Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

garamgajejs

05.03.2011. 20:10

Beidzot sakarīgs raksts par šo tēmu.
Neesmu redzējis nevienu, kas lāsteku dēļ staigātu ar kasku, kaut gan "valsts nenodrošina" jumtu tīrīšanu. Tas pats arī šajā gadījumā - jāsoda tie, kas:
- publicē personas datus I-netā;
- izmanto svešu personu datus kaut kādu savu mērķu sasniegšanai.
Un tas ir izdarāms daudz vienkāršāk nekā supersarežģītu un dārgu datu aizsardzības shēmu izveidošana, kas sagādā neērtības VISIEM. It sevišķi tas attiecas uz VID ESD kā šās epopejas turpinājumu.
CSP gadījumā datus izmantos statistikai un masveida "svešu datu labotāju" uzdarbošanās nav prognozējama. Savukārt konkrēta cilvēka faktiskās adreses noskaidrošanai iespējams izmantot ievērojami vienkāršākas metodes.

Atbildēt

Rrrr

05.03.2011. 14:42

Skaitīšana. Man gan būtu labāk paticis, ja prasītu arī cik valodu zinu? Vai lasu grāmatas, vai ir @ mājās utt. Tas ir, redzētu tautas intelekta līmeni. Tagad nožēlojami

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenīte

04.03.2011. 14:08

**********************************
...jā, vēl aizmirsu pateikt !!! - tā, ka labi asī pasteidzaties, lai jūs būtu pirmie ...nav ko vilkt garumā ...

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenite

04.03.2011. 14:05

>> AIAIAI
***************************
AiAiAi
03.03.2011. 11:43

Un kam gan šāda slima ideja varētu ienākt galvā - iet iekšā ar cita cilvēka personas datiem un mainīt informāciju? Vai tā rezultātā, ka atzīmēšu, ka viņam ķemertiņš ārā,iestāsies sekas - WC pazudīs un nokārtoties būs jāiet piemājas parciņā? Jādomā, ka nē.
***************************************
...teikšu, kā ir !!! - vot, šitam gan es nepiekritu ...pilnīgi pieļauju iespēju, ka man vienā brīdī piegriezīsies LIKUMĪGS, bet, liekas, tieši tādēļ neauglīgs, mana cīnīņa ceļš ... un es varētu pieņemt citu, tā teikt, netradicionālu -piesmiešanas taktiku ...un tīri ļaunīgi atriebigas ņirgas pēc sarakstit iekšā tai anketā visādas muļķības ... vēl, jo vairak, ka man tie Lapsas pieminētie Uzņēmumu reģistra dati mājās stāv lielā kaudzē par daudziem un dažadiem ... un tādiem, kā, piem., "Juglas Namu" Pavlovskis, Viņķeļu Juris, Sproģe Rasma vai individuālais komersants "TSB" Mairis Mežinskis ...varetu sagādāt kādu viegla izbrina bridi ...

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenite

04.03.2011. 13:49

>> VĀRDS
**************************
Vārds
04.03.2011. 02:24
>Paija:

kadēļ personas kodā ir skaidri un uzskatāmi pieprasīti personas dzimšanas datums un tas jazin visai pasaulei

To tavus saucamos personas datus tu tāpat esi visiem darījusi zināmu publiskos iepazīšanos portālos un kur tik vēl ne. Tas ir tikai normāli, ja ir zināmi personas dzimšanas dati, jo kā tad zināt piemēram veikalā vai ir tev 18 gadi vai nav. Tāpat neapsveiks tevi darbā dzimšanas dienā un uzmetīsi lūpu, kā tad tā neviens nepapūlējās uzzināt, kad esi dzimusi. Neredzu tur nekādu problēmu, savu vecumu tāpat nenoslēpsi un to ka esi taisīta jāņu naktī.
************************************
... teikšu, kā ir !!! - ARĪ grūti nepiekrist ...tā bābiskā koķetēšana ar sava vecuma slēpšanu man vienmēr likusies nedaudz ņirdzīga ...

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenite

04.03.2011. 13:43

>> PAIJA
*****************************
paija
02.03.2011. 23:29

Ir parkāpts likums par fizisko personu datu aizsardzību un tam ir jāaizsarga kaut vai viens cilveks. Cik cilvēku tiesības tad lapsasprat drīkt parkapt ,lai būtu tiesības brēkat? Ko tad LapsA pats brēkā un skrien pa tiesām ,kad parvalde nesniedz viņam kadas ziņas, kas visu sabiedrību nemaz neinteresē
*************************************
...teikšu, kā ir !!! - vispār grūti nepiekrist ...

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenīte

04.03.2011. 13:40

>> RECENZENTS
*****************************
...jā, viss !!! - Lielākas piepūles vērts tu neesi ... tu jau ari sevi pažēloji, ja saka smalkjutigi - un iesiti iekšā vien banālu, primitīvu, apvazātu teicieniņu ...

Atbildēt

lasītājs

04.03.2011. 13:36

Starp citu autors neminēja, ka CSDD jau labu laiku atpakaļ bija iespējams reģistrēties ar personas kodu un pases nr, aplūkot sev piederošos transportlīdzekļus, savu bildi un vēl ko citu. Pie tam sistēma vēl darbojas, lai pārliecinātos https://e.csdd.lv/?menuID=6 .

Atbildēt

Recenzents

04.03.2011. 12:22

to RD un VD sirdsdraudzenite 03.03.2011. 18:51

... nabaga apdalītais "Recenzents" ...
________________________________________________

Un tas ir viss, ko vari uzrakstīt?
Informēju - kad dalīja, manis mājās nebija.

Atbildēt

sursurs

04.03.2011. 08:25

Gandrži pilnībā varu pievienoties autora teiktajam.
Jau pirms 01ā marta sākās klaigāšana pa visu twitteri, ka ārprāts, ārptāts - kam viņiem mani i-bankas dati utt. Tas, ka šie dati nepieciešami tikai autorizācijai, nevis tā vienkāŗsi kkur jānorāda - par to neviens neiedomājās. Tāpat arī vēlāk par tiem pases datiem.
Ja kāds ir TIK stulbs, ka publicē savus datus pa labi pa kreisi, tad tikpat labi viņš var arī savu i-bankas paroli un kodu karti iebāzt kkur internetā. Pret idiotiem neviena sistēma nav pasargāta.
Turklāt šie dati tiek izmantoti statistikai - tur aizpildot anketu nebija jānorāda nekas tāds, kas varētu kādam tiešām šķist baigi interesanti/ noderīgi, un, kas varētu raisīt kādu kriminālu interesi... Tad jau draugiem.lv profilos var atrast daudz vairāk sensitīvas info.

Atbildēt

Vārds

04.03.2011. 03:26

Un tas komentārs par bijušajiem slimajiem vīriem ir vienkārši demagoģija. Tas būtu tikai ideāli, ka kāds tiešām pieslēgtos CSP ar svešiem datiem, tad iesēdināt varētu kā nemetas, beidzot. Tas jau ir krimināls. Jo citādi šiem izsekotajiem klāt netikt.

Atbildēt

Vārds

04.03.2011. 03:24

>Paija: kadēļ personas kodā ir skaidri un uzskatāmi pieprasīti personas dzimšanas datums un tas jazin visai pasaulei

To tavus saucamos personas datus tu tāpat esi visiem darījusi zināmu publiskos iepazīšanos portālos un kur tik vēl ne. Tas ir tikai normāli, ja ir zināmi personas dzimšanas dati, jo kā tad zināt piemēram veikalā vai ir tev 18 gadi vai nav. Tāpat neapsveiks tevi darbā dzimšanas dienā un uzmetīsi lūpu, kā tad tā neviens nepapūlējās uzzināt, kad esi dzimusi. Neredzu tur nekādu problēmu, savu vecumu tāpat nenoslēpsi un to ka esi taisīta jāņu naktī.

Atbildēt

zuze

04.03.2011. 01:44

Labrīt!
izlasot es gluži tāpat ka citi komentētāji pievērsu uzmanību - kas ir autors...
Elementārs piemērs iz mūsu nožēlojamās teļu dzīvītes, tā, lai pat L.Lapsam kļūst skaidrs.
Nu vecis, aizņemts darbā un tā, dzīvo ar mani, nu faktiski es pie viņa, bet anketu aizpildu es, pieminu veci un tā - viss skaisti.
Vecim mīļākā, aizpilda anketu un pieraksta veci pie sevis. Ar to nepietiek, ielien manā anketā un veci izdzēš.
Paiet gadi, nekas nevienam netiek novēlēts un tā ... pienāk mantošanas brīdis - un kurš ar kuru ir dzīvojis kopīgā mājsaimniecībā?

Atbildēt

lūk

03.03.2011. 20:53

Ar interesi paskatījos, izlasījusi, autoru. tiešām Lato Lapsa? Jūs maz, kas var pārsteikt. Bt āža kāa ir parādījusies ... Jūsu autorbizness jau arī nemaz nevar pastāvēt bez datu noplūdes, kad rakstāt grāmatas.

Atbildēt

.

03.03.2011. 20:49

Ja tuvākās vēlēšanas – pašvaldību organizāetu elektronisko balsošanu (veiksmīgi (tiešā vārda nozīmē) igauņi tā dara jau nsen), tad, piemēram, šlesera un new age nepārspēt. Vai to grib jaunformējamā partija ,,vienotība”. Cerams, ka shleserīshiem to nepateicu priekšā: pastuitējiet Kamparu amatā un viņa padotoes statiskakas dienestā šajā brīdī un tas atmaksāsies pat bez tieshas jūsu kā ,,ologarhu”līdzdalības/investīcijām, kas jāuzrāda kā vēlēšanu reklāmas oficiālie izdevumi. Zināms mehānisms ir testēts valstī, kurā nu dien gribētos dzīvot ievērojot likumu, BET valsts pārvaldības dienesti to nekādi neļauj, pat tautas skaitīšanas procesā ierindas personai labprātīgi piedaloties. KONSEKVENCES ŠAJĀ LIETĀ PARĀDĪS VALSTS LABAS PĀRVALDĪBAS IEDĪGĻUS, JA TĀDI IR. Vai PR PROCESU bāzēs/vadīs caur policejisku personas iebaidīšanu ar 250 Ls sodu … par ko – par vatteikšanos kļut par līdzdalībniekam apšaubāmi/aizdomīgi vai neprofesionāli veidotā procesā, kura kvalitāti (praksē neadekvāto) atzīst ministru kabineta locekļa līmenī (Vai citādi būtu izmeklēšana vai noskaidrošana?). Runa nav tikai par atbildību, bet sistēmiski izpaudušos darbību (1,5 dienas?), kuras rezultātā parādījušās attiecībā uz opersonas uzticētajiem datiem ,,tautas skaitīšanā” piedaloties labprātīgi saskaņā ar oficālajiem vienīgajiem publiski pieejamiem noteikumiem.
KAS NOTIEK? Raganu medības. Kampara k-gs, KĀDAI PAZIŅOJUMI VĒL SEKOS.
,,Piedalīšanās tautas skaitīšanā ir obligāta; sods līdz Ls 250" - ,,NOTEIKUMS" (kā to lai nosauc) AR ATPAKĻEJOŠU"
Raksta, ka ,,Sistēmas autoru stulbums ir neaprakstāms". Vai nav tieši pretēji, vai it kā ,,negribot"sistēmas veidotājiem nebija/ir dots uzdevums veidot tādu sistēmu, kāda tā arī ir izveidota. Piem., Pentagona ,,sistēmas" (loģiski ,taču drošākas, vai ne?) drošība taču atšķirsies no ,,Latvijas tautas skaitīšans sistēmas", kura izskatās, ir tā programmēta, LAI, manuprāt, NEBŪTU DROŠA. Tas kārtējo reizi parāda VALSTS !!! komunikāciju ar saviem pilsoņiem un iedzīvotājiem viņu datu/informācijas aizsardzībā. Šausmīgākais - tas ir neizbēgami, jo esi šīs valsts piederīgais, pat ,,aizbēgot" kaut vai uz Īriju. Vai nav līdzība ar čekas ,,sistēmu", kurai pieejamība/nepieejamība bija ļoti droša VISNEHUMĀNĀKO mērķu vārdā. Vienīgi tad, cik atceros, sabiedrība par to netika informēta< proti, teikts, ka ir deoši, piedalieties ...
Atklātības un vārda brīvību respektējot navaru nepajautāt, vai skaitīšana nebūtu jābokoitē? (Jo jautāt taču vēl nav aizliegts un sodāma akts?) Cik dzirdēts ir valsti ar attiecīgu sabiedriski režīmu, kur arī izteikts jautājums draud ar oficiālām represijām.) Kādas ie sakatīšanas izmaksas, vai ap 2 miljoni (izmaksas). Tās ilgākā laikā, kas ir pilnīgi iespējams, nebūtu jāpiedzen no ''šīs" SISTĒMAS izstrādes ofici'alajiem leg'alajiem dal'ibniekiem, laiakm jau ar'i Vlasts statistikas pārvalde vadības, kas pieņem lēmumus utt. Jāstājas pretī pret kaitniecību UZTICĪBAS GRAUŠANĀ VISAI VALSTS PĀRVALDES sistēmai!
KAMPARA k-gs, lūk tagad atkal iespēja amatos iecelt uzticamus un valstij lojālus ierēdņus, kādi, liekas, nevarētru būt Valsts statistikas pārvaldē un ne tuvu tur vien. Uz kāda pamata tagad sabiedrībai piedalīties tautas skaitīšanā, kas, iesoējams ir valsts līdzekļu izšķērdēšana vai, ja Jums tā patīk, neracionāla izmantošana, ja sistēma nav adekvāta/ nav ticamu datu drošība, nemaz nerunājo t par potenciālo privāto kaitējumu katrai ,,skaitāmajai'personai"?
Tagad ķeršot tos, kas apmeklējuši ,,sistēmas” caurumus, kuri, starp citu, ne no kurienes nerodas. Vai nav labi, ka šīs, maigi sakot, nepilnības tika uzrādīta? Vai, varbū, tomēr nē? Vai nav oficiālā rīcīna pēc principa, kas tēlaini ruājot, ,,zaglis sauc, ķer zagli”?
,,Vienotība” oficiālās (sabiedrībai arī publiskās) atbildes ,,bumba” ir jūsu pusē. Un arī rīcība.

Atbildēt

RD un VD sirdsdraudzenite

03.03.2011. 19:51

****************************
... nabaga apdalītais "Recenzents" ...

Atbildēt

jaanis

03.03.2011. 18:55

Labāk es kā muļķis mirtu, nekā kā pārgudrs dzīvoju!
Bet tu suns - se' būdā!

Atbildēt

jaani

03.03.2011. 18:52

varētu jau, protams, atkal pierakstīt vairākus ekrānus, lai Tu saprastu, par ko īsti ir šis skandāls, un par ko tas nav, bet ja Tu pats neesi pat tik spējīgs kā izlasīt 37 komentārus pirms rakstīt, tad šoreiz uzrakstīšu īso variantu -

jaani - Tu esi muļķis un jo ātrāk Tu ar to samierināsies, jo vieglāk būs dzīvot.

Atbildēt

jaanis

03.03.2011. 18:36

Vai ir zināms kaut viens nesankcionētas piekļuves un datu izmainīšanas gadījums? - Nē!
Par ko tad cepaties? Jums pamet kaulu, kurā iekosties, un jūs aizmirstiet par nekam nederīgo budžeta konsolidāciju un par pārējām šis zemes vareno cūcībām.

Atbildēt

bingo!

03.03.2011. 17:31

"to AiAiAi un Lapsas k-gam 03.03.2011. 16:09"
Vienkārši ģeniāls un reāls piemērs, ko prasās Lapsas kungam uzkārt kaklā, lai viņš vēlreiz apdomā savu nostāju.
Tādam slimam bijušajam vīram (un tādu ir simtiem, vismaz) ir noteikti zināmi visi vajadzīgie personas kodi un pases numuri, un finālā viņš elementāri uzzina, kur tad tagad un ar ko dzīvo viņa sliktā sieva (kas, protams, ir jāpārmāca), kas veiksmīgi pēc daudzu gadu mocībām ir pārvākusies uz vīram nezināmu adresi.
Līdz šim nezināmu.

