Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Vai mums vajag referendumu?

Hermanis Juzefovičs
16.01.2012.
Komentāri (46)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

zinu..

19.01.2012. 14:07

Nav laika latviešu valsts pārvaldītājiem par valodu domāt, jo jazog taču un gar sili jāgrūstās.. nu gan beidzot ir nedaudz atjēgušies, ka pie siles daudz postpadomju klaidoņu arī var tik un tie, kas jau izsenis ir slaveni ar super nekaunību, grābs divtik, ka pašiem vairs nepietiks (kaut vai Rīgas domes piemērs).. tādēļ Rudā jenotiete un citi līdzīgie sāk satraukties, ka tik neiziet plāni... jo tieši īstenie latvieši, kas ir pārāk godīgi un strādīgi, ir vissmagāk apzagti Latvijā.. postpadomju klaidoņi ir viltīgāki, tie vienmēr izdomās kā apiet likumus, lai neciestu tik ļoti..

Atbildēt

haralds

[R] 19.01.2012. 00:57

vajag ēst, dzert, siltās drēbītes un vēlams pajumti. par referendumu tik drošs neesmu.

Atbildēt

Integrators

18.01.2012. 23:56

Par šo bezjēdzīgo padomju Krievijas (Baltkrievijas, Ukrainas u.c.) pilsoņu iesūtīšanu Baltijas valstīs atbildīga ir pati Krievija (Baltkrievija, Ukraina u.c.) un noteikti paši klejotāji. Izraēla, Vācija rūpējas par saviem tautiešiem visā pasaulē. Krievijai būtu jāmācās no šīm valstīm, nevis jāpamet savi pilsoņi kur pagadās. Krievijai (Baltkrievijai, Ukrainai u.c.) pašai pēc 1991.gada bija jāpieņem savi tautieši (vairāk kā 20000 Krievijas militāristi un viņu ģimenes) un jānodrošina viņiem atgriešanās savā dzimtenē ar atbilstošiem dzīves apstākļiem. Šie klejotāji nevar samierināties ar to, ka Latvijā latvieši, Lietuvā lietuvieši viņus joprojām uzskata par okupantiem, ka latvieši viņiem atņēmuši viņu pašu dārgāko – roģinu.
Kamēr katrs vismaz otrais krievs neatzīs, ka Krievija ir okupējusi Latviju un neapzināsies savu ieceļotāja statusu Latvijā, tikmēr Latvijā būs naidīgas attiecības starp latviešiem un krievvalodīgajiem ieceļotājiem.
Lielākā daļa šie padomju klaidoņi nav spējīgi iemācīties kulturālu savu senču sarunas valodu un nemaz nedomā mācīties tagadējās mītnes Latvijas valsts valodu. Šie klejotāji neapjēdz, ka viņiem ir dota iespēja dzīvot Latvijā, ka viņiem vispirms ir jāciena latvieši un latviešu valoda, jārespektē Latvijas likumi, nevis jāmēģina tos nicināt. Ja kādam krievvalodīgajam nepatīk Latvijas likumi, tad tas nenozīmē, ka tie jāmaina pēc katra klaidoņa iegribas.
Tāpat kā citās normālās valstīs Latvijā jābūt vienai valsts valodai - latviešu valodai!

Atbildēt

Vanja

18.01.2012. 23:37

Taču es negribētu visus mērīt vienādi, jo daudzi ieceļotāji ir pietiekami lojāli pret valsti, kura devusi pajumti. Daudzi nelatvieši ir iemācījušies Latvijas valsts valodu un māca savus bērnus cienīt Latvijas valsti, viņu sētas ir sakoptas. Viņi arī neslēpj savu tautību un neprasa savas mītnes valstī Latvijā ieviest moldāvu, armēņu vai krievu valodu, kā valsts valodu. Man pazīstamie krievi labi runā latviski, bet nav pieņēmuši Latvijas pilsonību, jo tā ir vieglāk apciemot savus Krievijas radiniekus. Lielākai daļai man pazīstamiem latviski runājošiem krieviem nav pieņemami ne Ušakova, ne Urbanoviča, Lindermaņa u.c. SC grupējuma pretvalstiskā nostāja. Normāli domājošiem Latviešiem un Krieviem naida nav bijis savā starpā! Šo naidu "kurina" tikai un vienīgi SC politiķi, kas uz to taisa savu karjeru un ne jau viņiem rūp Latvijas valsts nākotne!!!
Es un man pazīstamie krievi balsosim pret divvalodību, jo tā mums nebūs izdevīga!

Atbildēt

līdzdalībnieks

18.01.2012. 16:20

Esmu pret to, ka Satversmes tiesa septiņu cilvēku sastāvā - pretēji Satversmes 4. un 77.pantam - atņemtu man kā Latv ijas tautas cilvēkam, latvietim - iespēju nobalsot "pret" krievu valodas uzmākšanas mēģinājumiem oficiālajā saskarsmē. Esmu par to, lai Latvijas nomaldījušies pilsoņi, kuru juridiskās tiesības nav mazākas par manām pilsoņsa tiesībām, korektā balsošanas procedūrā saprastu, ka viņu prasības ir pārmērīgas un ka viņi Latvijā ir neliels mazākums. Turpretī "turēšana un nelaišana" aiz samāksloti sofistiskiem juridiskiem ieganstiem neko labu nedos.

Atbildēt

liana

18.01.2012. 15:32

Nepilsoņi Lindermans,Osipovs un līdzīgie to vien dara ,ka musina uz nekārtībām Latvijā.Kas stāv aiz viņiem?Cilvēki ,kas ir lojali Latvijai balsos pret to ,lai valstī kā otra valsts valoda būtu krievu valoda.Valoda ir valstiskuma pamats. ,NUJORKĀ IR 4 MILJONI KRIEVU ,TAČU NEVIENAM TUR PRĀTĀ NEIENĀK PIEPRASĪT,lai KRIEVU valodai tiek piešķirts valsts valodas status.Kādi spēki Latvijā darbojas, kuri ik pa laikam vēlas izraisīt etniskos nemierus ,katrā ziņā tie nu nav latvieši .

Atbildēt

liana

18.01.2012. 15:32

Nepilsoņi Lindermans,Osipovs un līdzīgie to vien dara ,ka musina uz nekārtībām Latvijā.Kas stāv aiz viņiem?Cilvēki ,kas ir lojali Latvijai balsos pret to ,lai valstī kā otra valsts valoda būtu krievu valoda.Valoda ir valstiskuma pamats. ,NUJORKĀ IR 4 MILJONI KRIEVU ,TAČU NEVIENAM TUR PRĀTĀ NEIENĀK PIEPRASĪT,lai KRIEVU valodai tiek piešķirts valsts valodas status.Kādi spēki Latvijā darbojas, kuri ik pa laikam vēlas izraisīt etniskos nemierus ,katrā ziņā tie nu nav latvieši .

Atbildēt

nu-nu

18.01.2012. 15:25

Un ko mēs darīsim ar savu vienģo valodu pasaulē? Ja valsts zeme un labākās ražotnes ir pārdotas svešzemniekim (lielākā tiesa krieviem) kā arī labākie īpašumi.Kas klausīs tādus kam nekas nepieder? Vēl pēc 20 gadiem būsim visi vienā valodā runājošie sadzīti kaut kur rezervācijā kā tagad līvi.Jo neprotam sadzīvot ar saviem pilsoņiem,tad mūs komandēs ārzemnieki un nepilsoņi. Bībelē skaidri stāv rakstīts: valsts kas sašķēlusies nevar pastāvēt.Tas nenotiek uzreiz, bet uz to ejam.

Atbildēt

Jasis

18.01.2012. 15:20

Līdz šim politiķu galvenā vērtība ir bijusi - tikt pie bļodas.

Atbildēt

Odze

18.01.2012. 13:09

Peec satura shis koments daudz sakariigaaks par rakstu.... > to Guntis 17.01.2012. 15:26

Atbildēt

manā sētā

18.01.2012. 07:48

Jebkurā gadījumā (notiks referendums, nenotiks...)šķirba starp "mēs" un "viņi" nekļūs mazāka.
Vienlīdz riebjas... nē, lindermaņi tomēr pieņemamāki par parādniekiem, jo viņi nav muļķi.

Atbildēt

vilis

18.01.2012. 05:19

tādām muļķībām kā rakstā minētā vīriešu vai sieviešu tiesību ierobežošana nāktos atdurties pret starptautiskajiem cilvēktiesību aktiem un visām tām konvencijām, kam Latvija ir pievienojusies. Starptautiskās tiesības ir spēcīgākas par nacionālajām

Atbildēt

P.K.

18.01.2012. 04:49

If you wish to be regarded seriously as a civilized nation and people then you will sooner or later have to do something about the level of xenophobia esp. anti-semitism as expressed by some of your contributors. In most western countries these comments would be regarded as quite unacceptable.

Atbildēt

Guntis

18.01.2012. 03:08

to visiem Guntiem

vien paskatieties, kas notiek portaalu komentaaros - "iesim balsot pret krieviem vai iesim balsot "par", lai paraadiitu tiem latvieshiem". Kaiminsh te pirms Ziemassveetkiem izteicaas, ka "nado idti golosovatj "za", a shtob znali". Vinjam pat nojausmas nebija, ka runa iet par krievu valodu.
Vai tieshaam nepietiek?

Varbuut arii Lindermana kungam tieshaam bija ceels meerkis, ka krievu valodai ir valsts valodas statuss, ka sabiedriiba tiks vienota, tad SC sho paarveertis pilniigi preteeji.
Nesen veel Urbanovics iztecaas, ka esot jaaiet balsot "par" tiesisku valsti!!!
...kaa tai sievietei Liepaajaa peec Saiemas veeleeshanaam, kura nogiiba kaazu ceremonijas laikaa, nesagaidot tulkojumu krievu valodaa.

Jaa, krievu valodas teema ir aktuaala, bet ir citi risinaajumi, shoreiz ir paarshauts paar striipu.

Atbildēt

Oiņemōgu

18.01.2012. 03:02

Caur pakaļu, atvainojos, šis referendums, un tūtā visi aicinātāji balsot pret, lai nobalsotu par!

Atbildēt

Kash

17.01.2012. 19:39

Balsosim PRET un mutes krievu valodas kārotājiem uz ilgu laiku būs ciet. Nebūs jēgas viņiem cilāt šos jautājumus....
Neiesim uz referendumu - apdraudēsim iespēju mums uzvarēt, riskējot ar referenduma "kvorumu". ... bet ja nu tomēr salasās balsojušo skaits? Tad tie, kas nebūs gājuši pateikt PRET būs kārtīgi mait...
Ja nepieļausim referendumu - izraisīsim konfliktus. Bumbiņa vēl arvien būs viņu laukuma pusē. "SC nelaida pie varas!! ST nav godīga!!! Demokrātijas Latvijā nav!!! utt" Tātad visi trumpji viņiem vēl būs rokās.
Aizejot nobalsot PRET visi trumpji no rokām ārā. Punkts.

Atbildēt

līdzdalībnieks

17.01.2012. 18:14

Referenduma varbūtējā bēdīgā rezultāta paredzētājiem. Aģentūra TNS publiskojusi aptaujas datus par attieksmi pret šo referendumu. No aptaujātajiem 59 procenti balsotu pret krievu valodas valstiskošanu, 25% par, 10% nepiedalītos, 6% nav izlēmuši. Atviegloti nopūšos par to, ka piederu pie vairākuma.Tiesa, TNS nav paši uzticamākie aptaujātāji, labāki ir "Latvijas Fakti" vai SKDS, tomēr kaut ko apjēgt var arī no tā, kas ir. Latviešu valoda ir un paliks juridiski, kā tā ir. Viss valodas ziņā atkarīgs no mums pašiem.

Atbildēt

pet referendumu

17.01.2012. 17:09

Tur jau taa lieta, ka daudziem nebus iespejas aiziet. Es nevaru tikt, kaut loti gribu. Un taa rezultats var iznakt gauzi bedigs Latvijas valstij.

Atbildēt

Juris

17.01.2012. 16:32

Esmu pilsonis.Balsošu ja ref. notiks prēt slūčiem,dzintariem,parādniekiem,jesalniekiem kuri to visu padarīšanu uzsakūši!Viņi pirmie velējas ar referenduma pālīdzibu slēgt nelatviešu skolās!Ko dabijuši prētim!?

Atbildēt

līdzdalībnieks

17.01.2012. 16:29

Protams, ka pašreizējā situācijā referendums ir vajadzīgs un tajā mēs pārliecinoši varam (un mums vajag) nobalsot pret. No kā mēs baidāmies? Bet lamājošās tirādes par "okupantiem, kolonistiem" var līdzēt vienīgi saasināt Latvijā jau tā nepatīkamās starpetniskās attiecības. Vietējo it kā "okupantu un kolonistu" aplamātājus varētu uzklausīt vienīgi tad, ja Latvija pēc ANO institūciju lēmumiem būtu dekolonizējamo un deokupējamo valstu sarakstā. Bet nav un droši vien nebūs. Tāpēc -blēņas pie malas!

Atbildēt

to Guntis

17.01.2012. 16:26

Ak tad referendums ir naudas izsviešana???
Tātad visiem Latvijas pilsoņiem - cittautiešiem ar saviem nodokļiem jāuztur visi Latvijas ierēdņi, lai šie netraucēti var pieņemt PRET viņiem - Latvijas pilsoņiem - NElatviešiem vērstus un pazemojošus likumus?
Latvijā ir apmēram 750 tūkstošu strādājošo - latviešu un krievvalodīgo apmēram puse uz pusi.
Viena trešdaļa - apmēram 250 tūkstoši - valsts pārvaldē, kura naudu nevis pelna bet tērē, un pārsvarā tie ir tieši latvieši. Tātad visu Valsts naudu nopelna apmēram 350 tūkstošu krievvalodīgo un 150 tūkstoši latviešu.

Tātad skolas, kurās latviski mācas latvieši, paši latvieši apmaksāt nespēj, bet ir piespieduši to darīt krievus. Arī latviešu valodas apmācīšanu krieviem latvieši ir piespieduši apmaksāt pašiem.

Nu, un kur tad Latvijā ir demokrātija?
Kur tad ir cilvēktiesības?
Pilsoņa tiesības?
Vai arī demokrātija un cilvēktiesības, pilsoņa tiesības attiecās tikai uz latviešiem?
Sanāk, kā Džordža Orvela «visi zvēri ir vienlīdzīgi, bet daži ir vienlīdzīgāki»???
Kā domājiet - ja pilnīgi godīgi un atklāti valdība paziņotu, ka pilsoņiem ir pienākumi pret valsti, bet tiesību nav, CIK PILSOŅU TURPINĀTU MAKSĀT NODOKĻUS???
Un vēl - ja jau valdība ir aizņēmusies no SVF naudu, pilsoņiem pat neprasot (bez kāda referenduma, kaut gad jāatdod mums visiem kopā), varbūt pa šo naudu mums - Latvijas pilsoņiem kaut kas arī pienākas???
Bija te jautājus, kur NE latvieši dabūšot trūkstošās balsis, lai sanāktu vairāk, kā 700 000.
Atbilde: no latviešiem - kristiešiem, kas nedala cilvēkus pēc tautībām, ādas krāsas. Kas pāri nodarījumus un aizvainojumus Dieva mīlestībā ir piedevuši. Kas ticību Dievam izpauž ne ar skaistiem vārdiem un rituāliem, bet ar darbiem. Saprotot un ikdienā ar savu rīcību izpaužot, ka visi cilvēki Dieva priekšā ir vienlīdzīgi!

Atbildēt

valdis

17.01.2012. 15:39

referendums izsludināts- jāpiedalās...un vienreiz tiek krieviem un Lindermaniem mute jāizbāz

Atbildēt

Uris

17.01.2012. 15:27

Grantiņš, šķiet, ir sagājis sviestā !

Atbildēt

Atbilde hmm 17.01.2012. 13:31

17.01.2012. 15:26

Otrkārt - obligāti esot jārīko referendums par jebkuru jautājumu, jo nav tak īpaša likuma, kurš noteiktu "aizliegtās tēmas".
Tur jau tā jautrība, nav tāda likuma. Lindermans tieši arī jautri rīkojās. Ja Jūs ierosinātu referendumu - Krievus ārā, savāktu pirmos 10 000 balsu, un pēcāk arī nepieciešamos 1/10 daļu, (Parādniekam ar bizes nogriešanu nepietiktu, vajadzētu kopā ar Dzintaru parakstīties) nu tad nāktos rīkot arī šādu referendumu. Tur jau ir tā jautrība, ka mēs, Latvieši esam tuimi un paši neko nedaram, tikai citus apķēzīt mākam. ja Lindermanam nepiesien naida kurināšanu, tad vēsturiski pamatojot ideju, ka Latvijā ir jābūt Latviešiem, var maukt referendumu par krievu palūgšanu aizbraukt.
Kāds var pamatot, kapēc nē???

Atbildēt

Joske

17.01.2012. 15:14

Shoreiz uz 1.komunist.partijas biedriem,kuri velas mus pataisit sev lidzigus,par latvijas nodevejiem,nobalsosim pret krievu valodu,pec referenduma,izbalsosim visus 1.sekr.kuri 20.g.ir gravushi latvijas ekonomiku,saksim ar prezidentu.

Atbildēt

hmm

[R] 17.01.2012. 14:31

Vismaz divas autora izteiktās teorijas velk uz īpašu jautrību.

Pirmkārt - ja kāds (vēlēšanu komisija) šodien pārkāpis likumu, tad tā iepriekšējo darbību rezultāti arī esot atzīstami par nelikumīgiem.
Attiecīgi, piemēram, lielākajai daļai Latvijas Universitāti absolvējušo juristu būtu jāanulē diplomi, jo fakultātes ilggadīgais dekāns pirms dažiem gadiem tika sašņorēts par kukuļošanos! :D

Otrkārt - obligāti esot jārīko referendums par jebkuru jautājumu, jo nav tak īpaša likuma, kurš noteiktu "aizliegtās tēmas".
Nu tātad bliežam augšā parakstu vākšanu un sekojošu referendumu: Vai atbalstiet, ka visiem krieviem/krievvalodīgajiem/nepilsoņiem/utt. (vajadzīgo pasvītrot) jāpamet Latvija 30 dienu laikā? :D

Atbildēt

Arvīds

17.01.2012. 13:23

1 000 000 (viens miljons) pilsoņu balsojums Referendumā PRET "Krievu valodu kā 2.valsts valodu" ir miljons reižu vairāk un spēcīgāk par 100 Saeimas deputātu balsīm, CVK lēmumu un Satversmes tiesas spriedumu!

Ejam visi uz Referendumu 2012.gada 18.februārī un balsojam PRET.
Kā kādreiz 1991.gadā Daugavas krastmalā.
Kā kadreiz 1919.gada novembrī Daugavmalā!

Atbildēt

PAMELA

17.01.2012. 13:17

Daļēji piekrītu autoram,gan par to ,ka tika pieļautas darbības lai process nonāktu tik tālu un jo īpaši par Prezidentu!Man arī nav vajadzīga viena stulba lupatu lelle,kas pirmajā dienā iedrošināja tos pašus okupantus ,jo Bērziņš reklamēja,ka runāja un RUNĀS pat kā Prezidents okupantu mēlē.KO VAIRĀK VAJAG OKUPANTAM?Pats NACIONĀLAS valsts galva sludina divvalodību!!
Ar patreizējiem politiķiem NESAGAIDĪT mums latvisku Latviju,jo JA pieļauj SAEIMĀ!! ievēlēt deputātus BEZ VALSTS! val.zināšanām,tad KĀDA valsts mēs esam?Ja ļauj NEPILSONIM KRIMIĶIM dancināt VALSTI!!!!un tur NESASKATA ārprātīgu idiotismu,par KO mēs vispār varam runāt?
Jau tagad NAV neatkarīgas Latvijas valsts,jo toni nosaka OKUPANTI !!Un JUZEFOVIČ,VISA vaina ir iekš tam,KA 1991.gadā Godmanis,Birkavs ,LC un pārejā politbanda NEPIEPRASĪJA ievērot Ženēvas konvenciju/IZVĀKT okupantus!/,BET pat Godmanis atļāva palikt Latvijā VDK ofiņu 20000 varzai - 5-ai kolonnai!Lesčinskis un deputātu banda atļauj par GRAŠIEM nopirkt uzturēšanās atļauju Krievijas noziedzniekiem ar iespēju kļūt par pilsoņiem.Pilsonību tirgo,dāļā NELOJĀLIEM krieviem BEZ valsts val.utt.
Tā NAV valsts klasiskā izpratnē jo pamatnācijai NAV cilvēktiesību - ELEMENTĀRU!!!!!!!

Atbildēt

Eduards

17.01.2012. 12:26

PILNI'BĀ PIEVIENOJOS UN ATBALSTU LTTR -GRANTIŅA TEIKTO !
VISĀDI ŽĪDU IZDOMĀJUMI-BET VIŅI IR BIJUŠI SUPERMEISTARI UZ TIEM,KĀ TO PIERĀDA VĒSTURE-NAV JĀATBALSTA! IEROSINU ŽI'DU DARBĪBAS IZVĒRTĒŠANAI NODIBINĀT KOMISIJU-PIEDĀVĀJU SAVU KANDIDATŪRU !
MANS TEL 65038743

Atbildēt

to Guntis

17.01.2012. 12:10

Izrādās, ka tu ne tikai skopulis esi, bet arī slikti izglītots un mucā dzīvo, ziņas neklausies - Satversmes grozīšanai ir nepieciešamas vairāk kā 700 000 pilsoņu balsis "par" (precīzi noteikts cipars). Kur krievu valodas gribētāji tās lai ņem? Satversmes referendumu nevajag pielīdzināt Zatlera (prezidenta) pieteiktajam referendumam par Saeimas atlaišanu, kad pozitīvam lēmumam pietiek 50% + 1 balss no tiem, kas atnākuši uz referendumu. Aiziešana uz valodas referendumu un nobalsošana "pret" ir tikai Nacionālā bloka un citu partiju, kas uz to aicina, PR gājiens. Man tas ļoti atgādina laikus, kad veidojās un savstarpēji konfrontēja "Tautas fronte" (tautas veidota) un "Interfronte" (pie varas esošo izveidota). Tādēļ šobrīd pie varas esošo spēku aicinājumi uz referendumu, lai nobalsotu "pret" izskatās pēc destruktīvas rīcības.

Atbildēt

to Guntis

17.01.2012. 11:50

Neesi aprobežots skopulis. Referendumam paredzēto valsts naudu nesavāks marsieši, bet lielākā daļa no tās uz vietas vien paliks kā piemaksas pie nelielās aldziņas skolotājiem un pārējiem, kas iecirkņos dežūrēs.Tipogrāfijas arī vietējās strādās.

Atbildēt

Jāskatās plašāk

17.01.2012. 11:42

Kāpēc neviens nerunā par to, kā mēs līdz tādai situācijai (referendumam) esam nonākuši? Vai Naturalizācijas pārvalde (šobrīd PMLP) var atbildēt uz jautājumu - cik Latvijas valstij nelojālus pilsoņus, pareizāk sakot - personas ar LR pilsoņa pasi, kuriem nekad nav bijusi doma par integrāciju, viņi ir "uzcepuši"? Domāju, ka nekādus koeficentus šeit pat nav jāpiemēro, droši var saukt visus 100%.

Atbildēt

nožēlojama

17.01.2012. 11:17

valsts ar nožēlojamiem komentētājiem - hitlers un gebelss būtu ļooti apmierināti ar saviem sekotājiem

Atbildēt

Žūriņš

17.01.2012. 11:01

Ļoti loģisks un sakarīgs raksts. Stulbi un naivi ir izlikties, ka Latvijā krievu nav un cerēt, ka ir kāds jautājums, ko Latvjā var atrisināt bez dialoga ar minoritātēm. Referendums ir vienīgais demokrātiskais veids kā paust viedokli. Un tad turpināt dialogu ar pretējo pusi.
PS
l.grantiņam
Ja runājam par uzvārdiem, tad būt vienā klanā ar slepkavu grantiņu un turklāt nacistam ir neapskaužams un nožēlojams liktenis.

Atbildēt

:o)

17.01.2012. 10:08

Un priekš kā bija vajadzīgs tik garš un bezēdzīgs savārstījums? Autors nepateica neko jaunu, vispārīgi pavāvuļoja, paaicināja mūs uz referendumu un viss. Nekā jauna, bet galvenās vecās atziņas - okupanti un kolonisti ir tādi pat pilsoņi, kā citi, un netracināsim nevienu, ka tikai kāds nesadusmojas.

Atbildēt

Udox

17.01.2012. 08:28

Ar šādām idejām sākas valsts sabrukums. Kad atsevišķi indivīdi izdomā, ka viņi ir gudrāki par visiem, bet tas, par ko nobalso tauta, ir pilnīgs sviests. Varbūt patiesībā ir otrādi? Ja pieņemam, ka tautai ir taisnība, tad kā ir jāvērtē Vienotība, Čepāne un Visu Latvijai? Kā var mēģināt atcelt referendumu, par kuru ir savākuši parakstus cilvēki? Latvieši nezin kāpēc ir atmetuši jebkādas saprāta paliekas un mēģina atrast pēc iespējas idiotiskākus iemeslus, lai noliegtu to, kas deva valstij brīvību. Tieši šādas idejas ir pretvalstiskas, nevis referendums.

Atbildēt

Guntis

17.01.2012. 02:55

Referendums izmaksashot ap 2 milj. Vot lai Lindermanja kungs arii sho naudu sameklee.

Savaadaak, esmu pilniigi pret sho nejeedziibu, naudas izsvieshanu, jo rezultaats nojaushams. Cik cilveekus vien var izaarsteet par shaadiem liidzekliem! Un Ushakovs ko domaaja - visiem tiek saziedoti tuukstoshi, lai izskalotu aknas Vaacijaa?

Protams, pastaav varbuutiiba, ka nobalsos 'par' krievu valodu. Tad zaudeetaaji buus pilniigi visi. Arii Ushakovs. Sekas tam var buut ljoti neprognozeejamas. Liidz pat masu sadursmeem ielaas. Sabiedriiba tiks sashkelta totaali. Vai to Ushakovs un Co vispaar apzinaas?

Aicinu Satversmes tiesas tiesneshiem tieshaam buut Satversmes un cilveeku aizstaavjiem, un izsleegt shii referenduma iespeejamiibu pirmajaas 10 minuutees (lai veelaak mazaak sunji rietu, jo sunjiem iznaakums vienalga kaads - smilkstees taapat)!

P.S. Ushakovs tiek piemineets, jo 100 punktu, - nebuutu shii kverplja izgaajienu, lieta liidz referendumam neaizietu.

P.S.S. Rakstam gan nekaadas vainas, laba logiskaa filozofija!

Atbildēt

haralds

[R] 17.01.2012. 02:52

kā es lai zinu, vai jums vajag referendumu! man nevajag (konkrēto).
pielaist var bikses, kļūdas pieļauj.
"presē parādās apgalvojumi, ka uz jautājuma ir valstiskā neatkarība" - fufelis! a ja ± > 1/3 pamatnācijas tādi zābaki, ka nobalso PAR, tad par kādu valsti vispār bazārs!

Atbildēt

monitors

17.01.2012. 02:31

Notiks tas referendums vai nenotiks, tikpat valsts valodas regulējums nemainīsies. No šī viedokļa raugoties, ja jau tiktāl viss ir nonācis ar pilnīgi legālām procedūrām, lai taču tas referendums notiek. Nav pārliecinošāku argumentu kā pilsoņu vairākuma griba. Pēc tam likumdevējs var pilnveidot Satversmi, piešķirot negrozāma panta statusu 4.pantam, cita starpā, balstoties arī uz referenduma rezultāta. Tā tas būtu daudz pārliecinošāk nekā aizliedzošs Satversmes tiesas spriedums, kas nebūt nav tautas gribas izpausmes apliecinājums. Nevajag baidīties uzvarēt.

Atbildēt

Kārlis Pēteris

17.01.2012. 01:54

Referendums ir jānovilcina līdz vasarai, to ST arī izdarīs. Nevar referendumu taisīt vienā laikā ar 16.martu un kremļa vēlēšanām.

