Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Trešdienas pēcpusdienā izskanēja informācija par to, ka Jūrmalas pilsētas domē tiek gatavots iesniegums par domes priekšsēdētāja Gata Trukšņa noņemšanu no amata. Lai nu kā, bet šāds pavērsiens divus mēnešus pirms vēlēšanām nav brīnums. Ne jau tāpēc, ka Jūrmalā kā tādā mērus maina kā afišas uz stabiem, bet gan tāpēc, ka šādam pavērsienam bija vairāki priekšvēstneši.

Nopietnākais no šiem priekšvēstnešiem - pašvaldības uzņēmuma Jūrmalas siltums investora piesaiste. No labi informētiem un ticamiem avotiem ir zināms, ka investora (un konkrēti uzņēmuma Dalkia) piesaisti organizēja deputāts Raimonds Munkevics. Brīdī, kad mērs nāca klajā ar paziņojumu, ka nekādi darījumi nenotiks, vairākas pazīmes liecināja, ka R. Munkevics „eksplodēja”. Par to liecina ne tikai dažādi komentāri internetā, bet arī viņa kūrētās avīzes publikācijas.

Varbūt ir kāds jūrmalnieks, kurš tic, ka šis deputāts ļoti vēlas kāda uzņēmuma attīstību, nevis ko citu, bet es nu tam neticu nekādi. Saprotams, ka neviens publiski to neapstiprinās, bet patiesāka šķiet versija par šī deputāta, kurš jau ir apsūdzēts kukuļdošanā, personiskajām interesēm.

Lai cik tas paradoksāli būtu, bet tieši Dalkia ir tā, kas mēra nomaiņā vieno R. Munkevicu un Juri Visocki. Pēdējais jau domes komitejā ir atbalstījis Dalkia ienākšanu Jūrmalā un lielījis šī pasākuma svarīgumu. Taču manā rīcībā esošā informācija liecina, ka ne jau siltums vai tarifi ir tas, kas interesē J. Visocki. Galīgi nē. Visticamāk, viņam par to ir ne silts, ne auksts. Viņu vairāk interesē Dalkia vadītāja otrs bizness - atkritumu apsaimniekošana un viņa ienākšana Jūrmalā.

Kā zināms, pērn J. Visocka savulaik privatizētais un vēlāk par bargu naudu pārdotais uzņēmums pameta viņam piederošo teritoriju. Tagad visu šo laiku deputātam nākas iztikt par uzņēmuma pārdošanā iegūto naudu, kura gan arī - sakarā ar māju celtniecību un citiem izdevumiem - sākusi izsīkt. Kā glābiņš deputātam ar tukšo zemes gabalu varētu būt jauna atkritumu apsaimniekotāja ienākšana Jūrmalā un, galvenais, ar vienu nosacījumu - tas savas tehnikas glabāšanai nomās teritoriju no J. Visocka. Vairāk par šiem „darījumiem” - kādā citā reizē.

G. Truksnis domes vadītāja amatā ir bijis vairāk nekā divarpus gadus, un šai laikā ir izdevies panākt gana daudz pozitīvu lietu. Līdz ar to, tuvojoties vēlēšanām, tas daudziem ļoooti nepatīk. Pie pozitīvajām lietām pirmkārt jāmin 70% nodokļa atlaides ieviešana, kas daudziem jūrmalniekiem ir ļoti nozīmīgs atspaids. Taču te jāpiekrīt mēra paustajam, ka šīs atlaides ir kā pamatīgas zobu sāpes daudzajiem nekustamo īpašumu projektu attīstītājiem.

Tieši šo atlaižu dēļ, visticamākais, šogad šiem darboņiem vairs nebūs iespējams par lētu naudu pārpirkt no nodokļu slogu nest nespējošajiem jūrmalniekiem viņu vēsturiskos īpašumus, lai tur uzblieztu kārtējos apartamentu klučus. Tāpēc nav brīnums, ka pēdējā laikā viens no aktīvākajiem mēra kritizētājiem ir tieši šāds darbonis - Aleksandrs Bašarins. Tieši viņa komandā nesen iekļāvās arī viens no mēra noņemšanas iniciatoriem - Zigurds Starks.

Vēl uzjautrinošāk ir tas, ka nu šajā komandā ir arī bijušais pilsētas mērs Dainis Urbanovičs, kurš paziņojis, ka nākšot atkal strādāt uz domi. Šī lāga nestrādājot. Tam varētu piekrist, jo ko gan G. Truksnis var likt pretī D. Urbanoviča laikā A. Bašarinam iznomāto pašvaldību zemes gabalu skaitam. Neko! „Pa lielam” neko labu tā arī šim nekustamo projektu bīdītājam viņš nav padarījis. Tātad jānomaina. Bet Z. Starkam steidzami jāizpilda „mājas darbs”, lai attaisnotu sava jaunā maizes devēja uzticību un izpelnītos iekļaušanu Bašarina partijas un vēlēšanu sarakstā. Tāpat Z. Starku, visticamākais, interesē arī Dalkia ienākšana. Arī tur viņam ir personiskas intereses.

Starp pēdējos gados paveiktajiem darbiem jāmin gan bezmaksas transporta iespējas pilsētā pensionāriem, skolēniem un studentiem, gan bezmaksas ēdināšana skolēniem līdz 6. klasei. Kā paudis G. Truksnis, tad vēl pagājušajā nedēļā viņš runājis ar Lielupes skolas bērnu vecākiem par to, ka būtu nepieciešams šo bezmaksas ēdināšanu nodrošināt bērniem līdz pat 9. klasei. Tāpat tiek jau nopietni apsvērts, kā bērnus nodrošināt ar bioloģiski veselīgu pārtiku.

Starp paveiktajiem darbiem jāmin arī zaļākais pilsētas attīstības plāns pilsētas pēdējo laiku vēsturē, jaundzimušo pabalsts, kas ir pat divreiz lielāks nekā Rīgā, un daudzas citas sociālās lietas. Tāpēc nav brīnums, ka Jūrmala pērn atkārtoti saņēma Veselīgās pilsētas statusu. Par to, ka pilsētā pēdējā laikā lielāks uzsvars ir uz ģimenēm un bērniem, liecina kaut vai fakts, ka Krievijas aptaujā Travel.ru Jūrmala ir uzvarējusi kā labākais ceļamērķis ģimenēm ar bērniem. Un ne jau Baltijā, bet vispār...

Šādu lietu ir gana daudz, un tieši tas, visticamākais, daudziem tā saucamajiem politiķiem ļoti nepatīk. Nu kaut vai sīkmanīgas skaudības dēļ. Un cilvēcīgi viņus var saprast - škrobe liela. Labāk tad gāzt mēru un vismaz pēdējos mēnešos ātri kaut ko savārīt. Nopietni uzsākt darbu divos mēnešos tāpat nevar.

Cik zināms, tad atsevišķus deputātus visvairāk tracinājusi G. Trukšņa komunikācija ar iedzīvotājiem - gan vēstulēs, gan tiekoties aci pret aci. Pateicoties šai komunikācijai, iedzīvotājiem ir labāk saprotami gan paveiktie darbi, gan iemesli, kāpēc citi nav padarīti. Bet informēts iedzīvotājs galīgi nav tas, kas interesē kaudzi esošo deputātu un arī virkni par tādiem kļūt gribošo. Viņiem daudz lielāka interese ir saduļķot politisko vidi, lai tad nu varētu smelt un smelt. Gan vēlētāju balsis, gan daudz ko citu.

Atliek vien cerēt, ka piepildīsies mēra G. Trukšņa paustais, ka nākamajā domē šīs politiskās sīkmanības, lielā pārstāvēto partiju skaita vairs nebūs un nākamā dome spēs ievēlēt priekšsēdētāju, kas varēs gan strādāt, gan atskaitīties un atbildēt par savu darbu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

10

Nekad tā nav bijis, un še tev – atkal! Prātojums par krievu ruleti banku sfērā

FotoPagājušajā nedēļā kārtējā banka slēdza durvis klientiem, lai pēc kāda laiciņa vērtu tās administratoriem, likvidatoriem, makulatūras savācējiem un citiem biznesa meža sanitāriem. Šoreiz vērotāju un komentētāju vidē izbrīna nebija nekāda, jo "PNB Bankas" (pirms tam "Norvik") liktenis tika apspriests tikai kategorijās "kad", nevis "vai tiešām". Pērn kādā diskusijā pat publiski piedāvāju derības par to, ka šis finanšu zombijs, kas jau pasen kluburēja izēstām iekšām, būs beigts vēl pirms 2018. gada auditētā pārskata apstiprināšanas. Ikurāt tā arī notika.
Lasīt visu...

18

Sāpīgs kniebiens VARAM "kreisajā rokā"

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosina valdību pieņemt pavisam loģisku lēmumu: uz pāris gadiem aizliegt pilsētām un novadiem izstrādāt dažviet jau iesāktos attīstības plānošanas dokumentus 2021.-2027. gadam. Pašvaldībniekiem, to padzirdot, ir spuras gaisā…
Lasīt visu...

21

Suverenitātes portrets pakta jubilejas sakarā

Foto2019.gada 23.augustā paiet 80 gadi kopš Vācijas un Padomju Savienības līguma noslēgšanas. Tas bija triviāls līgums par neuzbrukšanu. Līgumu parasti dēvē par Molotova-Ribentropa paktu. Līdz 1939.gada 23. augustam cilvēce pazina daudzus paktus, kā dēvē starptautiskos līgumus. Arī Latvijas Republika savas pastāvēšanas laikā ir bijusi līdzautore daudziem paktiem. Droši var teikt, ka neviens no tiem nekad nav ieguvis sabiedrības plašāku ievērību. Ne reti par paktiem sabiedrība netiek detalizēti informēta. Paktu producēšana ietilpst diplomātisko attiecību segmentā un ārlietu ministrijas rūpēs.
Lasīt visu...

21

Sabiedrībai jau tagad ir iespējams saņemt no iestādes informāciju par ielūgto personu sarakstiem uz valstiski nozīmīgiem notikumiem

FotoRakstam „Nodokļu maksātājiem nav jāzina, kādi cilvēki par nodokļu maksātāju naudu tiek uz sarīkojumiem, kas tiek finansēti no nodokļu maksātāju naudas” lūdzam pievienot Kultūras ministrijas (KM) viedokli, kas ir šāds – jau spēkā esošie normatīvie akti nosaka kārtību, kādā regulējams jautājums par ielūgumu izsniegšanu uz nozīmīgiem kultūras pasākumiem:
Lasīt visu...

21

Kā pārvarēt lielo masu mediju krīzi

FotoPašlaik ne tikai Latvijā, bet daudzās valstīs tiek celta trauksme par lielo masu mediju krīzi. Informācijas apmaiņa starp cilvēkiem pamazām pārceļas uz sociālo portālu vidi, un lielo masu mediju loma kļūst aizvien maznozīmīgāka. Risinājums - ieguldīt masu medijos aizvien lielākas finanses, manuprāt, neko nemainīs. Nauda vienkārši tiks sabērta tukšā mucā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Augstskolas autonomijas anatomija: brīvā Latvijā brīva Universitāte

Latvijas kā nacionālas valsts ar parlamentāru valsts iekārtu pamatus veido Vilhelma fon Humbolta idejas par zinātnes un izglītības vienotību...

Foto

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji,...

Foto

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus...

Foto

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

Latvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

Atsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas...

Foto

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

Šādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts....

Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...