Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

fon Šulcs

04.01.2018. 01:04

ir Ašerādens...., precīzāk, Šulcs fon Ašerādens, tikai kāpēc arhivārs? Viņš taču no ģeogrāfu mafijas...

Atbildēt

Aldis

04.01.2018. 00:52

Ne velti internetā ir tik skopa informācija,ne tikai par Baltijas kaimiņvalstīm šodien,bet pat par mūsu pašu pirmskara Latviju!

Atbildēt

ZS

04.01.2018. 00:33

»

precīzi

"Gorbunovs janvāra barikāžu aizstāvjiem aiz muguras Tallinā parakstīja līgumu ar Borisu Jeļcinu, kurā bija paredzēts, ka Latvijas pilsonību varēs iegūt jebkurš PSRS pilsonis...


Lūdzu!

LĪGUMS

Par Latvijas Republikas un Krievijas Padomju Federatīvās Sociālistiskās Republikas starpvalstu attiecību pamatiem

Līguma 3. panta pirmā rindkopa:

Latvijas Republika un Krievijas Padomju Federatīvā Sociālistiskā Republika uzņemas savstarpējas saistības garantēt personām, kas šā līguma parakstīšanas brīdī dzīvo Latvijas Republikas teritorijā un Krievijas Padomju Federatīvās Sociālistiskās Republikas teritorijā un tagad ir PSRS pilsoņi, tiesības saglabāt vai iegūt Latvijas Republikas vai Krievijas Padomju Federatīvās Sociālistiskās Republikas pilsonību atbilstoši viņu brīvai gribai.

Gorbunovs Jeļcins

1991.gada 13. janvārī Tallinā

https://likumi.lv/ta/lv/starptautiskie-ligumi/id/525

Atbildēt

precīzi

03.01.2018. 23:55

"Gorbunovs janvāra barikāžu aizstāvjiem aiz muguras Tallinā parakstīja līgumu ar Borisu Jeļcinu, kurā bija paredzēts, ka Latvijas pilsonību varēs iegūt jebkurš PSRS pilsonis."
Autor!Ir tik daudz precīzi minētu lpp.Tavā rakstā.
Tad lūdzu citē no "Līg. ar B.Jelc." precīzu punkta tekstu, kurā teikts pilsonības došanu.
Tāda NAV.

Atbildēt

L.Grantiņš LRTT

03.01.2018. 23:50

Jundze ir pervers šī vārda tiešākajā nozīmē.Visīstākais sinagogas darbinieks un latviešu pagātnes mantojuma falsificētājs.

Atbildēt

reptilis

03.01.2018. 23:43

Skumji...vēsturiskie notikumi ir daudz interesantāki par rakstnieku sarakstīto daiļmakulatūru par vēsturiskajiem notikumiem. Krievijā pats slavenākais vēstures sagrozītājs ir pat ne Pikulis,bet Tolstojs ar Karu un mieru.Bet visā Pasaulē mācību grāmatas arī raksta ar noteiktu politisko uzstādijumu:(((

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 23:31

»

.

Ļoti iespējams, ka domubiedrs, jo Pilsoņu Kongress reģistrēja vairāk kā 800 tūkstošus Latvijas Republikas pilsoņu un viņu pēcnācējus. Salīdzinājumam - Tautas frontē bija tikai 250 tūkstoši biedru


PK varēja kaut vai 1 000 000 reģistrēt, tik un tā viņus „Rudās Lapsas” (A.Pauls-Pāvuls) neatbalstītu un nesponsorētu. Viens otrs jau vēl šobaltdien nav apjēdzis savus kļūdainos secinājumus:"„Mūsu tautiešiem brīvajā pasaulē būtu skaidri jāsaprot un jāizšķir, ka Latvijā šodien par neatkarību cīnās divi ļoti atšķirīgi spēki — prokomūnistiskais spārns (kurš dominē Tautas frontē un Augstākajā Padomē) un antikomūnistiskais, jeb demokrātiskais, spārns (kurš dominē Pilsoņu kongresā un Latvijas Komitejā). Atšķirības starp abiem šiem virzieniem ir būtiskas un nav tik viegli pārvarāmas." Olģerts Eglītis (Brīvā Latvija, 03.09.1990.)
Andris Pauls-Pāvuls daudz grāmatu izlasījis, taču maz ko sapratis- , tāpēc ilgi vēl "gudrus jautājumus" uzdos:"Vai 3.jūnijā Egils Levits dosies atpakaļ trimdā?" (PIETIEK.com)

Atbildēt

tēma

03.01.2018. 23:24

Nerunājot par konkrēto darbu, bet par dažādām postkultūras izpausmēm - vai nav tā, ja darbs tiek pienācīgi sponsorēts, tad autoram nav jācenšas izdabāt kultūras patērētājiem vai pat labai gaumei? Un tā rodas filmas vai grāmatas, vai mākslas darbi, kuru dēļ nav vērts tērēt laiku. Un tā visur pasaulē.

Atbildēt

Sapuvušas

03.01.2018. 22:36

»

Edge

Z.Strīķis:"Sāksim ceļojumu pa grāmatas lapaspusēm...


sapuvušās "inteliģences" runas. TMdēļ te Pietiek ir piespēlēts trollis Edge?

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 22:24

»

ZS

Meliem ir daudzas un dažādas versijas, bet PATIESĪBA ir tikai viena, tai nav versiju. Jebkura nozare ir saistīta ar citām tuvām nozarēm, literatūrai tā ir vēsture. Ja grib nodarboties ar rakstniecību, tad to vajadzētu darīt tā, lai nenonāktu pretrunā ar konkrētiem vēstures notikumiem. Ja jau romānam...


Patiesība (visa) ir pie Dieva.
Karogu "ZS" rokās, un uz priekšu - romānus rakstīt!
Kr.Barons, ja kas, 35.gadus bez kāda atalgojuma latvju dainas vāca - nevienam "gudrus" jautājumus par fondiem un sponsoriem neuzdeva.

Atbildēt

.

03.01.2018. 22:11

»

ķd kbds

Redz, kāds Strīķa kungam feins domubiedrs. Nav arī no pilsoņu komitejām


Ļoti iespējams, ka domubiedrs, jo Pilsoņu Kongress reģistrēja vairāk kā 800 tūkstošus Latvijas Republikas pilsoņu un viņu pēcnācējus. Salīdzinājumam - Tautas frontē bija tikai 250 tūkstoši biedru.

Atbildēt

ZS

03.01.2018. 21:58

»

Edge

"Jundze pretrunā ar grāmatu sērijas nosaukumu...


Meliem ir daudzas un dažādas versijas, bet PATIESĪBA ir tikai viena, tai nav versiju. Jebkura nozare ir saistīta ar citām tuvām nozarēm, literatūrai tā ir vēsture. Ja grib nodarboties ar rakstniecību, tad to vajadzētu darīt tā, lai nenonāktu pretrunā ar konkrētiem vēstures notikumiem. Ja jau romānam bija gan KKF, gan Belokoņa bankas finansējums, tad vajadzēja daļu no tā atvēlēt vēstures konsultanta algošanai.Vai autovadītājs, aizbildinoties, ka nav profesionālis, drīkst braukt pie sarkanās gaismas? Vai rakstnieks drīkst aizbildināties, ka nav profesionāls vēsturnieks un tendenciozi atspoguļot vēstures notikumus?

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 21:54

»

ZS

Grāmata Rozes grāmatnīcā maksā gandrīz 15 EUR un pārdevēja saka, ka pērk labi. Ja pameklē internetā, var atrast daudzus rakstus par Sarkano dzīvsudrabu


Pārdevēja smaida un uzslavē par izdevīgo pirkumu. Tad jau drīzumā sagaidīsim papildus tirāžu ? Lai tā būtu, jo LV arī savs rakstnieks miljonārs par skādi nebūtu.

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 21:50

Z.Strīķis:"Sāksim ceļojumu pa grāmatas lapaspusēm.."
Strīķis kā Susaņins? Var būt labāk nolikt grāmatu tur, kur tai vieta - un sākt šķetināt t.s."atmodas/dziesmotās revolūcijas" kamolu. Reālās vēstures apjēgšana (nejaukt ar zināšanu) ir daudz interesantāka nodarbe.
Ievadam. Antikomunistiskā apvērsuma pirmssākumi.
"Bet kāpēc 1988. jūnija plēnuma spiritus movens bija tieši Rakstnieku savienība?
Atbilde jāmeklē jau 1962. gada sākumā." Knuts Skujenieks (Jaunā Gaita Nr. 257. jūnijs 2009)
Vizma Belševica:"“Var jau būt, ka es par augstu novērtēju mūsu radošo inteliģenci. Bet redzi: tas, ko mēs pilienu pa pilienam gatavojām, nevar notikt vienā gādā. Mēs gatavojām tautas apziņu tā, lai tā nonāktu pie tādiem slēdzieniem un tādas rīcības, kāda ir šodien. Mēs pie tā strādājām visu savu mūžu." ( No Rolfa Ekmaņa intervijas Parīzē 1989. gadā. Vizma Belševica, “Raksti”, 4. sējums. Rīga: Jumava, 2002.)

