Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Viena no versijām, kas izskan saistībā ar divām notām, kuras Latvijai iesniedza Baltkrievija par tā sauktās bufernaftas izsūknēšanu no naftas cauruļvada, saistīta ar neoficiālām ziņām, ka Aleksandra Lukašenko vadītā valsts izrādījusi interesi par Ventspils naftas holdinga pirkšanu. Pret šādu darījumu iebilstot Aivars Lembergs. „Mazais vīrs” pēc vēlēšanām pieaugušās politiskās varas dēļ, vispār esot gatavs noraut jebkādu jau kopš pavasara plānoto „lielo Ventspils darījumu".

Baltkrievu interese un notas

Divas notas, kuras Latvijas Ārlietu ministrijai (ĀM) iesniegusi Baltkrievija par tā sauktās bufernaftas izsūknēšanu no SIA LatRosTrans piederošā naftas cauruļvada, esot tikai formāls iemesls Baltkrievijas rūpēm par cauruļvadā esošo tehnoloģisko naftu.

Baltkrievu notas esot saistītas ar šīs valsts interesi par naftas cauruļvadu izmantošanu reversai darbībai – tas ir, lai pa šo cauruļvadu transportētu Baltkrievijai vajadzīgo naftu, kuru ar kuģiem uz Ventspils ostu atvestu no Venecuēlas. Turklāt Baltkrievijas oficiālā varas mērķi esot augstāki – baltkrievi izrādot interesi par a/s Ventspils nafta (VN) holdinga iegādi.

Viens no netiešiem apliecinājumiem baltkrievu interesei par VN iegādi ir vienā notā publiski paustais priekšlikums par šīs valsts naftas transportēšanas un pārstrādes uzņēmuma Družba (Novopolocka) ienākšanu LatRosTrans kapitālā, ieguldot tajā Baltkrievijai piederošo naftas vada daļu.

To, ka Baltkrievija Latvijai iesniegusi divas notas, Pietiek apstiprināja ĀM preses pārstāvis Jānis Sīlis. Viena nota saņemta no Baltkrievijas Ārlietu ministrijas, otra - no Baltkrievijas vēstniecības.

Lembergs pret

Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko vadītā valsts un tai piederošais naftas un tās pārstrādes koncerns Belneftehim (ietilpst Družba) esot izrādījis interesi par VN holdinga iegādi, Pietiek norādīja vairāki avoti.

Taču šī iespējamā darījumā pretinieks Latvijā esot apsūdzētais Ventspils mērs, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) „krusttēvs” Aivars Lembergs, kurš pēc 10.Saeimas vēlēšanām sajutis lielāku politiskās varas ietekmi un tāpēc neesot gatavs atbalstīt VN holdinga pārdošanu, par kuru sarunas tika sāktas jau pavasarī.

Lembergs, pēc ar Ventspils biznesu saistītu avotu Pietiek atzītā, pašlaik esot nostājies pret tā saukto ”lielo Ventspils darījumu”, kas ietvēra gan VN holdinga un a/s Ventbunkers, gan a/s Kālija parks un a/s Ventspils tirdzniecības osta daļu pārdošanu.

„Izskatās, ka šis te „mūsu mazais vīrs” tagad ieguvis lielu politisko ietekmi un ir gatavs izčakarēt visu plānoto pārdošanu,” teica avots, kurš darbojas Ventspils biznesā.

To, ka Lembergam pēc ZZS panākumiem 10.Saeimas vēlēšanās un jaunās Valda Dombrovska (Vienotība) valdības izveidošanas zudusi vēlme pārdot VN holdingu un citus lielākos Ventspils ostas tranzīta uzņēmumos, Pietiek apstiprinājuši vairāki avoti.

Netieši to apliecinot gan VN holdinga lielākās īpašnieces, Šveicē reģistrētās Vitol domstarpības par Lemberga kontrolētās LK pārvaldi, gan Vitol vēršanās pie premjera un citās institūcijās, norādot uz miljonus vērtu starptautiskās tiesvedības risku. Zīmīgi arī, ka publiskās intervijās, kuras Lembergs sniedzis pēc vēlēšanām, viņš savus oponentus jau atkal sauc par „šakāļiem.”

Vairāki avoti Pietiek atzinuši, ka arī austriešu miljardieris Martins Šlafs, kurš VN pārdošanas darījumā jau kopš pavasara darbojās kā starpnieks, esot mazinājis interesi par VN holdinga iegādi. Tas tā esot, jo darījums uz priekšu nevirzoties un arī sarunas Parīzē, uz kurām Lembergs devās valdības veidošanas laikā, nekādu praktisku rezultātu neesot devušas.

Oficiāli Lembergam pieder tikai neliela daļa VN un Ventbunkera akciju, taču atbilstoši ar viņu saistītās krimināllietas materiāliem Lembergs un viņa ģimene (dēls un meita) ir starp lielākajiem šo Ventspils ostas tranzīta uzņēmumu īpašniekiem. Lemberga bērniem pieder 50% uzņēmumos Kālija parks, Ventspils tirdzniecības ostā u.c.

Vienīgais no darījumiem, kas pagaidām īstenots „lielās Ventspils” pārdošanas ietvaros, ir Ventspils graudu termināļa (Ventspils Grain terminal) pārdošana, par ko līgums tika noslēgts dažas dienas pirms vēlēšanām. Šis uzņēmums pastarpināti uz pusēm piederēja Lemberga bērniem un Lemberga oponentam, Ventspils miljonāram Oļegam Stepanovam.   

Kas interesē baltkrievus?

VN holdingā ietilpst gan LatRosTrans (pieder divi cauruļvadi – naftas un naftas produktu; naftas cauruļvads nestrādā jau kopš 2002.gada, kad Krievija pārtrauca naftas eksportu caur Ventspils ostu), gan a/s Latvijas kuģniecība (LK).

Baltkrievus VN holdinga iegāde esot ieinteresējusi, ņemot vērā, ka tas ļautu nodrošināt gan naftas pārvadāšanu ar LK kuģiem no Venecuēlas, gan naftas transportēšanu pa cauruļvadu no Ventspils ostas uz Baltkrieviju.

Strīdā par tā saukto bufernaftu baltkrievi uzskata, ka daļa no šīs naftas, kas atrodas LRT naftas cauruļvadā, pieder Baltkrievijas valstij, jo šī nafta ir valsts uzņēmuma Družba bilancē.

Bufernafta cauruļvadā atrodas, lai saglabātu iespēju tam atkal darboties. Baltkrievijas speciālisti uzskata, ka bufernaftas izsūknēšana, to aizvietojot ar slāpekli, liegs izmantot naftas vadu Polocka-Ventspils naftas transportēšanai.

Naftas vadā esošās bufernaftas vērtība lēsta vairākos desmitos miljonu dolāru.

Baltkrievi tikai runājot, naudas neesot

Vērtējot Baltkrievijas interesi par VN holdinga iegādi, informēts avots Pietiek atzina, ka šajā darījumā, pat neraugoties uz Lemberga iebildumiem pret jebkādu Ventspils biznesa pārdošanu, vēlmes varot nesakrist ar iespējām.

Proti, šī neesot pirmā reize, kad Baltkrievijas valsts un tās uzņēmumi izrādot interesi par Latvijas tranzīta kompāniju pirkšanu. Sarunas jau iepriekš bijušas arī par Kālija parks pārdošanu baltkrievu Belaruskalij.

Taču tās beigušās bez rezultātā, jo baltkrieviem neesot finansiālu iespēju, lai Latvijā kaut ko nopietnu iegādātos. Turklāt Baltkrievijā sistēmā esot tāda, ka visas sarunas par potenciālajiem tranzīta firmu pirkšanas darījumiem izvēršoties garās runās un diskusijās.

„Šaubos, vai baltkrieviem ir reālas iespējas kaut ko Ventspilī nopirkt: runāšana viņiem ir, bet naudas viņiem nav. Tāpēc neticu, ka viņi tiešām sasparotos uz VN pirkšanu,” vērtēja avots.

Aizvien bez vienošanās par tranzītu

Baltkrievija naftas tranzītā ir ieinteresēta, jo tās prezidents nav spējis vienoties ar Krieviju par naftas piegādēm un tarifiem. Šogad pavasarī Lukašenko tikās ar Venecuēlas prezidentu Ugo Čavesu un vienojās par naftas piegādēm.

Vasarā Baltkrievija vienojās ar Lietuvu par aptuveni 2,5 miljonu tonnu naftas pārkraušanu caur Klaipēdas ostu, savukārt ar Latviju vienošanās pagaidām nav panākta.

Bijušais satiksmes ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK) iepriekš medijiem bija apliecinājis, ka kopš pavasara norit sarunas ar Baltkrieviju par Venecuēlas naftas tranzītu caur Ventspils ostu. Sarunu rezultāts aizvien nav zināms. Jaunais satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) līdz šim tikai atzinis, ka tiek vērtētas Venecuēlas naftas tranzīta iespējas caur Ventspils ostu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Egils Borats

FotoAcīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt arvien dīvainākas lietas.
Lasīt visu...

21

Alda Gobzema rekviēms

FotoTuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie varas galda. Gobzema aktivitātes var pielīdzināt kopējai plūsmai, kura sākās ar Brexit kampaņu un Donalda Trampu nākšanu pie varas ASV un notikumiem citur pasaulē, kur par galveno dzinuli ir ārējs vai iekšējs drauds, briesmas, netaisnība. Gobzems draud ar procesu sākšanu visiem par neslavas celšanu, bet sausais atlikums ir tāds, ka nekas tāds nav noticis. Turpretim ir ierosināti procesi pret viņu par neslavas celšanu, kur verdikts ir bijis viens ne Aldim par labu.
Lasīt visu...

12

Mieru, tikai mieru

FotoŠie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik masīva infoterora un valsts terora apstākļos. Piemēram, izrādās (un tas pat netiek vairs slēpts), ka "brīvprātīgi" pieejamās vakcīnas ir ekperimentālas, attiecīgi - vakcinējamie cilvēki piedalās klīniskā eksperimentā. Bez samaksas. Ar risku savai veselībai vai dzīvībai. Pat oficiālajos medijos ir "pasprukusi" šī informācija.
Lasīt visu...

21

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

FotoTā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties pat mēģinājumos uzsākt piespiedu vakcināciju modernizēta totalitārisma stilā, īsumā jānorāda galvenie iemesli, kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19, jo īpaši ar jaunā tipa mRNA vakcīnām.
Lasīt visu...

6

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

FotoKopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību seko līdzi notikumiem, kas saistīti ar personām, kas ilgstoši atrodas sociālās aprūpes centros. Tiesībsargs uzskata, ka Labklājības ministrijas un pašvaldību neefektīvās sadarbības dēļ tiek pārkāptas personu tiesības uz veselību un dzīvību.
Lasīt visu...

15

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

FotoKad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz izvērtās aizraujošas debates starp kaķi un peli teju stundas garumā, turklāt šis ir no tiem gadījumiem, kad abas puses vienlīdz var uzskatīt par kaķi un par peli reizē.
Lasīt visu...

13

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

FotoNozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību tiek gaidīts lēmums par nomas maksas atbalsta piešķiršanu. Vienlaikus pieaug pircēju neapmierinātība ar sortimenta ierobežojumiem un valdības sadārdzināto aizliegto preču iegādes procedūru. Savukārt, uzņēmēji neapmierināti ar preču krājumu iesaldēšanu un aizliegumu nopelnīt tirdzniecības vietu saglabāšanai (komunālie maksājumi, noma).
Lasīt visu...

6

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

FotoCik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...

Foto

Vajadzētu pieprasīt arī izglītības un zinātnes ministres demisiju

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu neatstāt bez ievērības Latvijas Izglītības un zinātnes...

Foto

Par cenzūru portālā Draugiem (ja vēl atceraties tādu)

Līdz 2017.gada maijam biju pārliecināts par to, ka visi cilvēki pasaulē  vissiltākos pateicības vārdus saka un vislielāko cieņu...

Foto

Kāpēc Latvijas vara un mediji nekomentē Lielā Restarta konceptu?

Pēc gandrīz gada juku un haosa atbilde uz šo jautājumu ir acīmredzama. „Jaunās Perestroikas” ieviešanai uzsvars tiek...

Foto

Šoreiz mēģināšu atbildēt par saviem vārdiem: politiskās partijas "Likums un kārtība" dibināšanas manifests

Mēs neticam papīru kalniem. Papīrs panes visu. Līdz šim Latvijā ir bijušas simtiem...

Foto

Praktiski padomi - kā apturēt vīrusu

Kopš pavasara nekas nav mainījies, vēl joprojām tie paši labie, vecie, efektīvie ieteikumi! Tātad vīruss nekad nesākas uzreiz plaušās, tas...

Foto

Pietiek muļļāties

Lai nu kā kādam nepatiktu Latvijas pašreizējā valdība, kura rīkojas pēc Krilova fabulas motīviem, tad nu šoreiz jānoņem cepure premjera priekšā....

