Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

klods

31.05.2017. 09:52

kā mainīt vēlēšanu tehnisko kārtību-
http://tvriga.com/sabiedriba/252-vai-sis-velesanas-bus-godigas

Atbildēt

cd

29.05.2017. 20:20

»

AB

Nedod gan, jo likumā nav noteikta robeža, pēc kā vērtēt vēlēšanas ir notikušas vai nē. Valdošajam režīmam tas pat palīdz, jo nav kritēriju, pēc kā vērtēt - vēlēšanas bija spēkā vai nē. Valdošais režīms pateiks - mūs atbalsta, par mums balso, mēs esam leģitīmi...


Nepiedalīšanās ir esošā režīma graušana, par ko var norauties uz vajāšanu no varas puses, piedalīšanās ir šās sistēmas afbalstīšana un stiprināšana. 100%
Lai tev veicas stiprinot padomju atkritumu režīmu!

Atbildēt

nu bet dabiski

29.05.2017. 19:53

»

Parfjonovs Ašs

Neinteresē, pilnīgi neinteresē


tava problēma, tikai un vienīgi.

Atbildēt

Maniaks

29.05.2017. 18:53

»

Nikolajs Buivids

Kungi, jūsu aicinājumi neiet uz vēlēšanām, var būt kvalificēti kā aicinājumus neizmantot cilvēka tiesības, kuri ir garantētas ar Satversmes. Vai nebaidāties jūs no kriminālvajāšanas


Redzi, draudziņ, kā tu pamazām atklāj savu dabu! Vēlētāju, maldinot ar solījumiem, aicina uz vēlēšanām! Bet es aicinu nepiedalīties, nekļūt līdzvainīgiem un līdzatbildīgiem, balsojot par likumīgiem noziedzniekiem, kas politiski valsti noveduši bankrotā, latviešu tautu genocidē. Ar laiku būs plašas reklāmu kampaņas ar aicinājumiem izmantot savas cilvēktiesības, nepiedaloties vēlēšanās, izmantot patiesu demokrātiju. LV ir totalitāra valsts un cilvēkus biedē ar visu ko, pat pretīgie ceļu policisti aptur uz ceļa pilnīgi bez iemesla un liek pūst alkometrā,, pazemojot satiksmes dalībnieku, kura braukšanas vēsture piejama katram policistam. Es aicinu un nebaidos, jo tās ir manas tiesības un pat pienākums nepiesārņot savu domāšanu, uzklausot melīgus solījumus, pienākums pret sevi - netērēt laiku un nedoties sevi pazemot pie vēlēšanu urnām, jo tur patiešām ierodas pilnīgie lohi, man kauns būt starp viņiem.

Atbildēt

Lopu Dakters

29.05.2017. 18:48

»

Nikolajs Buivids

Kungi, jūsu aicinājumi neiet uz vēlēšanām, var būt kvalificēti kā aicinājumus neizmantot cilvēka tiesības, kuri ir garantētas ar Satversmes. Vai nebaidāties jūs no kriminālvajāšanas


Šālē dillēs ja gribi tad ej tērēt savu laiku, citi paši izlems tērēt savu laiku demokrātijas imitācijas balagānam, vai nē

Atbildēt

Parfjonovs Ašs

29.05.2017. 18:44

»

C.E.N.Z.Ū.R.A ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS

Latvijas Republikas SATVERSME...


Neinteresē, pilnīgi neinteresē.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

29.05.2017. 18:09

Kungi, jūsu aicinājumi neiet uz vēlēšanām, var būt kvalificēti kā aicinājumus neizmantot cilvēka tiesības, kuri ir garantētas ar Satversmes. Vai nebaidāties jūs no kriminālvajāšanas?

Atbildēt

??

29.05.2017. 18:09

»

Nikolajs Buivids

"Nepiedalīšanās ir esošā režīma stiprināšana


Dīvaina loģika! Balsu nodošana par valdošo režīmu izrādās šī režīma vājināšana, bet atteikšanās režīmu atbalstīt ar savām balsīm - režīma stiprināšana.
Tātad kalpojot režīmam, mēs režīmu vājinām, bet atsakoties režīmam kalpot , mēs režīmu stiprinām.
Cik rievas smadzenēs ir vajadzīgas, lai kaut ko tik "gudru" izdomātu?!

Atbildēt

AB

29.05.2017. 16:42

»

xx

Precīzi


Nedod gan, jo likumā nav noteikta robeža, pēc kā vērtēt vēlēšanas ir notikušas vai nē. Valdošajam režīmam tas pat palīdz, jo nav kritēriju, pēc kā vērtēt - vēlēšanas bija spēkā vai nē. Valdošais režīms pateiks - mūs atbalsta, par mums balso, mēs esam leģitīmi.
Valdošajam režīmam pietiks, ja viņu atbalstītāji nobalsos. Gluži kā 1940. gada "Saeimas" vēlēšanās. Un viss. Tāpēc tagad ir strīds - bija okupācija vai nē. Kāda okupācija, ja bija vēlēšanas?
Domājiet ar galvu. Nepiedalīšanās ir esošā režīma stiprināšana.

Atbildēt

xx

29.05.2017. 12:17

Savu viedokli var paust gan balsojot , gan nebalsojot . Nekur nav rakstīts , ka obligāti jābalso . Ja nav par ko balsot - nebalso ! Un tā būs vislielākā un vienīgā problēma visiem pie varas un publiskajām naudas plūsmām esošajiem - ja ievērojams daudzums vēlētāju būs izvēlējušies savu attieksmi paust nepiedaloties vēlēšanās . Tad šo vēlēšanu leģitimitāte var kļūt apšaubāma .

Atbildēt

Ņemiet vērā

29.05.2017. 08:37

kaut arī Vēlēšanu likumā "ar gudru ziņu" nav noteikts minimālais vēlētāju skaits, lai vēlēšanas varētu uzskatīt par notikušām, tomēr masveida vēlēšanu boikots valdošajam režīmam ir bīstams, jo dod tiesības apšaubīt nākamās valdības vai pašvaldības leģitimitāti (tiesības pārstāvēt valsts vai novada iedzīvotājus) Tieši tāpēc jau arī cilvēkiem visu laiku pirms vēlēšanām cenšas iestāstīt, ka "kaut arī nav par ko vēlēt, bet vēlēt ir jāiet" un doti tādi "vērtīgi" padomi kā mest urnā tukšas aploksnes, nosvītrot biļetenā visus kandidātus u.t.t Valdošajam režīmam galvenais ir jūs aizmānīt uz vēlēšanām, bet par ko un kā jūs tur vēlēsiet, viņiem ir "pie kājas". Svarīgi ir tas kāds procents balsstiesīgo šajās vēlēšanās ir piedalījies, JO JŪSU DALĪBA VĒLĒŠANĀS NOZĪMĒ, KA JŪS ŠĪS VĒLĒŠANAS ATZĪSTAT PAR GODĪGĀM, DEMOKRĀTISKĀM, TĀDĀM KAS ATSPOGUĻO JŪSU BRĪVO GRIBU.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

29.05.2017. 07:57

»

Elementārā mācība protesta balsojumam:

Galvenais - piedalīties!!! Un galvenais - nodot TUKŠU APLOKSNI - tas nozīmē balsot PRET VISIEM SARAKSTIEM, jeb pret valdošo politisko bandītu mafiju...


Protams vēlēšanās piedalīties vajadzīgs. Citādi pie varā paliks tie paši, par kuriem obligāti nobalsos tie, radi, draugi, kuriem ir siltas maižu vietas. Bet pat ja jums nav izvēles, tad balsojiet ar tukšu aploksni - pret visiem.

Atbildēt

pareizais

29.05.2017. 05:56

Pašreizējais vēlēšanu likums ir “šizofrēnisks
Klementijs Rancāns
30.01.2017.

Spēkā esošais Vēlēšanu likums ir patiešām arhaisks, novecojis, nesaprotams, vēlētājus maldinošs. Šī iemesla dēļ izraudzīts šāds apzīmējums. Protams, lasot šo likumu, neko apšaubāmu nemanīsi, ja to nelasi un neizvērtē kopumā vai neesi analizējis visu vēlēšanu procesu.
Tikai nopietni tajā iedziļinoties, redzi, ka starp likuma pantiem trūkst loģikas, trūkst risinājuma, trūkst sakarības starp pantiem, kā arī ir jāizdomā vairāki noklusēti risinājumi, kas izsauc daudzus jautājumus, uz kuriem likumā nevar atrast atbildes, ja nelasi to starp rindām.
Vēlēšanu likums neatbilst tiesiskas valsts principiem, nenodrošina taisnīgas vēlēšanas.
100 Saeimas locekļus var ievēlēt tikai pieci vēlētāji, un vēlēšanas ir notikušas. Te nu arī ir tas arhaisms, kas ir jāizlasa starp rindām. Protams, šāda abstrakta vēlēšanu dalība nemēdz būt, bet teorētiski iespējama. Fakts ir tāds, ka vēlēšanas ir notikušas jebkāda vēlētāju skaita gadījumā.
Tu neesi apjautis, ka, ja vēlēšanās piedalās kaut tikai pa vienam balsotājam apgabalā, kuri nobalso par deputātu kandidātu kvotām apgabalos, vēlēšanas ir notikušas, 100 Saeimas deputāti ir ievēlēti. Teiksi: "Tā tas nevar varbūt, tas taču absurds!"
Tieši tā, tas ir absurds. Netici, izlasi likumu, varbūt sapratīsi, bet lasi to vismaz piecas līdz desmit reizes. Lasi arī "starp rindām", piedomā, citādi nevarēsi atrast konkrēti atbildi uz jautājumu par to, cik vēlētājiem ir jāpiedalās vēlēšanās, lai uzskatītu, ka vēlēšanas ir notikušas vai nenotikušas. Vēlēšanas ir notikušas, ja ir ievēlēti 100 Saeimas locekļi, tas ir viss.
Saistībā ar iepriekš teikto ir svarīgi saprast, ka draudi neiet uz vēlēšanām vai, ka tās vajag ignorēt, patiesībā neko nevar ietekmēt. Vai patiešām, pakļaujoties tādiem musinājumiem, mēs varam nodarīt nopietnu kaitējumu sev, sabiedrībai un valstij?
Visi šie aicinājumi saistībā ar balsošanu vēlēšanās drīzāk izskatās kā provokācija. Nav izslēgts, ka šādā līmenī spriež cilvēki, kuri ir politiski neinformēti, neizprot politisko sistēmu. Apzināta nepiedalīšanās vēlēšanās, vienaldzība pret savas valsts politiskajām norisēm ir sava veida nodevība, bezatbildība.
Nav šaubu, ka likumā būtu bijis jāparedz elementāri nepieciešama norma, kas nosaka, ka, ja vēlēšanās nepiedalās, piemēram, vairāk nekā puse no iepriekšējās vēlēšanās piedalījušos skaita vai citādi, atzīstams, ka vēlēšanas nav notikušas. Tad arī varētu spriest, vai ir vērts piedalīties vēlēšanās, vai tās ir iespējams ignorēt, lai piespiestu mainīt likumu.
Vēlēšanu likumā paredzēta dziļi slēpta viltība, kas ir plusu likšana vai svītrošana
Vēlēšanu likuma 23. panta 2. un 3.daļā var lasīt: "Vēlēšanu zīmē pretī kandidātu uzvārdiem vēlētājs pēc savas izvēles var izdarīt atzīmi "+", neizdarīt atzīmi vai svītrot kandidāta vārdu vai uzvārdu. Atzīmi "+" pretī kāda kandidāta uzvārdam vēlētājs izdara, ja viņš īpaši atbalsta šā kandidāta ievēlēšanu. Ja vēlētājs neatbalsta kādu no šajā vēlēšanu zīmē esošajiem kandidātiem, viņš svītro šā kandidāta vārdu vai uzvārdu. Vēlētājs var ielikt aploksnē arī negrozītu (bez atzīmēm) vēlēšanu zīmi.”
Šī likuma procedūra izskatās patīkamā spēlīte ar deputātu kandidātu sarakstiem, piešķirot tiesības izsvītrot kandidātus, kas it kā nozīmē nobalsot pret kādu no tiem. Nekā nebija! No saraksta neizsvītrosi nevienu. Tu vari ar svītrojumu deputātu kandidātu vienīgi pabīdīt sarakstā par vienu vietu uz leju, ne vairāk. Tā kā sarakstā parasti ir vairāk deputātu kandidātu, nekā paredz kvotas šajā apgabalā, var gadīties, ka ar daudziem svītrojumiem izdodas deputātu kandidātu nobīdīt ārpus ievēlamo deputātu kvotas, bet uz "rezerves sola" paliek viss saraksts.
Otra pozīcija, kurā likums tev iedod vēl vienu patīkamu spēlīti, ir tāda, ka balsojot tev ir tiesības kādam vēlamam kandidātam vai radagabalam, ģimenes loceklim ierakstīt plusu (+). Tas nozīmē nobalsot ar divām balsīm, tu par viņu nobalso un sarakstā par vienu pārbīdi uz augšu.
Vienlaikus deputātu saraksta listē, kuru tu gatavojies iemest vēlēšanu urnā, tev ir atļauts izsvītrot visus citus kandidātus vai tikai vienu. To, kurš sarakstā ir pirms "tava" kandidāta. Kas tur slikts? Patīkami! Nekas nav slikts, bet līdz ar šo "Zīgerista banānu" tu esi piekrāpts. Neticami?
Šādas manipulācijas neko nopietnu nedod rezultāta ietekmēšanā. Plusu likšana vai svītrošana šī likuma apstākļos ir slazds vēlētājiem. Tas ir veids, kā viņus pievilināt nobalsot par nevēlamu partiju, ar to radot iespaidu, ka tev ir iespējas ietekmēt rezultātu. Padomā, cik gan liela jēga tādām manipulācijām salīdzinājumā ar to, ka tev sajauc galvu un atņem brīvu, neietekmētu izvēli.

Atbildēt

...

29.05.2017. 04:50

»

nu nē!

šo laikam sistēmas produkts vai skrūvīte raksta - tieši esošā sistēma, esošais vēlēšanu likums NAV DEMOKRĀTIJA


Šāda sistēma ir visās Eiropas valstīs. Ja tā nebūtu, tad mūs nebūtu pieņēmuši ES, eiro zonā, OECD. Un starptautiskās organizācijas visu laiku būtu mums sējušās klāt par to, ka likumu bāze ir nepiemērota funkcionējošai demokrātijai. Tikai tas nenotiek, jo Latvijas pārvaldes sistēmu pamati ir gana kvalitatīvi.
Ja gribi savādāku pārvaldi, ievēli/uztaisi sev tīkamu partiju. Mani tikai māc šaubas, vai šīs partijas programmu atbalstīs gana daudz ļaužu. Vai tikai nesanāk kaut kāda neskaidra ķēpa, kā, piemēram, tas raksts, ko te nesen ielika, ar virsrakstu "Vara un izvēle".

Atbildēt

nu nē!

29.05.2017. 00:55

»

...

Un kāda no tā jēga? Paralizējas darbs un jātaisa vēl vienas vēlēšanas, kurās tāpat piedalīsies tie paši, no kuriem, kā noprotu, jums netīk neviens. Esošā parvaldes sistēma (pārstāvnieciska demokrātija) ir pietiekami laba. Vienīgais veids, kā iegūt sev patīkamus pārstāvjus ir tos ievēlēt, vai pašam kandidēt...


šo laikam sistēmas produkts vai skrūvīte raksta - tieši esošā sistēma, esošais vēlēšanu likums NAV DEMOKRĀTIJA
tā ir partokrātija, mafijas varu aizstāvoša sistēma, ar ko nedrīkst samierināties, nedrīks iet un vēlēt mazāko kretīnu, pieklājīgāko zagli u.t.t.

Atbildēt

...

29.05.2017. 00:14

»

Elementārā mācība protesta balsojumam:

Galvenais - piedalīties!!! Un galvenais - nodot TUKŠU APLOKSNI - tas nozīmē balsot PRET VISIEM SARAKSTIEM, jeb pret valdošo politisko bandītu mafiju...


Un kāda no tā jēga? Paralizējas darbs un jātaisa vēl vienas vēlēšanas, kurās tāpat piedalīsies tie paši, no kuriem, kā noprotu, jums netīk neviens. Esošā parvaldes sistēma (pārstāvnieciska demokrātija) ir pietiekami laba. Vienīgais veids, kā iegūt sev patīkamus pārstāvjus ir tos ievēlēt, vai pašam kandidēt. Tas ir vienīgais pieejamais protests. Un vienīgais nepieciešamais.

Atbildēt

Elementārā mācība protesta balsojumam:

28.05.2017. 23:48

Galvenais - piedalīties!!! Un galvenais - nodot TUKŠU APLOKSNI - tas nozīmē balsot PRET VISIEM SARAKSTIEM, jeb pret valdošo politisko bandītu mafiju!
Par nodoto balsu kopskaitu (vēlēšanās piedalījušos vēlētāju kopskaitu) uzskatāms derīgo vēlēšanu aplokšņu skaits. Tātad, katra tukša aploksne paaugstina robežu, ko veido nepieciešamais 5% barjeras.
Piemēra pēc, pašvaldībā nobalsojuši 1000 pilsoņi, tad 5% pārvarēšanai jāsavāc vismaz 50 balsis... Ja tukšas aploksnes iemetuši 951, tad neviens nav ievēlēts, jo nav pārsniedzis 5% - totāls tautas NĒ pastāvošajai noziedzīgajai pārvaldei. Ja dīvāna aktīvisti neizkustina savas pēcpuses un balsot aiziet tikai puse, jebkuram mafijas sarakstam jau pietiek ar 25 balsīm...
PIELECA?

Atbildēt

...

28.05.2017. 23:46

Galiņa kungs, labākais variants ir kaut kas, kas atbilst nākotnei, t.i., nav pārmērīgi konservatīvs un ir vērsts uz globalizāciju. Es balsošu par Vienotību, bet LRA+LA arī nav smādējami. Tāpat nesen parādījās tādi Progresīvie - arī interesanti, bet viņiem ir problēmas ar ekonomikas izpratni, jo viņi plāno nacionalizēt uzņēmumus, kas nav izdevīgi.

Atbildēt

Pareizi

28.05.2017. 22:53

»

vēlētājs-svītrotājs

Neiesi balsot?Tavā vietā iemetīs biļetenu kā vajag


Neiet balsot - tu esi nodevējs, bez smadzenēm, ne vairāk. Pareizi teikts - kurš neatnāks, tavu vēlēšanu zīmi vienmēr var iemest paši vēlēšanu komisija, par ko viņi ieinteresēti.

Atbildēt

NU JAU PIETIEK!

28.05.2017. 22:20

Ar šo vēlēšanu sistēmu un aitām vēletājiem nekādas izmaiņas nav iespējamas.

Atbildēt

vēlētājs-svītrotājs

28.05.2017. 22:18

Neiesi balsot?Tavā vietā iemetīs biļetenu kā vajag.

Atbildēt

:D

28.05.2017. 22:04

»

Atbrivotajs

Neiet uz velesanam aicina kremla provokatori. Vinu veletajs skries obligati . Latviesi atkal paliks ar garu degunu .Riga ,ja visi piedalitos velesanas, krievu tanku gaiditaji obligati zaudetu


Ģenētiski defektīvais Atbrīvotāj, atgādināšu, ka NAcisti pat pašvaldību vēlēšanās apsola etniskās tīrīšanas. Broka: Latvijas simtgadē–latvisku Rīgu

Atbildēt

Ferdinands

28.05.2017. 22:03

Es to saprotu tā: Mafija mani apzags simts reizes, lojālā mafija jeb mazākais ļaunums deviņdesmit deviņas. Par cik starp šiem skaitļiem nav būtiskas atšķirības, vienīgais pieņemamais variants ir boikots.

Atbildēt

Atbrivotajs

28.05.2017. 21:52

Neiet uz velesanam aicina kremla provokatori. Vinu veletajs skries obligati . Latviesi atkal paliks ar garu degunu .Riga ,ja visi piedalitos velesanas, krievu tanku gaiditaji obligati zaudetu.

Atbildēt

xoho

28.05.2017. 20:24

Nu, piedalies. Nepiedalīties taču vēl drīkst? 3.jūnijā būšot vēss, es laikam neiešu, negribu saķert "kolaboranta triperi".

Atbildēt

Maniaks

28.05.2017. 15:49

Mafija ir tikai viena - 4. maija cekistu un ćekistu vara, kuras vadîba ir Krievijas FSB, kas pàrkrievo Latviju, padzenot no Latvijas ar ekonomikas destabilizèśanu latvieśu tautu. Piedaloties vèlèśanàs śî sistèma tiek atbalstîta - jo varai ir divi spàrni - Saskaña un tà saucamà Saeimas labèjo partiju koalîcija. Basojot par vienu, vai otru, rezultàts nemainàs.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...