Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

“Ja ukraiņu rīcībā jau būtu viss iepriekš pieminētais, tad pat bērnudārzniekam ir skaidrs turpmāko notikumu scenārijs - ukraiņi atkāpjas dziļāk savā teritorijā, ievilinot pretinieku un piespiežot to izstiept loģistiku. Tiek veikts māņu pretuzbrukums citā virzienā. Tam seko trieciens ar HIMARS, izmantojot arī ATACMS raķetes pa pretinieka noliktavām un komandcentriem. Ar tanku ķīļu palīdzību tiek aplenkts pretinieka grupējums vai grupējumi (atkarībā no situācijas), vienlaicīgi nogriežot tos to apgādes līnijām. Tad artilērija un aviācija sāk metodiski iznīcināt aplenkto grupējumu līdz pēdējam okupantam.”

Tas ir fragments no mana šī gada februārī Pietiek.com publicēta raksta ar virsrakstu “Pulkstenis tikšķ Donbasā”. (https://pietiek.com/raksti/pulkstenis_tiksk_donbasa/). Atzīšos, ka cerēju gūt estētisku baudu, vērojot, kā NATO apmācīti un apbruņoti ukraiņu spēki veic pretinieka aizsardzības pārrāvumu, kas rezultējas vienā vai vairākos operatīvajos aplenkumos, vai, ja spēki to atļauj, veic stratēģiska līmeņa aplenkumu ar sekojošu pretinieka iznīcināšanu - kaut kas līdzīgs Vērmahta operācijām pirmajos mēnešos pēc apsteidzoša uzbrukuma PSRS.

Diemžēl realitāte ienesa savas korekcijas. Šajā sakarā vēl viens izraksts no iepriekš pieminētā raksta: “Izlasot šo, lasītājam var rasties jautājums - kāpēc tāda steiga ar smagā bruņojuma piegādēm Ukrainai un tikai tagad. Faktiski tagad ir runa par to, kurš pirmais paspēs - Kremļa žurka vai ukraiņi.” Izskatās, ka pirmie paspēja iebrucēji. Pieļauju, ka krievu ģenerālštābs cītīgi seko maniem rakstiem Pietiek.com, tāpēc arī savlaicīgi izveidoja dziļi ešelonētu aizsardzības līniju visā frontes garumā. Attiecībā uz pirmo daļu tas, protams, ir joks, bet pārējais atbilst realitātei. Arī Kahovskas HES tika uzspridzināta, lai aizkavētu ukraiņu uzbrukumu virzienā Hersona-Azovas jūras piekraste, kas no militāra viedokļa bija pareizs solis.

Šeit rodas loģisks jautājums - kāpēc Ukrainas sabiedrotie nedeva smago bruņojumu jau pēc agresora Kijivas ieņemšanas operācijas izgāšanās, kad kļuva skaidrs, ka nekāda partizānu kara nebūs, bet būs pilna mēroga karš ar visa veida bruņojuma pielietošanu? Ja šis bruņojums būtu savlaicīgi piegādāts, tad šodien ukraiņiem nenāktos “grauzties” nocietinātās pretinieka pozīcijās. Ar raķešu ATACMS un F-16 lidaparātu piegādi nav skaidrības pat šodien.

Pastāv viedoklis, ka ASV nav ieinteresēta Krievijas ātrai sagrāvei Ukrainas teritorijā, bet cer pakāpeniski novājināt Kremļa režīmu līdz tā sabrukumam. Šim viedoklim varētu piekrist, ņemot vērā to, ka Kremļa “gopņiks” ar savu kodolrungas vicināšanu ir parakstījis sev nāves spriedumu, turklāt cita loģiska izskaidrojuma “gumijas vilkšanai” ar bruņojuma piegādi vienkārši nav (par to, ka visas atrunas attiecībā uz F-16 piegādi ir baltiem diegiem šūtas, biju jau rakstījis iepriekš- https://pietiek.com/raksti/kapec_ukrainai_nedod_f-16/?nomob).

Šādos apstākļos ukraiņu ģenerālštābs ir izvēlējies nogaidīšanas taktiku, taupot dzīvā spēka resursus un necenšoties par katru cenu pārraut pretinieka aizsardzību, bet tā vietā izmantot savas priekšrocības izlūkošanā un augstas precizitātes artilērijā.

Saskaņā ar vairuma analītiķu pausto Ukrainas BS uzbrukuma “karstā fāze” bija sākusies 05.06.2023. Līdz tam tika veikti izlūkošanas reidi nelielu grupu sastāvā (līdz rotai). Sākot no 5.jūnija, tika iesaistīti jau lielāki spēki bataljonu taktisko grupu sastāvā, un uzbrukumi tika veikti 3- 4 virzienos praktiski visā frontes garumā, turklāt atsevišķos virzienos nedēļas laikā pretinieks tika atspiests līdz 5 km attālumā. Vēlāk gan šīs virzības ātrums samazinājās, kas ļāva KF AM runasvīram Konošenkovam muldēt par to, ka Ukrainas armija ir kārtējo reizi pilnīgi iznīcināta. Savukārt Kremļa žurka Pēterburgas forumā paziņoja saviem viesiem no Āfrikas, ka esot iznīcināti pieci no diviem uz to brīdi ukraiņu rīcībā esošajiem Patriot kompleksiem.

Šajā fāzē ukraiņu uzdevums acīmredzot ir uztaustīt vājās vietas pretinieka aizsardzībā, lai tad veiktu pārrāvumu aizsardzības dziļumā, novirzot tur stratēģiskās rezerves ar sekojošu izeju operatīvajā telpā un uzbrukuma izvēršanu. Vienlaikus tas liek pretiniekam “izšķīdināt” savas rezerves paliekot neziņā par ukraiņu plānoto galvenā trieciena virzienu. Tanī pat laikā atsevišķās vietās, piemēram, pie apdzīvotās vietas Velika Novosilka un Bahmutā, kur pretiniekam bija izveidojušies izvirzījumi ar izstieptiem flangiem, ukraiņu spēki, veicot flangu triecienus, ir radījuši krieviem operatīvā aplenkuma draudus. Kā uzskata daži analītiķi, tad kopumā dotajā periodā kaujās tika iesaistītas 3 ukraiņu brigādes no tām 12, kas tika sagatavotas un apbruņotas atbilstoši NATO standartiem, gatavojoties vasaras ofensīvai.

Lai aiztaupītu kreņķi maniem kritiķiem - dažādiem nelgām un dīvānā pirdējiem, nobeigumā atzīmēšu, ka raksts ir tapis 17.06.2023 un uz tā publicēšanas brīdi var būt notikušas būtiskas izmaiņas kara laukā. Sekojam līdzi. Un vēl - viss šeit sarakstītais ir simtprocentīgs atstāsts tam, ko 30 gadus atpakaļ prognozēja un savā YouTube blogā izklāstīja pazīstamais analītiķis un ex-čekists Jurijs Švecs, atsaucoties uz savu insaideru LV ZS štābā majoru Jāni Slaidiņu.

Slava Ukrainai un necilu galu krievu okupantiem!

* Literārs pseidonīms

Novērtē šo rakstu:

69
70

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi