Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Trīs vēsturiski secinājumi

Arturs Priedītis
12.10.2018.
Komentāri (59)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

daffin

21.10.2018. 08:56

pastulbs raksts. garš kā uz drāts izstiepies puņķis. ko tad šis gribēja, lai pie varas paliek vecie ķēmi, kas Latviju noveduši līdz kraham visās sfērās, nevis to vietā lai nāktu jauni? vienīgais, kam varu piekrist ir par jaunatnes debilizāciju, kas progresē nevis pa mēnešiem vai dienām, bet pa stundām. taču atkal jautājums - kas viņus par tādiem padarīja? vai ne tā vecā nomenklatūra, pēc kuras tik ļoti skumst autors?

Atbildēt

A.P.

17.10.2018. 15:57

Daudzu latviešu stulbums nepazīst nekādus ierobežojumus. Tāpēc nepārsteidz stulbuma nosacīta neziņa, ka draudzēšanās ar dauniem ir lielāka bezjēdzība nekā pašu daunu pastrādātās bezjēdzības. Latvieši nav spējīgi saprast elementāras lietas; latvieši savā stulbumā domā, ka nav nekas slikts draudzēties ar noziedzniekiem, pederastiem, dauniem. Latvietis savā stulbumā nesaprot, ka tā nedrīkst darīt. Latvietis savā stulbumā uzskata,ka nav nodarījis nekā slikta, ievēlot parlamentā psihiski un morāli neadekvātus izdzimteņus.

Atbildēt

Rūsiņš

17.10.2018. 12:43

Jūtama autora sāpe par pašreizējās koalīcijas zaudējumu vēlēšanās. Diemžēl rakstā daudz nepatiesu apgalvojumu. Plebejiski ir piekārt klauna birkas visiem 16 ievēlētajiem KPV deputātiem. Un līdzšinējā varas partija Vienotība labākajā gadījumā pārstāvēja Volstrīta oligarhus, ne mūsējos. Tāpēc nav brīnums, ka tālu zemju oligarhiem ir vienaldzīgs latvju tautas liktenis.

Atbildēt

piedzēries atkal?

17.10.2018. 00:44

»

Nežulis

Par pirmo daļu. Nedrīkst tā vērtēt, ka ir tikai kaceni uz lauka un kāpostus zaķi nograuzuši, vai sacīt varen branga kāpstu raža, desmit gadus rīsim...


tu aizej izvemies uz savām ilgtspējīgi nomī(z)tajām pastalām, idiiota atkritums kam virca skalojas smadzeņu vietā. Un pēc tam pamēģini izgulēt dzērumu. Ja tas tomēr neizdodas, tad ar šitādu galvas vainu tev būs jāmeklē palīdzība pie dakteriem, taviem iecirkņa veterināriem.

Atbildēt

Diemžēl,

17.10.2018. 00:42

»

Nežulis

Tiesisku, apgaismotu un gara stipru Latviju. Ilumināta lozungs, jo tie visi ir pasaku tēli šai lozungā. Nekas nav pateikts par latviešu tautu, par latviešu valsti utt...


atkal tas neglābjami slimais plānprātiņš rusofobs un bābiski histēriskais cionisma sludinātājs, onanīmais "žīdmasonu / krievžīdu" vajāšanas mānijas šizofrēniķis izbēdzis no garīgo slimnieku stacionāra sevišķi agresīvo pacientu izolatora, kur visu laiku slēpjas histērisko margināļu skapī kopā ar saviem aktīvajiem un pasīvajiem viendzimuma partneriem.

Atbildēt

tautība ir - latvijietis

16.10.2018. 22:39

»

kkk

Pie kādas nācijas tad pats piederi? Jeb tev pašam nav tautības


čuvaks Priedītis ļaunprātīgi pārdefinē jēdzienu "latvijietis" uz jēdzienu "latvietis" !!!

Atbildēt

kkk

16.10.2018. 15:09

»

Apmierinātais

Gan Priedītim, gan Žulim ir patiesība...


Pie kādas nācijas tad pats piederi? Jeb tev pašam nav tautības?

Atbildēt

VB

15.10.2018. 16:07

"Ja cilvēku pārņem identificēšanas impotence, tad viņš zaudē Homo sapiens statusu un spēju eksistēt saprātīgam cilvēkam atbilstošā garā."

Nu, un Artūr?!

Atbildēt

Tādus tukštirsējus

15.10.2018. 02:05

»

Apmierinātais

Nu, vispār jau tu varēji arī nekomentēt


uz vietas nošaut, jo tu esi debils izbijis čekists. Ulmanis nevarēja pielietot Suņdzi Karamākslas principus, jo Suņdzi Karamāksla latviski pirmoreiz izdota 2011. gadā. Līdz ar to tava trolla- tukštirsēja citāti ir kaķim zem astes. Miglas pūšana. Es tevi deportētu kopā ar sūda tikštirsēju Īvānu.

Atbildēt

Skumji

14.10.2018. 22:51

Šoreiz Priedītim taisnība.

Atbildēt

Apmierinātais

14.10.2018. 15:02

»

Man tie visi

šķiet tukši murgi, lai neko nedarītu


Nu, vispār jau tu varēji arī nekomentēt.
Ir cilvēki kuri vēl domā un kuri saprot, ko domā.

Atbildēt

Edge

14.10.2018. 12:42

»

Žulis

Priedītis atkal ir savā elementā. Ka tik to latviešu tautu varētu nozākāt! Un viņš to pieprot. Pašā raksta sākumā kā aksiomu iestrādā vienu melīgu aplamību un tad uz tās balstoties būvē augšā to samazgu spaini, ko uzgāzt latviešiem kā tautai. Viņš lasītājam stāsta, ka „Tautas dzīve vienmēr ir atkarīga...


Kad prof. A.Priedītis pats vēl bija jaunieša vecumā, tad ar gāja vaļā karstas diskusijas par "drūmo situāciju". Noder atcerēties, noder pārlasīt Vizmas Belševicas dzejas krājumu “Gadu gredzeni” (1969) noslēdzošo poēmu "Indriķa Latvieša piezīmes uz Livonijas hronikas malām":
"... O, nodevēju tauta, vai ir vērts - Par tevi būt, par tevi galvu nolikt? - O, suņu tauta! Asins bļodā mērc - Tev saimnieks maizes vietā ceļa oli."

Atbildēt

Edge

14.10.2018. 11:40

»

A.P.

Daži vārdi par valodas pieskaņošanu. Katrā laikmetā ir sava valoda – populārāko vārdu kolekcija. Tas ir tāpēc, ka katrā laikmetā dzīvē ienāk kaut kas jauns un to ir nepieciešams ietērpt piemērotā leksiskajā tērpā. Tā tas visu laiku bija arī pēcpadomju gados Latvijā. Dzīve radikāli izmainījās un turpināja...


"Sabiedrībā strauji pieauga cilvēku (latviešu neizglītoto jauniešu) slānis, kas nemaz nespēja uztvert semantiski poētisku, tēlaini nosacītu valodu." Nu un?
Konfūcijs:"Pasaulē valda simboli un zīmes, nevis vārdi un likumi."
Digitalizētajā pasaulē (A.P zina, kas ir "mobilā aplikācija"?) kāda Elločka-cilvēkēdāja (romāna 12 krēsli personāžs ), kuras vārdu krājumā bija 30 vārdi - jūtas itin omulīgi.

Atbildēt

A.P.

14.10.2018. 10:40

Daži vārdi par valodas pieskaņošanu. Katrā laikmetā ir sava valoda – populārāko vārdu kolekcija. Tas ir tāpēc, ka katrā laikmetā dzīvē ienāk kaut kas jauns un to ir nepieciešams ietērpt piemērotā leksiskajā tērpā. Tā tas visu laiku bija arī pēcpadomju gados Latvijā. Dzīve radikāli izmainījās un turpināja strauji mainīties visus apmēram 30 gadus. Aizvadītajā laikā bija skaidri uztverama noteikta valodiskā prasība. Šī prasība izpaudās tādējādi, ka arvien vairāk un vairāk nācās lietot stingri precīzus vārdus. Valodai arvien vairāk un vairāk nācās atsacīties no semantiskā plurālisma, ja tā drīkst saukt leksisko vienību nozīmes daudzpusību. Praktiski valodai arvien vairāk un vairāk nācās atsacīties no tēlainības, poētiskās nosacītības, metaforizācijas, simbolizācijas. Vairs neiederējās eifēmismi – vārdi vai teicieni, kurus lieto kāda rupja vārda, arī intīma vai tabuēta nosaukuma vietā. Respektīvi, arvien vairāk un vairāk nācās izvēlēties semantiski vienpusīgus, vienā nozīmē lietotus vārdus. Turklāt arvien vairāk un vairāk kļuva nepieciešams lietot rupjus vārdus gan atsevišķu indivīdu, gan sociālo grupu raksturojumā, bet galvenais dzīves tendenču un parādību raksturojumā. Rupju vārdu izvēle pakāpeniski kļuva leksiskā norma, ja gribēja adekvāti atspoguļot drūmos risinājumus sabiedrības dzīvē. Pie tam interesants ir viens moments. Sabiedrībā strauji pieauga cilvēku (latviešu neizglītoto jauniešu) slānis, kas nemaz nespēja uztvert semantiski poētisku, tēlaini nosacītu valodu. Šis slānis pieprasīja viennozīmīgus un nepārprotamus vārdus. Valodas primitīvismu, vulgarizāciju diktēja sabiedrības leksiskā nekompetence no vienas puses un dominējošās tendences un parādības no otras puses. Ar laiku valodas pieskaņošanās reālajiem procesiem Latvijā nonāca līdz tādam līmenim, ka vairs nevarēja iztikt bez tādiem vārdiem kā degradācija, deģenerārija, deģenerāti, idioti, stulbeņi, nelieši, noziedznieki. Jauna leksiskā pieskaņošanās ir kļuvusi aktuāla sakarā ar 13.Saeimas vēlēšanām. Tagad populārāko, adekvātāko vārdu kolekcijā sāks dominēt tādi apzīmējumi kā pederasti, dauni, morālie kastrāti, morāli patoloģiski primāti. Latviju nākas apzīmēt kā perversiju zemi, pederastu un daunu zemi, kuras parlamentā un valdībā ir psihiski slimi radījumi ar pretdabiskām, slimīgām tieksmēm un kuru garīgās veselības stāvoklis neatbilst normai.

Atbildēt

Edge

14.10.2018. 10:20

»

Nežulis

Tiesisku, apgaismotu un gara stipru Latviju. Ilumināta lozungs, jo tie visi ir pasaku tēli šai lozungā. Nekas nav pateikts par latviešu tautu, par latviešu valsti utt...


Kas ir "tauta"? "Pūlis - tā nav tauta," mēdza atkārtot Rainis. Tauta bija ielās 1991.g. janvāri, 2009.g. - tikai pūlis ārdījās. Noder zināt un saprast vēsturi, kā arī fundamentālas lietas par sabiedrību un valsti.
Pašreizējā situācijā 10% oligarhu, kampēju un eirokrātu var itin mierīgi manipulēt ar pūli, ja vien nenotiks kāda būtiska ģeopolitiska vai klimatiska katastrofa. Būsim reālisti!
p.s. Īvana runas un 3.Pasaules kara (hibrīdkara) kontekstā, kad Latvijā dislocēta NATO kaujas grupa - noderīgi izlasīt Valsts Prezidenta Dr Kārļa Ulmaņa runa valsts saimniecības un kultūras padomes kopsēdē,12.10.1939.
(..) Divas svarīgākās lietas, no kurām atka-
rājas mūsu nākotnes gaitas: pirmkārt,
mūsu pašu spēks un stiprums, un otrkārt
kara norise. Pēdējo mēs nespējam un
nevaram paredzēt un izrēķināt,....( Valdības Vēstnesis, 13.10.1939 / sk. periodika.lv)

Atbildēt

Žulis

14.10.2018. 10:00

»

Apmierinātais

Gan Priedītim, gan Žulim ir patiesība...


Komentāros vemšu tikmēr, kamēr būšu dzīvs, jo esmu latviešu deģenerāts-plānprātiņš ar datoru.

Atbildēt

Apmierinātais

14.10.2018. 09:47

»

A.P.

Pagrimuma laikā idiotismu izrāda pat it kā saprātīgi radījumi. Rēzeknes nelieti ar tipisku nelieša seju nevar uzskatīt par nesaprātīgu tipu. Maskava viņam uztic "Baltijas forumu" - Krievijas un ASV specvīru legālu pasākumu Jūrmalā. Tagad šis nelietis "Delfos" savā buldurējumā ierosina jaunu formātu ...


Priedīša kungs, runāsim beidzot tieši, te vairs nav ko kautrēties un censties izrādīt kulturālību un toleranci, nav jau kam.
Latvija ir pārvērsta par Rietumeiropas mauku māju, nomali, kurā var notikt da jebkas, kā Kosovā, kurā ar NATO palīdzību tika izgrieztas Pareizticīgo baznīcas, jā jā, izgrieztas tiešā veidā, bet par to neviens atbildību nenes, toties Serbu, kurš gribēja šīs baznīcas un cilvēkus glābt, sodīja Hāgas tribunālā', par "genocīdu" pret albāņiem.
Latvija ir pārvērsta par zemi, eiropas savienībā kurā dzīvo pilnīgi idioti, pederasti un palaistuves, bet to visu apsargā NATO karaspēks, lai droši var nodokļus iekasēt priekš hazāru labdzīvošanas.

Atbildēt

Apmierinātais

14.10.2018. 09:37

Gan Priedītim, gan Žulim ir patiesība.
To visu ir jāsaliek kopā un tad ir pilna aina, BET.
Kā viens tā otrs neizsaka visu līdz galam, īsi centīšos to visu apvienot.
ap 300. gadu m.ē. šeit ielauzās kabalisti, vatikāna kabalistu ordenis.
Izrāva miesas gabalus ārā no dzīva organisma, veica "ģenētiksku" eksperimentu kā rezultātā, izveidoja teritorijas, tās sadalot starp saviem kaganāta haniem, iestāstot aborigēniem ka tagad viņi ir brīvi un katrs par sevi.
Svarīgi - nevis kopā, bet, "katrs par sevi" ,respektīvi tika iesēta inde.
Austrija, Ungārija, Rumānija, Čehija, Slovākija, Dienvidslāvija, Bulgārija, Vācija, Polija....Ukraina, Krievija, Baltkrievija... Lietuva, Latvija, Igaunija.
Kādreiz, tā visa bija viena teritorija, kura dzīvoja runāja un strādāja draudzīgi, bez kariem un domstarpībām.
Bija tuvināti viena valoda, kura nedaudz atšķīrās no reģiona uz reģionu, bet visumā, šajā milzīgajā teritorijā visi, viens otru saprata.
Viss bija labi līdz brīdim kad šajā milzīgajā teritorijā tika iesēta inde.
Šī inde šodien, izpeld virspusē, vara kura patreiz ir ievēlēta Latvijā.
Paradoksālākais visā šajā, Latvijā tauta brīnās un nevar saprast kas notiek, bet notiek sekojošais, tauta ir sarijusies indi, jau 2000 gadu garumā, un tās jau ir ģenētiskas izmaiņas, saprāta degradācija indes iespaidā.
Inde tiek turpināta grūst iekšā tautai, lai tauta nekā nesaprastu.
Patiesībā kabalisti to arī vēlējās, tas bija viņu mērķis, tas bija viņu tiešais, ieprogrammētais uzdevums, izdarīt tā lai ar laiku, saindētā tauta pati sevi apēstu.
Paskatieties kas sēž saeimā un kas sēž Latvijas partiju spicēs, tad jūs sapratīsiet kas patiesībā vada teātri, tad jūs sapratīsiet ka vēlot par jebkuru partiju, jūs patiesībā vēlat tikai par vienu un to pašu, komunistiem - kabalistiem.
Paskatieties vēlreiz personālijās un jūs ieraudzīsiet ļoti daudz slēpto un neslēpto hazāru, pushazāru, krūmhazāru un visādu citādu drazu, bet jūs Latvijas saeimā neieraudzīsiet nevienu aborigēnu kurš drīkst saukties par Latvieti.
Spilgts piemērs kur izteikti pie varas ir hazāŗi ir vislativeši un vienotība, latvietis Dombrava tur ir tikai kā izkārtne, migla acīs, bet pats galvenais ka Dombrava ir debīlākais no debīlākajiem, jo nesaprot savu lomu, bet loma vienkārša, kājslauķis hazāriem, kad būs izlietots, tad izsviedīs miskastē.
Diemžēl, daudz aborigēnu kuri drīkst saukties par Latviešiem, ir debīli, jo nesaprot kā tiek izmantoti.
Kas attiecas uz šodienas Latvijas "inteliģenci", tieši tāpat kā pirms 200 gadiem, atvainojiet, bet šajā Latvijas inteliģencē es neesmu sastapis nevienu kurš ir aborigēns un drīkst saukties par Latvieti un rezultāti protams ka neizpaliks, aborigēni tiks iznīcināti, hazāri sevi sauks par latviešiem un zemes virsū iestāsies paradīze un nāks mesija...........

Atbildēt

A.P.

14.10.2018. 08:40

Pagrimuma laikā idiotismu izrāda pat it kā saprātīgi radījumi. Rēzeknes nelieti ar tipisku nelieša seju nevar uzskatīt par nesaprātīgu tipu. Maskava viņam uztic "Baltijas forumu" - Krievijas un ASV specvīru legālu pasākumu Jūrmalā. Tagad šis nelietis "Delfos" savā buldurējumā ierosina jaunu formātu ASV un Krievijas attiecībās. Noteikti to dara savu saimnieku uzdevumā. Interesantākais ir viņa argumentācija. Latvija/Rīga esot piemērota vieta, jo te ir "panīcis rajons" Eiropā. Eiropieši mīlot savā veidā atbalstīt panīkušus rajonus. Šīs latviešu riebeklis ir aizmirsis, ka ir viens no panīkuma autoriem, visu laiku pats zogot un atbalstot zagšanu, kad katram godīgam cilvēkam ir kauns dzīvot šeit. Pie tam šis mēsls ir aizmirsis, ka tagad Latvija ir daunu un pederastu zeme. Latvija tagad ir lieliska daunu un pederastu pasākumu vieta. Latvija vairs nav "panīcis rajons", bet gan tagad Latvija ir perverss rajons.

Atbildēt

Nežulis

13.10.2018. 23:05

»

Edge

Kas tie "mēs"? Oligarhiem, kampējiem un eirokrātiem (10%) nav iemesla vēl žēloties, bet vajag aktīvi popularizēt virzību uz "tiesisku, apgaismotu un garā stipru Latviju", kā to sāka 1988.g...


Tiesisku, apgaismotu un gara stipru Latviju. Ilumināta lozungs, jo tie visi ir pasaku tēli šai lozungā. Nekas nav pateikts par latviešu tautu, par latviešu valsti utt.

Tiesiskums privātpersonu kopumam - tautai ir viens, bet valstij cits. Neizbēgami. Atkarībā no vēsturiskās situācijas. Ja tauta izietu ielās uz Centrālcietumu, prasot atbrīvot A. A. Bērziņu, ko spīdzina cietumā, liedzot medaprūpi par radu līdzekļiem, VARA atbrīvotu aiz bailēm A. A. Bērziņu un viņš būtu tautas varonis. Tā kā tas nenotiek, A. A. Bērziņš ir upuris- moceklis tautas ideju vārdā.

Apgaismotu? Latvijas Saeima un valdība ir apgaismotas ar cionistu Gudro stratēģijas un taktikas rokasgrāmatu. Īvāns noteikti domājis šo apgaismību. Es Īvānu vispār deportētu.

Ko nozīmē abstraktā garā stiprā Latvija? Stipra saskaņā un vienotībā ar okupantiem no "krievu pasaules"? Vai kā?

Atbildēt

Nežulis

13.10.2018. 22:50

»

Edge

Faktiski ir diametrāli atšķirīgi vērtējumi par esošo situāciju. Vieniem - degradācijas zemākais punkts, citiem - sasniegts vairāk kā plānots. Dainis Īvāns:"Vai LTF Apsolītā zeme jau ir sasniegta? Gan jā, gan nē. Jā tādēļ, ka sasniegts vairāk, nekā pirms 30 gadiem uzdrīkstējāmies sapņot. Nē tādēļ, ka...


Par pirmo daļu. Nedrīkst tā vērtēt, ka ir tikai kaceni uz lauka un kāpostus zaķi nograuzuši, vai sacīt varen branga kāpstu raža, desmit gadus rīsim!

Ir tikai viens kritērijs tautas izdzīvošanai - attieksme pret Jaramākslas principiem. Tie māca, ka uzvara jāsasniedz ar minimāliem līdzekļiem, izvairoties no asinsizliešanas. Un tas nozīmē, analizējot apstākļus objektīvi, skatīties patiesībai acīs. Un ar to sākt. Tad ko gan mums saka Karamāksla? Ka Latvija ir satiksmes zeme. Zeme, kurai nav robežu, nav savas naudas un kur svešu zemju slepenie dienesti ieceļ marionešu Saeimu un valdību. Ja katrs piedalās šajā sistēmā, viņš to atbalsta, ļaujot tautu nosaukt par aitām un muļķiem. Pretoties var dažādi. Tiem pašiem ieročiem - slepeniem, ienaidnieku pārsteidzot nesagatavotu, kad tas konstatē, ka tam nav saprotami uzvarētāja panākumu cēloņi...

Otrkārt, Latvija ir arī smagā zeme - zeme, kas ir okupēta no PSRS, Krievijas. Tajjā valda likums- kaut tās labākie ir nogalināti gulagos, arī piespiedu emigrācija ir slepkavība - tauta izsūtījumā Latvijai mirusi, un tā izlaupīta, no tās ir grūti aiziet. Te risinājumu tautas spēku atdzīvināšanai ir dažādi, bet okupantiem ir grūti aiziet, viņi nekaunīgi vēl tirš par krievu pasauli, viņiem vajag un var palīdzēt aiziet. Te arī risinājumi dažādi.

Vēl atliek gaidīt nākošo zīmi no Garīgās pasaules, kas L. Grantiņu LRTT Pietiek komentāros uzrunāja par Bordāna Nirnbergu divi:):):)

Atbildēt

Edge

13.10.2018. 22:32

»

Pomeranču Vainadziņš

Klau, Tu pats tiešām domā, ka mēs " ... uz patiesi tiesisku, apgaismotu un garā stipru Latviju ..." vispār virzāmies? Ja tā neuzskati, tad kāpēc citē aklos, kas mēģina runāt par puķu krāsām


Kas tie "mēs"? Oligarhiem, kampējiem un eirokrātiem (10%) nav iemesla vēl žēloties, bet vajag aktīvi popularizēt virzību uz "tiesisku, apgaismotu un garā stipru Latviju", kā to sāka 1988.g.
Kas meklē, tas atrod. Sev tīkamāko pat 54% pirms nedēļas atrada. Bet jautājums neatbildēts:"Kā dzīvot tālāk?"

Atbildēt

Juta

13.10.2018. 21:45

»

Vita Pētersone

Tagad daudzi saprot, ka tauta nav laba un nav izdevusies ne darbam, ne valstij, ne politikai, ne demogrāfijai.Kaut kas nav kārtībā jau pašās saknēs, pašā sākumā. Kas tas ir, es nezinu, jo nedzīvoju starp zagļiem, kaut gan muļķu netrūkst. Man visvairāk nepatīk nekaunība, kas ir lielāka par muļķu izdarību...


Kundzei taisnība, ka latvieši ir godam nopelnījuši neattīstītas tautas slavu. Tā nedrīkst dzīvot kā mēs dzīvojam tikai ar zagšanu vien noņemoties, bet tagad vēl zagšanas kordināciju nododot kaut kādiem nepilnvērtīgajiem jauniešiem. Kā tas beigsies, to es nezinu. Bet man ir kauns, ka esmu latviete. Ko teiks mani draugi ārzemēs, kas uzzinās par mūsu nelaimi? Vēl viņi nezina, kas ir noticis Latvijā.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

13.10.2018. 20:42

»

Edge

Faktiski ir diametrāli atšķirīgi vērtējumi par esošo situāciju. Vieniem - degradācijas zemākais punkts, citiem - sasniegts vairāk kā plānots. Dainis Īvāns:"Vai LTF Apsolītā zeme jau ir sasniegta? Gan jā, gan nē. Jā tādēļ, ka sasniegts vairāk, nekā pirms 30 gadiem uzdrīkstējāmies sapņot. Nē tādēļ, ka...


Klau, Tu pats tiešām domā, ka mēs " ... uz patiesi tiesisku, apgaismotu un garā stipru Latviju ..." vispār virzāmies? Ja tā neuzskati, tad kāpēc citē aklos, kas mēģina runāt par puķu krāsām?

Un par "esošo situāciju" vienmēr varēs atrast diametrāli pretējus uzskatus.

Atbildēt

Edge

13.10.2018. 20:27

»

Nežulis

Tie bija tie vēsturiskie laiki, šodien izvirzāmas citas prasības gan pašiem latviešiem, gan jaunajai ideoloģijai. Nevar mongolu I. Parādnieku, koholieti I. Mūrnieci, žīdu R. Zīli, M. Kučinski, E. Levitu un citus nelatviešus uzskatīt par latviešiem, ja viņi tikai pārvalda latviešu valodu. Faktiski jāvērtē...


Faktiski ir diametrāli atšķirīgi vērtējumi par esošo situāciju. Vieniem - degradācijas zemākais punkts, citiem - sasniegts vairāk kā plānots. Dainis Īvāns:"Vai LTF Apsolītā zeme jau ir sasniegta? Gan jā, gan nē. Jā tādēļ, ka sasniegts vairāk, nekā pirms 30 gadiem uzdrīkstējāmies sapņot. Nē tādēļ, ka ceļš uz patiesi tiesisku, apgaismotu un garā stipru Latviju nedrīkst beigties.” (Ar dažādiem uzskatiem, bet vienu mērķi / Lvportāls)

Atbildēt

Taskanji

13.10.2018. 19:31

Tā kā Priedīti koka gabals vien esi :D un šitādus agresīvus rakstus Tvaiku ielā skricelē :D

Atbildēt

Taskanjiq

13.10.2018. 19:28

Raksta autoram pašam ir skaidri redzamas psihiskas noslieces :) ja ar tādu degsmi izlej savu žulti :) es kad paskatos uz Valdi Dambrovski kuram reāli ir zoo mūlis pat tad tā negānos :D

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

13.10.2018. 16:09

Tā viš i !
Tendence Eiropas sabiedrības ceļā uz skuju taku ir acīmredzama. Līdz ar to pievienošos Žulim par nacionālismu kā pašlaik vienīgo glābiņu.
Citas mākslīgi radītās ideoloģiskās konstrukcijas vai nu nedarbojas, vai ved bezdibenī (tai skaitā apkarojot nacionālismu).
Perspektīva visnotaļ nekāda.

Atbildēt

Mazais žulītis

13.10.2018. 16:04

Burtnieku ezeram ir sala uz kuras var būvēt Jaunu Latviju. Neatkarīgo. Nacionālo. Patieso.

Kad Rīga būs gatava - Daugavā nogrims... vai tad nav nogrimusi?!

p.s. viss kārtībā. nelietoju jau sen.

Atbildēt

Nežulis

13.10.2018. 15:03

»

Edge

"Tāpēc no viņu augļiem jums tos būs pazīt...


Tie bija tie vēsturiskie laiki, šodien izvirzāmas citas prasības gan pašiem latviešiem, gan jaunajai ideoloģijai. Nevar mongolu I. Parādnieku, koholieti I. Mūrnieci, žīdu R. Zīli, M. Kučinski, E. Levitu un citus nelatviešus uzskatīt par latviešiem, ja viņi tikai pārvalda latviešu valodu. Faktiski jāvērtē reālie apstākļi gan globāli, gan Latvijas mērogā. Jāidentificē latviešu tautas ienaidnieki, jākonstatē viņu slepenie plāni, kas jāapsteidz.

Var nodibināt partiju par latviešu tautas līdzekļiem, nav obligāti kā vecos laikos jātusē biedrības namā, internets dod plašākas iespējas. Slepenas apspriedes var rīkot pēc vajadzības. Var izveidot speciālu kasi skaidrā naudā, latviešu partijas atbalstam. Utt.

Atbildēt

Jā, Priedīti, falšais žuli!

13.10.2018. 14:53

»

EdgePeža-Žulis

Vai tiešām tu Žuli domā, ka tevi te kāds ņem nopietni un nezina, ka esi latviešu deģenerāts- dzerāju bērns plānprātiņš ar datoru, jo internets ir plānprātiņu laime


Tavs latvieša deģenerātisms ir ohujmjonijs ar visu tavu piektdienu grafomāniju atpalikušajiem latviešiem.

Atbildēt

Edge

13.10.2018. 13:09

»

Žulis

Vai tiešām tu esi tik aprobežots, ka par nacionālistiem uzskati "Tēvzemiešus", "Vislatvijiešus" vai vēl kādus citus valdības partijām piederošos? Vai nesaproti, ka šīs ir režīma dibinātas "partijas" ar mērķi diskreditēt nacionālismu tautas apziņā?! Tādi "Tēvzemieši" latviešu tautai ir nodarījuši lielāku...


"Tāpēc no viņu augļiem jums tos būs pazīt."
MATEJA EVAŅĢĒLIJS. 7:20.
Beidziet pļāpāt - ķerties pie darbiem, kas spētu kādu kaut nelielu latviešu tautas daļu iedvesmot!
Pirms PK bija jaunlatvieši, kuri sāka ar lozungu "Mosties, celies, strādā!" un ar reāliem darbiem spēja īstenot Pirmo Atmodu. Aiz jaunlatviešiem cēlās jaunstrāvnieki - un 1905.g. uz vēstures skatuves parādījās latviešu tauta. PK nespēj ne prasmīgi organizēt, ne vadīt, ne iedvesmot masas, jo neapjēdza situāciju 1980. gadu beigās.
Visspilgtāk to apliecināja filozofs Olģerts Eglītis rakstā, kurš tika publicēts l/a Brīvā Latvija (03.09.1990): "„Mūsu tautiešiem brīvajā pasaulē būtu skaidri jāsaprot un jāizšķir, ka Latvijā šodien par neatkarību cīnās divi ļoti atšķirīgi spēki — prokomūnistiskais spārns (kurš dominē Tautas frontē un Augstākajā Padomē) un antikomūnistiskais, jeb demokrātiskais, spārns (kurš dominē Pilsoņu kongresā un Latvijas Komitejā). Atšķirības starp abiem šiem virzieniem ir būtiskas un nav tik viegli pārvarāmas." Sk. vairāk - Vai 3. jūnijā Egils Levits dosies atpakaļ trimdā? (PIETIEK)

Atbildēt

Žulis

13.10.2018. 11:54

»

Edge

"Kamēr vien latviešu tauta neatgriezīsies pie savas NACIONĀLĀS kopības un Latvija nekļūs par nacionālu valsti, nekas nemainīsies. Vai tas šodien ir iespējams – tas jau ir cits jautājums...


Vai tiešām tu esi tik aprobežots, ka par nacionālistiem uzskati "Tēvzemiešus", "Vislatvijiešus" vai vēl kādus citus valdības partijām piederošos? Vai nesaproti, ka šīs ir režīma dibinātas "partijas" ar mērķi diskreditēt nacionālismu tautas apziņā?! Tādi "Tēvzemieši" latviešu tautai ir nodarījuši lielāku ļaunumu, kā interfronte!
Tiesības saukties par nacionālistu UZLIEK PIENĀKUMUS! Tas, kurš nepilda šos pienākumus pret savu tautu un Tēvzemi, nav nacionālists, bet viltvārdis! Tas ir kā āksts, kurš uzvilcis ģenerāļa mundieri ar savu tukšo muldēšanu un ālēšanos tēlo ģenerāli! Vienīgais nacionālas Latvijas valsts aizsākums pēc tā sauktās "dziesmotās revolūcijas",bija Pilsoņu kongress, kura darbība ar nodevēju un provokatoru palīdzību tika prasmīgi neitralizēta un likvidēta.

Atbildēt

A.G.

13.10.2018. 11:22

Tādiem pētījumiem nebūs nekāds sausais atlikums. Smiekli nāk! Kāds var būt sausais atlikums tam no suņu būdas un viņa pielūdzējiem. Tāpat kāds var būt sausais atlikums tēvzemiešiem ar idiotu sejām vai muzikantam Pavļutam ar idiota skatienu? Smiekli nāk. Autors velti cenšas, velti raksta gudrus komentārus, kad tas visiem ir pie vienas vietas.

Atbildēt

Vita Pētersone

13.10.2018. 11:17

Tagad daudzi saprot, ka tauta nav laba un nav izdevusies ne darbam, ne valstij, ne politikai, ne demogrāfijai.Kaut kas nav kārtībā jau pašās saknēs, pašā sākumā. Kas tas ir, es nezinu, jo nedzīvoju starp zagļiem, kaut gan muļķu netrūkst. Man visvairāk nepatīk nekaunība, kas ir lielāka par muļķu izdarību.

Atbildēt

Tereza Mendoza

13.10.2018. 11:10

Neattīstītai tautai neinteresē secinājumi par tās neattīstību.

Atbildēt

Edge

13.10.2018. 10:52

»

Žulis

Priedītis atkal ir savā elementā. Ka tik to latviešu tautu varētu nozākāt! Un viņš to pieprot. Pašā raksta sākumā kā aksiomu iestrādā vienu melīgu aplamību un tad uz tās balstoties būvē augšā to samazgu spaini, ko uzgāzt latviešiem kā tautai. Viņš lasītājam stāsta, ka „Tautas dzīve vienmēr ir atkarīga...


"Kamēr vien latviešu tauta neatgriezīsies pie savas NACIONĀLĀS kopības un Latvija nekļūs par nacionālu valsti, nekas nemainīsies. Vai tas šodien ir iespējams – tas jau ir cits jautājums."
HA,ha,ha, kad no runām jāķeras pie darba, kad jāuzņemas atbildība, tad modernie nacionālisti savu patieso seju parāda. Turpiniet pļāpāt!

Atbildēt

Edge

13.10.2018. 10:42

»

Žulis

Nacionālisms tiešām nevar atbrīvot no patoloģiskas grābšanas un kampšanas tieksmes, bet nacionālisms ir VIENĪGAIS ideoloģiskais princips, pēc kura būvētā valstī ir iespējama maksimāla šādu grābēju un kampēju atbīdīšana no valsts pārvaldes. Pirmkārt jau tāpēc, ka nacionālisms vienīgais dod skaidru kritēriju...


Nav nekādu šķēršļu nacionālistiem īstenot savas vēlmes reālajā dzīvē, taču pat pēdējos 30 gadus visa enerģija aiziet runas. Iemesls viegli izprotams.
Kāpēc neviens cits neķer pēc nacionālā karoga?
Ilze Ostrovska: Baidās.
Ilzes Ostrovskas padoms pirms vēlēšanām: Aizver acis un domā par Latviju. (la.lv)

Atbildēt

Žulis

13.10.2018. 10:00

»

Asstrīda

It kā jau Žulim būtu taisnība par kosmopolītisko jeb internacionālo inteliģenci un attiecīgām varas partijām. Tikai vajag atcerēties, ka nacionālisms kā ideoloģija nevar atbrīvot no vēl kādas nenormālības - patologiskas grābšanas un kampšanas tieksmes...


Nacionālisms tiešām nevar atbrīvot no patoloģiskas grābšanas un kampšanas tieksmes, bet nacionālisms ir VIENĪGAIS ideoloģiskais princips, pēc kura būvētā valstī ir iespējama maksimāla šādu grābēju un kampēju atbīdīšana no valsts pārvaldes. Pirmkārt jau tāpēc, ka nacionālisms vienīgais dod skaidru kritēriju pēc kā novērtēt gan atsevišķu valstsvīru, gan valsts institūciju darbību. Šis kritērijs ir ATBILSTĪBA tautas nacionālajām interesēm. Otrkārt,ja vadāmies no jēdziena "demokrātija" sākotnējā satura, kas nozīmē vairākuma varu, tad pēc nacionālisma principiem veidota valsts pārvalde ir visdemokrātiskākā iespējamā valsts pārvaldes forma, jo iemieso sevī valsts vairākumu sastādošās pamattautas gribu. Tas, lai tautas ievēlētie priekšstāvji par savu darbību nestu reālu atbildību savas tautas priekšā jau ir tīri tehnisks jautājums, kuru var atrisināt ar likumdošanas palīdzību. Nav nekādu šķēršļu likumdošanā iestrādāt normas, kas dod iespējas gan padzīt no amatiem, gan saukt pie reālas kriminālās un mantiskās atbildības valstsvīrus, kuri nestrādā savas tautas interesēs. Un šādā situācijā kampējiem un grābējiem līst valsts pārvaldē nemaz nav vilinoši.

Atbildēt

Signe

13.10.2018. 09:35

»

Žulis

Latviešu īstā inteliģence esam mēs - Es Žulis un citi dzērumā taisītie plānprātiņi, kuri tagad pievemj internetā komentārus ne tikai "pietiek", bet visur


Žuli, dārgais latviešu ģēnij! Vai tiešām Evitai ir taisnība? Viņa jau no paša sākuma paredzēja, ka Jūsu izcelsme ir dzērāji, bet prātiņš ir dzērāju vājprātības mantojums. Vai tā patiešām ir ģēnij Žuli? Ko lai mēs tagad darām? Mēs Jūs dievinājām, bet Jūs izrādaties pilnīgs mēsls. Kā lai mēs tagad iztiekam bez Jums ģēniju Žuli- latviešu dzērajmantojum?

Atbildēt

Asstrīda

13.10.2018. 09:27

It kā jau Žulim būtu taisnība par kosmopolītisko jeb internacionālo inteliģenci un attiecīgām varas partijām. Tikai vajag atcerēties, ka nacionālisms kā ideoloģija nevar atbrīvot no vēl kādas nenormālības - patologiskas grābšanas un kampšanas tieksmes.
Visvairāk kaitina mediju kladzināšana par demokrātiju, kas mums tagad it kā ir. Tie ir vislielākie meli. To nevar saukt par demokrātiju, ja tautai jāizvēlas mazākais ļaunums, kas to māna. Jāsaprot, ka oligarhija un demokrātija ir atšķirīgas, nesavienojamas formācijas.

Atbildēt

Žulis

13.10.2018. 08:19

Priedītis atkal ir savā elementā. Ka tik to latviešu tautu varētu nozākāt! Un viņš to pieprot. Pašā raksta sākumā kā aksiomu iestrādā vienu melīgu aplamību un tad uz tās balstoties būvē augšā to samazgu spaini, ko uzgāzt latviešiem kā tautai. Viņš lasītājam stāsta, ka „Tautas dzīve vienmēr ir atkarīga no inteliģences sociālās aktivitātes, inteliģences idejiskā potenciāla un inteliģences psihiskā noskaņojuma.”un ka inteliģence ir tā, kura rūpējas par tautu. Tiktāl viss pareizi. Viņš tikai „aizmirst” pateikt, ka šādi par savu tautu rūpējas NACIONĀLĀ inteliģence. Bet tā „inteliģence” (ja to vispār var saukt par inteliģenci), kas šobrīd kalpo Latvijā valdošajam kosmopolītiskajam kriminālās oligarhijas režīmam, nav latviešu tautas nacionālā inteliģence. Tas ir iepriekš valdošā komunistu okupācijas režīma inteliģences turpinājums. Un šai inteliģencei, tāpat kā komunistu režīmam un tā transformācijai kriminālajā oligarhijā NAV NACIONĀLĀS PIEDERĪBAS! Visas tās Priedīša uzskaitītās īpašības kā divkosība, histēriskums, melīgums, nodevīgums, nacionālā bezatbildība u.t.t., ir raksturīgi nevis latviešu nacionālajai inteliģencei, bet gan šai padomju varas izveidotajai un šobrīd tālāk kultivētajai pārkrāsotās komunistu un čekistu varas „inteliģencei”. Un tieši šīs „inteliģences darbība, tad arī Latviju un latviešus ir novedusi pie tās drūmās situācijas , kāda šeit valda. Pēc tā sauktās „dziesmotās revolūcijas”,latviešu tautas nacionālā inteliģence šeit pie varas nav bijusi nevienu dienu! Tas vienkārši netiek pieļauts. Viss „perestroikas” process bija izprojektēts tā, lai neļautu latviešu nacionālajai inteliģencei organizēties un visa vēlēšanu sistēma mūsdienās ir uzbūvēta tā, lai latviešu nacionālā inteliģence nevarētu nonākt pie varas. Lai monopols deputātu kandidātu izvirzīšanā uz valsts parlamentu būtu tikai režīma paša veidotajām kabatas partijām. Un arī visi lielie masu saziņas līdzekļi, caur kuriem ietekmēt sabiedrisko domu taču kalpo režīmam.Tāpēc tā „inteliģences” kritika šajā Priedīša rakstā kopumā ir pareiza, tikai viss tas, kas šeit teikts par latviešu tautu, ir nosvītrojams ar treknu svītru. Tā ir ārpus nacionālās piederības esošās padomju, jeb postpadomju „inteliģences” kritika, kas skaidri parāda, ka šāda „inteliģence” un tās darbība tautai var nest tikai postu un iznīcību. Kamēr vien latviešu tauta neatgriezīsies pie savas NACIONĀLĀS kopības un Latvija nekļūs par nacionālu valsti, nekas nemainīsies. Vai tas šodien ir iespējams – tas jau ir cits jautājums.

Atbildēt

A.P.

13.10.2018. 07:56

Viens no iemesliem totālajam sajukumam cilvēku apziņā (vērtību izpratnē) ir ideoloģiskā šizofrēnija. Par ideoloģiskās šizofrēnijas sekām nākas teikt sekojošo. Latviešu tautā ideoloģiskās šizofrēnijas sekas pašlaik ir sasniegušas zināmu virsotni. Domājams, tikai zināmu virsotni, jo vēl nav sasniegta kulminācija. Ideoloģiskās šizofrēnijas kulminācija tiks sasniegta vēlāk. Ideoloģiskās šizofrēnijas visaugstākā pakāpe (kulminācija) ir nākotnes melna perspektīva. Demogrāfiskā pāreja vēl vismaz pusgadsimtu turpinās savu graujošo ceļu, no tā neļaujot novirzīties „baltajai” rasei. Šodien mēs varam vienīgi censties noskaidrot latviešu tautas ideoloģiskās šizofrēnijas iemeslus un fiksēt pašlaik konstatējamās sekas. Apturēt procesu nav iespējams. Tam ir fatāls transcendentāli kosmisks vēriens. Iemeslu un seku noskaidrošana atvērs acis tautas vienai daļai, kurai ir izredzes būt tautas vērtīgākajam kodolam nākotnē pēc demogrāfiskās pārejas intensīvi graujošā ceļa noiešanas, kad uz planētas iestāsies stabilizācija. Kas ir „ideoloģija” un kāda ir tās loma tautas dzīvē, neatkārtosim šajā etīdē. Atkārtosims, kas ir šizofrēnija. Ar šizofrēnijas jēdzienu apzīmē ne visai precīzi izzinātu parādību. Zinātne atturas līdz galam izskaidrot šizofrēniju. Tā ir daudzveidīga psihiskā slimība. Tās izcelsme pilnā mērā nav noskaidrota. Vienīgi droši var apgalvot, ka šizofrēnija ir prāta saskaldīšana diametrāli pretēji orientētās vienībās. Šizofrēnija ir tad, kad prāta viena daļa tiecas uz labo pusi, bet otra daļa tiecas uz kreiso pusi. Tas ir slimīgs process, kas sagrauj prāta konsolidāciju - sagrauj prātu kā vienotu funkcionālo mehānismu. Šizofrēnisks prāts nav prāts, bet prāta kroplība, nespējot neko pareizi un konstruktīvi izzināt un izlemt. Ikdienā mēs saskatām šizofrēniju tad, kad cilvēks nav spējīgs neko izdarīt, jo viņa domas haotiski šaudās pretējos virzienos. Par latviešu tautas ideoloģisko šizofrēniju nākas dēvēt vēsturisko pieredzi, kad tautas apziņu ik pēc kāda laika sāka „skolot” diametrāli pretēja ideoloģija. XX gadsimtā un XXI gadsimta sākumā tas ar latviešu tautu notika četras reizes: 1)feodālisma ideoloģija-kapitālisma („pirmajā” LR) ideoloģija, 2) kapitālisma („pirmajā” LR) ideoloģija-sociālisma ideoloģija, 3) sociālisma ideoloģija-kapitālisma („perestroikas”) ideoloģija, 4) kapitālisma („perestroikas”) ideoloģija-kriminālā kapitālisma ideoloģija mistrojumā ar neoliberālisma un postmodernisma ideoloģiju („otrajā” LR). Četras reizes 100 un nedaudz vairāk gadu laikā mainījās ideoloģijas, viena otru kardināli noliedzot. Latviešu tauta nepazīst ideoloģisko kontinuitāti. Latviešu tauta pazīst tikai ideoloģisko šizofrēniju. Tās sekas atsaucas uz kultūru un atsaucas uz genofondu. Tātad atsaucas uz abiem pīlāriem, uz kuriem balstās antropoloģiskā ģenēze un evolūcija, formējot cilvēku par cilvēku ar viņa prāta saprātīgumu un viņa dvēseles un gara cilvēciskumu. Ideoloģiskās šizofrēnijas pārņemtajai tautai nevar būt imunitēte pret zombēšanu. Tādas tautas inteliģence nevar izvairīties no mutācijas. Tagad redzam, ka tāda tauta nevar izvairīties no garīgi slimo un morāli patoloģisko primātu invāzijas. Tautā nav neviens spēks, kas spētu pretoties morālās un intelektuālās anormālības diktatūrai.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Levita jaunvārdi un to tulkojums

FotoLevita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums, Latvijas valsts ceļš.
Lasīt visu...

15

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

FotoSakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu personīgo ieguldījumu Latvijas Republikas finanšu sistēmas attīstībā” (tas nekas, ka no viņa vēl nav piedzīti 15 miljoni par naudas aizpludināšanu no šīs pašas Latvijas finanšu sistēmas), tā vien šķiet, ka citi līdzīgi darboņi arī būs nopelnījuši savus apbalvojumus!
Lasīt visu...

6

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

FotoZinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz uzrakstu savu nostāju. Tātad, uzskatu, ka mediķi ir malači, ka izgāja ielās. Sen jau vajadzēja un vajag vēl. Ne tikai viņiem, arī skolotājiem, policistiem, visiem, kam solīts gadiem. Mēs paši Re:Baltica esam neskaitāmi daudz rakstījuši par mazām algām, katastrofālo medmāsu trūkumu, budžeta ačgārnībām. Radot spiedienu, ir iespējams radīt arī pārmaiņas.
Lasīt visu...

21

Atlajst sajmu?

FotoEs ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas, kurš apzinās, ko dara, un ir informēts par visiem notikuma aspektiem, nevis ļaujas histērijai. Es zinu, ka ir forši spēlēties priekšniekos, bet te būs pāris fakti domas rosināšanai:
Lasīt visu...

18

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

FotoKur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa. Vien baļķvedēju rinda.
Lasīt visu...

12

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

FotoMīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un visā pasaulē!
Lasīt visu...

21

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

FotoSaruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un melus nošķirot no patiesības. Pašlaik šajā procesā valdnieks ir “nācijas tēvs” ar savu ārēji izskaistināto, bet mazsaturīgo daiļrunību. Tā palīdz atgādināt par patiesību un nosodīt melus. 
Lasīt visu...

10

Mucā

FotoPadomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk un citus «kā» padomju pilsoņi apvienoja vienā, un oriģinālvalodā tas skanēja tā: «Солдат спит, а служба идет!» «Kaut kareivis guļ, tā dienesta laiks virzās uz priekš un tuvojas beigām».
Lasīt visu...

21

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

FotoCitur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku savienības "iespējamu nelikumīgu finansēšanu”.
Lasīt visu...

18

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

FotoPadsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz. Tomēr gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka. Neba nu žurnālists pats iedomājās. Kuram šķiet, ka tiem, kas var glābt veselību un pat dzīvības ikvienam no mums (tai skaitā arī ikvienai no 100 "gudrajām galvām"), nevajadzētu nodrošināt jau apsolīto? Jo šis jau nav stāsts par to, ko dara un kā ārstē kāds konkrēts ārsts, bet gan pretsitiens tam, par ko Dr. Aizsilniece cīnās visu mediķu vārdā. Un tas ir nožēlojami.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...