Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

fon Šulcs

04.01.2018. 01:04

ir Ašerādens...., precīzāk, Šulcs fon Ašerādens, tikai kāpēc arhivārs? Viņš taču no ģeogrāfu mafijas...

Atbildēt

Aldis

04.01.2018. 00:52

Ne velti internetā ir tik skopa informācija,ne tikai par Baltijas kaimiņvalstīm šodien,bet pat par mūsu pašu pirmskara Latviju!

Atbildēt

ZS

04.01.2018. 00:33

»

precīzi

"Gorbunovs janvāra barikāžu aizstāvjiem aiz muguras Tallinā parakstīja līgumu ar Borisu Jeļcinu, kurā bija paredzēts, ka Latvijas pilsonību varēs iegūt jebkurš PSRS pilsonis...


Lūdzu!

LĪGUMS

Par Latvijas Republikas un Krievijas Padomju Federatīvās Sociālistiskās Republikas starpvalstu attiecību pamatiem

Līguma 3. panta pirmā rindkopa:

Latvijas Republika un Krievijas Padomju Federatīvā Sociālistiskā Republika uzņemas savstarpējas saistības garantēt personām, kas šā līguma parakstīšanas brīdī dzīvo Latvijas Republikas teritorijā un Krievijas Padomju Federatīvās Sociālistiskās Republikas teritorijā un tagad ir PSRS pilsoņi, tiesības saglabāt vai iegūt Latvijas Republikas vai Krievijas Padomju Federatīvās Sociālistiskās Republikas pilsonību atbilstoši viņu brīvai gribai.

Gorbunovs Jeļcins

1991.gada 13. janvārī Tallinā

https://likumi.lv/ta/lv/starptautiskie-ligumi/id/525

Atbildēt

precīzi

03.01.2018. 23:55

"Gorbunovs janvāra barikāžu aizstāvjiem aiz muguras Tallinā parakstīja līgumu ar Borisu Jeļcinu, kurā bija paredzēts, ka Latvijas pilsonību varēs iegūt jebkurš PSRS pilsonis."
Autor!Ir tik daudz precīzi minētu lpp.Tavā rakstā.
Tad lūdzu citē no "Līg. ar B.Jelc." precīzu punkta tekstu, kurā teikts pilsonības došanu.
Tāda NAV.

Atbildēt

L.Grantiņš LRTT

03.01.2018. 23:50

Jundze ir pervers šī vārda tiešākajā nozīmē.Visīstākais sinagogas darbinieks un latviešu pagātnes mantojuma falsificētājs.

Atbildēt

reptilis

03.01.2018. 23:43

Skumji...vēsturiskie notikumi ir daudz interesantāki par rakstnieku sarakstīto daiļmakulatūru par vēsturiskajiem notikumiem. Krievijā pats slavenākais vēstures sagrozītājs ir pat ne Pikulis,bet Tolstojs ar Karu un mieru.Bet visā Pasaulē mācību grāmatas arī raksta ar noteiktu politisko uzstādijumu:(((

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 23:31

»

.

Ļoti iespējams, ka domubiedrs, jo Pilsoņu Kongress reģistrēja vairāk kā 800 tūkstošus Latvijas Republikas pilsoņu un viņu pēcnācējus. Salīdzinājumam - Tautas frontē bija tikai 250 tūkstoši biedru


PK varēja kaut vai 1 000 000 reģistrēt, tik un tā viņus „Rudās Lapsas” (A.Pauls-Pāvuls) neatbalstītu un nesponsorētu. Viens otrs jau vēl šobaltdien nav apjēdzis savus kļūdainos secinājumus:"„Mūsu tautiešiem brīvajā pasaulē būtu skaidri jāsaprot un jāizšķir, ka Latvijā šodien par neatkarību cīnās divi ļoti atšķirīgi spēki — prokomūnistiskais spārns (kurš dominē Tautas frontē un Augstākajā Padomē) un antikomūnistiskais, jeb demokrātiskais, spārns (kurš dominē Pilsoņu kongresā un Latvijas Komitejā). Atšķirības starp abiem šiem virzieniem ir būtiskas un nav tik viegli pārvarāmas." Olģerts Eglītis (Brīvā Latvija, 03.09.1990.)
Andris Pauls-Pāvuls daudz grāmatu izlasījis, taču maz ko sapratis- , tāpēc ilgi vēl "gudrus jautājumus" uzdos:"Vai 3.jūnijā Egils Levits dosies atpakaļ trimdā?" (PIETIEK.com)

Atbildēt

tēma

03.01.2018. 23:24

Nerunājot par konkrēto darbu, bet par dažādām postkultūras izpausmēm - vai nav tā, ja darbs tiek pienācīgi sponsorēts, tad autoram nav jācenšas izdabāt kultūras patērētājiem vai pat labai gaumei? Un tā rodas filmas vai grāmatas, vai mākslas darbi, kuru dēļ nav vērts tērēt laiku. Un tā visur pasaulē.

Atbildēt

Sapuvušas

03.01.2018. 22:36

»

Edge

Z.Strīķis:"Sāksim ceļojumu pa grāmatas lapaspusēm...


sapuvušās "inteliģences" runas. TMdēļ te Pietiek ir piespēlēts trollis Edge?

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 22:24

»

ZS

Meliem ir daudzas un dažādas versijas, bet PATIESĪBA ir tikai viena, tai nav versiju. Jebkura nozare ir saistīta ar citām tuvām nozarēm, literatūrai tā ir vēsture. Ja grib nodarboties ar rakstniecību, tad to vajadzētu darīt tā, lai nenonāktu pretrunā ar konkrētiem vēstures notikumiem. Ja jau romānam...


Patiesība (visa) ir pie Dieva.
Karogu "ZS" rokās, un uz priekšu - romānus rakstīt!
Kr.Barons, ja kas, 35.gadus bez kāda atalgojuma latvju dainas vāca - nevienam "gudrus" jautājumus par fondiem un sponsoriem neuzdeva.

Atbildēt

.

03.01.2018. 22:11

»

ķd kbds

Redz, kāds Strīķa kungam feins domubiedrs. Nav arī no pilsoņu komitejām


Ļoti iespējams, ka domubiedrs, jo Pilsoņu Kongress reģistrēja vairāk kā 800 tūkstošus Latvijas Republikas pilsoņu un viņu pēcnācējus. Salīdzinājumam - Tautas frontē bija tikai 250 tūkstoši biedru.

Atbildēt

ZS

03.01.2018. 21:58

»

Edge

"Jundze pretrunā ar grāmatu sērijas nosaukumu...


Meliem ir daudzas un dažādas versijas, bet PATIESĪBA ir tikai viena, tai nav versiju. Jebkura nozare ir saistīta ar citām tuvām nozarēm, literatūrai tā ir vēsture. Ja grib nodarboties ar rakstniecību, tad to vajadzētu darīt tā, lai nenonāktu pretrunā ar konkrētiem vēstures notikumiem. Ja jau romānam bija gan KKF, gan Belokoņa bankas finansējums, tad vajadzēja daļu no tā atvēlēt vēstures konsultanta algošanai.Vai autovadītājs, aizbildinoties, ka nav profesionālis, drīkst braukt pie sarkanās gaismas? Vai rakstnieks drīkst aizbildināties, ka nav profesionāls vēsturnieks un tendenciozi atspoguļot vēstures notikumus?

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 21:54

»

ZS

Grāmata Rozes grāmatnīcā maksā gandrīz 15 EUR un pārdevēja saka, ka pērk labi. Ja pameklē internetā, var atrast daudzus rakstus par Sarkano dzīvsudrabu


Pārdevēja smaida un uzslavē par izdevīgo pirkumu. Tad jau drīzumā sagaidīsim papildus tirāžu ? Lai tā būtu, jo LV arī savs rakstnieks miljonārs par skādi nebūtu.

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 21:50

Z.Strīķis:"Sāksim ceļojumu pa grāmatas lapaspusēm.."
Strīķis kā Susaņins? Var būt labāk nolikt grāmatu tur, kur tai vieta - un sākt šķetināt t.s."atmodas/dziesmotās revolūcijas" kamolu. Reālās vēstures apjēgšana (nejaukt ar zināšanu) ir daudz interesantāka nodarbe.
Ievadam. Antikomunistiskā apvērsuma pirmssākumi.
"Bet kāpēc 1988. jūnija plēnuma spiritus movens bija tieši Rakstnieku savienība?
Atbilde jāmeklē jau 1962. gada sākumā." Knuts Skujenieks (Jaunā Gaita Nr. 257. jūnijs 2009)
Vizma Belševica:"“Var jau būt, ka es par augstu novērtēju mūsu radošo inteliģenci. Bet redzi: tas, ko mēs pilienu pa pilienam gatavojām, nevar notikt vienā gādā. Mēs gatavojām tautas apziņu tā, lai tā nonāktu pie tādiem slēdzieniem un tādas rīcības, kāda ir šodien. Mēs pie tā strādājām visu savu mūžu." ( No Rolfa Ekmaņa intervijas Parīzē 1989. gadā. Vizma Belševica, “Raksti”, 4. sējums. Rīga: Jumava, 2002.)

Atbildēt

vēsture-īstā

03.01.2018. 21:49

Te "Edge" laikam tas pats Strīķis!
Grāmata laba un patīkami atšķiras no pēdējo laiku murgiem par daudzajiem mežabrāļiem un "nacionāli noskaņotajiem", kuriem neesot ļauts pat Ziemassvētkus svinēt!
Pats to laiku aktivitātēs piedalījos un redzēju visus jampampiņus un iznireļus no Pilsoņu komiteju aktīvistiem. Arī par to geju ir visai ticami, jo viens tēbīšu līderis-nelaiķis bija oberis pie intūristu galdiņiem un tur "neuzticami" kadri nestrādāja.

Atbildēt

ZS

03.01.2018. 21:45

»

Edge

"Romānu labi pērk, daudz lasa un apspriež...


Grāmata Rozes grāmatnīcā maksā gandrīz 15 EUR un pārdevēja saka, ka pērk labi. Ja pameklē internetā, var atrast daudzus rakstus par Sarkano dzīvsudrabu.

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 21:33

»

Tā bija gan

Grāmatu izlasīju ar lielu interesi - aizraujoša!Es tādu šo laiku arī atceros - notikumu un faktu bija tik daudz, ka pat nespēja analizēt, kāpēc, kurš to vada, kam tas izdevīgi. Tāda prātuļošana vienkāršajā tautā nebija! Katrs kaut ko darīja - apzināti, vai ļaujoties pa straumei...Un tas, ka vietējais...


Visā kā ir daudz, taču ūdens tīrāks nepaliek - tāpēc zivju aizvien mazāk, kaut kādi "hibrīdi" (I.Poikāns)
parādās. Kā Darvins teica, bet sociāldarvisnisti atkārto:Izdzīvos, kas pielāgosies.
Būsim reāli:"Sākot ar neatkarības atjaunošanu 1991. gadā Latvijas iedzīvotāju skaits katru gadu samazinās par 23 tūkstošiem cilvēku, radio „Baltkom” ēterā paudis Latvijas Universitātes profesors, demogrāfs Pēteris Zvidriņš."

Atbildēt

Tā bija gan

03.01.2018. 21:16

Grāmatu izlasīju ar lielu interesi - aizraujoša!Es tādu šo laiku arī atceros - notikumu un faktu bija tik daudz, ka pat nespēja analizēt, kāpēc, kurš to vada, kam tas izdevīgi. Tāda prātuļošana vienkāršajā tautā nebija! Katrs kaut ko darīja - apzināti, vai ļaujoties pa straumei...Un tas, ka vietējais džeks, kultūras nama priekšnieks, aktīvi piedalījās vietējās Tautas frontes nodaļas dibināšanā - arī bija fakts. Un par viņu arī pēc tam klīda baumas, ka izbijis čekists. Visa kā bija daudz - kā netīra straume, kurā bija zivis, kas izpeldēja tīros ūdeņos.

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 20:28

»

Neapstrīdu, bet tev nav jātēlo viszini,

mētājoties ar citātiem kopš pag. gada novembra...


"Kāda tauta - tādi rakstnieki."
Jābūt, jābūt, vajag, vajag, - var jau cerēt uz kāda jauna A.Grīna, E.Virzas, A.Upīša, Raiņā, Čaka vai vismaz A.Bela vai I.Ziedoņa parādīšanos, taču, ak, vai patērētājsabiedrība Latvijā likumsakarīgi saņem.., ko jāsaņem. Laiks elektroniskās grāmatas izdot, lai nav Latvijas bērzi tik intensīvi jācērt papīram un makulatūrai.

Atbildēt

Nodoklis

03.01.2018. 19:54

Forša grāmata. Nav ne vainas, protams, kičs baigais, bet arī tādas grāmatas vajag, ja kāds var pidāvāt ko labāku, lūdzu, uz priekšu, paskatīsimies

Atbildēt

Neapstrīdu, bet tev nav jātēlo viszini,

03.01.2018. 19:38

»

Edge

"Jundze pretrunā ar grāmatu sērijas nosaukumu...


mētājoties ar citātiem kopš pag. gada novembra.

Neiebilstu, ka tā varēja būvēt šo romānu. Bet tekstiem bija jābūt ar zemtekstiem, kuros attīstīt lasītājam savas pieredzes fantāzijas, iztēli. Bet Jundža teksti to nokauj.

Visstulbākais šajā darbā ir autora paša ieraudzītais " savs ģeniālisms", kuru ar darbu par tādu grib iebarot lasītājam. Ģeniāls nosaukums. Tik ģeniāls, ka nav apstrīdams nu nekādi.

Un tāpat tā mehāniskā notikumu secība. No autora viedokļa tur nekā nav. Tikai mehānisks notikumu secīgs pārskats, mēģinot " ģeniāli vienkārši"' tekstu atdzīvināt ar bezpersoniskiem latviešu cilvēku tēliem, parādot viņus kā stihisku bezpersonisku pūli.

Tā arī nesaprotu, par kādiem nopelniem Jundze ir Rakstnieku savienības vadītājs. Ar nelielu piespiešanos par tādu drīzāk atzīstams L. Lapsa.

Atbildēt

ķd kbds

03.01.2018. 19:28

»

Edge

"Jundze pretrunā ar grāmatu sērijas nosaukumu...


Redz, kāds Strīķa kungam feins domubiedrs. Nav arī no pilsoņu komitejām?

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 19:13

"Jundze pretrunā ar grāmatu sērijas nosaukumu..."-???????
Jundzes kungs nav pat vēsturnieks-amatieris, tāpēc nevajag viņam u.c. rakstniekiem pārmest savas patiesības versijas izklāstu. Ar patiesības pilnīgu izpēti un galīgo versiju izklāstu jānodarbojas vēsturniekiem profesionāļiem, Vēsturniekiem (ar lielo - V), kādu Latvijā, manuprāt, pašlaik ir divi cilvēki. Viena rakstu nesen publicēja Pietiek.
p.s. Vairāk argumentu rakstnieku pozīcijai - sk.
Алексей Толстой: «Полная и голая правда есть предмет науки, а не искусства» portal-kultura.ru

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 19:02

»

Jundze ir tukšdirsējs

un tipisks grafomāns. Darbs pat nevar pretendēt uz nosaukumu " daiļliteratūras darbs", kurā autors teic, ka visas situācijas un personāži ir izdomāti; jebkuras situāciju un raksturu sakritības ar īstenību ir uzskatāmas par nejaušību. Šis ir citāts no Sarkanā dzīvsudrama sākuma...


"Bada laikā velns mušas ēd." Latviešu tautas sakāmvārds.
Nevajag ne Arno, ne visu sponsorēto rakstnieku saimi internetā ar akmeņiem nomētāt. Savējie, kas 90. gados dzīvi palika un saprātu nezaudēja, sapratīs.
Raksti, Arno, raksti turpinājumu - "Sarkanais dzīsudrabs-2", padeldē oligarhu ofšoru līdzekļus kārtīgi!

Atbildēt

Jundze ir tukšdirsējs

03.01.2018. 18:36

»

Edge

Oligarhus vajag "čakarēt"! Malacis, Arno - honorāru par makulatūru, cerams, pieklājīgu saņēma, "Jevropas līmenī". Tikai tā


un tipisks grafomāns. Darbs pat nevar pretendēt uz nosaukumu " daiļliteratūras darbs", kurā autors teic, ka visas situācijas un personāži ir izdomāti; jebkuras situāciju un raksturu sakritības ar īstenību ir uzskatāmas par nejaušību. Šis ir citāts no Sarkanā dzīvsudrama sākuma.

Viss, kas aprakstīts darbā ir mehānisks notikumu virknējums ar pavisam neauglīgu autora fantszijas piedevu. Mehāniski, samsksloti stāstiņi padomju ekvilibristikas garā no 1990. gada līdz 1999. gadam. Drūms gabals, ļoti atgādina visu Jundzes garīgo kontitūciju. Pabaisi!Atbildēt

Edge

03.01.2018. 18:25

»

Nejauši man iedeva

izlasīt šo romānu. Sāku to darīt nopietni...


Oligarhus vajag "čakarēt"! Malacis, Arno - honorāru par makulatūru, cerams, pieklājīgu saņēma, "Jevropas līmenī". Tikai tā!

Atbildēt

Esmu lieciniece

03.01.2018. 18:23

Strādāju Latviešu Biedrības namā tai laikā,notika telpu remonts,labiekārtošana.Pēkšņi viena dienā mūs vairs nelaida iekšā strādāt,parādījās brutāli apsargi.Algu nesamaksāja.Nekādas personīgās mantas neļāva paņemt.

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 18:21

"Romānu labi pērk, daudz lasa un apspriež."- ?
No kāda avota tāda informācija? No pirksta izzīsta?
Diezin vai izniekot 9.82 Eur par kārtējo "šedervu" gribēs vairāk nekā 1 000 pilsonīšu. Pārāk spilgtā atmiņā ir oligarhu un kampēju dzīru laiks,lai te ar kādiem romāniem varētu to piesegt. Ja ir sponsors (oligarhs), tad jau rakstnieku saimei jānovēl augstu darba ražīgumu arī turpmāk. Tā turēt!

Atbildēt

!

03.01.2018. 18:07

Šodien daudziem latviešiem ir skaidrs, ka LTF bija VDK projekts, bet tie mēsli ir transformējušies un tagad sevi lepni dēvē par "tautas eliti", kaut sūdu smaka jūtama pa gabalu!

Atbildēt

sociāli atstumtais

03.01.2018. 17:57

BRAVO !!! Zigurd , vēl jau nekas nav galā ! Finka pareģojums jau nav atcelts ! Un par 100- gram Jundzīti = kolaboracionistgēnpilno miesu nav vērts satraukties = sūdi un tauki jau peld pa virsu , kā tautā saka !

Atbildēt

Nejauši man iedeva

03.01.2018. 17:57

izlasīt šo romānu. Sāku to darīt nopietni.

Nedaudz palasījies, tā kā esmu pats tajos laikmeta griežos dzīvojis un tikpat nopietni, kā aprakstīts romānā, konstatēju, ka Jundze tikai mehāniski un primitīvi aizpildījis tukšumu, kas radies par šo tēmu. Nešauubos, ka viņš romānu uzskata par nopietnu darbu.

Tie, kuriem ir augstākas prasības un līdzīgi man, šo darbu vnk uzskata par makalatūru. Šis raksts par šo darbu ir darba reklāma. Tādu makalatūru sen rokās nebiju turējis.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Atraktīvā politiskā hronika: 10. oktobris

FotoPēc 2018.gada 6.oktobra sociāli politiskā dzīve ir ļoti intensīva. Tā tam ir jābūt. Atbilstoši tautas politiskajai gribai todien pie varas nāca manis dēvētā “6.oktobra paaudze”, un latviešiem šajā saulē sākās jauns laikmets. No 13. Saeimas deputātiem 65% tika ievēlēti pirmo reizi. Tas ir radikāls pagrieziens. Tas ir neapstrīdams pierādījums jauna laikmeta sākumam parlamentārā republikā. Un, lūk, jauns laikmets vienmēr sākas ar sociāli politisko procesu sakāpinātu intensitāti. Katru dienu ir kaut kas neparasti jauns un negaidīti jauns. Jaunie politiskie spēki vēlas pēc iespējas ātrāk visu piekārtot savam cilvēciskajam līmenim un profesionālajam līmenim. Viņi steidzas. Īpaši steidzas, apzinoties savu neleģimitāti visā sabiedrībā.
Lasīt visu...

21

Sarūgtināt Bordānu un atlikt partiju finansējuma pieaugumu līdz nākamās Saeimas ievēlēšanai

FotoAicināsim 13. Saeimas deputātus neatbalstīt sasteigtu likumprojektu, kas paredz būtisku valsts finansējuma palielinājumu politiskām partijām jau no nākamā gada!
Lasīt visu...

3

Uz kopējā fona "Repharm" ir tīri labs un valstiski nozīmīgs koncerns

FotoKatru gadu rudenī atrodas kāds, kas raksta apskatu par šādu tēmu. "Sagadīšanās pēc” katru rudeni farmācijas tirgus sašūpojas, notiek lielākas vai mazākas aktivitātes likumdošanā, normatīvajos aktos, īpašumu maiņā, ražotāju un tirgotāju attiecībās. Vārdu "sagadīšanās" es šeit lietoju tādēļ, ka rudenī tiek izstrādāts valsts budžets un budžetā nekad netiek pietiekami daudz naudas izdalīts medicīnai.
Lasīt visu...

21

Ko gan citu darīt zaglim, kurš noķerts ar svešu maku rokā?

FotoŠorīt notērēju pārdesmit minūtes laika, lai kļūtu par divsimt deviņdesmit un nezin kuro cilvēku, kurš bija paskatījies „paša spēcīgākā opozīcijas pārstāvja” un vēl arī Gunāra Astras gara radinieka – tā vismaz viņam pašam gribētos – Alda Gobzema fantastiski populāro – jau atkal tā viņam pašam gribētos – taisnošanos viņa Bieriņu nekustamā īpašuma pirkšanas, pārdošanas, dāvināšanas un vēl nez kā sakarā.
Lasīt visu...

18

Latvieši vairs nav "varoņu tauta", drīzāk jau kalpu un pielīdēju tauta

FotoPolitmafija Latvijā visu ir nostādījusi tā, ka nav iespējams dzīvot Latvijā un nebūt šīs mafijas vergam. Par jebko, ko tu pērc, ir jāmaksā PVN. Viss tiek nozagts. Ja tu oficiāli strādā, jāmaksā sociālais nodoklis un ienākuma nodoklis. Viss tiek nozagts. Ja ir īpašums, tad ir jamaksā īpašuma nodoklis. Gribi lietot elektrību, maksā gan par to, gan arī OIK, un vēl nez ko.
Lasīt visu...

12

Ziņojums par komandējumu uz Amerikas Savienotajām Valstīm no 2019.gada 22.septembra līdz 24.septembrim

FotoSaskaņā ar Ministru prezidenta 2019.gada 19.augusta rīkojumu Nr.219 “Par Ilzes Viņķeles komandējumu” no 2019.gada 22.septembra līdz 24.septembrim biju komandējumā Amerikas Savienotajās Valstīs, lai piedalītos Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Augsta līmeņa sanāksmē par vispārējo veselības aprūpi.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr

Latvijas satiksmes drošības telpā ir uzsprāgusi verbālā bumba, jo Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks paziņoja, ka no stacionāro fotoradaru sodiem...

Foto

Modernā banalitāte

Banalitāte ir oriģinalitātes trūkums, pliekanums, bezgaumīgums. Sastopama, tā teikt, arhaiska banalitāte – sen zināma un sen apnikusi banalitāte. Sastopama relatīvi jauna banalitāte – moderna...

Foto

Auniem ir jāzina, ko viņi nobada

Jebkura jauna partija mūsu valstī, kas gribēs izmainīt sapuvušo, smirdīgo oligarhu sistēmu, tiks norieta un samīdīta. Tāds pats liktenis sagaida...

Foto

Kādā veidā visiem aizbāztas mutes par Skultes gāzes termināļa afēru?

Nezināmu personu iecerētā Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa būve ir krietni nokavēta, un pašlaik tas ir cinisks...

Foto

Partijas pamodušās no miega

Izskatās, ka Latvijas politikā vasaras brīvdienas beidzot ir beigušās. Arvien aktīvāk izpaužas gan valdošās koalīcijas partijas, gan opozīcijas partijas. Līdz ar to...

Foto

Objektīvā realitāte

Ko nozīmē «objektīvs»? (Runa nav par video vai foto kameras piederumu). Ko nozīmē – būt objektīvam? Vai es, šobrīd rakstot šīs rindiņas, esmu objektīvs? Vai...

Foto

Skumīgi, bet varbūt godīgi…

Pagājusi Skolotāju diena. Kā prasta ikdienība. Nekas no aizgājušo dienu dāsno mūžu un goda plākšņu salkanās godības nav mainījies. “Gada skolotājs”, “Zelta...

Foto

Mīļie draugi, dārgie skolotāji, apsveicu jūs Skolotāju dienā

Mīļie draugi! Dārgie skolotāji! Apsveicu jūs Skolotāju dienā! Mēs visi esam izgājuši caur skolotāju rokām - mēs vispār...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: intelektuālisma iznīdēšana

XX gadsimta otrajā pusē Rietumu civilizācijā sāka ieviesties jauna vērtību sistēma. Tā kļuva masveidīga. Jaunajā vērtību sistēmā kardināli izmainās attieksme pret...

Foto

Likumpārkāpējs - valdība

Kas notiek ar iedzīvotājiem, kuri tiek pieķerti, pārkāpjot likumu? Atkarībā no likumpārkāpuma rakstura un smaguma pakāpes viņiem iestājas vai nu administratīvā vai kriminālatbildība...

Foto

Apķēzīšanas dinamika

Jau pašā sākumā tika rakstīts, ka “nācijas tēvs” centīsies apķēzīt visu, kas latviešu tautas vēsturē ir svēts. Tagad ir pienākusi kārta Latvijas Centrālajai padomei...

Foto

NMPD atbilde par pirmās palīdzības apmācību valstī

Saistībā ar Pietiek publicēto rakstu vispirms jāuzsver, ka pirmās palīdzības apmācība ir valsts pārvaldes iestādes funkcija, nevis bizness, kā...

Foto

Kā Rīgā pulcējās “Aukstā kara 2.0” zaudētāji

„Dažās valstīs ir izveidojusies īpaša akadēmisko prusaku kategorija, kas tekalē no vienas politiskās virtuves uz otru un atkārto tekstus,...

Foto

Jautrība valdošajā koalīcijā

Šķiet, ka valdošajā koalīcijā vajadzētu būt mieram un klusumam, jo valdība paziņoja, ka ir sagatavots nākamā gada budžets. Tomēr atsevišķas partijas un politiķi...

Foto

Prātojums par "labo budžetu" un "sliktajiem baņķieriem"

“PNB bankas” darbības apturēšana sagādājusi rūpestus un kreņķus tās klientiem, bet tie ir tīrie sīkumi, salīdzinot ar laikiem, kad...