Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēdējo dienu laikā sabiedrībai kļuvusi zināma informācija par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aktivitātēm Ropažu novada pašvaldībā. Publikācijās norādīts, ka tām varētu būt saistība ar kukuļošanu un iepirkumiem.

Ja reiz korupcijas apkarotāji ķērušies klāt šai pašvaldībai, viņi pie reizes varētu pārbaudīt arī to, vai korupcija nav izraisījusi turpmāk aprakstītās Ropažu novada pašvaldības klaji un bezkaunīgi prettiesiskās izdarības nu jau aptuveni četru gadu garumā.

To mērķis ir prettiesiski nodrošināt ērtu piekļuvi vienas ģimenes (turpmāk sauksim to par VIP ģimeni) diviem īpašumiem uz citu privātpersonu un sabiedrības rēķina. Ja tas izdotos, VIP ģimene iegūtu tiesības bez maksas lietot privātpersonām piederošu ceļu, turklāt Ropažu novada pašvaldība šo ceļu uzturētu ‒ remontētu, tīrītu utt. ‒ un, ja nepieciešams, arī būvētu.

Starp citu, viens no VIP ģimenes locekļiem ir dalībnieks un valdes loceklis sabiedrībā ar ierobežotu atbildību, kas sniedz energoaudita pakalpojumus un piedalās iepirkumos. VIP ģimene ne reizi vien ir lielījusies ar «sakariem» dažādās valsts institūcijās.

Tagad sīkāk par Ropažu novada pašvaldības klaji un bezkaunīgi prettiesiskajām aktivitātēm nu jau aptuveni četru gadu garumā. Patlaban jau spēkā stājušies astoņi tiesu nolēmumi (spriedumi, lēmumi), kuros tiesa konstatējusi Ropažu novada pašvaldības prettiesisku rīcību pret vienu citu ģimeni (sauksim to par cietušo ģimeni), tas ir, pret privātpersonām, kam pieder daļa no minētā ceļa un kas iebilst pret to, ka ērtības VIP ģimenei Ropažu novada pašvaldība grib nodrošināt uz cietušās ģimenes un sabiedrības rēķina. Tātad Ropažu novada pašvaldība jau aptuveni četrus gadus veic nelikumīgas darbības, kuras konstatējusi tiesa jau astoņos nolēmumos (spriedumos, lēmumos), un šīs darbības ir VIP ģimenes interesēs.

Viena no Ropažu novada pašvaldības nelikumīgajām aktivitātēm ir centieni pretēji likumam privātpersonām piederošajam ceļam noteikt pašvaldības nozīmes ceļa statusu. Tas ir privāta īpašuma ‒ ceļa ‒ apgrūtinājums, kas dod tiesības pa to pārvietoties ikvienam un uzliek pienākumu pašvaldībai šo ceļu uzturēt un, ja nepieciešams, arī būvēt par sabiedrības līdzekļiem. Lai tādu statusu privātam ceļam piešķirtu, jāīstenojas konkrētiem likumā paredzētiem priekšnoteikumiem. Jebkurā gadījumā pašvaldība to drīkst darīt vienīgi tad, ja tas ir sabiedrības interesēs. Šajā situācijā tas tā nav, taču pašvaldība tādēļ neliekas traucēties un ar apbrīnojamu izdomu, neatlaidību un degsmi turpina darīt visu, lai savu prettiesisko mērķi sasniegtu. Cik gan sabiedrība būtu laimīga, ja ikviena pašvaldība tā pildītu savus pienākumus, ko tai uzliek tiesību normas!

Ceļš, kuram Ropažu novada pašvaldība tik dedzīgi vēlas noteikt pašvaldības nozīmes ceļa statusu, redzams šajā ekrānšāviņā no Ropažu novada Ropažu pagasta teritorijas plānojuma grafiskās daļas (teritorijas plānojums gan vēl nav piemērojams). Ekrānšāviņš skaidri parāda, ka pašvaldības nozīmes ceļa statuss šim ceļam piešķirts dažu privātpersonu interesēs, lai piekļūtu viņu īpašumiem, un no sabiedrības interesēm te nav ne vēsts. VIP ģimenei piederošie īpašumi atrodas pašā ceļa galā.

Tā ir publiski pieejama informācija, kas atrodama šeit: https://geolatvija.lv/geo/tapis#document_25415, jāizvēlas fails «Ropazu_novada_Ropazu_pagasta_funkcionala_zonejuma_karte.pdf».

Vēl viens būtisks aspekts, kas nepārprotami liecina par korupciju, ir šāds. Citos gadījumos, kad dažu privātīpašumu īpašnieki Ropažu novada pašvaldībai lūguši noteikt pašvaldības nozīmes ceļa vai ielas statusu privātai teritorijai (ceļam, ielai), Pašvaldība šādu privātpersonu lūgumu noraidījusi. Atteikumu pašvaldība pamatojusi ar to, ka attiecīgais ceļš vai iela nodrošina piekļuvi privātīpašumiem, nevis sabiedriskai vietai.

Skat., piemēram, Ropažu novada domes 2021.gada 10.novembra lēmumu Nr.367 (prot. Nr.15/2021,12.§) «Par pašvaldības nozīmes ielas statusa noteikšanu Tālivalžu ielas turpinājumam, Dzidriņās, Stopiņu pagastā, Ropažu novadā», pieejams: https://www.ropazi.lv/lv/media/9333/download, 21.‒25.lpp.; Ropažu novada domes 2021.gada 15.decembra lēmumu Nr.494 (prot. Nr.20/2021,8.§) «Par pašvaldības nozīmes ielas statusa noteikšanu Vecdumbrāju ielai, Upesciemā, Garkalnes pagastā, Ropažu novadā», pieejams: https://www.ropazi.lv/lv/media/11362/download, 8.‒9.lpp.

Ar ko gan VIP ģimene ir «vienlīdzīgāka» par tiem cilvēkiem, kuriem pašvaldība atteica piešķirt pašvaldības nozīmes ceļa statusu viņu īpašumos ietilpstošam ceļam? Tas nu beidzot būtu jākonstatē KNAB darbiniekiem.

Par Ropažu novada pašvaldības prettiesisko rīcību aptuveni četru gadu garumā, ko jau astoņos nolēmumos konstatējusi tiesa, KNAB ir informēts vairākkārt. Diemžēl KNAB pašvaldības rīcībā iespējamu korupciju nav saskatījis. Vairāki cilvēki, izdzirdējuši jautājumu «vai situācija, kad spēkā stājušies jau astoņi tiesu nolēmumi, kuros konstatēta pašvaldības klaji prettiesiska rīcība, kas turklāt ir vienas ģimenes interesēs, nevarētu liecināt par korupciju», sāka skaļi smieties. Kā jums šķiet ‒ kāpēc viņi smejas?

Cerams, ka jau uzsāktajā kriminālprocesā saistībā ar Ropažu novada pašvaldību iegūtā informācija liks korupcijas apkarotājiem pievērsties arī iepriekš aprakstītajām pašvaldības aktivitātēm, lai sabiedrībai nebūtu pamata smieties par viņu «neattapību» un nevēlēšanos saskatīt acīmredzamu korupciju.

Novērtē šo rakstu:

54
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi