Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības 2021.gada vēlēšanās griezās tiesā pret Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB). Tagad ar tiesas spriedumu atcelts KNAB lēmums par ierobežotas pieejamības informācijas statusa noteikšanu un informācijas izmantošanas ierobežošanu lietā par prettiesisko anonīmo aģitāciju 2021.gada Ventspils pilsētas domes vēlēšanās.

Runa ir priekšvēlēšanu laikā izplatīto reklāmas avīzi Ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta. Kā atgādina viens no līdzpieteicējiem Ģirts Valdis Kristovskis, anonīmā aģitācija izpaudās kā 16 lappušu bieza bezmaksas avīze Ventspils vēlētājiem. Tai iznāca pieci numuri 5 nedēļu garumā, katrā izplatīšanas reizē tā saturēja 17 000 eksemplāros iespiestu nepatiesu vai sagrozītu, opozīcijas deputātu kandidātus diskreditējošu un viņiem neslavu ceļošu informāciju latviešu un krievu valodā.

Līdzpieteicēji bez domes opozīcijas deputāta Kristovska un Daces Kornas ir arī bijušie deputāti Aivis Landmanis un Ivars Landmanis. Viņi uzskata, ka KNAB “divu gadu garumā liedza piekļuvi resoriskās pārbaudes laikā noskaidrotajiem faktiem, pēc gadu ilgušas resoriskās pārbaudes pabeigšanas izsniedza prasītājiem pēc būtības nederīgu faktu par pretlikumīgā aģitācijas izdevuma Ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta formālo pasūtītāju jeb piesegorganizāciju SIA Affantion, kas turklāt ir jau likvidēta. Vienlaikus KNAB priekšnieks J.Straume vairākkārt ir informējis žurnālistus, ka minētais SIA Affantion ir tikai čaulas uzņēmums, ka īstie pretlikumīgā aģitācijas izdevuma pasūtītāji un finansētāji ir pavisam citas, KNAB lieliski zināmas, taču izmeklēšanas procesā nepierādītas personas.

Lietas līdzpieteicēji pēc tiesas sprieduma pauž gandarījumu, ka tas paver iespēju ne tikai viņiem, bet arī sabiedrībai un žurnālistiem piekļūt un iepazīties ar KNAB resoriskās pārbaudes materiāliem par Latvijas vēlēšanu vēsturē nepieredzēta mēroga un intensitātes slēptas un manipulatīvas aģitācijas nelikumīgu izplatīšanu Ventspils pilsētas pašvaldības 2021.gada priekšvēlēšanu laikā. Tas izkropļoja vēlēšanu kopējo rezultātu un politisko spēku sadalījumu Ventspils pilsētas domē.

Publicējam nedaudz saīsinātu Ģirta Valda Kristovska runu tiesas sēdē 19.aprīlī:

“Ņemot vērā to, ka Birojs sava šī gada 12. aprīļa paskaidrojuma [2] punkta 2. rindkopā ir norādījis, ka “informācija par administratīvā pārkāpuma lietā sodīto juridisko personu ir sniegta Pieteicēju 2021.gada 8.jūnija iesniegumā Nr.07-06-2021 (turpmāk – Informācijas pieprasījums) norādītajam mērķim.”, informēju, ka Pieteicēji tam kategoriski nevar piekrist.

Paskaidrošu kāpēc.

Kā mēs zinām, tad KNAB vairāk nekā gadu pēc vēlēšanām, tikai uz Pieteicēju vairrākkārtēju pieprasījumu pamata, iespējami vispieticīgākā veidā informēja Pieteicējus, ka lieta ir pabeigta un administratīvi ir sodīta SIA Affnation. Netikām informēti pat par to, kāds ir bijis administratīvā soda apmērs, kā arī neesam informēti par kādu pārkāpumu minētā firma konkrēti ir tikusi sodīta.

Vienlaikus KNAB priekšnieks Jēkabs Straume masu medijos ir klāstījis, ka sodītā juridiskā persona ir fiktīva kompānija!

Proti, 2022. gada 11. jūnijā KNAB priekšnieks Jēkabs Straume žurnālistei Olgai Dragiļevai Delfi videoformāta intervijā nepārprotami paskaidroja, ka kompānija ir viendienīte. Turklāt skaidrojot žurnālistei pretlikumīgās aģitācijas Ventspilī izmeklēšanas rezultātu, KNAB priekšnieks teica sekojošo: “Saprotiet, ko jūs sodīsiet, ja jūs nezināt, ko sodīt, kuru sodīt? Ja nav iespējams organizētāju noskaidrot, tāpēc, ka ir noslēpušies aiz fiktīvām kompānijām un aiz personām, kuras dzīvo ārzemēs, kuras rausta plecus, ka nezina neko par tādu vispār lietu?”

Kāpēc ir svarīgi tiesai pievērst vērību šādiem J.Straumes publiskajiem skaidrojumiem? Pieteicēju skatījumā tāpēc, ka KNAB apzināti ir informējis Pieteicējus ar nekam nederīgu informāciju par kādu vēlēšanas izkropļojošas piesegorganizācijas, fiktīvas kompānijas datiem.

Tādejādi mūsu, pieteicēju skatījumā pieteikums un pieteikuma papildinājums ir pilnībā pamatots.

KNAB mums ir sniegusi informāciju, labi apzinoties, ka sodījuši piesegorganizāciju, kamēr īstie organizatori ir palikuši nesodīti, un daļu, kurus nav bijis ne kādu grūtību noskaidrot, KNAB tā arī nemaz nav centies identificēt. Piemēram, rakstu autorus un karikatūru zīmētājus, kurus noteikti atrada un piesaistīja īstie anonīmās, slēptās un nelikumīgās aģitācijas patiesie organizētāji.

2.

Tā kā Birojs sava šī gada 12. aprīļa paskaidrojuma [2] punkta 3. rindkopā ir aizrādījis, ka Pieteicēji administratīvajai tiesai adresētajā Pieteikumā ir norādījuši tādu pieprasītās informācijas izmantošanas mērķi, proti, sabiedrības informēšana par pieļauto priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu, kurš sākotnēji Informācijas pieprasījumā nav ticis norādīts, ka līdz ar to izvērtējams jautājums par to, vai šajā gadījumā ir ievērota lietas ārpustiesas izskatīšanas kārtība, tad pieteicēju vārdā vēlos uzsvērt, ka šāda mērķa – sabiedrības informēšana par pieļauto priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu, leģitimitāte nav ne mazākā mērā apšaubāma! Pat vēl vairāk. Tāds ir KNAB darbības viens no pamatuzdevumiem. KNAB būtu jārūpējas par šāda demokrātiskas un tiesiskas valsts drošībai un pastāvēšanai svarīgas informācijas publiskošanu, nevis nepamatotu noslepenošanu.

Nekad nebūtu domājis, ka mums ir jāpārskaita visi tiesību pamatprincipi, kas pastāv paši par sevi, neatkarīgi no tā, vai mēs uz to esamību vēršam KNAB uzmanību, vai uz to nenorādām.

Sabiedrības informēšana par pieļauto priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu ir ne tikai Pieteicēju interesēs, bet visas sabiedrības drošības un labas pārvaldības, vienlīdzīgu un taisnīgu vēlēšanu, tātad sabiedrības interesēs.

Vērts atgādināt, ka KNAB mājas lapā ir rakstīts, ka “Iestāde uzrauga priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumus un aizliegumus saistībā ar priekšvēlēšanu slēpto aģitāciju preses izdevumos.”

Mēs, Pieteicēji, nevarējām iedomāties, ka pēc gadu ilgušas izmeklēšanas mums dos informāciju par fiktīvām organizācijām. Lai gan KNAB publiski, iepriekš pieminētajā 2022. gada 11. jūnija intervijā žurnālistei O.Dragiļevai skaidroja, ka “mēs (KNAB) lieliski zinām, kurš to izdarīja, bet mums pietrūka pierādījumu.”

Arī mums nav ne mazāko šaubu, ka KNAB lieliski zina, kas to izdarīja. Ne velti žurnālistei O.Dragiļevai J.Straume veikli klāstīja, ka  “tikko kā pirmais laidiens bija izgājis un KNAB uzzināja, ka ventspilnieku pastkastītēs ir šī avīze nonākusi, mēs aktīvi sākām meklēt, kurš viņu izplata. Tas nebija sarežģīti noskaidrot, kura kompānija ir nolīgta to izplatīt. Tālāk mēs noskaidrojām, kur ir nolīgts to iespiest – tas viss tika noskaidrots faktiski nedēļas laikā. Tālāk mēs noskaidrojām, kur ir paslēpti pa pagrabiem tie nākošie laidieni, tie tika visi izņemti. Un tad sākās darbs, lai noskaidrotu, kurš tad par to ir samaksājis. Un tur, protams, bija pietiekoši interesantā veidā – ārzemēs iespiests, kompānija ir viendienīte, īpašnieks citas valsts pilsonis. Klasiskais stāsts par shēmu, lai nevarētu atklāt, kurš tad patiesībā aiz tā stāv, un kurš par to ir samaksājis.”

Pieteicēju skatījumā KNAB labi apzinās, ka šis no paša sākuma jau vairs nav nekāds administratīvais pārkāpums. Tomēr tā vietā, lai lietai pievērstos ar visnopietnāko attieksmi, KNAB mēģina Pieteicējiem aizrādīt, ka Pieteikumā tie ir norādījuši neatbilstošu pieprasītās informācijas izmantošanas mērķi, proti, sabiedrības informēšana par pieļauto priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu. Mūsuprāt, tā nav KNAB cienīga spekulācija.

Pieteicēju skatījumā šāda KNAB nostāja, tās mērķis ir neleģitīms. Tas liecina par KNAB vēlmi šo lietu, tās inscenētājus, kas KNAB ir labi zināmi, vienkārši paslaucīt zem tepiķa. Kāpēc?

Lai slēptu savu nevarību?

3.

Pieteicējiem nav saprotams, kāpēc mums nav iespējams saņemt tieši mūsu pieprasīto informācijas apjomu, kāpēc nevar izsniegt resoriskās pārbaudes un administratīvā pārkāpuma lietas materiālus?

Kas gan tajos būtu slēpjams? Ja nu vienīgi KNAB nespēja vai nevēlēšanās saukt pie atbildības patiesos Ventspils pilsētas 2021. gada pašvaldību vēlēšanu anonīmās un nelikumīgās aģitācijas veicējus. Kāpēc tos piesegt? Varbūt, ka Pieteicēji varētu sniegt KNAB nepieciešamos argumentus un pierādījumus!? Pašreizējā KNAB rīcība šādu iespējamību ir pilnībā laupījusi. Kas gan šādā situācijā ir ieguvējs? Tādi ir tikai anonīmās un nelikumīgās aģitācijas noziedzīgie organizētāji un izpildītāji.

Mēs pēc būtības esam cietušie. Mums šādu statusu KNAB nepiedāvāja, lai gan tas bija jādara saskaņā ar likumu. KNAB mūs, cietušos, nepārprotami ir apdalījis. Esam novirzīti pa pilnībā maldīgu ceļu, lai mēs cīnītos ar fiktīvu piesegkompāniju. Kāds šādai KNAB rīcībai ir tiesikais, ētiskais un morālais pamatojums un attaisnojums? Tāda nav.

4.

Birojs sava šī gada 12. aprīļa paskaidrojuma [3] punkta 2. rindkopā aizrāda, ka saskaņā ar Informācijas atklātības likuma 11.panta trešo daļu informācijas pieprasījums formulējams iespējami precīzi.

Mēs šādam KNAB aizrādījumam nevaram piekrist. Katrā gadījumā KNAB sniegtā atbilde ne tuvu neatbilst tam, ko mēs savā pieprasījumā KNAB esam lūguši izsniegt. Mēs noteikti neprasījām informāciju par fiktīvām piesegkompānijām.

KNAB lieliski zināja, kādu informāciju pieprasījām. Ne velti KNAB savā šī gada 12. aprīļa paskaidrojuma [3] punkta 3. rindkopā ir uzskaitījis, ka ”Pieteicēji Informācijas pieprasījumā lūguši izsniegt informāciju par personām, kas organizēja, pasūtīja, finansēja un izpildīja anonīmā izdevuma “Ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta” izdošanu un izplatīšanu. Tāpat lūgts uzrādīt minētajā izdevumā publicēto rakstu un karikatūru autorus, patiesā labuma guvējus.

Pieteicējiem ir neiespējami noticēt, ka tā būtu kāda problēma, ja KNAB godprātīgi ir paveicis savus pienākumus, pienācīgi izmeklējis lietu. Mūsu līdzšinējā pieredze saskaroties ar Valsts policijas darbu, ir tāda, ka ar resoriskās pārbaudes materiāliem tiek dota iespēja iepazīties, to pat neprasot. Tāda iespēja tiek dota kā pašsaprotama puses tiesība.

Mēs sagaidījām, ka saņemsim informāciju par tiem, kas to anonīmo priekšvēlēšanu aģitācijas laikrakstu saražoja, īpaši tad, ja J.Straumes vārdiem, KNAB ir lieliski zināmi, kas konkrēti bija šie ļaudis. Tomēr KNAB ir norādījis, ka “Birojam nav nepieciešams noskaidrot, personas, kas konkrētajā gadījumā bija karikatūru vai rakstu autors”. Kāpēc? Šādu līdzdalībnieku noskaidrošana noteikti būtu palīdzējusi noskaidrot patiesos noziedzīgo darbību organizētājus, kā arī tos, kas viņus piesaistīja šādiem prettiesiskiem pasākumiem.

Nav saprotams, kāpēc KNAB nepievērsās žurnālistiem un karikatūristiem, kuri, izpildot šādu ar vēlēšanu likumu aizliegtu pasūtījumu, apzināti riksēja arī ar savu reputāciju.

5.

KNAB savā šī gada 12. aprīļa paskaidrojuma [5] punkta 1. rindkopā norāda, ka “Pieteicēji nav apmierināti ar to, ka Birojs ir izsniedzis informāciju par juridisko personu, kura kā aģitācijas veicējs veica anonīmā izdevuma “Ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta” pasūtīšanu un izplatīšanu, jo Pieteicēji vēlas celt prasību tieši pret fiziskajām personām – rakstu, karikatūru autoriem un anonīmā izdevuma patiesā labuma guvējiem. Tas, vai ar izsniegtās informācijas palīdzību tiks sasniegts vēlamais rezultāts, nav izskatāmās lietas strīdus priekšmets un nevar būt par pamatu Pieteikuma apmierināšanai.

Pieteicēju skatījumā šāda KNAB nostāja ir absurda un prettiesiska. Ja mums neizsniedz informāciju par figurantiem, kuri līdzdarbojās pret mums, valsti un sabiedrību vērstu mērķu sasniegšanā, kas ir KNAB rīcībā, tad mums, protams, ir nesiepējami sasniegt ne mazāko, kur nu vēl vērā ņemamu rezultātu. Lai tādu sasniegtu, gluži pretēji KNAB nostājai Pieteikums ir jāapmierina!

6.

KNAB savā šī gada 12. aprīļa paskaidrojuma [6] punkta 1. rindkopā ir norādījis, ka “Birojs uzskata, ka Pieteikums ir nepamatots, jo Birojs jau ir izsniedzis visu tā rīcībā esošo un pieprasīto informāciju, savukārt lūgums par resoriskās pārbaudes un administratīvā pārkāpuma lietas materiālu izsniegšanu iepriekš Birojā nav iesniegts.”

Mēs, Pieteicēji uzsveram, ka nevarējām zināt, cik pārdomāti un pamatoti rit Ventspils pilsētas pašvaldības vēlēšanu aizliegtās, anonīmās aģitācijas fakta izmeklēšana. Mēs saskatījām daudz dīvainību, tikām publiski pazemoti prieksvēlēšanu procesā, tomēr mums bija pārliecība, ka agri vai vēlu KNAB sniegs skaidru pārskatu par pabeigtās izmeklēšanas rezultātiem.

Tomēr pašreiz mums tādas ticības vairs nav. Īpaši tāpēc, ka KNAB paskaidrojumā apgalvo, ka ir sniedzis Pieteicējiem visu tā rīcībā esošo un pieprasīto informāciju. Vai fiktīvas kompānijas uzrādīšana ir visa KNAB rīcībā esošā informācija? To, ka tā nav visa KNAB rīcībā esošā informācija apliecina KNAB priekšnieka J.Straumes 2022. gada 11. jūnijā žurnālistei O.Dragiļevai skaidrotais. J.Straume izsakās nepārprotami: “Protams, jūs varat pārmest, ka neizdevās noskaidrot, bet teiksim tā – mēs lieliski zinām, kurš to izdarīja, bet mums pietrūka pierādījumu. Tas varētu būt rezumē. Līdz ar to es to publiski teikt nevaru.”

Vai tas ir pamats, lai lietas izmeklēšanas gaitā savāktos materiālus paslaucītu zem tepiķa? Pieteicēji šādai KNAB politikai nevar piekrist. Amatpersonas kometence nav maldināt, bet gan atbalstīt cietušos un vest uz taisnīgu konfliktā iesaistīto pušu attiecību atrisinājumu un vainīgā saukšanu pie atbildības.

KNAB mums ir devis nepilnīgu, būtībā maldinošu informāciju. Tādejādi Pieteicēji domā, ka resoriskās pārbaudes lieta noteikti satur norādes, kas ļautu mums mērķtiecīgi sagatavot mūsu pieteikumu tiesai par mums nodarīto kaitējumu Ventspils pilsētas 2021. gada pašvaldības vēlēšanu laikā.

Mēs gribētu saprast, kāpēc anonīmā laikraksta Ko visādi Ventspilnieki.lv tev nestāsta izplatīšana netika apturēta pēc pirmā izdevuma, atbilstoši likumam, kas anonīmu aģitāciju atzīst par nelikumīgu.

Nelikumīga aģitācija ir nelikumīga un tās dalība priekšvēlēšanu kampaņā ir sodāma parādība! Taču tas jau, visticamāk, ir citas prasības un citas lietas konteksts. Tas, kā tā izpaudīsies, lielā mērā būs atkarīgs no šīs administratīvās tiesas lietas rezultāta un KNAB tālākās rīcības un godaprāta līmeņa. Līdz šim tas ir bijis neadekvāti zems, tas ir, noziedzīgās darbības atbalstošs un piesedzošs.

Tādejādi KNAB attieksmes un neattaisnojamās rīcības rezultātā izplatītā dezinformācija, tās veidotāji daudzu ventspilnieku apziņā palikuši kā legāli priekšvēlēšanu aģitācijas veicēji. Diemžēl šādi KNAB tos ir pozicionējis. Domāju, ka resoriskās pārbaudes materiāli šādu KNAB nostājas pamatojumu satur. Un tur nu nebūtu vairs nekas slēpjams.

Vēlreiz atgādinu, ka KNAB mājaslapā ir rakstīts, ka “Iestāde uzrauga priekšvēlēšanu aģitācijas aizliegumus saistībā ar priekšvēlēšanu slēpto aģitāciju preses izdevumos”. Vēlreiz vēršu vērību, ka Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 3.panta pirmā daļa nepārprotami pasaka, ka Slēptā priekšvēlēšanu aģitācija ir aizliegta. To, cik smagas sekas ir šādas tiesību normas pārkāpumam, vislabāk apzināmies mēs, Pieteicēji. Mūsu skatījumā KNAB rīcībai nav nekāda attaisnojuma. Diemžēl šādu pretdabīgu procesu rezultātā Latvijas sabiedrībā ir vērojama pakļaušanās dezinformācijai, ko lieliski izmanto ļaudis un politiski spēki, lai manipulētu ar cilvēku prātiem, tostarp, lai būtiski ietekmētu, lai izkropļotu vēlēšanu rezultātus, kā tas notika 2021. gada Ventspils pašvaldības vēlēšanu laikā.”

Novērtē šo rakstu:

19
50

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...