Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tiesu administrācija noslēgusi izkārtņu, plākšņu un uzlīmju piegādes līgumu ar uzņēmumu Uhh Design, kura valdes loceklis Jānis Denafs, pēc visa spriežot, ir radinieks Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas palīdzei Kristīnei Denafai. Taču Tiesu administrācija skaidro, ka iepirkumā nav pieļauts interešu konflikts.

Kāds Pietiek lasītājs norāda uz iespējamu interešu konfliktu Tiesu administrācijas iepirkumā: “Tiesu administrācija pasūtījusi izkārtnes, plāksnes un uzlīmes uzņēmumam Uhh design. Uzņēmuma Uhh design valdes loceklis ir Jānis Denafs, viņš arī norādīts līgumā. Tiesu administrācijas veidotajā vai uzturētajā internetvietnē norādīts, ka kāda Kristīne Denafa ir Tiesu administrācijas Tiesas priekšsēdētājas palīdze. Tomēr viņa nav valsts amatpersona. Vai, slēdzot šādu līgumu, viss ir likuma ietvaros, un vai gadījumā nav sanācis kāds radu būšanas bizness un interešu konflikts?”

Facebook vietnē Kristīnes Denafas profilā draugos ir līguma slēdzējs Jānis Denafs, un Pietiek lasītājs pauž aizdomas, ka, iespējams, tas ir tieši tiesas priekšsēdētājas palīdzes profils. Taču Tiesu administrācijas direktors Edvīns Balševics Pietiek skaidro, ka šajā iepirkumā ievērotas visas likuma prasības un nav pieļauts interešu konflikts.

Iepirkumā par Informatīvo izkārtņu, plākšņu un uzlīmju izgatavošana tiesu, tiesu zemesgrāmatu nodaļu un Tiesu administrācijas vajadzībām pieteikumus iesnieguši septiņi pretendenti. “Ņemot vērā, ka SIA Uhh Design iesniegtais piedāvājums saskaņā ar Publisko iepirkumu likuma 8.2 panta devīto daļu atbilda visām Iepirkuma nolikumā izvirzītajām prasībām, un to, ka SIA Uhh Design iesniegtais piedāvājums ir uzskatāms par piedāvājumu ar viszemāko cenu, 2015.gada 9.aprīlī iepirkumu komisija nolēma SIA Uhh Design atzīt par uzvarētāju iepirkumā un noslēgt līgumu par kopējo līguma summu 14 000 eiro bez PVN,” skaidro Balševics.

Runājot par iespējamo interešu konfliktu, Tiesu administrācijas direktors norāda -Publisko iepirkumu likuma 23.pants nosaka, ka iepirkuma dokumentācijas sagatavotājs (pasūtītāja amatpersona vai darbinieks), iepirkuma komisijas locekļi un eksperti nedrīkst pārstāvēt kandidāta vai pretendenta intereses, kā arī nedrīkst būt saistīti ar kandidātu vai pretendentu. Likumā arī skaidri noteikts, kādās situācijās var uzskatīt, ka iepirkuma komisijas locekļi vai eksperti ir saistīti ar pretendentu. Par radiniekiem šī likuma izpratnē uzskatāmi tēvs, māte, vecāmāte, vecaistēvs, bērns, mazbērns, adoptētais, adoptētājs, brālis, māsa, pusbrālis, pusmāsa un laulātais.

“Minēto iepirkumu izvērtēja pastāvīgā Tiesu administrācijas iepirkumu komisija, kura ir izveidota, lai veiktu Finanšu un administratīvā departamenta funkciju izpildes nodrošināšanai nepieciešamos piegādes vai pakalpojumu iepirkumus, un šīs iepirkumu komisijas sastāvā ir tikai Tiesu administrācijas amatpersonas. Ņemot vērā minēto, līgums ar SIA Uhh Design ir noslēgts normatīvajos aktos paredzētajā kārtībā, un līgums ir noslēgts ar pretendentu, kas izvēlēts, ievērojot godīgas konkurences principus, kā arī Kristīne Denafa nav bijusi iesaistīta minētā iepirkuma ietvaros esošo pretendenta vērtēšanā un izvēlē, un nav bijusi saistīta arī jebkādā citā veidā ar labvēlīgu lēmumu pieņemšanu attiecībā par SIA Uhh Design,” uzsver Balševics.

Tāpat Tiesu administrācijas direktors norāda, ka atbilstoši likumam „Par tiesu varu” Tiesu administrācija ir tieslietu ministra padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas organizē un nodrošina rajonu (pilsētu) tiesu, apgabaltiesu un zemesgrāmatu nodaļu administratīvo darbu. Atbilstoši šim likumam tiesas iestādes darbu, tai skaitā tiesu darbinieku darbu, vada tiesas priekšsēdētājs. Savukārt, saskaņā ar minētā likuma 1.pantu tiesu vara ir nošķirta no izpildvaras.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cik patiesībā maksā birokrātija?

FotoBirokrātijas mazināšana ir viena no valdības prioritātēm, kas tika definētas šī gada sākumā, izveidota arī birokrātijas mazināšanas rīcības grupa. Kamēr gari un plaši diskutējam par nepieciešamību samazināt birokrātiju, ik dienas tā izmaksā noteiktu summu no mūsu, nodokļu maksātāju, līdzekļiem. Turklāt birokrātija patērē ne tikai mūsu naudu, bet arī laiku, taču laiks, kā zināms, arī ir nauda. Diemžēl no birokrātijas šobrīd nav pasargāta neviena nozare, tostarp, arī izglītība.
Lasīt visu...

21

Nevainīguma prezumpcija un apsūdzības publicitāte

FotoIr kāds parasts žurnālistu – politiķu dialogs, kurš visbiežāk atkārtojas medijos pirms parlamenta vai pašvaldību vēlēšanām. Uz žurnālistu jautājumu par kāda apsūdzībā iesaistītā kandidāta iespējamo likuma pārkāpumu saņemts gandrīz automātisks partijas biedra vai sabiedrotā enerģisks atbildes atteikums, šoreiz kā vairogu priekšā liekot nevis parasto "nav komentāru", bet daudz iespaidīgāku nevainīguma prezumpcijas argumentu.
Lasīt visu...

21

Bez Amerikas. Ai un vai!?

FotoStarptautiskās attiecības kļūst arvien samezglotākas un nervozākas. Taču vismaz mums, Latvijai un Baltijas valstīm, tajās ir iespējams izdzīvot pavisam vienkāršā, jau senāk lietotā un pietiekami efektīvā uzvedības modelī.
Lasīt visu...

12

Tēma par "viltus studentiem" ir spekulatīva!

Foto2. aprīlī raidījumā "Kas notiek Latvijā?" tika apspriests jautājums par trešo valstu pilsoņu klātbūtni Latvijas augstskolās un darba tirgū. Kā Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA) vēlamies reaģēt uz raidījumā izskanējušajiem apgalvojumiem, kas bieži vien balstījās uz vispārinājumiem, kuri, manipulējot ar nepilnīgiem vai kontekstā neizvērtētiem datiem, var radīt sabiedrībā maldīgu priekšstatu par Latvijas augstākās izglītības eksporta nozīmi un potenciālu, tostarp tieši par ISMA darbu.
Lasīt visu...

21

Valoda kā attieksme

FotoŠogad tikai 3., 6. un 9. klasēs vēl varēja īstenot mazākumtautību programmas. Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) mācību gada sešos mēnešos izvērtēja 72 izglītības iestādes, tostarp Ludzas novadā, un tikai trijās konstatēti atkārtoti būtiski trūkumi, bet 14 skolas nonākušas vērtētāju redzeslokā, jo to 9. klašu absolventiem, turpinot mācības profesionālajās skolās, radās problēmas nepietiekamo latviešu valodas zināšanu dēļ. Par šo un citām aktualitātēm lasiet šodienas laikrakstā.
Lasīt visu...

3

Vai tad jūs tiešām nejūtat, cik pasakainā drošībā ir mūsu valsts? Pateicoties mums!

FotoŠī gada 12. aprīlī Satversmes aizsardzības birojam (SAB) aprit 30 gadu. 1995. gada pavasarī ar Saeimas lēmumu izveidotā iestāde zināmā mērā simbolizē Latvijas atdzimšanas stāstu. Deviņdesmito gadu sākumā Latvijas ārpolitikas un aizsardzības politikas galvenais mērķis bija tiešā (Krievijas armijas izvešana no Latvijas, kas noslēdzās 1998. gadā) un netiešā veidā atbrīvoties no padomju okupācijas sekām, lai Latvijas reintegrācija Rietumu valstu kopienā kļūtu par realitāti. Pretējā gadījumā, PSRS mantiniecei Krievijai atgūstoties no ekonomiskā un politiskā kraha, Latvijas drošība atkal būtu apdraudēta.
Lasīt visu...

21

Latvijas sabiedrības būtisku daļu ir pārņēmusi kaut kāda totāla kognitīvā disonanse

FotoPavērojot publiskajā telpā notiekošās diskusijas, šķiet, ka Latvijas sabiedrības būtisku daļu ir pārņēmusi kaut kāda totāla KOGNITĪVĀ DISONANSE. Šis psiholoģiskais fenomens vērojams tad, kad cilvēka uzskati vai uzvedība nesaskan ar viņa iekšējām vēlmēm vai ticībām.
Lasīt visu...

18

Latviešiem – ka tik kapeiciņa, santīmiņš, centiņš

FotoLatvieši nav ne igauņi, kas aiztur krievu tankkuği, ne lietuvieši. Mums - ka tik kapeiciņa, santīmiņš, centiņš. Tikai bagāti kaut kā nepaliekam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi