Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ar Satversmes aizsardzības biroja (SAB) atbalstu pie politiskā bēgļa statusa un Latvijas Republikas dokumentiem, iespējams, pat pilsoņa pases savulaik ticis Krievijas multimiljonārs, bijušais Krievijas kompānijas Jukos viceprezidents Mihails Jelfimovs. Viņš bijis labi pazīstams ar naudas „atmazgātāju” Arti Hartmani. Tieši Hartmanim piederošās Liepājas ostas tranzīta kompānijas savulaik tika izmantotas saistībā ar Jukos operācijām.

SAB palīdzīgā roka

Avoti, kurus nav iespējams atklāt, jo tie saistīti ar KNAB un Finanšu policijas saistībā ar Hartmani sākto izmeklēšanu, Pietiek atzina, ka, iespējams, tieši ar Hartmaņa drauga SAB izlūkošanas šefa Aigara Bora atbalstu un palīdzību nokārtoti Latvijas Republikas dokumenti (patstāvīga uzturēšanās atļauja vai pat pase) Jelfimovam.

2005.gada novembrī Latvijas medijos parādījās ziņa, ka miljardieris Jelfimovs Latvijā lūdzis politisko patvērumu. Informācija par to, kas notika pēc tam, netika sniegta, jo tā bija noteikta kā klasificēta.

Pietiek zināms, ka Jelfimovs ieguvis politiskā bēgļa statusu, un tas arī viņam ļauj brīvi uzturēties Latvijā, nebaidoties, ka viņu varētu šeit arestēt un izdot Krievijai.

Oficiāli pārliecināties, vai Jelfimovam ir LR pilsoņa pase, Pietiek neizdevās. Taču, tā kā Jelfimovam Latvijā pieder vairāki uzņēmumi (Uralkom, Mežaragi), no Lursoft datu bāzē pieejamās informācijas ir redzams, ka Jelfimovam ir piešķirts LR personas kods.

Pietiek paskaidroja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) preses pārstāvis Andrejs Rjabcevs, tas, ka Jelfimovam piešķirts LR personas kods, automātiski nenozīmējot, ka viņš ieguvis LR pilsonību vai patstāvīgā iedzīvotāja statusu. Jelfimovam piešķirtais personas kods nozīmējot, ka viņš ir saņēmis Latvijā uzturēšanās atļauju. Ārzemnieki, kas Latvijā saņemot uzturēšanās atļauju, tiekot reģistrēti LR Iedzīvotāju reģistrā, līdz ar to viņiem tiek piešķirts arī personas kods.

Sīkāku informāciju par Jelfimovu un to, vai viņam ir piešķirta arī LR pase, PMLP pārstāvis nevarēja sniegt.

„Papīri” vēl diviem

Pēc Pietiek rīcībā esošām ziņām, 2005.gadā, pēc tam, kad Kremlis jau bija sācis vajāšanu pret Jukos bijušajām amatpersonām, politisko patvērumu Latvijā bez Jelfimova lūguši vēl divi bijušās Jukos vadības pārstāvji, un viens no tiem bijis par Jukos eksportu atbildīgais Arjoms Zaharovs (nu jau miris). Arī Zaharovs esot ieguvis LR dokumentus.

Ar kriminālām aprindām un SAB izlūkošanas šefu saistītais naudas „atmazgātājs” Hartmanis visus trīs Jukos vadības pārstāvjus labi pazinis. Netiek izslēgts, ka viņa draudzīgās attiecības ar Boru ļāvušas Jukos pārstāvjiem, to vidū multimiljonāram Jelfimovam izkārtot LR dokumentus un noteikt politiskā bēgļa statusu.

Jelfimovam odiozi partneri

Miljardieris Jelfimovs kā oficiālo dzīvesvietu Latvijā reģistrējis kādu māju Mežaparkā, kas pieder SIA Letors. Šī uzņēmuma īpašnieki pēc Lursoft datiem ir ar čeku saistītais miljonārs Jurijs Šabašovs un Ella Miluša (Jūrmalgeitā iesaistītā kukuļotāja, no Latvijas pazudušā Germana Miluša sieva).

Šabašovs kopā ar savu kompanjonu, uzņēmēju Vladimiru Komogorcevu saskaņā ar avotu ziņām ir Jelfimova partneri vēl vairākās kompānijās. Latvijā abu šo uzņēmēju reputācija, maigi sakot, ir ļoti pretrunīga. Komogorcevs bija PSRS Valsts drošības komitejas (VDK) 2.daļas (nodarbojās ar pretizlūkošanu) priekšnieka vietnieks, arī Šabašovs bija VDK virsnieks.

Pēc avotu teiktā, Jelfimovs pastāvīgi Latvijā nedzīvojot, viņa intereses te pārstāvot Komogorcevs un Šabašovs. Visi esot pazīstami ar Hartmani, kurš kompānijās esot mēdzis lepoties, ka ar sava SAB drauga gādību krievu miljardierim palīdzējis izkārtot LR dokumentus.

Pietiek jau rakstīja, ka SAB izlūkošanas šefa Bora sieva Iveta kopš 2006.gada ir 20% līdzīpašniece tranzīta kompānijā Baltic Bunkering Company, kuras 42,5% īpašnieks līdz pat šā gada aprīlim bija Hartmanis.

Baltic Bunkering Company ir viena no firmām, kas pēc VID informācijas iesaistīta četru gados īstenotā ap 140 miljonu latu atmazgāšanas shēmā. Tieši šī firma ir tā, kas pirms dažiem gadiem iegādājās jaunu luksusa auto Aston Martin DB.

Pēc neoficiālas informācija Bora sieva šajā firmā bijusi tikai SAB amatpersonas piesegs, bet reālais lietu kārtotājs un īpašnieks bijis pats Bors.

Jau 2006.gadā Bors bija nonācis KNAB redzeslokā. Tomēr, kā Pietiek atzina vairāki droši avoti, izmeklēšana Bora lietā ar augstu SAB un valsts amatpersonu gādību nolikta „uz bremzēm”. Bora lietas materiāli, kuriem piešķirts īpašas slepenības grifs, atrodas prokuratūras, SAB un KNAB slepeno lietu arhīvā. Tā kā lietai noteikta konfidencialitāte, Ģenerālprokuratūra pirmdien atteica Pietiek lūgumam ļaut iepazīties ar Bora lietu.

Savukārt SAB noraidījis ziņas par Bora saistību ar naudas atmazgāšanu un tajā vainoto Hartmani. Apstiprinot, ka pirms četriem gadiem KNAB bijusi pārbaudes lieta par Boru, SAB uzsvēris: tajā ticis konstatēts, ka nav pamata kriminālprocesa ierosināšanai. Nekādas detaļas par šo lietu SAB neatklāj tāpat kā to, vai Boram piemērots kāds disciplinārsods.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Patīkamas vilšanās veltās cerībās

FotoPēc eksaltētu jūsmu tirādēm biju mazliet apmulsis: varbūt valsts prezidenta Egila Levita kvalifikācijas glorificētājiem sava taisnība, kritizētājiem sava? Varbūt pārspīlējumi abās pusēs? Tāpēc šonedēļ “Rīta panorāmā” gaidīju patīkamu vilšanos savos uzskatos. Nesagaidīju. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 2. Cilvēka kritēriji

FotoMūsu laikmeta intriģējoša pazīme ir grandiozās antropoloģiskās pārmaiņas. Veidojas jauns antropoloģiskais tips. Tā nosaukums ir “postcilvēks”. Postcilvēku uzskata par antipodu cilvēkam. Nosaukums “postcilvēks” nav patīkams. Taču tam jau labu laiku ir starptautiskā autoritāte – daudzu zemju intelektuāļu acīs iemantota patiesības, pareizības un taisnības garanta reputācija.
Lasīt visu...

12

Mārtiņš Bondars = politiskā prostitūta?

FotoStarp citu, to pirmais pateica Artuss Kaimiņš. Un pēc šī raksta izlasīšanas dīvainā kārtā šādam apgalvojumam varētu piekrist pat premjers Krišjānis Kariņš. Un Raimonds Pauls jau noteikti. Jo ļoti iespējams, ka zināmā mērā par Maestro un tūkstošiem citu Krājbankas noguldītāju apmuļķošanu saņemtā asinsnauda palīdz nodrošināt Bondaru pārim ierasto spožo un padārgo dzīves stilu. Citi iespējamie scenāriji, kā Latvijas liberālās politikas “spīdeklis” Mārtiņš Bondars un viņa daiļā kundze Ieva gūst ienākumus, ir pāris krimināllietu ierosināšanas vērti.
Lasīt visu...

