Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Ontūns Mazpusāns© (lit.pseid.)

[R] 01.07.2014. 16:00

»

jurists

spriedums parāda to, ka nevainīguma prezumpcija mūsu valstī neeksistē kā tāda. Jebkurš var citu atzīt par vainīgu tikai pamatojoties uz avīzēs izlasītām ziņām, personīgām antipātijām vai medijos mākslīgi konstruētu naidu. Tā ir naida un prettiesiskuma leģitimizācija. Tagad katram būs ļauts piesedzoties...Mediju ziņa (2010. gads): Šīs valsts iepriekšējās “valdošās koalīcijas” (V-“jenotība” / ZZS “hūtespāķi”) un arī pašreizējās “valdošās koalīcijas” (V-“jenotība” / “ZOO-voldiņa krustneši” / “tūdaliņi-pastalnieki” / “seši mazi Frankenšteina bundzinieki”) kontrolētās valdības "ilgtspējīgā, bet nu jau politiski atbildīgi demisionējušā premjerministra" un "veiksmes stāta vadošā līdzautora" V. Dombrovska (JL / V-“jenotība”) viedoklis par šīs valsts “tiesu SISTĒMAS” funkcionāru (jeb tā dēvēto “ķēķa tiesnešu”) spēju pieņemt profesionāli respektējamus, taisnīgus un godprātīgus lēmumus, kuri atbilstu tiesiskas valsts pamatprincipiem, esot ticis publiskots sekojošā "redakcijā": "Mēs esam izpētījuši, ka tiesiskās paļāvības princips šajā valstī NESTRĀDĀ."...
-----

Par Muļķu Zemes 'piesmaidīto' Temīdu.
( Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" )

Šis pastāstiņš - par "taisnām" tiesām:
Par "ķēķa soģu" treknām miesām,
Kas 'briest dēļ piķa, ķepā ņemta',
Pēc "sprieduma", šai "valstī" lemta.

Par Temīdu būs stāsta daļa:
Tā, nekļūstot ne mirkli skaļa,
Tur svarus bezspēcīgās rokās,
Un, acīm 'aizmālētām', mokās:
...
...
...

'ANNO' ~ 05. 2005.

pilna oriģinālversija = "O.M.© blogā":

http://ontuns-m.blogs.lv/?p=5658

u.c.

P.S. Visi "O.M.© arChīvā" fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. - privāti) & lietišķai saziņai: http://ontuns-m.blogs.lv .

Muļķu Zeme, XXI gadsimts.

Atbildēt

papildinājums

01.07.2014. 12:07

»

jurists

Vispārējā cilvēktiesību deklarācija 11.pants - 1. Katram cilvēkam, kam inkriminēts kriminālnoziegums, ir tiesības tikt uzskatītam par nevainīgu, kamēr viņa vaina nebūs pierādīta saskaņā ar likumu atklātā tiesas procesā, kurā viņam tiek nodrošinātas visas iespējas uz aizstāvību...


cilvēktiesību deklarācijas 12.pants - Nedrīkst patvaļīgi iejaukties neviena privātajā un ģimenes dzīvē, patvaļīgi apdraudēt viņa dzīvokļa neaizskaramību vai viņa kores-pondences noslēpumu, vai nelikumīgi apdraudēt viņa godu un reputāciju. Katram cilvēkam ir tiesības uz likuma aizsardzību pret šādu iejaukšanos vai šādiem apdraudējumiem.

p.s. šeit ir skaidrs, ka Jūrmalas tiesa nav nodrošinājusi cilvēktiesību deklarācijas 11. un 12.pantos noteikto cilvēktiesību aizsardzību un ievērošanu.

Atbildēt

jurists

01.07.2014. 12:03

Vispārējā cilvēktiesību deklarācija 11.pants - 1. Katram cilvēkam, kam inkriminēts kriminālnoziegums, ir tiesības tikt uzskatītam par nevainīgu, kamēr viņa vaina nebūs pierādīta saskaņā ar likumu atklātā tiesas procesā, kurā viņam tiek nodrošinātas visas iespējas uz aizstāvību.

Lemberga juristi var gatavot pieteikumu Eiropas cilvēktiesību tiesai.

Atbildēt

jurists

01.07.2014. 11:43

spriedums parāda to, ka nevainīguma prezumpcija mūsu valstī neeksistē kā tāda. Jebkurš var citu atzīt par vainīgu tikai pamatojoties uz avīzēs izlasītām ziņām, personīgām antipātijām vai medijos mākslīgi konstruētu naidu. Tā ir naida un prettiesiskuma leģitimizācija. Tagad katram būs ļauts piesedzoties ar "subjektīvo viedokli" piesavināties tiesas funkciju atzīt kādu par vainīgu. Nākamā stadija - katram būs tiesības fiziski izrēķināties ar katru, ja viņš saskaņā ar savu "subjektīvo viedokli" uzskatīs, ka kāds ir "vainīgs". Tas ir visu karš pret visiem. Tagad vajadzētu atcelt nevainīguma prezumpciju oficiāli ar saeimas lēmumu. Judins varētu izstrādāt konkrētus grozījumus kriminālprocesā. Lai gan, tas būs visai pagrūti, jo nevainīguma prezumpcijas princips ir nostiprināts cilvēktiesību deklarācijā, kura Latvijai ir jāievēro. Šeit smagi ož pēc Eiropas cilvēktiesību tiesas un kārtējām kompensācijām. Tiesnešu darba kvalitāti varētu būtiski uzlabot, ja katru tādu kompensāciju maksātu nevis valsts, bet lēmumu pieņēmušais tienesis no personīgās kabatas.

Atbildēt

Janis

01.07.2014. 10:22

»

janis

Cilvēks, kas pamet ģimeni drīz pēc bērnu piedzimšanas, nav nekas cits kā nelietis, amorāls un izvirtulis, to pateiks jebkurš sevi cienošs ģimenes cilvēks. Tā ka visticamāk taisnība komentatoram par "Sprūdžu kā maukuli


Latvija tiek šķirtas 50% no laulībām. Noteikti tavā radu un draugu lokā ir vairāki amorāli nelieši un izvirtuļi. Aizej to viņiem pasaki, nevis piesārņo eteru.

Atbildēt

Pēcis

30.06.2014. 23:02

»

janis

Cilvēks, kas pamet ģimeni drīz pēc bērnu piedzimšanas, nav nekas cits kā nelietis, amorāls un izvirtulis, to pateiks jebkurš sevi cienošs ģimenes cilvēks. Tā ka visticamāk taisnība komentatoram par "Sprūdžu kā maukuli


Labāk ir kādu laiku pēc? :)

A kā Tu zini, kas kuru tur "pameta"? Jo ietekmīgais patiesības avots privātā dzīve rakstīja, ka viš redzēts vienā mašīnā ar "citu"? Tev pašam nešķiet minimums švaka argumentācijas ķēde?

Nevienu neaizstāvu, bet ar ko dzīvot vai nedzīvot kopā ir katra izvēle un Tev par citiem nav teikšanas. Varbūt šie tā bija sarunājuši jau 5 gadi atpakaļ - kad piedzims bērni tad šķirsies. Kas Tev par darīšanu? Tu esi dzirdējus/usi, ka šis par bērniem nerūpējas? A ja nu rūpējas vairāk, ka Tu par savējiem blakus dzīvodams? Protams, ja Tev vispār ir bērni un/vai ģimene. Ja nav, tad vēl jo vairāk Tavi teksti nav nekas vairāk kā apliecinājums interneta pieejamībai tvaika ielā.

Atbildēt

TAISNIBA

30.06.2014. 21:39

LAIMI VINS NEVIENAM UN LATVIJAI NAV ATNESIS

Atbildēt

janis

30.06.2014. 20:53

»

psihoterapeits

Iedzer kādu nomierinošu ripiņu vai atnāc pie manis uz konsultāciju - vai nu Tu briesmīgi skaud vai arī Tev dzīvē vienkārši neveicas. Trešais variants - reklamē žurnālu Privātā dzīve :-) Un visticamāk pats tēlo rūpīgu draugu, vīru vai pat ģimenes tēvu bet domas un darbi galīgi velk citā virzienā. Jo ...


Cilvēks, kas pamet ģimeni drīz pēc bērnu piedzimšanas, nav nekas cits kā nelietis, amorāls un izvirtulis, to pateiks jebkurš sevi cienošs ģimenes cilvēks. Tā ka visticamāk taisnība komentatoram par "Sprūdžu kā maukuli".

Atbildēt

Ja kāds

30.06.2014. 19:30

puņķutapa mani nosauktu par zagli bez pierādījumiem,es tiesātos tālāk,tas tika pateikts publiski un tienesei, manuprāt, tas bija jāņem vērā.

Atbildēt

Ontūns Mazpusāns© (lit.pseid.)

[R] 30.06.2014. 18:39

;)

Mediju ziņa (2012. gada 19. oktobris): Šīs valsts pašreizējais "vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs" E. Sprūdžs ( RP jeb "ZOO-voldiņa krustneši" ) esot publiski "paziņojis, ka ir nolēmis no amata atstādināt Ventspils domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu ( eks-PSKP, LunV / ZZS jeb "hūtes naftaspāķi" ), vienlaikus arī atklājot, ka par šādu rīcību ir izšķīries pēc Lemberga atbilžu saņemšanas uz viņam iepriekš nosūtīto ministra (Sprūdža) pieprasījumu, kā arī pavēstot, ka ilgāk vērtēt Lemberga jautājumu vairs nav jēgas, jo ministrijai (VARAM) ir svarīgāki jautājumi, ar kuriem nodarboties, turklāt no ministrijas puses ir apkopota pietiekami spēcīga un nozīmīga juridiska argumentācija, lai Lembergu varētu atstādināt no mēra amata". Savukārt, Ventspils pilsētas pašvaldības "tautas kalps" un "domes priekšsēdētāja 1. vietnieks infrastruktūras jautājumos" J. Vītoliņš esot publiski "atkārtoti uzsvēris, ka plašsaziņas masu informācijas līdzekļos izplatītais paziņojums par Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja A. Lemberga atstādināšanu no amata "rāda un demonstratīvi apliecina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra E. Sprūdža nekompetenci un neprofesionalitāti"...
-----

"Muļķu Zemes "valstī" = "sēras"..."
( "tekošā momenta atreferējums" = iz "O.M.© arChīva" )

Muļķu Zemē - "trakas lietas":
Patriecis no SILES vietas,
Pundurvepri "kaut kāds zeņķis",
"Hūtes" faniem = (to)tāls kreņķis:

"Kurš šo "valsti" smagi drāzīs,
Šmauks un laupīs, ķešās bāzīs,
Čakarēs un cirps pa pliko ~
"Trubaskrāniņš" = 'uzmests', tikko!!!

Kurš vairs "hūtes" zombijfaniem,
Ļaus pie SILES rīt, kā traniem,
Paliekas no treknās putras ~
"Šefu" drāž pēc "Kamasutras"?!?

Kurš no "komuņagām" veciem,
Riskēs celt uz ("bauru") pleciem,
To, ko Lemburģijas miestā,
"Trubas partorgs" 'laida sviestā'???

Kurš dos pavēles, pa cieto,
Sulaiņiem, kas bariem spieto,
Tur, kur Kungs (šiem) 'noliek kluci' ~
"Fīrers" peld pa (savu) šmuci!!!

Kurš pār "glupo pūli" valdīs,
Kurš dēļ sū#iem "matus skaldīs",
Kurš kā rūnīts teļš maus (ganos),
Kurš par Muļķu Zemi fanos?!?!?..."
...
Sēru 'muzōns' dārd pa skaļo,
Sēru kroņos skujas zaļo ~
Muļķu Zemes "valstī" = "sēras":
Kuram kurš pa... (ķēķi) spēra?...

=====

oriģinālversijas = "O.M.© blogā":

http://ontuns-m.blogs.lv

u.c.

Muļķu zeme "latv(ĀN)ija", XXI gadsimts.

Atbildēt

lol

30.06.2014. 16:43

»

FW

Lapsa un Co centīgi un metodiski apsaukājot Sprūdžu palīdzēja tiem, kuri vēlējās viņu kretinizēt, izstumt no politikas ar visām sarkanajām strīpām. Protams, Sprūdžs bija nepieredzējis, jauns politiķis un viegls mērķis. Tomēr tieši tādēļ politikā arī palikuši vien glumi konformisti. Un Lembergs...


Nevajag idealizēt nedz sprūdžu, nedz tiesu. Sprūdžs bija sīks ieliktenis, kuru noņēma no trases, jo viņš nemaz nespēja vilkt vezumu, ko bija pacēlis.
Visdrīzāk tas ir mājiens lembergam, ka atkal jāsāk dalīties, jo tiesās vēl arvien ir pietiekams lc/tp/v lobijs. Un priekšā divas instances.
Par lapsu viennozīmīgi skaidrs - stiprā puse šai blondīnei ir sadisms, jo tikai sadists var ķert uz ielas kaķus un kastrēt. Gribētos redzēt, ko teiktu lapsa, ja viņu kāds "glābtu" tādā pat veidā - atutojot, izkastrējot un nododot "labās rokās" vai sēdēšanai šaurā krātiņā.

Atbildēt

psihoterapeits

30.06.2014. 15:49

»

un nu

"20.novembris 2012 žurnāls „Privātā Dzīve” pieļauj, ka Sprūdžs ģimeni pametis, jo uzsācis attiecības ar paša vadītās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ministra biroja vadītāju Kristīnu Pelšu. Žurnāls publiskojis fotogrāfijas, kurās redzams, ka ministrs pastaigājas pa ielu, kā arī...


Iedzer kādu nomierinošu ripiņu vai atnāc pie manis uz konsultāciju - vai nu Tu briesmīgi skaud vai arī Tev dzīvē vienkārši neveicas. Trešais variants - reklamē žurnālu Privātā dzīve :-) Un visticamāk pats tēlo rūpīgu draugu, vīru vai pat ģimenes tēvu bet domas un darbi galīgi velk citā virzienā. Jo visvairāk sašutuši un svētulīgas sejas ir savilkuši tie, kas paši visvairāk grēkojuši. Ja neesi pamanījis, tad cilvēki precas un arī šķiras. Un dažiem tikai izdodas būt kopā ar vienu cilvēku visas savas dzīves laikā. Un ja vien nav vienlaicīgu atklātu vai slepenu attiecību ar diviem vai vairākiem cilvēkiem, tad to sauc par dzīvi.

Atbildēt

skumji

30.06.2014. 15:48

»

A. Margēvičai

Agnesei, kā vienai no RP un arī pieminētā Sprūdža politiskajām kapracēm, šito publicējot laikam šķiet, ka attīrās karma. Iespējams. Un pati par sevi, tā, protams, ir ļoti laba ziņa. Tikai retais nojauš, kā šis patiesībā kremt Lembergam, jo tikai retais un viņš pats saprot, cik nozīmīga ir šī sakāve ...


Tas patiešām ir nenormāli, ka Lembergs var darīt un runāt, ko grib un kā grib. Ar viņu neviens tiesāties negrib, jo tiesas izdevumi ir dārgi, bet citiem nav tikdaudz nauds sazagtas kā šim blēdim.
Taču , ja kāds aizskar likumīgo zagli, tad jārēķinās ar tiesvedību.

Atbildēt

un nu

30.06.2014. 15:31

»

nu un

ja būtu to pateicis sprūdžam acīs - visu cieņu. bet tagad - aizej stūrī, papulē savu štoku, un nomierinies


"20.novembris 2012 žurnāls „Privātā Dzīve” pieļauj, ka Sprūdžs ģimeni pametis, jo uzsācis attiecības ar paša vadītās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ministra biroja vadītāju Kristīnu Pelšu. Žurnāls publiskojis fotogrāfijas, kurās redzams, ka ministrs pastaigājas pa ielu, kā arī braukā vienā automašīnā ar Pelšu" tā ka štoku pulēt vari pats iet aiz stūra, vai stūrī, kā gribi, maukulis ir un paliek maukulis - pamatots viedoklis.

Atbildēt

just

30.06.2014. 15:24

Tā bija tikai 1.instance rajona līmenī, vēl divas tiesu instances stāv priekšā, šitais joks bija tāds PR gājiens JŪRMALAS tiesai, Lembim un Sprūdžam, nekas vairāk !

Atbildēt

nu un

30.06.2014. 14:20

»

:)

Sprūdž, Tu esi maukulis - tas ir subjektīvs viedoklis


ja būtu to pateicis sprūdžam acīs - visu cieņu. bet tagad - aizej stūrī, papulē savu štoku, un nomierinies

Atbildēt

A. Margēvičai

30.06.2014. 13:32

Agnesei, kā vienai no RP un arī pieminētā Sprūdža politiskajām kapracēm, šito publicējot laikam šķiet, ka attīrās karma. Iespējams. Un pati par sevi, tā, protams, ir ļoti laba ziņa. Tikai retais nojauš, kā šis patiesībā kremt Lembergam, jo tikai retais un viņš pats saprot, cik nozīmīga ir šī sakāve it kā nenozīmīgā lietā. Būs ļoti interesanti redzēt, kā ZZSņiki pamatos atteikšanos no prasības uzturēšanas Sprūdža rīkojuma lietā apelācijas instancē 20. oktobrī. Nešaubos, ka tieši tā notiks, jo katram, kas kaut mazliet ir iedziļinājies kaut publiski pieejamajos papīros ir skaidrs, ka tā tiesa arī Lembergam būs zaudēta. Otru sakāvi pret Sprūdžu, Lembergs atļauties nevar. Un potenciālajos koalīcijas partneros ir pietiekami Lembergam paklausīgu cilvēku, kas tik svarīgā lietā pakalpos vai neuzdrošināsies atteikt. Vispār jau skumji kļūst visu to lasot un rakstot.

Atbildēt

X

30.06.2014. 13:30

Manā paziņu lokā visi tie, kas kā dēles ir piesūkušās LV valsts naudiņām un aizsedzoties ar ciema, pilsētas vai novada jeb arī visas valsts interesēm vairo savu bagātību un ietekmi, sauc ne tikai par augoņiem un zagļiem. Tā ka Sprūdžs vēl bija ļoti maigs savos izteikumos. Šoreiz taisnība ir uzvarējusi.

Atbildēt

Zane

30.06.2014. 13:24

:) - bet Tu esi divkosis. Latvijā ciena laikam tikai tos džekus, kas krāpj sievas, izliekas ka ģimenē viss ir kārtībā un paralēli ievieš mīļākās. bet tos, kas pasaka, ka attiecības ir cauri un izšķirās, sauc dažādos vārdos. Lai šo nesauktu par šizofrēnisku attieksmi, to vismaz ir jādēvē par divkosību. Es daudz vairāk cienu tos, kas nemelo sev un pārējiem. Bet tas nu tā, arī tikai personīgs viedoklis. Ja interesē mans ģimenes stāvoklis - tad laimīgi precējusies un ar 2 bērniem. Bet neatbalstu tos, kas mokās paši, moka otru un bērnus, bet sabiedrības acīs tēlo laimīgo ģimeni. Kam tas teātris vajadzīgs?

Atbildēt

acis

30.06.2014. 13:18

Cepuri nost Jūrmalas tiesai, kuru Lembis šoreiz nespēja nopirkt. Un divkārt cepuri paceļu Sprūdža priekšā, kuram bija drosme un ticība tam, ka šajā valstī nedrīkst turpināt pirkt un pārdot politiskos lēmumus. Lielākā daļa ministru savos krēslos tikai imitē darbību un vislabākie reitingi ir tiem, kas nedara vispār neko, nevirza nevienu lēmumu, jo savādāk taču kādam kaut kas nepatiks un tad nu atspārdīs pēc pilnas programmas. Un piekrītu iepriekšrakstītajam, ka visi tie, kas zatleristu rindās ienāca un darbojās ideālu vadīti, nevis pa kluso dīloja ar oligarhu cilvēkiem, nevis atspārdīja paši savējos, tie ir prom. Pati partija iznīcināja savus ideālus un savus labākos cilvēkus. Palika tikai tie, kas prot tirgot dvēseles par jūdasa grašiem.

Atbildēt

:)

30.06.2014. 13:17

Sprūdž, Tu esi maukulis - tas ir subjektīvs viedoklis :))

Atbildēt

ciniķis

30.06.2014. 13:03

Tas patiešām ir labs precedents - visi tagad varēs da jebkā aizskart citu cieņu un godu pamatojoties uz šo tiesas spriedumu. Mans subjektīvais viedoklis ir, ka šī sprieduma tiesneši ir noziedznieki, kuriem ir jāsēž cietumā.

Atbildēt

FW

30.06.2014. 11:01

Lapsa un Co centīgi un metodiski apsaukājot Sprūdžu palīdzēja tiem, kuri vēlējās viņu kretinizēt, izstumt no politikas ar visām sarkanajām strīpām. Protams, Sprūdžs bija nepieredzējis, jauns politiķis un viegls mērķis. Tomēr tieši tādēļ politikā arī palikuši vien glumi konformisti. Un Lembergs.
Jo visus tos mēslus uz mirkli izmeta ārā no valdīšanas ne jau Lapsa, Delna, sorosīdi, vienotības un godprātības tribūni no Jaunā Laikā. Nē, visus Šleserus, Šķēles, Lembergus un citus no politikas izmeta zatleristi. Ideālistu daļa nu ir veiksmīgi sabradāta. Protams, Lapsa & Co tagad sevi attaisnojot ieņirgs - paši vainīgi, stulbenīšie naivie un tur jau arī bija kas rebes taisīja. Nu jā. Nenoliedzami. Tomēr tie pirmie ir nafig ārā, bet otrie - turpina veiksmīgi šeptēties. Tāds lūk sausais atlikums, visgudrais Lato. Izskatās, ka kaķi ir tava stiprā puse, ne šahs.

Atbildēt

kolēģis

30.06.2014. 10:24

Hā,no Lembiņa visa ši, tā saucamā elite, baidās kā no nāves. Nauda, nauda, nauda nāca un nāk, un par to jāklusē un viņš jāpiecieš.

Atbildēt

Anonīmais Šakālis

30.06.2014. 10:19

Nu tas, ka Lembergs nav augonis, laikam tā kā toč būtu pārnestā nozīmē. Jams tiešām izskatās pēc personas, nevis pēc ādas izsituma!

Atbildēt

Arī viedoklis

30.06.2014. 09:28

Lieliski! Paldies Jūrmalas tiesai. Tagad jebkuru sev netīkamu personu varu publiski dēvēt par maitu, kamgaru un mēslu, kurš peld pa virsu, jo tas ir tikai mans subjektīvais viedoklis. Nu tad sākšu - gandrīz visi bijušie premjeri un lielākā daļa mūsu pašdēvētās "elites" droši varu ieskaitīt šajos raksturojumos.

Atbildēt

Zatuleviters

30.06.2014. 09:20

Toties Kukulēns tagad sēž Ventspils brīvostā. Cool!

Atbildēt

ALLA

30.06.2014. 09:15

Vo joki. Ja izteikumi "zaglis" un "augonis" nav jāsaprot burtiski, tad tiesas kungiem būtu jāizskaidro, kā šie izteikumi jāsaprot

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...

21

Sankcijas. Retorika un realitāte

FotoŠī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz šim ieviestās sankcijas pret Krieviju un to efektivitātes trūkums. Ne visam rakstā teiktajam varu piekrist, tomēr attiecībā uz sankciju zemo efektivitāti pilnībā atbalstu autora viedokli. Kāpēc tas tā, par to arī būs runa zemāk.
Lasīt visu...

21

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

Foto"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...