticēt, ka viņa nezināja par narkotiku krimināllietu.

Neizskatās ticami, ka Dārta nezināja, kā Kaimiņš, būdams pilnīgā bezfilmā, gandrīz sadedzināja sevi un vēl vienu cilvēku. Rodas arī jautājums, vai šīs cilvēks nebija pati Dārta, jo ugunsgrēks notika 2019. gada 2. decembrī, bet pāris – oficiāli - sāka attiecības jau 2020. gada pašā sākumā.

Bet, pat ja pieņemam, ka Dārta ugunsgrēka laikā  nebija dzīvoklī, vienalga nav līdz galam skaidrs, kā var aplūkot video zemāk, zināt, ka to, būdams īpaši dziļā reibumā, ir sakārtojis tava bērna potenciālais tēvs, un nesākt skriet no viņa prom pretējā virzienā ar gaismas ātrumu? Kā?

https://twitter.com/breakinglv/status/1201387851491020800?s=20&t=6DAyaFMgdhl31EsQSThIQQ

Nemaz nerunājot par to, ka Kaimiņa Vikipēdijas lapā ir sadaļas “Apsūdzības” un “Vandālisma uzbrukumi”, ko par labu kāzu rekomendāciju var uzskatīt tikai sieviete, kura dzimusi cietumā vai īpaši bīstamu recidīvistu ģimenē.

Grūti tam visam noticēt, galvenokārt tāpēc, ka, ja par šiem brīnišķīgajiem piedzīvojumiem zina parasts Pietiek lasītājs, kurš Kaimiņu savā dzīvē nav personīgi saticis ne reizi, tad diezgan dīvaini izskatās, ka par to nezināja pati Dārta. Dārta, kurai bez piekļuves internetam ir daudzi draugi, draudzenes un vienkārši paziņas, kas zināja, kas ir tas īstais Kaimiņš, un kuri par viņa piedzīvojumiem simtprocentīgi zināja krietni vairāk nekā Pietiek lasītājs.

Bet, ja mēs joprojām turpinām uzskatīt, ka Dārta kaut kādu neizskaidrojamu iemeslu dēļ nesaprata, kur viņa iesaistās, tad man ir jautājums visiem šiem draugiem, draudzenēm un paziņām. Mani dārgie, jūs esat piepildījuši visu internetu ar saviem ierakstiem, retvītiem, līdzjūtību, atbalstu un tā tālāk. Vakardien mana sociālo tīklu plūsma bija piepildīta tikai un vienīgi ar jūsu siltajiem vārdiem un aicinājumiem rīkoties. 

Tātad jautājums - vai tad, kad Dārta sāka dzīvot kopā ar šo blēdi, alkoholiķi, narkomānu un psihopātu, jūs viņu ar tādu pašu entuziasmu brīdinājāt, ka viņa pieļauj savas dzīves lielāko kļūdu? Nebrīdinājāt? Tad kāpēc?

Jo kaut kā liekulīgi sanāk – kad varēji cilvēku izglābt no nepatikšanām, atrunājot viņu saistīt savu dzīvi ar šo dēmonu, tu klusēji. Bet, kad Dārtas un viņas bērna dzīvē notika neatgriezeniska traģēdija, kuru vairs nevar atcelt, tu, dzirkstīdams ar papēžiem, skrēji līdzi ar padomiem un līdzjūtību. Nē, droši vien paldies, bet ir mazliet par vēlu.

Lai kāda būtu atbilde uz teksta sākumā uzdoto jautājumu, var droši teikt ko citu. Ar pārliecību varam teikt, ka diemžēl starp mums ļoti bieži nav pieņemts uzņemties atbildību, it īpaši par darbībām, kas noved pie traģēdijām, un, kā liecina šis gadījums, tas attiecas ne tikai uz politiķiem. Diemžēl ne Dārta, ne viņas tuvākie cilvēki, visticamāk, nesaskatīs savu vainu notiekošajā un turpinās noskatīties uz to, kā apkārtējie, pieņemot idiotiskus lēmumus, turpina graut savas un savu bērnu dzīvības.

https://www.la.lv/artuss-panema-delu-aizbrauca-un-atsakas-izpaust-ka-vinus-var-sasniegt-darta-danevica-jauta-palidzibu-cilvekiem

Novērtē šo rakstu:

318
44

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Ministra Pleša paziņojumi par pieminekļu demontāžu ir priekšvēlēšanu izrādīšanās

FotoDaugavpils mērs Andrejs Elksniņš vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Artūram Tomam Plešam uzsver, ka likuma prasības par pašvaldības teritorijā esošo pieminekļu, kas iekļauti Ministru kabineta izstrādātajā sarakstā, demontēšana ir jāveic līdz 15.novembrim.
Lasīt visu...

3

Lai arī Latvija kā laicīga valsts ir reliģiski neitrāla un garantē reliģijas brīvību, tā respektē sabiedrības vērtības, kas veido mūsu identitāti (un tas nekas, ka jūs nesaprotat, ko es te saku)

FotoAglyunīši! Svātceļnīki! Meilī draugi! Maņ ir eistyna prīca byut otkon kūpā ar jiusim Aglyunā. Sirsneigi sveicīni itymūs skaistajūs i īdvasmojušūs svātkūs!
Lasīt visu...

3

Visi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki

FotoVisi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki. Jūs jau tagad grasījāties rakstīt heita komentāru. Bet vispirms izlasiet, kāpēc es šo teikumu uzrakstīju.
Lasīt visu...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

Pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja...

Foto

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

Rīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā...

Foto

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

Pilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru...

Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...