Atbildēt

es

03.03.2011. 17:30

skaidrs ir viens te viss ir pakaļā.un jātinas prom.

Atbildēt

to AiAiAi un Lapsas k-gam

03.03.2011. 17:09

Varu tikai apsveikt, ja jums dzīvē nav nācies saskarties ar "kam gan šāda slima ideja varētu ienākt galvā - iet iekšā ar cita cilvēka personas datiem..."
Kā jau AiAiAi minēja, tā IR slima ideja. Diemžēl ir kaudzēm cilvēku, kam gadījies saprecēties ar širmovikiem-vardarbjiem, kas šķiršanās gadījumā ir apņēmušies nelietīgo bēgli noslaucīt no zemes virsas. Un nekāda policija nevar blakus izstāvēt katrai izsekošanai, katriem draudiem, katrai bērna izzagšanai no dārziņa utt. Vīriešiem tipiski ir šantažēt, mēģinot atņemt bērnu, sievietēm- īpašumus, abiem dzimumiem- izčakarēt nākamās attiecības (un tieši šo informāciju t.s. vāc- kur un ar ko dzīvo). Zinu gadījumus, kad cilvēki, baidoties par savu, savu bērnu un tuvinieku drošību, ir mainījuši dzīves vietas, lai paslēptos un iegūtu mieru. Uz 2 miljoniem iedzīvotāju tādu gadījumu būs varbūt daži simti (ceru, ka ne tūkstoši)- bet šie cilvēki datu pieejamības gadījumā ir NOPIETNI apdraudēti, jo te neiet runa par nejaušiem datiem (nesanāks šis-derēs cits), bet apzināti meklētiem konkrētu personu datiem.

Atbildēt

to "Marts"

03.03.2011. 16:49

patiess prieks, ka tomēr ir cilvēki, kas aiz kokiem spēj redzēt mežu - ne jau tajās teorētiski dažās kļūdainajās anketās ir problēma (visa skaitīšana kā tāda ir stipri aptuvens process), problēma ir faktā, ka nopietnus lēmumus pieņem cilvēki, kuri nespēj aptvert situāciju kopumā, ieskaitot teorētiskos riskus. Un nespēj ne tikai aptvert, bet arī godīgi atzīt kļūdas, kad tās jau sagremotas tiek ieliktas viņu mutē.

Atbildēt

Marts

03.03.2011. 16:45

>pods Tiesa, kļūda ir novērsta, kā tam jābūt. Tomēr teikt basta par agru. Tik rupjas un acīmredzamas kļūdas pieļaušana norāda uz kompetenci - uz spēju novērtēt riskus un izpratni kopumā. Nebrīnīšos, ja līdzīgs izvērtējums nav veikts arī citiem datu plūsmas posmiem no skaitītāja datora līdz datu bāzei, kur runa vairs nebūs par atsevišķu indivīdu datiem, bet veseliem iecirkņiem. Tautas skaitīšanas nozīmīguma dēļ atbildīgās personas būtu atstādināmas nekavējoties, lai nepieļautu turpmākus brīnumus.

Atbildēt

Zaibis

03.03.2011. 16:24

Viens no retajiem LL komentāriem kam var piekrist pilnībā.

Atbildēt

pods

03.03.2011. 16:21

Pilnīgi nepiekrītu Lapsas kungam! Šī bija rupja kļūda, tā ir atzīta un novērsta, basta!

Atbildēt

Ja kas

03.03.2011. 14:40

Patiesībā, lapsas kungs, datus var iegūt Lursoft datu bāzē, aplūkojot skenētās pieteikuma veidlapas par pārdesmit santīmiem. Līdz ar to datri pieejami elementāri par jebkuru, kas ir tā vai citādi reģistrēts UR

Atbildēt

vēl viens

03.03.2011. 13:10

un tad ieradās "hmm" (visticamāk, no Tvaika ielas), kas beidzot pasludināja, ka visi iedzīvotāji, kuriem ir nācies dot pases kopijas entajās iestadēs, īstenībā ir "izšļurinājuši savus personas kodus un pases datus pa labi, un pa kreisi".
Bravo, publika lauž krēslus. Virzam "hmm" par Latvijas galveno IT cilvēku.

Atbildēt

hmm

[R] 03.03.2011. 13:04

Kāpēc tikai brēkāt?
Ja jau LV iedzīvotāji paši atzīst, ka izšļurinājuši savus personas kodus un pases datus pa labi, un pa kreisi, apsviedīgākajiem Saeimas prātiem būtu jāizmanto iespēja apgūt kādus pussimts vai vairāk miljonus jaunu, "drošāku" personas kodu, un pasu ieviešanai! ;)

Atbildēt

to "nicky"

03.03.2011. 13:03

Kāpēc jūs savā komentārā nerakstījāt par Igauniju, ka varbūt labāk ir pārņemt viņu sistēmas, kas saistītas ar e-lietām.

Atbildēt

to "nicky"

03.03.2011. 13:01

Es varu nosaukt daudzas valstis, kurās norma ir izšaut visu ciemu, tikai tāpēc, ka kāds ne tā paskatījās uz galveno ciema vadoni. Un arī tur nevienam "pat doma prātā neienāk", ka tas nav īsti normāli.

