Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas dīvāna?” – nicīgi vaicā kāda tviterotāja, komentējot to, ka 18. augusta protesta akcijas noslēgumā pie Ministru kabineta atstātās bērnu spēļmantiņas ir izmestas atkritumos. Todien cilvēki protestēja pret bērnu vakcināciju, pret piespiedu vakcināciju. Neviens valdības locīklis pie cilvēkiem neiznāca. Kādēļ gan to darīt, vai ne? Atvilcies kaut kādu neapzinīgu antivakseru bariņš, un mums, lielkungiem un lielkundzēm, te tagad dancot?

„Mīkstās rotaļlietas tika savāktas maisos, jo tas ir ērtākais šādu mantu savākšanas veids, un novietotas Ministru kabineta ēkas teritorijā. Mūsu uzņēmums neveica šo mantu utilizācijas procesu. Mums nav informācijas, kur tiks nogādātas šīs mantas vēlāk,” skaidroja uzņēmums „Pārcelšanās 24. lv”. Šis uzņēmums arī izvietoja nožogojumu pie MK ēkas, un šīm darbībām uzņēmumu nolīgusi Valsts policija.

Savukārt MK preses sekretārs Reinis Grāvītis izstāstīja, ka mantiņas ir utilizētas - drošības apsvērumu dēļ. „Mīkstās mantiņas ir rotaļlietas ar visaugstāko higiēnas risku - to materiālā uzkrājas vīrusi un baktērijas, un tās ir sarežģīti dezinficējamas. Turklāt pie MK atstātās nakti atradās lietū tuvu samērā intensīvai satiksmei. Tās tika novāktas žoga demontāžas laikā. Novērtējot rotaļlietu stāvokli, tika pieņemts lēmums neapdraudēt to iespējamos saņēmējus un tās utilizēt,” viņš skaidroja.

Pēdējo dienu protestu laikā šis it kā necilais incidents - mantiņu novākšana un utilizēšana - aizskāra kaut kā... sāpīgi. Nepamatots sentiments, vai? Racionāli domājot: šīs bērniem paredzētās mantiņas varēja nogādāt uz jebkuru ķīmisko tīrītavu, dezinficēt, kārtīgi iztīrīt, atjaunot tās un atdot bērnunamiem. To taču vēl ir gana daudz. Vai izdalīt daudzbērnu ģimenēm. Vai slimnīcām. Vai pārstrādāt un uztaisīt paklājus tiem pašiem bērnunamiem. Tas būtu cēls solis, un vienaldzīgajam Ministru kabinetam tiktu piedots daudz kas.

Jā, tas maksātu kādu naudu, taču - cik simtus tūkstošu eiro (droši vien pat miljonus, jo mēs taču visu nezinām) šī „valdība” ir izšķiedusi, apdāvinot pietuvinātas reklāmkompānijas, kuras sataisījušas bezjēdzīgas reklāmas? Un, piedodiet par rupjību, taisīs vēl!

Bet vairāk par visu aizvaino arogance, kas no šīs „valdības” plūst ne tikai rotaļlietu sakarā. Protestos piedalās tūkstošiem cilvēku, un ļoti lielai daļai no viņiem - esmu pārliecināta - piedalīšanās motīvs nesaistās nedz ar atbalstu Gobzema vai Šlesera partijai, nedz ar protestēšanu pret piespiedu vakcināciju, bet gan ar tiesībām brīvi izvēlēties savu dzīves modeli. Cilvēki, vienkārši runājot, protestē pret „valdības” aroganci, trulumu, nekompetenci, vienaldzību, vēlmi uzspiest tizlus, ne ar ko nepamatotus noteikums. Cilvēki ir aizvainoti, ka varasģīmji ar viņiem nerunā. Un pat netaisās runāt.

Premjerministrs Krišjānis Kariņš nākamajā dienā pēc protestiem drosmīgi spēja izteikties tikai tviterlentē: „Covid-19 pandēmija apgrūtina visu pasauli, arī mūsu valsti. Ir saprotami, ka tā izraisa dažādas emocijas un reakcijas. Taču mums jāturas mierīgiem un vienotiem. Kopā uzveiksim šo sērgu. Paldies Valsts policijai par profesionālo darbu, nodrošinot sabiedrisko kārtību.” Viss!

Savukārt Valstiskuma balvas pasniegšanas laikā (21. augustā) viņš pacilāti secināja, ka „mūsu tauta ir nepārspējama tad, kad esam vienoti”. Bet šobrīd, izrādās, mēs neesam vienoti, un nevienotību veicinot dzīve „neticamā dezinformācijas un melu mākonī” par kovidpandēmiju un valdības darbu. Tu re, ko! Kurš gan ģenerē šo dezinformācijas un melu mākoni, ja ne pati „valdība” - ar savu juceklīgo darba imitāciju, līdzekļu šķērdēšanu un tēlošanu, ka viss, ko tā dara, ir pareizi?

Arī par 23. augustā organizēto Baltijas ceļa piemiņas pasākumu mūsu valdīkļiem nav, ko teikt. Kaut arī cilvēkiem pret to bija (un ir) divējāda attieksme, valdošajiem krēsliem beidzot vajadzētu sākt vērtēt savu attieksmi pret protestētājiem. Jo tādu paliks arvien vairāk.

Bet divējāda attieksme ir tālab, ka vieni to redz kā brīvības ceļu - tādu pašu, kāds tas bija 1989. gadā, savukārt citi - par antivakseru ceļu, kas ir Baltijas ceļa vērtības un nozīmes pazemināšana. Protams, jēdzienā „brīvība” ir ieliktas arī katra cilvēka iespējas izvēlēties - vakcinēties vai nevakcinēties, un tas ir pareizi. Bet reducēt valsts brīvību un neatkarību uz indivīda brīvību - durt vai nedurt to faizeri vai astrazeneku - tas, piedodiet, ir kaut kā... necienīgi. Varu piebilst vien to, ka mans Baltijas ceļš ir un paliek 1989. gada 23. augusta Baltijas ceļš - vienīgais un neatkārtojamais.

Turklāt... odiozas ir personas, kuras organizēja 2021. gada „ceļu”. Tāds ir Rūdolfs Brēmanis: 2019. gada jūlijā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā sāka skatīt lietu par krāpšanu, kurā Brēmanis apsūdzēts par vairāk nekā 100 000 eiro piesavināšanos laikā, kad viņš no 2013. līdz 2016. gadam bija pilnvarotais lietvedis Latvijas vēstniecībā Apvienotajos Arābu Emirātos. Tiesu 2020. gadā izsludināja par slēgtu, jo tajā tikšot izskatīti ierobežotas pieejamības dokumenti. Visticamāk, Ārlietu ministrijas kauns bija tik liels, ka to nevarēja ievietot tiesas zālē...

Par eksdiplomātu „mazliet labāki” ir Igaunijas puses „ceļa” organizatori: tie ir Hando Tonumā un Marianna Jonasa, kas ir pazīstami kā Igaunijas lielākās viltus ziņu lapas „Telegram” radītāji. Par lietuviešu puses „ceļa” organizatoru zināms vienīgi tas, ka viņš ir biznesmenis.

Bet galvenais jautājums paliek: cik ilgi valdošie ignorēs tautu? Viss viens - vai tas ir Alda Gobzema organizēts mītiņš ar vai bez traktoriem, vai tas ir muzikāls burziņš Doma laukumā „ar Šlesera zīmi”, vai tas ir tīras sirds atceres pasākums (bez Brēmaņa) ar nosaukumu „Baltijas ceļš”, - tie visi ir protesta ķēdes posmi. „No tautas sapulcēm un barikādēm esam nodzīvojušies līdz stāvoklim, kad valsts augstākā vara turas tikai uz svešas naudas izdalīšanu un pārdalīšanu, jebkurai ideoloģijai deģenerējoties par visaptverošu korupciju,” nesen izteicās politikas vērotājs Mārcis Bendiks. Un tauta protestē tieši pret to, ka tai ilgstoši jādzīvo šajā deģeneratīvajā „stāvoklī”. Bet valdošie to nezin kādēļ nevēlas saprast.

Kamēr pie augstiem krēsliem pielīmētie domās, ka līme ir mūžīga, tikmēr viņos valdīs miers, tīkams aklums un nenogurdinošs kurlums. Bet cerību iedeva minētais uzņēmums „Pārcelšanās 24. lv”, mundri un cerīgi apliecinot: „Mēs patiesi izprotam akcijas dalībnieku sašutumu par valdības pieņemtajiem lēmumiem un vēlmi pēc politiskām pārmaiņām. No savas puses varam vien piebilst - ar prieku palīdzēsim valdības locekļiem sapakot mantas un pārvākties.”

Varbūt tiešām: salikt maisos visus valdīkļu loriņus, gudros pierakstus, baltos cimdus, gumijas piekšautus un skalpeļu asināmos un izmest mēslainē. Tāpat kā mīkstās rotaļlietas, ar kuru palīdzību cilvēki centās pateikt savas izjūtas un cerības. Un tad jūs, šķietami stingri pielīmētie, arī varētu beidzot aizvākties. Uz neatgriešanos.

Pārpublicēts no neatkariga.nra.lv

Novērtē šo rakstu:

51
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Zāles pret Covid-19 aiz septiņiem zieģeļiem

FotoVairākās valstīs, piemēram, Austrijā, Igaunijā, Krievijā, Kubā, Ķīnā, Madagaskarā u.c. jau ir prezentētas drapes pret kroņa vīrusu. Domāju, ka farmaceitiskie milži speciāli bremzē zāļu efektīvu izstrādi un palaišanu masveida ražošanā. Jo tad, pirmkārt, nevarēs “uzvārīties” uz nospiedošā vairākuma veselo vakcinācijas rēķina, bet, otrkārt, patiešām ar Covid-19 saslimušo skaits izrādīsies pārāk niecīgs, lai medikamentu ražošana atmaksātos.
Lasīt visu...

20

Levita levitācijas par dezinformāciju un medijpratību no ANO tribīnes

FotoLielu prieku un lepnumu varam sirdī just, ka mūsu Latvijas Republikas valsts prezidents Egils Levits ir teicis runu no augstās Apvienoto Nāciju tribīnes. Tas labi! Lai slava valsts prezidentam! Taču kaut kas tā īsti tomēr ar šo runu nav kārtībā. Kam ir domāts šis vēstījums, ko prezidents gribēja teikt?
Lasīt visu...

12

Latvijas atbilde uz dezinformācijas izplatīšanas mēģinājumiem ir darbs pie augstākas sabiedrības noturības

FotoSavas uzrunas sākumā vēlos apsveikt Maldīvijas ārlietu ministru Abdulu Šahida kungu ar iecelšanu ANO Ģenerālās asamblejas 76. sesijas priekšsēdētāja amatā. Varu jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies sesijas norisē.
Lasīt visu...

21

Vai “būvnieku karteli” nomainīs “ierēdņu kartelis”?

FotoKonkurences padome skaļi pateica to, par ko citi paklusēja, – ka būvniecībā “karalis ir kails”. Protams, objektu pasūtītāji un viņu draugi politiskajās aprindās to līdz šim nebija ne redzējuši, ne dzirdējuši, ne nojautuši. Bet tagad nu gan ar visu “bezkompromisa tiesiskuma koalīcijas” jaudu tiks aizdarītas sūces! Būvniecību sakārtos ar tādu pašu entuziasmu, kā iepriekš izremontēja banku sektoru – viss tīrs, kaut arī apkārtnē zāle vairs neaug…
Lasīt visu...

18

Pēc iespējas ierobežojiet nevakcinēto personu socializēšanos, citādi mūsu biznesam gals klāt!

FotoLatvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA), kas apvieno vairāk nekā 200 sektora vadošos uzņēmumus, augsti vērtē nozarei sniegto atbalstu, lai pārvarētu smagāko krīzi!
Lasīt visu...

21

Šlesera uzdevums ir spēlēt vāju un haotisku opozīciju, izskatīties impotenti

FotoLai kā es vēlētos iesmiet par Šlesera “ultimāta” iesniegšanas pasākumu, ir arī daži nopietni secinājumi.
Lasīt visu...

21

Valsts sabiedrisko attiecību mazspēja un katastrofa

FotoSakarā ar zemiem Latvijas vakcinācijas skaitļiem un attiecīgu risku, ka atkal būs ierobežojumi un ka mācības atkal notiks attālināti uc, atļaušos izteikt arī savas neprofesionālas pārdomas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Savāds laiks

No aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot....

Foto

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

Neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta...

Foto

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

Mēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta...

Foto

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

Ja esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu,...

Foto

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

Svētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils...

Foto

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

Covid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi...

Foto

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

Katru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt...

Foto

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

Domas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces...

Foto

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130...

Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...