Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Portālā Pietiek, kā arī citviet tika publicēta atklāta vēstule prezidentam, un, pateicoties tikai šīm publikācijām, beidzot (vairāk kā pēc gada) tika uzsākts kriminālprocess. Tomēr tā virzība un mūsu īpašuma "aizsardzība” ir vairāk nekā dīvaina, jo uzticēta aizdomās turētajam, kurš, iespējams, jau visu īpašumu ir izsaimniekojis.

Pēdējo sūdzību nosūtījām šodien Ģenerālprokuratūrai, lai gan, zinot tās "ieinteresētību" zemāku prokuratūras darbinieku rīcības izvērtēšanā, sūdzība, visticamākais, tiks pārsūtīta uz Aizkraukles prokuratūru un atbildi sniegs tie, par kuriem ir uzrakstīta sūdzība.

Ņemot vērā to, ka tikai publicitāte liek darboties prokuratūras darbiniekiem likuma ietvaros (piemēram, nesen pēc lietas publicitātes turkiem realizētie mājlopi tika atgriezti nekavējoties īpašniekiem, un šis gadījums teorētiski bija vēl bezcerīgāks īpašniekiem jo viņu gadījumā bija noformēts darījums, bet mūsu gadījumā nav pat pamata uzskatīt, ka darījums būtu bijis), lūdzam šīs sūdzības saturu nopublicēt.

Sūdzība par Aizkraukles prokuratūras rīcību Kriminālprocesā Nr.11370061912.

2011.gada maijā griezāmies ar iesniegumu policijā par mūsu ģimenei piederošo 139 šķirnes mājlopu piesavināšanās fakta konstatēšanu, norādot, ka aizdomās turamā persona ir Z/S Sluķenes īpašnieks Gundars Lutinskis (iepriekš politiskās partijas Jaunais laiks Neretas novada deputātu kandidāts ).

Neskatoties uz to, ka vairākkārt griezāmies prokuratūrā ar lūgumiem valsts policijas rīcību atzīt par prettiesisku (neizmeklējot piesavināšanās faktus un neierosinot krimināllietu), Zemgales apgabala prokuratūrā tikai pēc tam, kad pēc gada tika uzrakstīta atklāta vēstule Valsts prezidentam, pēc Ģenerālprokuratūras rīkojuma ierosināja krimināllietu par piesavināšanās fakta konstatēšanu.

Īsi pēc krimināllietas Nr.11370061912 ierosināšanas mēs tikām atzīti par cietušajām personām un Gundars Lutinskis tika atzīts par aizdomās turamo personu. Saskaņā ar Krimināllietas materiāliem no 139 šķirnes mājlopiem uz krimināllietas ierosināšanas laiku G.Lutinskis bija paspējis likvidēt 96 mājlopus.

Ņemot vērā to, ka lielāko daļu mājlopu G.Lutinskis bija likvidējis, kā arī to, ka nevēlējāmies, lai atlikušie dzīvie palikušie mājlopi uz izmeklēšanas laiku atrastos aizdomās turētā pārvaldībā, vairākkārt lūdzām Prokuratūru nodrošināt mums piederošā īpašuma (atlikušā) saglabāšanu, uzliekot arestu mājlopiem vai norīkojot citu personu (nevis aizdomās turamo) to pārvaldīšanai.

Tiesa atteica mūsu lūgumu apmierināt tiesībsargājošo institūciju rīcības dēļ (procesuālu nepilnību dēļ), policijas darbinieki tiesai (iespējams, apzināti) neuzrādīja būtiskus krimināllietas dokumentus, kādi ir nepieciešami šī lūguma apmierināšanai (dokumentu, ar kuru mēs esam atzīti par cietušajām personām, kā arī dokumentu, ar kuru esam norādījuši mums radīto zaudējumu apmēru un lūguši kompensāciju), lēmumu (kurš, kā izrādījās, ir pieņemts pirms tiesas) par to, ka esam cietušās personas, no policijas saņēmām tikai pēc tiesā iesniegtās sūdzības (par pirmās instances tiesas lēmumu) izskatīšanas augstākā tiesas instancē, lai gan pirms tiesas no policijas mutiski mums tika paziņots, ka šāda lēmuma par to, ka esam atzīti par cietušajām personām, vēl nav.

2012.gada 12.septembrī atkārtoti vērsāmies ar lūgumu nodrošināt mūsu īpašuma aizsardzību izmeklēšanas laikā Aizkraukles rajona prokuratūrā, kā arī lūdzām konstatēt iestādes (policijas) rīcību un norādījām uz iespējamu interešu konfliktu.

No prokuratūras atbildi uz iesniegto sūdzību neesam saņēmuši līdz šim brīdim, vizītes laikā (šā gada oktobrī) Aizkraukles rajona prokuratūrā mums tika mutiski paziņots, ka atbildīgā prokuratūras darbiniece ir saslimusi un tādēļ mūsu sūdzības virzība ir apturēta.

Neapšaubāmi secināms, ka tiesībsargājošās iestādes nenodrošina mūsu īpašumtiesību aizsardzību kriminālprocesā, jo, neskatoties uz mūsu rakstiski izteiktajiem lūgumiem nodrošināt tiesību aizsardzību, tiek pieļauts, ka aizdomās turētās personas brīvā rīcībā līdz šim atrodas mums piederošais īpašums, tiesībsargājošās iestādes aizsardzību nav nodrošinājušas, pat neskatoties uz to, ka 98 mājlopus no 139 aizdomās turamā persona ir paspējusi pretlikumīgi likvidēt, gūstot sev labumu jau līdz krimināllietas ierosināšanai.

Ņemot vērā aizdomās turamās personas rīcību (likvidējot 97 mājlopus līdz krimināllietas ierosināšanai), mums nav nekādas pārliecības par to, ka šī persona neturpina noziedzīgā nodarījuma realizēšanu (un neizsaimnieko mūsu mantu) arī pēc tam, kad šī persona atzīta par aizdomās turēto īpaši smaga nozieguma izdarīšanā, par kura izdarīšanu krimināllikumā paredzēta mantas konfiskācija.

Saskaņā ar augstākminēto lūdzam:

1) Nomainīt procesa virzītāju un izziņas veicēju, uzdot krimināllietas izmeklēšanu veikt cita tiesu apgabala prokuratūrai, uzdodot par pienākumu izmeklēt Aizkraukles rajona prokuratūrā 2012.gada 12.septembrī iesniegtajā sūdzībā norādītos faktus un apmierināt sūdzībā izteiktos lūgumus.

2) Noskaidrot, vai aizdomās turamā persona pēc tam, kad tika atzīta par aizdomās turēto personu, nav turpinājusi noziedzīgās darbības (realizējusi mums piederošo mantu).

3) Nodrošināt mūsu īpašuma aizsardzību, uzliekot arestu atlikušajiem mājlopiem.

Novērtē šo rakstu:

1
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

9.maija svinības Maskavā kā līdzeklis Kremļa noziegumu leģitimācijai

FotoIesākumā precizēšu, ka runa šeit būs ne tik daudz par konkrētiem vēsturiskiem notikumiem, cik gan par šo notikumu izmantošanu sagrozītā veidā no Krievijas varas puses ar mērķi sasniegt savus ārpolitiskos un iekšpolitiskos mērķus tuvākajā un tālākajā nākotnē.
Lasīt visu...

21

Vairāk jautājumu nekā atbilžu...

FotoInteresanti, kurš tur bīda to Skultes LNG termināli. Ekonomikas ministra Nemiro draudziņš, kuru grib iestūķēt Latvenergo padomē kaut vai pa skursteni? Vai tomēr vecijaunā Vienotība? Vai NA? Vai JKP Eglītis ar Feldmanu? Varbūt visi kopā?
Lasīt visu...

21

Leksiskās debilitātes praktiķi

FotoLatvijā jau labu laiku ir tradīcija noskaidrot attiecīgā gada atraktīvākos (jocīgi piesaistošos) izteikumus. Ar to nodarbojas Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa. Tā izveido speciālu žūriju. Tai uztic akceptēt aizvadītā gada leksiski neveiksmīgākos risinājumus.
Lasīt visu...