Vai mums pārņemt arī šo pieredzi?

Atbildēt

vēl

03.03.2011. 12:59

Citēju AiAiAi:
Latviešiem dod tik iemeslu brēkt par jebko, pat īsti nejēdzot o čom reč.

Precīzi. Tieši to, cienītais AiAiAi, jūs arī darat.

Atbildēt

nicky

03.03.2011. 12:59

Paldies Lato! Lielisks raksts. Žēl tikai, ka rējēji-komentētāji ar sašķidrinātajām smadzenītēm nerimstās.
Tieši tāda pat tautas skaitīšanas sistēma darbojas Lietuvā, taču tur nevienam pat doma prātā neienāk, ka kāda datus varētu ņemt un pārveidot.

Atbildēt

to "AiAiAi"

03.03.2011. 12:55

Cilvēku stulbums ir bezgalīgs. Jūs rakstat: "Cik dīvainam cilvēkam ir jābūt, lai tāpat vien caurām dienām sēdētu pie datora, labotu anketu datus un radītu kļūdu patiesajā statistikā?"

Es paturpināšu:
Cik dīvainam cilvēkam ir jābūt,
- lai stundām/dienām ilgi sēdētu pie datora, lai rakstītu vīrusus, kuru rezultātā cietīs viņam nezināmi cilvēki;
- lai staigātu pa mežiem virinot mētelīšus;
- lai censtos ielīst visur, kur nav aizslēgts;
- lai censtos iedot kādam pa seju tikai tāpēc, ka "bez šļapi";
vai turpināt?

Bet takš dara to visu, vai ne?

Tur jau tā problēma, ka tādi kā AiAiAi nesaprot lietas būtību, un nesaprot, jo šī problēma tiešām uz viņiem neattiecas personīgi.

Bet būtība ir vienkārša - kārtējā reize, kad valsts mums kaut ko apsola, bet finālā visu sačakarē. Vai tiešām tagad vajadzēja klusēt un gaidīt, kad kāds šīs valsts "gudrais" izdomātu, ka tik elegantu autentifikācijas formu, kas ie pieejama visiem iedzīvotājiem (tas taču ir tik labi!), var pielietot arī citās vietās? Un ja nu tās citas vietas izrādās tiešām ar sprādzienbīstamu info?

Kapēc ir jāklusē, ka ir redzams acīmredzams valsts līmeņa stulbums?

Ja jūs būtu uzmanīgāk lasījuši zinošo cilvēku iebildumus, tad būtu pamanījuši, ka problēma nav tajā, ka valsts var iegūt kaudzīti ar muļķīgām anketām (to var sadarīt arī fiziskie apkārtstaigātāji).
Problēma ir neatbilstošu risinājumu lietošana problēmu risināšanā. Un kliegt, ka tas ir pofig, jau ir pataloģija, visticamāk neārstējama.

Atbildēt

nu ja

03.03.2011. 12:55

lapsas raksts šoreiz "garām" - grāvī!
vai nu neizpratne par lietas būtību, vai lapsam krustmāte statistikas pārvaldē strādā, nezinu, bet šādi raksti "atsit" vēlmi lasīt "pietiek.com"

Atbildēt

Jānis

03.03.2011. 12:43

Labs komentārs!:)

Atbildēt

AiAiAi

03.03.2011. 12:43

Un kam gan šāda slima ideja varētu ienākt galvā - iet iekšā ar cita cilvēka personas datiem un mainīt informāciju? Vai tā rezultātā, ka atzīmēšu, ka viņam ķemertiņš ārā,iestāsies sekas - WC pazudīs un nokārtoties būs jāiet piemājas parciņā? Jādomā, ka nē. tātad vienīgā motivācija - "sabojāt" statistiku. Cik dīvainam cilvēkam ir jābūt, lai tāpat vien caurām dienām sēdētu pie datora, labotu anketu datus un radītu kļūdu patiesajā statistikā? Man fantāzija par vāju, lai spētu iedomāties kādu reālu cilvēku, kam no tā būtu kāds reāls labums. Kārtējā vēlēšanās kaut pačakarēt čakarēšanas pēc. Lapsa ļoti precīzi uztvēris būtību.Latviešiem dod tik iemeslu brēkt par jebko, pat īsti nejēdzot o čom reč.

Atbildēt

W

03.03.2011. 12:31

Ojāram : Personas kodu iespējams nomainīt tikai adoptācijas gadījumā un arī tad ne vienmēr.

Bet kopumā, Gints Plivna visprecīzāk raksturoja esošo situāciju.
Turklāt, visiem tiem mazajiem tirgotājiem nemaz nav reģistrācijas DVI. Un kaut arī teorētiski viņiem nav tiesību glabāt manu pases kopiju, mīļā miera labad parasti tomēr piekrītu šai operācijai.

Atbildēt

Paija

03.03.2011. 12:29

Atvainojos par drukas kļūdām.

Atbildēt

Paija

03.03.2011. 12:29

God. Lapsas kungs, vai patiesi jūs negribētu noskaidrot jautajumu pēc būtības: kadēļ personas kodā ir skaidri un uzskatāmi pieprasīti personas dzimšanas datums un tas jazin visai pasaulei, drikajot to uz rēķiniem un citiem papīreļiem un to var mierīgi izmantot trešās personas.

Atbildēt

Cien (?) "cepts"

03.03.2011. 12:04

http://datubazes.wordpress.com/2011/03/02/atklata-vestule-centralajai-statistikas-parvaldei/

Ja jūs piekrītat Lapsam, tad man ir daži jautājumi:
Vai Jums ir pase?
Vai jūs zināt ar ko pase atšķiras no bankas kartes pin koda?
Kura ir tā robeža, kad jāsāk uztraukties par vārdu un darbu neatbilstību?
Kura ir tā robeža, kad piekļuve datiem ir nekaitīga/kaitīga
un visbeidzot:
Cik pamatota ir lielas naudas tērēšana, ja pats process pieļauj nederīgu datu iegūšanu?

Atbildēt

Ojārs=>Sieviete 03.03.2011. 00:29

03.03.2011. 12:00

Personas kodu ir iespējams nomainīt, neietverot tajā dzimšanas dienas datumu. Es tikai nezinu precīzi, kura iestāde no tām daudzajām Iekšlietu ministrijas PID, MID utml. par to atbild, taču tas teorētiski ir iespējams.

Atbildēt

cepts

03.03.2011. 11:56

Pirmo reizi piekrītu Lapsam.

Atbildēt

vēl

03.03.2011. 11:19

jebkuru, pat ļoti atmaskojošu rakstu, ļoti sabojā, ja kaut viens teikums ir uzrakstīts atklāti demagoģiski.
Rakstot par šo anketu lietu un veikt salīdzinājumus ar internetbanku kodu kartēm. pin kodiem un kodu kalkulatoriem ir IZCILI stulbi, kas liecina tikai par to, ka raksts ir domāts (nekā personīga) vidēja līmeņa mājsaimniecēm, kas ir ļoti tālu no visām IT/banku/drošības lietām.
Es ceru, ka PIETIEK.COM paši nav tik stulbi un saprot, ka reālajā dzīvē NAV NEVIENAS situācijas, kurās man būtu obligāti kādam jāatklāj savi pin un banku kodi, bet man NAV IESPĒJAMS neatklāt savus pasu datus ļoti daudziem cilvēkiem, bet ja es ļoti tos gribēšu turēt slepenībā.

Atbildēt

smart

03.03.2011. 11:18

Nu, valsts, kur ir TAVA atbildība? Atkal dubultā morāle?
P.s-Vai vēl vaininieki atrodas savā darbā?

Atbildēt

šoreiz garām

03.03.2011. 11:10

Lapsa - galvenais jau nav jautājums, vai kas slikts un cik slikts notiks, ja kāds šo iespēju izmantos. Šoreiz galvenā doma, kapēc tas aizgāja tik skaļi ir fakts, ka tas VISPĀR ir iespējams, pretēji iepriekš apgalvotajam, ka elekrtoniskā skaitīšana ir pilnīgi droša.
Un runa jau nav par tiem relatīvi nedaudzajiem numuru un pk komplektiem, kas atrodami googlē, problēma ir daudzajos simtos cilvēku, kam šie dati ir legāli pieejami. Tas, ka viņiem juridiski nav tiesību tos izmantot, neattaisno faktu, ka informācija IR pieejama trešajam personām. Un godīgi sakot, es šaubos, vai mūsu policija gribēs un varēs tikt līdz tam reālajam fiziskajam sliktajam cilvēciņm (kāda zilupes mobīlo telefonu veikala tirgonim), ja tas gribēs paspēlēties ar savā rīcībā esošajām ppasu kopijām. Un ja vēl viņš izrādīsies tik gudrs, ka zinās, ko nozīmē anonīmie proxy, un taml. lietas - ko tad?

Bet abstrahējoties no konkrētās tēmas - visu cieņu PIETIEK.COM, tā turpiniet. Pirms šī raksta uzrakstīšanas gan vajadzēja izlasīt Ginta Plivnas (tas neesmu es) atklāto vēstuli, tur daudz kas bija labi paskaidrots.

Atbildēt

Recenzents

03.03.2011. 10:36

Vai, Lapsa apraudājās, ka vienu iespējamo privātās dzīves bezmaksas infas pumpētavu piegrieza. Būs vien jāturpina maksāt visādiem Lursoftiem, lai dabūtu kaut ko, pārējo jau var piedomāt klāt. Tas, ka mūsu valsts pārvalde ir stulba vai korumpēta, skaidri zināms, tādēļ būtu labāk uzrakstījis par iepirkuma konkursu, kas šo "supersistēmu" CSP uztaisīja un par cik, kam viņi ir savējie un kāds no tā visa otkats. Tas būtu jautrāk.

Atbildēt

pārdevējai

03.03.2011. 10:23

Un vai zināt, ka firma, kurā strādājat, ir apliecinājusi Datu valsts inspekcijai, ka šādus datus uzglabās kā acurautu? Un vai zināt, kas firmai draud par to, ja tie noplūdīs?

Atbildēt

Bet

03.03.2011. 10:22

Ilmārs Poikāns jau tuvojas jūsu datiem!

Atbildēt

Cedgars Epeļs

03.03.2011. 10:11

-> Sievietei 03.03.2011. 00:29
Jā, diemžēl 1992. gadā tai vietā, lai paņemtu galvu rokās un izdomātu normālu savu personas identifikatora (koda) shēmu, bars tūdaliņu mutēm vaļā klausījās 'viedajos' rietumu 'konsultantu' padomos, kā rezultātā mums ir pusjukuša dāņa formula personas kodam. Zinot dzimšanas datumu, koda variantu ir mazāk par vienu tūkstoti, kas ir smieklīgi.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

Foto2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi vērtējama reklāma, par kuru esam saņēmuši iedzīvotāju pretenzijas. Uz vienas no autobusu reklāmām ir attēloti pieci dažāda vecuma bērni, sieviete un vīrietis, kā arī uzraksti “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni!”. Bet otra veida reklāma uz autobusiem ievietotā reklāma ietver politiskās partijas “Latvija pirmā” biedru kopbildi, kā arī uzrakstus “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni! Apvienosim Latvijas tautu!”.
Lasīt visu...

21

Mazliet par situāciju Ukrainā

Foto1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā skaitā “Vāgnera” grupu. Ir arī citi nelieli izrāvieni.
Lasīt visu...

21

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

FotoAizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr arī par tautu domāja. Vismaz tā varētu likties, pārlūkojot mediju publikāciju virsrakstus
Lasīt visu...

21

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

FotoVācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc tam tās atkal atkarot. Bērboka uzskata, ka nepieciešama jauna NATO stratēģija, kas ļautu nekavējoties un vispusīgi atvairīt Krievijas uzbrukumu. Baltijas valstu aizsardzība tad vairāk gultos uz Vāciju. Tā ka, iespējams, drīzumā Dievzemītē atkal būs pa pilnam vācu puišu, meiču un, velns viņu zin’, kas tur vēl dienē.
Lasīt visu...

21

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

FotoEnerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To mēs redzam gan Ukrainā, gan nu jau arī pavisam blakus Somijā un citviet Eiropā. Nebūsim naivi, tas nenotiek bez vietējo enerģētikas jomas pārstāvju iesaistes, – viņi ir kļuvuši par daļu no Krievijas energosistēmas. Daži neapzināti, jo viņi vienkārši dara profesionāli savu darbu, daži arī ļoti apzināti, pārstāvot Krievijas intereses Latvijā.
Lasīt visu...

21

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

FotoAttiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir vietējo krievvalodīgo identitātes konsolidācijas punkti. Un sociologiem ir daudzmaz skaidrs, kāpēc tas tā. Tie nav gluži piederības atraktori. Par tiem kalpo tā pati māju izjūta, un par to cits stāsts (cik plaši ietver mājas, sēta vai reģions Pribaltika).
Lasīt visu...

21

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

FotoTagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu Saeimas telpās. Nākamajā rītā deputāts tika palaists brīvībā. Kaimiņam kā aktierim izdevās izcila performance – samulsums, bailes, pēc tam varonīga apņēmība, kas atspoguļojās viņa sejā dažādos veidos. Tolaik Kaimiņam un viņa partijai vēl bija daudz fanu, kuri gaidīja elka iznākšanu no cietuma. Tā gan tagad ir tāla pagātne.
Lasīt visu...

6

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

FotoKopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan Rietumu (angļu, vācu, franču valodās) puses. Tas ir mega krahs, ko patlaban Rietumi piedzīvo ar savām ilūzijām un pārpratumiem par Krieviju.
Lasīt visu...

21

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

FotoPriekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:
Lasīt visu...

21

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

FotoLatvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan ar māju privatizāciju, gan ar visu mājokļu uzturēšanas sistēmu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...

Foto

Pavļuts pauž necieņu pret Ministru kabineta apstiprinātajām darba samaksas garantijām veselības nozares darbiniekiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž nožēlu par Veselības ministrijas...

Foto

Jūs taču neiedomājāties, ka es jutīšos vainīga vai atbildīga par kaut jel ko?

Policijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret...

Foto

Vismaz nākamos desmit gadus valstij ar krievvalodīgajiem jākomunicē krieviski

Par politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu...

Foto

Vispār jau 10. maijā viss bija diezgan labi, vienīgi Satversme mums ir tāda, kāda ir

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā...

Foto

Laiki dāsniem pabalstiem un atbalstiem ir beigušies

959 miljoni eiro uz budžeta deficīta rēķina 2020. gadā, 2 miljardi 104 miljoni eiro uz deficīta rēķina 2021. gadā...

Foto

Ticiet vai ne, bet patieso apdraudējumu es saskatu virtuālajā vidē

Ik gadu 9. maijā visā Eiropas Savienībā mēs atzīmējam Eiropas dienu. Šodien tās fonā norit karš Ukrainā,...

Foto

Zaļās partijas Tavara dīvainības

Šī gada 27. martā Jaunmoku pilī, tiekoties Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Zemnieku savienības, Liepājas partijas un partijas Latvijai un Ventspilij vadītājiem, LZP priekšsēdētājs...

Foto

Cik slikti, ka Latvija uzņem daudz bēgļu, bet nez kāpēc negrib viņus integrēt

Ukrainas bēgļu uzņemšana iezīmē pagriezienu daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu, it sevišķi Ukrainas kaimiņvalstu,...

Foto

Ministre Golubeva uzskata, ka "konstatētie nodarījumi nav masveidīgi". Vajag vairāk?

„Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi,” pēc iekšlietu...

Foto

Ja ne mēs, tad kurš vēl aizsargās ģimenes vērtības?

Ģimene, laulība, bērni – tās ir augstākās garīgās vērtības. Šobrīd ir nepieciešams, lai mēs tās aizsargātu. Piesedzoties...

Foto

Nebakstiet bijušo čekas ziņotāju – pareizticīgo metropolītu Aleksandru!

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi...

Foto

Rietumos esam tikuši, tomēr padomju lausku lasītājus neesam lāga pieskatījuši

Tik daudz laimīgu cilvēku seju kā 1990. gada 4. maija pievakarē pēc Latvijas Republikas Augstākās padomes balsojuma...

Foto

4. maija ideālus daudzi ir nodevuši gluži nemanot

Laikziņi šogad sola 4. maija aukstuma rekordus. Acīmredzot vēl nav pienācis mirklis noņemt šalles un novilkt cimdus, kas...

Foto

Okupācijas stabs. Mani un citu līkloči

Tā jautājumu un komentāru gūzma, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis saistībā ar bēdīgi slaveno Pārdaugavas stabu, sāk radīt aizdomas,...

Foto

Jurašs Nr. 2 tēmē uz Saeimu?

Ja piedzīvojām situāciju, ka bija divi Juraši - viens fiziskais ar miesu un asinīm, kas staigāja pa ielu un sniedza...

Foto

Orda ir jāsagrauj

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras...

Foto

Reirs melo

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza...

Foto

Es dodos atpakaļ uz Latviju, kur visi mani apskauž un ienīst, jo man ir jauns funktieris

Esmu ceļā uz Madridi, lai dotos uz Latviju. Šis ir...

Foto

Aicinu valdību uz nekavējošu rīcību pārtikas cenu dramatiska kāpuma apstākļos: Latvijai draud bada gads

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena...

Foto

Domājam ar savu galvu!

Latvijas pilsoņiem! Krievijas iebrukums Ukrainā liek domāt arī par nenodrošināto un neskaidro Latvijas tautas stāvokli. Sabrūkot PSRS, kādi slepeni protokoli un, iespējams,...

Foto

Latvijai tuvojas vēl nepieredzēta krīze

Kurināmā, degvielas, elektrības, izejvielu un rezultātā pārtikas cenu kāpums jau ietekmē un ietekmēs vēl vairāk katru Latvijas iedzīvotāju. Viennozīmīgi visvairāk cietīs...

Foto

Kāpēc Ukraina uzvar?

Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju...

Foto

Par pareizticības žandarmu Kudoru

Lai kā Andris Kudors necenstos zem Ukrainas karoga paslēpt, ka viņš ir patoloģisks melis, sektants un manipulators, padodas tas viņam ne pārāk...

Foto

“Bēgļi” no Krievijas nav jāuzņem, nekādas jaunas uzturēšanās atļaujas – terminētas, pastāvīgās, vienalga kādas!

“Latvijas Avīze” 20. aprīlī publicēja interviju ar Saeimas deputātu Ainaru Latkovski, kurā politiķim...

Foto

Ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu....

Foto

Mūs aizmirsa!

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,...

Foto

Mēs esam atraduši jaunu veidu, kā paspēlēties ar pilsonību, tagad kā piesegu izmantosim Ukrainas bēgļus

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem...

Foto

Sarkanā "profesūra" stingri stāv okupekļa sardzē

Viens no pazīstamākajiem sarkanās profesūras ideologiem Mārtiņš Kaprāns sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījis: “Rodas iespaids, ka Kompartijas propagandas orgāna “Cīņa” tiešie...

Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

“Vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? Jo mēs līdz ar Viņu...

Foto

Mamuška

Ukrainas austrumos notiek karaspēka koncentrēšana izšķirošai milzu kaujai. Nav skaidrs, kāpēc tāda kauja būtu vajadzīga, tomēr abas puses apbrīnojamā vienprātībā savelk spēkus, apšauda viens otru,...

Foto

Spriežam par „kolektīvo Putinu”. „Zombie, what’s in your head?”*

Pēc ziņām, foto un video no Bučas šķiet, ka vārdi ir sekli un nespēj ietvert visu, kas...

Foto

Sankcijas – trīs piedāvājumi

Līdz ar sankciju paplašināšanu pret Krieviju un atbalsta (militārā, humānā, ekonomiskā, visa iespējamā) palielināšanu Ukrainai, ir vērts arī, tēlaini izsakoties, iztīrīt un...

Foto

Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs...

Foto

Par karu Ukrainā un medicīnas konsekvencēm

Karš nozīmē agresiju pret cilvēku dzīvību un veselību. Ukrainas kara tuvākās un ilgtermiņa sekas veselībai kļūst katastrofālas. Televīzijas kanālos un internetā...

Foto

Ministri Golubevu netraucēt ar zagļiem: viņai jāizdomā jauns joku video

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad...

Foto

Nils rekomendē svecītes

Jāatzīst, ka, kamēr Rīgas “gauleiters” bija Nils Ušakovs, galvaspilsēta zēla tīri labi. Bija, par ko mēru sunīt, un par savu kabatu politiķis neaizmirsa,...

Foto

Okupācijas muzeja brīvdabas ekspozīciju vajag apmūrēt ar mūri

Ir skaidrs, ka okupantu pieminekli līdz 9.maijam mēs nepagūsim nojaukt. Ja vien krievi paši neuzmetīs atombumbu, tas stāvēs....

Foto

Mūsu policisti ir ļoti, ļoti, ļoti lojāli, nemaz nedomājiet to apšaubīt!

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā...

Foto

Man ir daudz domu par visu ko, bet visvairāk par lielisko mani pašu

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija....