Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Tiesībsargs izvērtējis 31. maija Ogres novada domes ārkārtas sēdi

Ogres novada pilsoniskās sadarbības un attīstības biedrība
04.07.2023.
Komentāri (9)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

31.maijā sasauktajā Ogres novada domes ārkārtas sēdē publiski tika iztaujāta un kaunināta Ogres Kultūras centra Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Laila Baumane, kura bija nosūtījusi e-pastu mūziķim P.Vaickovskim, atsakot plānoto dalību Ogres pilsētas svētku laikā, jo viens no mūziķiem, Raimonds Melderis, esot nokļuvis nevēlamo personu sarakstā. R.Melderis nolēma neklusēt un vērsās pie medijiem.

Savukārt jau 31.maijā tika sasaukta domes ārkārtas sēde, kurā redzēto un dzirdēto grūti savienot ar labas pārvaldības, morāles un ētikas principiem.

Tiesībsarga redzeslokā Ogres novada pašvaldība bija nonākusi jau ar Raimonda Meldera 26.maija atklāto vēstuli “Par Satversmes 1. un 100.pantiem pretēju Ogres Kultūras centra rīcību”, saistībā ar kuru tiesībsargs pieprasīja paskaidrojumus gan no Ogres novada pašvaldības aģentūras "Ogres novada kultūras centrs", gan no Ogres novada pašvaldības.

Ne noteiktajā termiņā (līdz 9.jūnijam), ne pēc tā nokavēšanas tiesībsargs nav saņēmis atbildes, kā arī nav saņēmis pašvaldības starpatbildi ar lūgumu pagarināt atbildes sniegšanas termiņu. Tiesībsarga uzdotie jautājumi bija:

kāpēc gadījums ar mūziķa Raimonda Meldera pretenziju pret Ogres Kultūras centru tika izskatīts Ogres novada pašvaldības domes š.g. 31.maija ārkārtas sēdē, nevis risināts iestādes līmenī pušu dialogā starp mūziķi un Ogres Kultūras centra vadību, jo sevišķi, ņemot vērā to, ka mūziķis atklātajā vēstulē nav paudis pretenziju pret Ogres novada pašvaldību;

vai tā ir ierasta kārtība un prakse - Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēdēs izskatīt tās iestāžu darbinieku iekšējos komunikācijas jautājumus un pārpratumus;

kāpēc Ogres novada pašvaldības domes 31.maija ārkārtas sēdē paskaidrojumi tika prasīti tikai vienpersoniski Lailai Baumanei, bet ne Ogres Kultūras centra vadībai (Elīnai Aupei un Inārai Caunītei), kuras norādes viņa esot pildījusi, atsakot mūziķim koncertu;

kādi ir Ogres novada pašvaldības domes saņemtie Ogres Kultūras centra vadības paskaidrojumi Raimonda Meldera aktualizētajā situācijā;

kāpēc, noskaidrojot situācijas apstākļus, Lailas Baumanes iztaujāšanai ir piešķirta īpaša publicitāte ar dalību Ogres novada pašvaldības domes 31.maija ārkārtas sēdē, turklāt to filmējot un atsevišķa video sižeta veidā to ievietojot youtube kanālā, papildinot ar ziņām pašvaldības majaslapā;

kādas ir tiesiskās sekas Lailas Baumanes darba tiesiskajās attiecībās saistībā ar viņas š.g. 19.maija e-pastu Pēterim Vaickovskim?

Ievērojot Tiesībsarga likuma 24.panta pirmo daļu un pamatojoties uz šīs normas otro daļu, tiesībsargs secināja, ka ir tiesisks pamats un lietderība ierosināt pārbaudes lietu.

Tās ietvaros tiesībsargs secināja:

Pašvaldības rīcība attiecībā pret Lailu Baumani acīmredzami ir uzskatāma par pārspīlētu, dramatizētu, nesamērīgu un cieņu pazemojošu. Tā vairāk atgādina paraugprāvu citu darbinieku iespējamai iebiedēšanai, nekā labas pārvaldības standartos sakņotu pašpārvaldes rīcību.

Pat, ja Laila Baumane, pildot savus darba pienākumus, tiešām pārprata situāciju ar Raimondu Melderi, viņas darba devēja rīcībā bija citi samērīgāki instrumenti apstākļu profesionālai un diskrētai noskaidrošanai, iespējama tiesībpārkāpuma objektīvai izvērtēšanai un disciplināra rakstura tiesisku seku apsvēršanai un piemērošanai.

Tiesībsargs ir nosūtījis Ogres novada pašvaldībai vairākas rekomendācijas, tostarp aicinājumu:

- tās iestāžu darbinieku iekšējos komunikācijas jautājumus un pārpratumus ļaut izskatīt, izmeklēt un izvērtēt vispirms iestādes iekšienē un tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā, kad tas skar sabiedrības intereses, izskatīt pašvaldības domes ārkārtas sēdē ar publicitātes veicināšanu;

- izvērtējot darbinieka iespējamu tiesībpārkāpumu, kas veikts, atsaucoties uz vadības norādījumiem, apstākļu noskaidrošanu īstenot vispusīgi – pieprasot un uzklausot paskaidrojumus arī no darbinieka vadības, lai tādējādi izslēgtu iespējamību, ka darbinieks ir rīkojies pakļautības un paklausības apstākļos vai baiļu ietekmē.

Novērtē šo rakstu:

13
24

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi