Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien man piezvanīja kāds Facebook draugs: paklau, ko tu par visu notiekošo domā? Tur taču nav nekādas loģikas! (Ar to domājot kovidafēru un visu, kas ar to saistās, - maskas, ierobežojumi, komandantstunda utt.) Un es īsi centos atbildēt.

Pirmkārt, manuprāt, vislielāko kļūdu mēs darām ar to, ka cenšamies notiekošo ārprātu izskaidrot, ņemot talkā saprātu un loģiku. Tas ir strupceļš. Jau desmitiem reižu ir pierādīts, ka pats pamats - PCR kovidtesti ir neuzticami, ka maskas nepasargā no vīrusiem, bet (visbiežāk) pasliktina ieelpotā gaisa kvalitāti, ka aizliegumi vienā automašīnā atrasties vairākiem cilvēkiem no dažādām mājsaimniecībām pretstatā bieži vien piebāztajam sabiedriskajam transportam, ir muļķīgi un stulbi, bet komandantstundas ieviešana ziemas laikā vīrusa apkarošanai diennakts daļā, kad gandrīz visi cilvēki tāpat jau guļ, ir stulbuma augstākā pilotāža, ka zvanīšana metra attālumā esošam pārdevējam ir idiotisms utt., utt.

Tajā visā nav nekādas loģikas, ja pasākumu mērķis ir kovida apkarošana. Šādā griezumā mēs NEKAD nesaskatīsim tur jebkādu pragmatismu. Veltas pūles "cepties" par šo bezjēdzību.

Pavisam cita aina paveras, ja mēs saprotam, ka "kovidpasākumu" mērķi ir nevis neesošas pandēmijas apkarošana, bet daudz, daudz dziļāki, piemēram - sabiedrības transformācija, tradicionālo sociālo ieradumu maiņa, kastu sabiedrības izveidošana, lielas sabiedrības daļas ekonomiskā stāvokļa pasliktināšana, totalitārisma nostiprināšana, policejiskas iekārtas veidošana, cilvēka pazemošana un salaušana ar viņa dabisko cilvēktiesību ierobežošanu, utt. Tad viss nostājas savā vietā, jo šie mērķi pamazām tiek sasniegti. Cilvēki atsvešinās, tuvinieki nedrīkst un nevar apmeklēt savējos slimnīcās un pansionātos, daudzi, kuri dzīvo un strādā ārzemēs, nevar vairs sastapt radiņus. Dažreiz - pat bērnus. Bet bērni aug...

Vārdu sakot - LV varturu realizētie pasākumi ar prostituēto mediju masīvo atbalstu sekmīgi kropļo cilvēku dzīves un lauž likteņus. Šādā gaismā raugoties (nomainot mērķi "pasargāt no kovida" ar mērķi "transformēt sabiedrību un utilizēt nolietoto un/vai nederīgo cilvēkresursu", viss notiekošais murgs iegūst jēgpilnu un racionālu nozīmi.

Te rodas jautājums - vai LV varu sagrābusī hunta apzinās, ko dara?

Domāju, ka tikai daļēji - atbilstoši savam IQ. Vairāki SIA LV vadošo amatpersonu publiskie izteicieni ir tik amizanti, ka ieguvuši spārnus un aizlidojuši tālu ārpus Latvijas. Pats dzirdēju, ka kādas lielvalsts žurnālists citēja LV prezidenta vārdu pērles kovidsakarā, kad šis visai nopietni bauru tautai paskaidroja, kuri svinēs Ziemassvētkus, bet kuri - ne. Par jefiņu ar krāsotajām olām pat nav vērts runāt.

Bet ir viena lieta, kuru viņi visi saprot lieliski. Tā ir NAUDA. Vislabāk - LIELA NAUDA. Lieldienu zaķis pat publiski atzina, ka viņiem ir tik daudz naudas kā nekad.

Ticu. Jo tieši "caur" korumpētām valdībām cilvēki, kuri iedomājušies sevi par pasaules valdniekiem, realizē savas ieceres gandrīz visos zemeslodes nostūros. Viņus pašus nauda neinteresē - viņi var sadrukāt, cik grib. Viss, kas viņus interesē, ir NEIEROBEŽOTA VARA pār cilvēkiem, visu dzīvo un nedzīvo.

Un šie cilvēknīdēji vienkārši nopērk tādus šakālēnus kā vietējie "jūdas" un ar viņu rokām realizē savas ārprātīgās idejas.

Starp citu, es sen par to aizdomājos - kā viens vai daži psihopāti spēj nodarīt tik lielu ļaunumu visai pasaulei. Viņi fiziski to nespētu, ja nebūtu vesela cilvēku varza, kā saka - "uz vietām", kuri gatavi pildīt visnoziedzīgākās pavēles. Mūsdienās tas parasti notiek, banāli uzpērkot. Padomājiet, policisti, ierēdņi, tiesneši un daudzi, daudzi citi, kuri saka: "Es tikai daru savu darbu!" vai "Es tikai pildīju pavēli." Bieži vien nelieši, paši palikdami ēnā, veic neģēlīgus noziegumus pret cilvēkiem... ar jūsu rokām. Tas nudien nav gods, un būt par aklu pavēļu vai noteikumu pildītāju nav augstā nosaukuma "CILVĒKS" cienīgi. Starp citu, noziedzīgu pavēļu pildīšana neatbrīvo no atbildības.

Neapgrūtināšu lasītāju ar daudziem burtiem, jo zinu, ka gari raksti ir "pa zobam" ne katram. Bet rezumējot gribu teikt - nemeklējiet saprātu un loģiku tur, kur to nav; nemeklējiet trīsstūrim ceturto stūri! Tā tur NAV!

Ceturto stūri jūs atradīsiet četrstūrī, bet murgainos, haotiskos kovidnotikumus varēsiet saprast un izskaidrot tikai tad, kad pacelsiet acis no sadzīves nebūšanam un ieraudzīsiet puzli visā tās atbaidošajā neglītumā. Un mums tik apnikušie un kaitinošie varturu purneļi un viņu realizētās cūcības lieliski iederēsies šajā bildē un ieņems savu vietu.

Bet mēs - cita varianta nav! - veidosim pilnīgi citādāku attēlu. Brīvu, drosmīgu, godīgu un dvēselēs skaistu cilvēku sabiedrību. Sabiedrību, kurā cilvēks cilvēkam ir tuvākais, nevis potenciāls infekcijas pārnēsātājs. Sabiedrību, kurā cilvēki joko un smaida, kurā tuvinieki satiekoties apkampjas, kurā bērni sēž uz savu veco, mirstošo vecāku gultas malas un ir klāt tad, kad ir grūti - slimībās un nevarībā. Sabiedrību, kurā cilvēkiem atkal ir sejas, neaizklātas ar lupatiņām.

Nepadodieties depresīvajam spiedienam! Tas ir viens no daudzajiem līdzekļiem sabiedrības pārveidošanai par vadāmu, pakļāvīgu, iebaidītu un trulu vergu pūli. Bet mēs - mēs esam dzimuši brīvībai! Vismaz - daudzi no mums. Un es ceru, es ticu, ka arī tu, dārgais lasītāj, esi viens no mums.

Dzimis brīvībai!

Novērtē šo rakstu:

170
20

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Karīna Sprūde ir nevis parasts mirstīgais, bet mans cilvēks

FotoVisi ir izņēmušies, un tagad klausieties. Es vienmēr runāju to, ko domāju. To Jūs zināt. Es nebaidos būt tāds, kāds esmu, jo tikai tā var izmainīt domāšanu sabiedrībai. Tas ir smags darbs un prasa milzu piepūli. Tas jādara pat tad, ja kāds apvainojas. Tātad. KARĪNA SPRŪDE IR MANS CILVĒKS.
Lasīt visu...

12

Ģirģen, sāc strādāt, nevis tēlo tautas ministru ar pielīšanu un izlikšanos par aizstāvi un glābēju

FotoVakar vakarā ziņās stāsta, ka policija uzrēķinājusi sodos ap miljonu, čakarējot cilvēkus. Tāpat vakar vakarā uzzvanīju un papļāpāju ar latviešu ģimeni Norvēģijā, kuri komentārā pie mana ieraksta “Kāds ir Tavs telefona numurs?” bija ierakstījuši to. Maskas nav jāvalkā, policija nevienu priekšā neņem, rindās pie veikala nav jāstāv un bankomātā naudu ar groziņu nav jāizņem. Stāsts nav par to. Stāsts ir par Ģirģena atklāto divkosību.
Lasīt visu...

12

Vakcinācija nav risinājums Latvijai

FotoEs kā opozīcijas deputāts neizprotu konsekvences trūkumu valdības lēmumos. Es uzskatu, ka ir jāstiprina veselības aprūpes kapacitāte, nevis jābaida ar viļņiem. Veselības aprūpes kapacitātes stiprināšanā ir aizstāta ar vāji organizētu un brīžiem pat komisku vakcinācijas procesu.
Lasīt visu...

18

„Kancelēšanas” kultūra luterāņu baznīcā attiecībā uz sievietēm ir dominējusi kopš 1993. gada

FotoThis you? (Uzreiz atvainojos par to, ka ne pārāk diplomātiski...) Redzēju, ka raksts ir populārs, jo vairāki draugi FB to šēroja. Pateikšu dažus vārdus. Statistika un šērošana FB viennozīmīgi parāda, ka sabiedrības garīgi ideoloģiskais piedāvājums satiek garīgi ideoloģisko pieprasījumu. Un tagad paņemam piedāvājumu un ģeniālo rakstu, kas sākas ar vārdiem: "Jau kādu laiku gribēju parunāt par Rietumos augošo "dzēšanas kultūru" jeb "cancel culture". Apcerēju, kuru piemēru aplūkot." Un tagad pastāstīšu banālu stāstu.
Lasīt visu...

12

Jaunā Rīgas teātra septiņi ētiskie uzvedības noteikumi darbniekiem un skatītājiem

Foto1. Mūsu teātrī ir atļauta runas brīvība bez jebkādiem ierobežojumiem.
Lasīt visu...

6

Nevajag sagaidīt, ka tu pusmūža vecumā aiznesīsi ar lepnumu savu naktspodiņa saturu pie sabiedrības un visi tev glāstīs galviņu

Foto1) Vārda brīvība nenozīmē to, ka tevi nevar kritizēt par taviem izteikumiem, kā arī vēl mazāk vārda brīvība nozīmē, ka tu drīksti liet samazgas virsū citiem un cerēt, ka tādējādi tu izpelnīsies cieņu, apbrīnu, puķes un aizkustinājuma asaras.
Lasīt visu...

21

Kā likvidēt "Facebook" monopolu?

FotoNotikumi ASV un Facebook uzsāktā cenzūras politika ir aktualizējusi jautājumu par Facebook globālo monopolstāvokli un nepieciešamību to likvidēt. Tagad tas kļūst ne tikai par daudzu cilvēku pārliecības jautājumu, bet daudzu politisko spēku un lielu biznesa struktūru izdzīvošanas jautājumu. Lielā mērā ir vietā teikt, ka cilvēkiem visiem kopā ir jāiznīcina Facebook, pretējā gadījumā Facebook iznīcinās cilvēkus. Tomēr tikt galā ar Facebook monopolu nav tik vienkārši, bet ne neiespējami. To tad arī apskatīsim.
Lasīt visu...

20

Kāpēc mērāmies ar kvadrātmetriem?

FotoEs kā ticīgs cilvēks ticu, ka politiķus tomēr vada arī rūpes par mazo cilvēku, ne tikai uzbudinājums no varaskāres.
Lasīt visu...

12

Nu varam laimē diet, Krievijai mute ciet

FotoNesen Latvijā tika pārtraukta vairāku populāru Krievijas telekanālu retranslācija. Redzamākajiem Dievzemē dzīvojošo krievu tiesību aizstāvjiem, kas aizvēlēti uz Briseli, šobrīd acīmredzot svarīgākas ir LGBT un Navaļnija tēmas, tālab savu vārdu nāksies teikt man, salīdzinoši necilam mūsu valstiņas pilsonim, – latvietim. Viss turpmāk sacītais ir tikai personiskais viedoklis.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ārpolitikas skabargām citu acīs

Kamdēļ es neesmu pārāk labās domās par Putina Krieviju un pašu Putinu? Iemesli, protams, ir vairāki bet, viens no tiem –...

Foto

Jau tiek gatavota lielā „fendere”

Es palasīju Lembergam konfiscējamās mantas sarakstu. Abstrahējoties no fakta, ka viņu soda par kriminālu nodarījumu, kuru viņš pats savas ietiepības dēļ...

Foto

Elīnas Didrihsones tests

Jau kādu laiku gribēju parunāt par Rietumos augošo "dzēšanas kultūru" jeb "cancel culture". Apcerēju, kuru piemēru aplūkot. Varbūt Džīnu Karano? Leģendārā MMA cīkstone...

Foto

Basketbola savienību vada prezidents, kurš, vēl esot valsts prezidents, uzmanību pievērsa ar pārpratumiem, nevis runu saturu

Sestdien nezaudēja tikai viena komanda, zaudēja viena basketbola paaudze un viss...

Foto

Fermas rullē

Uzreiz godīgi atzīšos – rakstīt mani pamudināja 9. februāra rītā laikrakstā „Diena” izlasītais R. Meļņika raksts-intervija “Gaisa stūmēju šai valdībai netrūkst. Saruna ar Mārci Bendiku”. Oponēšu...

Foto

Mārcis Jencītis uzsāk krusta karu pret kritisko domāšanu un „totalitāro” Latviju

Kādu laiku atpakaļ jau tika runāts par izbijušo heroīna atkarīgo un cietumnieku, draudzes „Kristus pasaulei” līderi...

Foto

Runa Davosas e-forumā par tradicionālās pasaules kārtību

Vispirms, dāmas un kungi, es gribētu jūs visus pasveicināt šeit Starptautiskajā Ekonomikas Forumā. Un sākt es gribētu ar to,...

Foto

Azerbaidžāna – Baltijas valstu "aizmirstā" māsa

Latvijas starptautisko "de iure" atzīšanu – tās simtgade nosvinējās klaji formāli – mums tomēr vajadzētu vērtēt ar lielāku pietāti. Diemžēl...

Foto

Kāda ir atšķirība starp viltus rakstiem Baltkrievijā un viltus rakstiem Latvijā?

Dažas dienas pēc Baltkrievijas tiesas procesa beigām Jekaterinas Andrejevas un Darijas Čultsovas lietā lielākā daļa...

Foto

Visas nācijas pastāvēšanas vārdā ģimene nedrīkst kļūt par brīvas interpretācijas objektu

Sarežģītā situācija, kādu ikvienā politikas un sadzīves jomā diktē Covid-19 izraisītā pandēmija, liek koncentrēties uz īslaicīgiem...

Foto

Mafija

Atskrien raiba žagatiņa, / Div' pelēki vanadziņi. / Vai, māmiņ, nepazini / Viltiniekus staigājam: / Viltus pieši kājiņā, / Viltus zaļi zobentiņi....

Foto

Kaut kādi "kara veterāni", ko bez rindas špricēšot, un vienkārši "vajadzīgi cilvēki", kas dabūšot vakcīnu pirmie...

It kā jau 30 gadus esam projām PSRS, tomēr tā...

Foto

Ja Krievijā var, kāpēc nevaram arī mēs?

