Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai klaji kopējot, var pilnveidot gumijas stiepšanu līdz diezgan profesionālam līmenim. Kad stiepj gumiju, vēl var iemācīties arī citas prasmes – piemēram, blefošanu, izlikšanos, melošanu, acīs skatoties, vai – laika vilkšanu, izvairoties no tieša acu kontakta. Pēdējais ir kaut kas līdzīgs gumijas vilkšanai, tikai ar to atšķirību, ka laiks tiek kontrolēts. Gumijas gadījumā neviens neko nekontrolē – tikai stiepj.

Vai atceraties, kā vilka laiku, kad parādījās pirmās ziņas par Kariņa lidojumiem? Četrus mēnešus! Un tikai pēc šiem mēnešiem Valsts kontrole iznāca ar paziņojumu, ka valsts šajā konkrētājā gadījumā ir krāpta – izsaimniekota. Ar ekonomiski neizdevīgiem lidojumiem, ar piemaksām pie piemaksām un tamlīdzīgām valsts pārvaldes un politiķu izlaidībām.

Starp citu, ierēdņi nekad nestiepj gumiju, jo viņi pēc darba apraksta nemēdz būt slinki – viņi velk laiku atbilstoši normatīvajiem aktiem. Un, kamēr Valsts kontrole tajos četros mēnešos kaut ko pētīja, prokuratūra ar KNAB stiepa gumiju – likumā noteiktajā kārtībā. Jeb, citiem vārdiem sakot, neko nedarīja, lai gan varēja.

Kas interesanti, Valsts kontrole ir pētījusi Valsts kancelejas darbību arī agrāk – tieši par to laiku, kas attiecas uz bēdīgi slavenajiem lidojumiem –, tikai pirms tam neko aizdomīgu viņi neatrada. Kas vēl interesanti, pirms tam Valsts kontroli vadīja Roberts Irklis – cilvēks, kas ilgus gadus arī regulēja sabiedriskā pakalpojuma tarifus. Kā vienā, tā otrā vietā viņš laikam laida muļķi, jo – ne tie tarifu principi tiek veidoti par labu sabiedrībai, ne publiskā nauda, ko tērē politiķi, atbilst labas pārvaldes principiem. Bet abi amati glauni – ar treknumu algā. Nu, labi, regulatora gadījumā tur viss vēsturiski veidots par labu krievu gāzes tirgotājiem, bet – kādu pievienoto vērtību Irkļa kungs demonstrēja savās vieglajās dienās Valsts kontrolē?

Vai tā ir tikai sakritība, ka tieši pēc Roberta Irkļa aizrotēšanas uz citu valsts fermu pie citas siles Valsts kontrole pēkšņi – žvīks, žvāks! – uzreiz atrod nelikumības kādas konkrētas partijas premjera piekoptajos lidojumos? Pirms tam taču neatrada, lai gan sakās – esot meklējuši… Un kāpēc tad Irklim “Māriņa dāvāja” nākamo mūžiņu “Augstsprieguma tīklos”, ja reiz ir skaidri saprotams, ka savos minētajos amatos viņš vislabāk prata izskatīties, nevis izdarīties? Varbūt tāpēc, ka savulaik Robčiks atradās partijas “Vienotība” valdē? Kaut kā stulbi sanāk – tik atklāti bīdīt savējos…

Premjeri Eviku Siliņu var apskaust par to, ka viņai šajā valstī un partijai tik grūtajā laikā izdodas saglabāt faktiski nevainojamus sejas pantus. Viņa gumiju nestiepj un muļķi nelaiž, bet – laika vilkšanā, ja vien tā būtu olimpiskā disciplīna, mierīgi izpildītu kvalifikācijas normu. Kad Ģenerālprokuratūra nosūtīja Evikai iesniegumu “Par gaisa transporta līgumreisu pakalpojumu izmantošanas tiesiskumu”, viņai nekas cits neatlika kā izveidot īpašu komisiju – kā to paredz papīri. Neizveidot šo komisiju viņa nemaz nevarēja, bet… Laiks ir viņas sabiedrotais! Un tieši tāpēc komisija, kas vērtē lidojumu lietas apstākļus, viņnedēļ saņēma premjeres Siliņas rīkojumu, ka pārbaude, kam vajadzēja noslēgties 30. aprīlī, tiek pagarināta vēl par mēnesi – līdz 30. maijam. Ķerat peles?

Valsts kontrole ir savu paveikusi, Ģenerālprokuratūra burtiski kliedz, ka “jūs visus vajag pie sienas”, pat KNAB mēģina izlikties, ka viņiem beidzot interesē valsts nozīmes lietas, – tikai valsts komisija, kura sastāv no četru ministriju pārstāvjiem un premjeres, paņem minūtes pārtraukumu. Basketbolā tas izskatītos tā: līdz spēles beigām par čempionu kausu ir palikušas desmit sekundes, komanda zaudē ar 30 punktiem, bet neveiksminieku treneris tomēr ņem pārtraukumu, jo viņam it kā formāli ir tādas tiesības. Kā smejies – nav visus pārtraukumus spēles laikā izmantojis… Sezona ir beigusies, bet – pārtraukums vēl ir! Evika ir tieši tāds treneris. Kaut kā stulbi sanāk – tik atklāti aizstāvēt savējos…

Kad mēnesis būs pagājis, Tieslietu ministrijas pārstāvis, ministrijas valsts sekretārs Mihails Papsujevičs, kurš ir šīs komisijas vadītājs, paskatīsies uz premjeri, pēc tam vēlreiz pārlasīs, ko par šo visu saka ģenerālprokurors, un nolems – pieņemt zināšanai Valsts kontroles ziņojumā atklātos faktus. Jo Papsujevičam ir skaidrs kā 1. septembrī, ka viņam šajā laikā ir jāiet pie tā friziera, kas apkalpo partijas “Jaunās vienotības” eliti – pretējā gadījumā viņš atkal kļūs par starptautisku ekspertu Probācijas dienestā, pārlasot savas piezīmes, kad pirms desmit gadiem vajadzēja veikt “ieslodzījumu vietu sistēmas reformu Kirgizstānā”.

Papsujevičs nevienam nepateiks skaļi to, ko domā, proti – jūs te stiepjat gumiju, bet man te jāvelk laiks un jālaiž muļķis, ko? A? Kas tie “jūs”, pie sevis padomās Tieslietu ministre no “Jaunās Vienotības”, skatoties it kā valsts sekretāram garām, bet – Miša uzreiz mēģinās šo domu nojaukt ar citu domu – sak, Rinkēvičs kaut kā aizdomīgi klusē… Un vēl Papsujevičs padomās, ka stulbi sanāk – nav savējie, bet jāsauc par savējiem…

Iespējams, šī mēneša beigās ģenerālprokurors Juris Stukāns beidzot sapratīs, ka viņam uz Dievu vairs nav jāatsaucas. Padomājiet paši – līdz termiņa beigām vēl divi gadi. Gumiju viņš stiept negrib, jo nav pieradis slinkot, varētu vilkt laiku, bet – tas tāpat strādā viņa labā… Paliek – muļķošanās. Skaidrs, ka neviens no “Jaunās vienotības” tagad negulsies priekšā viņa ceļam, jo, citējot viņu pašu, – “nevienu tāpat vien Latvijā neapsūdz”.

Vēl skaidrāk ir tas, ka, nepārvēlot viņu uz nākamajiem sešiem gadiem, Juris mierīgi var ieslēgt trauksmes cēlēja pogu – sak, tas man par to, ka biju pret Kariņu un to kompāniju… Un, paliekot turpat pie tās pašas pults, viņš var spiest jau citu pogu, kur ar lielajiem burtiem rakstīts – ES EJU POLITIKĀ. Lai pakāptos uz “Jaunās vienotības” kauliem, Stukānam vienkārši ir kādu rītu jāpamostas un jāgrib. Interesanti, ka viņam nevienā no scenārijiem nav tādas privilēģijas kā – palikt malā.

Vai pamanījāt vienu no pēdējām prokurora intervijām, kur viņš saka: “Mani uztrauc lietas, par kurām sabiedrība vēlas saprast, kas ir noticis.” Kāpēc Stukāns piemin sabiedrības rūpi?

Līdz šim taču pārsvarā apkalpota tika politiskā konjunktūra, vai arī – to lika mierā… Ja Stukāns to pats neapzinās, tad tieši viņš visvairāk ar savu prinicipialitāti var iedragāt līdzšinējo “Jaunās Vienotības” dominanti, kur visatļautība un augstprātība pat netiek slēpta, kur rindiņā uz tiesiskuma lāviņas piesēduši dīvaini lidojumi, pelēkas aploksnes, aizdomīgi balsojumi…

Turklāt mums ir n-tie gadījumi, ka tikai viens iesniegums iedarbina tiesiskuma iekšdedzes dzinējus ar suņiem un to pavadošās publiskās kampaņas – ka maz neliekas. Bet te – pīlei, iznākot no ūdens, grasās piedāvāt vēl dvieli… “Jaunās vienotības” gadījumā patiešām būtu tā kā pēdējais brīdis iebraukt boksos. Un ne jau uz riepu maiņu… Partijai pavisam maz laika ir palicis, lai publiski atzītu – stulbi sanāca.

Novērtē šo rakstu:

112
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...