Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Dombura kungs! Ar interesi un cerībām noskatījos Jūsu atjaunoto raidījumu LTV1 "Kas notiek Latvijā?". Pārrunājām arī ar draugiem redzēto un secinājām, ka tomēr gaidītās krīzes patieso iemeslu izgaismošanas vietā saņēmām "vieglu vakara krosiņu pa parku, pat neiesvīstot". Drīzāk tā bija viegla pastaiga ar maigām sarunām draugu starpā.

Ko cerējām sagaidīt? Nopietnu analīzi par visiem patiesajiem saslimstības eskalācijas iemesliem, nevis tikai sarunas par gultu skaitu, krīzes vadības organizatorisko/tehnisko jautājumu nerisināšanu un sen jau apspriesto vājo komunikāciju. Nesagaidījām nopietnu datu analīzi, kas balstīta uz pētījumiem un objektīviem statistikas rādītājiem, ārvalstu pieredzes analīzi, balstītu risku analīzi.

Nesagaidījām nevienu viedokli, kas diskusiju virzītu virzienā, ka gan ekspertu, gan politiķu prognozes varētu būt nepareizas - kamēr krīzes vadībā iesaistītie atklāti nerunās par to, ka viņi faktiski ir nepamatoti ignorējuši pasaulē un viņu piesauktajā zinātnē jau labu laiku identificēto tendenci, ka vakcinētie ir gandrīz vienlīdz pakļauti inficēšanās un saslimšanas riskam. Vienīgi prof. Briģis nedaudz ieminējās par šo tēmu, bet tālāk tā attīstīta netika.

Saprotams, ka krīzes vadībā iesaistītas personas gan ekspertu, gan politiķu līmenī šobrīd neatzīs savus iepriekš plaši tiražētos maldus (iespējams, pat apzināti noklusējot pieejamo, sabiedrībai būtisko informāciju), ka vakcinētie ir ar zemu inficēšanās risku un slimo ar vieglām C19 formām. Pētījumi un prakse pasaulē pierāda, ka šāda tendence jau ir identificēta un pētīta, bet viņi joprojām to izliekās neredzam un nesaprotam.

Tāpēc nav brīnums, ka šobrīd mums ir "politiskā piespiedu vakcinācija", "politiskais lokdauns" un tūlīt būs politiskā "brīvlaišana" vakcinētajiem, kas noteikti turpinās eskalēt saslimstības rādītājus. Līdz brīdim, kamēr kāds no procesos iesaistītajiem nesāks runāt atklātu valodu, ka noziedzīgi ir politiku veidot uz politiskajiem pieņēmumiem, ka TIKAI VAKCINĀCIJA novērsīs pandēmiju un krīzi medicīnā.

Kamēr vakcinētajiem tiks noziedzīgi iepotēta "politiskā" pārliecība, ka viņi ir pasargāti un viņiem netiks piemēroti ierobežojumi, un viņus "brīvlaidīs" pēc 15.novembra, un, kā solīja Bordāns, tiešām "brīvlaidīs", šī krīze nekad nebeigsies. Vara, turpinot manipulēt ar statistikas datiem par saslimstības līmeni vakcinēto un nevakcinēto vidū, un mirušo nāves cēloņiem, pati notic savām manipulācijām un mēģina sabiedrībai iepotēt ticību saviem trikiem.

Bet sabiedrība nav stulba un saprot, ka tikai objektīvos datos balstīta analīze var novest pie pareiziem lēmumiem un tālākas apkarošanas taktikas.

Vai zinājāt, ka statistikas datos par inficētajām personām kā nevakcinētas tiek pieskaitītas personas, kas ir izslimojušas C19, pat divreiz izslimojušie (avots: 28.10.2021. Saeimas Prezidijam sniegtā Veselības ministrijas atbilde uz deputātu jautājumiem)? Dīvaini, vai ne?

Izslimošanas (līdz 180.dienai pēc + testa) fakts dod iespējas izslimojušām personām saņemt "zaļo" sertifikātu. Kur konsekvence - šīs personas ar sertifikātu var strādāt, var brīvi iekļauties dzīvē, bet kā statistisks lielums - šīs personas palielina inficēto skaitu?

TV diskusijā es cerēju sagaidīt atziņu, ka tomēr pēc 15.novembra tiks noteikti ierobežojumi arī vakcinētajiem, ņemot vērā U.Dumpja atziņu, ka PILNĪBĀ VAKCINĒTI CILVĒKI VAR PĀRNĒSĀT VĪRUSU TĀPAT KĀ NEVAKCINĒTI, tostarp arī pilnībā vakcinētu kontaktpersonu vidū!

Šī šobrīd ir galvenā tēze, uz kuru būtu jābalsta visa tālāka anticovid stratēģija! Bet veltīgi! Bordāns paziņoja, ka solījumi sabiedrībai jāpilda un ar politisko lēmumu tikšot "brīvlaisti" tikai vakcinētie!

Bravo! Ar šo arī jābeidz, jo tālākas diskusijas pēc šādiem paziņojumiem vairs nav ne lietderīgas, ne iespējamas - skaidrs, ka šai valstī PĀR VISU PREVALĒS POLITISKA GRIBA!

Paliek tikai tāda neliela nianse, - valstī neatkarīgi no Bordāna politiskās gribas pastāv likumi un Satversme. Tas, ka Bordānam ir izdevies mazāk zinošos kolēģus MK pārliecināt, ka ārkārtas stāvoklis atceļ likumus un Satversmi, ir īslaicīga Bordāna "uzvara" piespiedu politiskās vakcinācijas kampaņā, jo, daudzskaitlīgajām sūdzībām nonākot tiesās, šī Pirra uzvara sabirs gabaliņos.

Ja kādam ir šaubas par ārkārtas stāvokļa regulējumu, aicinu izpētīt tiesību avotos pausto, ka ārkārtas stāvoklis, neskatoties uz tā sevišķā režīma statusu, nedod tiesības ierobežot cilvēktiesības NESAMĒRĪGI, bet atļauj to darīt tikai tik tālu, cik tālu cilvēktiesību ierobežojumu deleģējums MK ir noteikts likumā.

Papētiet, kādu pilnvarojumu Saeima ir devusi MK saistībā ar tādu cilvēka pamattiesību ierobežojumu noteikšanu kā tiesību uz darbu, uz izglītību, uz valsts dienestu, uz veselības aprūpi, uz dzīvību, utt.?

Bordāns, domāju, ļaunprātīgi, lai realizētu politiskos mērķus ieviest politisko vakcināciju par jebkuru cenu (sabiedrībai neskaidru iemeslu dēļ?), ir noklusējis saviem MK biedriem atšķirību starp ārkārtas stāvokli un izņēmuma stāvokli, ko apstiprina arī diskusijā Gerharda paustais, ka IZŅĒMUMA STĀVOKLĪ ir pieļaujams viss šis! Tā nav! Satversmē un likumos detalizēti ir atrunāta rīcība izņēmuma stāvoklī, kas ir karš un iekšējie nemieri, bet ārkārtas stāvoklī pat Bordānam nāksies respektēt likuma un Satversmes varu!

Diskusijā gan netika analizēts Bordāna izstrādātais un MK akceptētais grozījumu projekts Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kas radīs milzīgu sociālo spriedzi, cilvēki zaudēs darbu, pieaugs bezdarbs, un valsts neaizsargātākā pilsoņu daļa vēl vairāk tuvosies nabadzības slieksnim. Netika žēlots neviens, pat bērni invalīdi un viņu vecāki-asistenti!

Saeima tikko ar pozīcijas deputātu 52 balsīm pieņēma šo prettiesisko, pat antikonstitucionālo un totāli diskriminējošo likumprojektu. NOZIEDZĪGI! Tikko Saeima atbalstīja, ka BĒRNU INVALĪDU VECĀKIEM-asistentiem, kas nav vakcinējušies, NEMAKSĀS ASISTENTA ATALGOJUMU! Par šo vajadzētu diskutēt, nevis maigi papļāpāt, kā kurš ir cietis un kam kas nav iedots no valsts!

