Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Uz šo ierakstu mani pamudināja periodiski komentāros lasāmā doma “Gobzems neko nedara”. Esmu par šo tēmu jau izteicies un ne reizi vien, bet, acīmredzami jautājums kādam, kurš nesaprot, ir aktuāls, kas arī ir saprotami.

Sākšu ar savu pamatdarbu, un tas ir – es esmu Saeimas deputāts, pie frakcijām nepiederošs. Par to, kā šāda situācija izveidojās, esmu jau rakstījis, neatkārtošos. Pēc manis vadītās partijas “Likums un Kārtība” nodibināšanas un vēlāk sekojošajām izmaiņām partijas valdē Saeimā šo partiju pārstāv divi deputāti.

Tajā pat laikā mūsu partija biedru skaita ziņā ir skaitliski lielākā mūsu valstī kopš Tautas frontes laikiem. Tā ir vienīgā šobrīd izveidotā partija, kura dod iespēju konservatīvajam, vārda un domas brīvību cienošajam, kristīgās vērtības godājošajam elektorātam būt politiski pārstāvētam nākamajās Saeimas vēlēšanās. Un šis ir darbs, kurš, pateicoties jūsu - manu atbalstītāju un domubiedru - atbalstam, ir izdarīts. To esmu izdarījis es ar Jūsu atbalstu, citiem vārdiem.

Šī partija nav “Gobzema partija”, šī partija ir mūsu. Un es ar saviem atbalstītājiem šo partiju veidojam, attīstām, lai līdz nākamās Saeimas vēlēšanām vēlētājiem būtu vēl viena izvēle. Kvalitatīva izvēle ar saprotamu ideoloģiju un principiem. Tas ir darbs. Tas paņem laiku un enerģiju. Un tā rezultātus varēs redzēt pēc vēlēšanām.

Atgriežoties pie mana darba Saeimā un gari neizplūstot, varu pateikt sekojošo. Var vainot manu raksturu, var izteikt jebkādus citus apgalvojumus, bet es pilnīgi droši varu apgalvot vienu – es vienmēr esmu balsojis par savu vēlētāju, par savas tautas interesēm. Es nekad neesmu nodevis savu vēlētāju un savus principus. Es šajā ziņā esmu retums starp deputātiem. Mani zākā, velta aizskarošus vārdus, vēršas pret mani ar varas rīcībā esošo resursu, bet tas nekad nav mainījis manu nostāju balsojumos un godīgā pozīcijā jebkurā jautājumā.

Vairāk kā opozīcijā esošs deputāts es pašlaik neko pasākt nevaru, jo man ir 2 balsis. Tie, kuri prot skaitīt līdz 51, sapratīs, kuri tik daudz neprot, nesapratīs neko. Tas nozīmē - es nevaru atcelt Kariņa rīkojumus, kā to komentāros mēdz norādīt mani FB sekotāji. Kāpēc nevaru? Teorētiski varu un to daru, rakstot šos garos rakstus, kuriem ir publiska ietekme. Un vēl ir jāņem vērā sekojoši momenti.

Sāksim ar Eiropas Cilvēktiesību tiesu (ECT). ECT ir skaidri devusi signālu, kāds tiesiskums, kāds politiskais uzstādījums šobrīd ir modē. Tiesiskums gan Eiropā, gan Latvijā kļūst aizvien fragmentārāks. Kamdēļ es tā domāju? Ir precedents, kad Čehijas pilsoņi zaudēja ECT it kā mums pašsaprotamā situācijā.

Ir precedenti arī pie mums. Par šo sīkāk. Kamdēļ es uzskatu, ka tiesiskums mūsu valstī ir fragmentārs un uz manu, manu domubiedru redzējumu, pamattiesībām acīmredzami vairs neattiecas, piemēru varētu būt daudz. Sākot ar Satversmes tiesas veikto Satversmes “tulkojumu”. Bet es gribētu pieminēt ko citu.

