Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas dīvāna?” – nicīgi vaicā kāda tviterotāja, komentējot to, ka 18. augusta protesta akcijas noslēgumā pie Ministru kabineta atstātās bērnu spēļmantiņas ir izmestas atkritumos. Todien cilvēki protestēja pret bērnu vakcināciju, pret piespiedu vakcināciju. Neviens valdības locīklis pie cilvēkiem neiznāca. Kādēļ gan to darīt, vai ne? Atvilcies kaut kādu neapzinīgu antivakseru bariņš, un mums, lielkungiem un lielkundzēm, te tagad dancot?

„Mīkstās rotaļlietas tika savāktas maisos, jo tas ir ērtākais šādu mantu savākšanas veids, un novietotas Ministru kabineta ēkas teritorijā. Mūsu uzņēmums neveica šo mantu utilizācijas procesu. Mums nav informācijas, kur tiks nogādātas šīs mantas vēlāk,” skaidroja uzņēmums „Pārcelšanās 24. lv”. Šis uzņēmums arī izvietoja nožogojumu pie MK ēkas, un šīm darbībām uzņēmumu nolīgusi Valsts policija.

Savukārt MK preses sekretārs Reinis Grāvītis izstāstīja, ka mantiņas ir utilizētas - drošības apsvērumu dēļ. „Mīkstās mantiņas ir rotaļlietas ar visaugstāko higiēnas risku - to materiālā uzkrājas vīrusi un baktērijas, un tās ir sarežģīti dezinficējamas. Turklāt pie MK atstātās nakti atradās lietū tuvu samērā intensīvai satiksmei. Tās tika novāktas žoga demontāžas laikā. Novērtējot rotaļlietu stāvokli, tika pieņemts lēmums neapdraudēt to iespējamos saņēmējus un tās utilizēt,” viņš skaidroja.

Pēdējo dienu protestu laikā šis it kā necilais incidents - mantiņu novākšana un utilizēšana - aizskāra kaut kā... sāpīgi. Nepamatots sentiments, vai? Racionāli domājot: šīs bērniem paredzētās mantiņas varēja nogādāt uz jebkuru ķīmisko tīrītavu, dezinficēt, kārtīgi iztīrīt, atjaunot tās un atdot bērnunamiem. To taču vēl ir gana daudz. Vai izdalīt daudzbērnu ģimenēm. Vai slimnīcām. Vai pārstrādāt un uztaisīt paklājus tiem pašiem bērnunamiem. Tas būtu cēls solis, un vienaldzīgajam Ministru kabinetam tiktu piedots daudz kas.

Jā, tas maksātu kādu naudu, taču - cik simtus tūkstošu eiro (droši vien pat miljonus, jo mēs taču visu nezinām) šī „valdība” ir izšķiedusi, apdāvinot pietuvinātas reklāmkompānijas, kuras sataisījušas bezjēdzīgas reklāmas? Un, piedodiet par rupjību, taisīs vēl!

Bet vairāk par visu aizvaino arogance, kas no šīs „valdības” plūst ne tikai rotaļlietu sakarā. Protestos piedalās tūkstošiem cilvēku, un ļoti lielai daļai no viņiem - esmu pārliecināta - piedalīšanās motīvs nesaistās nedz ar atbalstu Gobzema vai Šlesera partijai, nedz ar protestēšanu pret piespiedu vakcināciju, bet gan ar tiesībām brīvi izvēlēties savu dzīves modeli. Cilvēki, vienkārši runājot, protestē pret „valdības” aroganci, trulumu, nekompetenci, vienaldzību, vēlmi uzspiest tizlus, ne ar ko nepamatotus noteikums. Cilvēki ir aizvainoti, ka varasģīmji ar viņiem nerunā. Un pat netaisās runāt.

Premjerministrs Krišjānis Kariņš nākamajā dienā pēc protestiem drosmīgi spēja izteikties tikai tviterlentē: „Covid-19 pandēmija apgrūtina visu pasauli, arī mūsu valsti. Ir saprotami, ka tā izraisa dažādas emocijas un reakcijas. Taču mums jāturas mierīgiem un vienotiem. Kopā uzveiksim šo sērgu. Paldies Valsts policijai par profesionālo darbu, nodrošinot sabiedrisko kārtību.” Viss!

Savukārt Valstiskuma balvas pasniegšanas laikā (21. augustā) viņš pacilāti secināja, ka „mūsu tauta ir nepārspējama tad, kad esam vienoti”. Bet šobrīd, izrādās, mēs neesam vienoti, un nevienotību veicinot dzīve „neticamā dezinformācijas un melu mākonī” par kovidpandēmiju un valdības darbu. Tu re, ko! Kurš gan ģenerē šo dezinformācijas un melu mākoni, ja ne pati „valdība” - ar savu juceklīgo darba imitāciju, līdzekļu šķērdēšanu un tēlošanu, ka viss, ko tā dara, ir pareizi?

Arī par 23. augustā organizēto Baltijas ceļa piemiņas pasākumu mūsu valdīkļiem nav, ko teikt. Kaut arī cilvēkiem pret to bija (un ir) divējāda attieksme, valdošajiem krēsliem beidzot vajadzētu sākt vērtēt savu attieksmi pret protestētājiem. Jo tādu paliks arvien vairāk.

Bet divējāda attieksme ir tālab, ka vieni to redz kā brīvības ceļu - tādu pašu, kāds tas bija 1989. gadā, savukārt citi - par antivakseru ceļu, kas ir Baltijas ceļa vērtības un nozīmes pazemināšana. Protams, jēdzienā „brīvība” ir ieliktas arī katra cilvēka iespējas izvēlēties - vakcinēties vai nevakcinēties, un tas ir pareizi. Bet reducēt valsts brīvību un neatkarību uz indivīda brīvību - durt vai nedurt to faizeri vai astrazeneku - tas, piedodiet, ir kaut kā... necienīgi. Varu piebilst vien to, ka mans Baltijas ceļš ir un paliek 1989. gada 23. augusta Baltijas ceļš - vienīgais un neatkārtojamais.

Turklāt... odiozas ir personas, kuras organizēja 2021. gada „ceļu”. Tāds ir Rūdolfs Brēmanis: 2019. gada jūlijā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā sāka skatīt lietu par krāpšanu, kurā Brēmanis apsūdzēts par vairāk nekā 100 000 eiro piesavināšanos laikā, kad viņš no 2013. līdz 2016. gadam bija pilnvarotais lietvedis Latvijas vēstniecībā Apvienotajos Arābu Emirātos. Tiesu 2020. gadā izsludināja par slēgtu, jo tajā tikšot izskatīti ierobežotas pieejamības dokumenti. Visticamāk, Ārlietu ministrijas kauns bija tik liels, ka to nevarēja ievietot tiesas zālē...

Par eksdiplomātu „mazliet labāki” ir Igaunijas puses „ceļa” organizatori: tie ir Hando Tonumā un Marianna Jonasa, kas ir pazīstami kā Igaunijas lielākās viltus ziņu lapas „Telegram” radītāji. Par lietuviešu puses „ceļa” organizatoru zināms vienīgi tas, ka viņš ir biznesmenis.

Bet galvenais jautājums paliek: cik ilgi valdošie ignorēs tautu? Viss viens - vai tas ir Alda Gobzema organizēts mītiņš ar vai bez traktoriem, vai tas ir muzikāls burziņš Doma laukumā „ar Šlesera zīmi”, vai tas ir tīras sirds atceres pasākums (bez Brēmaņa) ar nosaukumu „Baltijas ceļš”, - tie visi ir protesta ķēdes posmi. „No tautas sapulcēm un barikādēm esam nodzīvojušies līdz stāvoklim, kad valsts augstākā vara turas tikai uz svešas naudas izdalīšanu un pārdalīšanu, jebkurai ideoloģijai deģenerējoties par visaptverošu korupciju,” nesen izteicās politikas vērotājs Mārcis Bendiks. Un tauta protestē tieši pret to, ka tai ilgstoši jādzīvo šajā deģeneratīvajā „stāvoklī”. Bet valdošie to nezin kādēļ nevēlas saprast.

Kamēr pie augstiem krēsliem pielīmētie domās, ka līme ir mūžīga, tikmēr viņos valdīs miers, tīkams aklums un nenogurdinošs kurlums. Bet cerību iedeva minētais uzņēmums „Pārcelšanās 24. lv”, mundri un cerīgi apliecinot: „Mēs patiesi izprotam akcijas dalībnieku sašutumu par valdības pieņemtajiem lēmumiem un vēlmi pēc politiskām pārmaiņām. No savas puses varam vien piebilst - ar prieku palīdzēsim valdības locekļiem sapakot mantas un pārvākties.”

Varbūt tiešām: salikt maisos visus valdīkļu loriņus, gudros pierakstus, baltos cimdus, gumijas piekšautus un skalpeļu asināmos un izmest mēslainē. Tāpat kā mīkstās rotaļlietas, ar kuru palīdzību cilvēki centās pateikt savas izjūtas un cerības. Un tad jūs, šķietami stingri pielīmētie, arī varētu beidzot aizvākties. Uz neatgriešanos.

Pārpublicēts no neatkariga.nra.lv

Novērtē šo rakstu:

53
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai tiešām „mums nelaimējies dzīvot 21. gadsimta sākumā”?

FotoRadio intervijas rosināta refleksija, braucot auto. „Mums nelaimējies dzīvot 21. gadsimta sākumā. Briesmīgs laiks," vaimanā kādi intervējamie pa radio. Hmm…diskutējami.
Lasīt visu...

21

Gļēvuļu valdība glābj savas pakaļas, vainu veļot uz citiem

FotoTrīs dienas tika dotas, lai valdības ierēdņi varētu sagatavot kaut minimālu šī lēmuma juridisko un ekonomisko bāzi. Ja kāds naivi iedomājas, ka no ministriju seifa tika izņemta slepenā mapīte “X stunda”, kurā detalizēti aprakstīts, kā rīkoties līdzīgā situācijā, tad šāds cilvēks ir jāsarūgtina. Nekāda plāna valdībai nav, jo tā jau no sākta gala darbojas viendienīšu režīmā, kurā, pārfrāzējot kādas oskarotas brāļu Koenu filmas nosaukumu, stratēģiskiem lēmumiem nav vietas.
Lasīt visu...

18

Kārtējā atklātā vēstule Latvijas tautai

FotoŠodien, kad ar Covid-19 saslimušo cilvēku skaits valstī ir sasniedzis rekordu, Kariņa-Levita režīms ir apjucis un nezina ko darīt! Tā vietā, lai atzītu savas kļūdas, Kariņa-Levita režīms grib ieviest lokdaunu jeb stingros ierobežojumus Latvijas iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

21

Es izvēlētos vakcināciju (ja tā būtu vakcinācija)

FotoEs izvēlētos vakcināciju (ja tā būtu vakcinācija)… Paņēmiens, kā radīt imunitāti pret mēģinājumu noindēt, zināms no skolas gadiem (Grāfs Monte-Kristo) un pēc tam atsevišķu varasvīru biogrāfiju aprakstiem: organisma pieradināšana pie indes ar mazām, regulārām devām, tās pakāpeniski palielinot. Vai paņēmienam ir nosaukums, es nezinu.
Lasīt visu...

21

Mēs neesam dzimtcilvēki!

FotoKariņš ir iedomājies, ka latvzemieši ir viņa dzimtļaudis, ar kuriem varmāka var darīt visu, kas ienāk prātā.
Lasīt visu...

21

Valsts varas nozagšanas budžets

FotoSaeimā sākusies nākamā gada valsts budžeta izskatīšana. Valdības vadītājs to raksturo kā “līdzsvarotu un absolūti vērstu uz attīstību”. Viņš esot lepns par to! Grūti saprast, kur valdošais olimps saskata līdzsvaru starp ieplānoto 40% algu pielikumu pašiem sev un ienākumu palielinājumu mediķiem 4 - 5% robežās Manuprāt, šobrīd pat piedāvāt apspriest budžetu, kas veselības aprūpei paredz mazāk nekā pusi no absolūti nepieciešamā, ir amorāli.
Lasīt visu...

21

Esam gatavi iedarbināt „vajāšanas pantu” pret visiem, kas pacels balsi!

FotoCovid-19 pandēmija un iedzīvotāju masveida saslimstība šobrīd ir gan pārslogojusi veselības sistēmu, gan arī uzliek lielu slogu mediķiem, operatīvo dienestu un iekšlietu struktūru darbiniekiem, apsargiem un daudzu citu jomu personālam. Tāpat aizvien biežāk tiek konstatēts, ka atsevišķas personas vai apvienības rada apzinātus šķēršļus pandēmijas pārvarēšanā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

„Delfi” un „TVNET” vēstule valdībai un parlamentam: mēs jums ļoti pateicamies, bet atkal esam izsalkuši

Latvijas mediji atzinīgi vērtē valdības līdzšinējo pretimnākšanu Latvijas izdevēju nozarei, izstrādājot...

Foto

Mēs aicinām Krišjāni Kariņu demisionēt: partijas “Likums un kārtība” valdes paziņojums par Krīzes vadības padomes lēmumiem

2021. gada 18. oktobrī Krīzes vadības padome (KVP) Ministru prezidenta...

Foto

Vai Jums vēl ir ilūzija, ka valdība rūpējas par Jūsu veselību? Man vairs NAV!

Cīņa turpinās un kļūst arvien atklātāka un agresīvāka. Iznīcināt mūsu cilvēcību, iznīcināt...

Foto

Mēs nedaudz atliksim mums ļoti vajadzīgā 184 000 eiro vērtā flīģeļa iegādi par nodokļu maksātāju līdzekļiem

Pateicībā Latvijas mediķiem par pašaizliedzīgo darbu COVID-19 pandēmijas laikā 2020....

Foto

Par Dieva izspļautajiem, varas lemtspēju un neizlēmību

Kur un kā, kā arī kāpēc rodas tie, daudzuprāt, nesaprātīgie un neloģiskie likumi, ierobežojumi, stabiņi, saliņas un veloceliņi Rīgā...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mēs paļaujamies uz Egila Levita autoritāti

Pusotra gada laikā, kopš Latvijā ir Covid-19 krīze, Krišjāņa Kariņa valdība demonstrē pilnīgu nespēju veikt galveno tās...

Foto

Vēsu prātu, mieru un pazemību!

Valdība liedz nepotētajiem darbu (lasi – iztikas avotu), veselības aprūpi, ieeju veikalos, sociālos atvieglojumus un visādi citādi moka, sirdzēji izdziest, ārstēti...

Foto

Kariņa valdības lēmumi kļūst arī nelietīgi un amorāli

Esam jau pieraduši, ka valdības lēmumi saistībā ar Covid-19 ir novēloti, haotiski, grūti saprotami un bieži vien neizpildāmi....

Foto

Saeima: Lembergam tiesības balsot vēlēšanās jāiegūst caur tiesu!

Latvijas valsts pretēji Latvijas Satversmē garantētajām tiesībām pretlikumīgi liedza man, Aivaram Lembergam, piedalīties Ventspils pilsētas domes šī gada...

Foto

IMHO: tiesībsargs akceptē puču

Attiecinot prasību par obligātu vakcināciju pret Covid-19 uz tautas ievēlētajiem Saeimas un pašvaldību deputātiem, nepotētajiem pilsoņiem viņu medicīnisko rādītāju dēļ (lasi –...

Foto

Nelokāmi pret varmākām!

Manuprāt, par “lidojošo sili” nokristītā “kankariņu” valdība grib izraisīt Dievzemītē pilsoņu karu starp potētajiem un nepotētajiem. Es tomēr ticu, ka šāds varnešu scenārijs...

Foto

Jautājumi valdībai: ko man darīt ar papīriem vakcinēšanās brīdī?

Lai nebļaustītos soctīklos vai kur citur un nesaņemtu neadekvātus komentārus, varbūt valdība var publiski atbildēt mums visiem...

Foto

Marija pret Adriānu

Beidzot labas vēstis! Žogs uz Baltkrievijas robežas būs, par spīti bezgala nopietniem ģeopolitiskiem kavēkļiem, klimata katastrofām un vēlēšanu rezultātiem!...

Foto

Krāmu tirgus un tā darboņi

Kad redzi varas uzspiesto spēli no malas un esi gana vērīgs un spēcīgs, lai tajā neiesaistītos, katrs viņu nākamais solis kļūst...

Foto

Novēlotas pārdomas par Tēva dienu

Latvijā ir vairāk nekā 100 000 bērnu, kuri aug bez tēva. Dēli izaug bez piemēra kādam jābūt vīrietim, meitas bez pirmā...

Foto

Turpmāk NMPD prioritāte – tikai dzīvībai kritiski izsaukumi

Lai dzīvībai kritiskās situācijās, kad izšķirošas ir minūtes, iedzīvotāji saņemtu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu palīdzību, dienesta...

Foto

„Ģirģena mantojums”: uz robežas ar Krieviju uzbūvētā infrastruktūra joprojām nav nodota ekspluatācijā

“Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, kas ir uzbūvējusi infrastruktūru uz Latvijas – Krievijas valsts robežas,...

Foto

Šis ir kas nebijis!

Šis ir kas nebijis! Valsts prezidents Egils Levits raidījumā "Šodienas jautājums" paziņoja: "Beidzot ir piegriezies tiem cilvēkiem, kuri paši vakcinējas" un jautājums...

Foto

Patiesība melu laikos

Cilvēkus, kuri visu mūžu dzīvo bailēs par savu dzīvi, visvairāk biedē cilvēki, kuri ir drosmīgi un brīvi....

Foto

Mākslinieka misijas tumšākā puse - saskarties ar to negāciju un strutu vilni, kurš izplūst no bieži vien ilgi slēptām brūcēm

Mākslinieka Kristiana Brektes darbi pēdējās nedēļās...

Foto

Pieprasām valdībai nekavējoties rīkoties un ieviest stingrus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai

Mēs ar bažām konstatējam, ka valsts veselības aprūpes sistēma šobrīd strādā ar milzīgu pārslodzi un...

Foto

Prāta vingrinājums

Bērns vienmēr kādu atdarina. Sākumā vecākus. Kad bijām mazi, mēs centāmies būt tādi kā vecāki. Kad izaugām lielāki, atdarinājām kādu dziedātāju vai sportistu –...

Foto

Manas pārdomas par Covid-19 un tā ārstēšanu

Esmu izslimojusi Covid-19 (no 6 ģimenes locekļiem saslimām 5) un vēlos dalīties savās pārdomās:...

Foto

Stulbeņu zemes pravieša līkloči. Turpinājums

Tuvojoties kārtējām vēlēšanām, publiskajā vidē aizvien aktīvāki kļūst dažāda kalibra “jaunie gaismas nesēji” un dažādi gadu gaitā mazliet apputējuši politiskie eksspīdekļi....

Foto

Budžets un “pandēmija”

Budžeta veidošana ir tapusi par līdzekļu sadali varas kartelī. Nav ne detalizācijas, ne laicīgas iesniegšanas deputātiem. Nav iespējams runāt par budžetu nekādā veidā,...

Foto

Vai politprostitūciju var ārstēt ar naudu?

Reiz kādas zemes prezidentam ienāca prātā ģeniāla doma. Tā kā viņa vara bija lielā mērā atkarīga no parlamenta deputātiem un...

Foto

Neuzskatām, ka žīdiem Latvijā pienākas īpašas privilēģijas

Covid 19 ierobežojumu aizsegā atkal aktualizēta, un faktiski pabeigta kārtējā liela apmēra afēra - tā sauktās kompensācijas žīdiem par Otrā Pasaules kara laikā...

Foto

Šis jau ir apzināts noziegums pret savu tautu

Paldies Nacionālajai apvienībai par drosmi* iestāties pret Pavļuta/Kariņa apmātību un plānu izveidot Latviju par poligonu eksperimentam, kurā sabiedrība...

Foto

Mākslas cenzūra nedrīkst kalpot par politisku instrumentu

Mūsdienu sabiedrībā, kad dažādu grupu pretnostatīšana tiek izmantota politiski motivētu procesu virzīšanai, ir būtiski pievērst uzmanību, kā šim nolūkam...

Foto

Cilvēki, kas nemāk pat žogu nopirkt, grib man noteikt, kā man jāuzvedas

Kaut kā stulbi sanāk. Man nosaka, kā būt un kā būs jāuzvedas, cilvēki, kuri...

Foto

Pūces "pārsteigums" par Levita zvanu tikpat liekulīgs kā mulsums par būvlaukumā izdzirdētu lamuvārdu

Valsts prezidents Egils Levits telefonsarunās ar “Attīstībai/Par!” politiķēm Inesi Voiku un Vitu Andu...

Foto

Maskas krīt, vārdi par brīvprātīgo vakcināciju bijuši klaji meli

Tātad esošā koalīcija nobalsojusi par piespiedu vakcināciju skolotājiem, mediķiem un sociālās aprūpes darbiniekiem. Nu, ko - maskas...

Foto

Šogad mēs dvieļu un pannu iegādi centīsimies neaizliegt

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi priekšlikumus Veselības ministrijas izstrādātajam konceptam drošu pakalpojumu sniegšanai, kurus jau ir iesniegusi izskatīšanai Operatīvās...

Foto

Atklāta vēstule presei un sabiedrībai: par ko balsot vēlēšanās

Šodien ziņās teica, ka nevakcinētajiem pašiem būtu jāapmaksā ārstēšanās izmaksas… Nu kādēļ tad viņi nepasaka līdz galam,...

Foto

Režīms dara visu, ko grib, jo domā, ka būs mūžīgs

Būs nopietni sodi! Kariņš paziņoja Rīta Panorāmā, ka no otrās oktobra nedēļas stāsies Covid-19 ierobežojumi. Katrs, kurš...

Foto

Haoss vakcinēšanās centrā Tukumā

Šodien biju aizvedis uz vakcinēšanos pret Covid19 savu sievu Lielā ielā 1, Tukumā. Sieva bija iepriekš piereğistrējusies manavakcina.lv uz noteiktu laiku - plkst.12:00....