Novērtē šo rakstu:

186
13

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cilvēka mikrobioms un rezistence pret mikrobiem, vīrusiem un vakcīnām

FotoŠķiet, ka ne tikai es, bet daudzi ārsti ikdienā cenšas atbildēt uz jautājumiem: kā tad tā – vakcinējos pret SARS-CoV-2, saņēmu pat balstvakcīnu, bet saslimu ar Covid–19, nonācu slimnīcā? Kā tad tā – esmu trīskārt vakcinējies pret Covid–19, bet man neļauj staigāt bez maskas, neļauj apmeklēt ballīti vai nosvinēt dzimšanas dienu restorānā pie viena galdiņa ar tādiem pašiem vakcinētiem un balstvakcinētiem radiem? Kā tad tā – pasaulē nav vakcīnu salīdzinošu pētījumu, bet Latvijā uzskata, ka adenovīrusu vakcīnas (Asta-Zeneca un [email protected]) ir sliktākas un tām vajag ātrāku čaklāku balstvakcināciju. 
Lasīt visu...

12

Astra izsvilptu varmākas

FotoDomāju, ka Gunāram Astram no aizsaules rūgti bija vērot, kā kangari, kas jau ir piesavinājušies nacionālos simbolus, tagad vēlas sev pierakstīt arī viņu. Levita un Bordāna dalība Astras pieminekļa atklāšanā, manuprāt, bija latviešu mocekļa piemiņas zaimošana. Tiesa, arī pats monuments apgriezta krusta formā ir visai provokatīvs.
Lasīt visu...

21

Politika ir cīņa par varu un naudu

FotoIzņēmuma kārtā es ievadam mēģinu definēt sakāmo vienā rindkopā, – lūk, kas no tā man iznāca!
Lasīt visu...

21

Karikatūrists varas kalpībā

Foto“Liekam kluci” pie apgrieztā krustā “piesistā” latviešu brīvības cīnītāja veidola varas bļodlaiža Zemgus Zaharāns redz “zemcilvēkus”, kas uzdrošinājās izsvilpt savus “cienījamos” mocītājus, kuri reklamējās uz sava pretmeta Gunāra Astras fona.
Lasīt visu...

12

JKP Bordāns sadarbojas ar Astras zaimotājiem, ciniski izmanto viņa piemiņu

FotoGunāru Astru dēvēt par disidentu nav precīzi un atbilstoši. Disidenti ir drosmīgie, kuri cīnās par brīvību savās valstīs, cenšas lauzt tirānu režīmus. Astra cīnījās par savas zemes - Latvijas brīvību, kuru bija okupējusi komunistu impērija - PSRS. Padomju Savienība nekādā gadījumā nebija Gunāra Astras zeme. Viņš bija Latvijas brīvības cīnītājs, nevis PSRS disidents.
Lasīt visu...

3

Jūs neticēsiet, bet es esmu pamanījis – nepieciešamas izmaiņas partiju finansējumā no valsts budžeta

FotoValsts budžeta finansējuma palielināšana politiskajām partijām, vienlaikus samazinot to iespējas piesaistīt privātpersonu ziedojumus, 2019. gadā bija pareizs un sen nepieciešams lēmums. Tas novērsa būtisku mūsu demokrātiskās valsts iekārtas nepilnību un ilgtermiņā noteikti uzlabos politiskās vides kvalitāti. Nedrīkst būt tā, ka politisko partiju darbība ir atkarīga no to spējas piesaistīt privātpersonu ziedojumus. Tas rada partiju atkarību no ziedotāju labvēlības, kas parasti nav tīri nesavtīga.
Lasīt visu...

21

Mediķi varas kalpībā

Foto“Vīruss nevar izplatīties starp vakcinētiem cilvēkiem,” - šādas muļķības vēl vasarā melsa Pēteris Stradiņš, kuram piebalsoja citi dakteri. Kas melo vasarā, tas melo arī pārējos gadalaikos (Levits neļaus samelot). Turklāt šie mediķi nebūt nav pārtraukuši aģitēt par potēšanos pret kroņa vīrusu.
Lasīt visu...

18

Es labāk būšu BRĪVS ieslodzījumā nekā IESLODZĪTS brīvībā!