21

Kāpēc FKTK atvainojās Maijai Treijai

FotoŠī gada 3. februārī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka FKTK atsauc savu 2019. gada. 29 aprīļa paziņojumu medijiem ar virsrakstu “FKTK no amata atstādina Atbilstības kontroles departamenta direktori  un izsaka nožēlu par goda un cieņas aizskārumu, kā arī iespējamo reputācijas kaitējumu, ko rīkojums ir radījis Maijai Treijai”.
Lasīt visu...

21

Ar atsevišķu tiesnešu atbalstu tiesu izpildītāji no iedzīvotājiem piedzen līdzekļus, kurus likums viņiem neliek maksāt

FotoParādījušies tiesu izpildītāji, kas atraduši jaunu, likumā neparedzētu veidu, kā no cilvēkiem, kas pabeiguši privātpersonas maksātnespējas procesu, piedzīt atlīdzību par piedziņas darbu. Neskaidru iemeslu dēļ daži tiesneši jaunatrasto paņēmienu atbalsta, atzīstot, ka tiesu izpildītāju darbs ir tikpat neaizskarams kā uzturlīdzekļi un sodi, radot bezprecedenta tendenci, kas pārkāpj iedzīvotāju tiesības.
Lasīt visu...

15

Lidostu un čemodānus es vairs neatceros, visi aicina mani par Rīgas mēru, bet es plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju

FotoPirmkārt, es uzskatu, ka esošā politiskā sistēma sevi ir izsmēlusi, tā ir bankrotējusi. Taču, lai piedalītos politiskajā procesā šobrīd, man būs nepieciešama partija. Tādēļ paziņoju, ka plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju.
Lasīt visu...

6

Divu gadu laikā Veselības ministrija nav ieviesusi nevienu no Valsts kontroles ieteikumiem, lai ģimenes ārsti būtu pieejamāki

FotoDivu gadu laikā, kopš klajā nāca Valsts kontroles revīzijas ziņojums par ambulatorās veselības aprūpes efektivitāti, nav izdevies ieviest nevienu no ieteikumiem, lai ģimenes ārstu loma veselības aprūpē daudz vairāk atbilstu pacienta interesēm un uzlabotos šo ārstu pieejamība.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā un risināšanā

Cienījamie laikabiedri! Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā...

Foto

Divi jautājumi Kristīnes Misānes izdošanas sakarā: vai tikai atbildes nebūs biedējošas ikvienam pilsonim?

Latvijā visaugstākajā līmenī pacelts jautājums par mūsu pilsones Kristīnes Misānes izdošanu no Dānijas...

Foto

Es redzēju, mīļais, tu šodien biji aizrāvies ar valstsgribu...

Nupat pieķēru sevi pie pavisam stulbas atziņas - pat iepriekšējie divi kretīni Bērziņš un Vējonis man nelikās...

Foto

Vai Ārstu biedrība kļuvusi par Veselības ministrijas suni?

Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijā notika Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sēde. Sēde bija iestudēta kā viena aktiera teātris. Režisore...

Foto

Kauns skatīties, kā daļa latviešu politiķu un ierēdņu nodur acis, mentāli savelkas čokuriņā un slīd zem galda

Šonedēļ „Attīstībai/Par” pakļāvās “Saskaņas” un lašoristu* spiedienam un uz...

Foto

Var noprast, ka Annai Jutai Maskavā pavadītais laiks nav pagājis pa tukšo

„Spēcīgs” vēstījums no savā laikā Maskavā, īpašā speciālā rajonā (augsta ranga kompartijas funkcionāru dzīvesvietā)...

Foto

Iesniegums Bordānam: nevajag aiztikt Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales robežas

Izlasījām, ka Varakļānu novada domei būs jānoskaidro savu iedzīvotāju viedoklis par palikšanu Vidzemē vai pievienošanos Latgalei....

Foto

“Nācijas tēvs” kā “nācijas tumsonis”

Nekas nemainās! Katra “nācijas tēva” (NT) publiskā uzstāšanās ir tumsonības apliecinājums. Izrādās, NT ir milzīgi robi izglītībā. Viņa zināšanas ir ļoti...

Foto

Skumji, ka pašreizējā bezoligarhu valdība tiek stutēta ar šī āksta un citu "kaimiņu" balsīm

Ir beidzot piepildījies Kaimiņa aktieriskais sapnis... viņš ir nokļuvis uz valsts lielākā...

Foto

Par “antisemītiskām cūkām” un poļu-čehu teritoriālo konfliktu

Savā nesenajā uzrunā Krievijas Aizsardzības ministrijas sanāksmē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies Otrā pasaules kara tēmai un, pieminēdams...

Foto

Lietuviešu uzņēmēji pret Latviju

Gribēju piemest savu pagali ažiotāžai ap VDD ēkas celtniecību bijušā velotreka vietā. Tad nu lūk, no vienas puses man izbrīnu raisa šiverīgu...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: janvāris

8.janvārī Rīgas lielākajos interneta medijos tika ievietota pēcpadomju gados tematiski klasiska un tāpēc emocionāli vienaldzīga informācija. Taču tai tomēr piemīt zināma atraktivitāte. Informācijā...

Foto

Kur Latvija?

Latvijai vairs nav nevienas no valsts pazīmēm, proti:...

Foto

Karaļa ēras beigas vai tomēr “Bauze uz pauzes”?

Otrdien Garkalnes novada iedzīvotājus sasniedza ziņa, ka Garkalnes Imperators ir atkāpies no amata, jo veselība vairs nav tā,...

Foto

Ornitologs Apinītis iestājas par skaidru dziesmu: nost ar šņabi un „cīgām”

Jūs jau būsiet pamanījuši, ka kādreizējais partijas „Latvijas ceļš” biedrs dakteris Pēteris Apinis, kurš tika...

Foto

Kas notiek ar Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadību?

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā arvien plašāk izskan ziņas par KPV LV ministru brīnumiem, vēlos informēt par kādu citu...

Foto

Nepieciešama jauna pieeja tam, kā Latvijas galvaspilsētā tiek risināti iedzīvotājiem būtiski jautājumi

Teikas apkaimes iedzīvotāji ir pauduši skaidru un nepārprotamu vēlmi bijušā velotreka “Marss” vietā redzēt...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 2. daļa. Vēl vakar sabiedrotie, bet šodien - nāvīgi ienaidnieki

Vācija nevarēja pabarot sevi. Valstij uzsākot Otro pasaules karu,...

Foto

No NT pūdernīcas. Padomiski formāli un iesaiste

Nevar būt nekādu šaubu! Mērķis ir skaidri redzams! NT (“nācijas tēvs”) vēlas latviešu inteliģenci uztaisīt par sapioseksuāļu inteliģenci. Atcerēsimies,...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 1. daļa. Kā sākās karš, jeb Molotova - Ribentropa pakts trīs dienu hronikā

Autortiesības uz šo “spārnoto” frāzi kļūdaini...

Foto

Ja mums nebūs jaunas ēkas par pārdesmit miljoniem eiro, kura stiprinās mūsu kapacitāti, mēs arī turpmāk nevarēsim notvert nevienu spiegu

Atbilstoši 2017. gadā pieņemtam valdības lēmumam...

Foto

Lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā

Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi likuma grozījumus, lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā. JKP atbalsta. A/Par neatbalsta. Vienotība un KPV vēl domā....

Foto

Mihoelss, ebreju antifašistu komiteja un “ārstu-indētāju” lieta

Pērnā gada nogalē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies vēsturei, necenzēti nolamājot pirmskara Polijas vēstnieku Vācijā par it kā...

Foto

Paveiktais veselības nozarē Artura Krišjāņa Kariņa valdības pirmajā gadā

Atbilstoši valdības deklarācijai: 1. Pieejamība. Ārstniecības personu darba samaksas pieaugums 2020. gadā. Panākts, ka 2020.gadā veselības nozares darbinieku...