Es personīgi esmu iesniedzis sekojošas prasības: 1. Pret masku valkāšanu - Satversmes tiesā. Divās dienās viņi izlēma, ka tas nav viņu kompetence. 2. Administratīvajā tiesā - tur paies gadi, jo mūsu tieslietu sistēma visu skata gadiem. 3. CVK par izmaiņām Satversmē, kas aizliedz piespiedu vakcināciju. Jūs jau zināt - viņi meklēs ieganstu, kamdēļ tauta nevar grozīt Satversmi, kā grib. Lai gan tauta var nomainīt pat to, ka Latvija ir demokrātiska republika. Jo demokrātiska tā sen vairs nav tāpat.

Lai lasītāji manu nostāju par tiesāšanās neefktivitāti saprastu labāk, pateikšu, cik apmēram izmaksā viens pieteikums Satversmes tiesai. Un cik laika tas paņem. Pieteikums par maskām izmaksā aptuveni ap 7 tūkstošiem. Un šo summu Satversmes tiesas tiesneši atsvieda atpakaļ 48 stundās, norādot, ka masku valkāšana ir administratīvās tiesas kompetence, kura lietu skatīs gadiem.

Par Hāgas tribunālu es labāk neizteikšos. Cilvēki bez juridiskām zināšanām nesaprot, ne kad, ne cik, ne kas un ne kā.

Mūsu sabiedrībai ir izveidojies priekšstats, ka mēs varam vārda, domas, izvēles brīvību izcīnīt tiesiskā ceļā. Mums ir politiķi, kas veido darba grupas, patērē visu savu emocionālo un fizisko enerģiju un beigu galā tiek iesviesti procesā, kurš ilgs gadiem! Latvijā tiesvedības ilgst gadiem! Pat daudz vienkāršākos un varu nekaitinošos jautājumos!

Piemēram, mana advokatūras lieta trīs gadus, lai gan tur vispār viss ir viens teikums - varēju domāt, ka bandīts vai man aizliegts būt ar savām domām. Tamdēļ es saku – lai viss šis murgs pie mums beigtos, ātrāk un efektīvāk ir uzvarēt vēlēšanas. Bet šeit ir vajadzīgs visas tautas atbalsts. Ja Gobzems krīt uz nerviem vairāk nekā Kariņa, Pavļuta, Levita realizētā politika, tad neko… tad ir jāturpina balsot par viņiem, viņu politiku un jāturpina tieši tàpat, kā līdz šim.

Ja auditoriju vairāk nodarbina, kādu potenciālo bīstamību nākotnē nes Gobzems un viņa komanda, nekā pie varas daudzus gadus esošie un valsti uz iznīcību vedošie spēki, tad es te palīdzēt nevaru neko. Un pat nevajag. Tad latvju tauta ir pelnījusi viņus ar visu zagšanu un stabiņiem vai vakcīnloterijām un lielo naudas atmazgāšanu piāros un it iepirkumos.

Nedaudz par “iesim ielās”. Es esmu PAR iešanu ielās. Bet ne par mazskaitlīgu un vāji organizētu. Ja vara redz, ka var zaudēt 1/3 pedagogu situācijā, kad to jau tā trūkst un tai ir vienalga, kamdēļ, lai viņa uztrauktos par to, ko uz ielas stāvošie 2 tūkstoši cilvēku tur pieprasa? Esmu aicinājis ielās vairākkārt - 10.oktobrī un citos datumos. Tad par vēlu, tad par aukstu, tad par karstu, tad dibens sāp, un tad “nekas jau nemainīsies”. Gribat, lai aicinu ielās? Es aicinu!!! Vai Jūs tur būsiet, vairums nebūs, jo šērot ir vieglāk.

Mani patiesi nodarbina jautājums – cik tad patiesībā ļoti, cik lielai daļai mūsu sabiedrības viss notiekošais krīt tā uz nerviem, ka tā ir gatava pieprasīt pārmaiņas? Nevis FB pieprasīt ar share. Uz ielas pieprasīt. Mēs domājam, ka vēl mēs neesam nobrieduši. Vēl ir silts, vēl ir darbs, vēl laiž mūs lielveikalos, un bērniem ir brīvlaiks. Viss ir mierīgi.

Bet es saku – parunāsim rudenī. Kad nevakcinētos sāks atlaist no darba, kad mēs visi saņemsim jaunos elektrības un gāzes rēķinus, kad mūsu bērnus vai nu nebūs, kas māca, vai tos vienkārši nelaidīs skolā, jo ir taču tik bīstamais apkārt… Vai mums sāks zīmēt statistiku...

Starp citu, padomājiet – visu vasaru robežas ir vaļā. Visu vasaru pie mums mierīgi ieplūst bīstamā “delta”. Cik, lūdzu, ir vīrusa inkubācijas periods? Mums vajadzētu būt pilnīgi pārslogotām slimnīcām. Bet nav. Un kā jūs domājat, ko valdošie darīs rudenī, ja šāda tendence saglabāsies un kārtējie pastardienas sludinātāji būs kļūdījušies? Manam domubiedram Marekam Nemmem ir fantastisks visādu varas trubadūru prognožu apkopojums. Pameklējiet. Piepildījies nav precīzi nekas, bet nu un?

Tamdēļ, mīļie draugi, taupiet spēkus, mīliet tuvākos un krājiet drosmi un apņēmību. Tā būs vajadzīga. Paldies, ka izlasījāt līdz galam. Lai jums izdevusies diena! Laimes lāča nav. Ir Gobzems. Godīgākais mūslaiku politiķis. Godīgākais, jo ned…š un neizskaistina, bet saka, kā ir. Pat, ja tas nepatīk.

Novērtē šo rakstu:

52
20

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Levita levitācijas par dezinformāciju un medijpratību no ANO tribīnes

FotoLielu prieku un lepnumu varam sirdī just, ka mūsu Latvijas Republikas valsts prezidents Egils Levits ir teicis runu no augstās Apvienoto Nāciju tribīnes. Tas labi! Lai slava valsts prezidentam! Taču kaut kas tā īsti tomēr ar šo runu nav kārtībā. Kam ir domāts šis vēstījums, ko prezidents gribēja teikt?
Lasīt visu...

12

Latvijas atbilde uz dezinformācijas izplatīšanas mēģinājumiem ir darbs pie augstākas sabiedrības noturības

FotoSavas uzrunas sākumā vēlos apsveikt Maldīvijas ārlietu ministru Abdulu Šahida kungu ar iecelšanu ANO Ģenerālās asamblejas 76. sesijas priekšsēdētāja amatā. Varu jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies sesijas norisē.
Lasīt visu...

21

Vai “būvnieku karteli” nomainīs “ierēdņu kartelis”?

FotoKonkurences padome skaļi pateica to, par ko citi paklusēja, – ka būvniecībā “karalis ir kails”. Protams, objektu pasūtītāji un viņu draugi politiskajās aprindās to līdz šim nebija ne redzējuši, ne dzirdējuši, ne nojautuši. Bet tagad nu gan ar visu “bezkompromisa tiesiskuma koalīcijas” jaudu tiks aizdarītas sūces! Būvniecību sakārtos ar tādu pašu entuziasmu, kā iepriekš izremontēja banku sektoru – viss tīrs, kaut arī apkārtnē zāle vairs neaug…
Lasīt visu...

18

Pēc iespējas ierobežojiet nevakcinēto personu socializēšanos, citādi mūsu biznesam gals klāt!

FotoLatvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA), kas apvieno vairāk nekā 200 sektora vadošos uzņēmumus, augsti vērtē nozarei sniegto atbalstu, lai pārvarētu smagāko krīzi!
Lasīt visu...

21

Šlesera uzdevums ir spēlēt vāju un haotisku opozīciju, izskatīties impotenti

FotoLai kā es vēlētos iesmiet par Šlesera “ultimāta” iesniegšanas pasākumu, ir arī daži nopietni secinājumi.
Lasīt visu...

21

Valsts sabiedrisko attiecību mazspēja un katastrofa

FotoSakarā ar zemiem Latvijas vakcinācijas skaitļiem un attiecīgu risku, ka atkal būs ierobežojumi un ka mācības atkal notiks attālināti uc, atļaušos izteikt arī savas neprofesionālas pārdomas.
Lasīt visu...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

Ja esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu,...

Foto

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

Svētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils...

Foto

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

Covid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi...

Foto

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

Katru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt...

Foto

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

Domas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces...

Foto

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130...

Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...