Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Uz vēlēšanām jāiet!

Andris Pauls-Pāvuls
31.05.2021.
Komentāri (32)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mazais vēlētāju skaits iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās liecina par nepatiku pret esošo varu un sabiedrības neprasmi reizi četros gados lietderīgāk izlietot savu instrumentu – vēlētāja balsi. Instruments nav “neaiziet”, bet aiziet un izsvītrot visus pie varas esošos kretīnus.

Viens no lielākajiem kretīnismiem pēdējos gados pašvaldībās ir bijis vērienīgo attīstības projektu būvgružu pretlikumīga un, iespējams, koruptīva noglabāšana. Piemēram,  Valsts policijas Ekonomisko noziegumu pārvalde šogad kriminālprocesa materiālus par 1,5 miljonu eiro kaitējumu videi ar būvgružu kaudzi nodevusi  prokuratūrai, kriminālvajāšanas uzsākšanai. https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/prokuraturai-nodod-lietu-par-15-miljonu-eiro-kaitejumu-videi-ar-buvgruzu-kaudzi.a401785/

Minēšu Smiltenes novada gadījumu, kurā nelegālā būvgružu noglabāšana notikusi vismaz trīs reizes lielākā apjomā.

Pirmie no būvgružu noglabāšanas cieta Smiltenes pilsētas bērni, jo būvgruži aizšķērsoja bērniem iecienītāko ragaviņu nobraucienu. Būvgružus pašvaldības īpašumā Drandu ielā 24 uzsāka vest 2019. gada vasarā. Jo vairāk Smiltenē tika remontētas ielas, jo vairāk būvgruži tika vesti un noglabāti, līdz 2020./21. ziemā sasniedza aptuveni 17 500 kubikmetru apjomu. Te nelegāli tika vesti nešķiroti būvgruži un asfalts, par ko Smiltenes novada pašvaldība bija samaksājusi prāvas summas uzņēmējiem par šķirošanu un transportēšanu uz noglabāšanu legālā vietā.

Smiltenes novada pašvaldībai piederošos būvgružus un asfaltu pašvaldības īpašumā uzņēmēji ar buldozeriem centās saformēt valnī un piesegt ar grunti. 10. februārī šo vietu apsekoja Valsts vides dienesta (VVD) darbinieki. Tā kā piesegtais valnis bija apsnidzis, speciālisti ievēroja tikai dažas uz tā svaigi izbērtas čupas no Dakteru ielas būvdarbiem. Par to martā rakstīja laikraksts “Ziemeļlatvija”.

https://www.ziemellatvija.lv/novados/valsts-vides-dienests-atbertne-konstate-parkapumus-154023

Cik noprotams, nevis par visu noglabāto būvgružu apjomu https://www.facebook.com/100001438902854/videos/3941772132547378/, bet mazajām uz vaļņa izbērtajām čupiņām administratīvi tika sodīts Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš un SIA “8.CBR”.

https://www.ziemellatvija.lv/novadu-zinas/smiltene/par-parkapumiem-atbertne-soda-pasvaldibas-vaditaju-155125

 Līdz šā gada 1. jūnijam sodu saņēmušajiem ir jāiesniedz VVD detalizēta informācija par izvesto un tālāk apsaimniekoto būvniecības atkritumu apjomu. Līdz šodienai no visiem būvgružiem ir aizvestas tikai mazās, ziemā nenoglabātās čupiņas, bet valnis stāv kā stāvējis visā savā 17500 kubikmetru apjomā un lietavu atsegto būvgružu krāšņumā un jau, neapšaubāmi, sagaidīs jaunos novada deputātus, kuriem ar šo kaitējumu būs jātiek galā.

Kā tas varēja gadīties?

Kā zināms, Smiltenes novada pašvaldībā faktiski nav opozīcijas un, šķiet, deputāti par to pat lepojas. Parasti visi 15 deputāti šajā sasaukumā ir balsojuši par dārgajiem investīciju projektiem lielā vienprātībā. Nebūtu korekti par notikušo vainu uzvelt Nacionālai apvienībai, jo 2017. gada vēlēšanās no tās saraksta netika ievēlēts neviens šīs partijas biedrs. Faktiski Smiltenes novadā pie varas nonākusi elitāra grupa, kura pirms vēlēšanām bija sadalījusies “partiju sarakstos”, bet pēc vēlēšanām draudzīgi un nekontrolēti ķērās pie “naudas apgūšanas”.

Tā tas arī varēja gadīties – vienprātīgā visatļautības garā. Tikai nav saprotams, kādēļ tā Smiltenē sanācis  – vai no deputātu vienaldzības, muļķības vai korupcijas.  Šķietami šis pārkāpums būs visu deputātu kolektīvā atbildība, jo kopš marta, kad par to rakstīja laikraksts “Ziemeļlatvija”, nav manītas kaut jel viena deputāta aktivitātes skaidrošanā, ka tā varēja Smiltenē sanākt.

Vai korupcija?

Drīzāk jā nekā nē. Un ja ne korupcija, tad kas? Un, ja jā, tad, nodarot pašvaldībai milzīga apmēra zaudējumus un kaitējumu videi. Atļaujot uzņēmējiem nevest būvgružus, kur pieklājas, tiem ietaupījās prāva nauda. Nespēju iedomāties, ka Smiltenē tika pieļauts noglabāt būvgružus tikai aiz stulbuma. Vai no tā noziedzīgi iegūtus līdzekļus  guvuši visi Smiltenes novada domes deputāti? Drīzāk nē nekā jā. Šādas koruptīvas shēmas atšķetināt un atklāt noziedzīgā labuma guvējus ir sarežģīti.

Vai vainīgs kāds patvaļīgs pašvaldības administrācijas darbinieks, kurš ierādījis būvgružiem vietu, vai būvgružiem vieta ierādīta ar politiskās vadības akceptu, vai šī sasaukuma priekšsēdētāji - Gints Kukainis un Edgars Avotiņš bijuši tik vāji un ietekmējami, ka pakļāvušies kādam ārējam spiedienam un no visas šīs afēras “krējums nosmelts” kaut kur Rīgā? No šī gadījuma nav saprotams, kas faktiski ir vadījis pašvaldību šos iepriekšējos četrus gadus…

Šeit atmiņā nāk 2005. gada Jūrmalgeita, kad publiskotajās telefonu sarunās Andris Šķēle piedāvāja par Jūrmalas mēra vietnieku ievēlēt “lielāko kretīnu”. Par nožēlu Latvijas politiskajā kultūrā nereti ietekmīgi kuluāru spēlmaņi izvēlas kādu viegli ietekmējamu, godkārīgu kadru, ko ielikt amatā, lai pēc tam izmantotu.

Apvienojoties Apes, Raunas un Smiltenes novadiem, vēlēšanās startē seši spēcīgi saraksti, ko kuriem katrs vēlētājs var atrast labāko savai gaumei.  Turklāt trīs no šiem sarakstiem apvienojuši jaunus kandidātus, kuri nav bijuši pie varas. Arī Nacionālās apvienības, Jaunās Vienotības un ZZS/LRA sarakstos ir jauni, cienījami kandidāti. Aicinu visus izmantot iespēju, doties uz vēlēšanām un svītrot sarakstos līdz šim pie varas bijušos deputātus, kuri dižojas ar “sakoptu istabu”, lai gan visus šos gadus “samazgas lējuši durpriekšā”. Iesim uz vēlēšanām kaut vai tādēļ, lai viņi, paliekot pie varas, šīs samazgas negāztu arī Apē un Raunā!

Novērtē šo rakstu:

16
19

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai tiešām „mums nelaimējies dzīvot 21. gadsimta sākumā”?

FotoRadio intervijas rosināta refleksija, braucot auto. „Mums nelaimējies dzīvot 21. gadsimta sākumā. Briesmīgs laiks," vaimanā kādi intervējamie pa radio. Hmm…diskutējami.
Lasīt visu...

21

Gļēvuļu valdība glābj savas pakaļas, vainu veļot uz citiem

FotoTrīs dienas tika dotas, lai valdības ierēdņi varētu sagatavot kaut minimālu šī lēmuma juridisko un ekonomisko bāzi. Ja kāds naivi iedomājas, ka no ministriju seifa tika izņemta slepenā mapīte “X stunda”, kurā detalizēti aprakstīts, kā rīkoties līdzīgā situācijā, tad šāds cilvēks ir jāsarūgtina. Nekāda plāna valdībai nav, jo tā jau no sākta gala darbojas viendienīšu režīmā, kurā, pārfrāzējot kādas oskarotas brāļu Koenu filmas nosaukumu, stratēģiskiem lēmumiem nav vietas.
Lasīt visu...

18

Kārtējā atklātā vēstule Latvijas tautai

FotoŠodien, kad ar Covid-19 saslimušo cilvēku skaits valstī ir sasniedzis rekordu, Kariņa-Levita režīms ir apjucis un nezina ko darīt! Tā vietā, lai atzītu savas kļūdas, Kariņa-Levita režīms grib ieviest lokdaunu jeb stingros ierobežojumus Latvijas iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

21

Es izvēlētos vakcināciju (ja tā būtu vakcinācija)

FotoEs izvēlētos vakcināciju (ja tā būtu vakcinācija)… Paņēmiens, kā radīt imunitāti pret mēģinājumu noindēt, zināms no skolas gadiem (Grāfs Monte-Kristo) un pēc tam atsevišķu varasvīru biogrāfiju aprakstiem: organisma pieradināšana pie indes ar mazām, regulārām devām, tās pakāpeniski palielinot. Vai paņēmienam ir nosaukums, es nezinu.
Lasīt visu...

21

Mēs neesam dzimtcilvēki!

FotoKariņš ir iedomājies, ka latvzemieši ir viņa dzimtļaudis, ar kuriem varmāka var darīt visu, kas ienāk prātā.
Lasīt visu...

21

Valsts varas nozagšanas budžets

FotoSaeimā sākusies nākamā gada valsts budžeta izskatīšana. Valdības vadītājs to raksturo kā “līdzsvarotu un absolūti vērstu uz attīstību”. Viņš esot lepns par to! Grūti saprast, kur valdošais olimps saskata līdzsvaru starp ieplānoto 40% algu pielikumu pašiem sev un ienākumu palielinājumu mediķiem 4 - 5% robežās Manuprāt, šobrīd pat piedāvāt apspriest budžetu, kas veselības aprūpei paredz mazāk nekā pusi no absolūti nepieciešamā, ir amorāli.
Lasīt visu...

21

Esam gatavi iedarbināt „vajāšanas pantu” pret visiem, kas pacels balsi!

FotoCovid-19 pandēmija un iedzīvotāju masveida saslimstība šobrīd ir gan pārslogojusi veselības sistēmu, gan arī uzliek lielu slogu mediķiem, operatīvo dienestu un iekšlietu struktūru darbiniekiem, apsargiem un daudzu citu jomu personālam. Tāpat aizvien biežāk tiek konstatēts, ka atsevišķas personas vai apvienības rada apzinātus šķēršļus pandēmijas pārvarēšanā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

„Delfi” un „TVNET” vēstule valdībai un parlamentam: mēs jums ļoti pateicamies, bet atkal esam izsalkuši

Latvijas mediji atzinīgi vērtē valdības līdzšinējo pretimnākšanu Latvijas izdevēju nozarei, izstrādājot...

Foto

Mēs aicinām Krišjāni Kariņu demisionēt: partijas “Likums un kārtība” valdes paziņojums par Krīzes vadības padomes lēmumiem

2021. gada 18. oktobrī Krīzes vadības padome (KVP) Ministru prezidenta...

Foto

Vai Jums vēl ir ilūzija, ka valdība rūpējas par Jūsu veselību? Man vairs NAV!

Cīņa turpinās un kļūst arvien atklātāka un agresīvāka. Iznīcināt mūsu cilvēcību, iznīcināt...

Foto

Mēs nedaudz atliksim mums ļoti vajadzīgā 184 000 eiro vērtā flīģeļa iegādi par nodokļu maksātāju līdzekļiem

Pateicībā Latvijas mediķiem par pašaizliedzīgo darbu COVID-19 pandēmijas laikā 2020....

Foto

Par Dieva izspļautajiem, varas lemtspēju un neizlēmību

Kur un kā, kā arī kāpēc rodas tie, daudzuprāt, nesaprātīgie un neloģiskie likumi, ierobežojumi, stabiņi, saliņas un veloceliņi Rīgā...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mēs paļaujamies uz Egila Levita autoritāti

Pusotra gada laikā, kopš Latvijā ir Covid-19 krīze, Krišjāņa Kariņa valdība demonstrē pilnīgu nespēju veikt galveno tās...

Foto

Vēsu prātu, mieru un pazemību!

Valdība liedz nepotētajiem darbu (lasi – iztikas avotu), veselības aprūpi, ieeju veikalos, sociālos atvieglojumus un visādi citādi moka, sirdzēji izdziest, ārstēti...

Foto

Kariņa valdības lēmumi kļūst arī nelietīgi un amorāli

Esam jau pieraduši, ka valdības lēmumi saistībā ar Covid-19 ir novēloti, haotiski, grūti saprotami un bieži vien neizpildāmi....

Foto

Saeima: Lembergam tiesības balsot vēlēšanās jāiegūst caur tiesu!

Latvijas valsts pretēji Latvijas Satversmē garantētajām tiesībām pretlikumīgi liedza man, Aivaram Lembergam, piedalīties Ventspils pilsētas domes šī gada...

Foto

IMHO: tiesībsargs akceptē puču

Attiecinot prasību par obligātu vakcināciju pret Covid-19 uz tautas ievēlētajiem Saeimas un pašvaldību deputātiem, nepotētajiem pilsoņiem viņu medicīnisko rādītāju dēļ (lasi –...

Foto

Nelokāmi pret varmākām!

Manuprāt, par “lidojošo sili” nokristītā “kankariņu” valdība grib izraisīt Dievzemītē pilsoņu karu starp potētajiem un nepotētajiem. Es tomēr ticu, ka šāds varnešu scenārijs...

Foto

Jautājumi valdībai: ko man darīt ar papīriem vakcinēšanās brīdī?

Lai nebļaustītos soctīklos vai kur citur un nesaņemtu neadekvātus komentārus, varbūt valdība var publiski atbildēt mums visiem...

Foto

Marija pret Adriānu

Beidzot labas vēstis! Žogs uz Baltkrievijas robežas būs, par spīti bezgala nopietniem ģeopolitiskiem kavēkļiem, klimata katastrofām un vēlēšanu rezultātiem!...

Foto

Krāmu tirgus un tā darboņi

Kad redzi varas uzspiesto spēli no malas un esi gana vērīgs un spēcīgs, lai tajā neiesaistītos, katrs viņu nākamais solis kļūst...

Foto

Novēlotas pārdomas par Tēva dienu

Latvijā ir vairāk nekā 100 000 bērnu, kuri aug bez tēva. Dēli izaug bez piemēra kādam jābūt vīrietim, meitas bez pirmā...

Foto

Turpmāk NMPD prioritāte – tikai dzīvībai kritiski izsaukumi

Lai dzīvībai kritiskās situācijās, kad izšķirošas ir minūtes, iedzīvotāji saņemtu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu palīdzību, dienesta...

Foto

„Ģirģena mantojums”: uz robežas ar Krieviju uzbūvētā infrastruktūra joprojām nav nodota ekspluatācijā

“Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, kas ir uzbūvējusi infrastruktūru uz Latvijas – Krievijas valsts robežas,...

Foto

Šis ir kas nebijis!

Šis ir kas nebijis! Valsts prezidents Egils Levits raidījumā "Šodienas jautājums" paziņoja: "Beidzot ir piegriezies tiem cilvēkiem, kuri paši vakcinējas" un jautājums...

Foto

Patiesība melu laikos

Cilvēkus, kuri visu mūžu dzīvo bailēs par savu dzīvi, visvairāk biedē cilvēki, kuri ir drosmīgi un brīvi....

Foto

Mākslinieka misijas tumšākā puse - saskarties ar to negāciju un strutu vilni, kurš izplūst no bieži vien ilgi slēptām brūcēm

Mākslinieka Kristiana Brektes darbi pēdējās nedēļās...

Foto

Pieprasām valdībai nekavējoties rīkoties un ieviest stingrus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai

Mēs ar bažām konstatējam, ka valsts veselības aprūpes sistēma šobrīd strādā ar milzīgu pārslodzi un...

Foto

Prāta vingrinājums

Bērns vienmēr kādu atdarina. Sākumā vecākus. Kad bijām mazi, mēs centāmies būt tādi kā vecāki. Kad izaugām lielāki, atdarinājām kādu dziedātāju vai sportistu –...

Foto

Manas pārdomas par Covid-19 un tā ārstēšanu

Esmu izslimojusi Covid-19 (no 6 ģimenes locekļiem saslimām 5) un vēlos dalīties savās pārdomās:...

Foto

Stulbeņu zemes pravieša līkloči. Turpinājums

Tuvojoties kārtējām vēlēšanām, publiskajā vidē aizvien aktīvāki kļūst dažāda kalibra “jaunie gaismas nesēji” un dažādi gadu gaitā mazliet apputējuši politiskie eksspīdekļi....

Foto

Budžets un “pandēmija”

Budžeta veidošana ir tapusi par līdzekļu sadali varas kartelī. Nav ne detalizācijas, ne laicīgas iesniegšanas deputātiem. Nav iespējams runāt par budžetu nekādā veidā,...

Foto

Vai politprostitūciju var ārstēt ar naudu?

Reiz kādas zemes prezidentam ienāca prātā ģeniāla doma. Tā kā viņa vara bija lielā mērā atkarīga no parlamenta deputātiem un...

Foto

Neuzskatām, ka žīdiem Latvijā pienākas īpašas privilēģijas

Covid 19 ierobežojumu aizsegā atkal aktualizēta, un faktiski pabeigta kārtējā liela apmēra afēra - tā sauktās kompensācijas žīdiem par Otrā Pasaules kara laikā...

Foto

Šis jau ir apzināts noziegums pret savu tautu

Paldies Nacionālajai apvienībai par drosmi* iestāties pret Pavļuta/Kariņa apmātību un plānu izveidot Latviju par poligonu eksperimentam, kurā sabiedrība...

Foto

Mākslas cenzūra nedrīkst kalpot par politisku instrumentu

Mūsdienu sabiedrībā, kad dažādu grupu pretnostatīšana tiek izmantota politiski motivētu procesu virzīšanai, ir būtiski pievērst uzmanību, kā šim nolūkam...

Foto

Cilvēki, kas nemāk pat žogu nopirkt, grib man noteikt, kā man jāuzvedas

Kaut kā stulbi sanāk. Man nosaka, kā būt un kā būs jāuzvedas, cilvēki, kuri...

Foto

Pūces "pārsteigums" par Levita zvanu tikpat liekulīgs kā mulsums par būvlaukumā izdzirdētu lamuvārdu

Valsts prezidents Egils Levits telefonsarunās ar “Attīstībai/Par!” politiķēm Inesi Voiku un Vitu Andu...

Foto

Maskas krīt, vārdi par brīvprātīgo vakcināciju bijuši klaji meli

Tātad esošā koalīcija nobalsojusi par piespiedu vakcināciju skolotājiem, mediķiem un sociālās aprūpes darbiniekiem. Nu, ko - maskas...

Foto

Šogad mēs dvieļu un pannu iegādi centīsimies neaizliegt

Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi priekšlikumus Veselības ministrijas izstrādātajam konceptam drošu pakalpojumu sniegšanai, kurus jau ir iesniegusi izskatīšanai Operatīvās...

Foto

Atklāta vēstule presei un sabiedrībai: par ko balsot vēlēšanās

Šodien ziņās teica, ka nevakcinētajiem pašiem būtu jāapmaksā ārstēšanās izmaksas… Nu kādēļ tad viņi nepasaka līdz galam,...

Foto

Režīms dara visu, ko grib, jo domā, ka būs mūžīgs

Būs nopietni sodi! Kariņš paziņoja Rīta Panorāmā, ka no otrās oktobra nedēļas stāsies Covid-19 ierobežojumi. Katrs, kurš...

Foto

Haoss vakcinēšanās centrā Tukumā

Šodien biju aizvedis uz vakcinēšanos pret Covid19 savu sievu Lielā ielā 1, Tukumā. Sieva bija iepriekš piereğistrējusies manavakcina.lv uz noteiktu laiku - plkst.12:00....