Foto

Kas traucē?

Gada pirmajā pusē mēs lepojāmies ar to, ka mūsu „aktīvās” rīcības rezultātā esam labā epidemioloģiskā situācijā, salīdzinot ar citām valstīm. To, lepni krūtis izgāzuši,...

Foto

Es sekoju un izprotu

Pastāvīgi un rūpīgi sekojot līdzi situācijai, izprotu Ministru prezidenta lēmumu un tā pamatojumu pieprasīt veselības ministres demisiju....

Foto

Pareiziem medijiem, kas cer uz valsts finansiālu atbalstu, ir jāuzvedas pareizi

Jau kopš marta Latvijas iedzīvotāju ikdienu būtiski ietekmē koronavīrusa izraisītā pandēmija, ar to saistītie ierobežojumi...

Foto

Ir nepieciešamas skaidras atbildes

Ir skaidrs, ka šis šovs ar varas sevis slavinošo vakcinācijas uzvaras gājienu turpināsies ar arvien lielāku jaudu. Tieši tāpat kā turpināsies krāpnieciskās...

Foto

Es jums atkal došu daudzus lieliskus padomus: kad un kā Latvija sāks ķert kaimiņus?

Vienmēr ir interesanti un noderīgi salīdzināt dažādu valstu datus, it sevišķi, ja...

Foto

Kur ir manas ragaviņas?

Labdien, valdība! Vispirms apsveicu ar iespēju sākt vakcinēties! Gaidu ar nepacietību arī savu kārtu. Bet, kamēr gaidu (un, cerams, sagaidu), nenocietos un...

Foto

Aicinu ikvienu saglabāt piesardzību un rīkoties atbildīgi

Godājamie Latvijas iedzīvotāji un visi, kuriem dārga mūsu mīļā Latvija! Aizejošais gads ir bijis izturības un pārbaudījumu gads. Covid-19...

Foto

Izturību, iejūtību un drosmi

Mīļie Latvijas cilvēki! Jaunajā gadā es gribu mums visiem novēlēt izturību, iejūtību un drosmi....

Foto

Šodienas izaicinājumi prasa tikai veselo saprātu

Mūsu vēsturē ne reizi vien Ziemassvētki bijis smagu kauju laiks. Gan strēlnieki, gan leģionāri ar asiņu sarkano krāsojuši gada garākās...

Foto

Ieteikumi par COVID-19 ambulatoru ārstēšanu

Atsaucoties uz Latvijas Ārstu biedrības aicinājumu iesaistīties COVID-19 pandēmijas apkarošanā, varu rekomendēt dažus ieteikumus ambulatoram ārstēšanas procesam....

Foto

Ministrs Plešs ignorē Būtiņģes termināla naftas noplūdi

Būtiņģes naftas termināla atrašanās Baltijas jūrā ir bumba ar laika degli, tādēļ naftas noplūde no Būtiņges termināla ir likumsakarīga....

Foto

Ko vajag darīt, lai cilvēki Latvijā neticētu vakcīnai pret koronavīrusu. 10 punkti

1. Vairākas desmitgades nepiešķirt pietiekami daudz līdzekļu izglītībai un zinātnei. Lai cilvēki tic instagram influenceriem ne...

Foto

Aicinājums valsts augstākajām amatpersonām

2020. gada 12. novembrī Satversmes tiesa taisīja spriedumu, kas ir guvis plašu rezonansi Latvijas sabiedrībā. Likumdevējiem tas nozīmē nopietnus izaicinājumus nākotnē. Latvijas...

Foto

Ko es darītu, ja pats saslimtu ar Covid–19

Vakardienas saruna. Atstāstīšu, kā nu mācēšu. Mans sarunu biedrs – mans sens paziņa, tik sens, ka esam vienaudži,...

Foto

Kārtējais „eksperts” kārtējo reizi paredz Vladimira Putina valdīšanas gaidāmās beigas

Politologs, demagogs un bijušais sektants Andis Kudors savā nesenajā intervijā vēlreiz paredz Vladimira Putina valdīšanas gaidāmās...

Foto

Vīrieši, appreciet savas sievietes: vēstījums 2020. gada Ziemsvētkos

Dieva mīļotie, es sirsnīgi sveicu jūs Kristus dzimšanas svētkos! Septiņsimt gadus pirms Jēzus dzimšanas pravietis Jesaja vēstīja, ka...

Foto

Mīlestības likums liek mums raudzīties uz ikvienu kā savu laikabiedru

Kā vadmotīvu šai svētku uzrunai paņemsim tekstu no Lūkasa Evaņģēlija: Un viņi steigā atnāca un atrada...

Foto

Mūsdienu Ziemassvētku stāsts

Vakar pa nakti sniga. 8:00 - uzcēlu sniegavīru....

Foto

Aicinām priesteri Aleksandru Stepanovu nevērsties pret pāvesta kalpojumu

A. god. priesterim Aleksandram Stepanovam (attēlā), Tukuma Romas katoļu draudzes prāvestam un portāla www.civitas.lv redaktoram. Latvijas Romas katoļu...

Foto

Arhibīskaps Stankevičs, viņa sirdsapziņa un Gērings, kurš tika notiesāts…

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča uzruna Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē izraisīja sašutumu ne tikai...

Foto

Mans piedāvājums – ieviest formulējumu “Kopīgas deklarētās mājsaimniecības un savstarpējās aprūpes likums”

15. decembrī es piedalījos Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē, kurā aicināju, nemainot...

Foto

Alkoholu un cigaretes drīkst, grāmatas nedrīkst

Gudri ļaudis vienmēr ir teikuši: meitiņ, neej gulēt nikna. Vakar izlasīju valdības lēmumu, izdarīju visu, lai dusmas mazinātu (vienīgi pastaigāties...

Foto

Pasaule pesimista acīm jeb nepatīkamā patiesība

Cik ir divi reiz divi? Nu, ja godīgi, tikai tev – divi reiz divi ir pieci. Iegaumē, lai kur tu...

Foto

Ministriem nepelnītais algas pielikums ir jāziedo labdarībai

Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma normu, kas paredz ņemt vērā gan vidējās algas,...

Foto

Izbrauciet no auzām un atveriet brīvdienās veikalus

Godātie valdības vīri! Laiku pa laikam katram mums sanāk “iebraukt auzās”. Šoreiz no valdības gaidām izbraukšanu no auzām, jo...

Foto

Ir īstais laiks, lai daži desmiti tūkstošu eiro nodokļu maksātāju naudas tiktu samaksāti par dievkalpojumu pārraidīšanu komercmedijos

Tieslietu ministrija ir sagatavojusi informatīvo ziņojumu “Par Ziemassvētku dievkalpojumu...

Foto

„Nekā personīga” „galma dziesminieku" meli par viltus ziņu izplatītājiem un viņu sekotājiem

TV3 raidījumā „Nekā personīga” "galma dziesminieki", stāstot par viltus ziņu izplatītājiem un viņu sekotājiem,...

Foto

Konservatīvo cenzūra – “radikāļu sazvērestība” vai realitāte?

Pēdējās nedēļās Latvijā un pasaulē ir izskanējušas diezgan likumsakarīgas ziņas, proti, daudzi Nacionālās apvienības (NA) biedri, tostarp Saeimas deputāts...

Foto

Mēs visi zinām, ka šo pandēmijas vilni, kas veļas pāri visai pasaulei, nav radījuši Latvijas politiķi, - un vēl citas manas svarīgās domas

Mēs visi ejam...

Foto

Var risināt cilvēku problēmas citu kopdzīves veidu gadījumā, nepielīdzinot tās ģimenei un laulībai

Latvijas sabiedrībā plašu rezonansi ieguva Satversmes tiesas 2020. gada 12. novembra spriedums, kas...

Foto

Dodiet naudiņu mūsu kontrolētajām NVO, bet valsts aizsardzības mācību skolās nevajag: vēstule valsts prezidentam Egilam Levitam

Augsti godātais Levita kungs! 2020. gada 3. decembrī Saeima pieņēma...

Foto

Mēs prasām savu valsti atpakaļ

Azeru nesenais panākums Kalnu Karabahas atgūšanā un dekolonizācijā, kā arī Lukašenko nespēja apklusināt protestus Baltkrievijā lika atcerēties Krievijas politiķa Viktora Alkšņa...

Foto

K.Kariņa k-gam no Latvieša Pelēkā

Premjera kungs! Rakstu Jums, jo vēl ir laiks novērst problēmas, ko var radīt savstarpēja nesaprašanās. Mani senči te dzīvoja cara laikos,...