Iekšlietu ministrija ir sagatavojusi grozījumus Krimināllikumā, kuru mērķis ir aizsargāt valsts varas pārstāvju godu un cieņu. Likumprojekts paredz papildināt...

Foto

Godātais Levita kungs, palīdziet

Levita kungs! Vēršos pie Jums pēc izpratnes un palīdzības. Mana nozare, kurā es darbojos jau 14 gadus, ir skaistumkopšana. Man pieder Latvijā...

Foto

Ceru, ka tā nav, bet dīvainas domas nāk prātā

Kā apzinīgs pilsonis, kas visu mūžu saskāries ar dažādām vakcīnām un potēm, kuras neko sliktu nav nodarījušas,...

Foto

Katram valdības lēmumam jābūt caurskatāmam un labi izskaidrotam, tāpēc lēmumus par „VIP vakcīnām” mēs noslepenojām

Lēmumi, kurus pieņemam valdībā, ir abpusgriezīgi. Vienkāršas un iepriekš skaidri pareizas rīcības...

Foto

Vai tā ir oficiālā viedokļa apkalpošana pandēmijā?

Žurnāla “Patiesā dzīve” 2021. gada 2. numurā publicēts raksts "Pandēmiskās dusmas", autore – Inguna Mukāne. Daļa raksta ir autores...

Foto

Ušakovs un Ameriks par Navaļnija spriedumu

Nesen Nils Ušakovs un Andris Ameriks savās Facebook lapās publicēja savus viedokļus par spriedumu, kuru Zamoskvoreckas tiesa nolasīja Aleksejam Navaļnijam....

Foto

Alkatība ir bīstama

Apbrīnojami, cik straujos tempos cilvēki pazaudē gan intuīciju, gan piesardzību, ja ilgstoši dzīvojuši itin piesmakušajā Rietumu aurā, kur zinātne ir Dievs, visatļautība vienlīdzināta...

Foto

Ministru kabineta spēju spogulis Covid-19 krīzes pārvarēšanā

Lasītāju vērtējumam: tikai un vienīgi vienas dienas virsraksti medijos Latvijā, kas atspoguļo Ministru kabineta darba rezultātus koronavīrusa pandēmijas un...

Foto

Jūs neko nesaprotat – patiesībā šis ir veiksmes stāsts

Pagājušā gada martā Pasaules veselības organizācija (PVO) paziņoja, ka koronavīrusa uzliesmojums ir kļuvis par globālu pandēmiju. Šodien,...

Foto

Protams, ka ar 350 miljoniem no Latvijas valsts vien mums nepietiks un vajadzēs vēl

Nav šaubu, ka 2020. gads bija izaicinājumiem pilns. Tas bija gads, kad globālajā...

Foto

Sāk šķist, ka patiesībā Andis Kudors ir patoloģisks melis

2021. gada 5. februārī Andis Kudors nāca klajā ar paziņojumu, ka pārtrauc politisko darbību, pamet Jauno konservatīvo partiju...

Foto

Izvārītā varde vai varoņstāsts?

Šķiet, būs grūti atrast cilvēku, kurš nekad nav dzirdējis hrestomātisko piemēru par vardes vārīšanu. Ja nu kāds, tomēr, nav – īsi izstāstīšu...

Foto

Kariņa kungs, nav labi

Kariņa k-gs, man ir tik viens jautājums, - vai Jūs kaut reiz esat izdzīvojis un uzturējis ģimeni par 120 eiro, par 300...

Foto

Kam policijai pietiek resursu un kam ne?

Šajā nedēļā tepat Rīgā tika brutāli aplaupīta kārtējā privātmāja. Mājai bija kameras un signalizācija. Tika aizdzītas automašīnas un iznesta...

Foto

Likums un mīlestība

Un, lūk, tur atnāca cilvēks, vārdā Jairs, kas bija sinagogas priekšnieks; un tas, nokritis pie Jēzus kājām, lūdza Viņu ienākt tā namā, jo...