Atbildēt

vēsture-īstā

03.01.2018. 21:49

Te "Edge" laikam tas pats Strīķis!
Grāmata laba un patīkami atšķiras no pēdējo laiku murgiem par daudzajiem mežabrāļiem un "nacionāli noskaņotajiem", kuriem neesot ļauts pat Ziemassvētkus svinēt!
Pats to laiku aktivitātēs piedalījos un redzēju visus jampampiņus un iznireļus no Pilsoņu komiteju aktīvistiem. Arī par to geju ir visai ticami, jo viens tēbīšu līderis-nelaiķis bija oberis pie intūristu galdiņiem un tur "neuzticami" kadri nestrādāja.

Atbildēt

ZS

03.01.2018. 21:45

»

Edge

"Romānu labi pērk, daudz lasa un apspriež...


Grāmata Rozes grāmatnīcā maksā gandrīz 15 EUR un pārdevēja saka, ka pērk labi. Ja pameklē internetā, var atrast daudzus rakstus par Sarkano dzīvsudrabu.

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 21:33

»

Tā bija gan

Grāmatu izlasīju ar lielu interesi - aizraujoša!Es tādu šo laiku arī atceros - notikumu un faktu bija tik daudz, ka pat nespēja analizēt, kāpēc, kurš to vada, kam tas izdevīgi. Tāda prātuļošana vienkāršajā tautā nebija! Katrs kaut ko darīja - apzināti, vai ļaujoties pa straumei...Un tas, ka vietējais...


Visā kā ir daudz, taču ūdens tīrāks nepaliek - tāpēc zivju aizvien mazāk, kaut kādi "hibrīdi" (I.Poikāns)
parādās. Kā Darvins teica, bet sociāldarvisnisti atkārto:Izdzīvos, kas pielāgosies.
Būsim reāli:"Sākot ar neatkarības atjaunošanu 1991. gadā Latvijas iedzīvotāju skaits katru gadu samazinās par 23 tūkstošiem cilvēku, radio „Baltkom” ēterā paudis Latvijas Universitātes profesors, demogrāfs Pēteris Zvidriņš."

Atbildēt

Tā bija gan

03.01.2018. 21:16

Grāmatu izlasīju ar lielu interesi - aizraujoša!Es tādu šo laiku arī atceros - notikumu un faktu bija tik daudz, ka pat nespēja analizēt, kāpēc, kurš to vada, kam tas izdevīgi. Tāda prātuļošana vienkāršajā tautā nebija! Katrs kaut ko darīja - apzināti, vai ļaujoties pa straumei...Un tas, ka vietējais džeks, kultūras nama priekšnieks, aktīvi piedalījās vietējās Tautas frontes nodaļas dibināšanā - arī bija fakts. Un par viņu arī pēc tam klīda baumas, ka izbijis čekists. Visa kā bija daudz - kā netīra straume, kurā bija zivis, kas izpeldēja tīros ūdeņos.

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 20:28

»

Neapstrīdu, bet tev nav jātēlo viszini,

mētājoties ar citātiem kopš pag. gada novembra...


"Kāda tauta - tādi rakstnieki."
Jābūt, jābūt, vajag, vajag, - var jau cerēt uz kāda jauna A.Grīna, E.Virzas, A.Upīša, Raiņā, Čaka vai vismaz A.Bela vai I.Ziedoņa parādīšanos, taču, ak, vai patērētājsabiedrība Latvijā likumsakarīgi saņem.., ko jāsaņem. Laiks elektroniskās grāmatas izdot, lai nav Latvijas bērzi tik intensīvi jācērt papīram un makulatūrai.

Atbildēt

Nodoklis

03.01.2018. 19:54

Forša grāmata. Nav ne vainas, protams, kičs baigais, bet arī tādas grāmatas vajag, ja kāds var pidāvāt ko labāku, lūdzu, uz priekšu, paskatīsimies

Atbildēt

Neapstrīdu, bet tev nav jātēlo viszini,

03.01.2018. 19:38

»

Edge

"Jundze pretrunā ar grāmatu sērijas nosaukumu...


mētājoties ar citātiem kopš pag. gada novembra.

Neiebilstu, ka tā varēja būvēt šo romānu. Bet tekstiem bija jābūt ar zemtekstiem, kuros attīstīt lasītājam savas pieredzes fantāzijas, iztēli. Bet Jundža teksti to nokauj.

Visstulbākais šajā darbā ir autora paša ieraudzītais " savs ģeniālisms", kuru ar darbu par tādu grib iebarot lasītājam. Ģeniāls nosaukums. Tik ģeniāls, ka nav apstrīdams nu nekādi.

Un tāpat tā mehāniskā notikumu secība. No autora viedokļa tur nekā nav. Tikai mehānisks notikumu secīgs pārskats, mēģinot " ģeniāli vienkārši"' tekstu atdzīvināt ar bezpersoniskiem latviešu cilvēku tēliem, parādot viņus kā stihisku bezpersonisku pūli.

Tā arī nesaprotu, par kādiem nopelniem Jundze ir Rakstnieku savienības vadītājs. Ar nelielu piespiešanos par tādu drīzāk atzīstams L. Lapsa.

Atbildēt

ķd kbds

03.01.2018. 19:28

»

Edge

"Jundze pretrunā ar grāmatu sērijas nosaukumu...


Redz, kāds Strīķa kungam feins domubiedrs. Nav arī no pilsoņu komitejām?

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 19:13

"Jundze pretrunā ar grāmatu sērijas nosaukumu..."-???????
Jundzes kungs nav pat vēsturnieks-amatieris, tāpēc nevajag viņam u.c. rakstniekiem pārmest savas patiesības versijas izklāstu. Ar patiesības pilnīgu izpēti un galīgo versiju izklāstu jānodarbojas vēsturniekiem profesionāļiem, Vēsturniekiem (ar lielo - V), kādu Latvijā, manuprāt, pašlaik ir divi cilvēki. Viena rakstu nesen publicēja Pietiek.
p.s. Vairāk argumentu rakstnieku pozīcijai - sk.
Алексей Толстой: «Полная и голая правда есть предмет науки, а не искусства» portal-kultura.ru

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 19:02

»

Jundze ir tukšdirsējs

un tipisks grafomāns. Darbs pat nevar pretendēt uz nosaukumu " daiļliteratūras darbs", kurā autors teic, ka visas situācijas un personāži ir izdomāti; jebkuras situāciju un raksturu sakritības ar īstenību ir uzskatāmas par nejaušību. Šis ir citāts no Sarkanā dzīvsudrama sākuma...


"Bada laikā velns mušas ēd." Latviešu tautas sakāmvārds.
Nevajag ne Arno, ne visu sponsorēto rakstnieku saimi internetā ar akmeņiem nomētāt. Savējie, kas 90. gados dzīvi palika un saprātu nezaudēja, sapratīs.
Raksti, Arno, raksti turpinājumu - "Sarkanais dzīsudrabs-2", padeldē oligarhu ofšoru līdzekļus kārtīgi!

Atbildēt

Jundze ir tukšdirsējs

03.01.2018. 18:36

»

Edge

Oligarhus vajag "čakarēt"! Malacis, Arno - honorāru par makulatūru, cerams, pieklājīgu saņēma, "Jevropas līmenī". Tikai tā


un tipisks grafomāns. Darbs pat nevar pretendēt uz nosaukumu " daiļliteratūras darbs", kurā autors teic, ka visas situācijas un personāži ir izdomāti; jebkuras situāciju un raksturu sakritības ar īstenību ir uzskatāmas par nejaušību. Šis ir citāts no Sarkanā dzīvsudrama sākuma.

Viss, kas aprakstīts darbā ir mehānisks notikumu virknējums ar pavisam neauglīgu autora fantszijas piedevu. Mehāniski, samsksloti stāstiņi padomju ekvilibristikas garā no 1990. gada līdz 1999. gadam. Drūms gabals, ļoti atgādina visu Jundzes garīgo kontitūciju. Pabaisi!Atbildēt

Edge

03.01.2018. 18:25

»

Nejauši man iedeva

izlasīt šo romānu. Sāku to darīt nopietni...


Oligarhus vajag "čakarēt"! Malacis, Arno - honorāru par makulatūru, cerams, pieklājīgu saņēma, "Jevropas līmenī". Tikai tā!

Atbildēt

Esmu lieciniece

03.01.2018. 18:23

Strādāju Latviešu Biedrības namā tai laikā,notika telpu remonts,labiekārtošana.Pēkšņi viena dienā mūs vairs nelaida iekšā strādāt,parādījās brutāli apsargi.Algu nesamaksāja.Nekādas personīgās mantas neļāva paņemt.

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 18:21

"Romānu labi pērk, daudz lasa un apspriež."- ?
No kāda avota tāda informācija? No pirksta izzīsta?
Diezin vai izniekot 9.82 Eur par kārtējo "šedervu" gribēs vairāk nekā 1 000 pilsonīšu. Pārāk spilgtā atmiņā ir oligarhu un kampēju dzīru laiks,lai te ar kādiem romāniem varētu to piesegt. Ja ir sponsors (oligarhs), tad jau rakstnieku saimei jānovēl augstu darba ražīgumu arī turpmāk. Tā turēt!

Atbildēt

!

03.01.2018. 18:07

Šodien daudziem latviešiem ir skaidrs, ka LTF bija VDK projekts, bet tie mēsli ir transformējušies un tagad sevi lepni dēvē par "tautas eliti", kaut sūdu smaka jūtama pa gabalu!

Atbildēt

sociāli atstumtais

03.01.2018. 17:57

BRAVO !!! Zigurd , vēl jau nekas nav galā ! Finka pareģojums jau nav atcelts ! Un par 100- gram Jundzīti = kolaboracionistgēnpilno miesu nav vērts satraukties = sūdi un tauki jau peld pa virsu , kā tautā saka !

Atbildēt

Nejauši man iedeva

03.01.2018. 17:57

izlasīt šo romānu. Sāku to darīt nopietni.

Nedaudz palasījies, tā kā esmu pats tajos laikmeta griežos dzīvojis un tikpat nopietni, kā aprakstīts romānā, konstatēju, ka Jundze tikai mehāniski un primitīvi aizpildījis tukšumu, kas radies par šo tēmu. Nešauubos, ka viņš romānu uzskata par nopietnu darbu.

Tie, kuriem ir augstākas prasības un līdzīgi man, šo darbu vnk uzskata par makalatūru. Šis raksts par šo darbu ir darba reklāma. Tādu makalatūru sen rokās nebiju turējis.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

FotoEs, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru iedvesmot teicēniešus!
Lasīt visu...

21

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

FotoTālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc vairumam iedzīvotāju pieļaujams dot zemākas kvalitātes izglītību.
Lasīt visu...

15

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

FotoValsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), simboliski atzīmējot vienu gadu kopš prezidenta stāšanās amatā. Valsts prezidents ar LNB pārstāvjiem pārrunāja humanitāro zinātņu un digitālās jomas nozīmi Latvijas kā modernas valsts stiprināšanā.
Lasīt visu...

21

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

FotoPasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem. Viens no visredzamākajiem – Staļins. Tomēr tagad viņam ir uzradies nopietns konkurents. Tiesa, ne jau paveikto darbu ziņā, tur nu Staļinu neviens nepārspēs, nu, pēc apjoma noteikti. Tad kurš ir šis “izredzētais”?
Lasīt visu...

21

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

FotoVispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un piepušķotas - tādas palikušas sirmā vīra atmiņā. Kurš būtu domājis, ka kāds Lapsa pēc 30 gadiem cilās 90. gadu intervijas?
Lasīt visu...

21

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

FotoValsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums.
Lasīt visu...

6

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

FotoValsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā ir nodokļu maksātāju loma un rīcība. Likumsakarīgi, ka nodokļu nomaksas apjoms ir atkarīgs no tā, cik efektīva ir VID sadarbība ar nodokļu maksātājiem. Uzticēšanās ir svarīgs šīs sadarbības priekšnoteikums.
Lasīt visu...

12

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

FotoVien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā šī. Un tas ir saprotams – PSRS (Padomju Sociālistisko Republiku Savienība) laiki tik ļoti atšķiras un kontrastē ar mūsdienām, ka neatstāj vienaldzīgu gandrīz nevienu. Īpaši, ņemot vērā, ka tā nav tik sena pagātne un vēl ir daudz cilvēku, kuri “toreiz” ir dzīvojuši.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...

Foto

Muļķība vai pasūtījums?

Sliktāku variantu kā noplēst Pasaules tirdzniecības centra (PCT) labi saglabāto ēku Elizabetes ielā 2 (attēlā - idejas "bīdītājs", kultūras ministrs Nauris Puntulis) tikai...

Foto

Prezidents un Drāma

Katra globāla krīze ir būtiski mainījusi pasauli. Pirmais pasaules karš sievietēm saīsināja matu un kleitu garumu, jo vīriešu skaits bija dramatiski samazinājies, bet...

Foto

Kad "sabiedriskā radio personība" ignorē sabiedriskā radio ētikas kodeksu

Šī gada 19.jūnijā Latvijas Radio 5 darbiniece Karmena Stepanova savā oficiālajā LSM “radio personības” profilā norādītajā twitter.com...

Foto

Augstākā tiesa gandrīz visā mums piekrita, bet spriedumu nez kāpēc tomēr atcēla

Kultūras ministrija (KM) turpina uzsvērt, ka valsts ir pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas...

Foto

Politiķa statuss pats par sevi nav pietiekams pamats atklāt sabiedrībai informāciju par politiķa privāto dzīvi – ka Juta Strīķe universitātē iestājās kā Anna Potapova

Augstākās tiesas...

Foto

Izglītība

Grūti laiki rada stiprus cilvēkus, stipri cilvēki veido labus laikus, labus dzīves apstākļus. Labi dzīves apstākļi rada vājus cilvēkus, un vāji cilvēki rada grūtus laikus....

Foto

Bagātie un slavenie arī raud, jeb turīgie prasa pabalstus

Koronavīrusa radītā krīze pamatīgi iedragāja daudzus biznesa sektorus, piemēram, restorānu un viesnīcu biznesu, tūrisma un izklaides industriju....

Foto

Mēs enerģiski aizņemamies uz nākotnes rēķina

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi! Šodien noslēdzas spraigs darba cēliens, un turklāt vairākus mēnešus...

Foto

Sabiedriskās televīzijas blēņas par okupāciju „skatītājam parastajam”

Filma "Parasta okupācija" diemžēl ir kārtējais piemērs tam, ka, mēģinot iztikt bez vēsturniekiem vēsturei veltītu jautājumu analīzē, nekas izcils...

Foto

Esam pret jebkādu Augstskolu likuma redakciju, kurā pieļauta tādu rektoru ievēlēšana, kas nezina latviešu valodu un nespēj to lietot

Saskaņā ar pašlaik plaši apspriesto un kritizēto...

Foto

Ārstu blakusdarba ierobežošana var novest pie medicīnas personāla kritiska trūkuma

Latvijas Slimnīcu biedrība kategoriski iestājas pret publiskajā telpā izskanējušo politikas veidotāju ideju ierobežot ārstu darbību -...

Foto

Valsts politiskā vadība izšķīrās palikt savā vietā un pielāgoties, nevis cīnīties pret agresiju un protestēt pret notiekošo

Latvijas patrioti! Godātie klātesošie! Pirms 80 gadiem – 1940....

Foto

Džordž Stīl, tiec galā ar saviem kompleksiem

Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz "Tu". Uz šo ierakstu mani...

Foto

Saprātīga izvēle

Cilvēkus nosacīti varētu iedalīt divās grupās: tajos, kuri pieņem saprātīgus lēmumus, un tajos, kuri pieņem nesaprātīgus lēmumus....

Foto

Pūces kundze nodokļu maksātāju naudu mums un citiem sadalīja ļoti labi un pareizi; kas nemācēja pareizi paprasīt, pats vainīgs

Var piekrist pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" publikācijas...

Foto

Par nodokļiem, dzīvi un brīvību

Obligātie nodokļi nozīmē, ka zeme ir iekarota, tā pakļāvusies kādam pārspēkam. Tautu var pakļaut un paverdzināt kā vietējie, tā svešzemju varmākas....

Foto

Kad rasisma apkarotājiem entuziasma vairāk nekā saprāta

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā)...

Foto

Lai nepieļautu nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā, sākta iedzīvotāju parakstu vākšana

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna...

Foto

Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas...

Foto

„Wagner” algotņi Lībijā – Putina naivā lielgabalgaļa

Krievijas karavīru mentalitāte būt par naivu lielgabalgaļu nav mainījusies kopš Ivana Bargā laikiem, - šādu secinājumu var izdarīt no...

Foto

Cilvēku un mājlopu čipošana un čipi

Pašreiz, iespējams, notiek viena no pasaules vēsturē lielākajām kriminālām krāpšanām un apmaušanām – pasludināta viltus kroņa vīrusa izraisītās slimības viltus...

Foto

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī...

Foto

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai....

Foto

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

SIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā...

Foto

Dieva valstība

Jānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko...

Foto

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot,...

Foto

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

Ar nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

Latvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu...

Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...