Atbildēt

ALLA

16.01.2012. 23:58

Baismi muļķīgs raksts. Ko nokavēja, konokavēja... Tas tikpat kā treknajos gados - cilvēku skaits samazinās, bet visi tik ļepē mājas uz vella paraušanu. Tāpat arī te - ceturtā vara absolūti nenovērtēja nacionālas valsts jēgu un nozīmi, latviešu nacionālistus nicīgi dēvējot par radikāļiem, iedrošinot krievu nacionālistus pārņemt varu Latvijā. Tagad atkal nobijušies kā zaķīši - vaivaivai, būs nemieri... Ko tad krievi rakstīs uz transparentiem? Dajoš sovetskuju vlasķ? Latviju - bez latišej? Latviju - russkim? Tā kā neiet cauri 21.gadsimtā

Atbildēt

.

16.01.2012. 23:52

Patiešām agresīva DEMAGOĢIJA
Tad es arī pielietošu šādu metodi un autoram pajautāšu - vai referendumā varētu lemt, ka svītrosim no satversmes ārā 93.pantu -"Ikviena tiesības uz dzīvību aizsargā likums" vai grozīsim 95.p.- "Spīdzināšan ir atļauta".
Tik politiski neizglītotai un sašķeltai tautai vispār nevajadzētu ļaut rīkot referendumus.

Atbildēt

Sisidra

16.01.2012. 21:47

Esmu PAR [latviešu valodu kā vienīgo Latvijas valsts valodu]!
Tieši tālab referendumā nepiedalīšos.

Atbildēt

L. Grantiņš LRTT

16.01.2012. 21:40

Iztekti agresīva demagoģija. Varbū autors ieteiks latviešiem referendumu, kur būs jāapliecina, ka Zeme ir apaļa ? Par valodu grib referendumu taisīt tie, kuri grib panākt krievu valodu, kā valsts valodu.Tiek pielietotas visāda veida mahinācijas.Šeit ir Latvija un latviešu valoda,punkts !!! Jābūt Likumībai, nevis pēc katra žīda svilpiena latvietim jāliecas zemāk par zāli.Tāda sajūta, ka Juzefovičs arī ir no PAREIZĀ "klana". Ne, Juzefovič, žīdu laiks un beztiesiskums skaita savas pēdējās minūtes...

Atbildēt

tata

16.01.2012. 21:19

Uzskatu, ka referendums ir jaatcel, jo tas ir antikonstitucionals!!! Lidz ar to referendumi par nacionalas valsts pamatu grausanu vispar nedrigst notikt.

Atbildēt

paija

16.01.2012. 20:58

Pilnīgi piekrītu. Uzskatu,ka ir nokavēta iesniegšana ST un referenduma atcelšana pedejā brīdī tikai saasinas situāciju. Jāiet un jābalso pret.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Ko VDK darīja pēc 1986.gada?

FotoŠobrīd masu medijos tiek izplatīts viedoklis, ka "neko". It kā ķerstījuši ārzemju spiegus un vietējos liela mēroga zagļus. Politiskās vajāšanas esot pārtrauktas. Patiesībā tie ir meli. Politiskās vajāšanas turpinājās, tikai jau "smalkākā" manierē - izmantojot psiholoģisko teroru.
Lasīt visu...

21

Pamiers valdošajā koalīcijā

Foto13.septembrī – piektdienā, kad bija vērojams pilnmēness, Latvijas valdības vadītājs Krišjānis Kariņš informēja iedzīvotājus, ka ir panākta vienošanās par nākamā gada budžetu. Pirms nedēļas pēc Jaunās konservatīvās partijas prasības valdība uz nedēļu atlika lemšanu par papildu finansējuma novirzīšanu ministriju prioritārajiem pasākumiem.
Lasīt visu...

21

Latvijas Universitāte degpunktā. Un turpmāk?

FotoAp Latvijas Universitāti ir sakurti sārti, un liesmas jau skar tās iekšieni, lai gan šī gada pavasarī nelikās, ka var notikt kaut kas tāds.
Lasīt visu...

6

Par atkritumu krīzi

FotoEsmu atkārtojis N reizes un atkārtošu vēlreiz - cilvēki, domājiet kā nodrošināt sevi ar dzīves pamatelementiem. Tie ir mājvieta, ūdens, pārtika, elektrība, degviela... Esmu par to rakstījis savā prezidenta programmā, sk. "Cilvēks kontrolē pašu galveno". Esmu to izskaidrojis attiecīgajos video 1.daļa un 2.daļa. Atkritumu izvešana ir viens no dzīves pamatelementiem, it sevišķi pilsētā.
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 5. Absurda tirānija un iegūšana savā īpašumā

FotoBrīdināšana par absurda tirāniju nav analītiskais beztaktiskums vai konspiroloģiska tēma līdzīgi konspiroloģijā iecienītajai “pasaules valdnieku” tēmai. Brīdināšana par absurda tirāniju nav arī antivēsturiska kaprīze. Jau senie dievi mītos filosofiski sprieda par cilvēku, vai viņš ir labs vai viņš ir slikts, pieļaujot bezjēdzības un bezjēdzīgai rīcībai izdomājot dažādus attaisnojumus.
Lasīt visu...

21

Vai par šāda veida balagāna organizēšanu valsts iestādē, kāda ir Valsts robežsardze, kādam nav jāsaņem bargs sods?

FotoKā izriet no publikācijas par centralizēto parakstu vākšanu robežsardzē tās bijušā priekšnieka atbalstīšanai, mēs, pensionāri, un ne tikai pensionāri, bet visi Latvijas pilsoņi tiekam apzagti. Jo mūsu, nodokļu maksātāju nauda tiek izmantota, lai vieni priekšnieki no Valsts robežsardzes, izmantojot administratīvo resursus, organizētu parakstu vākšanu zem raksturojuma par citu Valsts robežsardzes priekšnieku (nu jau izbijušo) Normundu Garbaru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Karteļa dēļ tā dalībniekiem - lielajiem būvniekiem - vairs nav tik lielas vajadzības pirkt politiķu “pakalpojumus”

Karteļa pazīmes Latvijas būvniecības tirgū bija redzamas jau sen -...

Foto

Par Timati un viņa putinkrekliņiem „Alfā”: kas ir kas

Ceturtdien tirdzniecības centrā “Alfa” Rīgā, tika atklāts “Black Star Wear” apģērbu veikals.(1) (2) Zīmola īpašnieks un reklāmas...

Foto

Tvaiks

Kad tvaiks, kuru savalda ar labi pieskrūvētu vāku, izkļūst no katla? Tad, kad katla vāka skrūves tiek palaistas vaļīgāk....

Foto

Vai tiešām valsts prezidentam bērni jāmudina mācīties, lai ņemtu kredītu?

Laikā, kad Tieslietu ministrija izstrādā Parādu dzēšanas likumu, Valsts prezidents Egils Levits, uzrunājot skolēnus Zinību dienā,...

Foto

Perversā solidaritāte

Pirms deputātu balsojuma Saeimā “nācijas tēvs/pravietis” teica: “Ir trīs virzieni, par kuriem kopējā labuma vārdā es gribu domāt un pārliecināt savas prezidentūras gados. [..] Šie...

Foto

Mēs Latviju pārvaldām koleģiāli: valsts prezidenta Egila Levita uzruna Saeimas 2019. gada rudens sesijas atklāšanā

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi!...

Foto

Atklāta vēstule par notiekošo „Olainmed” un arī „Olainfarm”

2019. gada augusta mēnesī pret mūsu gribu esam ievilkti nesaskaņās starp "Olainfarm" valdi un "Olainmed" bijušo vadību Darju...

Foto

Godīgums kā cilvēkus vienojoša ideja

Klausoties valstsvīru runas par to, kas cilvēkiem būtu jādara, lai dzīve kļūtu labāka, atmiņā visvairāk iespiedušies negatīva rakstura ieteikumi un spriedumi...

Foto

Jaunā konservatīvā partija cīnās par ietekmi valdībā

Visās valdošajās koalīcijās ir bijusi partija, kas darbojas kā iekšējā opozīcija. Daudzās valdībās šo lomu pildījusi Nacionālā apvienība, regulāri...

Foto

Aicinām iedzīvotājus neslēgt līgumus ar AS „Tīrīga”

Rīgas Apkaimju alianse kategoriski iebilst pret atkritumu apsaimniekošanas monopola izveidi Rīgā. Iedzīvotāji aicināti neslēgt līgumus ar AS "Tīrīga"....

Foto

Ikonu nomaiņa - vissāpīgākais process

Cilvēki jau no bērnības ir pieraduši, ka ir autoritātes, kurām jātic un kurām jāklausa – vecāki, skolotāji, jau vēlāk vadītāji un priekšnieki....

Foto

Absurds ap Rimšēviču

Par valstiskās suverenitātes trūkumu un latviešu necienīgo stāvokli savā zemē, kā arī par šī necienīgā stāvokļa izraisītajām nelietībām uzskatāmi liecina absurds ap Ilmāru...

Foto

Bankas, banciņas un droši paredzamais PC: prātojums pēc "Norvik/PNB" aizvēršanās

Neizbēgamajam blīkšķim mūsu banku un banciņu saimniecībā ļoti piemēroti ir LPSR Tautas dzejnieka Ojāra Vācieša vārdi,...

Foto

Eiroparlamentārieša aicināšana uz inaugurāciju, neievērojot viņa rīcību, kas neatbilst LR Satversmē noteiktajam, ir šādas antikonstitucionālas rīcības faktiska atbalstīšana

Valsts prezidents ir valsts amatpersona, bet inaugurācija ar...

Foto

Sākušies Burova laiki Rīgas domē

19.augustā par “Gods kalpot Rīgai” pārstāvi Oļegu Burovu kā Rīgas domes mēru nobalsoja 35 no 60 deputātiem. Tas nozīmē, ka vismaz...