FotoEs kliegšu! Kliegšu un lamāšu tos kretīnus, kas uzdodas par kungiem manā Tēvzemē. Es lamāšu tos, kas sevi augstāk par cilvēkiem tur, kaut aiz kauna tiem jau sen zemē būtu jāielien. Pie velna Jūs visus! Pie velna peklē, kur Jūsu īstā vieta kungus tēlot būs. Šī izrāde jau pārāk ievilkusies. Tā jāpārtrauc tūlīt! Vairs nav nedz smieklīgi, nedz jautri. Vairs nav pat drāma absurdā. Nu skatītāji maksā par to ar savām asarām un sāpi.
Lasīt visu...

20

Levitam šobrīd ir arī citas vissvarīgākās prioritātes: Satversmes simtgade dod iespēju plašai diskusijai par demokrātijas stiprināšanu!

Foto18. janvārī valsts prezidents Egils Levits tiešsaistē tikās ar Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes NVO pārstāvjiem. Valsts prezidents sarunā īpašu uzmanību pievērsa nevalstiskā sektora nozīmīgajam darbam un iniciatīvām Satversmes simtgades gadā demokrātijas vērtību stiprināšanā: “Mūsu pilsoniskā sabiedrība ir aktīva, un pilsoniskās sabiedrības iespējas līdzdarboties ir pat augstākas nekā dažā labā senākā demokrātijā. Tas ir ļoti būtiski šajā laikā, kad demokrātija pasaulē piedzīvo pārbaudījumu laikus. Jūsu pienesums šajā gadā, stiprinot demokrātiju un pilsonisko līdzdalību, būs neatsverams.”
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Situācija ir kritiska, valdības enerģētikas krīzes risinājumi ir lēni un nepietiekami

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) valdības pārstāvjiem pieprasa nekavējošu rīcību enerģētikas krīzes pārvarēšanai, jo...

Foto

Varbūt jūs satrauc rēķinu katastrofa, bet prezidents Saeimā iesniegs grozījumus Partiju finansēšanas likumā

17. janvārī valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar tieslietu ministru Jāni Bordānu,...

Foto

Ko gribam, to darām, kad vajadzēs informēt Finanšu ministriju, tad arī informēsim, bet sabiedrībai gar to vispār nav daļas

Lai nodrošinātu efektīvu valsts pārvaldes funkciju īstenošanu,...

Foto

Viedais Anonymous

Vispirms pateicos portālam PIETIEK par iespēju paust savu viedokli daudzos aktuālos jautājumos. Katra interneta vietne darbojas pēc saviem ieskatiem. Tā, piemēram, te komentāros ikviens...

Foto

“Zemcilvēkiem” šopinga nebūs!

Vietējie tirāniņi nolēmuši aizliegt tirdzniecības vietām samazināt publiski pieejamo platību darbam “sarkanajā režīmā”. Tirgotāji centās saglabāt peļņu, vienlaikus paliekot cilvēcīgi pret visiem klientiem....

Foto

Ar interesi gaidu, kad tad Šlesers beidzot sāks priekšvēlēšanu kampaņu!

Pretēji daudziem citiem mana prognoze ir tāda, ka Aināram Šleseram ir izredzes vēlēšanās. Tik tāds sīkums...

Foto

10 padomi, kā nepārvarēt krīzi

1. Vienmēr paturēt prātā divas sava laika nozīmīgu politiķu sentences: “Naudas ir tik daudz, kā vēl nekad nav bijis” (A.K. Kariņš) Tāpēc - pirkt!...

Foto

Modelēšana – “KO DARĪT?”

Nesen vairāki opozīcijas partiju pārstāvji un aktīvisti tikās, lai koordinētu savu pretdarbību huntai. Bija pārstāvētas partijas “Latvijā pirmā vietā”, “Likums un kārtība”,...

Foto

Atlīdzība par tautas izdeldēšanu

Činavnieki bāž roku tautas kabatā un nebaidās apdedzināties. Kariņa valdība dāsni atalgo sevi par iedzīvotāju spaidu potēšanu un atstāšanu bez darba, par...

Foto

Smēķēšanas lobists Reirs kā viens no Covid-19 nāves veicinātājiem

Brīdī, kad tapa šis raksts, Covid-19 globāli bija prasījis 5,478 miljonus dzīvību. Katru gadu pasaulē smēķēšanas dēļ...

Foto

Daudzlīmeņu segregācija Latvijā

Es uzskatu nepotēto diskrimināciju par segregāciju, jo pēc potes cilvēks atpakaļ izmainīties vairs nevar. Tātad atšķirība starp injicētajiem un neinjicētajiem ir nevis uzskatos...

Foto

Ko pašreizējie „lēmumi” liecina par to pieņēmēju prāta stāvokli?

Saeima kārtējo reizi atbalsta kārtējos pasākumus "ar mērķi apturēt straujo Covid-19 izplatību". Tikmēr PVO prognozē, ka dažu...

Foto

Bezroku antiutopija

Lai novērstu kleptomānijas epidēmiju, Pasaules Veselības organizācija (PVO), izpētot islāma valstu pieredzi, nolemj turpmāk visiem cilvēkiem noteikt obligātu vienas rokas amputāciju. Vietā tiks piedāvātas...

Foto

„Zombo-kaste”, „zombo-internets” un „modrā acs”

Eksistē jēdziens „zombējošā kaste” – daudzi tā sauc televizoru. Ceru, ka nav jāpaskaidro, kāpēc radies šāds nosaukums, jo visi esam ar...

Foto

Zahejs

Garīgās dzīves avots ir Dievs, un tam ir tiešs sakars ar cilvēka dvēseli. Evaņģēlijā ir stāstīts par kādu maza auguma cilvēku, kuru daudzi tolaik ienīda....

Foto

Vara un tauta – kā sadzīvosim jaunajā gadā?

Gadumijas TV uzrunas ir tāds savdabīgs politisks žanrs. Reti kurš cilvēks atceras to saturu (nu, protams, ar dažiem...

Foto

Ārkārtas situācija ir piesegs “izšķērdības ballītei”

Saeimas “Saskaņas” frakcija neatbalsta ārkārtējās situācijas pagarināšanu, kā to plāno noteikt Ministru kabinets, un Saeimas sēdē balsos pret šādu risinājumu....

Foto

Hunta cīnās ar dabu

Pērtiķu sugas “neko neredzu, neko nedzirdu, neko nesaku” bariņš paliek aizvien mazāks. Cilvēki visu redz, dzird un muti ciet netur. Patiesība lien laukā kā...

Foto

Hunta apjāj ganāmpulku

Nepotētos hunta sen uzskata par “zemcilvēkiem”. Vairs netiek slēpts, ka veselie pilsoņi jāiznīdē. Labklājības ministrijas variants – ar ekonomiskām represijām neļaut pārziemot. Ja...

Foto

Par rakstu "Gadumijā deltu mijot pret omikronu"

Labdien, godājamais Māri Uļģi! Es ar interesi izlasīju Jūsu rakstu ”Gadumijā deltu mijot pret omikronu”. Tajā bija interesanti fakti...

Foto

Cik lielisks ir viss, ko mēs darām un nedarām

Godājamie rīdzinieki! Šajā Vecgada vakarā atceros kādu sarunu vienā no Rīgas skolām, kurā biju ieradies, lai sveiktu...

Foto

Ironisks pārskats par Jaungada uzrunām

1. Neatceros, vai klausījos Godmaņa, Birkava, Gaiļa uzrunas, tiesa, toreiz migla izklīda, rozā brilles jau krita nost, taču cerība vēl nebija...

Foto

Pasaule ir tumsā un alkst gaismas

Kad Gaisma atnāca, Pasaule apžilba un novērsās. Tomēr dzīvot tumsā izrādījās labāk un pierastāk. Kopš tiem laikiem Pasaulē valda apjukums...

Foto

Dzīvnieku ferma pašmājās

Orvela “Dzīvnieku ferma” ir klāt. Hunta tautu uzskata pat ne par dzimtcilvēkiem, bet par saviem mājdzīvniekiem, kas jādresē. Sliktie “suņi”, kas izsprukuši gan...