Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Trešdienas pēcpusdienā izskanēja informācija par to, ka Jūrmalas pilsētas domē tiek gatavots iesniegums par domes priekšsēdētāja Gata Trukšņa noņemšanu no amata. Lai nu kā, bet šāds pavērsiens divus mēnešus pirms vēlēšanām nav brīnums. Ne jau tāpēc, ka Jūrmalā kā tādā mērus maina kā afišas uz stabiem, bet gan tāpēc, ka šādam pavērsienam bija vairāki priekšvēstneši.

Nopietnākais no šiem priekšvēstnešiem - pašvaldības uzņēmuma Jūrmalas siltums investora piesaiste. No labi informētiem un ticamiem avotiem ir zināms, ka investora (un konkrēti uzņēmuma Dalkia) piesaisti organizēja deputāts Raimonds Munkevics. Brīdī, kad mērs nāca klajā ar paziņojumu, ka nekādi darījumi nenotiks, vairākas pazīmes liecināja, ka R. Munkevics „eksplodēja”. Par to liecina ne tikai dažādi komentāri internetā, bet arī viņa kūrētās avīzes publikācijas.

Varbūt ir kāds jūrmalnieks, kurš tic, ka šis deputāts ļoti vēlas kāda uzņēmuma attīstību, nevis ko citu, bet es nu tam neticu nekādi. Saprotams, ka neviens publiski to neapstiprinās, bet patiesāka šķiet versija par šī deputāta, kurš jau ir apsūdzēts kukuļdošanā, personiskajām interesēm.

Lai cik tas paradoksāli būtu, bet tieši Dalkia ir tā, kas mēra nomaiņā vieno R. Munkevicu un Juri Visocki. Pēdējais jau domes komitejā ir atbalstījis Dalkia ienākšanu Jūrmalā un lielījis šī pasākuma svarīgumu. Taču manā rīcībā esošā informācija liecina, ka ne jau siltums vai tarifi ir tas, kas interesē J. Visocki. Galīgi nē. Visticamāk, viņam par to ir ne silts, ne auksts. Viņu vairāk interesē Dalkia vadītāja otrs bizness - atkritumu apsaimniekošana un viņa ienākšana Jūrmalā.

Kā zināms, pērn J. Visocka savulaik privatizētais un vēlāk par bargu naudu pārdotais uzņēmums pameta viņam piederošo teritoriju. Tagad visu šo laiku deputātam nākas iztikt par uzņēmuma pārdošanā iegūto naudu, kura gan arī - sakarā ar māju celtniecību un citiem izdevumiem - sākusi izsīkt. Kā glābiņš deputātam ar tukšo zemes gabalu varētu būt jauna atkritumu apsaimniekotāja ienākšana Jūrmalā un, galvenais, ar vienu nosacījumu - tas savas tehnikas glabāšanai nomās teritoriju no J. Visocka. Vairāk par šiem „darījumiem” - kādā citā reizē.

G. Truksnis domes vadītāja amatā ir bijis vairāk nekā divarpus gadus, un šai laikā ir izdevies panākt gana daudz pozitīvu lietu. Līdz ar to, tuvojoties vēlēšanām, tas daudziem ļoooti nepatīk. Pie pozitīvajām lietām pirmkārt jāmin 70% nodokļa atlaides ieviešana, kas daudziem jūrmalniekiem ir ļoti nozīmīgs atspaids. Taču te jāpiekrīt mēra paustajam, ka šīs atlaides ir kā pamatīgas zobu sāpes daudzajiem nekustamo īpašumu projektu attīstītājiem.

Tieši šo atlaižu dēļ, visticamākais, šogad šiem darboņiem vairs nebūs iespējams par lētu naudu pārpirkt no nodokļu slogu nest nespējošajiem jūrmalniekiem viņu vēsturiskos īpašumus, lai tur uzblieztu kārtējos apartamentu klučus. Tāpēc nav brīnums, ka pēdējā laikā viens no aktīvākajiem mēra kritizētājiem ir tieši šāds darbonis - Aleksandrs Bašarins. Tieši viņa komandā nesen iekļāvās arī viens no mēra noņemšanas iniciatoriem - Zigurds Starks.

Vēl uzjautrinošāk ir tas, ka nu šajā komandā ir arī bijušais pilsētas mērs Dainis Urbanovičs, kurš paziņojis, ka nākšot atkal strādāt uz domi. Šī lāga nestrādājot. Tam varētu piekrist, jo ko gan G. Truksnis var likt pretī D. Urbanoviča laikā A. Bašarinam iznomāto pašvaldību zemes gabalu skaitam. Neko! „Pa lielam” neko labu tā arī šim nekustamo projektu bīdītājam viņš nav padarījis. Tātad jānomaina. Bet Z. Starkam steidzami jāizpilda „mājas darbs”, lai attaisnotu sava jaunā maizes devēja uzticību un izpelnītos iekļaušanu Bašarina partijas un vēlēšanu sarakstā. Tāpat Z. Starku, visticamākais, interesē arī Dalkia ienākšana. Arī tur viņam ir personiskas intereses.

Starp pēdējos gados paveiktajiem darbiem jāmin gan bezmaksas transporta iespējas pilsētā pensionāriem, skolēniem un studentiem, gan bezmaksas ēdināšana skolēniem līdz 6. klasei. Kā paudis G. Truksnis, tad vēl pagājušajā nedēļā viņš runājis ar Lielupes skolas bērnu vecākiem par to, ka būtu nepieciešams šo bezmaksas ēdināšanu nodrošināt bērniem līdz pat 9. klasei. Tāpat tiek jau nopietni apsvērts, kā bērnus nodrošināt ar bioloģiski veselīgu pārtiku.

Starp paveiktajiem darbiem jāmin arī zaļākais pilsētas attīstības plāns pilsētas pēdējo laiku vēsturē, jaundzimušo pabalsts, kas ir pat divreiz lielāks nekā Rīgā, un daudzas citas sociālās lietas. Tāpēc nav brīnums, ka Jūrmala pērn atkārtoti saņēma Veselīgās pilsētas statusu. Par to, ka pilsētā pēdējā laikā lielāks uzsvars ir uz ģimenēm un bērniem, liecina kaut vai fakts, ka Krievijas aptaujā Travel.ru Jūrmala ir uzvarējusi kā labākais ceļamērķis ģimenēm ar bērniem. Un ne jau Baltijā, bet vispār...

Šādu lietu ir gana daudz, un tieši tas, visticamākais, daudziem tā saucamajiem politiķiem ļoti nepatīk. Nu kaut vai sīkmanīgas skaudības dēļ. Un cilvēcīgi viņus var saprast - škrobe liela. Labāk tad gāzt mēru un vismaz pēdējos mēnešos ātri kaut ko savārīt. Nopietni uzsākt darbu divos mēnešos tāpat nevar.

Cik zināms, tad atsevišķus deputātus visvairāk tracinājusi G. Trukšņa komunikācija ar iedzīvotājiem - gan vēstulēs, gan tiekoties aci pret aci. Pateicoties šai komunikācijai, iedzīvotājiem ir labāk saprotami gan paveiktie darbi, gan iemesli, kāpēc citi nav padarīti. Bet informēts iedzīvotājs galīgi nav tas, kas interesē kaudzi esošo deputātu un arī virkni par tādiem kļūt gribošo. Viņiem daudz lielāka interese ir saduļķot politisko vidi, lai tad nu varētu smelt un smelt. Gan vēlētāju balsis, gan daudz ko citu.

Atliek vien cerēt, ka piepildīsies mēra G. Trukšņa paustais, ka nākamajā domē šīs politiskās sīkmanības, lielā pārstāvēto partiju skaita vairs nebūs un nākamā dome spēs ievēlēt priekšsēdētāju, kas varēs gan strādāt, gan atskaitīties un atbildēt par savu darbu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanās ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...