Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vēlējos iesniegt trauksmes cēlāja ziņojumu atbildīgajās iestādēs, taču, ņemot vērā pēdējā laikā izskanējušo informāciju par trauksmes cēlājiem par korupciju Valsts ieņēmumu dienestā, kuri pēc tam ir vai nu atbrīvoti no darba, vai pēc neilga laika paši aizturēti it kā par korupciju un pat apcietināti, kā arī ņemot vērā man zināmo informāciju, ka valsts aizsardzības jomas iestādes nereti “piesedz” viena otras pārkāpumus, attiecīgi trauksmes cēlāja anonimitāte ir maz ticama, esmu spiests izvēlēties informēt par notiekošo valsts iestādē šādā, publiskā veidā.

Tā kā esmu ar to saistīts, manā rīcībā ir informācija par nopietniem sistemātiskiem normatīvo aktu pārkāpumiem būvniecības jomā Aizsardzības ministrijas īpašumos visā Latvijas teritorijā vismaz 10 gadu garumā. Tos pieļauj un pat ar saviem mutiskiem un rakstiskiem rīkojumiem un cita veida darbību tieši veicina Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra (VAMOIC) augstākā vadība.

VAMOIC ir tieši atbildīgs par būvniecības - remontu, pārbūvju, rekonstrukcijas darbu veikšanu un veic tos savā apsaimniekošanā esošajos Aizsardzības ministrijas īpašumos, taču faktiski nekad neveicot nekādus normatīvajos aktos noteiktos pienākumus saistībā ar šiem būvniecības darbiem.

Netiek veikta būvniecības darbu projektu dokumentācijas sagatavošana un iepriekšēja vai kaut vai pēc darbu veikšanas saskaņošana atbildīgajās iestādēs. Būvniecības dokumentācija tiek kārtota tikai jauniem būvējamiem objektiem, taču tie ir pavisam nedaudzi, savukārt regulāras rekonstrukcijas un pārbūvju darbi tiek daudz veikti  Aizsardzības ministrijai piederošās ēkās visā Latvijā.

Tādējādi VAMOIC vadība ne tikai apzināti pieļauj sistemātiskus pārkāpumus iestādes darbā un iestādes kompetencē esošo pienākumu neveikšanu ilgā laika periodā, bet arī tādējādi apdraud personu, kas apmeklē šīs ēkas un strādā šajās ēkās, drošību un dzīvību. Ar nesaskaņotu darbu veikšanu, kam nav piesaistīti vajadzīgie eksperti un saņemti nepieciešamie saskaņojumi, tiek nodarīts arī kaitējums valstij piederošajiem īpašumiem.

Nereti šādos būvniecības gadījumos tiek izņemtas nesošās sienas, iebūvētas starpsienas u.c. nozīmīgi ēku elementi, lielākoties netiek ievēroti ugunsdzēsības un ugunsdrošības noteikumi un to obligātās prasības. Šādi būvniecības gadījumi, neveicot projektu dokumentāciju un nesaskaņojot būvdarbu projektus ir desmitiem un pat simtiem. Neskaitāmas normatīvo aktu prasības netiek ievērotas pat galvenajos armijas objektos Rīgā.

Neskatoties uz atbildīgo departamentu darbinieku neretiem iebildumiem šādiem vadības rīkojumiem un uzstādījumiem, ka minētajiem būvniecības darbiem obligāti būtu jāveic projektu dokumentācija un tie normatīvos aktos nav noteiktā kārtībā jāsaskaņo pirms to veikšanas, jāievēro ugunsdrošības un ugunsdzēsības normu prasības, VAMOIC vadība atsakās to darīt, pamatojot to ar nevēlēšanos uzņemties sev liekus darbus. Tiek minēts, ka nevajagot uztraukties par sīkumiem, jo VAMOIC vadība esot labās attiecībās ar Aizsardzības ministrijas ilggadējo valsts sekretāru Jāni Garisonu un citiem attiecīgajiem ierēdņiem ministrijā un neviens šīs VAMOIC darbības nekad nekontrolēšot.

Praktiski VAMOIC nevada tā vadītājs Ivars Vucāns, kas amatu ieņem tikai formāli, jo vēlas mierīgi nostrādāt līdz pensijai, neuzņemoties pārāk lielu atbildību. Ilgus gadus iestādi reāli vada un tajā visu nosaka divas citas personas  - juridiskā un iepirkumu nodrošinājuma departamenta vadītāja Ligita Dzenīte un administratīvā departamenta vadītāja Aija Jakubovska.

Ligita Dzenīte un Aija Jakubovska arī ir tās personas, kas iestādē kategoriski nostājas pret normatīvo aktu ievērošanu minētajos būvniecības procesos, bet Ivars Vucāns tam neiebilst un ļauj šiem daudzajiem normatīvo aktu pārkāpumiem un VAMOIC kompetencē esošo tiešo pienākumu nepildīšanai notikt. Neviens iestādē neiedrošinās iebilst šo personu uzstādījumiem, jo baidās no represijām un atlaišanas.

Ar šo vēršu Aizsardzības ministrijas atbildīgo ierēdņu, Militārās policijas, Valsts kontroles un Būvniecības valsts kontroles biroja amatpersonu uzmanību uz šo informāciju un rosinu reaģēt, veicot pārbaudi par pēdējos vismaz 10 gados veiktajiem esošo ēku pārbūves, rekonstrukcijas u.c.būvniecības darbiem, lai konstatētu ar to saistītos pārkāpumus. Lai novērstu kaitējumu valsts īpašumam, darbinieku un apmeklētāju drošībai, negaidot kādu sabrukušas ēkas nelaimi kā nesen E. Birznieka-Upīša ielā, vajadzētu uzlikt par pienākumu iestādei veikt visas nepieciešamās darbības, kas nav ilgstoši veiktas atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Novērtē šo rakstu:

148
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi