Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Dombura kungs! Ar interesi un cerībām noskatījos Jūsu atjaunoto raidījumu LTV1 "Kas notiek Latvijā?". Pārrunājām arī ar draugiem redzēto un secinājām, ka tomēr gaidītās krīzes patieso iemeslu izgaismošanas vietā saņēmām "vieglu vakara krosiņu pa parku, pat neiesvīstot". Drīzāk tā bija viegla pastaiga ar maigām sarunām draugu starpā.

Ko cerējām sagaidīt? Nopietnu analīzi par visiem patiesajiem saslimstības eskalācijas iemesliem, nevis tikai sarunas par gultu skaitu, krīzes vadības organizatorisko/tehnisko jautājumu nerisināšanu un sen jau apspriesto vājo komunikāciju. Nesagaidījām nopietnu datu analīzi, kas balstīta uz pētījumiem un objektīviem statistikas rādītājiem, ārvalstu pieredzes analīzi, balstītu risku analīzi.

Nesagaidījām nevienu viedokli, kas diskusiju virzītu virzienā, ka gan ekspertu, gan politiķu prognozes varētu būt nepareizas - kamēr krīzes vadībā iesaistītie atklāti nerunās par to, ka viņi faktiski ir nepamatoti ignorējuši pasaulē un viņu piesauktajā zinātnē jau labu laiku identificēto tendenci, ka vakcinētie ir gandrīz vienlīdz pakļauti inficēšanās un saslimšanas riskam. Vienīgi prof. Briģis nedaudz ieminējās par šo tēmu, bet tālāk tā attīstīta netika.

Saprotams, ka krīzes vadībā iesaistītas personas gan ekspertu, gan politiķu līmenī šobrīd neatzīs savus iepriekš plaši tiražētos maldus (iespējams, pat apzināti noklusējot pieejamo, sabiedrībai būtisko informāciju), ka vakcinētie ir ar zemu inficēšanās risku un slimo ar vieglām C19 formām. Pētījumi un prakse pasaulē pierāda, ka šāda tendence jau ir identificēta un pētīta, bet viņi joprojām to izliekās neredzam un nesaprotam.

Tāpēc nav brīnums, ka šobrīd mums ir "politiskā piespiedu vakcinācija", "politiskais lokdauns" un tūlīt būs politiskā "brīvlaišana" vakcinētajiem, kas noteikti turpinās eskalēt saslimstības rādītājus. Līdz brīdim, kamēr kāds no procesos iesaistītajiem nesāks runāt atklātu valodu, ka noziedzīgi ir politiku veidot uz politiskajiem pieņēmumiem, ka TIKAI VAKCINĀCIJA novērsīs pandēmiju un krīzi medicīnā.

Kamēr vakcinētajiem tiks noziedzīgi iepotēta "politiskā" pārliecība, ka viņi ir pasargāti un viņiem netiks piemēroti ierobežojumi, un viņus "brīvlaidīs" pēc 15.novembra, un, kā solīja Bordāns, tiešām "brīvlaidīs", šī krīze nekad nebeigsies. Vara, turpinot manipulēt ar statistikas datiem par saslimstības līmeni vakcinēto un nevakcinēto vidū, un mirušo nāves cēloņiem, pati notic savām manipulācijām un mēģina sabiedrībai iepotēt ticību saviem trikiem.

Bet sabiedrība nav stulba un saprot, ka tikai objektīvos datos balstīta analīze var novest pie pareiziem lēmumiem un tālākas apkarošanas taktikas.

Vai zinājāt, ka statistikas datos par inficētajām personām kā nevakcinētas tiek pieskaitītas personas, kas ir izslimojušas C19, pat divreiz izslimojušie (avots: 28.10.2021. Saeimas Prezidijam sniegtā Veselības ministrijas atbilde uz deputātu jautājumiem)? Dīvaini, vai ne?

Izslimošanas (līdz 180.dienai pēc + testa) fakts dod iespējas izslimojušām personām saņemt "zaļo" sertifikātu. Kur konsekvence - šīs personas ar sertifikātu var strādāt, var brīvi iekļauties dzīvē, bet kā statistisks lielums - šīs personas palielina inficēto skaitu?

TV diskusijā es cerēju sagaidīt atziņu, ka tomēr pēc 15.novembra tiks noteikti ierobežojumi arī vakcinētajiem, ņemot vērā U.Dumpja atziņu, ka PILNĪBĀ VAKCINĒTI CILVĒKI VAR PĀRNĒSĀT VĪRUSU TĀPAT KĀ NEVAKCINĒTI, tostarp arī pilnībā vakcinētu kontaktpersonu vidū!

Šī šobrīd ir galvenā tēze, uz kuru būtu jābalsta visa tālāka anticovid stratēģija! Bet veltīgi! Bordāns paziņoja, ka solījumi sabiedrībai jāpilda un ar politisko lēmumu tikšot "brīvlaisti" tikai vakcinētie!

Bravo! Ar šo arī jābeidz, jo tālākas diskusijas pēc šādiem paziņojumiem vairs nav ne lietderīgas, ne iespējamas - skaidrs, ka šai valstī PĀR VISU PREVALĒS POLITISKA GRIBA!

Paliek tikai tāda neliela nianse, - valstī neatkarīgi no Bordāna politiskās gribas pastāv likumi un Satversme. Tas, ka Bordānam ir izdevies mazāk zinošos kolēģus MK pārliecināt, ka ārkārtas stāvoklis atceļ likumus un Satversmi, ir īslaicīga Bordāna "uzvara" piespiedu politiskās vakcinācijas kampaņā, jo, daudzskaitlīgajām sūdzībām nonākot tiesās, šī Pirra uzvara sabirs gabaliņos.

Ja kādam ir šaubas par ārkārtas stāvokļa regulējumu, aicinu izpētīt tiesību avotos pausto, ka ārkārtas stāvoklis, neskatoties uz tā sevišķā režīma statusu, nedod tiesības ierobežot cilvēktiesības NESAMĒRĪGI, bet atļauj to darīt tikai tik tālu, cik tālu cilvēktiesību ierobežojumu deleģējums MK ir noteikts likumā.

Papētiet, kādu pilnvarojumu Saeima ir devusi MK saistībā ar tādu cilvēka pamattiesību ierobežojumu noteikšanu kā tiesību uz darbu, uz izglītību, uz valsts dienestu, uz veselības aprūpi, uz dzīvību, utt.?

Bordāns, domāju, ļaunprātīgi, lai realizētu politiskos mērķus ieviest politisko vakcināciju par jebkuru cenu (sabiedrībai neskaidru iemeslu dēļ?), ir noklusējis saviem MK biedriem atšķirību starp ārkārtas stāvokli un izņēmuma stāvokli, ko apstiprina arī diskusijā Gerharda paustais, ka IZŅĒMUMA STĀVOKLĪ ir pieļaujams viss šis! Tā nav! Satversmē un likumos detalizēti ir atrunāta rīcība izņēmuma stāvoklī, kas ir karš un iekšējie nemieri, bet ārkārtas stāvoklī pat Bordānam nāksies respektēt likuma un Satversmes varu!

Diskusijā gan netika analizēts Bordāna izstrādātais un MK akceptētais grozījumu projekts Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kas radīs milzīgu sociālo spriedzi, cilvēki zaudēs darbu, pieaugs bezdarbs, un valsts neaizsargātākā pilsoņu daļa vēl vairāk tuvosies nabadzības slieksnim. Netika žēlots neviens, pat bērni invalīdi un viņu vecāki-asistenti!

Saeima tikko ar pozīcijas deputātu 52 balsīm pieņēma šo prettiesisko, pat antikonstitucionālo un totāli diskriminējošo likumprojektu. NOZIEDZĪGI! Tikko Saeima atbalstīja, ka BĒRNU INVALĪDU VECĀKIEM-asistentiem, kas nav vakcinējušies, NEMAKSĀS ASISTENTA ATALGOJUMU! Par šo vajadzētu diskutēt, nevis maigi papļāpāt, kā kurš ir cietis un kam kas nav iedots no valsts!

Novērtē šo rakstu:

186
13

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Varbūt jūs satrauc rēķinu katastrofa, bet prezidents Saeimā iesniegs grozījumus Partiju finansēšanas likumā

Foto17. janvārī valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar tieslietu ministru Jāni Bordānu, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāju Juri Jurašu, Saeimas Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas priekšsēdētāju Inesi Lībiņu-Egneri un Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētāju Andreju Judinu, lai izvērtētu 2021. gadā paveikto un pārrunātu plānotos darbus tieslietu jomā 2022. gadā.
Lasīt visu...

3

Ko gribam, to darām, kad vajadzēs informēt Finanšu ministriju, tad arī informēsim, bet sabiedrībai gar to vispār nav daļas

FotoLai nodrošinātu efektīvu valsts pārvaldes funkciju īstenošanu, pilnveidotu ierēdņu profesionālo kompetenci, valsts pārvaldē ir iedibināta ierēdņu pārcelšana jeb rotācija. Rotācija ir būtisks civildienesta izveides elements, un pārcelšana citā amatā valsts pārvaldē ir izplatīta prakse visā pasaulē, lai efektīvi veiktu valsts uzdevumu izpildi sabiedrības labā, elastīgi izmantojot civildienesta resursus pārvaldes iekšienē.
Lasīt visu...

21

Viedais Anonymous

FotoVispirms pateicos portālam PIETIEK par iespēju paust savu viedokli daudzos aktuālos jautājumos. Katra interneta vietne darbojas pēc saviem ieskatiem. Tā, piemēram, te komentāros ikviens var parakstīt savu tekstiņu ar jebkādu segvārdu. Troļļi izmanto šo iespēju, parakstot savus izteikumus ar populāru personu vārdiem vai literārajiem pseidonīmiem.
Lasīt visu...

21

“Zemcilvēkiem” šopinga nebūs!

FotoVietējie tirāniņi nolēmuši aizliegt tirdzniecības vietām samazināt publiski pieejamo platību darbam “sarkanajā režīmā”. Tirgotāji centās saglabāt peļņu, vienlaikus paliekot cilvēcīgi pret visiem klientiem. Tādējādi kupči pārkāpa valstī iedibināto segregāciju, ļaujot arī “zemcilvēkiem” baudīt šopinga prieciņu.
Lasīt visu...

21

Ar interesi gaidu, kad tad Šlesers beidzot sāks priekšvēlēšanu kampaņu!

FotoPretēji daudziem citiem mana prognoze ir tāda, ka Aināram Šleseram ir izredzes vēlēšanās. Tik tāds sīkums — ja viņš beidzot sāks savu kampaņu.
Lasīt visu...

21

10 padomi, kā nepārvarēt krīzi

Foto1. Vienmēr paturēt prātā divas sava laika nozīmīgu politiķu sentences: “Naudas ir tik daudz, kā vēl nekad nav bijis” (A.K. Kariņš) Tāpēc - pirkt! Visu un daudz! Nesertificētas sejas maskas, 4 miljonus vakcīnu - paliks pāri, atdosim Āfrikai. Nedrošus testus par 15 miljoniem. Salātu receptes par pusmiljonu... Un, kad par to vajadzēs atdot parādus, tad jau spēkā būs cita devīze: “Pēc mums kaut vai grēku plūdi!” (Ludviķis XV). 
Lasīt visu...

21

Modelēšana – “KO DARĪT?”

FotoNesen vairāki opozīcijas partiju pārstāvji un aktīvisti tikās, lai koordinētu savu pretdarbību huntai. Bija pārstāvētas partijas “Latvijā pirmā vietā”, “Likums un kārtība”, “Stabilitātei” un “Tautas kalpi”. Dialogs beidzot ir sācies, un, iespējams, organizāciju loks paplašināsies. Tā kā es neesmu “pirdis dīvānā” un tikai driķējis rakstus, lai gan vārdam ir liels spēks, bet arī piedalījies vairākos pasākumos pret pašreizējo varu, atļaušos izteikt savas domas un dot dažus padomus.
Lasīt visu...

21

Atlīdzība par tautas izdeldēšanu

FotoČinavnieki bāž roku tautas kabatā un nebaidās apdedzināties. Kariņa valdība dāsni atalgo sevi par iedzīvotāju spaidu potēšanu un atstāšanu bez darba, par tūkstošiem salauztu likteņu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Smēķēšanas lobists Reirs kā viens no Covid-19 nāves veicinātājiem

Brīdī, kad tapa šis raksts, Covid-19 globāli bija prasījis 5,478 miljonus dzīvību. Katru gadu pasaulē smēķēšanas dēļ...

Foto

Daudzlīmeņu segregācija Latvijā

Es uzskatu nepotēto diskrimināciju par segregāciju, jo pēc potes cilvēks atpakaļ izmainīties vairs nevar. Tātad atšķirība starp injicētajiem un neinjicētajiem ir nevis uzskatos...

Foto

Ko pašreizējie „lēmumi” liecina par to pieņēmēju prāta stāvokli?

Saeima kārtējo reizi atbalsta kārtējos pasākumus "ar mērķi apturēt straujo Covid-19 izplatību". Tikmēr PVO prognozē, ka dažu...

Foto

Bezroku antiutopija

Lai novērstu kleptomānijas epidēmiju, Pasaules Veselības organizācija (PVO), izpētot islāma valstu pieredzi, nolemj turpmāk visiem cilvēkiem noteikt obligātu vienas rokas amputāciju. Vietā tiks piedāvātas...

Foto

„Zombo-kaste”, „zombo-internets” un „modrā acs”

Eksistē jēdziens „zombējošā kaste” – daudzi tā sauc televizoru. Ceru, ka nav jāpaskaidro, kāpēc radies šāds nosaukums, jo visi esam ar...

Foto

Zahejs

Garīgās dzīves avots ir Dievs, un tam ir tiešs sakars ar cilvēka dvēseli. Evaņģēlijā ir stāstīts par kādu maza auguma cilvēku, kuru daudzi tolaik ienīda....

Foto

Vara un tauta – kā sadzīvosim jaunajā gadā?

Gadumijas TV uzrunas ir tāds savdabīgs politisks žanrs. Reti kurš cilvēks atceras to saturu (nu, protams, ar dažiem...

Foto

Ārkārtas situācija ir piesegs “izšķērdības ballītei”

Saeimas “Saskaņas” frakcija neatbalsta ārkārtējās situācijas pagarināšanu, kā to plāno noteikt Ministru kabinets, un Saeimas sēdē balsos pret šādu risinājumu....

Foto

Hunta cīnās ar dabu

Pērtiķu sugas “neko neredzu, neko nedzirdu, neko nesaku” bariņš paliek aizvien mazāks. Cilvēki visu redz, dzird un muti ciet netur. Patiesība lien laukā kā...

Foto

Hunta apjāj ganāmpulku

Nepotētos hunta sen uzskata par “zemcilvēkiem”. Vairs netiek slēpts, ka veselie pilsoņi jāiznīdē. Labklājības ministrijas variants – ar ekonomiskām represijām neļaut pārziemot. Ja...

Foto

Par rakstu "Gadumijā deltu mijot pret omikronu"

Labdien, godājamais Māri Uļģi! Es ar interesi izlasīju Jūsu rakstu ”Gadumijā deltu mijot pret omikronu”. Tajā bija interesanti fakti...

Foto

Cik lielisks ir viss, ko mēs darām un nedarām

Godājamie rīdzinieki! Šajā Vecgada vakarā atceros kādu sarunu vienā no Rīgas skolām, kurā biju ieradies, lai sveiktu...

Foto

Ironisks pārskats par Jaungada uzrunām

1. Neatceros, vai klausījos Godmaņa, Birkava, Gaiļa uzrunas, tiesa, toreiz migla izklīda, rozā brilles jau krita nost, taču cerība vēl nebija...

Foto

Pasaule ir tumsā un alkst gaismas

Kad Gaisma atnāca, Pasaule apžilba un novērsās. Tomēr dzīvot tumsā izrādījās labāk un pierastāk. Kopš tiem laikiem Pasaulē valda apjukums...

Foto

Dzīvnieku ferma pašmājās

Orvela “Dzīvnieku ferma” ir klāt. Hunta tautu uzskata pat ne par dzimtcilvēkiem, bet par saviem mājdzīvniekiem, kas jādresē. Sliktie “suņi”, kas izsprukuši gan...