Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

ērce

10.11.2023. 00:18

Ilgtspējīga mežsaimniecība ir iespējama, ja netaisa kailcirtes.

Atbildēt

kolchoza valde

09.11.2023. 08:37

Krējums nosmelts, govs nebarota. Perspektīva - govi samalt desās, t.i. šķeldā ...

Atbildēt

Nu nav taču

07.11.2023. 18:45

»

Aleksandrs Poika

..mežu īpašnieki...kā viņi par tiem tapa...ja viss bija valsts


Nu nav taču tādu meža īpašnieku! Ir tikai nomnieki, kas nepārtraukti maksā, un, ja nemaksā, tas mežs tiek atņemts. Ja tev kāds kaut ko tā var atņemt - tad tas nemaz nav tavs.
Kurš gan nomnieks ir ieinteresēts ieguldīt līdzekļus ilgtermiņa meža pasākumos, vēl jo vairāk tad, ja ir risks tikt pakļautam VID reketam.

Viss tas absurds, kas tagad notiek ar Valsts mežiem, kur tiek masveidā cirsts, neievērojot elementārākos sanitāros noteikumus, jo Silavas zinātne esot "pamatojusi" ka tā tik ir jādara. Rezultāts - mizgraužu bari, ēd nost egles visur, arī citas klapatas.

Bet paši jau tā gribējām... Naudas valstij nav, jāatdod par pusvelti koksne, lai vismaz kaut kā samaksātu savlaicīgi knariņa sarūpēto ES miljardu aizdevumu kredītprocentus.

Atbildēt

atbilde

07.11.2023. 18:22

»

un vēl

cik tad īsti no visu mežu platības pieder latviešiem


0,01 štrunts! Bet pārējais zviedriem, krieviem un lāčiem!

Atbildēt

KNAB

07.11.2023. 15:16

Tauta runā, ka Valkas domē šodien viesojas KNAB

Atbildēt

Fiskar

07.11.2023. 15:12

»

...

Toties ilgspējīgi,inovatīvi,aizmirsu kādi vēl, izcirtumi


dabīgie,iekļaujošie,ekoloģiski tīrie un klimatu uzlabojošie ...utt.

Atbildēt

...

07.11.2023. 14:05

»

(c) K.D.

Še, kur līgo izcirtumi


Toties ilgspējīgi,inovatīvi,aizmirsu kādi vēl, izcirtumi.

Atbildēt

(c) K.D.

07.11.2023. 12:17

Še, kur līgo izcirtumi...

Atbildēt

Sainieks

07.11.2023. 03:34

Dīvainā kārtā, šobrīd meža īpašnieka lielākais drauds ir VID. Pietiek noslēgt vienu līgumu par meža izciršanu un otru līgumu par meža atjaunošanu, tā šie klāt ar piespiedu rīkojumu reģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējam un maksāt pilnu PVN, jo kaut kāds idiots ir likumā ierakstījis nekādā veidā nepaskaidrotu punktiņu par "sistemātiskām darbībām", kuras VID katram meža īpašniekam pēc meža pārdošanas traktē sev vien saprotamā veidā. Man jau visi kaimiņi Madonas pusē ar to ir iekrituši. Pieņemu, ka tā tiek izkrāpti nodokļi arī citos reģionos. kādam būtu jāsāk runāt par šo VID izkrāpto nodokļu problēmu Latvijā, jo, parasti, visi vai nu nobīstas, vai saprot, ka tiesāties būs dārgāk vai pat vienkārši nemaz nesaprot, ko tas vid tur savā vēstulē ir sapenterējis. Un visi maksā.

Atbildēt

Saimnieka gars tiek sabradāts varas gaiteņos

06.11.2023. 21:43

Ņirgāšanās jau sākas ar saukli "privātīpašums" kas patiesībā nemaz neatbilst privātīpašuma attiecībām ar valsti. Nākošais šķērslis ir krievu okupācijas laiku civillikums, pēc kura neviens nav ieinteresēts uz saimniekošanu ilgtermiņā, jo īpašnieks, dzīvs būdams, pie pilna saprāta un no brīvas gribas, nevar mantojumu novēlēt personai pēc paša ieskatiem, bet ir neatraidāmie mantinieki - bērni, kuriem īpašums tiks sasmalcināts attiecīgi trijās, piecās vai astoņās daļās. Tādā veidā no īpašumiem izveidojot komunālo dzīvokli, kur visas puses ir zaudētāji un nav citu variantu kā tikai pārdot, bet cik noprotams, tad tāds arī ir komunistu/čekistu mērķis.

Atbildēt

jaajaa

06.11.2023. 18:35

...baigais gudrinieks...un ko tad lai stāda ?...egli ?...pēc gadiem 40 egļu jaunaudzīti apēdīs mizgrauzis, līdz 80-100 gadiem, kad ir vērts cirst, eglīte nenodzīvos...priedi ?...alnis nokož, stādīsi un stādīsi vēl un vēlreiz...varbūt tiešām labāk, ka aug tas, kas aug, vēlāk redzēs...un tādu "apsaimniekotāju" firmu praktiski nemaz nav, zāģēt gribētāji pēc tam par atjaunošanu prasa tik, ka pašam vien ar krūmgriezi beigās jāskraida būs saimniekam...:)

Atbildēt

kam te vispār jēga, ja komunisti atklāti pasaka

06.11.2023. 18:16

atbalstāmi ir cilvēki , kam nav bērnu un nebūs..strautiņam izspruka...zinat, kuri

Atbildēt

?

06.11.2023. 18:13

»

Parādi

sarakstu


Par kādu sarakstu runa?

Atbildēt

Atbilde

06.11.2023. 17:51

»

un vēl

cik tad īsti no visu mežu platības pieder latviešiem


No visas mežu platības latviešiem nepieder necik.

Atbildēt

un vēl

06.11.2023. 17:42

cik tad īsti no visu mežu platības pieder latviešiem?

Atbildēt

paardomas

06.11.2023. 17:33

»

Aleksandrs Poika

..mežu īpašnieki...kā viņi par tiem tapa...ja viss bija valsts


Ļoti pareizs jautājums.Vai zeme un mežs vispār var būt tirdzniecības objekti?

Atbildēt

lauķis

06.11.2023. 17:29

Kāpēc tomēr būtu vēlams stādīt jaunas kokaudzes?Ja mežu neiznīcina tad stādīt neko nevajag.
Pagaidām ar ilgspējīgu mežu apsaimniekošanu tiek slēpta mežu iznīcināšana.

Atbildēt

Aleksandrs Poika

06.11.2023. 17:25

..mežu īpašnieki...kā viņi par tiem tapa...ja viss bija valsts...

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...