Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    7   6   5   4   3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Frankfurtes desiņa

04.07.2020. 23:14

Autoriņ,saspieda tev atkal testikulas un "moča v golovu udarila"?Nu,izdzīvo kā spēj.Bet,īsāk,īsāk,lai arī savu domu nav.

Atbildēt

Jancis

04.07.2020. 22:44

Ir kas ir taisnība, ir kas ir autora uzskati. Piemēram, pa algām- neuzskatu, ka bija normāli, ka mana māte ar augstāko izglītību kā galvenā grāmatvede pelnīja kā tēvs ar septiņu klašu izglītību kā vienkāršs strādnieks kolhozā. Tēvs mani nesaprata, kad gribēju studēt, jo viņš tā arī teica- tu kā inženieris neko nenopelnīsi, nāc uz kolhozu, pēc pāris gadiem tiksi pie moskviča, ja labi rukāsi...PSRS bija labs tādiem kā kadišiem- ar divpirkstu pierīti- strādāji, nedzēri, labi pelnīji, bet pirkt nebija ko, ne par ko nedomāji... tādas Dž.Orvela 1984 līmeņa govis un aitas. PSRS laikos bija patiešām labas lietas kā bezmaksas izglītība, zemi kom. maksājumi utml, bet bija arī pavisam greizas kā algas inženieriem un krāvējiem. Nav pareizi teikt, ka viss toreiz bija slikti. Bija visādi. Ari tagad ir visādi.

Atbildēt

tāpēc

04.07.2020. 22:40

»

Kaapeec

Autors sasapņojies par algām - parastam rūpnīcas strādniekam alga bija no 90 līdz 120 rbļ. mēnesī. Un pārējais arī subjektīvas vaimanas, kam ar realitāti tik vien sakara, ka minēti dažādi "fakti". Tie paši "strādnieki" nekad mūžā lielākoties nespēja aiziet uz restorānu, kur karafe degvīna maksāja 10...


Strādnieku alga fabrikā bija no 150 rbļ, inženieriem maksāja 120, bet pudele degvīna restorānā pēc 2 stundu izstāvēšanas rindā, maksāja 6,12. Degvīnu Latvijā ražoja no koksnes hidrolīzes spirta, ko uz LB veda cisternās no Slokas celulozes kombināta. Desā, ko varēja nopirkt par 1,20 - 2,20, izstāvot garā rindā, reizēm, gadījās žurku spalvas. Dzīvokli Rīgā latvietim saņemt praktiski bija neiespējami, tos dabūja ievazātie krievi pēc 8-10 kopmītnē nodzīvotiem gadiem.

Atbildēt

Kaapeec

04.07.2020. 22:22

Autors sasapņojies par algām - parastam rūpnīcas strādniekam alga bija no 90 līdz 120 rbļ. mēnesī. Un pārējais arī subjektīvas vaimanas, kam ar realitāti tik vien sakara, ka minēti dažādi "fakti". Tie paši "strādnieki" nekad mūžā lielākoties nespēja aiziet uz restorānu, kur karafe degvīna maksāja 10 rbļ. Bija jādzer uz ielas vai kur citur par 4.12 rbļ. Un tas "attīstītā sociālisma" periodā.

Atbildēt

komisars

04.07.2020. 22:20

Ir lietas, kurām var piekrist ( par izglītības pieejamību, kaut gan par Mākslas aakadēmiju, juristiem
varētu pdiskutēt), bet kopumā muļķības, sevišķi jau par iespējām saņemt dzīvokli vai istabiņu ( it sevišķi Rīgā). Raksta autors laikam ir bijis pietuvinātais.

Atbildēt

nu tad

04.07.2020. 22:18

»

diemžēl

jāpiekrīt,vienīgās blēņas ir autora pārliecība,ka neesot pārkrievotu latviešu.Tādu ir daudz un bija daudz


nosauc vismaz dažus konkrētus pārkrievotus latviešus no tiem daudzajiem kas ir.

Atbildēt

nu davai davalka

04.07.2020. 22:15

»

nu nu

Davai atpakaļ paradīzē: skat. kaut vai Товарный дефицит в СССР, krievu vikipēdijā, he he


Labāk Товарный дефицит, nekā toksisku mēslu pārpilnība, ko pie tam tautas lielākā daļa nevar nopirkt.

Atbildēt

diemžēl

04.07.2020. 22:12

jāpiekrīt,vienīgās blēņas ir autora pārliecība,ka neesot pārkrievotu latviešu.Tādu ir daudz un bija daudz.

Atbildēt

nu nu

04.07.2020. 22:09

Davai atpakaļ paradīzē: skat. kaut vai Товарный дефицит в СССР, krievu vikipēdijā, he he ...

Atbildēt

Aga

04.07.2020. 21:53

»

111

Piekrītu autoram. Paldies


raksti vēl par velti Pietiek!

Atbildēt

nelaime tā

04.07.2020. 21:38

»

veterāns

Ja jau bija tik labi , tad kāpēc bija Baltijas ceļš un Barikādes un Tautas vienotība ?Autors nerunā visu. Ja pie varas nebūtu palikuši tie paši pidari , tad ,iespējams, mēs dzīvotu daudz labāk...


ka tie paši pidari: čekisti un komuņjagas, "Latvijas ceļa" rindās, turpināja savu postošo darbu, bet Vienotība un tās kroplās atvases: JKP un Par, ir LC tikumiskie un ideoloģiskie mantinieki

Atbildēt

veterāns

04.07.2020. 21:32

Ja jau bija tik labi , tad kāpēc bija Baltijas ceļš un Barikādes un Tautas vienotība ?Autors nerunā visu. Ja pie varas nebūtu palikuši tie paši pidari , tad ,iespējams, mēs dzīvotu daudz labāk .
Ko es esmu ieguvis - dzīvokli , mašīnu un galvenais , garīgi ezotēro literatūru , kuru pa šiem gadiem esmu lietderīgi izmantojis. Mūsdienu valdošā sistēma ir parazītiska un tāpēc nojaucama un kleptokrāti visu rangu - tiesājami ,īpašumi nacionalizējami.Ir jāpatur labākais , kas bija padomijā un , kas ir šodienas iekārtā .

Atbildēt

janis

04.07.2020. 21:23


Tā tas bija! Arī cilvēki bija atvērtāki,sirsnīgāki.
Okupācija,vēsturiskā atmiņa,ideoloģiskais stulbums un propagandas demagoģija kavēja to novērtēt,bet šodien tas viss ir kāpināts kubā.
Vērtējam šodien.

Atbildēt

Uldis

04.07.2020. 21:08

PSRS bija Absolūtā ļaunuma, Mordora, apogeja. Paldies Dievam no tā palicis tikai nožēlojams "ogrizoks", kam tūlīt būs gals.
Kādreiz teica: "империя зла", tagad tā ir "империя козла". Ne jau velti krievu virspidars, Putins, tā pārdzīvo par zaudējumu, ka PSRS sabrukumu nosauca par lielāko ģeopolitisko katastrofu.

Atbildēt

Viesturs

04.07.2020. 21:01

Paldies autoram, katram vārdam var tikai piekrist.

Atbildēt

111

04.07.2020. 20:59

Piekrītu autoram. Paldies.

Atbildēt

Otto

04.07.2020. 20:52

Pirmo reizi pēc ilgāka laika lasu rakstu ,kur ir uzrakstīta TAISNĪBA. Viss bija tieši tā. Bēdīgākais ir tas , ka mūs tagad nežēlīgi apzog savējie ,kas nenotika PSRS laikā.

Atbildēt

tos laikus piedzīvojis

04.07.2020. 20:50

Tagadējā Kariņ/Levit kliķe apzog tautu tik ciniski, ka kaut ko tādu padomju laikos pat iedomāties nespējām

Atbildēt

Noziegumu attaisnotājam

04.07.2020. 20:28

Pēc autora domām Latvijas okupācija nebija nekas slikts un Ainārs K. labprāt dzīvotu tādā vergu iekārtā kāda ir ķīnā.

Atbildēt

eks-tālaika-persona

04.07.2020. 20:18

Raksts izsmeļošs un saprotams.Raksta noslēgumā redzama doma-sabrūk tādas sistēmas,kuras nav bāzētas uz ekonomikas pamatprincipiem.Sabruka iepriekšējā iekārta kā loģisks noslēgums nepareizai saimniekošanas un valsts pārvaldes sistēmai.Nav nevienam noslēpums atziņa ----vai var izdzīvot visa sabiedrība ja tās eksistenci ar savu uzņēmējdarbību un pievienotās vērtības radīšanu nodrošina tikai ap 20% uzņēmēji bet pārējie 80% sabiedrības tikai patērē.Tādas sistēmas tāpat kā iepriekšējo iekārtu sagaida krahs.
Kāds ir mūsu iekārtas liktenis nav ne nojausmas jo ekspertu viedokļi ir ļoti dažādi un vienotas koncepcijas attīstībai liekas ka nav

Atbildēt

Lapas:    7   6   5   4   3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

FotoJau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai. Tiek rīkotas arvien jaunas darba grupas, rakstīti informatīvie ziņojumi, atzinumi, atbildes iedzīvotājiem un biedrībām, tikmēr ar risinājumiem joprojām neviens nesteidzas.
Lasīt visu...

21

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

FotoKā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri.
Lasīt visu...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...