Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rakstu sakarā ar to, ka Latvijas Universitāte pret bijušajiem Policijas akadēmijas studentiem atklāti izturas ar klaju necieņu un piekopj diskriminējošu politiku saistībā ar mācībām.

Kopš paša sākuma Latvijas Universitātes mācību spēki visādi cenšas pazemot bijušos LPA studentus, mācību laikā norādot, ka policisti ir stulbi (tika veikta administratīvo protokolu kļūdu analīze), ka viņi (Maizīša izteikumi) policistiem maksā algu, jo maksā nodokļus, tādēļ policistiem jāzina sava vieta, ka policisti vispār uzvedas kā cūkas un tiem nav vietas LU.

Kā pēdējo gadījumu varu minēt valsts eksāmenus, kur visi tika pārmeklēti ar metāla detektoru - un ne tikai ar detektoru: pasniedzējs pārmeklēja cilvēkus, aptaustīja tos ar rokām, tai skaitā arī pretējā dzimuma pārstāvjus, vienam studentam pat nācās novilkt kreklu un bikses, lai parādītu, ka viņam nav nekādas iekārtas, ar ko špikot. Tas viss notika auditorijā.

Eksāmenu rezultātus bija plānots paziņot 21. jūnijā. Uz šo datumu darbi bija izlaboti, tad paziņoja, ka rezultāti būs 27. jūnijā, bet reāli tos paziņoja 28.-29. datumā. Saņemot eksāmenu rezultātus, vairāk nekā pusei studentu uz darbiem bija pārsvītrotas sekmīgas eksāmenu atzīmes ar uzrakstu "Labotam ticēt" un norādīts, ka dotais darbs ir līdzīgs vēl 2-3 citiem darbiem.

Rodas jautājums: vai, kārtojot eksāmenu likumdošanā (kas ir tikai un vienīgi teorētisks), likums ir jāzina vai brīvi jāinterpretē? Jo, tikai brīvi interpretējot un izfantazējot jaunas tiesību normas, eksāmenā, kas notiek tiesību zinātnē, darbs nebūs līdzīgs citiem darbiem.

Rodas jautājums - kādēļ tāda attieksme? Iespējamās atbildes:

1. Juristu "ģilde", iespējams, saskata spēcīgu konkurenci nākotnē no policistu puses.

2. Izgāžot ne-LU studentus eksāmenos, LU mēģina demonstrēt savu it kā pārākumu tieši juridisko zinātņu pasniegšanas jomā.

3. Vienkārši pelna naudu uz izgāzto studentu rēķina.

Var daudz rakstīt un minēt, kādēļ tā notiek, bet straucošākais ir tas, ka eksāmenu komisijā ietilpst Latvijā prominentas personas – tādas kā Maizītis, Kūtris un citas, kas saistītas ar tiesībsargājošām iestādēm. Visas darbības, ko veic šīs personas saistībā ar eksāmenu pieņemšanu, ir stingri reglamentētas LU nolikumā, un šie ""prominentie juristi" nevar darīt visu pēc sava prāta vai iegribām.

Nemaz neizbrīna, kādēļ Satversmes tiesa var atzīt par tiesiskām normas, kas atļauj tiesnešiem saņemt šikas algas (jo pašam Kūtrim parādi ir daudzos tūkstošos latu), bet citiem nogriež pabalstus. Vienkārši, ja jau var piekopt tiesisko nihilismu valsts mērogā, tad šāda nihilistiska attieksme pret bijušajiem LPA studentiem ir pašsaprotama norma.

Lai iepriekš minētais nebūtu tikai tukša runāšana pievienoju vēstules kopiju, un, lasot šo vēstuli, rodas pāris jautājumu:

1. LU juridiskās fakultātes dekāne no Drošības policijas saņēma informāciju par elektronisko iekārtu izmantošanu. Vai DP kā valsts iestādei ir pienākums sniegt informāciju neoficiālā kārtā par to, ka studenti špikos (DP laikam ir veikusi visu apdraudējumu novēršanu LR, lai varētu nodarboties ar studentu vaktēšanu)? Ja tomēr DP rīcībā ir bijusi informācija par operatīvās tehnikas izmantošanu, kādēļ pati DP nav novērsusi šādas tehnikas prettiesisko izmantošanu)

2. Vai prasība nodot mobilos tālruņus vispār ir tiesiska un sods par to nenodošanu (bet ne izmantošanu eksāmenu laikā) ir samērīga?

3. Vēstulē norādītā anonīmā vēstule ir studentu sūtīta vai pasniedzēju roku darbs? Vēstulē precīzi norādīts eksāmenu laiks, kādi studenti piedalās eksāmenā, rakstītājs ir visu laiku stāvējis klāt pie pārbaudes ar metāla detektoru un zina, ko studenti teikuši, norāde - ka studenti nevēlas iegūt zināšanas, norāde - ko vērtēt, labojot darbus, norāde - par "rūdītiem" (ja to rakstījis students, tad viņš savus grupas biedrus sadala bailīgajos, rūdītajos un tikai dažos studentos), norāde - "ĻOOOTI NEKAUNĪGI" (psihiski veselam studentam savējie biedri nekad nebūs nekaunīgi).

4.Kādai jābūt vēlmei ieriebt studentiem, lai vēlāk analizētu videonovērošanas ierakstus un precīzi vizuāli identificētu dažas personas no vairāku desmitu personu pūļa?

5. Vai LU personālam ir pietiekoša kvalifikācija, lai izdarītu pieņēmumu, ka studenti izmanto ierīces, kas atļautas tikai, ekskluzīvi pildot amata pienākumus(operatīvā tehnika), vai arī nospēlēja faktors, ka vēlamais tiek pieņemts par reālo?

6. Visbeidzot, nabaga LU personāls ir tik ietekmējams un bailīgs, ka pastāvīgi visu teikto no bijušo LPA studentu puses izprot kā draudus...

Dokumenti

FotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

FotoLatvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas augstskolu starptautiskās konkurētspējas stiprināšanu, nodrošinot Latvijas studentiem iespēju studēt augstākā līmenī pašu mājās, pievienojas viedoklim, ka ir nepieciešams izveidot jaunu sistēmu un likumu par augstskolu darbību. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

FotoAtsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas projekti rodas bez akumulācijas – attiecīgā jaunā fenomena elementu pakāpeniskas uzkrāšanās, savākšanās. 
Lasīt visu...

6

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

FotoŠādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts. Aizliegts arī rakstīt par viņu okupācijas laika "varoņdarbiem". Ne internetā, ne masu medijos nav iespējams atrast neko par viņu līdzdalību cilvēku vajāšanās. Un ne jau tāpēc, ka viņi tajās nepiedalījās. Viņi piedalījās - tikai visu kategoriski noliedz, un masu mediji paklausīgi klusē.
Lasīt visu...

21

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

FotoPēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav māsu, kuras varētu dot ķīmijterapiju, te Daugavpilī aptrūkušies anesteziologi, un apstājusies plānveida palīdzība, joprojām nesarūk rindas valsts apmaksātiem izmeklējumiem un speciālistu konsultācijām, un problēmu virkne šķiet nebeidzama.
Lasīt visu...

21

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

FotoRīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē Oļegs Burovs no “Gods kalpot Rīgai” un “Latvijas attīstībai” frakcijas priekšsēdētājs Viesturs Zeps. Nedēļas beigās pēkšņi sarosījās vairāki Rīgas domē strādājošie politiķi.
Lasīt visu...

21

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

FotoPēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri ar stekiem sit un brutāli aiztur vienkāršus, miermīlīgus iedzīvotājus, kuri devušies uz kādu no publiskajām demonstrācijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...