18

Grāmatas nav nekāds alkohols, lai tām samazinātu nodokli

FotoFinanšu ministrija kompetences ietvaros ir izskatījusi Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas 2019.gada 12.jūnija vēstuli, kurā atkārtoti tiek lūgts atbalstīt samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk - PVN) likmes noteikšanu jebkura formāta grāmatām ne lielāku par 5 procentiem, un sniedz šādu informāciju.
Lasīt visu...

21

Juceklis sabiedriskajos medijos

FotoPirms nedēļas Latvijas radio Ziņu dienests izteica neuzticību radio valdei un pieprasīja tās atkāpšanos vai atbrīvošanu. Šo paziņojumu atbalstīja vairums Ziņu dienesta darbinieku. Žurnālisti uzskata, ka strādā vismaz ceturto daļu virs noteiktās slodzes un nesaņem adekvātu atalgojumu par padarīto darbu.
Lasīt visu...

21

Par "Mīļumu" Gobzemu, dubulttiesnesi un citiem interesantajiem ļaudīm: kas patiesībā redzams attēlos

FotoFotogrāfijas no ministriju un tās padotībā esošo iestāžu saviesīgajiem sarīkojumiem ir patiešām interesants izpētes objekts. Nepiekrītu, ka konkrētajā gadījumā fotogrāfijām pievērsta uzmanība tāpēc, ka ir zaudēts tiesas process, jo šādā gadījumā slimnieks noteikti padalās ar savu diagnozi. Diagnozes nav, bet ir tikai stāsts par "interesanto". Piekrītu, ka fotogrāfijas gaismā izcēlusī persona nav sistēmas cilvēks, citādi raksts būtu daudz sulīgāks un saturētu daudz interesantāku informāciju.
Lasīt visu...

21

Aicinājums iedzīvotājiem, kuri dzīvo auto-moto trašu un šautuvju tuvumā

FotoIesākšu šoreiz savu rakstu ar Satversmes tiesas priekšsēdētājas, profesores Inetas Ziemeles uzrunā teikto Latvijas tiesnešu konferencē 2018.gada 7.septembrī: ”...Latvijas ilgtspējīgai attīstībai ir svarīga katra valsts iedzīvotāja vēlme būt šajā sabiedrībā, dzīvot, pilnveidoties un meklēt aizsardzību nepieciešamības gadījumā...”
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 1. Pašapmāna ideoloģija par cilvēku

FotoRietumu civilizācijā eksistē pašapmāna ideoloģija par cilvēku. Tai ir milzīgs spēks. Tā pastāv daudzus gadsimtus un acīmredzot pastāvēs arī turpmāk nenosakāmi ilgu laiku. Šī ideoloģija radās pēc Romas impērijas sabrukuma. Aizvadītajos gadsimtos tai ir bijuši dažādi panākumi. Taču vislielākie panākumi sākās XX gadsimtā, kad Rietumu sabiedrība kļuva masu sabiedrība. 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pūce un meža kapitālvērtība

Koku ciršanas noteikumu grozījumi, kas ļautu cirst tievākus kokus, nereti tiek attaisnoti ar to, ka tie ļautu palielināt mežu kapitālvērtību. Šoreiz gribu...

Foto

Korupcijai nav vietas ne Latvijā, ne Rīgā, ne manā darbā un dzīvē

Iepriekšējās diennaktis man pagāja satraukumiem pilnas, arī plašsaziņas līdzekļos parādījusies informācija - jāsaka, ka...

Foto

Jauniešiem, kuri gatavojas dienestam bruņotajos spēkos

Pienāks laiks, kad tieši jums būs jākļūst par pagastu, rajonu un pilsētu vadītājiem. Starp jums būs arī kāds, kuram būs...

Foto

Skaistas runas par solidaritāti no rīta, sirsnīgs rokasspiediens lielzaglim Šķēlem vakarā

Tā bija gandrīz vai sirdi plosoša aina – pirmdienas vakarā sociālajos tīklos vērot, kā pirmie...

Foto

Sākušies Levita laiki Rīgas pilī

Stājoties prezidenta amatā, Egils Levits ir devis svinīgo solījumu un saņēmis Rīgas pils atslēgas no bijušā prezidenta Raimonda Vējoņa. Levits ir...

Foto

Latvijas tauta tiek aicināta veltīt savas pūles Tēvzemei un Brīvībai: runa pie Brīvības pieminekļa

Mīļie Latvijas cilvēki! Divi vārdi, divi lietvārdi – Tēvzemei un Brīvībai. Tās...

Foto

Mazliet par “influenceriem” un “viedokļu līderiem”. Un sirdsinteliģences piemēru

Reizēm par to aizdomājos, jo dažreiz esmu dzirdējis, ka mani nodēvē par “viedokļu līderi” - kas ir...

Foto

Kad mums būs “Latvia first”?

Latvijas ārpolitika nespēj atbrīvoties no valdošo politiķu mānijas izkalpoties citu valstu vajadzībām vai kaprīzēm – mūsu pašu nacionālās intereses atstumjot malā...

Foto

Nepieļausim, lai ar „Daugavpils satiksmi” atkārtojas „Rīgas satiksmes” scenārijs

Vēlos vērst uzmanību uz notikumiem, kas šobrīd norisinās Daugavpilī saistībā ar šī gada 19. jūlijā Daugavpils mēra...

Foto

Rūgtā paaudžu teorija

Paaudžu teoriju var uzskatīt par Rietumu civilizācijas norieta sastāvdaļu. Ja nebūtu civilizācijas norieta, ko spilgti iezīmē paaudžu vēsturiskās virzības negatīvā trajektorija, tad, visticamākais,...

Foto

Mums melots desmit gadus no vietas, laiks sākt prasīt atbildību

Desmit gadus no vietas visai Latvijas sabiedrībai ticis melots par patiesā labuma guvējiem Ventspilī. Tagad, kad...

Foto

Prātojums par viršiem

Sazvērestības teoriju virpinātājiem gards kumosiņš. Jaunākā intriga īsajā versijā būtu šāda: "Attīstībai/Par!" kombinatori palaida tautās likumprojektu par 40 miljonu izmaksāšanu draudzīgām biedrībām, lai...

Foto

Publiski izteikts viedoklis ir melns traips manai reputācijai, kas mani turpmāk pavadīs visur un vienmēr

Šodien esmu vērsies Valsts policijā pret Unu Rozenbaumu par neslavas celšanu....

Foto

“Saskaņa” grib kļūt par zemūdeni

Runājot par partiju “Saskaņa”, pirmais salīdzinājums, kas nāk prātā, ir – tā uzvedas kā kārtīga māksliniece un ir paņēmusi garu pauzi....

Foto

Levits inaugurācijas pasākumu iecerējis kā vecpuišu un vecmeitu ballīti

Pagājušajā nedēļā saņēmu uzaicinājumu uz sarīkojumu par godu Egila Levita inaugurācijai. Liels bija man izbrīns, ka tas...

Foto

Prokurors pieprasa tiesvedību bez advokāta

Šī gada 25.jūnijā Lemberga tiesvedības procesā mans vienīgais un pastāvīgais tiesas advokāts Raimonds Krastiņš nosūtīja Rīgas apgabaltiesai negaidītu paziņojumu, ka veselības...

Foto

Cilvēciskuma amputēšana un postcilvēka instinkta aktivizēšana “Lampas” tumsā

Par “Lampu” nav jēgas gari un plaši rakstīt. “Lampas” misija pilnā mērā ir adekvāta vispārējam pagrimumam gan visā...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 5. Masu komunikācijas jānusisms

Tautas pēdējā fāzē līksmo dekadence – cilvēku darbības, uzvedības un komunikācijas pagrimums. Dekadences pamatpazīmēs stabilu vietu ieņem masu komunikācijas...

Foto

Gurķi

Šis raksts ir domāts tiem, kas saprot lasīto un izdara pareizus secinājumus. Tie, kam viss ir skaidrs, zināms, un arī tiem, kas ir patiesība pēdējā instancē,...

Foto

Juku laiki Rīgas domē

Jāņi nosvinēti, un ir pietiekami daudz laika atkal pievērsties politiskajiem šoviem. Saeimas deputāti izbauda godīgi nopelnītās brīvdienas un arvien retāk parādās televīzijā...

Foto

Uzspēlēsim konkursu

Maija beigās Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar Nacionālās mākslas atbalsta fondu  izsludināja pilna apjoma lugu ideju “makšķerēšanas” konkursu, vēloties teātra repertuārā iekļaut jaunākos Latvijas autoru...