Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    7   6   5   4   3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Pensionāre

05.07.2020. 14:47

Brežņeva laikā mācījos, dzīvoju, strādāju. Kas attiecās uz medicīnu, protams bija labāk, ārstu atbildība un zināšanas bija labākas. Arī varēja tikt pie ārstiem. Pašlaik tikt pie ārsta, kad slims, tik pat nav iespējams. Kas attiecās uz augstāko izglītību, bijā spēcīgāki pasniedzēji un prasības bija lielākas. Mani divi bērni nebūtu piedzīmuši, ja nebūtu liels valsts atbalsts, jo daudz slimoju.
Bet bija arī citi laiki, kad nebija pie varas Brežņevs un par to nav neviena vārda rakstā. Tie bija briesmīgi laiki.
Tagad, diemžēl, ir daudz lietas, kuras iedzen tautu depresijā: zemas algas stāv pretī augstāko ešelonu ierēdņu algām, kuri nenes atbildību par saviem izdotiem normatīvajiem aktiem. Pašlaik vadošie uzskata ka kaut kāda būvniecība, atbalsts bankām un air baltic ir svarīgākā par cilvēku veselību, izglītību un demogrāfiju. Vai nav pienācis laiks beidzot sākt domāt par cilvēkiem, kas dzīvo šeit un tagad?

Atbildēt

lauķis

05.07.2020. 14:29

»

PSRS konstitūcijā

bija ierakstīts viss, bet realitātē


Tagad Satversmē ierkstīts ka vara piederot tautai,realitātē tā pieder partijniekiem un augļotājiem.Tagad var runāt ko un cik grib,nav kas uzklausa.

Atbildēt

lauķis

05.07.2020. 14:26

»

vienkārši gan

varbūt tāpēc arī PSRS sabruka, ka viss bija lēts un viss bija jāuztur valstij -medicīna, izglītība, rūpniecība, milzīgā armija, liekēži, cietumnieki? Cik tad ilgi tāda leiputrija varēja turpināties


PSRS nesabruka,PSRS tika demontēts,ar čekas un kompartijas rokām,stingrā CIP un starptautiskā rabināta uzraudzībā.
Nekāda leiputrija gan nebija,badā nomirt nevarēja,paēst sanāca labi,komunālie arī bija simboliski,bet arī vairāk neko citu tā īsti atļauties nevarēja.Tieši tas pats ir tagad,lai gan tagad ir cilvēki kuri cieš badu.
Stasts par kolchozniekiem 60 gados ir cits,vairumam nācās dzīvot no pašu izaudzētā,par 16 rubļiem neko nešikosi.70 gados jau stāvoklis palika daudz labāks,līdz Garbačova perestroikai,faktiski P:SRS beidzās 1987.gadā,kad tika iznīcināta vienoto cenu sistēma.

Atbildēt

PSRS konstitūcijā

05.07.2020. 14:20

»

Staļina laikos, katru gadu, visam samazināja cenas...


bija ierakstīts viss, bet realitātē...
Laikam jau tavuprāt tos darbaļaudis šāva čekas pagrabos un sūtīja uz Sibīriju arī darba ļaužu interesēs.

Atbildēt

Žulis

05.07.2020. 14:19

»

Man liekas te precīzi dots apzīmējums nacionālismam un ar ko tas atšķiras no patriotisma


Paskatījos to materiālu. Smalka maldināšana.
Visas lielvaras ir centušās apkarot tautu nacionālismu un vienlaikus stimulēt tautu patriotismu. Kāpēc? Tāpēc, ka lielvarām vajag pašaizliedzīgus darba lopus, kas vēl papildus būtu lepni uz šo savu pašaizliedzīgo “patriotismu”. Tieši tādēļ tiek jaukti jēdzieni un mainīts jēdzienu saturs. Bieži vien šī maiņa ir pretrunā jebkurai loģikai, bet klišejiski domājošie to pat nepamana. Piemēram, šobrīd par demokrātiju sauc nevis vairākuma, bet tieši mazākuma varu. Tātad, demokrātijas jēdziena sākotnējais saturs ir nomainīts uz pilnīgi pretēju. Par nacionālām valstīm šobrīd sauc visas daudznacionālās valstis kas piekopj antinacionālu politiku un sastāv globālos, starptautiskos veidojumos, piemēram ES. No tā tālāk tiek atvasināti tādi jēdzieni, kā nacionālās intereses, nacionālā ekonomika, nacionālā attīstība kaut nekā nacionāla šeit nav. Arī jēdziens “nācija” šobrīd ir padarīts daudznacionāls, atņemot tam sākotnējo saturu. Kas attiecas uz nacionālismu un patriotismu, tad īstenībā šo jēdzienu saistība ir vienkārša, skaidra un loģiska, ja to speciāli neizkropļo. Tātad patriotisms ir tas, ko mēs darām, bet nacionālisms ir tas, kas atbild uz jautājumu kāpēc mēs to darām. Patriotisms ir rīcība, bet nacionālisms ir šīs rīcības pamatojums. Bez nacionālisma nevar būt patriotisma, bet var būt tikai apmuļķotu cilvēku labprātīga uzupurēšanās svešu interešu labā. Nacionālisma ideoloģijā ir iekļauti visi argumenti un folosofisks pamatojums tam, kādēļ mums ir mīļa, un dārga mūsu tauta un Tēvzeme. Izejot no tā, mēs strādājam, ziedojamies un uzupurējamies savas tautas un Tēvzemes labā. Un šāda patriotiska rīcība dod mums tiesības saukties par patriotiem. Viss! Jebkurš cits nacionālisma un patriotisma traktējums ir tikai muļķu ķeršana. Vēl jāņem vērā, ka nacionālisms nav nacisms, kurš citas tautas pasludina par kaut ko zemāku, mazvērtīgāku un sēj naidu tautu starpā, lai radītu augsni dažāda mēroga ekspansijām. Nacionālisms ir vismiermīlīgākā ideoloģija, kas saliedē tautu kopējam darbam un progresam. Un arī KOPĒJU INTEREŠU AIZSARDZĪBAI, kas visvairāk nepatīk ne komunistiskajiem, ne kapitalistiskajiem pasaules globalizatoriem

Atbildēt

ja par cenām

05.07.2020. 14:17

»

tik vienkārši

to nevar salīdzināt. Toreiz par komunālajiem u.c. maksājumiem +transportu nebija jāatdod trešā daļa vai pat puse no nopelnītā


Nu nomet no tām cenām trešdaļu vai pat pusi, tik un tā neizklausās "ļoti lēti".

Atbildēt

05.07.2020. 14:12

»

vienkārši gan

varbūt tāpēc arī PSRS sabruka, ka viss bija lēts un viss bija jāuztur valstij -medicīna, izglītība, rūpniecība, milzīgā armija, liekēži, cietumnieki? Cik tad ilgi tāda leiputrija varēja turpināties


Staļina laikos, katru gadu, visam samazināja cenas.
Tas tika pamatots, jo kvalitatīvāka valsts pārvalde tautas interesēs, jo lielāka iespēja samazināt cenas, bet inflācija ir sekas valsts pārvaldes kļūdām. Arī PSRS konstitūcijā bija ierakstīts apmēram tā, ka valstī viss tiek darīts darba ļaužu interesēs.
Pie mums pat neviens neuzdod jautajumus par valsts mērķiem, lai salīdzinātu ar iegūtiem rezultātiem

Atbildēt

vienkārši gan

05.07.2020. 14:01

»

tik vienkārši

to nevar salīdzināt. Toreiz par komunālajiem u.c. maksājumiem +transportu nebija jāatdod trešā daļa vai pat puse no nopelnītā


varbūt tāpēc arī PSRS sabruka, ka viss bija lēts un viss bija jāuztur valstij -medicīna, izglītība, rūpniecība, milzīgā armija, liekēži, cietumnieki? Cik tad ilgi tāda leiputrija varēja turpināties?

Atbildēt

tik vienkārši

05.07.2020. 13:51

»

ja par cenām

Padomju laikā maizes cena bija ļoti zema (..) Baltmaizes kukulīša cena bija 12 vai 22 kapeikas...


to nevar salīdzināt. Toreiz par komunālajiem u.c. maksājumiem +transportu nebija jāatdod trešā daļa vai pat puse no nopelnītā.

Atbildēt

aha

05.07.2020. 13:44

»

Nezināju, ka bomži saņem pabalstus...


Ja neviens nav nokārtojis, tad nesaņem, bet tā gan GMI, gan invaliditātes pabalsti.
Bet apkopējām ar bērniem nekad nav bijis viegli, zinu ne pēc nostāstiem.

Atbildēt

Vecis

05.07.2020. 13:19

»

to vecene

Nejauc, kašolka, nacionālismu, ar čekas un bandītu firmām, kam pie varas esošie sorosisti, krievmīļi un pederasti, nodrošina valsts pasūtījumu monopolu...


Pazīstams stils . Laikam esi deflorēts kādā iestādē. Vācijā tika uz urrā noorganizēts nacionālsociālisms . Zviedrijā un vispār rietumos ,sociālisma ir bijis kvalitatīvi vienmēr vairāk nekā padomijā.

Atbildēt

05.07.2020. 13:14

»

aha

Ar to jau arī atšķiras cietums no brīvības! Tu vari darīt ko un kad pats vēlies- gribi strādā un pelni, negribi, guli stacijas tunelī un pārtiec no pabalstiem


Nezināju, ka bomži saņem pabalstus.
Citreiz brīvībā arī strādajot zaudē visu vai lai nezaudētu visu esi spiests mukt no savas Tēvzemes.
Ka jau parasti, lietas nav tikai melnas vai baltas.
Manam klientam reiz apkopēja neieradās uz darbu jo nebija naudas ceļam. Pēc tam uzzināju, ka viņa dzīvo viena ar meitu + nav sava mājokļa. Vai tas ir tie rezultati, kurus gribam sasniegt?
Mūsu ienaidnieki gan teiks, esiet katrs pats par sevi

Atbildēt

aha

05.07.2020. 13:06

»

Jā, tā ir. Bet ja tu bomžo gadiem + nodzeries, nezinu kā ir ar gribēšanu skriet strādāt


Ar to jau arī atšķiras cietums no brīvības! Tu vari darīt ko un kad pats vēlies- gribi strādā un pelni, negribi, guli stacijas tunelī un pārtiec no pabalstiem.

Atbildēt

ja par cenām

05.07.2020. 13:01

Padomju laikā maizes cena bija ļoti zema (..) Baltmaizes kukulīša cena bija 12 vai 22 kapeikas,

Veicam elementāras matemātiskas darbības- dalām pašreizējo minimālo algu ar tā laika minimālo agu un reizinām ar maizes cenu. Rezultāts tagad tā "zemā cena" būtu 0,62 vai 1,15 eiro. Tiešām ļoti zema?

Atbildēt

05.07.2020. 12:53

»

un?

Tas labi, ka maksā visus nodokļus (nu vismaz saki, ka maksā), tikai nevajag uzskatīt to par īpzšu saniegumu, īpaši ja tas ir zem vidējā līmeņa


Ko tu tur murgo? izdomā savas fantāzijas? kāds sasniegums, es to neuzskatu par sasniegumu. Būtu man alga mēnesī n-tiek tūkstoši, maksātu arī desmitiem tūkstošus nodokļos un neuzskatītu to par sasniegumu, bet par pašsaprotamu lietu.
Tur viens klauns apgalvoja, par cik nerunāju tikai sliktu par PSRS, tāpēc es nemaksāju nodokļus. Tāpēc vispār pieminēju savus nodokļus

Atbildēt

05.07.2020. 12:50

»

aha

Pieej tagad tādam bomzim un piedāvā darbu- labprāt paklausīšos cik tālu tevi pasūtīs


Jā, tā ir. Bet ja tu bomžo gadiem + nodzeries, nezinu kā ir ar gribēšanu skriet strādāt.
Tautas interesēs ir pārvaldīt valsti, lai nebūtu bomži. Ir jānosaka mērķi un jāveido pārvaldi tā, lai sasniegtu tos.
Kapitālismā bomži ir neatņemama tā sastāvdaļa. Kas tā nav?

Atbildēt

un?

05.07.2020. 12:48

»

Nu un


Tas labi, ka maksā visus nodokļus (nu vismaz saki, ka maksā), tikai nevajag uzskatīt to par īpzšu saniegumu, īpaši ja tas ir zem vidējā līmeņa.

Atbildēt

05.07.2020. 12:47

»

Izglītība

Izglītība bija daudzkārt labāka, akadēmiskāka un vienlaikus ar lielāku praktiskās pielietojamības efektivitāti. Tagad vidusskolas izlaiž deģenerātus, kuriem ir sačakarētas pat iedzimtās spējas spriest loģiski. Viņiem māca, ka viņi ir visgudrākie vienkārši no dzimšanas, tāpēc nav nekas jāzina par to, ...


Jā. Kangaru viena no taktikām bija izglītību pārtaisīt par pakalpojumu, bet skolotājus par pakalpojuma sniedzējiem. + izdarīt tā, lai skolotajiem ir zemas algas, lai viņiem savā dzīvē jācīnas ar dažādām problēmām.
Ko sēsi, to pļausi.
PSRS skolotaji netikai mācījā, bet arī audzināja.
Tagad vecākiem nav laika, skolotajiem nav pienākuma un pat tiesību, bērnus audzina ārzemju deģeneratīvā "izklaide".
Agrāk, mūsu okupētajā dzimtenē, bija pat multfilmu ražošana, kas bija viens no bērnu audzināšanas elementiem.
Apskatieties ko jūsu bērni tagad skatās, tur bieži tā produkcija izskatās itkā to veidojuši slimi cilvēki.
Arī zinātnē tika izveidota tāda sistēma, lai gudrākie paši brauktu uz rietumiem strādāt viņu labā. Agrāk, simtiem gadus atpakaļ, to darīja ar spēku

Atbildēt

***

05.07.2020. 12:42

»


Viens rupjš un jēls murgojums.

Atbildēt

aha

05.07.2020. 12:41

»

Guļošam uz ielas bomzim pieietu pirmais garām ejošs milicis un sāktu skaidrot kas par lietu, kurš atbildīgs...


Pieej tagad tādam bomzim un piedāvā darbu- labprāt paklausīšos cik tālu tevi pasūtīs.

Atbildēt

nacionālisms

05.07.2020. 12:40

»

Man liekas te precīzi dots apzīmējums nacionālismam un ar ko tas atšķiras no patriotisma


Tas ir patriotisms, atšķirībā no rusisma - šovinisma, kā visbīstamā fašisma veida.

Atbildēt

05.07.2020. 12:38

»

un?

3k gadā? Valsts budžets ir vairāk nekā 5k uz cilvēku gadā, ieskaitot zīdzaiņus


Nu un?
Budžets neveidojas tikai no fizisko personu nodokļiem.
Es maksāju pilnīgi visus nodokļus no saviem ienākumiem. Ko tu ar saviem komentāriem gribi teikt?
Diemžēl nestrādāju valsts darbā, alga pirms nodokļiem zem vidējās valstī.

Atbildēt

Izglītība

05.07.2020. 12:36

Izglītība bija daudzkārt labāka, akadēmiskāka un vienlaikus ar lielāku praktiskās pielietojamības efektivitāti. Tagad vidusskolas izlaiž deģenerātus, kuriem ir sačakarētas pat iedzimtās spējas spriest loģiski. Viņiem māca, ka viņi ir visgudrākie vienkārši no dzimšanas, tāpēc nav nekas jāzina par to, kā sasniegt reālu gudrību, kas tas ir gŗuts mācību un prakses ceļš. Faktisksi tiek audzināti dīkdieņi, kas tūlīt kļūst par citu tādu pašu debīlo "influenceriem", kuri nedrīkst pat savu klasi izslaucīt, jo tas jādara apkopējai. Nekādu darba iemaņu nekādu prakšu, ja neskaita debīlismu vairojošo "projektu " nedēļas. Kas sāka čakarēt normālu izglītības sistāmu? Tas bija komunists Piebalgs, kriminālnoziedznieku un čekistu mafijas grupējuma ar nosaukumu Latvijas ceļš biedrs, vēlākais Eiropas komisārs. Nākamie izglītības ministri ar idiotu centību izglītības sistēmu sačakarēja tā, ka vecākiem, kas ir inženieri vai citi vadoši speciālisti ar labo, veco izglītību, vairs nav saprotams, ko viņu bērniem skolās māca, kas tie par murgiem, šizofrēniskām pierakstu sistēmām, projektiem, kad bērni var vienkārši laist muļķi....
Padomju laikā izglītība deva labu izpratni par dzīvi. Visas mājas, ceļus, rūpnīcas, elektrostacijas, transporta sistēmas utt. ir cēluši padomju laika izglītību ieguvušie, bet ko ir spējīgi uzbūvēt tagadējie "profi"? Maksimas škūni un tas pats sabrūk. Uz ko vēl kaut cik balstās nopietnas nozares darbošanās spējas? Uz retajiem vecajiem, kuriem sen jau būtu jābūt pensijā, bet bez viņiem sabruks tautsaimniecība.
Visus izglītības ministrus, bet noteikti - Piebalgu, ir jābāž cietumā par kaitniecību pret valsti un tās iedzīvot'jaiem, kas radījis lielas, negatīvas sekas valsts pastāvēšanai.

Atbildēt

05.07.2020. 12:33

»

smieklīgi

Padomju laikos nebija saucamo “bomžu” (без определённого места жительства...


Guļošam uz ielas bomzim pieietu pirmais garām ejošs milicis un sāktu skaidrot kas par lietu, kurš atbildīgs.
Vai nu viņu piespiedu ārstētu, bet, ja viņš nav alkoholiķis, viņu norīkotu gan darbam, gan iedalītu dzīvokli, kaut ar vienu istabu. Ja viņš izvairītos strādāt, tad gan viņam būtu problēmas

Atbildēt

protams

05.07.2020. 12:31

»

smieklīgi

Padomju laikos nebija saucamo “bomžu” (без определённого места жительства...


kadišš jau nav papūlējies noskaidrot, ka termins bomž radās ap 1970-0 gadu, un tā dēvēja personas kurām nebija noteiktas dzīvesvietas vai arī dzīvoja pa pritoniem un maļinām.

Atbildēt

un?

05.07.2020. 12:30

»

Ko tu tur murgo? Kāds sasniegums? atbildēju cilvēkam kurš teica, ka nemaksāju nodokļus un par velti izmantoju publisko pakalpojumus


3k gadā? Valsts budžets ir vairāk nekā 5k uz cilvēku gadā, ieskaitot zīdzaiņus!

Atbildēt

smieklīgi

05.07.2020. 12:25

Padomju laikos nebija saucamo “bomžu” (без определённого места жительства)
--------------------------------------------------
Interesanti- bomžu nebija bet termins cēlies tieši no padomijas laikiem, turklāt tas nekad netika attiecināts uz rietumvalstu iedzīvotājiem.

Atbildēt

...

05.07.2020. 12:25

»

kin dza dza

Skaidrs, tu mīti uz izredzēto planētas, baudi dzīvi, ceļojumus un kultūru. Zemcilvēki no citas planētas jums nedrīkst tuvoties, jūs viņus iestādīsiet dobēs kā dārzeņus


ja tev interesē, tad es pēc atnākšanas no padomju armijas strādāju sovhozā līdz to izjukšanas brīdim un arī tagad esmu parasts strādnieks un ārzemēs bijis neesmu, ja nu vienīgi Igauniju un Lietuvu neskaita pie ārzemēm. Un dzīvi es tiešām baudu, man pietiek, es sevi varu nodrošināt.

Atbildēt

mani pārsteidz

05.07.2020. 12:22

»

fakts

Visa kompartijas vadība sākot ar Pelši, Vosu un Pugo


tas,ka autors,kaut arī vēl samērā jauns cilvēks,nav pamanījis pārkrievoto Latgali un tādus latviešus,kuri precējušies ar krieviem,ukraiņiem,baltkrieviem u.c.Laikam arī kolonistu un okupantu masas vēl līdz šim nav pamanījis,ja viņš var aicināt nosaukt kaut vienu pārkrievotu latvieti.Tādu bija simtiem,kuriem bija skaisti latviešu vārdi un uzvārdi,pat augstākā izglītība,kas neprata latviski ne vārda,bet pasē bija rakstīts-latvietis.Vēl jau bija arī Kalnbērziņu Jānītis,kurš latviski gan varēja drusku runāt ar zināmām grūtībām un daudzi citi.

Atbildēt

to Žulis

05.07.2020. 12:18

»

Žulis

Tad nu esiet tik laipns un vispirms pats painteresējieties, ko nozīmē nacionālisms! Nevajag jaukt nacionālismu ar to nacionālisma karikatūru, ko šodien pārstāv Saeimā sēdošā NA (Nacionālie ampelmaņi) Ja runā par Kadafi, tad viņš savulaik ir bijis viīstākais nacionālists, kas rūpējās par savas valsts...


Muhomors Kadafi bija viens no necilvēciskākiem kremļa draudziņiem un par to arī beidza savu dzīvi ar resnu lāpstas kātu dirsā. Tas sagaida arī visus pārējos.
Nacionālisms (nacisms) ir stāja, atbildība, mīlestība pret savu valsti un tautu un cieņa pret citām, tāpēc "krievnacisms" ir nonsens. Kā rāda statistika, 40 slepkavību gadā uz 100 000 īpatņu Krievijā liecina, ka krievi zvēriski nīst pat savas smirdīgās sugas brāļus, nemaz nerunājos par homo sapiens.

Atbildēt

kur tad ir sākums tam PSRS

05.07.2020. 12:16

»

Jā arī tā bija. Tika darīts viss, lai sagatavotu PSRS kapitulāciju. Tāpēc arī visās filmās sāka iekļaut dzeršanu, lai cilvēki nodzeras...


Jāiemet googlē , abi virsraksti reizē -> ИСТОРИЯ МИРА.

Графический материал для пояснения.

Atbildēt

VB

05.07.2020. 12:15

Rakst ļoti garš. Par PSRS laikiem, pematā piekrītu, kaut ar tad nopietni nebūt rezējis ne Parīzi, ne Londonu, pat ne Staholmu vai Kopenhāgenu, BET es tās gribeju redzēt! Ko vēl? Nu nostrtādāju apm. 4 g. ārzemēs, ko vēl, tagad esmu atpakaļ un varu atkal sapņot par PSRS... Bet,ziniet, tagadējā Krievija NAV Brežņeva laika PSRS ne pat uz to pusi - to atcerāmies!!!

Atbildēt

05.07.2020. 12:12

»

un?

Tad nu gan sasniegums? No tiem "tūkstošiem" nesanāk pat viena pensionāra pensija


Ko tu tur murgo? Kāds sasniegums? atbildēju cilvēkam kurš teica, ka nemaksāju nodokļus un par velti izmantoju publisko pakalpojumus.
ja es samaksāju vismaz 3k gadā, tad sanāk apmēram vidējā pensija vienam pensionāram. jā tiešām nesanāk, klaun

Atbildēt

Vecis

05.07.2020. 12:10

»

Žulis

Tad nu esiet tik laipns un vispirms pats painteresējieties, ko nozīmē nacionālisms! Nevajag jaukt nacionālismu ar to nacionālisma karikatūru, ko šodien pārstāv Saeimā sēdošā NA (Nacionālie ampelmaņi) Ja runā par Kadafi, tad viņš savulaik ir bijis viīstākais nacionālists, kas rūpējās par savas valsts...


Laba konstrukcija , acīm redzot visi punkti uz i salikti , teorētiski. Bet par mīlestību tev nav ne mazākās nojēgas. Tā ,par kuru Tu runā, nav mīlestība , bet vienkārši viena no hormonu kairinājumu izpausmēm duālismā.Dzīvnieki tāpat uzvedas.

Atbildēt

un?

05.07.2020. 12:09

»

Bet es maksāju nodokļus tūkstošiem katru gadu...


Tad nu gan sasniegums? No tiem "tūkstošiem" nesanāk pat viena pensionāra pensija!

Atbildēt

05.07.2020. 12:05

»

...

Izlasīju. šis tas jau ir taisnība, bet lielākoties samuldēts un trūkumi noklusēti.Varu pastāstīt par "jauko" dzīvi padomju saimniecībās un sovhozos. Bezdarba tiešam nebija, tu varēji būt pēdējais pļundurs un alkoholiķis, bet lauku brigādē vai par ganu darbs vienmēr atradās. Traktoristi dzēra uz velna...


Jā arī tā bija. Tika darīts viss, lai sagatavotu PSRS kapitulāciju. Tāpēc arī visās filmās sāka iekļaut dzeršanu, lai cilvēki nodzeras.
Produktu deficītu arī veidoja speciāli.
ASV 80. beigās bija tuvu kraham. PSRS kangari darīja visu, lai ar PSRS resursiem stutētu ASV līdz PSRS plānotajam kraham. Savādāk PSRS kangariem izkūpētu viņu ilgi lolotais sapnis, nodot PSRS, tālāk izzagt un iekļauties rietumu elitē.
1987. gada 19. oktobra tā saucamā melnā pirmdiena https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Monday_(1987)
Uzreiz pēc tam PSRS nolemj atcelt visus ierobežojumus ārejai tirdzniecībai. Un protams rietumi sāk izpirkt par kapeikām visus produktus. Pēc PSRS sabrukuma Klintonam pat budžets bija plusā, laikam vispār pirmo reizi desmitiem gadu laikā pirms un pēc
Ar kādu laimi gorbačovs vēlāk reklamēja kečupu https://youtu.be/vuxGaqEsrPM
saņēma medaļu par "veiksmīgu aukstā kara izbeigšanu"
http://www.rossiyanavsegda.ru/uploads/other/2015/07/15/xw_271252.jpg

Atbildēt

jojo

05.07.2020. 12:04

»

R

varbūt 50. gados arī bija alga 150 rbļ., bet astoņdesmitajos rūpnīcu stradnieku algas bija pat 1200 rbļ. un pat vel vairāk (metāllietuves cehā). Studentiem stipendija bija 35 rbļ. katru mēnesi


Ko tu muldi! Nezinu kā 50-tajos biju, nebiju dzimis, bet 80-ajos gan nevienam nebija 1200 rubļu alga kaut vai tu strādāji Baikanurā. Mans brālēns bija jūrnieks, kas gāja uz tirdzniecības kuģiem, arī tad pelnīja 300 rubļu mēnesī (neskaitot to, ko varēja atvest- plates, džinsus). 20 gadus gāja jūrā, lai nopirktu 4 istabu kooperatīvo dzīvokli Imantā, tas maksāja60 tūkstošu rubļu, kas parastam mirstīgajam PRSR pilsonim bija nesasniedzams sapnis (tiesa, viņa ģimenei bija jādzemdē vismaz 3 bērni, citādi pat ar visu naudu tik lielu dzīvokli pirkt nedrīkstēja). Un tas viss notika 80-gados. Vasarā kombainieris mēnesī nopelnīja 700-800 rubļu, bet tas bija vienu kulšanas mēnesi un strādāja tad 24/7. Protams, PSRS laikos, tas, kurš gribēja strādāt, tas varēja mopelnīt. Tagad jau arī ir līdzīgi, tikai gluži darbu pakaļ nemet. Toreiz burtiski spieda visus strādāt, bet tagad neviens nespiež- negribi, nestrādā, diņģē sociālos pabalstus.

Atbildēt

tikai nelej

05.07.2020. 12:02

»

Būsim objektīvi

Pārspīlē gan. Lai cik slikti bija tie laiki, man valsts 32 gadu vecumā kopā ar slimo vecmāmiņu un dēlu iedeva Rīgā 4-istabu dzīvokli jaunajā 119. sērijas mājā par brīvu, komunālie ar visu karsto un auksto ūdeni bija 9.- rubļi. Zobārsti nemaz nebija tik slikti, vajadzēja pašam biežāk zobus tīrīt. Ārsti...


"valsts 32 gadu vecumā kopā ar slimo vecmāmiņu un dēlu iedeva Rīgā 4-istabu dzīvokli jaunajā 119. sērijas mājā"
Trim cilvēkiem nekad nedeva 4 istabu dzīvokli.
"alga 120 rubļu.Vecmammas pensija 26 rubļi, bet mums bija žigulis"
Varbūt pastāstīsi kā sakrāji naudu, vai piestrādāji viesnīcā Latvija?

Atbildēt

Žulis

05.07.2020. 11:56

»

Vecis

Pie nacionālisma ? Tieši mūsu pašu nacionālo uzņēmēju dēļ , daļa tautas tagad ir ekonomiskie bēgļi . Starp citu , skaitliski vairāk , nekā Staļins izsūtīja. Ja salīdzina šodienas kleptokrātiju ar sociālismu , jebkurā izpildījumā , tad viennozīmīgi, sociālisms būs draudzīgāks aborigēniem...


Tad nu esiet tik laipns un vispirms pats painteresējieties, ko nozīmē nacionālisms! Nevajag jaukt nacionālismu ar to nacionālisma karikatūru, ko šodien pārstāv Saeimā sēdošā NA (Nacionālie ampelmaņi) Ja runā par Kadafi, tad viņš savulaik ir bijis viīstākais nacionālists, kas rūpējās par savas valsts un tautas izaugsmi. Viņā "Zaļo grāmatu" tiešām der izlasīt katram. Tieši nacionālisms ir tas kas māca cilvēcību. Jo nacionālisma ideoloģija balstās uz mīlestību pret savu Tēvzemi un tautu. Savukārt no mīlestības pret Tēvzemi un tautu, izriet mīlestība pret savu ģimeni un līdzcilvēkiem. Ja tu mīli savu ģimeni, tas nenozīmē ka tu ienīdīsi citas ģimenes. Ja tu mīli savu tautu, tas nenozīmē ienīst citas tautas, kā to cenšas mums iestāstīt pasaules globalizētāji. Tieši otrādi, tu cienīsi un respektēsi citas tautas un to tiesības. Taču kaut ko mīlēt, nozīmē arī par to rūpēties un to aizsargāt. Tas nozīmē, ka tu rūpēsies ne tikai par savas ģimenes, bet arī savas tautas labklājību un aizsargāsi to pret jebkādiem apdraudējumiem, tai skaitā arī sveštautiešu ieklīdeņiem tavā zemē, kuri šeit gribēs uzkundzēties un ieviest savus likumus. Tāda, lūk ir tā īstā cilvēcības ābece. Vispārēja mīlestība ir utopija. Nevar vienalikus mīlēt savu tautu un tās apspiedējus.

Atbildēt

jaajaa

05.07.2020. 11:46

»

es arī atceros

Kā senajā Ēģiptē vergi mējās padzirdējuši, ka par ēdienu jāmaksā


...senajā Ēģiptē neviens nevarēja padzirdēt, ka būs "jāmaksā" (tradicionālā mūsu izpratnē)...naudas tajos laikos vienkārši nebija...:)

Atbildēt

...

05.07.2020. 11:46

un lielais pasaules apceļotājs varbūt nav dzirdējis, cik jauka dzīve bija lopkopēm un slaucējām viņa apjūsmotajos laikos. Smagais darbs fermās, stumjot skābbarības tačkas, tīrot mēslus, slaucot govis(un lai panāktu lielāku izslaukumu, piegāžot ūdeni pienam) ātri vien sabeidza sieviešu veselību, ko nespēja uzlabot pat slavenā bezmaksas veselības aprūpe. Retas bija tās fermas, kur daudz maz viss bija mehanizēts, jo sovhozā cilvēks nebija vērtība.

Atbildēt

fakts

05.07.2020. 11:45

»

nu tad

nosauc vismaz dažus konkrētus pārkrievotus latviešus no tiem daudzajiem kas ir


Visa kompartijas vadība sākot ar Pelši, Vosu un Pugo.

Atbildēt

!!

05.07.2020. 11:45

tā īsti melot par padomju laiku varēs droši tikai tad, kad pēdējais, tajā laikā dzīvojošais, būs nomiris. Gan pats autors, gan arī komentētāji man atgādina situāciju ar baļķīti, ko stiepa Ļeņins un visi pārējie bija otrā galā. Analogi, kā tas ir šodien un jebkuros laikos arī PSRS sistēmā bija svarīgi, kur tu atrodies, arī toreiz bija viena daļa, kura dzīvoja zaļi un tādi, kuri bija pavisam pelēki ...... tāpat kā šodien vai ne?

Atbildēt

to vecene

05.07.2020. 11:39

»

Vecis

Pie nacionālisma ? Tieši mūsu pašu nacionālo uzņēmēju dēļ , daļa tautas tagad ir ekonomiskie bēgļi . Starp citu , skaitliski vairāk , nekā Staļins izsūtīja. Ja salīdzina šodienas kleptokrātiju ar sociālismu , jebkurā izpildījumā , tad viennozīmīgi, sociālisms būs draudzīgāks aborigēniem...


Nejauc, kašolka, nacionālismu, ar čekas un bandītu firmām, kam pie varas esošie sorosisti, krievmīļi un pederasti, nodrošina valsts pasūtījumu monopolu!
Atgādināšu tev, kuce, ka Staļina laikā varmācīgā nāvē tika nogalināti 1/4 latviešu!
Zociālisms draudzīgs ir degradantiem, kas nespēj domāt un pašiem atbildēt par savu dzīvi, tāpēc žīdiem - boļševikiem neizdevās sarīkot apvērsumus ASV, Vācijā, vai Francijā. Vienīgā vieta bija Krievija, kur 1000 verdzības gados dzimtcilvēki bija zaudējuši cilvēku galvenās iezīmes.

Atbildēt

es arī atceros

05.07.2020. 11:38

Kā senajā Ēģiptē vergi mējās padzirdējuši, ka par ēdienu jāmaksā!

"Atceros, kā padomju laikos mēs, padzirdējuši, ka par ūdeni jāmaksā, neticīgi smējāmies"

Atbildēt

...

05.07.2020. 11:31

Vēl varu pastāstīt, kā ar smago mašīnu kravas kastē tika braukts uz Igauniju pēc desām, košļenēm un pepsikolas un skolnieku formām, jo Latvijā neko tādu nevarēja nopirkt(izņemot skolnieku formas, kas izskatījās pēc lupatām), jo visa pārtika tika grūsta prom uz Krieviju. Atceros garās rindas pie veikaliem, sākot jau no sešiem rītā, ja tika gaidīts pievedums, atceros blatu sistēmu, atceros, ka zobārstam kabatā iebāžot piecīti, varēja cerēt, ka būs cilvēcīgāka attieksme. Kadiršs apzināti ir izcēlis nosacīti labās lietas, bet pilnīgi noklusējis trūkumus, tā mēģinot iestāstīt, ka tajos laikos dzīve nebija tik slikta. Varbūt pastāsti, cik gadus bija jāstāv rindā pēc žiguļa vai dzīvokļa,pastāsti, kā sovhozos jaunu tehniku vispirms deva komunistiem un tad pārējiem?

Atbildēt

otiņam

05.07.2020. 11:23

»

Otto

Restorānos bija rindas , jo vidusmēra cilvēki gāja uz restorāniem ( bija nauda ) Skapī vai pagrabā bija cita publika. Tagad krogi ir tukši vai blēži tur risina , ko ,kā nozagtCilvēki stāvēja garās rindās pēc desas, ne tāpēc, ka visi bija bagāti, bet gan tāpēc ka desas nebija. Pat padumjā izglītība nebija tik nožēlojama, lai neiemācītu kaut cik izprast sekas un cēloņus, kā tev.

Atbildēt

Lapas:    7   6   5   4   3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

FotoJau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai. Tiek rīkotas arvien jaunas darba grupas, rakstīti informatīvie ziņojumi, atzinumi, atbildes iedzīvotājiem un biedrībām, tikmēr ar risinājumiem joprojām neviens nesteidzas.
Lasīt visu...

21

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

FotoKā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri.
Lasīt visu...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...