Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Totalitārisms un mūsdienas

Atis Priedītis
27.07.2019.
Komentāri (23)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

totalitārisms

05.08.2019. 12:38

ir politiskas 'krimināl' lietas. Nu, krieviem ir suverēnā demokrātija, var būt priedīša demokrātija..............

Atbildēt

Asiirietis

02.08.2019. 06:25

Pēdējais laiks wikipēdijā izdarīt labojumus - ko čekisti un krievļu okupanti izfiltrē no vārda demokrātija.

Atbildēt

nuja

28.07.2019. 14:16

»

derdz

Jums abiem taisnība, jo visi mēs tādi esam


Jūs visi tādi esat, jums taisnība abiem ar Cyril

Atbildēt

Latvis

28.07.2019. 13:55

Ja jau lielākais vairums lielāko masu mēdiju Rietumos pieder Rodšildu ģimenei, tad tā sanāk, kā tāda Pasaules valdības informācija. To visu pārpublicē mūsu masu mēdiji un tāda mums tā informācija.

Atbildēt

derdz

28.07.2019. 13:21

»

Cyril дурак

пидрила позорный


Jums abiem taisnība, jo visi mēs tādi esam

Atbildēt

Cyril дурак

28.07.2019. 11:11

»

Cyril

дурак


пидрила позорный

Atbildēt

Ripa

28.07.2019. 07:04

»

ha-ha

Demokrātiskais totalitārisms atšķirībā no citiem totalitārisma veidiem raksturīgs tieši demokrātijai. Vai tad demokrātiskā iekārta netiek uzspiesta visai plašajai pasaulei...


Ar naudas sodu 1 milj. EUR apmērā sodīs par tirdzniecību ar cilvēkiem. Tas ir reāls bizness, ar ko nodarbojas tie "glābējkuģi gar Lībijas krastiem.

Atbildēt

Nu ja

28.07.2019. 01:26

Vai ta maz na zināms, ka "demokrātija" ir totalitārisma augstāka stadija, jauna stadija, kārtējā.
Tautai demokrātijas ir tik, cik kabatā naudas. Tā ka tai naudas nav, kā vienīgi gara vilkšanai, tā pataisīta par infantilu, nereaģējošu, neticīgu, gulošu, ka kaut ko var panākt.

Masu mediji. Kā pēc autora teiktā un vispār - masu mediju vairs nav, tāpat kā medicīniskās aprūpes vairs nav. Ir tikai medicīniskie pakalpojumi, manipulācijas (manipulācijas ar naudu!), lasi medicīniskais bizness tautas "slaukšanai".

Atbildēt

patiesībā

28.07.2019. 01:20

»

Edge

Vai tik vēstures atvēlētais laiks diskusijām nebūs beidzies - un tagad būs jāsāk maksāt par pieļautajām kļūdām


Ne par to ir runa, "konceptuāli" - attiecīgajā aspektā un CĒLOŅU / SEKU kopsakarībā "vēstures atvēlētajam laikam" nav nozīmes. T.sk. arī tāpēc, ka attiecīgie CĒLOŅI iniciē un reāli rada SEKAS jebkurā "vēstures atvēlētajā laikā", turpinot to darīt arī "tekošajā momentā", tāpat kā jebkādā "pārskatāmā" perspektīvā.

Cita starpā - dažkārt diskusija par CĒLOŅU / SEKU kopsakarībām var izrādīties pat ļoti lietderīga arī dēļ tam, lai iespējami pasargātu sevi / savējos no objektīvi neietekmējamiem CĒLOŅIEM un to faktiski neizbēgamām SEKĀM. Šis, visticamāk, varētu būt tieši šāds gadījums. Bet, kā jau proponēts - šī NAV tā "vieta" (atšķirībā no "laika", kas tieši šādai diskusijai vienmēr bijis, ir un būs atbilstošs).

Ir sacīts: "Kurš cīnās, tas, iespējams, var arī zaudēt, bet - kurš necīnās, tas JAU IR zaudējis!" ;)

Atbildēt

Edge

27.07.2019. 22:33

»

patiesībā

Neapšaubāmi lietderīgi un, nenoliedzami, arī gana interesanti būtu padiskutēt par šādu "postdemokrātiski totalitāru" (u.c. taml.) SEKU patiesajiem CĒLOŅIEM, tostarp par to PATIESAJIEM "veidotājiem" (galvenokārt, ja ne ekskluzīvi vienīgajiem...


Vai tik vēstures atvēlētais laiks diskusijām nebūs beidzies - un tagad būs jāsāk maksāt par pieļautajām kļūdām?
VIDEO: “Nekādu atlaižu.” No 15. septembra par atkritumu izvešanu būs jāmaksā dārgāk visiem Rīgā dzīvojošajiem. (la.lv)

Atbildēt

gribētu zināt

27.07.2019. 20:08

Kur gan mūsdienās ir kāda demokrātiska valsts? Amerikā, kad Tramps teicās padarīt Ameriku atkal varenu un ierobežot imigrāciju, kā pret viņu uzreiz vērsās masu mediji.

Atbildēt

patiesībā

27.07.2019. 18:31

»

Edge

20 gadi pagājuši kopš sociologa A.Zinovjeva teiktajam intervijā Francijas l/a Figaro žurnālistam:"Šodienas laikmets ir ne tikai postkomunistisks, bet arī postdemokrātisks! Pašlaik mēs esam liecinieki tam,kā tiek veidots demokrātiskais totalitārisms, jeb, ja vēlaties, totalitārais demokrātisms...


Neapšaubāmi lietderīgi un, nenoliedzami, arī gana interesanti būtu padiskutēt par šādu "postdemokrātiski totalitāru" (u.c. taml.) SEKU patiesajiem CĒLOŅIEM, tostarp par to PATIESAJIEM "veidotājiem" (galvenokārt, ja ne ekskluzīvi vienīgajiem).

Bet, kā ir vispārzināms, šī w-lapa NAV tam atbilstoša "vieta & laiks", pavisam noteikti.

Ir sacīts: "Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai "vētrainas rosības" imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc "esam tur, kur esam, un ārā netiekam"." ;)

Atbildēt

forcemajeure

27.07.2019. 18:07

naivais pamodies. pamanījis, ka mēdīkļiem viens saimnieks. tā jau gadus 7-8, kad mantrauši savāca sev Dienu. informatīvie mēdīkļi pieder t.s. oligarhiem. tad te vēl daži igauņu un skandināvu, kuriem pajāt, kas ir patiesība. galvenais ir klikšķu skaits. žurnālistika šeit ir sen mirusi

Atbildēt

Edge

27.07.2019. 17:54

20 gadi pagājuši kopš sociologa A.Zinovjeva teiktajam intervijā Francijas l/a Figaro žurnālistam:"Šodienas laikmets ir ne tikai postkomunistisks, bet arī postdemokrātisks! Pašlaik mēs esam liecinieki tam,kā tiek veidots demokrātiskais totalitārisms, jeb, ja vēlaties, totalitārais demokrātisms."
Sk. visu interviju - АЛЕКСАНДР ЗИНОВЬЕВ: БЕРЛИНСКОЕ ИНТЕРВЬЮ

Atbildēt

ha-ha

27.07.2019. 17:27

Demokrātiskais totalitārisms atšķirībā no citiem totalitārisma veidiem raksturīgs tieši demokrātijai. Vai tad demokrātiskā iekārta netiek uzspiesta visai plašajai pasaulei?
Vai nav tā, ka itāļi sāks sodīt tos, kuri centīsies izglābt bēgļus ar naudas sodu 1 miljons eiro apmērā?
Par kariem un viltu, kuru rezultātā tika izveidota demokrātija, labāk nemaz nerunāt.

Atbildēt

ha-ha

27.07.2019. 15:04

»

Arturs Priedītis

Noteikti ir jāņem vērā lokālā likumsakarība: noliegt, noklusēt, zākāt gudrību un godīgumu, talantu un meistarību. Par to ir tikai jāpriecājas, dārgais komponist, ja Jūsu radošo devumu Rīgā noklusē! Tas apliecina Jūsu darba māksliniecisko vērtību. Jums taču ir labi zināms, ka mūsu sētā visģeniālākais...


Atgūtās neatkarības gados tiek atgremota okupantu tautas mākslinieku ražojumi,kuru atgremošanas veicināšanai un autoru stimulēšanai aiziet milzu līdzekļi,vienlaikus notiekot arī okupācijas režīmā un tā balstu slavināšana.

Atbildēt

Arturs Priedītis

27.07.2019. 14:05

»

Arturs Priedītis

Citāts: "Pie mums visi lielie masu mediji raksta gandrīz vienu un to pašu. Rodas sajūta, ka saimnieks tiem ir viens un masu mediji paklausīgi raksta tikai par to, ko saimnieks atļauj." "Nācijas tēva" "nācijai" ar "583 darāmo darbu" valdību ir tikai viens saimnieks - visaptveroša pelēcība. Ja vēlaties...


Noteikti ir jāņem vērā lokālā likumsakarība: noliegt, noklusēt, zākāt gudrību un godīgumu, talantu un meistarību. Par to ir tikai jāpriecājas, dārgais komponist, ja Jūsu radošo devumu Rīgā noklusē! Tas apliecina Jūsu darba māksliniecisko vērtību. Jums taču ir labi zināms, ka mūsu sētā visģeniālākais komponists ir primitīvu masu ziņģu maestro. Mūsu sabiedrība ir tipiski izteikta masu sabiedrība ar saviem masu elkiem, kulta personām, bet tagad arī "pravieti", "nācijas tēvu", jo masu sabiedrība arī nestāv uz vietas, tā progresē un jau labu laiku (vismaz 30 gadus) regresīvi progresē...

Atbildēt

Vēl kādu rakstu

27.07.2019. 14:02

par totalitārismu!

Atbildēt

Arturs Priedītis

27.07.2019. 13:49

Citāts: "Pie mums visi lielie masu mediji raksta gandrīz vienu un to pašu. Rodas sajūta, ka saimnieks tiem ir viens un masu mediji paklausīgi raksta tikai par to, ko saimnieks atļauj." "Nācijas tēva" "nācijai" ar "583 darāmo darbu" valdību ir tikai viens saimnieks - visaptveroša pelēcība. Ja vēlaties, viduvējību mentalitāte, masu cilvēku mentalitāte, filistru mentalitāte, pelēko zvirbuļu mentalitāte, bet tagad arī postcilvēku mentalitāte. Noteikti ir jāatceras likumsakarība: jo neattīstītāks sociālais formējums, jo lielāka tā iekšējā psihiskā gravitācija. Citiem vārdiem sakot, jo neattīstītāka populācija, jo lielāka pelēko zvirbuļu konsolidācija.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Diskursīvā levitācija

FotoZinātniski orientētiem cilvēkiem šodienas Latvijā klājas ļoti labi. Burtiski katru dienu Rīgas mediji sagādā svaigu materiālu zinātniskām studijām. Svaigais materiāls parasti ir ļoti piemērots teoretizēšanai, terminoloģisko novitāšu izdomāšanai, dzīves izpratnes kompetentāka līmeņa sasniegšanai, vispārinātu un idealizētu modeļu veidošanai. Nereti mediju publikācijas praktiski apstiprina intelektuālās intuīcijas nojausmas un abstrahētās hipotēzes.
Lasīt visu...

21

Liekuļi

FotoIr gana vecs liekulības piemērs. Reiz Jēzus Kristus sestdienā sinagogā izārstēja kādu astoņpadsmit gadus vecu meiteni.
Lasīt visu...

21

Latviskās nelietības zvaigžņu stunda

FotoTas viss, kas 2019.gada decembra vidū notiek ar un ap Lembergu, noteikti ir kārtējā tipiski latviskā nelietība divos virzienos: 1) verdziska kalpošana ASV interesēm un 2) zemiski agresīva vēršanās pret gudru tautieti, nelietīgi izmantojot zināmus apstākļus.
Lasīt visu...

12

Draud Kariņa un Bordāna ostu apvērsums

FotoJau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.
Lasīt visu...

21

No LNT ziņām atvadoties

FotoDecembra pašā sākumā apcerīgi un mazliet skumīgās noskaņās atvadījāmies no LNT ziņām. Arī man bija tāda kā savāda sajūta – nu kā var beigties kaut kas tāds, kas šķities vienmēr klātesošs? Nozīmīgās pārmaiņas Latvijas mediju telpā gan bija izziņotas jau kādu brīdi iepriekš ar sekojošo neizbēgamo ņemšanos par to, kā tā drīkst, vai vispār drīkst un kur skatās policija NEPLP!
Lasīt visu...

21

Mēs, Rīgas līga, atbalstām lēmumu par Rīgas domes atlaišanu

Foto6. decembrī VARAM ministrs paziņoja, ka ir lēmis rosināt Rīgas domes atlaišanu. Šo lēmumu, visticamāk, atbalstīs arī Saeima. Iznākums šādā gadījumā būs Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas jau nākamā gada sākumā.
Lasīt visu...

6

Spriņģes idejas sasaucas ar Gēbelsa propagandu par rases tīrību

Foto17. novembrī, diskutējot sociālajā tīklā Twitter, žurnāliste Inga Spriņģe izteicās, ka iedzīvotāji, kuri parakstās par Saeimas atlaišanu ir “stulbeņi” (stupid people) un “idioti”, turklāt piebilda, ka šādi cilvēki “nav spējīgi uz pašorganizēšanos, un viņus parasti kāds vada”.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Rīgas dome bija atlaižama jau šā gada sākumā līdz ar Gerharda iesniegto likumprojektu

Rīgas domes atlaišana tika iniciēta jau šā gada sākumā, kad Vides aizsardzības un...

Foto

Rīgas domes darbība ir ne tikai nelikumīga, bet arī neatbilstoša sabiedrības interesēm

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādāts likumprojekts par Rīgas domes (RD)...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par...

Foto

Svētā inkvizīcija

Attieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka...

Foto

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

Šķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā...

Foto

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

Uz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu,...

Foto

Ticība rituāla spēkam

«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un...

Foto

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas...

Foto

Demogrāfijas bums un tumsonības bums

Rietumu civilizācijā tēma par demogrāfijas straujo kāpumu un tumsonības straujo kāpumu ir ļoti svarīga. Abi bumi ļoti pamatīgi atsaucas uz Rietumu...

Foto

Runājiet bez bufera

Šā gada 20. novembrī LTV Panorāmā bija īsa intervija ar mūsu amatpersonu Eiropas Komisijā....

Foto

Nacionālā apvienība ir latviešu nacionālisti šī vārda labākajā nozīmē

Nacionālā apvienība (NA) ir kā dadzis acīs daudziem. Gan tiem, kas vēlētos Latvijā ievest lēto darbaspēku un...

Foto

Nevajag mācīt un apstulbot

Nevajag mani mācīt, cik amorāli ir atlaiJst Saeimu! Neuzķeršos! Tas, ka manu viedokli valkā arī kāds gramatiku vāji zinošs savādnieks, tautvaldību neizprotošs...

Foto

Sašutuma ventīlis “Atlajst Sajmu!”

Es arī esmu sašutis. Mūsu sabiedriski politiskās (elites) barvežu bezkaunības un alkatības kokteilis tiešām spridzina, un neredzēti straujā parakstu vākšana par iniciatīvu Saeimas atlaišanai...

Foto

Ierēdņi demonstrē augstāko pilotāžu, kā NEVAJADZĒTU rakstīt likumu grozījumus

Situācijas neizpratne, slinkums, vienaldzība vai lobijs? To rādīs laiks. Neievērojot elementārākos juridiskās tehnikas principus, Veterinārmedicīnas likumā faktiski tiek...

Foto

Gļēvulības anatomija. Tārpi zupā. Latvijas politiķu bezkaunības un cinisma virsotnes

Pirms divpadsmit gadiem - 2007. gada 16. novembrī, tieši pirms svētkiem, politoloģe Vita Matīsa rakstīja par...

Foto

Sistēma un opozīcija

Cilvēku dzīvē ļoti svarīga loma ir prasmei lietas un parādības interpretēt sistēmiski. Ne katram cilvēkam mēdz būt tāda prasme. Ne katra cilvēka prāts...

Foto

Levita jaunvārdi un to tulkojums

Levita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums,...

Foto

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

Sakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu...

Foto

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

Zinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz...

Foto

Atlajst sajmu?

Es ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas,...

Foto

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

Kur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa....