Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

fon Šulcs

04.01.2018. 00:04

ir Ašerādens...., precīzāk, Šulcs fon Ašerādens, tikai kāpēc arhivārs? Viņš taču no ģeogrāfu mafijas...

Atbildēt

Aldis

03.01.2018. 23:52

Ne velti internetā ir tik skopa informācija,ne tikai par Baltijas kaimiņvalstīm šodien,bet pat par mūsu pašu pirmskara Latviju!

Atbildēt

ZS

03.01.2018. 23:33

»

precīzi

"Gorbunovs janvāra barikāžu aizstāvjiem aiz muguras Tallinā parakstīja līgumu ar Borisu Jeļcinu, kurā bija paredzēts, ka Latvijas pilsonību varēs iegūt jebkurš PSRS pilsonis...


Lūdzu!

LĪGUMS

Par Latvijas Republikas un Krievijas Padomju Federatīvās Sociālistiskās Republikas starpvalstu attiecību pamatiem

Līguma 3. panta pirmā rindkopa:

Latvijas Republika un Krievijas Padomju Federatīvā Sociālistiskā Republika uzņemas savstarpējas saistības garantēt personām, kas šā līguma parakstīšanas brīdī dzīvo Latvijas Republikas teritorijā un Krievijas Padomju Federatīvās Sociālistiskās Republikas teritorijā un tagad ir PSRS pilsoņi, tiesības saglabāt vai iegūt Latvijas Republikas vai Krievijas Padomju Federatīvās Sociālistiskās Republikas pilsonību atbilstoši viņu brīvai gribai.

Gorbunovs Jeļcins

1991.gada 13. janvārī Tallinā

https://likumi.lv/ta/lv/starptautiskie-ligumi/id/525

Atbildēt

precīzi

03.01.2018. 22:55

"Gorbunovs janvāra barikāžu aizstāvjiem aiz muguras Tallinā parakstīja līgumu ar Borisu Jeļcinu, kurā bija paredzēts, ka Latvijas pilsonību varēs iegūt jebkurš PSRS pilsonis."
Autor!Ir tik daudz precīzi minētu lpp.Tavā rakstā.
Tad lūdzu citē no "Līg. ar B.Jelc." precīzu punkta tekstu, kurā teikts pilsonības došanu.
Tāda NAV.

Atbildēt

L.Grantiņš LRTT

03.01.2018. 22:50

Jundze ir pervers šī vārda tiešākajā nozīmē.Visīstākais sinagogas darbinieks un latviešu pagātnes mantojuma falsificētājs.

Atbildēt

reptilis

03.01.2018. 22:43

Skumji...vēsturiskie notikumi ir daudz interesantāki par rakstnieku sarakstīto daiļmakulatūru par vēsturiskajiem notikumiem. Krievijā pats slavenākais vēstures sagrozītājs ir pat ne Pikulis,bet Tolstojs ar Karu un mieru.Bet visā Pasaulē mācību grāmatas arī raksta ar noteiktu politisko uzstādijumu:(((

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 22:31

»

.

Ļoti iespējams, ka domubiedrs, jo Pilsoņu Kongress reģistrēja vairāk kā 800 tūkstošus Latvijas Republikas pilsoņu un viņu pēcnācējus. Salīdzinājumam - Tautas frontē bija tikai 250 tūkstoši biedru


PK varēja kaut vai 1 000 000 reģistrēt, tik un tā viņus „Rudās Lapsas” (A.Pauls-Pāvuls) neatbalstītu un nesponsorētu. Viens otrs jau vēl šobaltdien nav apjēdzis savus kļūdainos secinājumus:"„Mūsu tautiešiem brīvajā pasaulē būtu skaidri jāsaprot un jāizšķir, ka Latvijā šodien par neatkarību cīnās divi ļoti atšķirīgi spēki — prokomūnistiskais spārns (kurš dominē Tautas frontē un Augstākajā Padomē) un antikomūnistiskais, jeb demokrātiskais, spārns (kurš dominē Pilsoņu kongresā un Latvijas Komitejā). Atšķirības starp abiem šiem virzieniem ir būtiskas un nav tik viegli pārvarāmas." Olģerts Eglītis (Brīvā Latvija, 03.09.1990.)
Andris Pauls-Pāvuls daudz grāmatu izlasījis, taču maz ko sapratis- , tāpēc ilgi vēl "gudrus jautājumus" uzdos:"Vai 3.jūnijā Egils Levits dosies atpakaļ trimdā?" (PIETIEK.com)

Atbildēt

tēma

03.01.2018. 22:24

Nerunājot par konkrēto darbu, bet par dažādām postkultūras izpausmēm - vai nav tā, ja darbs tiek pienācīgi sponsorēts, tad autoram nav jācenšas izdabāt kultūras patērētājiem vai pat labai gaumei? Un tā rodas filmas vai grāmatas, vai mākslas darbi, kuru dēļ nav vērts tērēt laiku. Un tā visur pasaulē.

Atbildēt

Sapuvušas

03.01.2018. 21:36

»

Edge

Z.Strīķis:"Sāksim ceļojumu pa grāmatas lapaspusēm...


sapuvušās "inteliģences" runas. TMdēļ te Pietiek ir piespēlēts trollis Edge?

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 21:24

»

ZS

Meliem ir daudzas un dažādas versijas, bet PATIESĪBA ir tikai viena, tai nav versiju. Jebkura nozare ir saistīta ar citām tuvām nozarēm, literatūrai tā ir vēsture. Ja grib nodarboties ar rakstniecību, tad to vajadzētu darīt tā, lai nenonāktu pretrunā ar konkrētiem vēstures notikumiem. Ja jau romānam...


Patiesība (visa) ir pie Dieva.
Karogu "ZS" rokās, un uz priekšu - romānus rakstīt!
Kr.Barons, ja kas, 35.gadus bez kāda atalgojuma latvju dainas vāca - nevienam "gudrus" jautājumus par fondiem un sponsoriem neuzdeva.

Atbildēt

.

03.01.2018. 21:11

»

ķd kbds

Redz, kāds Strīķa kungam feins domubiedrs. Nav arī no pilsoņu komitejām


Ļoti iespējams, ka domubiedrs, jo Pilsoņu Kongress reģistrēja vairāk kā 800 tūkstošus Latvijas Republikas pilsoņu un viņu pēcnācējus. Salīdzinājumam - Tautas frontē bija tikai 250 tūkstoši biedru.

Atbildēt

ZS

03.01.2018. 20:58

»

Edge

"Jundze pretrunā ar grāmatu sērijas nosaukumu...


Meliem ir daudzas un dažādas versijas, bet PATIESĪBA ir tikai viena, tai nav versiju. Jebkura nozare ir saistīta ar citām tuvām nozarēm, literatūrai tā ir vēsture. Ja grib nodarboties ar rakstniecību, tad to vajadzētu darīt tā, lai nenonāktu pretrunā ar konkrētiem vēstures notikumiem. Ja jau romānam bija gan KKF, gan Belokoņa bankas finansējums, tad vajadzēja daļu no tā atvēlēt vēstures konsultanta algošanai.Vai autovadītājs, aizbildinoties, ka nav profesionālis, drīkst braukt pie sarkanās gaismas? Vai rakstnieks drīkst aizbildināties, ka nav profesionāls vēsturnieks un tendenciozi atspoguļot vēstures notikumus?

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 20:54

»

ZS

Grāmata Rozes grāmatnīcā maksā gandrīz 15 EUR un pārdevēja saka, ka pērk labi. Ja pameklē internetā, var atrast daudzus rakstus par Sarkano dzīvsudrabu


Pārdevēja smaida un uzslavē par izdevīgo pirkumu. Tad jau drīzumā sagaidīsim papildus tirāžu ? Lai tā būtu, jo LV arī savs rakstnieks miljonārs par skādi nebūtu.

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 20:50

Z.Strīķis:"Sāksim ceļojumu pa grāmatas lapaspusēm.."
Strīķis kā Susaņins? Var būt labāk nolikt grāmatu tur, kur tai vieta - un sākt šķetināt t.s."atmodas/dziesmotās revolūcijas" kamolu. Reālās vēstures apjēgšana (nejaukt ar zināšanu) ir daudz interesantāka nodarbe.
Ievadam. Antikomunistiskā apvērsuma pirmssākumi.
"Bet kāpēc 1988. jūnija plēnuma spiritus movens bija tieši Rakstnieku savienība?
Atbilde jāmeklē jau 1962. gada sākumā." Knuts Skujenieks (Jaunā Gaita Nr. 257. jūnijs 2009)
Vizma Belševica:"“Var jau būt, ka es par augstu novērtēju mūsu radošo inteliģenci. Bet redzi: tas, ko mēs pilienu pa pilienam gatavojām, nevar notikt vienā gādā. Mēs gatavojām tautas apziņu tā, lai tā nonāktu pie tādiem slēdzieniem un tādas rīcības, kāda ir šodien. Mēs pie tā strādājām visu savu mūžu." ( No Rolfa Ekmaņa intervijas Parīzē 1989. gadā. Vizma Belševica, “Raksti”, 4. sējums. Rīga: Jumava, 2002.)

Atbildēt

vēsture-īstā

03.01.2018. 20:49

Te "Edge" laikam tas pats Strīķis!
Grāmata laba un patīkami atšķiras no pēdējo laiku murgiem par daudzajiem mežabrāļiem un "nacionāli noskaņotajiem", kuriem neesot ļauts pat Ziemassvētkus svinēt!
Pats to laiku aktivitātēs piedalījos un redzēju visus jampampiņus un iznireļus no Pilsoņu komiteju aktīvistiem. Arī par to geju ir visai ticami, jo viens tēbīšu līderis-nelaiķis bija oberis pie intūristu galdiņiem un tur "neuzticami" kadri nestrādāja.

Atbildēt

ZS

03.01.2018. 20:45

»

Edge

"Romānu labi pērk, daudz lasa un apspriež...


Grāmata Rozes grāmatnīcā maksā gandrīz 15 EUR un pārdevēja saka, ka pērk labi. Ja pameklē internetā, var atrast daudzus rakstus par Sarkano dzīvsudrabu.

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 20:33

»

Tā bija gan

Grāmatu izlasīju ar lielu interesi - aizraujoša!Es tādu šo laiku arī atceros - notikumu un faktu bija tik daudz, ka pat nespēja analizēt, kāpēc, kurš to vada, kam tas izdevīgi. Tāda prātuļošana vienkāršajā tautā nebija! Katrs kaut ko darīja - apzināti, vai ļaujoties pa straumei...Un tas, ka vietējais...


Visā kā ir daudz, taču ūdens tīrāks nepaliek - tāpēc zivju aizvien mazāk, kaut kādi "hibrīdi" (I.Poikāns)
parādās. Kā Darvins teica, bet sociāldarvisnisti atkārto:Izdzīvos, kas pielāgosies.
Būsim reāli:"Sākot ar neatkarības atjaunošanu 1991. gadā Latvijas iedzīvotāju skaits katru gadu samazinās par 23 tūkstošiem cilvēku, radio „Baltkom” ēterā paudis Latvijas Universitātes profesors, demogrāfs Pēteris Zvidriņš."

Atbildēt

Tā bija gan

03.01.2018. 20:16

Grāmatu izlasīju ar lielu interesi - aizraujoša!Es tādu šo laiku arī atceros - notikumu un faktu bija tik daudz, ka pat nespēja analizēt, kāpēc, kurš to vada, kam tas izdevīgi. Tāda prātuļošana vienkāršajā tautā nebija! Katrs kaut ko darīja - apzināti, vai ļaujoties pa straumei...Un tas, ka vietējais džeks, kultūras nama priekšnieks, aktīvi piedalījās vietējās Tautas frontes nodaļas dibināšanā - arī bija fakts. Un par viņu arī pēc tam klīda baumas, ka izbijis čekists. Visa kā bija daudz - kā netīra straume, kurā bija zivis, kas izpeldēja tīros ūdeņos.

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 19:28

»

Neapstrīdu, bet tev nav jātēlo viszini,

mētājoties ar citātiem kopš pag. gada novembra...


"Kāda tauta - tādi rakstnieki."
Jābūt, jābūt, vajag, vajag, - var jau cerēt uz kāda jauna A.Grīna, E.Virzas, A.Upīša, Raiņā, Čaka vai vismaz A.Bela vai I.Ziedoņa parādīšanos, taču, ak, vai patērētājsabiedrība Latvijā likumsakarīgi saņem.., ko jāsaņem. Laiks elektroniskās grāmatas izdot, lai nav Latvijas bērzi tik intensīvi jācērt papīram un makulatūrai.

Atbildēt

Nodoklis

03.01.2018. 18:54

Forša grāmata. Nav ne vainas, protams, kičs baigais, bet arī tādas grāmatas vajag, ja kāds var pidāvāt ko labāku, lūdzu, uz priekšu, paskatīsimies

Atbildēt

Neapstrīdu, bet tev nav jātēlo viszini,

03.01.2018. 18:38

»

Edge

"Jundze pretrunā ar grāmatu sērijas nosaukumu...


mētājoties ar citātiem kopš pag. gada novembra.

Neiebilstu, ka tā varēja būvēt šo romānu. Bet tekstiem bija jābūt ar zemtekstiem, kuros attīstīt lasītājam savas pieredzes fantāzijas, iztēli. Bet Jundža teksti to nokauj.

Visstulbākais šajā darbā ir autora paša ieraudzītais " savs ģeniālisms", kuru ar darbu par tādu grib iebarot lasītājam. Ģeniāls nosaukums. Tik ģeniāls, ka nav apstrīdams nu nekādi.

Un tāpat tā mehāniskā notikumu secība. No autora viedokļa tur nekā nav. Tikai mehānisks notikumu secīgs pārskats, mēģinot " ģeniāli vienkārši"' tekstu atdzīvināt ar bezpersoniskiem latviešu cilvēku tēliem, parādot viņus kā stihisku bezpersonisku pūli.

Tā arī nesaprotu, par kādiem nopelniem Jundze ir Rakstnieku savienības vadītājs. Ar nelielu piespiešanos par tādu drīzāk atzīstams L. Lapsa.

Atbildēt

ķd kbds

03.01.2018. 18:28

»

Edge

"Jundze pretrunā ar grāmatu sērijas nosaukumu...


Redz, kāds Strīķa kungam feins domubiedrs. Nav arī no pilsoņu komitejām?

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 18:13

"Jundze pretrunā ar grāmatu sērijas nosaukumu..."-???????
Jundzes kungs nav pat vēsturnieks-amatieris, tāpēc nevajag viņam u.c. rakstniekiem pārmest savas patiesības versijas izklāstu. Ar patiesības pilnīgu izpēti un galīgo versiju izklāstu jānodarbojas vēsturniekiem profesionāļiem, Vēsturniekiem (ar lielo - V), kādu Latvijā, manuprāt, pašlaik ir divi cilvēki. Viena rakstu nesen publicēja Pietiek.
p.s. Vairāk argumentu rakstnieku pozīcijai - sk.
Алексей Толстой: «Полная и голая правда есть предмет науки, а не искусства» portal-kultura.ru

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 18:02

»

Jundze ir tukšdirsējs

un tipisks grafomāns. Darbs pat nevar pretendēt uz nosaukumu " daiļliteratūras darbs", kurā autors teic, ka visas situācijas un personāži ir izdomāti; jebkuras situāciju un raksturu sakritības ar īstenību ir uzskatāmas par nejaušību. Šis ir citāts no Sarkanā dzīvsudrama sākuma...


"Bada laikā velns mušas ēd." Latviešu tautas sakāmvārds.
Nevajag ne Arno, ne visu sponsorēto rakstnieku saimi internetā ar akmeņiem nomētāt. Savējie, kas 90. gados dzīvi palika un saprātu nezaudēja, sapratīs.
Raksti, Arno, raksti turpinājumu - "Sarkanais dzīsudrabs-2", padeldē oligarhu ofšoru līdzekļus kārtīgi!

Atbildēt

Jundze ir tukšdirsējs

03.01.2018. 17:36

»

Edge

Oligarhus vajag "čakarēt"! Malacis, Arno - honorāru par makulatūru, cerams, pieklājīgu saņēma, "Jevropas līmenī". Tikai tā


un tipisks grafomāns. Darbs pat nevar pretendēt uz nosaukumu " daiļliteratūras darbs", kurā autors teic, ka visas situācijas un personāži ir izdomāti; jebkuras situāciju un raksturu sakritības ar īstenību ir uzskatāmas par nejaušību. Šis ir citāts no Sarkanā dzīvsudrama sākuma.

Viss, kas aprakstīts darbā ir mehānisks notikumu virknējums ar pavisam neauglīgu autora fantszijas piedevu. Mehāniski, samsksloti stāstiņi padomju ekvilibristikas garā no 1990. gada līdz 1999. gadam. Drūms gabals, ļoti atgādina visu Jundzes garīgo kontitūciju. Pabaisi!Atbildēt

Edge

03.01.2018. 17:25

»

Nejauši man iedeva

izlasīt šo romānu. Sāku to darīt nopietni...


Oligarhus vajag "čakarēt"! Malacis, Arno - honorāru par makulatūru, cerams, pieklājīgu saņēma, "Jevropas līmenī". Tikai tā!

Atbildēt

Esmu lieciniece

03.01.2018. 17:23

Strādāju Latviešu Biedrības namā tai laikā,notika telpu remonts,labiekārtošana.Pēkšņi viena dienā mūs vairs nelaida iekšā strādāt,parādījās brutāli apsargi.Algu nesamaksāja.Nekādas personīgās mantas neļāva paņemt.

Atbildēt

Edge

03.01.2018. 17:21

"Romānu labi pērk, daudz lasa un apspriež."- ?
No kāda avota tāda informācija? No pirksta izzīsta?
Diezin vai izniekot 9.82 Eur par kārtējo "šedervu" gribēs vairāk nekā 1 000 pilsonīšu. Pārāk spilgtā atmiņā ir oligarhu un kampēju dzīru laiks,lai te ar kādiem romāniem varētu to piesegt. Ja ir sponsors (oligarhs), tad jau rakstnieku saimei jānovēl augstu darba ražīgumu arī turpmāk. Tā turēt!

Atbildēt

!

03.01.2018. 17:07

Šodien daudziem latviešiem ir skaidrs, ka LTF bija VDK projekts, bet tie mēsli ir transformējušies un tagad sevi lepni dēvē par "tautas eliti", kaut sūdu smaka jūtama pa gabalu!

Atbildēt

sociāli atstumtais

03.01.2018. 16:57

BRAVO !!! Zigurd , vēl jau nekas nav galā ! Finka pareģojums jau nav atcelts ! Un par 100- gram Jundzīti = kolaboracionistgēnpilno miesu nav vērts satraukties = sūdi un tauki jau peld pa virsu , kā tautā saka !

Atbildēt

Nejauši man iedeva

03.01.2018. 16:57

izlasīt šo romānu. Sāku to darīt nopietni.

Nedaudz palasījies, tā kā esmu pats tajos laikmeta griežos dzīvojis un tikpat nopietni, kā aprakstīts romānā, konstatēju, ka Jundze tikai mehāniski un primitīvi aizpildījis tukšumu, kas radies par šo tēmu. Nešauubos, ka viņš romānu uzskata par nopietnu darbu.

Tie, kuriem ir augstākas prasības un līdzīgi man, šo darbu vnk uzskata par makalatūru. Šis raksts par šo darbu ir darba reklāma. Tādu makalatūru sen rokās nebiju turējis.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

13

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

FotoNodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī gada 31.jūlijam, lai dotu iespēju pabeigt ligzdošanu šajā teritorijā konstatētajiem putniem, tostarp no īpaši aizsargājamām sugām.
Lasīt visu...

21

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

FotoVecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai.
Lasīt visu...

21

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

FotoSIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā pieprasa atsaukt desmit maldinošas ziņas sižetā, kas tika pieteikts kā "No "Latvijas valsts mežu" koksnes eksporta uz Skandināviju krējumu nosmeļ privāts uzņēmums".
Lasīt visu...

21

Dieva valstība

FotoJānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko kalpošanu un kļuva par ļoti ievērojamu Dieva Vārda sludinātāju.
Lasīt visu...

21

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

FotoRektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot, ka likuma grozījumus, ko Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi ar mērķi ieviest augstskolās padomes, uzskata par juridisku brāķi. Likumprojekta zemo kvalitāti apliecina fakts, ka dažādu institūciju iebildumi pret to izziņā apkopoti uz 570 lapām. Likumprojekts Saeimā ir būtiski jāuzlabo, un augstskolu pārstāvji aktīvi iesaistīsies šajā procesā.
Lasīt visu...

18

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

FotoAr nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aicinājusi Latvijas Televīziju "savos redakcionālajos lēmumos neveidot papildus konkurenci komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem". LTV lūgusi Eiropas Raidorganizāciju apvienību (EBU) un Konkurences padomi sniegt savu vērtējumu par radušos situāciju. Latvijas Televīzija uzskata, ka NEPLP aicinājums ir ne vien nekorekts un liek domāt par mēģinājumiem ietekmēt sabiedriskās televīzijas redakcionālo neatkarību, bet arī uzskatāmi demonstrē NEPLP ieienteresētību komercmediju interešu aizstāvībā.
Lasīt visu...

21

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

FotoLatvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu ietekmē. Ne mazums no jūras un sauszemes ieradās dažādi pirātiskie ieklejotāji. Un šo kungu valdīšanas vai ietekmes laikā izveidojās arī atsevišķu Latvijas zemes nostūru reliģiskās, kultūras un valodas tendences, ko tagad apzīmē par kultūrvēsturiskiem novadiem, ko saistībā ar novadu reformu izceļ, šķeļ un sadala Latviju un nu jau virza likumus un normas, lai ierādītu katra šī “novada” administratīvās robežas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...

Foto

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

Ne tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku...

Foto

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

Mums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu...

Foto

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

Tiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19...

Foto

Kad TAS beigsies?

Ārkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem...

Foto

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

Progresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja...

Foto

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

Izskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un...

Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Vienotā likteņkopībā un vienotā gribā pašnoteicās visa latviešu nācija

Mīļie draugi! Demokrāti! Sirsnīgi jūs visus sveicu šodien mūsu demokrātijas pirmā gadsimta svētkos! Šodien aprit tieši gadsimts,...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...