Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lēmums par tiesvedības apturēšanu krimināllietā, “pēc analoģijas” kriminālprocesam piemērojot Administratīvā procesa likuma pantu (!), ir tiešā pretrunā ar Krimināllikuma 1. pantu.

Pietiek jau vēstīja, ka vienā no daudzajām lietām, kas ierosinātas par it kā noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem, Rīgas apgabaltiesa nolēmusi attiecīgās lietas izskatīšanu atlikt, kamēr Satversmes tiesā tikšot izskatīts jautājums par dažu Kriminālprocesa likuma normu interpretāciju administratīvā procesa ietvaros. Satversmes tiesai prasīts izvērtēt tieši tās likuma normas, uz kuru pamata jālemj par arestētās naudas konfiskāciju.

Tomēr Kriminālprocesa likums (kam nepiemīt nekāda saistība ar Administratīvā procesa likumu, jo adminstratīvais un kriminālprocess ir pilnīgi dažādas lietas) paredz, ka lietas izskatīšanu var apturēt tikai gadījumos, ja tiesa pati, pie kam tieši konkrētās krimināllietas ietvaros, saskata bažas, ka likums varētu neatbilst Satversmei, un pati izlemj vērsties Satversmes tiesā ar attiecīgu pieteikumu.

Praksē tas nozīmētu, ka Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu kolēģijai vajadzētu apskatīties, kādu pieteikumu Satversmes tiesā iesnieguši administratīvā procesa dalībnieki, un sastādīt papildu pieteikumu arī no savas puses. To nosaka Kriminālprocesa 478. pants: tiesības apturēt tiesvedību ir tikai tādā gadījumā, ja pati tiesa vēršas konkrētajā lietā ar pieteikumu Satversmes tiesā.

Taču šīs elementārās darbības vietā Rīgas apgabaltiesa nolēmusi veikt nelikumīgu darbību: pamatojusi savu lēmumu ar analoģiju. “Tiesas kolēģija uzskata, ka… pēc analoģijas piemērojama Administratīvā procesa likumā paredzētā kārtība.”

Administratīvā procesa likums krimināllietām piemērojams nav. Krimināllikuma pats pirmais pants “Kriminālatbildības pamats” ar savu ceturto daļu nosaka: “(4) Nodarījumu nevar atzīt par noziedzīgu, likumu piemērojot pēc analoģijas.”

Līdz ar to tiesa šajā konkrētajā mantas konfiskācijas procesā ir pārkāpusi Krimināllikumu, pieņemot nepārsūdzamu nolēmumu pēc analoģijas ar administratīvā procesa normām, tātad veikusi darbību, ko likums tieši un konkrēti aizliedz.

Novērtē šo rakstu:

42
2

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi